15:58 07/09/2025Աբովյանում գործող սննդի կետերից մեկում հայտնաբերվել են հարազատ եղբայրների մարմիններըԱբովյանի հրշեջ-փրկարարները փորձում են սննդի կետի դուռը բացել
11:18 07/09/2025Վարորդական իրավունք չունեցող քաղաքացին Jeep-ով մահացու վրաերթի է ենթարկել հետիոտնինՎարորդը տեղում ենթարկվել է սթափության փորձաքննության, եղել է սթափ, սակայն վարորդական իրավունքի վկայական չի ունեցել
09:59 07/09/2025NYT. Աֆղանստանում տղամարդ փրկարարները չէին օգնում կանանցՊնդում են, որ փրկարարներից ոչ մեկը օգնություն չեն առաջարկել վիրավոր կանանց կամ նույնիսկ չեն մոտեցել նրանց
09:40 07/09/2025Ողբերգական ավտովաթարի ժամանակ ավտոմեքենան ընկել է ձորը․ կա զոհՀայտնաբերել են «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենան և վարորդի դին՝ սրահից դուրս
22:21 06/09/2025Դուրս է բերվել Սուրբ Արիստակես Հայրապետի մասունքակիր ԱջըՍեպտեմբերի 6-ին՝ Միածնաէջ Մայր Տաճարում, հանդիսապետությամբ Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Կաթողիկոսի կատարվել է Կիրակնամտի հանդիսավոր ժամերգություն։ Մայր Աթոռի տեղեկատվական...
21:02 06/09/2025Պուտինը պարգևատրել է Կամչատկայում երկրաշարժի պահին ծնունդ ընդունած մանկաբարձ-գինեկոլոգ Մհեր ԱդամյանինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «Պիրոգովի շքանշանով» է պարգևատրել Կամչատկայի տարածաշրջանային ծննդատան մանկաբարձ-գինեկոլոգ Մհեր Ադամյանին։ Հիշեցնենք, որ հուլիսի 30-ին Կամչատկայում տեղի էր ունեցել...
19:21 06/09/2025Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպմանը քիչ ժամանակ է մնացել, երկրպագուները չեն կարողանում մտնել մարզադաշտՎազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ժամը 20։00-ին մեկնարկելու է Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպումը։ Այս պահին մարզադաշտի մուքտի մոտ հերթեր են՝ երկրպագուները դեռ չեն կարողանում մուտք...
18:53 06/09/2025Քաղցկեղով հիվանդ Արեգի երազանքը կատարվեց՝ հանդիպեց ՌոնադլուինՀայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանը նախօրեին գրել էր, որ քաղցկեղ ունեցող փոքրիկ Արեգի երազանքն է հանդիպել Պորտուգալիայի հավաքականի ֆուտբոլիստ Ռոնալդուի հետ, ով այս...
18:35 06/09/2025Նոր ավտոմեքենա՝ սկսած 5% կանխավճարով. հատուկ առաջարկներ Toon Expo-ինԱկբա Լիզինգը Հայաստանում JAC, Li AUTO, Tank, Poer և Aito տրանսպորտային միջոցների պաշտոնական ներկայացուցիչ Roel Automotive Group-ի հետ համատեղ, TOON EXPO YEREVAN 2025-ի տաղավարում առաջարկում է մեքենա...
17:05 06/09/2025Կիրանցի նորակառույց դպրոց չի ստացել միջնակարգի կարգավիճակ. Ոսկան Սարգսյան«Կիրանցում դպրոցի նոր շենք բացեցին, սակայն Կիրանցի բարձր դասարանցիները հաճախում են Ն․ Ծաղկավանի ու Սարիգյուղի դպրոցներ»,-հայտնում է տավուշվի լրագրող Ոսկան Սարգսյանը։ Նա գրել է.
16:57 06/09/2025Հայաստանում բնակվող Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի վետերանին հանձնել են Պուտինի անձնական շնորհավորական բացիկըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը անձնական շնորհավորական բացիկ է ուղարկել պաշարված Լենինգրադի բնակչուհի Գալինա Պավլովնա Պետուխովային: Այս մասին հայտնել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունը: «Ռուս...
16:21 06/09/2025Խոշոր հրդեհ «Հայֆիլմ» կինոստուդիայի տարածքում, մոխրի է վերածվել 6 տրանսպորտային միջոցԱյսօր խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 13։50-ի սահմաններում ՆԳՆ փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակի...
15:41 06/09/2025Եթե մարզադաշտ մուտք գործելիս տոմսի QR կոդը չաշխատի, պետք է մոտենալ տեղեկատվական կետեր. ՀՖՖ-ն՝ Հայաստան–Պորտուգալիա հանդիպմանն ընդառաջՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, ուր Հայաստան–Պորտուգալիա հանդիպմանն ընդառաջ տեղեկացնում ենք, որ «Հանրապետական» մարզադաշտի մուտքերի մոտ գործելու են ՀՖՖ տեղեկատվական հատուկ կետեր: «Եթե...
14:30 06/09/2025Ընդդիմադիր պատգամավորը դիմել է Ժաննա Անդրեասյանին«Երկու հաստատությունում էլ այս պահին աշխատանքները դադարեցված են վերանորոգման ընթացքում բացահայտված խայտառակ և անթույլատրելի պատկերի պատճառով․․․»
14:07 06/09/2025TOON EXPO 2025. Աննախադեպ առաջարկներ Firdus Prime Residence և Gyurjyan Cascade համալիրներում բնակարան գնողների համար«Մերիդիան» ցուցահանդեսների կենտրոնը վերածվել է անշարժ գույքի և շինարարության ոլորտի ամենահանդիսավոր իրադարձության վայրի․ մեկնարկել է TOON EXPO 2025-ը։ Ցուցահանդեսը համախմբում է ոլորտի առաջատարներին՝...
13:55 06/09/2025Մահացել է «Յուկոսի» գործով փաստաբանը56 տարեկան հասակում մահացել է «Յուկոսի» գործով փաստաբան Ելենա Լիպցերը։ Այս մասին հայտնում են ռուսական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով «Լիպցեր, Ստավիցկայա և գործընկերներ» փաստաբանական ասոցիացիայի...
13:23 06/09/2025Միլանում նորաձևության դիզայներ Արմանիի հրաժեշտի արարողության ժամանակ հերթեր են գոյացելՄիլանում Ջորջիո Արմանիի հրաժեշտի արարողության ժամանակ հերթեր են առաջացել։ Բազմաթիվ մարդիկ են եկել հարգանի տուրք մատուցելու հայտնի դիզայների հիշատակին։ Միլանի Armani/Teatro ցուցասրահի բացումից առաջ...
11:11 06/09/2025Երևանում սեպտեմբերի 6-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպԵրևանում սեպտեմբերի 6-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 7-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սպասվում է քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ 16-19մ/վ, երեկոյան...
09:14 06/09/2025Փաշինյան. Հիմա ի՞նչ եք ասում, սիրելի քաղաքացիներ, փորձե՞նք մենք էլ առաջնորդվել այդ ռազմավարությամբ«Տեսա, որ Տոկոիոյի փողոցներում ծխելու արգելքի եւ աղբամանների բացակայության մասին տեսանյութերը մեծ տարածում են ստացել։ Հիմա ի՞նչ եք ասում, սիրելի քաղաքացիներ, փորձե՞նք մենք էլ առաջնորդվել այդ...

11:52 12/04/2024В Китае сотрудникам разрешили не работать, если нет настроенияВ Китае руководитель разрешил своим сотрудникам не приходить на работу, если у них плохое настроение, пишет Asia One.
17:30 11/04/2024Коровам во Франции официально разрешили мычать и неприятно пахнутьНовый закон, который запрещает жаловаться на соседей, чьи животные издают звуки и запахи, свойственные природе, появился во Франции.
14:02 11/04/2024Рубен Мхитарян – Асряну: Для соблюдения правила сказали бы войску кричать хотя бы «Анна՛!»Известный продюсер Рубен Мхитарян, коснувшись замены торжественного восклицания «Ура!» в армянской армии на «Кецце!» (переводится как «Да здравствует!» – Ред.), в своей записи в соцсети Facebook...
11:52 11/04/2024После дождя в Ереване появляются новые озераДлящийся несколько часов дождь в Ереване сразу же приводит к появлению гигантских луж. Последствия сегодняшнего дождя в армянской столице тоже исключением не стали: только в ереванском...
16:22 10/04/2024Армения во власти дождей, возможны также грозыДождливая погода в Армении сохранится до конца недели. Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, 10-11 апреля в...
13:17 10/04/2024Пашазаде назвал условие, при котором католикоса всех армян Гарегина II могут пригласить на встречу религиозных лидеров в БакуУчастие католикоса всех армян Гарегина II в запланированной на конец этого года встрече религиозных лидеров в Баку станет возможным, если он изменит свою позицию по Карабаху.
13:12 10/04/2024Казахстан: из-за паводков эвакуированы более 96 тыс. человек, из них почти 32 тыс. – детиЧисло жителей Казахстана, эвакуированных из районов масштабных паводков, превысило 96 тыс., из них почти 32 тыс.
11:30 10/04/202410 апреля в разных странах мира отмечается семейный праздник — День братьев и сестер10 апреля в разных странах мира отмечается очередной семейный праздник — День братьев и сестёр (Siblings Day).
16:40 09/04/2024СМИ: Жора Крыжовников заработал 34 миллиона рублей на сериале «Слово пацана»Режиссер Жора Крыжовников в прошедшем году снял, пожалуй, свой главный хит – сериал «Слово пацана». Производством занимались сразу три студии: НТВ, «НМГ студия» и Toomuch Production. Последняя,...
15:33 09/04/2024Погода в Армении: резко повысится температура воздуха, возможны разливы рекВ связи с проникновением циклона с юга сегодня днем температура воздуха на всей территории Армении, по сравнению с 8 апреля, повысится на 7-10 градусов, а в ночь с 9 на 10 апреля – еще на 4-5...
14:49 09/04/2024Паводок в России: количество подтопленных жилых домов превысило 10,5 тыс.Количество жилых домов в России, подтопленных в результате паводка, увеличилось более чем на 100 - до 10 550 за сутки.
13:31 09/04/2024На концерте под патронатом Алена Симонянa побывала и его плюнувшая в демонстрантов и показавшая им средний палец матьПод патронатом занимающего пост председателя Национального Собрания Армении Алена Симонянa состоялся концерт, посвященный месячнику женских праздников.
13:12 09/04/2024Союз писателей: Происходящее вызывает обеспокоенность и чревато серьезными угрозами для духовно-культурной жизни АрменииСостоялось заседание президиума Союза писателей Армении (СПА) в расширенном составе, в повестке дня которого было обсуждение поданного прокуратурой в Административный суд РА иска касательно...
11:42 09/04/2024Тысячи людей в Северной Америке следили за полным солнечным затмениемТысячи людей собрались в Северной Америке для того, чтобы следить за полным солнечным затмением, говорится в материале Русской службы Би-би-си.
16:44 08/04/2024Американская Tesla летом представит беспилотное таксиАмериканская Tesla этим летом представит беспилотное такси, сообщил глава компании Илон Маск в социальной сети X.
16:35 08/04/2024Пожар произошел на электрической подстанции в городе КапанПожар вспыхнул на электрической подстанции на улице Горцаранаин города Капан на юге Армении, сообщает Спасательная служба МВД Армении.
16:26 08/04/2024В выходные лесной пожар разгорелся на острове КритВ выходные лесной пожар разгорелся в районе города Иерапетра на острове Крит. Несколько деревень пришлось эвакуировать. Об этом пишет Euronews. Пожарным удалось взять под контроль лесной пожар,...
14:25 08/04/2024«Да здравствует!» вместо «Ура!»: у ВС Армении будет новый уставУ вооруженных сил Армении будет новый устав внутренней службы, соответствующий законопроект находится в стадии разработки, сообщили в Минобороны в ответ на запрос Sputnik Армения.
14:12 08/04/2024Солнечное затмение: странное поведение животных, погоня за тенью и взгляд на коронуВ понедельник, 8 апреля, когда в восточном полушарии будет уже вечер, на территории Северной Америки можно будет наблюдать полное солнечное затмение.
14:00 08/04/2024На затопленных участках в Оренбурге плавают вещи, нет ворот и калитокВ затопленных частных домовладениях в Оренбурге плавают оставленные хозяевами вещи, у многих уже нет ворот и калиток, свидетельствуют новые кадры от очевидцев стихийного бедствия.