19:04 06/10/2025Երևի մտածել են՝ «եթե ծխով չեք թողնում՝ մենք էլ ջրվեժով կանենք»․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Այսօրվա թեման «գենդեր-փարթին» ծխով կատարելու փոխարեն Շաքիի ջրվեժով կատարելու տարօրինակ դեպքն է։ Բոլորը ծաղրում են «կրեատիվ» գաղափարի հեղինակներին ու գեղեցիկ...
17:15 06/10/2025Մանկապարտեզի երկու տարեկան տղային շները պшտшռոտել են, երբ դաստիարակչուհին քնած է եղելԴեպքի վայր ժամանած շտապօգնության աշխատակիցները չեն կարողացել փրկել տուժած երեխային
16:53 06/10/2025Ապիկшր իշխանություն է, ընդունակ է ամեն ինչի. Զnhված զինծառայողի հայրԱնհետ կորած և զոհված զինծառայողների ծնողները կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում։ 44-օրյա պատերազում զոհված Դավիթ Ուզունյանի հայրը՝ Բագրատ Ուզունյանն ասաց, որ քիչ առաջ տեղեկություն են...
16:21 06/10/2025Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +30-իԵրևանում հոկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երևանում...
16:09 06/10/2025Երևանում հրդեհի պատճառով հյուրանոցից տարհանել են 30 քաղաքացի, այրվել են գորգեր. Նոր ՄանրամասներԵրևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկի նկուղում բռնկված հրդեհի հետևանքով մեկ քաղաքացի տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։ Հյուրանոցի շենքից տարհանվել է 30 քաղաքացի.
15:11 06/10/2025Շաքիի ջրվեժում գենդեռ փարթիի «հեղինակը» հայտնաբերվել էԲԸՏՄ Սյունիքի տարածքային բաժնի և ՆԳՆ ոստիկանության Սիսիանի բաժնի աշխատակիցների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ հոկտեմբերի 5-ին Սիսիան քաղաքի բնակիչ Ա.Օ.-ն Շաքիի...
13:45 06/10/2025Շիրակի մի քանի համայնքներում մոտ երկու օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
13:12 06/10/2025Հրդեհ Երևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկումՀոկտեմբերի 6-ին, ժամը 12։07-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկի նկուղում։ ՆԳՆ փրկարար...
11:01 06/10/2025Գենդեռ փարթի՝ Շաքիի ջրվեժում. ՇՄՆ պարզաբանումըՇրջակա միջավայրի նախարարությունը պարզաբանում է տարածել Շաքիի ջրվեժի տարածքում երեխայի սեռի որոշման արարողություն կազմակերպելու մասին․ «Շաքիի ջրվեժը հանդիսանում է բնության ջրաերկրաբանական հուշարձան...
10:48 06/10/2025Հոկտեմբերի 6-7-ին տեսանելի կլինի տարվա ամենագեղեցիկ լուսիններից մեկըԵրկու գիշեր անընդմեջ՝ հոկտեմբերի 6-ին և 7-ին, տեսանելի կլինի տարվա ամենագեղեցիկ լուսիններից մեկը՝ առաջին աշնանային գերլուսինը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն...
10:19 06/10/2025Շատ ուշադիր լսե՛ք, որովհետև հաջորդ տարի կարող է շատ բարդ տարի լինի ձեզ համար, շատ ու շատ փոշմանելու եք. Ավինյանը՝ կառուցապատողներինԻրենք իրապես խստորեն պատժվելու են՝ պատժվելու են ռեպրոսպեկտիվ, պատժվելու են էն ապհին, երբ որ գան շինթույլտվության երկարաձգման
09:19 06/10/2025Խոշոր և ողբերգական վթար ԱրմավիրումԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 23։53-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Դաշտ գյուղի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ.
09:09 06/10/2025Հոկտեմբերի 6-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:45 05/10/2025Ալաբամայում տեղի ունեցած հրшձգության հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՈստիկանության հաղորդագրության համաձայն՝ կրակոցները սկսվել են տեղական ժամանակով ժամը 23:30-ի սահմաններում, երբ զինված անձինք կրակ են բացել ամբոխի մեջ
17:07 05/10/2025Առաջիկա շաբաթվա եղանակի տեսությունըՕդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 5-ի ցերեկը, 6-8-ը աստիճանաբար կբարձրանա
16:26 05/10/2025Խոշոր ավտովթար Կապանում․ կա 6 վիրավորՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
10:10 05/10/20253 մեքենայի մասնակցությամբ խոշոր վթարի պատճառով կա 4 վիրավորՎթարի հետևանքով 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Մասիս» բժշկական կենտրոն
21:31 04/10/2025Գարեգին Երկրորդ. Հոգևոր դասի ու եկեղեցանվեր հայորդիների նվիրումի շնորհիվ Եկեղեցին անշեղորեն իրականացնում է իր առաքելությունըՀոկտեմբերի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմի Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ)...
21:11 04/10/2025Ամոթ ձեզ, խայտառակություն է՝ դատարանում կանգնում ու ասում են Սրբազանին՝ մեղադրյալ, ոտքի կանգնի. Ղուկասյան«Ես ցավում եմ, որ այսօր մեր արքեպիսկոպոսը գտնվում է բանտում։ Ամոթ։ Ամոթ ու ամոթ»,- Գյումրի քաղաքի տոնին նվիրված միջոցառման ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։ Նա նշեց, որ...
18:21 04/10/2025Հնարավոր չէ ազատազրկելով կոտրել Միքայել Սրբազանի ոգին. Ռուբեն Մխիթարյան«Ոչ թե սպասում էի, համոզված էի, որ այդպես էլ լինելու է։ Այդպես Սրբազանի ոգին կոտրել հնարավոր չէ, ավելին՝ Շիրակի թեմի հավատավոր ժողովրդի ոգին կոտրել հնարավոր չէ»,- 24news-ի հետ զրույցում ասաց...

12:19 03/06/2024«Продолжу борьбу»: на 41-й день голодовки журналист Лео Николян вернулся во ФранциюФранцузский военный журналист-расследователь армянского происхождения Лео Николян, проводивший голодовку в ереванском аэропорту «Звартноц» на протяжении 41 дня, вернулся во Францию.
12:10 03/06/2024Праздники Армянской церкви: 3 июня в календареСегодня, 3 июня, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти младенцев Вифлеема, свидетеля Акакия, священника Мовкима и воина Котриатия, пишет Qahana.am.
12:06 03/06/2024Названы самые опасные для туристов страныСирия, Ливия и Афганистан остаются одними из самых опасных для туристов стран в мире, рассказала NEWS.ru руководитель турфирмы, тревел-блогер Наталия Ансталь.
21:50 01/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Завтра, когда приду в Следственный комитет, Аргишти Кярамян, посмотрим, арестуешь или нет«Как можно борющихся за истину запугать арестом, избиением, лишениями? Чем вы можете их напугать? Нас ничто не может напугать», – сказал на митинге движения «Тавуш во имя Родины» на Театральной...
21:31 01/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: В ближайшие дни мы объявим о большом митинге«В ближайшие дни продолжим эту тактику борьбы. По всей вероятности, посетим еще пару городов, а остальные действия будут в Ереване», – сказал на митинге движения «Тавуш во имя Родины» на Театральной...
21:16 01/06/2024Умер Артур ЧилингаровДепутат Госдумы, исследователь Арктики и Антарктики Артур Чилингаров умер в возрасте 84 лет, сообщил спикер Думы Вячеслав Володин.
21:13 01/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Все тезисы властей Турции и Азербайджана один в один совпадают с тезисами т.н. властей АрменииВсе тезисы властей Турции и Азербайджана один в один совпадают с тезисами т.н. властей Армении, сказал на митинге движения «Тавуш во имя Родины» на Театральной площади города Гюмри Ширакской области...
20:39 01/06/2024«Целая партия в образе дешевого шантажиста»: архиепископ Микаел Аджапахян о предложении властей по налогообложению Церкви«Очень некрасиво поступали и поступают, Бог даст, более так поступать не будут», – сказал сегодня, 1 июня, в беседе с журналистами в Гюмри предстоятель Ширакской епархии ААЦ, архиепископ Микаел...
17:49 01/06/2024Архиепископ Микаел Аджапанян в Ширакской епархии ААЦ встретил архиепископа Баграта ГалстанянаНаходящийся в Гюмри лидер движения «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян – в Ширакской епархии ААЦ, где его тепло встретил глава епархии – архиепископ Микаел Аджапанян.
16:34 01/06/2024Власти решили политизировать концерт хора «ТаЛуйс» – архиепископ Баграт ГалстанянДетско-юношеский хор «ТаЛуйс» Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви в 14:00 должен был выступить с посвященным 100-летию со дня рождения всемирного известного французского шансонье...
16:19 01/06/2024«Важна душевная стойкость этих детей на фоне мелочных и малодушных чиновников»Детско-юношеский хор «ТаЛуйс» Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви в 14:00 должен был выступить с посвященным 100-летию со дня рождения всемирного известного французского шансонье...
16:03 01/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Замминистра культуры должен извиниться за отмену концерта в Гюмри, пока проявляю терпениеДетско-юношеский хор «ТаЛуйс» Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви в 14:00 должен был выступить с посвященным 100-летию со дня рождения всемирного известного французского шансонье...
15:42 01/06/2024Автоколонна движения «Тавуш во имя Родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном уже в ГюмриВ субботу, 1 июня, автопробег сторонников движения «Тавуш во имя Родины» отправился из Еревана во второй по величине город Армении – Гюмри.
15:34 01/06/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в первую неделю июняВ Ереване ночью 1 июня и в вечерние часы, 4-5 июня в вечерние часы возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы порывы ветра достигнут скорости в 16-20 м/с.
15:12 01/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: «Настрой позитивный, направляемся в Гюмри»Автопробег сторонников движения «Тавуш во имя Родины» отправился из Еревана во второй по величине город Армении – Гюмри.
15:01 01/06/2024Крапива, Одуванчик и Нарцисс: сразу 11 редких пингвинят родились в британском зоопаркеСразу 11 пингвинят Гумбольдта, находящихся под угрозой исчезновения, родились в Честерском зоопарке в Великобритании.
13:45 01/06/2024В Москве желающие проститься с актрисой Анастасией Заворотнюк выстроились в очередь у Покровского монастыряВ Покровском монастыре на Таганской улице в Москве проходит прощание с актрисой Анастасией Заворотнюк, передает «РИА Новости».
12:53 01/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян автоколонной направляется в город ГюмриВозглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян автоколонной направляется в город Гюмри Ширакской области Армении.
12:18 01/06/2024«Голос Армении»: Трагедия лишенных родины детей Карабаха должна стать уроком для всего мираГазета «Голос Армении» пишет: «Пока в мире отмечают Международный день защиты детей, изгнанные из своих домов дети Нагорного Карабаха (Арцаха) вместе со своими родителями терпят многочисленные тяготы...
11:52 01/06/2024Сегодня отмечается один из великих праздников Армянской церкви – Извлечение Св. Григория Просветителя из монастыря Хор Вирап1 июня - день памяти выхода Св. Григория Просветителя в 301-ом году из ямы смертников, называемой Хор Вирап, ставшего началом великого обращения армян к вере. По приказу армянского царя-язычника...