19:22 30/08/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է «Մեր ձևով» շարժման ներկայացուցիչներինԱյսօր Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին ուխտավորաբար այցելած «Մեր ձևով» ժողովրդական կամավորական շարժման համակարգող խորհրդի...
19:14 30/08/2025Հրդեհ՝ Ախուրյան գյուղումԱյսօր ժամը 13։44-ին Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ախուրյան գյուղում այրվում է տնակ: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական...
18:19 30/08/2025Ողբերգական վթար Իջևան-Սևան-Երևան ճանապարհին. վարորդի դին հայտնաբերվել է մեքենայից դուրսՕգոստոսի 30-ին, ժամը 14:07-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գագարին գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ կան տուժածներ․ անհրաժեշտ...
17:49 30/08/2025Անհետ կորած զինվորը, կամավորը իր հետ տարավ մի ընտանիքի սրտի կեսը. վաստակավոր արտիստ Արտաշես Ալեքսանյան«Սա մեր տների, գյուղերի, քաղաքների, ընտանիքների ամենօրյա ցավն է։ Ասում են՝ ամենածանր կորուստը անորոշությունն է, երբ չգիտես՝ հարազատդ ողջ է, թե այլևս չկա»,- Բռնի անհետացումների զոհերի միջազգային օրվա...
17:02 30/08/2025Կոչ եմ անում սեպտեմբերի 2-ին մասնակցել հանրահավաքին՝ փաստելու և վկայելու, որ մեզ ո՛չ հաղթել, ո՛չ սպանել չի լինի. Բագրատ Սրբազանը՝ ՔԿՀ-ից«Սրբազան պայքարի» առաջնորդ, «հայրենիքի կալանավոր» Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակ է հղել ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից.
15:54 30/08/2025Յուրաքանչյուր ծնողի համար, ով ունի անհայտության մեջ զավակ, երկրագունդը դադարում է պտտվել«Որդիս 1 տարի 2 ամիս համարվում էր անհետ կորած։ Այսօր որդիս արդեն հերոսների կողքին է՝ Եռաբլուրում, բայց ես իմ պարտքն եմ համարում մշտապես լինել այն մարդկանց կողքին, ովքեր դեռ սպասում են...
15:42 30/08/2025Քաղաքացիները պահանջում են՝ հիմնադրել Ալեքսանդր Թամանյանի թանգարան-ինստիտուտըՀամացանցում քաղաքացիները հանդես են եկել Ալեքսանդր Թամանյանի թանգարան-ինստիտուտ հիմնադրման հետ կապված պահանջով՝ նշելով, որ հայ ճարտարապետ, ճարտարապետության ակադեմիկոս, ՀԽՍՀ ժողովրդական ճարտարապետ,...
14:19 30/08/2025Տարօրինակ է, երբ եկեղեցու հարցերը լուծելու համար առաջարկվում են նոր ընթացակարգեր, դա վերածվում է աղանդի. Աբգար Սրբազան«Եկեղեցու վերաբերյալ հարցեր բարձրաձայնել կարելի է, բայց լուծումը բարձրաձայնողների մոտ չէ, այլ եկեղեցու մեջ է, լուծման ընթացակարգն էլ հստակ է եկեղեցու համար»,- ասում է Կանադայի հայոց թեմի առաջնորդ տեր...
14:07 30/08/2025Ջերմաստիճանը կբարձրանաOգոստոսի 30-31-ին, սեպտեմբերի 1-4-ին ողջ հանրապետությունում, այդ թվում մայրաքաղաք Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Հայաստանի տարածքում օգոստոսի 30-ի ցերեկը, 31-ին, սեպտեմբերի...
13:30 30/08/2025Փաշինյանն ինքը պետք է շահագրգռված լիներ, որ եկեղեցու հարցերը լուծվեն համապատասխան մեր եկեղեցում դրված կարգ ու կանոնի. Սերովբե Սրբազան«Եթե եկեղեցին բացթողումներ ունի, իր կառույցները, մարմիններն ունի, որտեղ այդ հարցերը կարող էին քննարկվել»,- ասում է Գերմանիայի հայոց թեմի առաջնորդ Տեր Սերովբե եպիսկոպոս Իսախանյանը։ Սրբազանը...
13:13 30/08/2025Սեպտեմբերի 1-ից տրանսպորտային միջոցի առուվաճառքը հնարավոր կլինի իրականացնել նաև առցանցՀՀ Ներքին գործերի նախարարությունը, Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալության հետ համագործակցությամբ, հայտարարում է «Ունենալ և վարել ավտոմեքենա» կյանքի իրադարձության թվայնացման մասին։ ՆԳՆ...
12:38 30/08/2025Աղոթում եմ, հույս ունեմ՝ խելքի կգան, դարձի կգան դեպի իրենց մայր եկեղեցի. Սյունյանց թեմի առաջնորդ«Ինչո՞ւ հանվեց «Եկեղեցու պատմություն» առարկան դպրոցներից։ Դա ընդդեմ եկեղեցո՞ւ է, թե՞ ընդդեմ անձի։ Կարծում եմ՝ ընդդեմ եկեղեցու»,- ասում է ՀԱԵ Սյունյանց թեմի առաջնորդ Տեր Մակար եպիսկոպոս Հակոբյանը։...
11:53 30/08/2025Խորհուրդ է տրվում սեպտեմբերի առաջին օրերին միջոցառումները կազմակերպել շենքերի ներսումՀիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման Ազգային Կենտրոնը խորհուրդ է տալիս սեպտեմբերի առաջին օրերին միջոցառումները կազմակերպել շենքերի ներսում՝ պայմանավորված շոգ եղանակով և սպասվող բարձր...
11:37 30/08/2025Անձը չէ, որ պետք է ինձ շեղի ու հայ եկեղեցու դեմ շարժվեմ. Իրաքի թեմի առաջնորդ«Միայն ազգային եկեղեցական ժողովը կարող է այդ հարցը բարձրացնելը կամ եթե դավաբանական խախտումներ լինեն։ Եթե սրանք չկան, մնացածն ամբողջը քամիներ են»։
11:00 30/08/2025Իսպանական հանգստավայրը տեղացիների պատճառով վերածվել է nւրվական-քաղաքիԻսպանական Բենիդորմ քաղաքի բնակիչները դեմ են արտասահմանցի հյուրերի այցելությանը: Daily mail-ը գրում է, որ Բենիդորմի մի ժամանակ հայտնի հանգստավայրը վերածվել է ուրվական- քաղաքի, քանի որ ճանապարհորդները...
10:17 30/08/2025Երևանի խանութներից մեկում հայտնաբերվել են վտանգավոր մանկական բաժակներԵրևան քաղաքի Աբովյան 22 հասցեում գործող «Վիլլերոյ & Բոխ» խանութ-սրահի կողմից վաճառքի են հանվել և իրացվել են երեխաների համար նախատեսված վտանգավոր բաժակներ։ Խոսքը վերաբերում է «Քաղցած արջի պես», «Ուրախ...
09:15 30/08/2025Բռնի անհետացումների զոհերի միջազգային օրն է«Այս օրվա կարևոր ուղերձներից մեկն էլ պետություններին ուղղված հստակ հիշեցումն է՝ հարգել յուրաքանչյուր ընտանիքի իրավունքը՝ իմանալու ճշմարտությունն իրենց հարազատների ճակատագրերի վերաբերյալ և գործադրել առավելագույն ջանքերը այդ ուղղությամբ»։
09:03 30/08/2025Հայկ Դեմոյանը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցից հետո պահանջում է ԿԳՄՍ նախարարի հրաժարականըՆաև պահանջում է հետաքննել նախարար Ժաննա Անդրեասյանի գործունեության այս և մյուս կոռուպցիոն ու հանցավոր դրվագները և ՀՀ օրենսդրության համաձայն ենթարկել քրեական պատասխանատվության:
08:53 30/08/2025Ավտովթար Գորիս-Վաղատուր ճանապարհին, ուղևորի դին դուրս է բերվել ձորիցՕգոստոսի 30-ին, ժամը 01:14-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վաղատուր-Խոզնավար գյուղերի խաչմերուկի մոտակայքում ավտոմեքենան գլորվել է...

12:32 21/03/2024Хочет драки с Путиным. В Сети комментируют фото боксирующего МакронаНовые снимки президента Франции Эммануэля Макрона, на которых он боксирует, являются попыткой подражать образу российского лидера Владимира Путина, пишет Times.
12:10 21/03/2024Скончался профессор Михаил АгаджановУшел из жизни заведующий кафедрой биохимии Ереванского государственного медицинского университета (ЕГМУ), профессор Михаил Агаджанов.
16:34 20/03/2024Названа самая счастливая страна в мире, Армения – на 82-м месте в рейтингеФинляндия седьмой год подряд признается самой счастливой страной в мире. Такая оценка содержится в обнародованном ежегодном Всемирном докладе счастья, который готовится группой экспертов по заказу...
15:08 20/03/2024Бабкен Пипоян: Хотите что-то изменить, найдите способ, как избавить людей от игровой зависимостиПредседатель общественной организации «Информированный и защищенный потребитель» Бабкен Пипоян, коснувшись рейтинга популярных в Армении веб-сайтов, написал: «Реальность, которая отодвигается на...
12:29 20/03/2024Безумный март в Армении: снежный покров в Джермуке достигает 85 см, в Мартуни – 58 смВ связи с проникновением мощного циклона с юга на всей территории Армении 19 марта наблюдались обильные осадки, причем в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, в...
17:38 19/03/2024ДТП на трассе Эчмиадзин-Армавир: 3 человека погибли, есть пострадавшиеТрагическое ДТП произошло во вторник, 19 марта, в Армавирской области Армении, три человека скончались в больнице.
17:29 19/03/2024Улицы Еревана – после осадковИз-за обильных осадков и плохой работы дренажной системы сегодня улицы Еревана превратились в реки. Пользователи армянского сегмента социальных сетей публикуют видео, на которых запечатлены ставшие...
17:06 19/03/2024Илон Маск признался, что временами страдает от депрессии и принимает лекарстваАмериканский предприниматель Илон Маск признался, что временами страдает от депрессии и принимает лекарства.
16:37 19/03/2024Блогер Лерчек подала на развод после скандала с налогамиБлогер Валерия Чекалина (известная как Лерчек) решила развестись с супругом Артемом Чекалиным. Она уже подала заявление о расторжении брака. Сведения об этом размещены на портале единого...
15:44 19/03/2024Летчики МиГ-29 российской военной базы в Армении совершили полеты в высокогорные районыЛетчики многоцелевых истребителей МиГ-29 оперативно-тактической авиации российской военной базы в Армении в ходе учебно-тренировочных полетов совершили полеты по маршрутам, в том числе в районы...
15:40 19/03/2024Опрокинутые автомобили: что творится на дорогах Армении из-за осадков?В связи с проникновением мощного циклона с юга на всей территории Армении наблюдаются обильные осадки, причем в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, в горах и...
15:00 19/03/2024В Армении машина скорой помощи застряла в грязиВ национальный центр кризисного управления 19 марта, в 08:12, поступил сигнал о том, что на участке автомобильной дороги, ведущей из села Канакераван Котайкской области Армении в ущелье Кореи, машина...
14:35 19/03/2024В Ереване троллейбус оказался в канавеСегодня на пересечении улиц Терьяна и Корюна в Ереване подведомственный мэрии троллейбус оказался в канаве, вырытой строителем поперек улицы, сообщил пресс-секретарь мэра армянской столицы Айк...
14:20 19/03/2024Армения – под снежным покровом и в ожидании нового циклонаВ связи с проникновением мощного циклона с юга на всей территории Армении наблюдаются обильные осадки, причем в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, в горах и...
13:30 19/03/2024Трагическое ДТП на автодороге Сисиан-Горис: погибли 4 человекаЧетыре человека погибли и один пострадал в трагическом ДТП в Сюникской области Армении. Подробности представляет Спасательная служба МВД Армении. Сигнал об аварии у перекрестка близ аэропорта Сисиана...
12:13 19/03/2024«Лаборатория Касперского»: Количество вредоносных почтовых рассылок в мире уменьшилось, фишинговых атак – увеличилосьВ 2023 году средняя доля спама в глобальном почтовом трафике сократилась на 3,03 п. п. относительно предыдущего отчетного периода и составила 45,60%. В 2022 году в среднем 48,63% писем по всему миру...
11:34 19/03/2024Микаел Варданян подарил общине Масис уборочные машины и 230 мусорных баков на сумму 117 млн драмовВ укрупненной общине Масис проблема сбора мусора будет полностью решена. Меценат Микаел Варданян предоставил общине мусоровоз, многофункциональную уборочную машину, 230 новых мусорных баков и...
16:00 18/03/2024СМИ сообщили о смерти Карла III, новость оказалась фейкомРяд СМИ сообщили, что король Великобритании Карл III скончался в возрасте 75 лет. В феврале этого года у монарха обнаружили рак, после чего он начал лечение и отказался от публичных мероприятий....
15:49 18/03/2024Рекордная жара в Бразилии: из-за резкого повышения влажности она ощущается как 60-градуснаяВ Бразилии установилась рекордная жара в 40 градусов. Из-за резкого повышения влажности она ощущается на все 60, передает «МИР 24». Власти выпустили предупреждение о рисках для здоровья. Люди...
12:42 18/03/2024Азербайджанские вандалы уничтожили мемориал воинам-освободителям в оккупированном арцахском селе ГетаванВ Республике Арцах (НКР), откуда насильственно изгнано коренное армянское население, азербайджанские вандалы продолжают разрушать комплексы и памятники, увековечивающие память павших за Родину героев.