19:12 27/02/2024Հայ լողորդները հանրապետական նոր ռեկորդներ են սահմանել ջրային մարզաձևերի աշխարհի առաջնությունումԿատարի մայրաքաղաք Դոհայում ավարտվել է ջրային մարզաձևերի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը ներկայացված է եղել լողի և ջրացատկի մրցումներում: Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ Լողի աշխարհի...
11:02 27/02/2024Մբապեն կընթրի Մակրոնի հետՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն փետրվարի 27-ին ընթրելու է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։ Այս մասին հայտնում է Le Parisien-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ, Ֆրանսիայի նախագահն անձամբ է Կիլիանին հրավիրել...
23:35 26/02/2024Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է շախմատի մարզային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանըՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Այսօր Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի է ունեցել Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի կողմից կազմակերպված հանդիպում մարզային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչների...
20:36 26/02/2024Հայաստանի ներկայացուցիչ Անիլ Շարիաթփանահին դարձել է Կարատեի՝ WKF Youth League պաշտոնական մրցաշարի ոսկե մեդալակիրՀայաստանի ներկայացուցիչ Անիլ Շարիաթփանահին դարձել է Կարատեի համաշխարհային ֆեդերացիայի (WKF)՝ Karate 1 Youth League պաշտոնական մրցաշարի հաղթող՝ կատա մրցաձևի Մ14 տարեկանների կարգում: Այս մասին հայտնում...
20:08 26/02/2024Նոան հաղթեց ՇիրակինՀՊԼ 22-րդ տուրում «Նոան» ընդունել էր «Շիրակին» և նվազագույն հաշվով հաղթանակ տարավ։ Առաջին կեսում գոլեր չեղան։ Հանդիպման միակ գոլը խփեց Գլադոնը։ Այս խաղից հետո «Նոան» 46 միավորով 2-րդն է, իսկ «Շիրակը»...
20:59 25/02/2024Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց Ալբանիայի հավաքականինԱյսօր բասկետբոլի Աշխարհի 2027 թվականի առաջնության նախընտրական առաջին փուլի շրջանակում բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը երկրորդ հանդիպումը անցկացրեց՝ մրցելով Ալբանիայի հավաքականի հետ: Հայաստանի...
19:30 25/02/2024Գերմանիայում Արթուր Դավթյանը նվաճեց ոսկե մեդալԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի...
09:19 25/02/2024Ֆուտբոլի եվրոպական առաջնությունների փետրվարի 25-ի խաղացանկըՖուտբոլի Անգլիայի, Իսպանիայի, Իտալիայի, Գերմանիայի եւ Ֆրանսիայի առաջնություններում փետրվարի 25-ին կշարունակվեն հերթական տուրերի հանդիպումները։ «Չելսին» ու «Լիվերպուլը» կվիճարկեն Անգլիական լիգայի...
22:06 24/02/2024Վահագն Դավթյան` օղակների բրոնզե մեդալակիրԵվրոպայի փոխչեմպիոն Վահագն Դավթյանը բրոնզե մեդալ նվաճեց Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլի օղակների վարժությունում: Դավթյանը...
21:57 24/02/2024Կարեն Խաչանովը՝ Դոհայի մրցաշարի հաղթողՀայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դարձել է Դոհայում ընթացող ATP-250 կատեգորիայի մրցաշարի հաղթող։ Եզրափակչում աշխարհի 17-րդ ռակետը մրցել է ATP-ի դասակարգման աղյուսակի 116-րդ տեղը զբաղեցնող չեխ Յակուբ...
15:26 24/02/2024Արսեն Զախարյանին տեղափոխում են հիվանդանոցԻսպանական ֆուտբոլային «Ռեալ Սոսիեդադ» ակումբի հայազգի ֆուտբոլիստ Արսեն զախարյանը տեղափոխվում է հիվանդանոց։ Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն։ «Ռեալ Սոսիեդադ»-ից հայտնել են, որ Զախարյանը պետք է...
09:58 24/02/2024Խաչանովը դուրս է եկել Դոհայում ընթացող թենիսի մրցաշարի եզրափակիչԴոհայում ընթացող Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) մրցաշարի կիսաեզրափակիչ խաղում հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հաղթել է Ավստրալիայի ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Պոպիրինին։ Հանդիպումն...
11:29 23/02/2024Նազիկ Ավդալյան. Ուզում եմ, որ մեր մարզիկների շնորհիվ մեր երկրի օրհներգը հնչի ավելի ու ավելի բարձր հարթակներիցԱշխարհի, եվրոպայի ծանրամարտի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը լուսանկարներ է հրապարակել Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն, 19-ամյա Ալեքսանդրա Գրիգորյանի հետ ու գրել.
09:23 23/02/2024Նազիկ Ավդալյանը՝ Հռիփսիմե Խուրշուդյանին. Ամենակարևորը ճիշտ ժամանակին, արժանապատիվ և բարձունքում սպորտից հեռանալն էԾանրամարտի աշխարհի, Եվրպոյի բազմակի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը ֆեյսբուքյան գրառմամաբ արձագանքել է Եվրոպայի առաջնությունից բրոնզե մեդալով վերադարձած ու կարիերան ավարտելու մասին հայտարարած Հռիփսիմե...
18:33 22/02/2024Համառ աշխատանքով ու իմ կարողություններին հավատալով նվաճեցի մեծագույն հպարտությունը․ Գոռ ՍահակյանԾանրորդ Գոռ Սահակյանը գրում է․ «Համառ աշխատանքով ու իմ կարողություններին հավատալով նվաճեցի այն մեծագույն հպարտությունը, որ նաև իմ հաղթանակի պատվին Բուխարեստում ծածանվեց Հայոց Եռագույնը: Իսկ իմ...
17:04 22/02/2024Հայ մարմնամարզիկները սկսում են պայքարն աշխարհի գավաթի երկրորդ փուլումՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականը փետրվարի 22-25-ը Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլին: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանի...
13:40 22/02/2024Մրցահարթակում արել եմ այդ պահին ամենաանհնարինը. Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Գոռ Սահակյան«Եվրոպայի առաջնությանը պատրաստվելու համար շատ քիչ ժամանակ է եղել: Երկու հավաք ենք անցկացրել: Սա շատ քիչ էր, որ մրցմանը 100 տոկոսանոց պատրաստ լինես: Մրցահարթակում արել եմ այդ պահին ամենաանհնարինը»,-...
11:45 22/02/2024Հույս չունեի, բայց ուժերս հավաքեցի, կռիվ տվեցի ու կարողացա առաջին տեղը գրավել. Ալեքսանդրա Գրիգորյան«Շատ ուրախ եմ, որ կարողացա նվաճել Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը, բարձրացնել Հայաստանի դրոշը»,- լրագրողներին ասաց ծանրամարտի Եվրոպայի նորընծա չեմպիոն, 19-ամյա Ալեքսանդրա Գրիգորյանը։ Նա նշեց, որ պոկում...
11:23 22/02/2024Երբ արդեն հանել էի մարզակոշիկներս, ընկեր Արտաշեսը չէր հասցրել ասել՝ «դու բրոնզե մեդալակիր ես, մի հանիր». Հռիփսիմե Խուրշուդյան«Գոհ եմ այն արդյունքից, որովհետև այդ տարիքում և երկու բալիկից հետո մեծ սպորտ վերադառնալն արդեն հերոսություն էր իմ կողմից: Շատ ուրախ եմ, որ կարողացա պահել իմ խոստումը՝ բարձրացնել մեր դրոշը:...
12:04 21/02/2024Հռիփսիմե Խուրշուդյանի հեռանալը կարող է վատ անդրադառնալ նաև թիմի վրա. մարզիչ Արտաշես Ներսիսյան«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի կանանց ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն ասել է, որ պատանի սերունդը խոստումնալից է:

20:00 16/10/2017Armenian national football team to play two friendliesThe Armenian national football team will hold a friendly match with the Belarus national team on November 9.
18:23 16/10/2017Armenian football team loses seven spots in FIFA rankingsFIFA announced the updated ranking for national football teams on Monday, with the Armenian team losing seven spots to hold the 90th position now.
10:18 16/10/2017Armenian chess players took second and third places at European Youth Gran PrixThe 2nd leg of European Youth Gran Prix series took place in Jermuk, in Armenia, from 3rd- 16th October, attended by 12 young players from Russia, Ukraine, Georgia, Lithuania, Norway, Belarus, and...
19:58 14/10/2017Zhora Hovhannisyan of Armenia wins gold at World Veteran Wrestling ChampionshipArmenian wrestler Zhora Hovhannisyan won a gold medal at the 2017 World Veteran Wrestling Championship held in Plovdiv, Bulgaria.
11:18 13/10/2017Armenia’s Karen Grigoryan claims victory at second round of Negros Open int’l chess tourArmenian GM Karen Grigoryan has claimed a victory at the second round of Negros Open International Chess Championship, which kicked off Wednesday in Philippines.
19:39 11/10/2017Armenian basketball team placed 95th in latest FIBA rankingsFIBA has released the updated World Ranking for the men’s national basketball teams, with the Armenian team featured in the list for the first time.
20:02 10/10/2017Armenian Swimming Championships to be launchedThe Armenian Adults Swimming Championship will kick off at Davit Hambardzumyan swimming pool on October 14-15.
10:46 10/10/2017‘Never lose faith’ – Mkhitaryan thanks Armenian team fans for their supportArmenian national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has thanked the fans of the Armenian team for their support upon the termination of the 2018 World Cup qualifiers.
20:25 09/10/2017Armenian cyclist Edgar Stepanyan to take part in European ChampionshipsLeading Armenian cyclist Edgar Stepanyan will take part in the European Adults Cycling Championships 2017 for the first time, led by his personal coach Armen Gyozalyan.
13:35 09/10/2017Armenian gymnast Harutyun Merdinyan comes fifth at the World ChampionshipsMen’s apparatus finals took place at the 2017 World Artistic Gymnastics Championships in Montreal, Canada.
10:11 09/10/2017Armenia ends fifth in Group E of the 2018 World Cup qualifiersArmenian national football team played draw on Sunday against Kazakhstan at Astana Arena in the final World Cup qualifying match in Group E.
12:11 07/10/2017Armenian national football team off to Kazakhstan for World Cup 2018 qualifiers matchThe Armenian national football team and the official delegation of the Armenian Football Federation have departed for Kazakhstan on early Saturday, the federation said.
13:02 06/10/2017Armenian gymnast Artur Davtyan takes 13th spot at World ChampionshipsThe finals of the men's all-around event took place at the World Gymnastics Championships on Friday night in Montreal, Canada.
14:23 05/10/2017Young Armenian weightlifters preparing for European ChampionshipsThe Armenian boys and girls weightlifting teams are preparing for European Junior & U23 Weightlifting Championships scheduled for Albania on 15-21 October.
11:19 05/10/2017Armenian national football team holds pre-game training ahead of Poland matchThe Armenian national football squad held a pre-match training on Wednesday at Vazgen Sargsyan Republican Stadium in Yerevan ahead of the clash against Poland.
20:24 04/10/2017European Team Chess Championship to kick off in Greece on 28 Oct.The European Team Chess Championship is scheduled for Crete Island, Greece from 28 October until 6 November, with the participation of the Armenian men’s and women’s teams.
18:24 04/10/2017Two Armenian gymnasts secure finals spots at World Gymnastics ChampionshipsTwo Armenian gymnasts have secured their places in the finals of the World Gymnastics Championships in Montreal, Canada.
18:23 03/10/2017Match officials announced for the 2018 World Cup qualifying Armenia-PolandArmenian national football team will play on October 5 the 2018 World Cup qualifying match in Group E against Poland.
16:11 02/10/2017Wrestler Arsen Julfalakyan wins bronze at Kazakhstan tournamentTwo Armenian Greco-Roman wresters took part in Bolat Turlykhanov Memorial tournament held in Kazakhstan over the past weekend.
12:19 02/10/2017Armenian Junior Basketball Championship kicks offArmenian Basketball Boys’ U16 Championship kicked off on Sunday with 12 teams from Yerevan and Armenian regions participating in the tournament.