11:12 13/09/2025Կամչատկայում նոր երկրաշարժ է գրանցվելՊետրոպավլովսկ-Կամչատկայից 124 կմ հեռավորության վրա 5.2 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել: Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Այսօր ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Խաղաղ օվկիանոսում՝...
10:19 13/09/2025Վթար Վաղարշապատ-Արմավիր ճանապարհին, չորս տուժած հոսպիտալացվել էՍեպտեմբերի 13-ին, ժամը 01։56-ին Արմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վաղարշապատ-Արմավիր ավտոճանապարհին՝ Արշալույս գյուղի մոտակայքում, տեղի է...
08:55 13/09/2025Եկեղեցին վաղը կնշի ԽաչվերացըԽաչվերացը Հայ Եկեղեցու հինգ տաղավար տոներից վերջինն է: Այն Խաչին նվիրված տոներից ամենակարևորն է, որովհետև նվիրված է գերությունից խաչի վերադարձի և փառաբանության հիշատակին:
08:06 13/09/2025Հրդեհ Արարատում. հայտարարվել է բարդության «Թիվ 2» աստիճանՍեպտեմբերի 13-ին, ժամը 02։12-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Արարատի մարզի Մրգավետ գյուղի Կոմիտասի փողոցի տներից մեկում։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
21:48 12/09/2025Ողբերգական դեպք. «Նաիրիտ»-ի ենթակայանում ՀԷՑ-ին պատկանող տարածքում հայտնաբերվել է 23-ամյա աշխատակցի մшրմինըԱմրակը պոկվել է և հենասյունը ընկել է նրա վրա
21:48 12/09/2025Կան մարդկային գծեր, որոնք չեն փոխվում ո՛չ 50, ո՛չ էլ հազարամյակների ընթացքում․ ՀովհաննիսյանԱյսօր տեղի ունեցավ Ն․ Դիքսոնի՝ Զինվորական անձեռնհասության հոգեբանության մասին գրքի շնորհանդեսը։ Շնորհանդեսի ավարտից հետո գրքի լույս տեսնելուն նպաստ ունեցող բանախոսները զրուցեցին լրագրողների հետ։...
21:14 12/09/2025Սեպտեմբերի 26-ից «Аэрофлот»-ը կվերսկսի ամենօրյա չվերթները դեպի ԵրևանՄենք մեկնարկում ենք Կրասնոդարից արտասահման ուղիղ չվերթներ
20:30 12/09/2025Գիրքը բյուրոկրատական համակարգերի և քաղաքական կամքի մասին է․ Արման ՍաղաթելյանԵրևանում տեղի ունեցավ Ն. Դիքսոնի Զինվորական անձեռնհասության հոգեբանության մասին գրքի ռուսերեն թարգմանության շնորհանդեսը. Թարգմանիչը պահեստազորի գնդապետ, Պաշտպանական հետազոտությունների անկախ կենտրոնի...
19:44 12/09/2025Այն արժանի էր թարգմանության․գնդապետ Տիգրան Հովհաննիսյանը՝ Դիքսոնի աշխատության մասինԹուֆենկյան Ավանդական Երևան հյուրանոցում տեղի ունեցավ բրիտանացի հոգեբան Նորման Դիքսոնի՝ Զինվորական անձեռնհասության հոգեբանության մասին գրքի թարգմանության շնորհանդեսը։ Գրքի թարգմանիչը՝ Պաշտպանական...
19:12 12/09/2025ՈՒՂԻՂ․ Նորման Դիքսոնի՝ Զինվորական անձեռնհասության հոգեբանության մասին դասական դարձած աշխատության թարգմանության շնորհանդեսըԹուֆենկյան Ավանդական Երևան հյուրանոցում տեղի է ունենում բրիտանացի հոգեբան Նորման Դիքսոնի՝ «Զինվորական անձեռնհասության հոգեբանության մասին» դասական դարձած աշխատության թարգմանության շնորհանդեսին։ Գրքի...
16:47 12/09/2025Խոշոր վթար Արարատում. 5 գյուղ գազ չունիՍեպտեմբերի 12-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 11:20-ի սահմաններում Էջմիածին - Մասիս ավտոճանապարհի Զորակ գյուղի վարչական տարածքում բախվել են Արմավիրի մարզի բնակիչ 30-ամյա Արման...
16:32 12/09/2025ՊՆ զինծառայողը պարգևատրվել է ՀՀ կարմիրգրքյան արջի քոթոթին փրկելու համարՊՆ կապիտան Է.Ս.Մկրտչյանն այս տարվա հուլիսի 9-ին Վայոց ձոր-Արարատ սահմանագոտում նկատել էր ուժասպառ ու անօգնական վիճակում գտնվող արջի քոթոթ և անմիջապես կապ հաստատել Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական...
15:56 12/09/2025Զոհվածի մայր. Ու այս վայրահաչոցները հենց հիմա, երբ հազարավոր ծնողներ ապրում են իրեն կյանքի կարմիր աշունըԱրցախյան երրորդ պատերազմում զոհված Մխիթար Գալեյանի մայրը՝ Աստղ Գալեյանը գրում է. «Մի ողջ քպ ական ոհմակ սկսել է թուրքի ապրանքների գովազդը, առևտուր պետք է անենք, ելնեք վերև իջնեք ցած, միասնական շուկա է...
14:53 12/09/2025«Ամեն ինչ իրենց օգտին են անում», «Զինվորները քիչ են, էլ ավելի կքչանան, որը մեզ ձեռնտու չէ». Քաղաքացիները՝ զինծառայության ժամկետը կրճատելու մասինՀՀ կառավարությունը որոշել է 2026 թվականի ամառային զորակոչից ժամկետային զինծառայությունը դարձնել 1,5 տարի ընդհանուր տևողությամբ՝ ներկայի 2 տարվա փոխարեն։ Համապատասխան օրինագիծը զետեղված է e-draft...
14:14 12/09/2025Հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է թույլ կարճատև անձրևԵրևանում սեպտեմբերի 12-ի ցերեկը, 13-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում սեպտեմբերի 12-ի ցերեկը, 13-ին և 14-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է թույլ կարճատև անձրև։...
13:14 12/09/2025Տեր Արամը խախտել է Սրբալույս Մյուռոնի կանոնական գործածությունը. Արագածոտնի թեմԱյս ամբողջ աղմուկը սկսվեց Տեր Հոր կողմից Մկրտության արարողության կատարման ընթացքում թույլ տրված ծիսական կարգի աղճատման և դրսևորված կամայականության փաստից։
12:56 12/09/2025Ծովագյուղից մինչև Շողակաթի հանրային լողափ ճանապարհը երկկողմանի փակ կլինիՍեպտեմբերի 13-ին Գեղարքունիքի մարզում կայանալիք «ՀՀ վարչապետի գավաթ» խճուղային հեծանվավազքի մրցաշարի կազմակերպչական աշխատանքների համար սահմանափակվելու է որոշ ճանապարհների երթևեկությունը։...
12:00 12/09/2025Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը քաղաքական շահարկումների վայր չէ. ՀայտարարությունՄայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Իշխանական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը պարբերաբար հանդես է գալիս Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և...
10:32 12/09/2025Դուք շարունակեցիք Ձեր առաջնորդի ու ձեր թիմակիցների նման մնալ ցինիկnւթյան ու անպատկառnւթյան շապիկի մեջ. Դեմոյանը՝ ԿԳՄՍ նախարարինՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը բաց նամակով դիմել է կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանին.
10:26 12/09/2025Արցախից Արփինե Հարությունյանը միջազգային գեղեցկության մրցույթում արժանացել է «Սպորտի թագուհի» տիտղոսինԱրցախի Հանրապետության ներկայացուցիչ Արփինե Հարությունյանը պատվով հանդես է եկել Ռուսաստանի Դաշնության Չելյաբինսկ քաղաքում անցկացվող «Рождённая побеждать!» ամենամյա միջազգային գեղեցկության մրցույթում և...

13:39 29/04/2024Ушел из жизни генеральный секретарь футбольного клуба «Пюник» Давид МартиросянБезвременно ушел из жизни генеральный секретарь футбольного клуба «Пюник» Давид Мартиросян. «Давид пользовался большим уважением в нашем футбольном мире, был человеком безграничной доброты и...
13:18 29/04/2024Сын Рамзана Кадырова – 16-летний Адам – назначен куратором университета спецназа в ЧечнеГлава Чечни Рамзан Кадыров назначил своего 16-летнего сына Адама куратором Российского университета спецназа имени Владимира Путина.
11:39 29/04/2024Напряженная ситуация сложилась на перекрытой трассе Армавир - Гюмри в АрменииГруппа граждан в Армении с утра с помощью тяжелой техники и автомобилей перекрыла трассу, ведущую из города Армавир в Гюмри, и требует прекратить односторонние уступки в рамках делимитации границы с...
17:24 27/04/2024Политолог: Церковь поставила правильную фундаментальную задачуПолитолог Степан Даниелян пишет: «Власть и Государство — разные понятия. Церковь поставила правильную фундаментальную задачу – отделила действующую власть от Государства и Родины, тем самым не...
17:21 27/04/2024В Киранце находится также глава Арцахской епархии ААЦ епископ Вртанес АбраaмянЖители села Киранц Тавушской области уже 9-й день подряд продолжают акцию неповиновения, перекрыв межгосударственную дорогу Армения-Грузия.
16:51 27/04/2024Названо лучшее место в самолетеПассажирам, страдающим от укачиваний во время полета, посоветовали сидеть ближе к иллюминатору. Лучшее место на борту самолета в беседе с «Известиями» раскрыл доцент кафедры остеопатии СЗГМУ им. И....
16:44 27/04/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни маяНа территории Армении днем 27 апреля, 28-29 апреля прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА. 30...
16:25 27/04/2024«Впечатляют думы и размышления архиепископа Баграта Галстаняна»Соучредители организации «Армянский проект» – Карен Игитян и Эдгар Элбакян – 26 апреля на участке Киранц-Ачаркут межгосударственной дороги Армения-Грузия встретились с предводителем Тавушской епархии...
16:05 27/04/2024Yerevan.today: Ряд военнослужащих-контрактников подали рапорты об увольнении с военной службыИсточники Yerevan.today в Тавуше сообщают, что ряд военнослужащих-контрактников написали заявления об увольнении.
15:49 27/04/2024Архиепископ Баграт Галстанян: «Хватит жить словно улитки!»«Настал решающий момент для Армении, армянской государственности. Всем иудам – во всеуслышание: идите и спросите всех этих людей, являются они инструментом в чьих-то руках, частью пророссийского...
14:53 27/04/2024Главному сердцееду России – Стасу Михайлову – 55Народный артист России Стас Михайлов отмечает 55-летний юбилей. Узнаваемый голос, невероятная харизма и запоминающийся образ. В репертуаре певца есть композиции, которые заставляют задуматься и...
13:54 27/04/2024В Оренбургской области России почти 9 тысяч домов и 14,5 тысяч участков пока находятся в водеРека Ишим в селе Абатское за сутки поднялась на 24 сантиметра, уровень воды достиг почти 12 метров при критической отметке в 960 сантиметров.
12:05 27/04/2024«Наше появление там – случайность, о чем сожалеем»: видеообращение прибывших на место акции в Киранце военныхПрибывшие накануне на место акции протеста в Киранце Тавушской области Армении военнослужащие выступили с видеообращением, выразив сожаление в связи со своими действиями.
11:13 27/04/2024В Японии закрыли вид на гору Фудзи из-за «неуправляемых» туристовВ Японии закрыли вид на гору Фудзи из-за «неуправляемых» туристов. На смотровой площадке в поселке Фудзикавагутико установят сетку-рабицу высотой 2,5 м и длиной 20 м, сообщает The Independent. Как...
11:10 27/04/2024Британский король Карл III вернется к исполнению государственных обязанностей. Его лечение от рака проходит успешноКороль Великобритании Карл III на следующей неделе вернется к публичной деятельности, сообщил официальный представитель Букингемского дворца.
16:32 26/04/2024Открытие армянского павильона в рамках 60-ой юбилейной Венецианской биеннале прошло при поддержке легендарного армянского коньяка ARARATВ Венеции проходит одно из самых важных событий современного искусства – Венецианская биеннале, в рамках которой легендарный армянский коньяк ARARAT поддержал открытие армянского павильона.
16:06 26/04/2024С родной землей отнимают обретших бессмертие сыновейОтец обретшего на третьей карабахской войне бессмертие героя – артиллериста Альберта Ованнисяна – на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «С каждой пылинкой нашей земли у меня отнимают...
12:44 26/04/2024«No comment»: жена Пашиняна Анна Акопян – в поезде Ереван-ГюмриВ Сети появилось тайно снятое видео с супругой Никола Пашиняна – Анной Акопян – в поезде Ереван-Гюмри.
12:29 26/04/2024Участники антиармянской акции в Вашингтоне с флагами Турции и Азербайджана в руках скандируют «Пашинян! Пашинян!»В Telegram-каналах распространяется видео с антиармянской акции в Вашингтоне, участники которого с флагами Турции и Азербайджана в руках скандируют «Пашинян, Пашинян».
11:47 26/04/2024СМИ: В Париже украли сумку с секретными данными производителя истребителей RafaleУ сотрудника французской авиастроительной компании Dassault Aviation, производящей истребители Rafale, украли сумку с компьютерами, которые содержат конфиденциальные данные, связанные с национальной...