21:07 24/10/2025Հուդան խոնարհաբար սպասում է Վեհափառ Հայրապետի օրհնությանը, իսկ հիմա՝ վայրահաչում․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը լուսանկար է հրապարակել՝ կից գրելով․ «2019 թվականի հուլիսի 7: Ձեռնադրվելուց հետո Հուդան խոնարհաբար սպասում է Վեհափառ Հայրապետի օրհնությանը, իսկ հիմա վայրահաչում է...
20:42 24/10/2025Սվետլանա Տիխանովսկայան չեղարկել է այցը ԵրևանՍվետլանա Տիխանովսկայան չեղարկել է այցը Երևան, Հայաստան։ Դրա մասին հաղորդել է լիտվական 15min լրատվական պորտալը։ Չեղարկման պատճառ է դարձել այն, որ Լիտվան հրաժարվել էր Հայաստանում միջազգային միջոցառմանը...
20:30 24/10/2025Ղազարյանը՝ ԿոստանդնուPolice-ի «ծառայությունների» մասինԼեհաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է․ «Մատուցում ենք համալիր հանրային և մասնավոր ծառայություններ.
20:20 24/10/2025Հովհաննավանքում պսակադրվողը ՔՊ–ական Վլադիմիր Վարդևանյանի եղբայրն էԱյս պահին Օհանավան գյուղի Հովհաննավանք եկեղեցում պսակադրության արարողություն է տեղի ունենում, որը անցկացնում է կարգալույծ հռչակված նախկին քահանա Տեր Արամը (այժմ Ստեփան Ասատրյան)։ NEWS.am-ը տեղեկացել...
19:47 24/10/2025Ով պայքարում է Հայրապետի դեմ՝ պատերազմում է ամբողջ Եկեղեցու դեմ, որովհետև նա այլևս այդ նույն մարմնի մաս չէ․ Տեր Արամ ԲաղումյանՏեր Արամ Բաղումյանը գրում է․ ««Եկեղեցին մի մարմին է՝ Քրիստոսի մարմինը, ուստի հակառակվել Եկեղեցուն նշանակում է՝ հակառակվել Քրիստոսին»։ Եկեղեցին Աստծո կողմից հիմնադրված կենդանի մարմին է, ոչ միայն մի...
19:25 24/10/2025Խանջյան փողոցի վրա հատվել են առնվազն 6 հատ մեծ, առողջ, կանաչ ծառեր․ ՀայրումյանԱկտիվիստ Էդուարդ Հայրումյանը գրում է․ «Քիչ առաջ պատահական բացահայտեցի հերթական վանդալիզմը Երևանի քաղաքապետարանի «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի կողմից։ Խանջյան փողոցի վրա՝...
19:12 24/10/2025Ամուր պահել կապը մայր հայրենիքի և Հայոց Եկեղեցու հետ․ Նաթան Սրբազանի պատգամըՀոկտեմբերի 23-ին Մայր Աթոռի Արտաքին հարաբերությունների և արարողակարգի բաժնի տնօրեն Գերաշնորհ Տ. Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը Մայր Աթոռում ընդունեց Հայ օգնության միության (ՀՕՄ) անկախ կանանց...
18:00 24/10/2025ԱԺ-ն ընդունեց «Շողակաթ» ՀԸ-ի հետ կապված նախագիծըԱզգային ժողովն ընդունեց «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը, որը հեղինակել են ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանն ու Սիսակ Գաբրիելյանը։ ՔՊ-ական...
17:34 24/10/2025Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի կունենա քահանայական ձեռնադրությունՀոկտեմբերի 26-ին, Գյուտ Խաչի տոնին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Միածնաէջ Մայր Տաճարում տեղի կունենա քահանայական ձեռնադրություն և օծում՝...
17:16 24/10/2025Նոյեմբեր-դեկտեմբեր-հունվար ամիսներին նորմայից ցածր տեղումներ են կանխատեսվում Հարավային ԿովկասումՍեզոնային կանխատեսման գլոբալ մոդելները ցույց են տալիս, որ 2025–2026 թվականների նոյեմբեր-դեկտեմբեր-հունվար ամիսներին Հյուսիսային կիսագնդում սպասվում է նորմայից բարձր ջերմաստիճաններ։...
17:06 24/10/2025Ողբերգական ավտովթար «Արծվի թևեր»-ի մոտԱյսօր ժամը 11։36-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է երկու ավտոմեքենա, կան տուժածներ.
14:49 24/10/2025Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հայտարարություն տարածեց կարգալույծ արված քահանայի վերաբերյալՔիչ առաջ Գերագույն հոգևոր խորհուրդը տարածեց հայտարարություն կարգալույծ արված քահանայի վերաբերյալ. «Ամենայն Հայոց Հայրապետի 2025 թ. հոկտեմբերի 21-ի տնօրինությամբ, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Պարգևների...
14:21 24/10/2025Մանրամասներ՝ Տավուշում տեղի ունեցած վթարից3 ուղևորի մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։
13:43 24/10/2025Հանրային տրանսպորտի տոմսեր առաջարկող կեղծ էջեր են գործում. Քաղաքապետարանի զգուշացումըՍոցիալական հարթակներում տարածվում են «Երևանի քաղաքապետարան տրանսպորտ» և «Հասարակական տրանսպորտը Երևանում» վերնագրով կեղծ էջեր, որտեղ առաջարկվում է մատչելի տարբերակով տոմս ձեռք բերել: Այս մասին...
13:03 24/10/2025Առաջիկա օրերին ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կլինի +22-+23Երևանում հոկտեմբերի 24-ի երեկոյան ժամերին, 25-ի գիշերը, 26-ին, 27-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Հոկտեմբերի 25-ի և 27-ի ցերեկը, 28-29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում...
10:04 24/10/2025Քծնանքով, մեղադրանքներով կամ շողոքորթ խոսքով հավատք չեն զորացնում և Եկեղեցի չեն շենացնում.Մաշտոց աբեղաՏ. Մաշտոց աբեղա Մխիթարյանը գրում է. ««Աստված մեզ երկչոտության ոգի չտվեց, այլ՝ զորության, սիրո և զգաստության» Բ Տիմոթեոս 1․7-8 Սիրելի հավատացյալներ, ընկերներ և բարեկամներ, Վերջին օրերին մեր Սուրբ...
08:15 24/10/2025Հոկտեմբերի 24-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:10 24/10/2025Եկեղեցու ճշմարիտ զավակն իր հավատքը չի չափում ըստ իշխանական կամ հասարակական քամիների ուղղության. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան«Երբ տեսնում ենք աշխարհիկ և հոգևոր իշխանությունների կատաղի հակամարտությունը, չպետք է թույլ տանք, որ գայթակղությունը մտնի մեր սրտերը»
23:44 23/10/2025Անթիլիասը Երևանի թելադրանքի կամ ուղղորդումների կարիքը չունի. Արամ Ա«Հայաստանի վերանկախացումից ի վեր՝ Հայաստանը դիմագրավող տագնապների և բևեռացումների նկատմամբ՝ ներքին, թե արտաքին, Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության տեսակետներն ու կեցվածքը միշտ եղել է հստակ և...
21:36 23/10/2025Բաքվի հայատյաց քարոզիչներին Հայաստանում ընդունել են՝ որպես խաղաղության «աղավնիների»․ ԹաթոյանՄարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է․ «Բաքվի հայատյաց քարոզիչներին Հայաստանում ընդունել են՝ որպես խաղաղության «աղավնիների»։ Փաստացի, երեկ Երևանում Անվտանգության խորհրդի...

17:41 16/07/2024Первое место по производительности картофеля в Грузии в 2023 году занимает Самцхе-ДжавахетиПервое место по производительности картофеля в стране в 2023 году, согласно данным Национальной службы статистики Грузии, занимает Самцхе-Джавахети.
17:31 16/07/2024The New York Times опубликовала список 100 лучших книг XXI векаГазета The New York Times завершила свой большой спецпроект о главных книгах, вышедших в мире с 1 января 2000 года.
13:50 16/07/2024Сильная жара установилась в ряде регионов ЕвропыВ некоторых странах Европы столбик термометра поднялся до отметки в +40. Энергосистемы не справляются с нагрузкой, пишет euronews. Экстренные службы Румынии перегружены вызовами из-за сильной жары,...
13:40 16/07/2024Погода в Армении: ожидаются кратковременные дожди и грозыВечером и ночью 16-17 июля в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы. А 18-20 июля в армянской столице прогнозируются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы ветер...
16:46 15/07/2024Молодые летчики ЮВО выполняют упражнения начальной летной подготовки в АрменииЛетный состав авиационной части военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения принимает участие в занятиях начальной летной подготовки.
16:26 15/07/2024Власти Армении не предоставляют координаты установленных в Тавуше пограничных столбовОфис вице-премьера Армении Мгера Григоряна не предоставляет координаты установленных в Тавуше пограничных столбов.
15:41 15/07/2024В Ереване стартовали совместные армяно-американские учения «Eagle Partner 2024»15 июля в Военной академии имени Вазгена Саргсяна МО РА было объявлено о начале совместных армяно-американских учений «Eagle Partner 2024».
15:32 15/07/2024Свадьба детей индийских магнатов обошлась в 600 млн долларовВ Индии устроили самую дорогую свадьбу, на торжество ушло более 600 миллионов долларов. В священный союз вступили Анант Амбани, сын нефтяного магната, и Радика Мерчант, дочь основателя крупнейшей...
15:15 15/07/2024Крупный лесной пожар тушат в Краснодарском крае РоссииВсе очаги пожаров на территории турбаз под Новороссийском в Краснодарском крае потушены, огнем повреждены 68 построек, сообщается в Telegram-канале МЧС России.
14:46 15/07/2024Погода в Армении: температура воздуха 18-20 июля постепенно понизится на 4-5 градусовВ вечерние часы 15 июля, вечером и ночью 16-17 июля в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
13:41 15/07/2024Праздники Армянской церкви: 15 июля в календареСегодня, 15 июля, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. епископа Киприана и девы Иустины, девы Ефимии и 45 свидетелей и девы Кристины, напоминает Qahana.am. Киприан жил в 7-ом...
12:24 15/07/2024Кейт Миддлтон посетила финал Уимблдона с дочкой и сестрой на фоне борьбы с ракомВ воскресенье, 14 июля, в Лондоне прошли мужской и женский финалы Уимблдонского турнира. Финальную игру между сербом Новаком Джоковичем и испанцем Карлосом Алькарасом посетила Кейт Миддлтон. Как...
17:10 13/07/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Мы просто остановили кровопролитие«События 12 июня стали рубежом стадии пробуждения в контексте борьбы, движения. Мы просто остановили кровопролитие», – заявил лидер движения «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян во...
16:48 13/07/2024Туристический поток из Армении в Грузию в первом полугодии сократился на 2,4%Более 387,6 тыс. визитеров из Армении посетило Грузию в первом полугодии 2024 года, это на 2,4% меньше по сравнению с тем же периодом прошлого года, сообщила Национальная администрация туризма...
16:23 13/07/2024Ким и Хлои Кардашьян – на свадьбе сына богатейшего человека АзииЗвезды и политики со всего мира съехались на свадьбу сына индийского миллиардера Мукеша Амбани в пятницу, сообщает Associated Press.
15:08 13/07/2024Кейт Миддлтон пропустит королевский турнир из-за химиотерапииПринцесса Уэльская Кейт Миддлтон из-за химиотерапии не сможет присутствовать на королевском турнире по поло Out-Sourching Inc, где будет выступать ее супруг, принц Уильям.
14:55 13/07/2024Сестры-близнецы из Австралии родили детей в один деньСестры-близнецы из Австралии Рене и Николь Бейли родили детей в один день с разницей в 22 минуты, пишет «МИР 24».
12:45 13/07/2024Праздники Армянской церкви: 13 июля – День памяти Свв. апостола Фаддея и девы СандухтАрмянская Церковь отмечает День памяти Св. Фаддея два раза в году – вместе со Св. Варфоломеем, а затем вместе со Св. Девой Сандухт, напоминает Qahana.am. Свв. апостол Фаддей и дева Сандухт - одни из...
11:37 13/07/2024Погода в Армении: температура воздуха 14-15 июля понизится на 3-5 градусовВ период с 13 по 17 июля в отдельных районах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местах осадки будут интенсивными, возможен град.