16:16 03/08/2025Ջենիֆեր Լոպեսի համերգի տոմսերը գնած քաղաքացիները հայ-վրացական սահմանին խցանում են առաջացրելԸնկերությունից հայտնում են, որ հայ-վրացական սահմանի անցակետում հերթեր են կուտակվել։
15:45 03/08/2025Եմենի ափերի մոտ միգրանտներ տեղափոխող նավակի խորտակման հետևանքով զոհվել է ավելի քան 20 մարդ12 փրկվածներ տեղափոխվել են հիվանդանոց
14:11 03/08/2025Քաղաքացիները ահազանգում են, որ QR կոդով ուղետոմսերը թղթային տարբերակով այլևս չեն վաճառվումԻսկ թե ի՞նչ պետք է անեն քաղաքացիները, ովքեր էլ. դրամապանակ չունեն այս պահին անհայտ է
13:56 03/08/2025Սևանա լճում 16-ամյա տղա է խեղդվելԱհազանգ է ստացվել, որ Սևանա լճում՝ Չկալովկա գյուղի մոտ՝ լճափին երեխա է կորել ու հնարավոր է, որ նա ջրահեղձ է եղել
10:46 03/08/2025Խոշոր ավտովթար Աշոցք-Գյումրի ավտոճանապարհին, կա 2 զոհԴեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից
10:42 03/08/2025Իրազեկում․ Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում գործարկվելու են էլեկտրական շչակներ.Փրկարար ծառայությունԻրազեկում․ Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում գործարկվելու են էլեկտրական շչակներ
10:36 03/08/2025Անմիջական սպառնալիք մարդկանց կյանքին և գույքին. Սոնա ԱղեկյանՍայաթ Նովա-Աբովյան խաչմերուկում լուսացույցի լուսարձակը դուրս է ընկել իր տեղից
09:29 03/08/2025Կանխվել է քաղաքացու ինքնшuպшնության փորձըՓրկարարների և ոստիկանության աշխատակիցների համատեղ ուժերով կանխվել է ողբերգությունը
08:09 03/08/2025Հրդեհ Երևանում, շենքից տարհանվել է մոտ 50 բնակիչՕգոստոսի 2-ին, ժամը 19:49-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Վիլնյուսի փողոցի շենքերից մեկի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
20:58 02/08/2025Հայաստան-Վրաստան սահմանին զբոսաշրջային հերթեր ենԷկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը գրել է, որ պետք է ոչ թե 10 տարին մեկ Հայաստան գան համաշխարհային աստղեր, այլ տարին մի քանի անգամ։
20:45 02/08/2025Այսօր Երևանում գրանցվել է նոր ջերմաստիճանային ռեկորդԻնչպես կանխատեսվել էր, այսօր հանրապետությունում դիտվել է բարձր ջերմային ֆոն։ Օգոստոսի 2-ին Երևան քաղաքում գրանցվել է նոր ջերմաստիճանային ռեկորդ։ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն...
20:41 02/08/2025Թուրքիան փնտրում է այլընտրանք ռուս զբոսաշրջիկներինԹուրքիան ռուս զբոսաշրջիկներին փոխարինող է փնտրում։ Պատճառը Ռուսաստանից զբոսաշրջիկների հոսքի նվազումն էր հյուրանոցատերերի կողմից գների բարձրացման հետևանքով։ Այս մասին գրում է «Турпром» պորտալը։...
19:31 02/08/2025Ախալքալաքի գյուղերում անասունների մոտ գրանցվել են դաբաղի ախտանիշներԱխալքալաքի մունիցիպալիտետի Խոսպիո, Մարտունի և Խորենիա գյուղերում խոշոր եղջերավոր անասունների մոտ գրանցվել է դաբաղին բնորոշ ախտանիշներով հիվանդություն։ Jnews-ի հաղորդմամբ, սննդի ազգային գործակալության...
17:25 02/08/2025Ջրափրկարարները քաղաքացուն դուրս են բերել ափՕգոստոսի 2-ին, ժամը 16։29-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սևանա լճի 1-ին հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնելիս...
16:25 02/08/2025Կեղծ թեզերի և մեղադրանքների փոխարեն լավ կլիներ ձեզ բաժին ընկած ծառայությամբ զբաղվեիք. Տեր Սամվել վարդապետը՝ Ռուբեն Ռուբինյանին«Եկեղեցականներին ուղղված ձեր «հորդորները», վստահ եմ, անհասցե կմնան, քանի որ այս պարագայում հորդորի և ճշմարիտ ճանապարհի կարիք ունեք դո՛ւք»։
15:39 02/08/2025Երևանի փոխքաղաքապետն ամբողջովին արդարացված է համարում Լոպեսի համերգի համար 7 միլիոն դոլարի հատկացումը«Բարի գալուստ Հայաստան Ջեյ Լո: Վստահ ենք մեծ տպավորություններով կգնաս մեր երկրից»։
14:59 02/08/2025Առաջիկա օրերին +41 աստիճանը կպահպանվիՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ օգոստոսի 2-7-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը...
14:23 02/08/2025«Զուգարանները կեղտոտ են, ուտելիք չկա». կինը պատմում է Վերին Լարսում խցանման մասինՌուս Ելենան «Գազետա.Ռու»-ին պատմել է, որ յոթ ժամ է չեն կարողանում հատել Վրաստանի և Ռուսաստանի միջև գտնվող Վերին Լարս անցակետը մեծ խցանումների պատճառով։ Կնոջ խոսքով, խցանումը պայմանավորված է...
13:43 02/08/2025Դատախազությունը պահանջում է Մայր Աթոռին նվիրած տարածքները վերադարձնել ՊՆ-ին. ՀետքԳլխավոր դատախազությունը ցանկանում է անվավեր ճանաչել Պաշտպանության նախարարության և Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու միջև կնքված նվիրատվության պայմանագիրը: Նախարարությունը Եկեղեցուն...
13:12 02/08/2025Սննդաբանը բացատրում է, թե ինչ կպատահի, եթե մեկ շաբաթ միայն մրգեր և բանջարեղեն ուտեքՍննդաբան Զարինա Շույնովան պատմել է, թե ինչպես է միայն մրգեր և բանջարեղեն ուտելու մեկ շաբաթը ազդելու ձեր առողջության վրա: Մրգերն ու բանջարեղենը վիտամինների, հանքանյութերի և մանրաթելերի արժեքավոր...

20:00 31/08/202170% of adults in European Union fully vaccinated, EU chief saysEU chief Ursula von der Leyen said Tuesday 70 percent of adults in the European Union were now fully vaccinated against Covid-19, hitting an end-of-summer target the bloc set for itself in January,...
19:00 31/08/2021Sharon Stone announces death of baby nephew after total organ failureSharon Stone has announced the death of her baby nephew, days after he suffered from total organ failure.
17:56 31/08/2021China cuts children's online gaming to one hourOnline gamers under the age of 18 will only be allowed to play for an hour on Fridays, weekends and holidays, China's video game regulator has said.
15:04 31/08/2021Armenia in the safe travel list of the EU as COVID infections riseThe European Council amended the list of recommended non-EU countries with which travel can resume as of August 30, the Council said in an update published on Tuesday.
14:23 31/08/2021The European Union and Viva-MTS support the promotion of innovative technologies through Armenia Startup Academy programmeArmenia Startup Academy announced the call for applications for Batch 2 of its Traction programme - a 10-week mentorship-based programme designed to help companies with early traction accelerate...
13:24 31/08/2021Today marks William Saroyan's birth anniversary“I do not write in Armenian, but I look at the world in Armenian.” These are the words of Pulitzer Prize and Oscar-winning Armenian-American writer William Saroyan.
12:36 31/08/2021ISIS claims rocket attack on Kabul airport as US troops pull outThe ISIS group claimed a rocket attack on Kabul airport on Monday, as US troops raced to complete their withdrawal from Afghanistan and evacuate allies under the threat of further violence, NDTV...
12:10 31/08/2021Exchange of 'positive signals' with Turkey is a new trap for Armenia - Tigran AbrahamyanLawmaker from "I have Honour" faction Tigran Abrahamyan believes the recent statements about possible normalisation of Armenian-Turkish relations voiced from both sides are a new trap for Armenia.
10:56 31/08/2021Another batch of Russian Sputnik V vaccine delivered to ArmeniaAnother batch of the Russian Sputnik V coronavirus vaccine was delivered to Armenia on Tuesday, the Health Ministry reported.
10:34 31/08/2021Ombudsman published new video showing Azerbaijani armed forces deliberately set fires in the vicinity of Sotk and Kut villagesArmenian Ombudsman Arman Tatoyan reiterates its statement that Azerbaijani servicemen deliberately set fires from near their tents in the vicinity of Sotk and Kut villages.
20:37 30/08/2021Liturgy in Armenian Holy Trinity Church in Malatya held for the first time since the Genocide of 1915For the first time in 106 years,Christians have been able to attend a religious service in the Armenian Trinity Church in Malatya, Turkey.
20:12 30/08/2021The Armenian National Committee of Canada releases annual policy priorities ahead of electionsThe Armenian National Committee of Canada (ANCC) published on August 27 its annual policy priorities document, ahead of the upcoming federal election scheduled on September 20, 2021, the Committee...
19:45 30/08/2021England to ban single-use plastic cutleryThe government has announced plans to ban single-use plastic cutlery, plates and polystyrene cups in England as part of what it calls a "war on plastic", BBC reported.
19:30 30/08/2021Behind the name and surname of every missing person is the pain and misery of their family - Ombudsman"The blatant politicization of human rights and humanitarian issues by the Azerbaijani authorities and the non-disclosure of the real numbers of the Armenian captives have caused additional...
19:05 30/08/2021Armen Charchyan's health significantly deteriorated in prison - Aram VardevanyanThe health condition of lawmaker from opposition "Armenia" faction Armen Charchyan has deteriorated and he has been moved to a civilian hospital, member of the faction Aram Vardevanyan told...
17:04 30/08/2021Panorama.am Editor-in-Chief's response to discussion about journalists' rights at the National AssemblyChairwoman of the National Assembly (NA) Standing Committee on Human Rights Protection of Public Affairs Taguhi Tovmasyan has initiated a discussion on the freedom of movement of accredited...
15:10 30/08/2021Biden declares major disaster after Hurricane Ida lashes LouisianaU.S. President Joe Biden declared a major disaster in Louisiana and ordered federal aid to supplement recovery efforts in the areas affected by Hurricane Ida, Reuters said on Sunday, citing the White...
14:14 30/08/2021‘I don’t know where my son is and whether he is alive or not’: Today marks International Day of the DisappearedToday marks the International Day of the Disappeared to commemorate hundreds of thousands of people who are missing around the world as a result of armed conflicts, violence, migration and natural...
13:02 30/08/2021Armenia’s crisis management center handles 301 emergency cases in one weekThe National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 599 calls from August 23-29, of which 301 were emergency cases.