19:04 06/10/2025Երևի մտածել են՝ «եթե ծխով չեք թողնում՝ մենք էլ ջրվեժով կանենք»․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Այսօրվա թեման «գենդեր-փարթին» ծխով կատարելու փոխարեն Շաքիի ջրվեժով կատարելու տարօրինակ դեպքն է։ Բոլորը ծաղրում են «կրեատիվ» գաղափարի հեղինակներին ու գեղեցիկ...
17:15 06/10/2025Մանկապարտեզի երկու տարեկան տղային շները պшտшռոտել են, երբ դաստիարակչուհին քնած է եղելԴեպքի վայր ժամանած շտապօգնության աշխատակիցները չեն կարողացել փրկել տուժած երեխային
16:53 06/10/2025Ապիկшր իշխանություն է, ընդունակ է ամեն ինչի. Զnhված զինծառայողի հայրԱնհետ կորած և զոհված զինծառայողների ծնողները կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացնում։ 44-օրյա պատերազում զոհված Դավիթ Ուզունյանի հայրը՝ Բագրատ Ուզունյանն ասաց, որ քիչ առաջ տեղեկություն են...
16:21 06/10/2025Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +30-իԵրևանում հոկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երևանում...
16:09 06/10/2025Երևանում հրդեհի պատճառով հյուրանոցից տարհանել են 30 քաղաքացի, այրվել են գորգեր. Նոր ՄանրամասներԵրևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկի նկուղում բռնկված հրդեհի հետևանքով մեկ քաղաքացի տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։ Հյուրանոցի շենքից տարհանվել է 30 քաղաքացի.
15:11 06/10/2025Շաքիի ջրվեժում գենդեռ փարթիի «հեղինակը» հայտնաբերվել էԲԸՏՄ Սյունիքի տարածքային բաժնի և ՆԳՆ ոստիկանության Սիսիանի բաժնի աշխատակիցների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ հոկտեմբերի 5-ին Սիսիան քաղաքի բնակիչ Ա.Օ.-ն Շաքիի...
13:45 06/10/2025Շիրակի մի քանի համայնքներում մոտ երկու օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
13:12 06/10/2025Հրդեհ Երևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկումՀոկտեմբերի 6-ին, ժամը 12։07-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արմենակյան փողոցում գտնվող հյուրանոցներից մեկի նկուղում։ ՆԳՆ փրկարար...
11:01 06/10/2025Գենդեռ փարթի՝ Շաքիի ջրվեժում. ՇՄՆ պարզաբանումըՇրջակա միջավայրի նախարարությունը պարզաբանում է տարածել Շաքիի ջրվեժի տարածքում երեխայի սեռի որոշման արարողություն կազմակերպելու մասին․ «Շաքիի ջրվեժը հանդիսանում է բնության ջրաերկրաբանական հուշարձան...
10:48 06/10/2025Հոկտեմբերի 6-7-ին տեսանելի կլինի տարվա ամենագեղեցիկ լուսիններից մեկըԵրկու գիշեր անընդմեջ՝ հոկտեմբերի 6-ին և 7-ին, տեսանելի կլինի տարվա ամենագեղեցիկ լուսիններից մեկը՝ առաջին աշնանային գերլուսինը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն...
10:19 06/10/2025Շատ ուշադիր լսե՛ք, որովհետև հաջորդ տարի կարող է շատ բարդ տարի լինի ձեզ համար, շատ ու շատ փոշմանելու եք. Ավինյանը՝ կառուցապատողներինԻրենք իրապես խստորեն պատժվելու են՝ պատժվելու են ռեպրոսպեկտիվ, պատժվելու են էն ապհին, երբ որ գան շինթույլտվության երկարաձգման
09:19 06/10/2025Խոշոր և ողբերգական վթար ԱրմավիրումԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 23։53-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Դաշտ գյուղի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ.
09:09 06/10/2025Հոկտեմբերի 6-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:45 05/10/2025Ալաբամայում տեղի ունեցած հրшձգության հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՈստիկանության հաղորդագրության համաձայն՝ կրակոցները սկսվել են տեղական ժամանակով ժամը 23:30-ի սահմաններում, երբ զինված անձինք կրակ են բացել ամբոխի մեջ
17:07 05/10/2025Առաջիկա շաբաթվա եղանակի տեսությունըՕդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 5-ի ցերեկը, 6-8-ը աստիճանաբար կբարձրանա
16:26 05/10/2025Խոշոր ավտովթար Կապանում․ կա 6 վիրավորՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
10:10 05/10/20253 մեքենայի մասնակցությամբ խոշոր վթարի պատճառով կա 4 վիրավորՎթարի հետևանքով 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Մասիս» բժշկական կենտրոն
21:31 04/10/2025Գարեգին Երկրորդ. Հոգևոր դասի ու եկեղեցանվեր հայորդիների նվիրումի շնորհիվ Եկեղեցին անշեղորեն իրականացնում է իր առաքելությունըՀոկտեմբերի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմի Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ)...
21:11 04/10/2025Ամոթ ձեզ, խայտառակություն է՝ դատարանում կանգնում ու ասում են Սրբազանին՝ մեղադրյալ, ոտքի կանգնի. Ղուկասյան«Ես ցավում եմ, որ այսօր մեր արքեպիսկոպոսը գտնվում է բանտում։ Ամոթ։ Ամոթ ու ամոթ»,- Գյումրի քաղաքի տոնին նվիրված միջոցառման ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։ Նա նշեց, որ...
18:21 04/10/2025Հնարավոր չէ ազատազրկելով կոտրել Միքայել Սրբազանի ոգին. Ռուբեն Մխիթարյան«Ոչ թե սպասում էի, համոզված էի, որ այդպես էլ լինելու է։ Այդպես Սրբազանի ոգին կոտրել հնարավոր չէ, ավելին՝ Շիրակի թեմի հավատավոր ժողովրդի ոգին կոտրել հնարավոր չէ»,- 24news-ի հետ զրույցում ասաց...

16:40 28/01/2022Armenia bloc calls for united efforts of empowering the Armenian statehood"Armenia" opposition bloc issued a statement on the 30th anniversary of the formation of the Armenian Armed Forces.
14:35 28/01/2022Catholicos Karekin II offers prayers for repose of souls of fallen soldiersHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, accompanied by a number of representatives of the Armenian clergy, visited the Yerablur Military Pantheon in Yerevan on...
13:16 28/01/2022Fallen hero Armenak Urfanyan would have turned 32 todayToday, 28 January, marks the birthday anniversary of fallen hero of the April War, Captain Armenak Urfanyan.
12:39 28/01/2022Pashinyan: Government has started the process of improving servicemen’s social and living conditions since 2018Nikol Pashinyan addressed a congratulatory message on the 30th anniversary of the Armenian army marked on Friday.
19:54 27/01/2022Remains of over 1,700 people found in Karabakh conflict zone since 2020 – ICRCThere are approximately 300 people still missing from the Nagorno-Karabakh conflict escalation in 2020, the International Committee of the Red Cross (ICRC) said on Thursday.
18:55 27/01/2022Kanye West to hire homeless models for his next fashion showKanye West hopes to support the homeless with his next Yeezy fashion show, according to the New York Daily News.
17:55 27/01/2022Is Armenia’s civil society sick or dead?Civil society plays an important role in building a democratic society, and it needs to raise issues related to different spheres and try to get them solved, if, naturally, the authorities have a...
16:36 27/01/2022Brad Pitt is ‘secretly dating’ Swedish singer Lykke LiBrad Pitt is dating singer Lykke Li, who lives just minutes away from his gated home in LA, The Sun can exclusively report.
15:35 27/01/2022Armenian Church commemorates Sts. Martyrs Eugenios, Makarios and othersThe Armenian Apostolic Church commemorates Sts. Martyrs Eugenios, Makarios, Valerios, Canditos and Akyoughas on Thursday, January 27, Qahana.am reports. The quick spreading of Christianity especially...
15:00 27/01/2022Arman Tatoyan summerizes activities related to individual cases for the last 6 yearsArmenia’s Human Rights Defender Arman Tatoyan summarizes activities related to individual cases for the last 6 years.
14:24 27/01/2022Displaced Artsakh residents protest outside the UN Office in YerevanThe residents displaced from their homes in Artsakh (Nagorno Karabakh) as result of the Azerbaijani aggression held another protest on Thursday outside the UN Office in Yerevan.
13:20 27/01/2022Holocaust Remembrance Week to be marked in ArmeniaThe Armenian Genocide Museum Institute will mark the Holocaust Remembrance Week from January 27 to February 2, the Institute said in a press statement.
12:40 27/01/2022Construction of a new water pipeline for residents launched in ArtsakhWith the assistance of the servicemen of the Russian peacekeeping contingent, the construction and laying of a centralized water supply system for residents of the village of Chartar and nearby...
10:14 27/01/2022Snow reported in number of towns in ArmeniaSome roads are closed and difficult to pass in Armenia, the ministry of emergency situations reported in its daily update.
19:43 26/01/2022Passengers of Yerevan-Istanbul flights to be exempt from “air tax” - ArmenpressPassengers using the Yerevan-Istanbul flights will be exempt from the “air tax” – a state duty usually included in the price of the tickets, Armenpress news agency reported, citing the Civil Aviation...
16:36 26/01/2022Viva-MTS: Energy-efficient modern lighting system introduced in Arpi settlementAn important infrastructural issue has been solved in the Arpi, a settlement located next to the Yerevan-Goris highway, Viva-MTS reports, since 2018 Viva-MTS and the Foundation for the Preservation...
15:05 26/01/2022Austria to lift lockdown for unvaccinated peopleAustria will end its lockdown for unvaccinated residents next Monday — one day before a COVID-19 vaccine mandate takes effect in the country, the government announced Wednesday, AP reports, citing...
13:20 26/01/2022Karin Tak heroic battle took place exactly 30 years agoToday, January 26, marks the 30th anniversary of the heroic battle for the Artsakh village of Karin Tak, Colonel Senor Hasratyan, former spokesman of the Artsakh Defense Army, said in a Facebook post.
10:57 26/01/2022Armenian writer and ex-political prisoner Meruzhan Hovhannisyan dies at 82Armenian writer, dissident and former political prisoner Meruzhan Hovhannisyan has died at the age of 82 after long illness, Aravot.am broke the news on Wednesday.