14:08 15/03/2024«Ուրարտուի» 3 ֆուտբոլիստ հրավիրվել է հայաստանի Մ-21 տարեկանների հավաքականՄարտի 17-ից 26-ը Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականը ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն-ակադեմիայում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի։ «Ուրարտուից» Հայաստանի երիտասարդական հավաքական են հրավիրվել հարձակվող...
12:45 15/03/2024Նաիր Տիկնիզյանը չի միանա Հայաստանի ազգային հավաքականինՌուսաստանի գավաթի խաղարկության խաղում ստացած վնասվածքի պատճառով Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» եզրային պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն այս ամիս չի միանա Հայաստանի հավաքականին։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ֆուտբոլի...
18:34 14/03/2024Հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Բելգրադում ընթացող մրցաշարումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Բելգրադում ընթացող բռնցքամարտի A կարգի միջազգային մրցաշարում։ Մրցումների մեկնարկային օրը ռինգ է դուրս...
10:12 14/03/2024«Ինտերը» պարտվել է «Ատլետիկոյին» և դուրս մնացել պայքարիցՀայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն «Ինտերի» մեկնարկային կազմում էր և փոխարինվել է 111-րդ րոպեին։
20:21 12/03/202433-րդ օլիմպիական մարզահանդեսի մեկնարկին մնացել է 136 օրՄիջազգային թեստավորման (ITA) և համաշխարհային հակադոպինգային գործակալությունները (WADA) հատուկ միջոցառումներ և փաստաթղթեր են ստեղծել «Փարիզ -2024» ամառային օլիմպիական խաղերի համար: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝...
22:47 11/03/2024Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահը դժգոհ է Իտալիայում կայացած օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի մրցավարությունիցՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը դժգոհ է Իտալիայում կայացած օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարի մրցավարությունից։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում․ «Սպորտում...
18:21 11/03/2024Անուշ Անանյանը համալրեց ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի շարքերըՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործկոմը նոր անդամ ունի: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնում է, որ մարտի 11-ին կայացավ ֆեդերացիայի Գործադիր կոմիտեի հերթական նիստը: Համաձայն ՀՖՖ կանոնադրության...
13:43 09/03/2024Կարեն Խաչանովը պարտվել է մեկնարկային խաղումԱշխարհի 15-րդ ռակետ, հայազգի ռուս Կարեն Խաչանովը պարտվել է ԱՄՆ-ի Ինդիան Ուելս քաղաքում անցկացվող ATP-1000 մրցաշարի մեկնարկում։ Նա մրցաշարի երկրորդ շրջանում 1/6, 5/7 հաշվով պարտվել է ATP-ի...
18:53 08/03/2024Վանը սեփական հարկի տակ հաղթեց ՓյունիկինՀայաստանի Պրեմիեր լիգայի 24-րդ տուրի շրջանակում այսօր կայացել է «Վան»-«Փյունիկ» հանդիպումը։ Հանդիպումն ավարտվել է տանտերերի՝ 1-0 հաշվով հաղթանակով։ «Վանի» կազմում հանդիպման միակ գոլն իր ակտիվում...
15:25 08/03/2024Իտալիայում ընթացող բռնցքամարտի օլիմպիական ընտրական մրցաշարում հերթական հաղթանակ տարան Գուրգեն Մադոյանն ու Նարեկ ՄանասյանըՀայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկները շարունակում են իրենց ելույթները մարտի 3-11-ը Իտալիայում կայանալիք բռնցքամարտի օլիմպիական աշխարհի առաջին ընտրական մրցաշարում։ 71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանը...
11:09 08/03/2024«Aeroflot Open 2024». Հայկ Մարտիրոսյանը 6.5 միավորով կիսել է 2-5-րդ հորիզոնականներըԱվարտվել է Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում անցկացված «Aeroflot Open 2024» շախմատի միջազգային մրցաշարը։ Հաղթող է դարձել իրանցի գրոսմայստեր Ամին Տաբատաբայը, ով 9 հնարավորից վաստակել է 7.5 միավոր: Միակ...
12:44 07/03/2024Երևանում տեղի կունենք Ֆուտզալի եվրոպայի չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը«Ֆուտզալի եվրոպայի չեմպիոնների լիգայի 4-ի եզրափակչին կմասնակցեն իսպանական «Բարսելոնա» և «Պալմա Ֆուտզալը», ինչպես նաև պորտուգալական «Սպորտինգը» և «Բենֆիկան»»,-կառավարության նիստում ասաց ԿԳՄՍ նախարար...
10:14 06/03/2024Բռնցքամարտիկ Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով է մեկնարկել օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով մեկնարկել է Իտալիայում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում։ Հայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիայի հաղոդմամբ, հայ բռնցքամարտիկը մրցել է մոլդովացի Վասիլի...
09:57 06/03/2024ՊՍԺ-ի գլխավոր մարզիչը հաստատել է ակումբից Մբապեի հեռանալըՖրանսիական ֆուտբոլային ՊՍԺ ակումբի գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն հաստատել է, որ հարձակվող Կիլիան Մբապեն կլքի թիմը։ «Գազետա ռու» -ի փոխանցմամբ, սոցիալական ցանցերում հայտնել է լրագրող Ֆաբրիցիո Ռոմանոն։...
17:03 05/03/2024Ախալքալաքցի մարզիկ Գոմցյանը Օլիմպիական խաղերին ընդառաջ տարել է իր առաջին հաղթանակըԱխալքալաքցի մարզիկ, Ախալքալաքի մարզահամալիրի սան, բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոն Արտյուշ Գոմցյանը կպայքարի օլիմպիական ուղեգրի համար։ Այսօր նա իր առաջին հաղթանակն է տարել մրցաշարում։ Jnews-ը գրում է, որ...
19:28 04/03/2024Հայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Իտալիայում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարումՀայ բռնցքամարտիկները հաղթանակով են մեկնարկել Իտալիայում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Օրվա առաջին մրցահերթում ռինգ են դուրս եկել...
16:34 04/03/2024Քննադատություն «դոպինգով սպորտի» կազմակերպիչների նկատմամբԱթլետիկայի համաշխարհային միության նախագահ ՍԵբաստիան Քոուն քննադատել է այլընտրանքային խաղերի անցկացումը, որտեղ կթույլատրվի դոպինգի օգտագործումը: Նա նման մրցումների կազմակերպումն անվանել է...
11:09 04/03/2024«Aeroflot Open». Հովիկ Հայրապետյանը հաղթել է ադրբեջանցի գրոսմայստեր Այդին Սուլեյմանլիին«Aeroflot Open 2024» շախմատի միջազգային մրցաշարի առաջին խաղային օրվա ընթացքում անցկացված 2 խաղափուլից հետո 2 միավոր ունեն 10 շախմատիստներ, այդ թվում՝ հայ գրոսմայստերներ Մանուէլ Պետրոսյանը և Հովիկ...
19:15 01/03/2024Մեր տղաներն կրկնակի պատասխանատվությամբ էին մտնում Թուրքիայի և Ադրբեջանի ըմբիշների հետ գոտեմարտերի. Հոգեբան Արկադի ՄեհրաբյանՓետրվարի 12-18-ը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում կայացած ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականի մարզչական կազմի հետ էր նաև հոգեթերապևֆտ,հոգեբան, «Ժեստ» հոգեբանական կենտրոնի...
11:25 01/03/2024Կարեն Խաչանովն ու Անդրեյ Ռուբլյովը բարեգործական խաղ կանցկացնեն, հասույթը կտրամադրվի արցախահայությանըՀայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը և ռուս թենիսիստ Անդրեյ Ռուբլյովը բարեգործական խաղ կանցկացնեն, որի հասույթը կտրամադրվի արցախահայությանը: Բարեգործական խաղը կկայանա ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքում, մարտի...

14:49 21/02/2020Гор Минасян: Прилагаются все усилия, чтобы завоевать золото на Олимпийских играх-2020 в Токио«Единственным стремлением любого спортсмена является золото на Олимпийских играх, прилагаются все усилия, чтобы завоевать это золото в Токио», – заявил в беседе с журналистами после церемонии...
12:07 21/02/2020Арсен Джулфалакян: Тренерский совет Сборной по греко-римской борьбе принимает незаконное решение против меня«Повторяю, это грубейшее нарушение и просто возмутительное поведение по отношению к спортсмену, прошедшему подобный путь побед» – отметил А. Джулфалакян.
17:45 20/02/2020Решение правительства: 10 лучших спортсменов Армении получат по 5 млн. драмовНа сегодняшнем заседании правительство Армении приняло решение о выделении средств из резервного фонда министерству образования, науки, культуры и спорта РА с целью награждения победителей конкурса...
15:12 19/02/2020Диего Марадоне принесли неизвестное вещество во время матчаОдин из помощников передал Марадоне пакетик вещества, после чего другой указал пальцем на снимавшую тренера камеру. Тогда ассистенты обступили аргентинца, прикрыв его от оператора.
18:53 17/02/2020Чемпионат по легкой атлетике в Стамбуле: Левон Агасян и Алекс Доникян завоевали медалиВ числе 261 участника зимнего Чемпионата Балканских стран по легкой атлетике, прошедшего в Стамбуле, были из 16 представителей Армении. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
15:32 17/02/2020Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола не собирается покидать свой клубГлавный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола не собирается покидать свой клуб. Испанский специалист намерен продолжить работу с "горожанами", пишет "Вести.Ру". УЕФА отстранил "Манчестер Сити" на...
14:52 17/02/2020Скончался бывший вратарь «Манчестер Юнайтед» Гарри ГреггИздание не уточняет причину смерти спортсмена.
12:10 17/02/2020Выбран девиз летней Олимпиады 2020 года в ЯпонииОлимпиада в Токио пройдет с 24 июля по 9 августа, Паралимпиада продлится с 25 августа по 6 сентября.
14:33 15/02/2020Генрих Мхитарян поддержал армянских спортсменов на чемпионате Европы в РимеПользователь опубликовал фотографию, сопроводив её следующей записью: «Люди, которые сделали очень многое для нашего народа».
15:54 14/02/2020Артур Алексанян вернется в Армению 15 февраляАлексанян вернется в Ереван 15 февраля в 21:15, рейсом Рим-Ереван.
10:24 13/02/2020Артур Алексанян и Геворк Гарибян – чемпионы ЕвропыКарен Асланян (весовая категория 67 кг) в поединке за третье место победил венгра Кристиана Иштвана Вандзу со счетом 7:5.
13:14 12/02/2020Федерация футбола Армении и Абраам Хашманян расторгли договорИмя нового главного тренера сборной Армении будет объявлено в ближайшее время.
10:46 12/02/202018-летний борец Эдмонд Назарян в финале чемпионата Европы сотворил настоящую сенсациюВ ярчайшей схватке он одержал победу со счетом 7:3.
19:31 11/02/2020Артур Алексанян победил представителя Турции на Чемпионате Европы в РимеВ свою очередь Геворг Гарибян в весовой категории до 63 кг победил представителя Болгарии Августина Боянова-Спасова.
18:46 11/02/2020В Армении начался чемпионат среди военнослужащих ЮВО по зимним видам спортаВ военно-прикладных видах спорта принимают участие более 300 военнослужащих и задействовано более 30 единиц военной техники.
11:10 11/02/2020Эдмонд Назарян победил азербайджанца и поборется за золото чемпионата Европы по греко-римской борьбе в РимеВ понедельник, 10 февраля, в столице Италии – Риме – стартовал Чемпионат Европы по спортивной борьбе 2020 года.
11:14 10/02/2020Артем Далакян в четвертый раз защитил пояс чемпиона мира по боксуВ андеркарде вечера от Union Boxing Promotion также выступили Арам Фаниян (13-1, 1 КО) и Зоравор Петросян (6-0, 20 КО), которые завершили поединки победой.
19:30 08/02/2020Чемпионат по самбо среди военнослужащих Армении и России прошел в ЕреванеСамбисты выступали в семи весовых категориях от 63 кг до свыше 95 кг и продемонстрировали высокий уровень подготовки, командный дух и волю к победе.
14:28 08/02/2020Гол Генриха Мхитаряна не помог: «Рома» проиграла «Болонье» в матче чемпионата ИталииАрмянский хавбек «Ромы» Генрих Мхитарян отличился в концовке матча.
11:32 07/02/2020Генрих Мхитарян вошел в заявку «Ромы» на матч с «Болоньей»Полузащитник сборной Армении и итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян восстановился после травмы, вернулся в строй и включен в заявку «Ромы» на сегодняшний матч с «Болоньей».