14:08 15/03/2024«Ուրարտուի» 3 ֆուտբոլիստ հրավիրվել է հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքականՄարտի 17-ից 26-ը Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի։ «Ուրարտուից» Հայաստանի երիտասարդական հավաքական են հրավիրվել հարձակվող...
12:45 15/03/2024Նաիր Տիկնիզյանը չի միանա Հայաստանի ազգային հավաքականինՌուսաստանի գավաթի խաղարկության խաղում ստացած վնասվածքի պատճառով Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» եզրային պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն այս ամիս չի միանա Հայաստանի հավաքականին։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ֆուտբոլի...
18:34 14/03/2024Հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Բելգրադում ընթացող մրցաշարումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Բելգրադում ընթացող բռնցքամարտի A կարգի միջազգային մրցաշարում։ Մրցումների մեկնարկային օրը ռինգ է դուրս...
10:12 14/03/2024«Ինտերը» պարտվել է «Ատլետիկոյին» և դուրս մնացել պայքարիցՀայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն «Ինտերի» մեկնարկային կազմում էր և փոխարինվել է 111-րդ րոպեին։
20:21 12/03/202433-րդ օլիմպիական մարզահանդեսի մեկնարկին մնացել է 136 օրՄիջազգային թեստավորման (ITA) և համաշխարհային հակադոպինգային գործակալությունները (WADA) հատուկ միջոցառումներ և փաստաթղթեր են ստեղծել «Փարիզ -2024» ամառային օլիմպիական խաղերի համար: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝...
22:47 11/03/2024Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահը դժգոհ է Իտալիայում կայացած օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի մրցավարությունիցՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը դժգոհ է Իտալիայում կայացած օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի մրցավարությունից։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում․ «Սպորտում...
18:21 11/03/2024Անուշ Անանյանը համալրեց ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի շարքերըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործկոմը նոր անդամ ունի: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնում է, որ մարտի 11-ին կայացավ ֆեդերացիայի Գործադիր կոմիտեի հերթական նիստը: Համաձայն ՀՖՖ կանոնադրության...
13:43 09/03/2024Կարեն Խաչանովը պարտվել է մեկնարկային խաղումԱշխարհի 15-րդ ռակետ, հայազգի ռուս Կարեն Խաչանովը պարտվել է ԱՄՆ-ի Ինդիան Ուելս քաղաքում անցկացվող ATP-1000 մրցաշարի մեկնարկում։ Նա մրցաշարի երկրորդ շրջանում 1/6, 5/7 հաշվով պարտվել է ATP-ի...
18:53 08/03/2024Վանը սեփական հարկի տակ հաղթեց ՓյունիկինՀայաստանի Պրեմիեր լիգայի 24-րդ տուրի շրջանակում այսօր կայացել է «Վան»-«Փյունիկ» հանդիպումը։ Հանդիպումն ավարտվել է տանտերերի՝ 1-0 հաշվով հաղթանակով։ «Վանի» կազմում հանդիպման միակ գոլն իր ակտիվում...
15:25 08/03/2024Իտալիայում ընթացող բռնցքամարտի օլիմպիական ընտրական մրցաշարում հերթական հաղթանակ տարան Գուրգեն Մադոյանն ու Նարեկ ՄանասյանըՀայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկները շարունակում են իրենց ելույթները մարտի 3-11-ը Իտալիայում կայանալիք բռնցքամարտի օլիմպիական աշխարհի առաջին ընտրական մրցաշարում։ 71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանը...
11:09 08/03/2024«Aeroflot Open 2024». Հայկ Մարտիրոսյանը 6.5 միավորով կիսել է 2-5-րդ հորիզոնականներըԱվարտվել է Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում անցկացված «Aeroflot Open 2024» շախմատի միջազգային մրցաշարը։ Հաղթող է դարձել իրանցի գրոսմայստեր Ամին Տաբատաբայը, ով 9 հնարավորից վաստակել է 7.5 միավոր: Միակ...
12:44 07/03/2024Երևանում տեղի կունենք Ֆուտզալի եվրոպայի չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը«Ֆուտզալի եվրոպայի չեմպիոնների լիգայի 4-ի եզրափակչին կմասնակցեն իսպանական «Բարսելոնա» և «Պալմա Ֆուտզալը», ինչպես նաև պորտուգալական «Սպորտինգը» և «Բենֆիկան»»,-կառավարության նիստում ասաց ԿԳՄՍ նախարար...
10:14 06/03/2024Բռնցքամարտիկ Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով է մեկնարկել օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով մեկնարկել է Իտալիայում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում։ Հայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիայի հաղոդմամբ, հայ բռնցքամարտիկը մրցել է մոլդովացի Վասիլի...
09:57 06/03/2024ՊՍԺ-ի գլխավոր մարզիչը հաստատել է ակումբից Մբապեի հեռանալըՖրանսիական ֆուտբոլային ՊՍԺ ակումբի գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն հաստատել է, որ հարձակվող Կիլիան Մբապեն կլքի թիմը։ «Գազետա ռու» -ի փոխանցմամբ, սոցիալական ցանցերում հայտնել է լրագրող Ֆաբրիցիո Ռոմանոն։...
17:03 05/03/2024Ախալքալաքցի մարզիկ Գոմցյանը Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ տարել է իր առաջին հաղթանակըԱխալքալաքցի մարզիկ, Ախալքալաքի մարզահամալիրի սան, բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Արտյուշ Գոմցյանը կպայքարի օլիմպիական ուղեգրի համար։ Այսօր նա իր առաջին հաղթանակն է տարել մրցաշարում։ Jnews-ը գրում է, որ...
19:28 04/03/2024Հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Իտալիայում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարումՀայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Իտալիայում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Օրվա առաջին մրցահերթում ռինգ են դուրս եկել...
16:34 04/03/2024Քննադատություն «դոպինգով սպորտի» կազմակերպիչների նկատմամբԱթլետիկայի համաշխարհային միության նախագահ ՍԵբաստիան Քոուն քննադատել է այլընտրանքային խաղերի անցկացումը, որտեղ կթույլատրվի դոպինգի օգտագործումը: Նա նման մրցումների կազմակերպումն անվանել է...
11:09 04/03/2024«Aeroflot Open». Հովիկ Հայրապետյանը հաղթել է ադրբեջանցի գրոսմայստեր Այդին Սուլեյմանլիին«Aeroflot Open 2024» շախմատի միջազգային մրցաշարի առաջին խաղային օրվա ընթացքում անցկացված 2 խաղափուլից հետո 2 միավոր ունեն 10 շախմատիստներ, այդ թվում՝ հայ գրոսմայստերներ Մանուէլ Պետրոսյանը և Հովիկ...
19:15 01/03/2024Մեր տղաներն կրկնակի պատասխանատվությամբ էին մտնում Թուրքիայի և Ադրբեջանի ըմբիշների հետ գոտեմարտերի. Հոգեբան Արկադի ՄեհրաբյանՓետրվարի 12-18-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում կայացած ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականի մարզչական կազմի հետ էր նաև հոգեթերապևֆտ,հոգեբան, «Ժեստ» հոգեբանական կենտրոնի...
11:25 01/03/2024Կարեն Խաչանովն ու Անդրեյ Ռուբլյովը բարեգործական խաղ կանցկացնեն, հասույթը կտրամադրվի արցախահայությանըՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը և ռուս թենիսիստ Անդրեյ Ռուբլյովը բարեգործական խաղ կանցկացնեն, որի հասույթը կտրամադրվի արցախահայությանը: Բարեգործական խաղը կկայանա ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքում, մարտի...

13:38 27/10/2017Mkhitaryan meets children with disabilitiesArmenian national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan met with children with disabilities on the sidelines of the visit organized by Manchester United Foundation.
19:20 26/10/2017Armenia’s Arman Mikayelyan among the leaders at Chigorin MemorialThe Chigorin Memorial is underway in St. Petersburg, Russia, where the games of the round 5 were played on Thursday. 14 players with 14 points lead the table with representative of Armenia GM Arman...
19:58 25/10/2017Yerevan to host one of Junior Grand Prix of Figure Skating seriesYerevan will host one of the series of Junior Grand Prix of Figure Skating in October 2018, the National Olympic Committee reported, citing the President of the Figure Skating Federation of Armenia,...
14:08 24/10/2017Artur Petrosyan, Henrikh Mkhitaryan voted for player and coach of the yearThe Best FIFA Football Awards 2017 winners were announced on Monday, with Cristiano Ronaldo crowned FIFA’s best and Zinedine Zidane named best men's coach.
11:10 24/10/2017Armenian players taking part in int’l chess tour in RussiaMikhail Chigorin Memorial international chess tournament has kicked off in Saint Petersburg, Russia, bringing together 360 chess players from 20 countries, including 33 GMs.
10:46 24/10/2017Mkhitaryan documentary coming soon to MUTVManchester United and Armenian national football team midfielder Henrikh Mkhitaryan is the subject of a brand new film that has been produced by Manchester United TV crew.
17:04 23/10/2017Tickets go on sale today for Armenia v Belarus friendlyThe Armenian national football team is set to hold a friendly match with Belarus on November 9, at 6p.m.
14:50 23/10/2017Armenian weightlifting team comes the first at the European Championships, returns home with 32 medalsThe Armenian weightlifting team recorded an outstanding result winning 32 medals, including 18 gold, 8 silvers, and 6 bronze at the U-20 and the U-23 European Weightlifting Championships held from...
19:49 21/10/2017Weightlifter Samvel Gasparyan named European Vice-ChampionThe last the of the competition at the U-20 and U-23 European Weightlifting Championships is held today in Durres, Albania.
14:57 21/10/2017Weightlifter Arpine Dalalyan declared U-20 European ChampionThe last the of the competition at the U-20 and U-23 European Weightlifting Championships is held today in Durres, Albania.
10:52 21/10/2017Weightlifter Tatev Hakobyan claims silver at U23 European ChampionshipsTatev Hakobyan of Armenia won the vice champion title at the U-23 European Weightlifting Championships underway in Durrës, Albania.
21:48 20/10/2017Weightlifter Karush Ghukasyan declared U23 European ChampionArmenian weightlifter Karush Ghukasyan competing in the 94 weight class won a gold medal at the U-23 European Weightlifting Championships underway in Durres, Albania.
10:33 20/10/2017Armenia’s Sona Poghosyan grabs gold at Junior European ChampionshipsArmenian weightlifter Sona Poghosyan has won gold at the 2017 European U20 Weightlifting Championships underway in Durres, Albania.
17:16 19/10/2017Davit Hovhannisyan claims silver at the European Weightlifting ChampionshipsArmenia’s weightlifting team member Davit Hovhannisyan has become the vice-champion of the U-20 European Weightlifting Championships underway in Durres, Albania.
16:38 19/10/2017Armenia’s Karen Grigoryan claims silver at Negros Open int’l chess tourNegros Open International Chess Championship concluded in Philippines on Thursday, attended by 61 players from 5 states, including 7 Grandmasters and 6 International Masters.
11:02 19/10/2017Young Armenian weightlifter wins small bronze at European ChampionshipsArmenian weightlifter Zhorzh Yeghikyan (77kg) has grabbed a small bronze medal at the 2017 European Junior & U23 Weightlifting Championships underway in Durres, Albania.
15:00 18/10/2017Three Armenian players granted chess Grandmaster title by FIDEThe World Chess Federation (FIDE) granted Armenian chess players Manuel Petrosyan, Hayk Martirosyan, and Arman Mikayelyan chess Grandmaster (GM) titles during the organization’s 88th congress.
11:30 18/10/2017World veteran champion gets a warm welcome home at Yerevan airportArmenian wrestler Zhora Hovhannisyan, who won a gold medal at the 2017 World Veteran Wrestling Championship, received a warm welcome at Yerevan Zvartnots Airport on Tuesday saluted by dozens of...
10:54 18/10/2017Armenian U-17 lost to TurkeyArmenian U-17 football team lost 0:4 to Turkey in Group 3 of the qualifying round of the 2018 U-17 European Championship.
18:19 17/10/2017Young Armenian boxers to compete at European ChampionshipsYoung Armenia boxers are preparing for the European Youth Boxing Championships for U18 age group scheduled for Antalya, Turkey on 20-29 October.