10:32 12/09/2025Դուք շարունակեցիք Ձեր առաջնորդի ու ձեր թիմակիցների նման մնալ ցինիկnւթյան ու անպատկառnւթյան շապիկի մեջ. Դեմոյանը՝ ԿԳՄՍ նախարարինՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը բաց նամակով դիմել է կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանին.
10:26 12/09/2025Արցախից Արփինե Հարությունյանը միջազգային գեղեցկության մրցույթում արժանացել է «Սպորտի թագուհի» տիտղոսինԱրցախի Հանրապետության ներկայացուցիչ Արփինե Հարությունյանը պատվով հանդես է եկել Ռուսաստանի Դաշնության Չելյաբինսկ քաղաքում անցկացվող «Рождённая побеждать!» ամենամյա միջազգային գեղեցկության մրցույթում և...
09:52 12/09/2025Արգավանդում մեքենան բախվել է արտաքին լուսավորման սյանը, կան տուժածներՍեպտեմբերի 12-ին, ժամը 04։34-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արգավանդ գյուղի նախկին ՃՈ հենակետի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝...
09:23 12/09/2025Սեպտեմբերի 12-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:01 12/09/2025Քարաթափում՝ Կապանում, երթևեկությունը երկկողմանի փակվել էՍեպտեմբերի 11-ին, ժամը 21։48-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Կապան քաղաքի Ա․ Մանուկյան փողոցի միջնամասում տեղի է ունեցել...
19:45 11/09/2025Այսօր Սևանա լճի վրա դիտվել է հզոր պտտահողմ․ ՍուրենյանԳ«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Այսօր Սևանա լճի վրա դիտվել է հզոր պտտահողմ»։
19:17 11/09/2025Փամբակի ավագանին հանաձայնություն տվեց «Զով-գուժ» ՍՊԸ-ին Քարաբերդում երկրաբանական ուսումնասիրություն կատարելունԱյսօր ՀՀ Լոռու մարզի Փամբակ համայնքի ավագանին ձայների 12 կողմ, 2 դեմ հարաբերակցությամբ համաձայնություն տվեց «Զով-գուժ» ՍՊԸ-ին Քարաբերդի տարածքում օգտակար հանածոյի արդյունահանման նպատակով...
17:51 11/09/2025Ես ունեցել եմ երկու իրական ամուսնություն, մյուս երեքը՝ օգնություն էր ընկերներին. Ալլա Պուգաչովա«Սա իսկական երջանկություն է։ Ես նույնիսկ չեմ կարող խոսել դրա մասին։ Նա զարմանալի տաղանդ ունի՝ սիրել ինձ, սիրել ընտանիքը և հոգ տանել ինձ մասին։ Հասկանո՞ւմ եք։ Ես, ի վերջո, շատ ամուսնություններ եմ...
17:04 11/09/2025Տերյան փողոցի մի հատվածում մեքենաների կանգառը կարգելվիՍեպտեմբերի 13-ից Տերյան – Արամի փողոցների խաչմերուկից դեպի Տերյան – Պուշկինի փողոցների խաչմերուկ ուղղությամբ երթևեկելի գոտու ձախ կողմում կարգելվի մեքենաների կանգառը։ Այս մասին հայտնում են Երևանի...
15:25 11/09/2025Ապակուց այն կողմ գտնվող հայերին տեսնելուց ակամա բաքվի դատարանի պատկերն է աչքիս առաջ գալիս. Զոհվածի մայր«Ամեն անգամ բախտակից ընկերոջս՝ Արա Ռոստոմյանին, Բագրատ Սրբազանին և մյուս պատիվ ունեցող, Հայ մնալու համար պայքարող, բոլորիս փոխարեն դատարանում գտնվող հայրենակիցներիս տեսնելուց, ամոթից չգիտեմ ինչ անել։...
15:05 11/09/2025Նորատուսում ուժեղ կարկուտ է եկելԱյսօր Գեղարքունիքի մարզի Նորատուս գյուղում ուժեղ կարկուտ է տեղացել։ Տեսանյութը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ...
13:11 11/09/2025Մենք չենք կարող ասել, որ ծրագիրը հասել է իր նպատակներին. Արսեն Թորոսյանը՝ անհուսալի վարկերի ծրագրի մասինՎարկը մարած 789 շահառուների վարկերի մարման համար արդեն հատկացվել է 156 մլն դրամ
10:26 11/09/2025Պռոշյան փողոցում մեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել ճանապարհի եզրաքարինՍեպտեմբերի 11-ին, ժամը 02։21-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցի և Բաղրամյան պողոտայի խաչմերուկի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է...
08:41 11/09/2025Սեպտեմբերի 11-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:55 10/09/2025Խոշոր ավտովթար Գյումրի-Վանաձոր ավտոճանապարհինՎթարի հետևանքով «Mercedes»-ի ուղևոր, 42-ամյա Սարգիս Զ․-ն տեղափոխվել է «Գյումրի» բժշկական կենտրոն։
21:43 10/09/2025Signal հավելվածին եկած նամակն արգելափակելուց հետո բաժանորդի տվյալներն անհետանում են. ԱհազանգՎերջին օրերին Signal հավելվածից օգտվողներից շատերը նման բովանդակությամբ նամակ են ստացել։ Panorama.am-ի խմբագրություն զանգաhարած քաղաքացին պատմեց, որ «արգելափակել» (заблокировать) կոճակը սեղմելուց...
20:29 10/09/2025Երևանյան մայրամուտները՝ ծխի կամ փոշու մեջԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը տեսանյութ և լուսանկարներ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Երևանյան մայրամուտները, ցավոք, ծխի կամ փոշու մեջ են։ Կենտրոնն էլ աղետի գոտի՝ փոշու ամպեր, հնձած ծառեր,...
19:52 10/09/2025Նախատեսվում է պարտադիր զինվորական ծառայության ժամկետը սահմանել 1,5 տարիՀՀ կառավարությունը որոշել է 2026 թվականի ամառային զորակոչից ժամկետային զինծառայությունը դարձնել 1,5 տարի ընդհանուր տևողությամբ՝ ներկայի 2 տարվա փոխարեն։ Համապատասխան օրինագիծը զետեղված է e-draft...
19:22 10/09/2025«Դիլիջան» ազգային պարկում 120 և ավելի կտրված ծառեր են հայտնաբերվել․ ահազանգ«Բնապահպանի տունն» ահազանգում է «Դիլիջան» ազգային պարկի տարածքում հերթական կտրված ծառերի առկայության մասին։ Մասնավորապես , Գոռ Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքում տեսանյութ է տարածել՝ ցույց տալով հատված ծռերը։...
18:08 10/09/2025Թուրքիայում ծնելիության մակարդակը կազմել է 1.34, Հայաստանում՝ 1.45Թուրքիայում տարեցտարի նվազում է ծնելիության մակարդակը։ Մասնավորապես 2025-ին զգալիորեն նվազել է՝ հասնելով 1.34-ի։ Վերջին 10 տարվա տվյալները ցույց են տալիս, թե որքան է նվազել ծնելիության մակարդակը։...

17:45 07/12/2021Two people killed, three injured in shooting in Moscow’s public service officeTwo people were killed and three were injured in a shooting that took place in a public service office in Moscow’s southeast Tuesday, Moscow Mayor Sergey Sobyanin announced on his VK page, TASS...
15:07 07/12/2021Tourists offered electric carriages to tour the ruins of ancient Armenian city Ani in TurkeyElectric carriages are now offered to transport tourists inTurkey, visiting the ancient Armenian city of Ani.
14:51 07/12/2021Hero of the USSR, test pilot Gurgen Karapetyan passed awayHero of the USSR, Honored Test Pilot and Flight Safety Advisor to the General Director of the Russian Helicopters holding company, Gurgen Karapetyan, died at the age of 85, TASS news agency reported.
13:24 07/12/2021ANCA thanks George Clooney for 'turning down $35 million from Turkish Airlines'The Armenian National Committee of America (ANCA) posted a thank-you message to famous actor George Clooney for reportedly turning down $35,000,000 for one day of work advertising Turkish Airlines.
11:51 07/12/2021Armenian researchers publish an academic research on genetic diversity of Armenian grapevine in international journalResearch Group members of Plant Genetics and Immunology, Institute of Molecular Biology of National Academy of Sciences RA Kristine Margaryan and Garik Melyan have authored an academic research on...
11:09 07/12/2021Wreath in memory of earthquake victims laid in Gyumri on behalf of Robert KocharyanA wreath was laid at the memorial to Earthquake’s victims in Gyumri on behalf of Armenia's second president Robert Kocharyan.
10:29 07/12/2021Today marks 33rd anniversary of devastating Spitak earthquakeToday marks the 33rd tragic anniversary of one of the worst natural disasters in our contemporary history - the devastating Spitak earthquake.
20:24 06/12/2021Roadways in mountainous regions and foothills in Armenia to be covered with black iceNo precipitation is predicted in the territory of Armenia in the daytime of December 7-9 and on December 10-11.
20:19 06/12/2021Nobel Week 2021 to open in Stockholm on Dec. 10The Nobel Prize award ceremony takes place at the Stockholm City Hall, Sweden, on 10 December – the anniversary of Alfred Nobel’s death, the official website of the Prize reported.
19:52 06/12/2021Armenian Church in Turkey's Diyarbakir transferred to the possession of the local universityThe Armenian Catholic Church in Turkey's Diyarbakir has transferred to the possession of the local university for a term of ten years after restoration by the state.
18:28 06/12/2021Domestic production of Russian Sputnik Light vaccine underway in ArmeniaThe production of the Russian single-component Sputnik Light vaccine is underway in Armenia, the ministry of healthcare reported.
16:17 06/12/2021Dadivank monastery entrance and exit always under control, the Primate of the Artsakh Diocese saysDadivank monastery complex, located in Artsakh's Shahumyan district, which fell under the control of Azerbaijani forces as a result of the 2020 Artak war, has not accepted Armenian pilgrims since May...
12:12 06/12/2021Magnitude 4.9 earthquake hits eastern TurkeyA magnitude 4.9 earthquake struck Turkey’s eastern Van province early Monday, Anadolu Agency reported, citing the country's disaster authority.
12:04 06/12/2021Russian peacekeepers carry out mine clearance in Artsakh’s MartakertThe servicemen of the Russian peacekeeping contingent have started clearing explosive ordnance from the territory of the settlement of Martakert in Artsakh’s (Nagorno-Karabakh) Martakert district.
11:10 06/12/2021Two infants hospitalized in Brazil after getting Pfizer shots by mistakeTwo newborns in Brazil were given coronavirus vaccine shots by mistake and had to be hospitalized, ANI said, citing Brazilian media report.
10:14 06/12/2021Soldier killed in ArtsakhA soldier was killed in Artsakh in yet unknown circumstances late on Sunday, the Defense Ministry of Artsakh reported.
20:01 04/12/2021Birthday wish from Hakob Mikoyan - "Gift me a bag of trash"Radio engineer, military officer Hakob Mikoyan marks his birthday on December 11. Like many, he is looking forward to get birthday presents, yet his expectation differs from others. Anyone who wants...
18:43 04/12/2021Russian peacekeepers provide security to Artsakh residents during planting grape vinesRussian peacekeepers ensure the safety of farmers in Artsakh during planting grape vines in different district, the Russian Defense Ministry reported.
16:56 04/12/2021Turkish intellectual Ali Ertem, great friend of the Armenian people, dies in GermanyTurkish journalist Ali Ertem, the Chairman of the “Union Against Genocide”, an Anti- Genocide organization based Frankfurt, Germany, has died on December 2.
16:18 04/12/2021Azerbaijan again halts search operations for casualties of the 2020 Artsakh war"Over the past several days no search operations for the 2020 Artsakh war casualties have been carried out, the Press Secretary at the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior...