21:07 24/10/2025Հուդան խոնարհաբար սպասում է Վեհափառ Հայրապետի օրհնությանը, իսկ հիմա՝ վայրահաչում․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը լուսանկար է հրապարակել՝ կից գրելով․ «2019 թվականի հուլիսի 7: Ձեռնադրվելուց հետո Հուդան խոնարհաբար սպասում է Վեհափառ Հայրապետի օրհնությանը, իսկ հիմա վայրահաչում է...
20:42 24/10/2025Սվետլանա Տիխանովսկայան չեղարկել է այցը ԵրևանՍվետլանա Տիխանովսկայան չեղարկել է այցը Երևան, Հայաստան։ Դրա մասին հաղորդել է լիտվական 15min լրատվական պորտալը։ Չեղարկման պատճառ է դարձել այն, որ Լիտվան հրաժարվել էր Հայաստանում միջազգային միջոցառմանը...
20:30 24/10/2025Ղազարյանը՝ ԿոստանդնուPolice-ի «ծառայությունների» մասինԼեհաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է․ «Մատուցում ենք համալիր հանրային և մասնավոր ծառայություններ.
20:20 24/10/2025Հովհաննավանքում պսակադրվողը ՔՊ–ական Վլադիմիր Վարդևանյանի եղբայրն էԱյս պահին Օհանավան գյուղի Հովհաննավանք եկեղեցում պսակադրության արարողություն է տեղի ունենում, որը անցկացնում է կարգալույծ հռչակված նախկին քահանա Տեր Արամը (այժմ Ստեփան Ասատրյան)։ NEWS.am-ը տեղեկացել...
19:47 24/10/2025Ով պայքարում է Հայրապետի դեմ՝ պատերազմում է ամբողջ Եկեղեցու դեմ, որովհետև նա այլևս այդ նույն մարմնի մաս չէ․ Տեր Արամ ԲաղումյանՏեր Արամ Բաղումյանը գրում է․ ««Եկեղեցին մի մարմին է՝ Քրիստոսի մարմինը, ուստի հակառակվել Եկեղեցուն նշանակում է՝ հակառակվել Քրիստոսին»։ Եկեղեցին Աստծո կողմից հիմնադրված կենդանի մարմին է, ոչ միայն մի...
19:25 24/10/2025Խանջյան փողոցի վրա հատվել են առնվազն 6 հատ մեծ, առողջ, կանաչ ծառեր․ ՀայրումյանԱկտիվիստ Էդուարդ Հայրումյանը գրում է․ «Քիչ առաջ պատահական բացահայտեցի հերթական վանդալիզմը Երևանի քաղաքապետարանի «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի կողմից։ Խանջյան փողոցի վրա՝...
19:12 24/10/2025Ամուր պահել կապը մայր հայրենիքի և Հայոց Եկեղեցու հետ․ Նաթան Սրբազանի պատգամըՀոկտեմբերի 23-ին Մայր Աթոռի Արտաքին հարաբերությունների և արարողակարգի բաժնի տնօրեն Գերաշնորհ Տ. Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը Մայր Աթոռում ընդունեց Հայ օգնության միության (ՀՕՄ) անկախ կանանց...
18:00 24/10/2025ԱԺ-ն ընդունեց «Շողակաթ» ՀԸ-ի հետ կապված նախագիծըԱզգային ժողովն ընդունեց «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը, որը հեղինակել են ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանն ու Սիսակ Գաբրիելյանը։ ՔՊ-ական...
17:34 24/10/2025Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի կունենա քահանայական ձեռնադրությունՀոկտեմբերի 26-ին, Գյուտ Խաչի տոնին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Միածնաէջ Մայր Տաճարում տեղի կունենա քահանայական ձեռնադրություն և օծում՝...
17:16 24/10/2025Նոյեմբեր-դեկտեմբեր-հունվար ամիսներին նորմայից ցածր տեղումներ են կանխատեսվում Հարավային ԿովկասումՍեզոնային կանխատեսման գլոբալ մոդելները ցույց են տալիս, որ 2025–2026 թվականների նոյեմբեր-դեկտեմբեր-հունվար ամիսներին Հյուսիսային կիսագնդում սպասվում է նորմայից բարձր ջերմաստիճաններ։...
17:06 24/10/2025Ողբերգական ավտովթար «Արծվի թևեր»-ի մոտԱյսօր ժամը 11։36-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է երկու ավտոմեքենա, կան տուժածներ.
14:49 24/10/2025Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հայտարարություն տարածեց կարգալույծ արված քահանայի վերաբերյալՔիչ առաջ Գերագույն հոգևոր խորհուրդը տարածեց հայտարարություն կարգալույծ արված քահանայի վերաբերյալ. «Ամենայն Հայոց Հայրապետի 2025 թ. հոկտեմբերի 21-ի տնօրինությամբ, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Պարգևների...
14:21 24/10/2025Մանրամասներ՝ Տավուշում տեղի ունեցած վթարից3 ուղևորի մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։
13:43 24/10/2025Հանրային տրանսպորտի տոմսեր առաջարկող կեղծ էջեր են գործում. Քաղաքապետարանի զգուշացումըՍոցիալական հարթակներում տարածվում են «Երևանի քաղաքապետարան տրանսպորտ» և «Հասարակական տրանսպորտը Երևանում» վերնագրով կեղծ էջեր, որտեղ առաջարկվում է մատչելի տարբերակով տոմս ձեռք բերել: Այս մասին...
13:03 24/10/2025Առաջիկա օրերին ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կլինի +22-+23Երևանում հոկտեմբերի 24-ի երեկոյան ժամերին, 25-ի գիշերը, 26-ին, 27-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Հոկտեմբերի 25-ի և 27-ի ցերեկը, 28-29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում...
10:04 24/10/2025Քծնանքով, մեղադրանքներով կամ շողոքորթ խոսքով հավատք չեն զորացնում և Եկեղեցի չեն շենացնում.Մաշտոց աբեղաՏ. Մաշտոց աբեղա Մխիթարյանը գրում է. ««Աստված մեզ երկչոտության ոգի չտվեց, այլ՝ զորության, սիրո և զգաստության» Բ Տիմոթեոս 1․7-8 Սիրելի հավատացյալներ, ընկերներ և բարեկամներ, Վերջին օրերին մեր Սուրբ...
08:15 24/10/2025Հոկտեմբերի 24-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:10 24/10/2025Եկեղեցու ճշմարիտ զավակն իր հավատքը չի չափում ըստ իշխանական կամ հասարակական քամիների ուղղության. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան«Երբ տեսնում ենք աշխարհիկ և հոգևոր իշխանությունների կատաղի հակամարտությունը, չպետք է թույլ տանք, որ գայթակղությունը մտնի մեր սրտերը»
23:44 23/10/2025Անթիլիասը Երևանի թելադրանքի կամ ուղղորդումների կարիքը չունի. Արամ Ա«Հայաստանի վերանկախացումից ի վեր՝ Հայաստանը դիմագրավող տագնապների և բևեռացումների նկատմամբ՝ ներքին, թե արտաքին, Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության տեսակետներն ու կեցվածքը միշտ եղել է հստակ և...
21:36 23/10/2025Բաքվի հայատյաց քարոզիչներին Հայաստանում ընդունել են՝ որպես խաղաղության «աղավնիների»․ ԹաթոյանՄարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է․ «Բաքվի հայատյաց քարոզիչներին Հայաստանում ընդունել են՝ որպես խաղաղության «աղավնիների»։ Փաստացի, երեկ Երևանում Անվտանգության խորհրդի...

11:12 25/04/2022Kim Kardashian: I'm so proud that America recognizes Armenian GenocideAmerican reality TV star Kim Kardashian took to Facebook on Sunday to mark the 107th anniversary of the Armenian Genocide.
11:35 24/04/2022Armenians worldwide commemorate 107th anniversary of Genocide“But it's generally not known in the world that in the years preceding 1916, there was a concerted effort made to eliminate all the Armenian people, probably one of the greatest tragedies that ever...
16:45 23/04/2022William, Kate share new photos of Prince Louis for his 4th birthdayPrince Louis is turning four on Saturday, and to mark the occasion, his royal parents Kate and Prince William have shared new photos of their youngest child, CNN reports.
14:12 23/04/2022Paris mayor hosts reception to mark Armenian Genocide anniversaryMayor of Paris Anne Hidalgo hosted a reception to mark the 107th anniversary of the Armenian Genocide in the Ottoman Empire, the Armenian Embassy in France reported on Saturday.
13:36 23/04/2022Torchlight procession to be held in Yerevan to mark Genocide anniversaryA torchlight procession commemorating the 107th anniversary of the Armenian Genocide will be held in Yerevan on Saturday, April 23.
11:13 23/04/2022Armenian Church commemorates beheading of St. John the BaptistThe Armenian Apostolic Church commemorates the beheading of St. John the Baptist (also known as the Forerunner) on the Saturday following the Feast of the Glorious Resurrection of Our Lord Jesus...
11:45 22/04/2022Yerevan subway to work in heightened mode on April 24The Yerevan Metro named after Karen Demirchyan will operate in a heightened mode on April 24, Armenian Genocide Remembrance Day, it said in a statement on Friday.
17:12 21/04/2022Families of fallen soldiers to hold protest in YerevanParents and other relatives of Armenian soldiers killed in the 2020 war in Artsakh have announced their intention to hold a protest in Yerevan’s Charles Aznavour Square on April 26, urging all to...
14:44 21/04/2022Tigran who fell in 2020 Artsakh war was often called 'young Leonardo DiCaprio'The Insurance Foundation for Servicemen has shared the story of Tigran Harutyunyan, an Armenian soldier who fell in the 44-day war in Artsakh in 2020.
12:36 21/04/2022Protests in downtown Yerevan enter fifth dayThe anti-government protests being staged in Yerevan’s Liberty Square entered their fifth day on Thursday.
12:12 21/04/2022India refuses to accept Japanese plane with aid for UkraineIndia has denied authorizing the entry of a Japanese transport plane to collect aid supplies for Ukrainian refugees, a lawmaker said Thursday, derailing Tokyo's plan for the flight later this month.
17:00 20/04/2022Temperatures set to rise by 2-4 degrees in ArmeniaBrief rainfall and thunderstorms are expected in most parts of Armenia on 20 April and in some regions on April 21, the Ministry of Emergency Situations reports.
15:36 20/04/2022'We have reached the red line of our dignity,' says hunger striker in Yerevan squareNver Kirakosyan, a participant in the 44-day war who has gone on a hunger strike in Yerevan’s Liberty Square along with another war participant Artur Avagyan to protest against the Armenian...
12:55 20/04/2022Electricity supply to Artsakh to be suspended due to repair workElectricity supply to (Artsakh) Nagorno-Karabakh will be suspended due to maintenance work, ArtsakhEnergo reports "The power supply to the Artsakh Republic will be suspended on 22 April, from 10am to...
11:51 20/04/2022Netflix shares plunge 25%Netflix suffered its first subscriber loss in more than a decade, causing its shares to plunge 25% in extended trading amid concerns that the pioneering streaming service may have already seen its...
12:58 19/04/2022Arman Tatoyan: Danger can become destructive if...Armenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan says the people should not give up the struggle.
13:15 18/04/2022Two war participants begin open-ended hunger strike in Yerevan squareNver Kirakosyan and Artur Avagyan, who are participants of the 44-day war in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in 2020, started an open-ended hunger strike in Yerevan’s Liberty Square on Monday morning.
12:32 18/04/2022Viva-MTS: Three infrastructural reconstruction works implemented in KoghbThe largest settlement of Armenia's Tavush region, Koghb, has new outdoor street lighting system. Since 2019, three infrastructure development programs have been implemented in the village, located...
12:25 18/04/2022New Japanese tea leaves sell for record price at auctionA 1-kilogram batch of hand-rolled new Japanese tea leaves from Shizuoka Prefecture sold for a record ¥1.96 million ($15,500) at the season’s inaugural auction on Monday, Kyodo News reported.
12:15 18/04/2022Current, former Artsakh leaders attend Easter service in AmarasIncumbent President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan, along with second and third Artsakh Presidents Arkady Ghukasyan and Bako Sahakyan, attended an Easter service held in Amaras Monastery...