23:08 04/09/2025Երևանում փոշին խեղդում է, իսկ մարդամեկը գնացել է Տոկիոյի փողոցների մաքրությունն է լուսաբանում. Ռաֆֆի ԱսլանյանԲայց մեր բախտն էլ մեր հետ է
21:18 04/09/2025Դադարեցվել է 8 տեխնիկական զննության կայանների գործունեությունը. Դավիթ ԽուդաթյանԵվս 6 կայանների լիցենզիաների կասեցման մասով ընթանում են վարույթներ
20:39 04/09/2025Ջրափրկարարներն ափից մոտ 100 մ հեռավորությունից անվնաս դուրս են բերել երկու քաղաքացուՍեպտեմբերի 4-ին, ժամը 14:57-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի 1-ին հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող...
19:03 04/09/2025Հրդեհ՝ ՔանաքեռավանումՍեպտեմբերի 4-ին, ժամը 07։01-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան գյուղի Այգեգործական 1-ին փողոցի տներից մեկի տանիքում: «Դեպքի վայր...
18:52 04/09/2025Ռեկորդային 40 աստիճան շոգ՝ Կանադայում«ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ռեկորդային` 40 աստիճան շոգ՝ Կանադայում։ Բրիտանական Կոլումբիայի Աշկրոֆտ քաղաքի օդերևութաբանական կայանում օդը...
18:39 04/09/2025Ինչպես Անտարկտիդայի ջրիմուռները փրկեցին Երկիրը գլոբալ տաքացումիցՄոտ 14,000 տարի առաջ Phaeocystis ցեղի մանրադիտակային անտարկտիկական ջրիմուռները կարևոր դեր են խաղացել գլոբալ տաքացման դանդաղեցման գործում՝ մթնոլորտից ակտիվորեն կլանելով CO₂-ը: Gismeteo-ի փոխանցմամբ՝...
18:01 04/09/2025Ջորջիո Արմանիի հուղարկավորությունը կլինի ոչ հրապարակայինՆորաձևության հայտնի դիզայներ Ջորջիո Արմանիի հուղարկավորությունը կանցկացվի ոչ հրապարակային կերպով։ Հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա Միլանում՝ Armani/Teatro ցուցահանդեսային կենտրոնում։ Վերջին...
17:48 04/09/2025Յուրի Սաքունցը ատամներով 2 հրշեջ մեքենա քաշեց՝ ռեկորդը նվիրելով փրկարարներինԱյսօր Ազատության հրապարակում աշխարհի և Գինեսի ռեկորդակիր Յուրի Սաքունցն ատամներով 2 հրշեջ մեքենա քաշեց՝ կրկին սահմանելով ռեկորդ։ Նա ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին, ով հետևում էր նրա՝ մեքենաները քաշելու...
17:41 04/09/2025Մահացել է Էռնեստ Հեմինգուեյի որդինՄահացել է հայտնի գրող Էռնեստ Հեմինգուեյի որդին՝ Պատրիկ։ Նա 97 տարեկան էր։ Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը՝ հղում անելով ընտանիքի անդամներին։ Գրականության Նոբելյան մրցանակի դափնեկիրի կրտսեր...
17:26 04/09/2025Մաhաgել է դիզայներ Ջորջիո Արմանին91 տարեկանում մահացել է դիզայներ Ջորջիո Արմանին։ Այս մասին հաղորդում է La Repubblica-ն։ Իտալացի դիզայներ Ջորջիո Արմանին ծնվել է 1934 թվականի հուլիսի 11-ին Իտալիայի Պիաչենցա քաղաքում։ Երեխա ժամանակ՝...
17:22 04/09/202517 կգ լիցքաթափված մարտկոց է հավաքվել արշավի ընթացքումՇրջակա միջավայրի նախարարության կողմից իրականացվող վտանգավոր թափոնների ազդեցության մեղմմանն ուղղված միջոցառումների շրջանակներում, նախարարության «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ-ը կազմակերպել էր...
16:02 04/09/2025ԱԺ-ն քննարկում է «Բռնության և ոտնձգության մասին» ԱՄԿ-ի կոնվենցիայի վավերացման հարցըԿոնվենցիան խրախուսում է սոցիալական երկխոսությունը կառավարության, գործատուների և աշխատողների միջև
15:50 04/09/2025Արձանագրվել են ապօրինի փայտանյութի ու սևահողի տեղափոխման, մթնոլորտային օդի աղտոտման դեպքերԲնապահպանական իրավախախտումների կանխարգելման նպատակով հանրապետության ողջ տարածքում իրականացվող խստացված լայնածավալ ստուգայցերի ընթացքում Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցներն...
15:50 04/09/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում սեպտեմբերի 4-ի երեկոյան, 5-ին և 7-ին կեսօրից հետո սպասվում է, 6-ին երեկոյան հանարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 16-19մ/վ արագությամբ։...
15:40 04/09/2025Այսօր կրկին եկել է այն պահը, երբ անհրաժեշտ է փրկել Քարահունջը թշնամու ձեռքերից. Հայագիտական կենտրոնՔարահունջ Հայագիտական կենտրոնը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Հարգելի ազգակիցներ, Ինչպես տեսնում եք, մենք կրկին վերսկսել ենք պայքարը՝ Քարահունջ աստղադիտարանի տարածքի ամբողջականությունը...
15:32 04/09/2025Մայր Աթոռում մեկնարկեց Միջեկեղեցական համաժողով՝ նվիրված Նիկիայի առաջին տիեզերաժողովի 1700-ամյակինԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ այսօր Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում մեկնարկել է «Ապրելով Հավատամքն այսօր.
15:06 04/09/2025Ամիրյան փողոցում մեքենայի պայթյունի գործով տուժող է ճանաչվել 3 անձԱմիրյան փողոցում սեպտեմբերի 2-ին մեքենայի պայթյունի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Panorama.am-ին ՔԿ-ից հայտնեցին, որ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել Քրեական օրենսգրքի 345-րդ հոդվածի 1-ին...
14:36 04/09/2025Կոնվերս Բանկը կաջակցի ՄՓՄՁ մրցունակության բարձրացմանըԿոնվերս Բանկը ներդրել է Հայաստանում ՄՓՄՁ մրցունակության բարձրացմանը միտված նոր վարկային պրոդուկտ «EU4Business SME COMPETITIVENESS AND INCLUSION PROGRAMME IN EASTERN PARTNERSHIP» ծրագրի շրջանակում:...
13:34 04/09/2025Google-ի խափանումներ են գրանցվել Արևելյան Եվրոպայի երկրներումGoogle-ի խափանումներ են գրանցվել Արևելյան և Հարավարևելյան Եվրոպայի մի շարք երկրներում։Դրա ծառայությունները ինչպիսիք են Gmail-ը և YouTube-ը նույնպես խնդիրներ ունեն։ Newsweek-ը նշում է, որ խնդիրներ են...
13:28 04/09/2025Թուրքիայի լողափերում ռուս զբոսաշրջիկների վրա տարօրինակ վիրուս է հարձակվելՏուժածները բողոքում են ծովում լողալուց հետո առողջական վիճակի կտրուկ վատթարացումից

16:27 03/04/2024Gallup International Association: Рейтинг Никола Пашиняна упал до исторического минимума, составив в марте 8%Рейтинг Никола Пашиняна упал до исторического минимума, составив в марте 8%, свидетельствуют данные опроса представительства социологической службы Gallup International Association в Армении.
15:27 03/04/2024Lurer: В сопровождении МККК из Нагорного Карабаха в Армению были перевезены два человека29 марта в сопровождении Международного комитета Красного Креста (МККК) из Нагорного Карабаха в Армению были перевезены два человека.
14:18 03/04/2024После теракта в «Крокусе» 8 детей остались круглыми сиротамиВосемь детей остались круглыми сиротами после теракта в подмосковном «Крокус сити холле», опеку над ними оформляют родственники, сообщила уполномоченный при президенте РФ по правам ребенка Мария...
13:52 03/04/2024В Британии женщина родила двойняшек с разницей в 22 дняЖительница Британии родила сыновей-двойняшек с разницей почти в месяц. Об этом сообщает New York Post. Как передает Lenta.ru, 22-летняя Кейли Дойл забеременела в октябре 2020 года. Ей почти сразу...
12:38 03/04/2024Тысячи вишневых деревьев распустились в парке на востоке КитаяТысячи вишневых деревьев распустились в парке Юаньтоучжу в Восточном Китае. Парк расположен на полуострове, который находится на севере озера Тайху в городе Уси в провинции Цзянсу, передает МИР 24....
11:51 03/04/2024Самый старый мужчина в мире скончался в возрасте 114 летЖитель Венесуэлы, самый старый мужчина в мире Хуан Висенте Перес Мора умер на 115-м году жизни. Как передает ТАСС, об этом сообщил президент страны Николас Мадуро. «Хуан Висенте Перес Мора, внесенный...
11:46 03/04/2024Самое мощное за 25 лет землетрясение на Тайване: число погибших достигло 7, 736 пострадалиЧисло погибших в результате землетрясения на Тайване достигло 7, число пострадавших выросло до 736, сообщает в среду Международное радио Тайваня со ссылкой на экстренные службы.
11:37 03/04/2024Шакира: Фильм «Барби» унижает мужчинПевица Шакира побеседовала с журналом Allure и высказала свое мнение о фильме Греты Гервиг «Барби», который стал одним из главных кинохитов прошлого года, пишет kulturomania.
17:49 02/04/2024«Мы не закрывали дверь раньше времени»: директор театра имени Сундукяна о «Гое»«Мы ничего не инициировали, выразили лишь желание вести переговоры, пытались конструктивно двигаться вперед», – заявил на встрече с журналистами 2 апреля директор Национального академического театра...
17:21 02/04/2024«Решается творческий вопрос, а вы гонитесь за квартирным?» Напряженная ситуация в театре имени Г. СундукянаАктер Национального академического театра имени Габриэла Сундукяна, Заслуженный артист РА Армен Марутян заявил, что они с распростертыми объятиями ждут артистов театра «Гой».
16:25 02/04/2024Карин Тоноян: Четырехдневная апрельская война… проводила тебя тогда так спокойно и гордо…Мать обретшего бессмертие в 44-дневной Арцахской войне, посмертно удостоенного звания «Герой Арцаха» Менуа Ованнисяна – Карин Тоноян – пишет: «Четырехдневная апрельская война… Вот бы в те дни…...
16:07 02/04/2024Стало известно, что вынудило Кейт Миддлтон публично раскрыть свой диагнозПринцессу Кейт Миддлтон вынудили рассказать о том, что у нее диагностировали рак. Об этом сообщает Daily Mail. Как передает «Газета.Ru», инсайдер из окружения королевской семьи заявил, что Кейт...
15:57 02/04/2024Акулы в водах курортов Египта активизируются с апреля. Предупреждение биологаАкулы в водах курортов Египта активизируются с апреля по июнь. Об этом предупредил доцент кафедры общей биологии и биоэкологии Государственного университета просвещения Юрий Мануков. «В районе...
15:30 02/04/2024Июньское тепло: прогноз погоды в Армении на неделюВ Ереване 2 апреля и днем 6 апреля, 3-4 апреля прогнозируется погода без осадков. Ночью и в вечерние часы 5 апреля и 6 апреля, а также 7 апреля ожидаются кратковременные дожди. Прогнозы синоптиков...
14:22 02/04/2024Вулкан Эбеко выбросил пепел на высоту 4,5 кмВулкан Эбеко на Курилах выбросил пепел на высоту 4,5 км. Об этом сообщается на сайте камчатской группы наблюдения за вулканическими извержениями Института вулканологии и сейсмологии Дальневосточного...
11:40 02/04/2024В Армении армейская авиация ЮВО совершит полеты в районы высокогорьяЭкипажи вертолетов Ми-8 и Ка-52 «Аллигатор» армейской авиации военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнят учебно-тренировочные полеты, по маршрутам разработанным вдоль горных ущелий.
16:23 01/04/2024Владимиру Познеру – 90Известный российский тележурналист, телеведущий Владимир Познер отмечает юбилей: он родился 1 апреля 1934 года в Париже.
15:37 01/04/2024В Армении к молодежи будут относиться граждане от 13 до 30 летОбщественный совет при министре образования, науки, культуры и спорта Армении созвал свое очередное заседание, которое в этот раз был проведен в выездном формате, в молодежном центре Дилижана.