17:08 03/09/2025«Tesla»-ն հայտնվել է դաշտում և բռնկվել. կա վիրավորՎարորդը այնուհետև տեղափոխվել է «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն
17:06 03/09/2025Խիստ բացահայտ է. Դատարանը միացել է իշխանությունների հրահրած հակաեկեղեցական արշավինՍեպտեմբերի 2-ին օրենքի և իրավունքի կոպտագույն ոտնահարմամբ, ևս մեկ անգամ երկարաձգվեց Գերաշնորհ Տ․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի կալանքի ժամկետը։ «Խիստ բացահայտ է, որ դատարանը, արդարադատություն...
16:23 03/09/2025Հանկարծամահ է եղել Արտավազդ ԽաչատուրյանըՀանկարծամահ է եղել կինոօպերատոր, Հայաստանի կինոգործիչների միության անդամ, Հայաստանի կինոօպերատորների գիլդիայի անդամ, բազմաթիվ սիրված ու ճանաչված ֆիլմերի օպերատոր Արտավազդ (ԱՐՏՈ) Խաչատուրյանը։...
15:34 03/09/2025Ի՞նչ է լինելու այն համայնքների հետ, որոնց աջակցել է կոմիտեն Ադրբեջանում. Պարզաբանում է ԿԽՄԿ-ն«Համաձայն Ադրբեջանի Հանրապետության իշխանությունների որոշման՝ ԿԽՄԿ-ն 2025թ. սեպտեմբերին կդադարեցնի իր ֆիզիկական ներկայությունը երկրում։ Միաժամանակ, ԿԽՄԿ-ն հավատարիմ է մնում Միջազգային մարդասիրական...
14:16 03/09/2025Այսօր երեկոյան Երևանում հնարավոր է անձրև ու ամպրոպՍեպտեմբերի 3-4-ին Արարատյան դաշտում, Կոտայքի, Արագածոտնի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում սեպտեմբերի...
12:35 03/09/2025Զոդի կամրջի մոտակայքում տեղի է ունեցել վթար. Կան վիրավորներԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն սեպտեմբերի 3-ին, ժամը 08։30-ին ահազանգ է ստացվել, որ Զոդի կամրջի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան արգելափակված քաղաքացիներ․...
12:18 03/09/2025Շատ շուտով կներկայացնեմ ամբողջ իրողությունը. Չախոյանը՝ Հայոց Ցեղասպանության հուշահամալիրի վերանորոգման մասինԱյժմ բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը գտնվում են իմ ձեռքի տակ։
12:07 03/09/2025Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում գործարկվելու է էլեկտրական շչակՍեպտեմբերի 4-ին Երևանի «Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն» ՊՈԱԿ-ում անցկացվելու է ցուցադրական հատուկ տակտիկական ուսումնավարժություն, որը ընթացքում ժամը 15:00-ին...
11:57 03/09/2025Ազնվացեղ եղջերուների բազմացման կենտրոնում եղջերու է ծնվել«Դիլիջան» ազգային պարկի Ազնվացեղ եղջերուների բազմացման կենտրոնում եղջերու է ծնվել։ Այս մասին հայտնում են շրջակա միջավայրի նախարարությունից։ Ազնվացեղ եղջերուին վնասելու դեպքում պետությանը պատճառված...
11:56 03/09/2025Դատարանները գույքի վրա արգելանք դնելիս էլեկտրոնային եղանակով կտեղեկացնեն Կադաստրի կոմիտեինԱսում եմ այնպիսի մեխանիզմներ դնենք, որ կարգավորումներով առաջնորդվելը լինի ձեռնտու
11:21 03/09/2025Կանոններ, որոնք կպաշտպանեն սպառողներին ինտերնետ շահումով խաղերի վերաբերյալ անցանկալի հաղորդագրություններիցՄրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի հանձնարարությամբ ինտերնետ շահումով խաղեր և վիճակախաղեր իրականացնող ընկերությունները մշակել են մարքեթինգային բնույթ ունեցող...
11:15 03/09/2025Գյումրիի բազմաթիվ հասցեներում մոտ երկու օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված ս.թ.
10:57 03/09/2025Տարածքային կառավարման նախարարությունը և Տավուշի մարզպետարանն իրարից անտեղյակ են. Ոսկան ՍարգսյանՏարածքային կառավարման նախարարությունը Տավուշի մարզպետարանի վերադասն է, սակայն կարծես թե դրանք իրարից անտեղյակ լինեն
10:56 03/09/2025Սևանա լճում քաղաքացիները մոտորանավակով հեռացել են ափից և չեն կարողացել վերադառնալՍեպտեմբերի 2-ին, ժամը 19։52-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սևանա լճի 2-րդ հանրային լողափում 4 քաղաքացի մոտորանավակով հեռացել են...
08:20 03/09/2025Սեպտեմբերի 3-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:45 02/09/2025Արտակարգ դեպք Երևանում․ սալաքարեր տեղափոխող բեռնատար մեքենայից բեռի մի մասը թափվել էԲեռներ տեղափոխող մեքենաները ևս պարտադիր պետք է պահպանեն անվտանգության կանոնները
20:54 02/09/2025Մենք չենք կարող լռել, քանի դեռ տուն վերադառնալու իրավունքից զրկված ենք․ Սամվել Եվրիյան«34 տարի առաջ մենք ոտքի ելանք և ազատ ապրելու մեր իրավունքը զենքով ու արյունով նվաճեցինք և վերջապես, պետություն և անկախություն բառերը իրականում մենք շոշափեցինք։ Վերջին Լեռնային Ղարաբաղի...
20:37 02/09/2025Եղնիկներում ծառայած բժիշկ․ Դեղատոմսի մեջ գրված է՝ վերադարձ, վերադարձ, վերադարձ․․․«Կապիտան Արայիկ Գագիկի Մաթևոսյան (Ակիմ), ծնվել է 1985 թ․-ին քաղաք Աբովյանում։ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում վիրավորվել է, ապաքինվել, վերադարձել է շարք։ 2022 թ․ից, կամավորաբար ծառայել է շրջափակված...
20:23 02/09/2025Գործող իշխանության քաղաքականության ամեն օրը մեզ ավելի հեռացնում է Արցախ վերադարձի հնարավորությունից․ Նարե Սիմոնյան«Վերջին անգամ այս հարթակից խոսել, պայքարի ու չհանձնվելու կոչ եմ արել 2023 թվականի սեպտեմբերի 2-ին, երբ արդեն 9 ամիս Արցախը շրջափակված էր։ Շրջափակման, սովի, թշնամու պարբերական հարձակումների...
19:59 02/09/2025Արցախի անկախության օրը կդառնա վերադարձի օր․ Արցախի հանրապետության պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյան«Սեպտեմբերի 2-ը հայ ժողովրդի համար պատահական օր չէ, այլ պատմություն, մաքառման ու վերածննման օր։Սեպտեմբերի 2-ը Արցախի Հանրապետության անկախության օրն է, հայի արժանապատիվ ոգու, որ 1000-ամյա մաքառման...

15:38 29/03/2024Массовое цветение персиковых деревьев в Араратской долине ожидается в период с 1 по 5 апреляЦентр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении опубликовал агрометеорологические наблюдения касательно цветения персиковых деревьев в Араратской долине.
14:48 29/03/2024Армейская авиация российской военной базы в Армении провела учебно-тренировочные полетыАрмейская авиация российской военной базы в Армении провела учебно-тренировочные полеты. Экипажи вертолетов совершенствовали навыки управления вертолетами при маневрировании на предельно низких...
14:44 29/03/2024«А как дышал, как дышал!» Маргарита Симоньян отреагировала на блокировку передач Соловьева в АрменииГлавный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян отреагировала в Telegram-канале на блокировку в Армении трансляций передач российского журналиста Владимира Соловьева.
13:53 29/03/2024У южного побережья Греции произошло сильное землетрясениеЗемлетрясение магнитудой 5,7 произошло у южного побережья Греции, сообщил Европейско-Средиземноморский сейсмологический центр (EMSC) на сайте.
13:18 29/03/2024АвтоВАЗ начал производство Lada Granta в АзербайджанеРоссийский производитель легковых автомобилей АвтоВАЗ объявил о начале сборки моделей Lada в Азербайджане, сообщили РБК в пресс-службе компании.
12:36 29/03/2024Ереван вошел в пятерку самых популярных у россиян городов для путешествий в мартеЭксперты назвали самые востребованные у туристов города для путешествий в марте, сообщает OneTwoTrip.
11:59 29/03/2024Папа Римский Франциск «произвел революцию» в ритуале омовенияПапа римский Франциск провел ритуал Чистого (Великого) четверга в женском отсеке римской тюрьмы «Ребиббья», передает Vatican News.
11:42 29/03/2024Праздники Армянской Церкви: 29 марта – Великая ПятницаВеликая Пятница посвящена воспоминанию о Страстях Господних.
11:37 29/03/2024В Армении запретили трансляцию передач «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» и «Вечер с Владимиром Соловьевым»ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении» запретило трансляцию авторских передач «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» и «Вечер с Владимиром Соловьевым» на территории республики.
17:45 28/03/2024Небо в Амурской области стало оранжевым из-за песчаной буриНа Амурскую область обрушилась песчаная буря, которая пришла из Китая и Монголии. Над Благовещенском повис желто-оранжевый смог, пишет МИР 24. Массы песка разносятся сильным ветром и оседают на...
17:19 28/03/2024Monumentwatch.org: Баку выдает спортивно-культурный комплекс в Степанакерте за «военный объект»В репортаже, показанном несколько дней назад по азербайджанскому телеканалу Baku TV, возводимый еще до 44-дневной войны 2020 года на возвышенности в районе Айкаван города Степанакерт...
16:09 28/03/2024Она сказала «Да!» Предложение руки и сердца – на концерте группы Hayat Project в армянском ГюмриНа концерте группы Hayat Project в армянском Гюмри молодой человек сделал предложение руки и сердца своей возлюбленной.
15:27 28/03/2024Итальянка оставила состояние в €5 млн сиделке, лишив наследства родственниковИтальянская аристократка Мария Мафатти из города Роверето ни с чем оставила своих десятерых племянников, завещав свое состояние в пять миллионов евро сиделке.
14:43 28/03/2024Пугачева после теракта в «Крокусе»: Скорбь должна быть в душе, а не в соцсетяхПевица Алла Пугачева после теракта в «Крокус сити холле» заявила, что скорбь должна быть в душе, а не в соцсетях.
12:32 28/03/2024Тропические воздушные массы поспособствуют повышению дневных температур в Ереване до +22 °СВ связи с проникновением на территорию Армении теплых воздушных масс с тропических широт в период с 29 марта по 1 апреля температура воздуха на всей территории республики постепенно повысится на 8-10...
11:55 28/03/2024Праздники Армянской Церкви: 28 марта – Великий ЧетвергВеликий Четверг посвящен воспоминанию о Тайной Вечере в Иерусалимской горнице.
11:53 28/03/2024В Японии множество людей оказались в больнице после приема пищевых добавок, есть умершиеЯпонская фармацевтическая компания Kobayashi Pharmaceutical сообщила о еще двух умерших, которые до этого принимали ее пищевую добавку.
11:48 28/03/2024Из-за прорыва нефтепровода НАТО озеро в Турции покрыла мазутная пленкаТолстая мазутная пленка покрыла озеро Сапанджа на западе Турции после аварии на нефтепроводе НАТО, сообщила газета Milliyet.
17:42 27/03/2024Таксисты пытаются заблокировать центр Варшавы, протестуя против низких тарифовВодители варшавских такси пытаются заблокировать центр города в знак протеста против низких тарифов, передает корреспондент РИА Новости.
17:37 27/03/2024Цена билета на организованный Анной Акопян благотворительный ужин – 1 млн драмовФонд «Мой шаг» инициирует благотворительный ужин под названием «Поддержка от успешных женщин-предпринимателей для начинающих женщин-предпринимателей».