12:43 16/09/2025Արմավիրում հայտնաբերվել է տուֆի ապօրինի տեղահանում. ԲԸՏՄԱզգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի, Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում Արմավիրի մարզում հայտնաբերվել է տուֆի...
12:30 16/09/2025Խաչիկ համայնքում 9-րդ անգամ կանցկացվի «Գաթայի» փառատոնըՏարեցտարի որոշել են մեծացնել գաթայի չափերը, նախորդ տարի թխել են 4.4 մետր շառավղով գաթա, իսկ այս տարի գաղտնիք է
11:57 16/09/2025Ջրանցքում լողալու համար Վենետիկ զբոսաշրջիկների մուտքն արգելել ենՎենետիկում արձակուրդն անցկացնելու եկած զույգը ստիպված է եղել հենց նույն օրը վերադառնալ տուն։ Բանն այն է, որ գոնդոլավարները ոստիկանությանը հայտնել են՝ մի տղամարդ է լողում Մեծ ջրանցքում։ Արդյունքում...
11:29 16/09/2025Կեղծ արտարժույթ իրացնելու մեջ մեղադրվող անձը հանձնվել է Ուզբեկստանի իրավասու մարմիններինԳլխավոր դատախազը բավարարել է Ուզբեկստանի միջնորդությունը
09:03 16/09/2025Հրազդանի խանութներից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով կան հոսպիտալացվածներԿոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 18։32-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Միկրոշրջան թաղամասի շենքերից մեկի 1-ին հարկում հրդեհ է...
08:59 16/09/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:12 15/09/2025«Ալեքս 33 Պետրոլ» գազալցակայանում հնչած կրшկոցների 11 մասնակիցներից մի մասին քրեական ոստիկանները հայտնաբերել ենԿենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանություն է ծագել Կոտայքի մարզի բնակիչ 23-ամյա Սարգիս Խաչատրյանի և Արմավիրի մարզի բնակիչ 17-ամյա Մաքսիմ Մհոյանի միջև
21:09 15/09/2025Ոչ պատշաճ դիրքով ավտոբուսի ղեկին նստած վարորդն ազատվել է աշխատանքից. Գեղամ ԱսատրյանՏեսանյութը նկարահանվել է թիվ 23 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտում
20:36 15/09/2025Հրշեջ-փրկարարները մարել են գազալցակայանի մոտակայքում բռնկված հրդեհըՍեպտեմբերի 15-ին, ժամը 19։20-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, Աճառյան փողոցում տեղի է ունեցել գազի արտահոսք և պայթյուն։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական...
20:07 15/09/2025Հադրութի կորոստի համար բնականաբար կա կոնկրետ մեղավոր՝ իր «թաշախուստով»․ Սարհատ ՊետրոսյանԿադաստրի կոմիտեի նախկին ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանը գրում է․ «Նկարում մի քանի օր առաջ Հադրութում բացված մզկիթի լուսանկարն է։ Այն Հադրութում, որտեղ երբեք թուրք չի ապրել, այն Հադրութում, որտեղից սկսել է...
19:43 15/09/2025«Հետիոտնային կանչի» ռեժիմով աշխատող լուսացույցի գործարկում՝ մի շարք փողոցներումԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայրաքաղաքում հետիոտների անվտանգության նկատառումներից ելնելով, ս.թ.
18:01 15/09/2025Նուբարաշենի աղբավայրի կենցաղային աղբի հատվածում հրդեհ է բռնկվելՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 11։42-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Նուբարաշենի աղբավայրի կենցաղային աղբի հատվածում հրդեհ է բռնկվել։ ՆԳ նախարարությունից...
16:00 15/09/2025Ավտոբուսի ուղևորը կոտրել է հսկիչի ատամը, երբ վերջինս պահանջել է վճարել ուղեվարձըՀարվածելուց հետո հարձակվողը փախել է։ Նրան հնարավոր չի եղել ձերբակալել։
14:44 15/09/2025Երևանի մի քանի խաչմերուկներում կտեղադրվեն «Հետիոտն կանչի» ռեժիմով աշխատող լուսացույցներՍեպտեբերի 16-ից ներքոգրյալ հետիոտնային անցումները կկարգավորվեն «Հետիոտն կանչի» ռեժիմով աշխատող լուսացույցներով.
13:55 15/09/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնել է Վատիկան, կհանդիպի Հռոմի պապինՍեպտեմբերի 15-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնել է Վատիկան, ուր հանդիպում կունենա Հռոմի Սրբազան Քահանայապետ Լևոն 14-րդ Պապի հետ։ Մայր Աթոռի...
12:41 15/09/2025Ջերմաստիճանը մի փոքր կբարձրանա, ապա կնվազիԵրևանում սեպտեմբերի 15-ի ցերեկը, 20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 16-ի երեկոյան, 17-ին, 18-ի երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի...
11:11 15/09/2025Որքան էլ տաք ամիսներին թվում է, թե փոշին շատ է, բայց խնդիրը ձմռանն է. Տիգրան ԱվինյանՔաղաքով մեկ օդի որակը ցույց տվող 160 սարքերը ցույց են տալիս, որ մեզ մոտ հիմնական խնդիրը ձմռան ամիսներին է
08:34 15/09/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 15-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:09 14/09/2025Միածնաէջ Մայր Տաճարում տեղի ունեցավ Երեկոյան ժամերգություն և Խաչվերացի հանդիսավոր թափորըՄայր Տաճարի շրջափակում կատարվեց նաև Անդաստանի կարգ, օրհնվեց խաչը զարդարող ռեհանը և աշխարհի չորս կողմերը
20:58 14/09/2025Tesla-ն սկսել է փակել Cybertruck էլեկտրական պիկապի արտադրությունըՇատ փորձագետների կարծիքով, Cybertruck-ը առևտրային ձախողում է եղել

13:44 14/12/2021The tractor of Artsakh farmers damaged by Azerbaijani fire evacuated through mediation of Russian peacekeepersThe tractor of a resident of Artsakh’s Sarushen community, which was left in a field as a result of the Azerbaijani shootings near the demarcation line was evacuated on December 13 through the...
13:23 14/12/2021About 20 flights delayed and canceled at Moscow airportsAbout 20 flights have been delayed and canceled at Moscow airports on Tuesday morning due to bad weather, according to information from the city airports' online flight schedules, TASS news agency...
10:54 14/12/2021Clear ice observed on certain sections of Martuni-Vardenis roadwayFog is observed in Tashir region with visibility of 100 meters as of 09:00 on December 14, Road Department Fund at the Government reported.
10:42 14/12/2021Catholicos of All Armenians hosted delegation of Higher Presidential Committee of Church Affairs in PalestineHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians hosted in the Mother See of Holy Etchmiadzin on December 13 a delegation led by Mr.
20:29 13/12/2021US delivers three new generators to support Armenia's military medical capabilitiesMembers of the United States Embassy's Office of Defense Cooperation in Yerevan, including LTC Daniel Singleton, met on Monday with Emergency Medical Support System Director LTC Arshaluys Seyranyan...
18:55 13/12/2021CEO of Tesla and SpaceX Elon Musk named 'Person of the Year' by Time magazineTime magazine has named CEO of Tesla and SpaceX Elon Musk as Person of the Year. "Person of the Year is a marker of influence, and few individuals have had more influence than Musk on life on Earth,...
17:31 13/12/2021Criminal cases against captives are launched to silence possible complaints - opposition lawmaker"At a time when the Armenian Human Rights Defender is trying to raise concerns at international non-governmental organisations about tortures and mistreatment of Armenian prisoners held in...
16:22 13/12/2021Artsakh sappers neutralize 24 cluster munition remnants in the past weekOver the past week, 24 cluster munition remnants, one aviation bomb as well as 94 weapons of small calibre were detected and neutralized by the sappers of the Artsakh Republic State Service for...
15:48 13/12/2021Turkey tests world's first laser-equipped droneTurkey has successfully tested the world's first-ever drone that has laser weapons, Turkish politician Aykut Erdogdu said, according to Sputnik report.
15:06 13/12/2021Two missing after cargo ships collide in Baltic SeaA major rescue operation is under way after two cargo ships collided in the Baltic Sea off the Swedish coast, causing one to overturn, BBC News reports.
14:59 13/12/2021Another fallen soldier’s body found in Artsakh search operationsAn Artsakh army unit found the body of another fallen Armenian soldier as a result of search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
13:57 13/12/2021Russian peacekeepers provide qualified medical care to people in remote Artsakh settlementMilitary doctors of the Russian peacekeeping contingent conducted humanitarian and medical raid to the remote mountain settlement of Badara (Patara) in Artsakh's (Nagorno-Karabakh) Askeran region to...
13:38 13/12/2021Azerbaijani forces open fire at tractors of Sarushen community residentsOn December 10 and 11, the Azerbaijani military opened fire at tractors of the residents of Artsakh’s Sarushen community while the latter were carrying out agricultural works on their land plots in...
12:40 13/12/20211 killed, 13 injured in shooting at candlelight vigil in TexasOne person was killed and at least 13 others were injured Sunday evening in a drive-by shooting during a candlelight vigil near Houston, Texas, a sheriff said.
12:19 13/12/2021Armenian ombudsman details Azeri war crimes in new Rai 1 filmFamous journalist Stefania Battistini has made a long film about the 44-day war in Artsakh in 2020, its causes and consequences for Italian television channel Rai 1.
11:33 13/12/2021Armenia reports 66 fresh Covid cases on Dec. 13Armenia has confirmed 66 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 342,604 as of 11 a.m.
11:24 13/12/2021India's Harnaaz Sandhu crowned Miss Universe 2021Harnaaz Sandhu of India has been crowned Miss Universe 2021, The Independent reports. The 21-year-old model from Punjab represented India at the 70th Miss Universe competition held in Eilat, Israel....
19:30 11/12/2021At least one CIA agent was among Russian government advisors in early 1990s, Putin saysAt least one officer of the United States’ Central Intelligence Agency (CIA) was among Russian government advisors in the early 1990s, Russian President Vladimir Putin said in an interview for a...
19:00 11/12/2021Air temperature will not change considerably in the coming daysNo precipitation is predicted in the territory of Armenia on December 12-16. At night and in the morning the roadways in mountainous regions and foothills will be covered with black ice, in the...
18:30 11/12/2021Kim Kardashian asks judge to be declared legally single amid Kanye West divorceKim Kardashian West wants to be declared legally single amid her ongoing divorce from Kanye West, TMZ reports.