18:09 27/10/2023Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում կայացել են 13 -րդ փուլի հանդիպումներըՀայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում կայացան 13 -րդ փուլի հանդիպումները: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ «Գրանցվեցին հետևյալ արդյունքները.
16:12 27/10/2023Մ23 ԱԱ. Այսօր կպայքարեն հունահռոմեական ոճի 5 հայ ըմբիշԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում այսօր պայքարի են դուրս գալու հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Մրցումային առաջին օրը Հայաստանը կունենա հինգ...
16:13 26/10/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԱԱ. Մանվել Խնձրցյանը՝ արծաթե մեդալակիրԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 57 կգ քաշային Մանվել Խնձրցյանն արծաթե մեդալ է նվաճել՝ եզրափակչում զիջելով Նաչին...
15:26 26/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը 95-րդն է ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակումՀայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ՖԻՖԱ-ի՝ հոկտեմբերի 26-ին թարմացված դասակարգման աղյուսակում զբաղեցնում է 95-րդ տեղը։ Նախորդ թարմացմամբ 91-րդն էր։ Վարկանշային աղյուսակում առաջատարը մնացել է...
21:01 25/10/2023Մանվել Խնձրցյանը նվաճեց Աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալՏիրանայում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Աշխարհի առաջնությունում Մանվել Խնձրցյանը նվաճեց Աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալ: Լուրը հայտնում են Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից:
19:33 25/10/2023Խուրցիձեի միակ գոլի շնորհիվ Ալաշկերտը հաղթեց ԲԿՄԱ-ինՀՊԼ 13-րդ տուրում «Ալաշկերտը» սեփական հարկի տակ ընդունել է ԲԿՄԱ-ին և նվազագույն հաշվով հաղթանակ է տարել: Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ հանդիպման հաշիվը բացվել է միայն 78-րդ րոպեին.
16:34 25/10/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԱԱ. Մեժլում Մեժլումյանը բրոնզե մեդալ է նվաճեՀայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի անդամ Մեժլում Մեժլումյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում,...
12:47 25/10/2023Մխիթարյանը՝ հաջորդ կանգառին սպասելիսՉեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի 3-րդ տուրում D խմբում «Ինտերը»-«Զալցբուրգ» հանդիպմանն «Ինտեր»-ը հաղթանակ տարավ 2-1 հաշվով։ «Ինտեր»-ի հայաստանցի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը, որ 48 րոպե մասնակցեց...
12:45 25/10/2023Ինչ է պետք Զախարյանին «Ռեալ Սոսյեդադում» խաղալու համար«Սպարտակի» և «Զենիթի» նախկին խաղացող Վլադիմիր Բիստրովը կարծում է, որ «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պետք է օգտվի թիմի գլխավոր մարզիչի տրամադրած խաղային ժամանակից։ Նրա խոսքերը հայտնում է...
10:03 25/10/2023Հայ շախմատիստները կմասնակցեն ՖԻԴԵ-ի «Գրանդ Սվիս» մրցաշարինՀոկտեմբերի 25-ից նոյեմբերի 5-ը Մեն կղզում կանցկացվի 2023 թվականի ՖԻԴԵ–ի «Գրանդ Սվիս» մրցաշարը: Հայաստանից տղամարդկանց մրցաշարին մասնակցում են Հայկ Մարտիրոսյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Հրանտ Մելքումյանը,...
19:55 24/10/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԱԱ․ Մանվել Խնձրցյանը եզրափակիչում էՄանվել Խնձրցյանը (57 կգ) դուրս եկավ ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության եզրափակիչ։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Կիսաեզրափակիչում նա հաղթեց Մոնղոլիայի ներկայացուցչին 13:3 հաշվով։ Եզրափակիչում նրա...
08:15 24/10/2023Սամվել Տեր-Սահակյանի և Ռոբերտ Հովհաննիսյանի թիմը ոսկե մեդալը՝ Սերբիայի առաջին լիգայումՍամվել Տեր-Սահակյանի և Ռոբերտ Հովհաննիսյանի թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերբիայի առաջին լիգայում: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Ռոբերտը 10 հնարավորից վաստակել է 8 միավոր՝ իր վարկանիշը...
20:55 23/10/2023Ես շատ երջանիկ եմ և ցանկանում եմ մնալ Ինտերում. Մխիթարյան«Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է կարիերան միլանյան ակումբում շարունակելու ցանկության մասին, գրում է «Արմսպորտ»-ը։ «Ես շատ երջանիկ եմ այստեղ և ցանկանում եմ մնալ «Ինտերում»։ Իմ...
08:15 23/10/2023Էլինա Դանիելյանի և Լիլիթ Մկրտչյանի թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերբիայի կանանց առաջին լիգայումԷլինա Դանիելյանի և Լիլիթ Մկրտչյանի թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերբիայի կանանց առաջին լիգայում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ Նշվում է, որ մեր շախմատիստուհիները հանդես էին գալիս...
10:16 22/10/2023Մխիթարյանը նշում է թիմի հաղթանակը«Այս գիշեր կարևոր հաղթանակ տարանք։ Արտագնա խաղերում հաղթանակները շարունակվում են»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ինտեր»-ի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանն ու հրապարակել խաղից լուսանկարներ։ Հիշեցնենք, որ երեկ...
17:41 19/10/2023Արսեն Զախարյան. Եթե ֆուտբոլիստ չլինեի, տաքսու վարորդ կաշխատեի«Ռեալ Սոսյեդայի» և Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պատմել է՝ ինչպես կվաստակեր գումար, եթե պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլով չզբաղվեր։ «Ինչպե՞ս կաշխատեի, եթե չլինեի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ։ Չէի...
12:07 19/10/2023Բենզեման մտադիր է դատի տալ Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարարինՍաուդյան «Ալ-Իթիհադի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կարիմ Բենզեմա հայտարարել է Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանենին դատի տալու մտադրության մասին, որը նրան մեղադրել է ահաբեկչական...
19:53 18/10/2023«Ուշադրությունը, գնացքը մոտենում է»․ «Ինտեր»-ը Մխիթարյանի լուսանկարներն է հրապարակելԻտալական «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբը հրապարակել է Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հանրիխ Մխիթարյանի լուսանկարները՝ կից գրելով․ «Խնդրում եմ ձեր ուշադրությունը, գնացքը մոտենում...
19:18 18/10/2023Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանըԱռաջիկայում պատասխանատու մրցաշարի կմասնակցի Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մեր տղաները Սոչիում ավարտել են նախապատրաստական հերթական մարզումները: «Դրանք կշարունակվեն մինչև նոյեմբերի...
11:17 18/10/2023Ուրուգվայի հետ հանդիպմանը Նեյմարին պատգարակով դուրս են հանել խաղադաշտիցԲրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարը վնասվածք է ստացել ԱԱ-2026-ի ընտրական փուլի Ուրուգվայի դեմ խաղում։ Նա խաղադաշտը լքել է առաջին խաղակեսի վերջնամասում։ Նրան պատգարակով տարել են։ Նեյմարը չի...

15:58 03/05/2019«Арсенал» рвется в финал Лиги Европы. Поедет ли Мхитаряна в Баку?Лондонский «Арсенал» накануне на своем поле переиграл «Валенсию» в первом полуфинальном матче Лиги Европы.
09:55 03/05/2019Турецкий баскетболист назвал Турцию ужасной, а президента Реджепа Тайипа Эрдогана – диктаторомПосле игры Кантер, набравший 15 очков и сделавший 9 подборов, возмутился, что турецкий аккаунт НБА в Twitter в отличие от американских коллег исключил его показатели из статистики.
17:40 02/05/2019Трое лиц подали заявки на выдвижение кандидатом в судьи КС АрменииCрок подачи заявок истекает завтра, 3 мая, в 18:00.
11:40 02/05/2019Икер Касильяс: Сильно перепугался, но сейчас все под контролемВ среду Касильяс, выступающий за португальский «Порту», перенес инфаркт миокарда на утренней тренировке португальской команды в среду.
10:18 02/05/2019«Барселона» разгромила «Ливерпуль» в полуфинале ЛЧ, Месси забил 600-й голВстреча, прошедшая в среду в Барселоне на «Камп Ноу», завершилась со счетом 3:0 в пользу хозяев.
17:26 01/05/2019ФИДЕ: Левон Аронян вновь в списке 10 лучших шахматистов мираЛидирует в списке действующий чемпион мира Магнус Карлсен.
16:54 01/05/2019Криштиану Роналду купил самый дорогой автомобиль в миреОн приобрел новейший автомобиль Bugatti La Voiture Noire стоимостью €11 млн.
10:49 30/04/2019Карлсен стал победителем шахматного турнира в Германии, Аронян – 7-йЛевон Аронян в последнем туре сыграл вничью с Фабиано Каруаной (США).
10:01 30/04/2019Гимнаст Артур Товмасян примет участие в Европейских играхНа Европейских играх Армению представят также: Ваагн Давтян (кольца) и Артур Давтян (многоборье).
20:19 29/04/2019Юные армянские борцы завоевали 6 медалей в ТурцииОни завоевали 1 золотую, 2 серебряные и 3 бронзовые медали.
20:13 29/04/2019Grenke Chess Classic: Левон Аронян в последнем туре сыграет с Фабиано КаруанойПоложение после 8 туров. 1. Карлсен – 6,5; 2. Каруана – 5,5; 3. Вашье-Лаграв – 5; 4-7. Аронян, Ананд, Найдич, Свидлер – по 4; 8. Вальехо – 3; 9-10. Каймер, Майер – по 2.
12:02 27/04/2019Магнус Карлсен вышел в лидеры на турнире в Германии и в 7-м туре сыграет с Левоном АроняномЛидер сборной Армении по шахматам Левон Аронян в 6-м туре проходящего в Германии 20-29 апреля турнира GRENKE Chess Classic сыграл вничью с Винсентом Каймером (Германия).
20:07 26/04/2019Премьер Армении пожелал успехов шахматной команде «Армянские орлы» перед финалом международного турнираНикол Пашинян принял сегодня членов команды “Армянские орлы”, которые прошли в финал шахматного турнира Pro Chess League 2019. Финальный тур состоится в Сан-Франциско 4 и 5 мая.
10:57 26/04/2019Бако Саакян: Арцах уже стал спортивной страной и достойно представлен на международных площадкахПрезидент Арцаха поздравил присутствующих и подчеркнул, что успехи арцахских спортсменов и тренеров являются значительным событием в спортивной жизни республики.
11:03 25/04/2019Левон Аронян и Максим Вашье-Лаграв сыграли вничью в 5-м туре Grenke Сhess СlassicПары 6 тура: Найдич – Ананд, Майер – Карлсен, Свидлер – Вашье-Лаграв, Вальехо – Каруана, Аронян – Каймер.
15:49 24/04/2019Генрих Мхитарян поблагодарил страны, признавшие и осудившие Геноцид армянКапитан сборной Армении и полузащитник лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян на своей странице в социальной сети Facebook сделал запись по случаю 104-й годовщины Геноцида армян.
10:50 24/04/2019Левон Аронян одержал первую победу на турнире Grenke Сhess СlassicАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в 4-м туре белыми со счетом 1-0 нанес поражение российскому гроссмейстеру Петру Свидлеру.
20:00 22/04/2019Арина Мнацаканян из Ростовской области завоевала бронзу первенства мира по киокусинкайАрина выступала в весовой категории 38 кг.
16:24 18/04/2019Криштиану Роналду может покинуть«Ювентус»Форвард остался недоволен вылетом команды в четвертьфинале Лиги чемпионов.
16:55 17/04/2019«На очередной важный матч»: лондонский «Арсенал» отправился в НеапольМатч «Наполи» – «Арсенал» состоится 18 апреля в 23:00 по ереванскому времени.