12:43 16/09/2025Արմավիրում հայտնաբերվել է տուֆի ապօրինի տեղահանում. ԲԸՏՄԱզգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի, Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում Արմավիրի մարզում հայտնաբերվել է տուֆի...
12:30 16/09/2025Խաչիկ համայնքում 9-րդ անգամ կանցկացվի «Գաթայի» փառատոնըՏարեցտարի որոշել են մեծացնել գաթայի չափերը, նախորդ տարի թխել են 4.4 մետր շառավղով գաթա, իսկ այս տարի գաղտնիք է
11:57 16/09/2025Ջրանցքում լողալու համար Վենետիկ զբոսաշրջիկների մուտքն արգելել ենՎենետիկում արձակուրդն անցկացնելու եկած զույգը ստիպված է եղել հենց նույն օրը վերադառնալ տուն։ Բանն այն է, որ գոնդոլավարները ոստիկանությանը հայտնել են՝ մի տղամարդ է լողում Մեծ ջրանցքում։ Արդյունքում...
11:29 16/09/2025Կեղծ արտարժույթ իրացնելու մեջ մեղադրվող անձը հանձնվել է Ուզբեկստանի իրավասու մարմիններինԳլխավոր դատախազը բավարարել է Ուզբեկստանի միջնորդությունը
09:03 16/09/2025Հրազդանի խանութներից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով կան հոսպիտալացվածներԿոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 18։32-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Միկրոշրջան թաղամասի շենքերից մեկի 1-ին հարկում հրդեհ է...
08:59 16/09/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:12 15/09/2025«Ալեքս 33 Պետրոլ» գազալցակայանում հնչած կրшկոցների 11 մասնակիցներից մի մասին քրեական ոստիկանները հայտնաբերել ենԿենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանություն է ծագել Կոտայքի մարզի բնակիչ 23-ամյա Սարգիս Խաչատրյանի և Արմավիրի մարզի բնակիչ 17-ամյա Մաքսիմ Մհոյանի միջև
21:09 15/09/2025Ոչ պատշաճ դիրքով ավտոբուսի ղեկին նստած վարորդն ազատվել է աշխատանքից. Գեղամ ԱսատրյանՏեսանյութը նկարահանվել է թիվ 23 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտում
20:36 15/09/2025Հրշեջ-փրկարարները մարել են գազալցակայանի մոտակայքում բռնկված հրդեհըՍեպտեմբերի 15-ին, ժամը 19։20-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, Աճառյան փողոցում տեղի է ունեցել գազի արտահոսք և պայթյուն։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական...
20:07 15/09/2025Հադրութի կորոստի համար բնականաբար կա կոնկրետ մեղավոր՝ իր «թաշախուստով»․ Սարհատ ՊետրոսյանԿադաստրի կոմիտեի նախկին ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանը գրում է․ «Նկարում մի քանի օր առաջ Հադրութում բացված մզկիթի լուսանկարն է։ Այն Հադրութում, որտեղ երբեք թուրք չի ապրել, այն Հադրութում, որտեղից սկսել է...
19:43 15/09/2025«Հետիոտնային կանչի» ռեժիմով աշխատող լուսացույցի գործարկում՝ մի շարք փողոցներումԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայրաքաղաքում հետիոտների անվտանգության նկատառումներից ելնելով, ս.թ.
18:01 15/09/2025Նուբարաշենի աղբավայրի կենցաղային աղբի հատվածում հրդեհ է բռնկվելՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 11։42-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Նուբարաշենի աղբավայրի կենցաղային աղբի հատվածում հրդեհ է բռնկվել։ ՆԳ նախարարությունից...
16:00 15/09/2025Ավտոբուսի ուղևորը կոտրել է հսկիչի ատամը, երբ վերջինս պահանջել է վճարել ուղեվարձըՀարվածելուց հետո հարձակվողը փախել է։ Նրան հնարավոր չի եղել ձերբակալել։
14:44 15/09/2025Երևանի մի քանի խաչմերուկներում կտեղադրվեն «Հետիոտն կանչի» ռեժիմով աշխատող լուսացույցներՍեպտեբերի 16-ից ներքոգրյալ հետիոտնային անցումները կկարգավորվեն «Հետիոտն կանչի» ռեժիմով աշխատող լուսացույցներով.
13:55 15/09/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնել է Վատիկան, կհանդիպի Հռոմի պապինՍեպտեմբերի 15-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնել է Վատիկան, ուր հանդիպում կունենա Հռոմի Սրբազան Քահանայապետ Լևոն 14-րդ Պապի հետ։ Մայր Աթոռի...
12:41 15/09/2025Ջերմաստիճանը մի փոքր կբարձրանա, ապա կնվազիԵրևանում սեպտեմբերի 15-ի ցերեկը, 20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 16-ի երեկոյան, 17-ին, 18-ի երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի...
11:11 15/09/2025Որքան էլ տաք ամիսներին թվում է, թե փոշին շատ է, բայց խնդիրը ձմռանն է. Տիգրան ԱվինյանՔաղաքով մեկ օդի որակը ցույց տվող 160 սարքերը ցույց են տալիս, որ մեզ մոտ հիմնական խնդիրը ձմռան ամիսներին է
08:34 15/09/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 15-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:09 14/09/2025Միածնաէջ Մայր Տաճարում տեղի ունեցավ Երեկոյան ժամերգություն և Խաչվերացի հանդիսավոր թափորըՄայր Տաճարի շրջափակում կատարվեց նաև Անդաստանի կարգ, օրհնվեց խաչը զարդարող ռեհանը և աշխարհի չորս կողմերը
20:58 14/09/2025Tesla-ն սկսել է փակել Cybertruck էլեկտրական պիկապի արտադրությունըՇատ փորձագետների կարծիքով, Cybertruck-ը առևտրային ձախողում է եղել

13:20 04/05/2024В Хабаровске потушили пожар в торговом центре: из здания были эвакуированы 270 человекСпасатели ликвидировали возгорание в торговом центре в Хабаровске на площади 1,1 тысячи квадратов, пострадавших нет, сообщило ГУМЧС по региону в Telegram-канале.
13:15 04/05/2024Обрушилась подпорная стена на реке Вохчаберд в Ереване, затоплены дома и улицы4 мая, в 00:00, в национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в результате повышения уровня реки возле одного из зданий в ереванском квартале Нор Ареш обрушилась подпорная...
12:52 04/05/2024После вчерашнего ливня улицы Еревана превратились в бурные рекиПроливные дожди привели в ночь на субботу к затоплению улиц и строений в нескольких районах Еревана.
12:41 04/05/2024Российские олимпийские чемпионки привезли в Армению частичку Вечного огняЧастичку Вечного огня, который горит перед стенами Московского Кремля у Могилы Неизвестного Солдата, привезли в Армению олимпийские чемпионки Мария Киселева и Ольга Брусникина.
12:24 04/05/2024В Иерусалиме с утра усилили меры безопасности перед схождением Благодатного огняПолиция Израиля с раннего утра Великой Субботы усилила меры безопасности вокруг Старого города в Иерусалиме и внутри него в преддверии чуда схождения Благодатного огня в храме Гроба Господня,...
12:18 04/05/2024Трагический пожар в Гюмри: обнаружены тела детей 5 и 3 летСегодня утром трагический инцидент произошел в городе Гюмри Ширакской области Армении. 4 мая в 08:05 в центр кризисного управления Ширакского областного спасательного управления поступила информация...
12:05 04/05/2024Eurowings начала выполнение полетов по направлению Берлин-ЕреванАвиакомпания Eurowings начала выполнение полетов по направлению Берлин-Ереван- Берлин, сообщает ЗАО «Международные аэропорты Армения».
18:35 03/05/2024Кто в Армении стремится заглушить голос экологов и журналистов?«Могу сказать, что с 2018 года в Армении участились случаи подачи крупныими компаниями судебных исков против людей, которые поднимают вопросы касательно экологических рисков», – заявил в интервью...
17:17 03/05/2024В Армении летный состав ЮВО выполнил план полетов в зимнем периоде обученияЛетчики авиационной части военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнили план учебно-тренировочных полетов в течение зимнего периода обучения.
16:56 03/05/2024Берлин окутало ядовитым дымом из-за пожара на оборонном заводеПожар в Берлине, из-за которого в воздух попал токсичный дым, произошел на металлургическом заводе оборонно-промышленной компании Diehl, сообщило издание B.Z.
15:55 03/05/2024На Земле началась магнитная буряНа планете Земля началась масштабная магнитная буря, передает «Росбалт». Ожидается, что шторм продлится несколько часов. Эксперты оценивают мощность бури в категории G1. Это означает, что магнитный...
15:23 03/05/2024«Если Никол останется»: акция информирования в АрменииГраждане провели акцию информирования в разных уголках Армении в связи с ситуацией в стране, распространяя плакаты о том, что нас ждет, «Если Никол останется...».
14:37 03/05/2024Известно имя нового главы ереванского административного района КентронРешением мэра Еревана Тиграна Авиняна Петрос Петоян назначен руководителем столичного административного района Кентрон.
13:12 03/05/2024Рейтинг свободы СМИ: Армения сталкивается с беспрецедентным уровнем дезинформацииМеждународная правозащитная организация «Репортеры без границ»(RSF) опубликовала в пятницу, 3 мая, во Всемирный день свободы печати, ежегодный всемирный рейтинг свободы прессы.
12:34 03/05/2024Архиепископа Баграта Галстаняна вновь не пустили в КиранцГлаве Тавушской епархии ААЦ архиепископу Баграту Галстаняну, депутату НС от фракции «Армения» Гарнику Даниеляну, основателю координационного центра «За армянскую государственность», политологу Сурену...
11:48 03/05/2024ЮНЕСКО: 70% журналистов, освещающих экологические проблемы, подвергались нападениям за свою деятельность3 мая, во Всемирный день свободы печати, ЮНЕСКО опубликовала новый доклад, который предупреждает о росте случаев преследования и нападений на журналистов, освещающих экологические проблемы и...
11:46 03/05/2024В Турции автобус опрокинулся в овраг, два человека погибли, 36 пострадалиАвтобус опрокинулся в овраг в Турции, два человека погибли, более 35 ранены, сообщила газета T24. "Пассажирский автобус, потерявший управление по вине водителя на автостраде Анкара-Нигде, опрокинулся...
16:34 02/05/2024Грузовик без водителя сбил 29 детей на празднике в КиргизииВ Киргизии грузовик без водителя во время массового мероприятия в Сузакском районе Джалал-Абадской области на юге страны сбил 29 детей.
14:15 02/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: В одиночку перекрыл межгосударственную дорогуПредводитель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Баграт Галстанян, которого полицейские не впускают в село Киранц, устроил сидячий пикет посреди улицы.
14:00 02/05/2024Названа страна с самым трудолюбивым населениемГермания потеряла первое место в рейтинге стран с самым трудолюбивым населением. Аналитики подсчитали количество рабочих часов на человека в год и сместили страну на пятое место с конца. Как передает...