11:08 17/09/2025Մեկ օրով ջրանջատումներ կլինեն Երևանում, Կոտայքի, Արմավիրի և Արարատի մարզերում«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված ս.թ.
11:06 17/09/2025Վեհափառ Հայրապետը հանդիպեց Վատիկանի պետքարտուղար կարդինալ Պիետրո Պարոլինի հետԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը սեպտեմբերի 15-ին և 16-ին Վատիկան պաշտոնական այցի ընթացքում հանդիպումներ ունեցավ Վատիկանի մի շարք կառույցների պատասխանատու կարդինալների հետ
10:55 17/09/2025Ներողություն խնդրեք ձեր անգրագիտության արդյունքում երևանցիների առողջությանը վնասելու համար.Քրիստինա ՎարդանյանՈւլնեցու փողոցից ուղիղ եթեր արեք և ներողություն խնդրեք
10:47 17/09/2025Barerar.am-ը 1 տարվա ընթացքում դարձավ հայրենակցին առանց միջնորդի օգնելու լավագույն միջոցՍոցիալապես ծայրահեղ ծանր պայմաններում գտնվող ընտանիքներին առանց որևէ միջնորդի, անմիջական օգնություն ցուցաբերելու համար 2024 թվականի օգոստոսի 26-ից գործարկվեց Barerar.am հարթակը: Լինելով ուղիղ...
09:56 17/09/2025Ավտոմեքենան բախվել է արգելապատնեշին և գլխիվայր շրջվել. կա տուժածՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն երեկ երեկոյան՝ ժամը 19։54-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կենդանաբանական այգուց դեպի Հերացի փողոց տանող ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
09:20 17/09/202517 լրատվամիջոցի դեմ 37 հայցադիմում է ներկայացվել. «Հետք»2025թ. ընթացքում 17 լրատվամիջոցի դեմ 37 հայցադիմում է ներկայացվել: Վիրավորանք կամ զրպարտություն համարվող տեղեկությունները հերքելուց զատ նաև գումարային պահանջ է ներկայացվել լրատվամիջոցներին: Այդ...
08:52 17/09/2025Սեպտեմբերի 17-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:26 16/09/2025Մшհվան ելքով վրաերթ Արմավիրի մարզումՎարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է սթափ
18:59 16/09/2025Ծառ բուժելը նորաձև չէ, «հնձելն է» նորաձև․ ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Ծառ բուժելը նորաձև չէ, «հնձելն է» նորաձև։ Երբ 2020-ից սկսեցինք աշխատել քաղաքի հետ, առաջին հերթին ներդրեցինք ծառերի զանգվածային բուժման աշխատանքը և...
18:48 16/09/2025«Կենդանիների դիմակահանդես-շքերթ» միջոցառման ընթացքում որոշ ճանապարհահատվածներ ժամանակավորապես փակ կլինիԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են․ «Սեպտեմբերի 28-ին՝ «Արևորդի» 13-րդ միջազգային բնապահպանական փառատոնի շրջանակներում կանցկացվի «Կենդանիների դիմակահանդես-շքերթ» միջոցառումը։ Շքերթին կմասնակցեն շուրջ...
18:19 16/09/2025Հայկական հոգևոր վերականգնման հիմնադրամը սկսում է նոր վերապատրաստման ծրագիր«Հայկական հոգևոր վերականգնման հիմնադրամը» (revival.am) մեկնարկում է մասշտաբային վերապատրաստման ծրագիր հոգեբանների և սոցիալական աշխատողների համար։ Երկամսյա վերապատրաստումն իրականացվելու է հիմնադրամի...
18:09 16/09/2025Երևանում որոշ ճանապարհահատվածներ փակ կլինենԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են․ ««Արմ մարաթոն» մարզակրթական հիմնադրամը Երևանի քաղաքապետարանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի վարչություն հետ համատեղ հոկտեմբերի 4-5-ը կանցկացնի «Երևանի մարաթոն»...
17:15 16/09/2025Վաղը Գյումրիի բազմաթիվ հասցեներում ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
16:58 16/09/2025Մահացել է օսկարակիր դերասան, ռեժիսոր Ռոբերտ Ռեդֆորդը89 տարեկանում մահացել է հայտնի դերասան, ռեժիսոր, «Օսկարի» կրկնակի դափնեկիր Ռոբերտ Ռեդֆորդը։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ «Ռեդֆորդը մահացել է այսօր՝ Յուտայի լեռներում՝ այն վայրում, որտեղ նա սիրում էր,...
16:42 16/09/2025Երևանում բացվել է 44-օրյա պատերազմում նահատակված Ալբերտ Հովհաննիսյանի թանգարանը«Վստահ կարող եմ ասել՝ սեպտեմբերի 29-ին Ալբերտի կատարած այդ գործողությունը չի թողել, որ գոնե այդ օրը թշնամին ճեղքի առաջնագիծը»։
16:13 16/09/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինՍեպտեմբերի 16-21-ը Երևանում սեպտեմբերի 16-ի երեկոյան, 17-ին, 18-ի երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 19-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։...
16:10 16/09/2025Հայ տղաները պատրաստ են վերաիմաստավորել առնականության դասական պատկերացումները. ՈւսումնասիրությունՀայաստանում իրականացվել է հետազոտություն՝ նվիրված երիտասարդ տղաների կողմից տղամարդու դերի և կերպարի ընկալմանը։ «Դրական առնականություն 2.0» ծրագրի շրջանակում 2000-ից ավել երիտասարդի շրջանում...
15:38 16/09/2025Հյուսիս-Հարավ ճանապարհի երևանյան անավարտ հատվածի պատճառ դարձած հողի սեփականատերը պահանջում է 700 մլն դրամ փոխհատուցումՀյուսիս-Հարավ ճանապարհի Երևանի Տիչինայի փողոցից մինչև Օհանով փողոցն ընկած հատվածում խցանումներն անտանելի են։ Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում գտնվող 350 մ երկրաությամբ հատվածը տարիներ շարունակ չի...
15:11 16/09/2025Վեհափառը Հռոմի պապի հետ հանդիպմանը ներկայացրել է արցախահայության հիմնախնդիրները, ռազմագերիների ազատ արձակման հարցըԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը պատվիրակության և Սուրբ Աթոռի Քրիստոնեական միության խթանման բաժնի նախագահ կարդինալ Կուրտ Քոխի ուղեկցությամբ Վատիկանից...
14:23 16/09/2025Եգիպտոսում շնաձկների պատճառով մի քանի լողափեր են փակվելԵգիպտոսում լողափերը փակվել են շնաձկների՝ ափ մոտենալու պատճառով։ SHOT Telegram ալիքի հաղորդմամբ, գիշատիչերը մոտեցել են Հուրգադայի և Մակադի հանգստավայրի ափերին: Նշվում է, որ Եգիպտոսում շնաձկների...

15:00 16/12/2021Album of endangered bird calls debuts in top five on Australia's ARIA chartAn album filled entirely with calls from endangered Australian birds has beat ABBA, Michael Buble and more on the country's ARIA Albums Chart, cracking the top five, the local sources report.
14:06 16/12/2021Ankara considering airlines' applications to operate charter flights between Istanbul, YerevanTurkish and Armenian air companies have applied for permission for charter flights between Istanbul and Yerevan, Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu has stated.
13:17 16/12/2021Armenia reports 180 new Covid cases, 18 deaths on Dec. 16Armenia has confirmed 180 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 343,157 as of 11 a.m.
13:09 16/12/2021US Senate overwhelmingly passes massive defence spending billThe United States Senate has passed a $777bn defence spending bill, sending the legislation to the desk of President Joe Biden for final approval, Al Jazeera reported.
13:04 16/12/2021Inspections underway at ZCMC since July 8, despite term limitation set by lawThe Government of Armenia adopted a decision on Thursday allowing the Office of the Prime Minister to procure metallographic analysis from Mountain Metallurgy Institute CJSC of 131 duplicate samples...
11:38 16/12/2021Light fog observed in Masis regionLight fog is observed in Masis region with visibility of 100 meters as of 09:00 on December 16, Road Department Fund at the Government reported.
11:13 16/12/2021Mamikon Aslanyan accused of winning the local elections against the will of authorities - statementThe lawyers of former head of community of Vanadzor Mamikon Aslanyan, the leader of "Mamikon Aslanyan bloc" which claimed the majority of the votes in the recent local elections have issued a...
20:37 15/12/2021The ruling force initiates no confidence vote against Yerevan mayorThe ruling My Step alliance, which holds majority at the Yerevan Council of Elders, is initiating a no confidence vote against Yerevan Mayor Hayk Marutyan, member of the ruling faction at the Council...
20:14 15/12/2021Defense ministry held command gatheringsFrom December 13 to 15, command gatherings were held in the N military base with the participation of the deputy commanders and commanders of the subordinate military units, the defense ministry...
19:54 15/12/2021Passengers traveling to the U.S. required to present negative COVID-19 test result regardless of vaccination statusThe U.S. Embassy in Yerevan reports that all air travelers two years and older, regardless of vaccination status or country of origin, are required to show proof of a negative viral test result taken...
18:29 15/12/2021Public figures join #ArtsakhFlagChallenge flashmob in solidarity with compatriotsNumber of public, political and cultural figures have launched a flashmob named 'Our Thoughts with Artsakh' displaying the national flag of the Artsakh Republic on social media along with...
17:36 15/12/2021Russia sold a record volume of cartridges to the United States in 30 yearsShipments of Russian cartridges and their components to the United States in 2021 set a record in monetary terms since the early 1990s.
15:42 15/12/2021Azerbaijan does not provide opportunities to residents of Taghavard to visit the community cemetery - Artsakh OmbudsmanOver the past year, the residents of Taghavard community in Artsakh have repeatedly raised the issue of access to the community cemetery, which came under Azerbaijani control after the 2020 war.
14:35 15/12/2021‘Life is easier in Syria’"...I tell my wife, “let's go back to Syria”, but she doesn't want to. True, there are problems with electricity, gas, food, water... But life in Syria is much easier than here in Armenia," a taxi...
12:58 15/12/2021Viva-MTS: Here comes New Year with a new smartphone, 50 GB of Internet and Y tariff plan for 30 daysViva-MTS announces that New Year surprises have launched: get 50 GB of Internet and Y tariff plan for 30 days when buying a number of smartphone models by Samsung, iPhone and Xiaomi.
19:26 14/12/2021Repatriate Melania Melikian says moving to Armenia was the ‘best decision’ for herThe Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs on Tuesday shared the story of Melania Melikian, who repatriated to Armenia three months ago.
18:57 14/12/2021Fashion house Chanel names Unilever executive Leena Nair as CEOFrench fashion house Chanel named Leena Nair, an executive from Unilever, as its new global CEO on Tuesday, recruiting a consumer goods veteran to run one of the world's biggest luxury goods groups,...
16:41 14/12/2021Gasoline truck explodes in Haiti, killing dozensA truck carrying gasoline exploded in northern Haiti and more than 40 people were killed, AP reported on Tuesday, citing an official.
15:28 14/12/2021Russian peacekeepers ensure safety of over 250 pilgrims and Artsakh residents visiting Amaras monasteryServicemen of the Russian peacekeeping contingent ensured the safety of more than 250 pilgrims and local residents visiting the Amaras monastery complex on the line of demarcation of the parties in...
15:01 14/12/2021Seven killed as car carrying migrants crashes in HungarySeven migrants were killed and three others injured when the vehicle they were traveling in crashed into a house while fleeing a police stop, Hungarian police said, according to The Associated Press...