23:08 04/09/2025Երևանում փոշին խեղդում է, իսկ մարդամեկը գնացել է Տոկիոյի փողոցների մաքրությունն է լուսաբանում. Ռաֆֆի ԱսլանյանԲայց մեր բախտն էլ մեր հետ է
21:18 04/09/2025Դադարեցվել է 8 տեխնիկական զննության կայանների գործունեությունը. Դավիթ ԽուդաթյանԵվս 6 կայանների լիցենզիաների կասեցման մասով ընթանում են վարույթներ
20:39 04/09/2025Ջրափրկարարներն ափից մոտ 100 մ հեռավորությունից անվնաս դուրս են բերել երկու քաղաքացուՍեպտեմբերի 4-ին, ժամը 14:57-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի 1-ին հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող...
19:03 04/09/2025Հրդեհ՝ ՔանաքեռավանումՍեպտեմբերի 4-ին, ժամը 07։01-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան գյուղի Այգեգործական 1-ին փողոցի տներից մեկի տանիքում: «Դեպքի վայր...
18:52 04/09/2025Ռեկորդային 40 աստիճան շոգ՝ Կանադայում«ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ռեկորդային` 40 աստիճան շոգ՝ Կանադայում։ Բրիտանական Կոլումբիայի Աշկրոֆտ քաղաքի օդերևութաբանական կայանում օդը...
18:39 04/09/2025Ինչպես Անտարկտիդայի ջրիմուռները փրկեցին Երկիրը գլոբալ տաքացումիցՄոտ 14,000 տարի առաջ Phaeocystis ցեղի մանրադիտակային անտարկտիկական ջրիմուռները կարևոր դեր են խաղացել գլոբալ տաքացման դանդաղեցման գործում՝ մթնոլորտից ակտիվորեն կլանելով CO₂-ը: Gismeteo-ի փոխանցմամբ՝...
18:01 04/09/2025Ջորջիո Արմանիի հուղարկավորությունը կլինի ոչ հրապարակայինՆորաձևության հայտնի դիզայներ Ջորջիո Արմանիի հուղարկավորությունը կանցկացվի ոչ հրապարակային կերպով։ Հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա Միլանում՝ Armani/Teatro ցուցահանդեսային կենտրոնում։ Վերջին...
17:48 04/09/2025Յուրի Սաքունցը ատամներով 2 հրշեջ մեքենա քաշեց՝ ռեկորդը նվիրելով փրկարարներինԱյսօր Ազատության հրապարակում աշխարհի և Գինեսի ռեկորդակիր Յուրի Սաքունցն ատամներով 2 հրշեջ մեքենա քաշեց՝ կրկին սահմանելով ռեկորդ։ Նա ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին, ով հետևում էր նրա՝ մեքենաները քաշելու...
17:41 04/09/2025Մահացել է Էռնեստ Հեմինգուեյի որդինՄահացել է հայտնի գրող Էռնեստ Հեմինգուեյի որդին՝ Պատրիկ։ Նա 97 տարեկան էր։ Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը՝ հղում անելով ընտանիքի անդամներին։ Գրականության Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրի կրտսեր...
17:26 04/09/2025Մաhաgել է դիզայներ Ջորջիո Արմանին91 տարեկանում մահացել է դիզայներ Ջորջիո Արմանին։ Այս մասին հաղորդում է La Repubblica-ն։ Իտալացի դիզայներ Ջորջիո Արմանին ծնվել է 1934 թվականի հուլիսի 11-ին Իտալիայի Պիաչենցա քաղաքում։ Երեխա ժամանակ՝...
17:22 04/09/202517 կգ լիցքաթափված մարտկոց է հավաքվել արշավի ընթացքումՇրջակա միջավայրի նախարարության կողմից իրականացվող վտանգավոր թափոնների ազդեցության մեղմմանն ուղղված միջոցառումների շրջանակներում, նախարարության «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ-ը կազմակերպել էր...
16:02 04/09/2025ԱԺ-ն քննարկում է «Բռնության և ոտնձգության մասին» ԱՄԿ-ի կոնվենցիայի վավերացման հարցըԿոնվենցիան խրախուսում է սոցիալական երկխոսությունը կառավարության, գործատուների և աշխատողների միջև
15:50 04/09/2025Արձանագրվել են ապօրինի փայտանյութի ու սևահողի տեղափոխման, մթնոլորտային օդի աղտոտման դեպքերԲնապահպանական իրավախախտումների կանխարգելման նպատակով հանրապետության ողջ տարածքում իրականացվող խստացված լայնածավալ ստուգայցերի ընթացքում Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցներն...
15:50 04/09/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում սեպտեմբերի 4-ի երեկոյան, 5-ին և 7-ին կեսօրից հետո սպասվում է, 6-ին երեկոյան հանարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 16-19մ/վ արագությամբ։...
15:40 04/09/2025Այսօր կրկին եկել է այն պահը, երբ անհրաժեշտ է փրկել Քարահունջը թշնամու ձեռքերից. Հայագիտական կենտրոնՔարահունջ Հայագիտական կենտրոնը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Հարգելի ազգակիցներ, Ինչպես տեսնում եք, մենք կրկին վերսկսել ենք պայքարը՝ Քարահունջ աստղադիտարանի տարածքի ամբողջականությունը...
15:32 04/09/2025Մայր Աթոռում մեկնարկեց Միջեկեղեցական համաժողով՝ նվիրված Նիկիայի առաջին տիեզերաժողովի 1700-ամյակինԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ այսօր Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում մեկնարկել է «Ապրելով Հավատամքն այսօր.
15:06 04/09/2025Ամիրյան փողոցում մեքենայի պայթյունի գործով տուժող է ճանաչվել 3 անձԱմիրյան փողոցում սեպտեմբերի 2-ին մեքենայի պայթյունի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Panorama.am-ին ՔԿ-ից հայտնեցին, որ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Քրեական օրենսգրքի 345-րդ հոդվածի 1-ին...
14:36 04/09/2025Կոնվերս Բանկը կաջակցի ՄՓՄՁ մրցունակության բարձրացմանըԿոնվերս Բանկը ներդրել է Հայաստանում ՄՓՄՁ մրցունակության բարձրացմանը միտված նոր վարկային պրոդուկտ «EU4Business SME COMPETITIVENESS AND INCLUSION PROGRAMME IN EASTERN PARTNERSHIP» ծրագրի շրջանակում:...
13:34 04/09/2025Google-ի խափանումներ են գրանցվել Արևելյան Եվրոպայի երկրներումGoogle-ի խափանումներ են գրանցվել Արևելյան և Հարավարևելյան Եվրոպայի մի շարք երկրներում։Դրա ծառայությունները ինչպիսիք են Gmail-ը և YouTube-ը նույնպես խնդիրներ ունեն։ Newsweek-ը նշում է, որ խնդիրներ են...
13:28 04/09/2025Թուրքիայի լողափերում ռուս զբոսաշրջիկների վրա տարօրինակ վիրուս է հարձակվելՏուժածները բողոքում են ծովում լողալուց հետո առողջական վիճակի կտրուկ վատթարացումից

19:48 15/11/2021Political interests should not impede the security of our country and each of us - Ombudsman"The servicemen of Azerbaijan, who have brutally tortured Armenian soldiers, are the ones who carry out border control near our villages at present," Armenian Ombudsman Arman Tatoyan reports,...
18:52 15/11/2021The Armenia-EU Common Aviation Agreement is signedForeign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, European Commissioner for Neighbourhood and Enlargement Olivér Várhelyi, the Foreign Minister of Slovenia Stanislav Raščan, who is currently the Chair of...
17:53 15/11/2021The man who threw an explosive device at the Azerbaijani checkpoint near Shushi is at hospital - OmbudsmanArtsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan visited on Monday Norayr Mirzoyan, the Artsakh resident who had thrown an explosive device at the Azerbaijani checkpoint on the Stepanakert-Berdzor...
13:02 15/11/2021One of America’s most-wanted fugitives identified after 52 yearsOne of America's most-wanted fugitives - who walked out of a bank with a paper bag stuffed with $215,000 - has been identified after 52 years, Sky News reports.
10:13 15/11/2021Armenian Church pays tribute to Sts. Captain Andre and his army, Martyrs Kalinikos and DometiosThe Armenian Apostolic Church commemorates Sts. Captain Andre and his army, Martyrs Kalinikos and Dometios on Monday, November 15, Qahana.am reports. The quick spreading of Christianity especially on...
18:00 13/11/2021UN Human Rights Committee concerned about undue pressure on judiciary by the executive and legislative branches of ArmeniaThe UN Human Rights Committee issued on Friday its findings on Germany, Ukraine, Armenia and Botswana, the States parties that it reviewed during its latest session.
17:17 13/11/2021UN Human Rights Committee concerned about undue legal restrictions on the freedom of peaceful assemblies in ArmeniaThe UN Human Rights Committee issued on Friday its findings on Germany, Ukraine, Armenia and Botswana, the States parties that it reviewed during its latest session.
16:15 13/11/2021Search operations for bodies of the killed during the 2020 Artsakh war stoppedThe search operations for the 2020 Artsakh war casualties have been stopped since October 18, the Press Secretary at the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry Hunan...
15:50 13/11/2021Air temperature to reach +11 +13°C in Yerevan on SundayNo precipitation is predicted in the daytime of November 14-15, at night of 16, on 17-18, Hydromet meteorological service reported.
15:39 13/11/2021Tigran Abrahamyan: There is a need to introduce new security mechanisms in ArtsakhMP from "With Honour" opposition faction Tigran Abrahamyan commented on Facebook the Saturday incident near Shushi.
15:13 13/11/2021Syrian refugee found dead on Poland-Belarus borderThe body of a young Syrian man has been found in a forest close to the border between Poland and Belarus, Polish police said on Saturday, AFP reported.
14:42 13/11/2021Avetik Chalabyan: I call for protecting the rights of the killed Artsakh resident Martin Yeremyan and his brave brotherThe Co-Founder of 'National agenda' party Avetik Chalabyan commented on the Saturday incident near Shushi where a man threw an explosive device at the Azerbaijani checkpoint on the...
11:34 13/11/2021Footage of incident near Shushi emerges onlineA video of the incident between the Armenian and Azerbaijani sides near the Azerbaijani-occupied Artsakh town of Shushi has emerged online.
10:31 13/11/2021Armenian Church commemorates Apostles Andrew and PhilipThe Armenian Apostolic Church commemorates Apostles Andrew and Philip on Saturday, 13 November, Qahana.am reports.
18:04 12/11/2021Georgian, Turkish border guards hold joint exercisesTurkey and Georgia on Friday conducted joint border exercises as part of the bilateral cooperation between the two neighboring countries, Anadolu Agency reported.
15:01 12/11/2021Turkey orders drone engines from UkraineThe Turkish manufacturer of combat drones, Baykar Makina, has signed a contract for the supply of AI-322F jet engines with the Ukrainian company Ivchenko-Progress for Bayraktar MİUS drones, the local...
14:49 12/11/2021Another case of Azerbaijani vandalism registered in ArtsakhA footage showing an act of vandalism by Azerbaijanis is circulating in social media. The video shows how Azeris are pulling down a Christian cross installed in Karvachar mountains in Artsakh with a...
14:13 12/11/2021FM discussed the protection of the Armenian cultural and religious heritage in Artsakh with UNESCO Director-GeneralThe endangered cultural and religious heritage of Artsakh which is part of the world cultural heritage, requires urgent preventive measures by the international community in order to properly...
13:28 12/11/2021Zelensky says Saakashvili's rights should be fully guaranteedUkrainian President Volodymyr Zelensky has asked Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili to consider allowing Ukrainian doctors to visit Mikheil Saakashvili, the former president of Georgia and...
13:17 12/11/2021Armenian Robin the Robot named the best invention of 2021 by Time magazineArmenian-created Robin the Robot, which is a social robot that helps kids mitigate stress and loneliness while they are receiving treatment in a hospital, has been named the recognized as Best...