19:12 27/02/2024Հայ լողորդները հանրապետական նոր ռեկորդներ են սահմանել ջրային մարզաձևերի աշխարհի առաջնությունումԿատարի մայրաքաղաք Դոհայում ավարտվել է ջրային մարզաձևերի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը ներկայացված է եղել լողի և ջրացատկի մրցումներում: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ Լողի աշխարհի...
11:02 27/02/2024Մբապեն կընթրի Մակրոնի հետՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն փետրվարի 27-ին ընթրելու է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։ Այս մասին հայտնում է Le Parisien-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ, Ֆրանսիայի նախագահն անձամբ է Կիլիանին հրավիրել...
23:35 26/02/2024Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է շախմատի մարզային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանըՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Այսօր Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի է ունեցել Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի կողմից կազմակերպված հանդիպում մարզային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների...
20:36 26/02/2024Հայաստանի ներկայացուցիչ Անիլ Շարիաթփանահին դարձել է Կարատեի՝ WKF Youth League պաշտոնական մրցաշարի ոսկե մեդալակիրՀայաստանի ներկայացուցիչ Անիլ Շարիաթփանահին դարձել է Կարատեի համաշխարհային ֆեդերացիայի (WKF)՝ Karate 1 Youth League պաշտոնական մրցաշարի հաղթող՝ կատա մրցաձևի Մ14 տարեկանների կարգում: Այս մասին հայտնում...
20:08 26/02/2024Նոան հաղթեց ՇիրակինՀՊԼ 22-րդ տուրում «Նոան» ընդունել էր «Շիրակին» և նվազագույն հաշվով հաղթանակ տարավ։ Առաջին կեսում գոլեր չեղան։ Հանդիպման միակ գոլը խփեց Գլադոնը։ Այս խաղից հետո «Նոան» 46 միավորով 2-րդն է, իսկ «Շիրակը»...
20:59 25/02/2024Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց Ալբանիայի հավաքականինԱյսօր բասկետբոլի Աշխարհի 2027 թվականի առաջնության նախընտրական առաջին փուլի շրջանակում բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը երկրորդ հանդիպումը անցկացրեց՝ մրցելով Ալբանիայի հավաքականի հետ: Հայաստանի...
19:30 25/02/2024Գերմանիայում Արթուր Դավթյանը նվաճեց ոսկե մեդալԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի...
09:19 25/02/2024Ֆուտբոլի եվրոպական առաջնությունների փետրվարի 25-ի խաղացանկըՖուտբոլի Անգլիայի, Իսպանիայի, Իտալիայի, Գերմանիայի եւ Ֆրանսիայի առաջնություններում փետրվարի 25-ին կշարունակվեն հերթական տուրերի հանդիպումները։ «Չելսին» ու «Լիվերպուլը» կվիճարկեն Անգլիական լիգայի...
22:06 24/02/2024Վահագն Դավթյան` օղակների բրոնզե մեդալակիրԵվրոպայի փոխչեմպիոն Վահագն Դավթյանը բրոնզե մեդալ նվաճեց Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլի օղակների վարժությունում: Դավթյանը...
21:57 24/02/2024Կարեն Խաչանովը՝ Դոհայի մրցաշարի հաղթողՀայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դարձել է Դոհայում ընթացող ATP-250 կատեգորիայի մրցաշարի հաղթող։ Եզրափակչում աշխարհի 17-րդ ռակետը մրցել է ATP-ի դասակարգման աղյուսակի 116-րդ տեղը զբաղեցնող չեխ Յակուբ...
15:26 24/02/2024Արսեն Զախարյանին տեղափոխում են հիվանդանոցԻսպանական ֆուտբոլային «Ռեալ Սոսիեդադ» ակումբի հայազգի ֆուտբոլիստ Արսեն զախարյանը տեղափոխվում է հիվանդանոց։ Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն։ «Ռեալ Սոսիեդադ»-ից հայտնել են, որ Զախարյանը պետք է...
09:58 24/02/2024Խաչանովը դուրս է եկել Դոհայում ընթացող թենիսի մրցաշարի եզրափակիչԴոհայում ընթացող Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) մրցաշարի կիսաեզրափակիչ խաղում հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հաղթել է Ավստրալիայի ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Պոպիրինին։ Հանդիպումն...
11:29 23/02/2024Նազիկ Ավդալյան. Ուզում եմ, որ մեր մարզիկների շնորհիվ մեր երկրի օրհներգը հնչի ավելի ու ավելի բարձր հարթակներիցԱշխարհի, եվրոպայի ծանրամարտի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը լուսանկարներ է հրապարակել Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն, 19-ամյա Ալեքսանդրա Գրիգորյանի հետ ու գրել.
09:23 23/02/2024Նազիկ Ավդալյանը՝ Հռիփսիմե Խուրշուդյանին. Ամենակարևորը ճիշտ ժամանակին, արժանապատիվ և բարձունքում սպորտից հեռանալն էԾանրամարտի աշխարհի, Եվրպոյի բազմակի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը ֆեյսբուքյան գրառմամաբ արձագանքել է Եվրոպայի առաջնությունից բրոնզե մեդալով վերադարձած ու կարիերան ավարտելու մասին հայտարարած Հռիփսիմե...
18:33 22/02/2024Համառ աշխատանքով ու իմ կարողություններին հավատալով նվաճեցի մեծագույն հպարտությունը․ Գոռ ՍահակյանԾանրորդ Գոռ Սահակյանը գրում է․ «Համառ աշխատանքով ու իմ կարողություններին հավատալով նվաճեցի այն մեծագույն հպարտությունը, որ նաև իմ հաղթանակի պատվին Բուխարեստում ծածանվեց Հայոց Եռագույնը: Իսկ իմ...
17:04 22/02/2024Հայ մարմնամարզիկները սկսում են պայքարն աշխարհի գավաթի երկրորդ փուլումՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականը փետրվարի 22-25-ը Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլին: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանի...
13:40 22/02/2024Մրցահարթակում արել եմ այդ պահին ամենաանհնարինը. Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Գոռ Սահակյան«Եվրոպայի առաջնությանը պատրաստվելու համար շատ քիչ ժամանակ է եղել: Երկու հավաք ենք անցկացրել: Սա շատ քիչ էր, որ մրցմանը 100 տոկոսանոց պատրաստ լինես: Մրցահարթակում արել եմ այդ պահին ամենաանհնարինը»,-...
11:45 22/02/2024Հույս չունեի, բայց ուժերս հավաքեցի, կռիվ տվեցի ու կարողացա առաջին տեղը գրավել. Ալեքսանդրա Գրիգորյան«Շատ ուրախ եմ, որ կարողացա նվաճել Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը, բարձրացնել Հայաստանի դրոշը»,- լրագրողներին ասաց ծանրամարտի Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն, 19-ամյա Ալեքսանդրա Գրիգորյանը։ Նա նշեց, որ պոկում...
11:23 22/02/2024Երբ արդեն հանել էի մարզակոշիկներս, ընկեր Արտաշեսը չէր հասցրել ասել՝ «դու բրոնզե մեդալակիր ես, մի հանիր». Հռիփսիմե Խուրշուդյան«Գոհ եմ այն արդյունքից, որովհետև այդ տարիքում և երկու բալիկից հետո մեծ սպորտ վերադառնալն արդեն հերոսություն էր իմ կողմից: Շատ ուրախ եմ, որ կարողացա պահել իմ խոստումը՝ բարձրացնել մեր դրոշը:...
12:04 21/02/2024Հռիփսիմե Խուրշուդյանի հեռանալը կարող է վատ անդրադառնալ նաև թիմի վրա. մարզիչ Արտաշես Ներսիսյան«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն ասել է, որ պատանի սերունդը խոստումնալից է:

16:15 05/02/2020Симон Мартиросян занял второе место на рейтинговом турнире в ИранеЕще один представитель Армении на этих соревнованиях – Рубен Алексанян (весовая категория 109 кг) – отказался от участия из-за травмы.
14:52 04/02/2020Артем Далакян, Арам Фаниян и Зоравор Петросян готовятся выйти на ринг 8 февраляКиев 8 февраля примет чемпионский поединок по боксу.
11:57 03/02/2020Джокович вновь возглавит рейтинг Ассоциации теннисистов-профессионаловВсего это 17-й «Шлем» в карьере серба. Его обходят только Надаль (19) и Федерер (20).
16:58 31/01/2020Самбист из Сочи Леван Манукян представит Россию на чемпионате мира в СербииТренер Л. Манукяна – заслуженный деятель физической культуры и спорта, мастер спорта международного класса по самбо Руслан Антонян.
11:00 30/01/2020Федерация футбола Армении назвала имя лучшего тренера 2019 годаНабрав 119 баллов, лучшим наставником 2019 года стал главный тренер ФК «Арарат-Армения» (Ереван) Вардан Минасян.
10:57 30/01/2020Генрих Мхитарян: Для меня большая честь уже в 9-й раз в карьере удостаиваться звания лучшего футболиста АрменииФедерация футбола Армении накануне, 29 января, подвела итоги голосования в номинации «Лучший футболист года».
16:13 29/01/2020Женская сборная Китая по футболу находится под карантином в Австралии из-за коронавирусаСборная Китая прибыла в Австралию для участия в отборочном олимпийском турнире, который изначально должен был пройти в КНР, но был перенесен в связи со вспышкой пневмонии.
20:01 27/01/2020Ушел из жизни первый профессиональный боксер Турции Карпис ЗакарянБоксерская карьера родившегося в 1930 году Карписа Закаряна длилась 22 года.
14:25 27/01/2020СМИ: В авиакатастрофе вместе с баскетболистом Коби Брайантом погибли 13-летняя дочь и пилот Ара ЗобаянОдной из возможных причин крушения называют плохую видимость, поскольку в районе Калифорнии был сильный туман.
10:23 27/01/2020В результате крушения самолета погиб баскетболист Коби БрайантПока неизвестно точно, откуда вылетел вертолет и куда он направлялся.
19:47 24/01/2020Федерация футбола Армении подписала меморандум о сотрудничестве с тремя странами ЕАЭСС 23 января в Ереване находятся главы и представители футбольных ведомств и профессиональных лиг стран-членов ЕАЭС.
19:11 24/01/2020Гран-при Тель-Авива по дзюдо 2020: Фердинанд Карапетян вышел в финалФердинанд Карапетян одержал 6 побед и вышел в финал, где сразится с итальянцем Фабио Басиленом.
18:16 22/01/2020Корюн Сарградян и Жора Абовян завоевали медали на турнире по греко-римской борьбе в ДанииПо словам Олимпийского призера Армена Варданяна, спорт объединяет людей по всему миру, в частности спортсменов Украины.
10:33 21/01/2020Армянский футболист Генрих Мхитарян сегодня отмечает 31-летиеГенрих Мхитарян родился 21 января 1989 года в Ереване в семье футболиста – Гамлета Мхитаряна.
14:59 20/01/2020Профессиональные спортсмены из стран ЕАЭС не будут считаться легионерами в России«Принятие подобных решений является примером реальной интеграции в рамках ЕАЭС», – отметила Карине Минасян.
11:48 20/01/2020Артур Алексанян победил представителя Азербайджана и занял первое место на турнире в НиццеБорец греко-римского стиля Артур Алексанян одержал очередную победу. В состоявшемся во французской Ницце Международном турнире по греко-римской борьбе, Артур Алексанян одержал четыре победы подряд и...
13:40 13/01/2020Президент ФИФА пригласил Армена Меликбекяна на встречу в ЦюрихБыл бы признателен, если бы вы также передали мои поздравления членам Исполнительного комитета, избранным в этот день.
15:33 11/01/2020Маркос Пиззелли завершает футбольную карьеру в АрменииВыяснилось, что футболисту требуется операция, от которой он отказался и решил завершить свою карьеру.
11:54 09/01/2020«Выбыл на долгий срок»: у Генриха Мхитаряна диагностирована травма бедраСроки восстановления станут известны после дополнительного медицинского обследования.
19:54 07/01/2020Криштиану Роналду обошел форварда «Барселоны» Лионеля Месси по хет-трикам в клубной карьереПортугалец 36 раз забил за один матч три мяча, аргентинцу такое удавалось 35 раз.