18:09 27/10/2023Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում կայացել են 13 -րդ փուլի հանդիպումներըՀայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնությունում կայացան 13 -րդ փուլի հանդիպումները: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ «Գրանցվեցին հետևյալ արդյունքները.
16:12 27/10/2023Մ23 ԱԱ. Այսօր կպայքարեն հունահռոմեական ոճի 5 հայ ըմբիշԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում այսօր պայքարի են դուրս գալու հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Մրցումային առաջին օրը Հայաստանը կունենա հինգ...
16:13 26/10/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԱԱ. Մանվել Խնձրցյանը՝ արծաթե մեդալակիրԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 57 կգ քաշային Մանվել Խնձրցյանն արծաթե մեդալ է նվաճել՝ եզրափակչում զիջելով Նաչին...
15:26 26/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը 95-րդն է ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակումՀայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ՖԻՖԱ-ի՝ հոկտեմբերի 26-ին թարմացված դասակարգման աղյուսակում զբաղեցնում է 95-րդ տեղը։ Նախորդ թարմացմամբ 91-րդն էր։ Վարկանշային աղյուսակում առաջատարը մնացել է...
21:01 25/10/2023Մանվել Խնձրցյանը նվաճեց Աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալՏիրանայում ընթացող ազատ ոճի ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Աշխարհի առաջնությունում Մանվել Խնձրցյանը նվաճեց Աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալ: Լուրը հայտնում են Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից:
19:33 25/10/2023Խուրցիձեի միակ գոլի շնորհիվ Ալաշկերտը հաղթեց ԲԿՄԱ-ինՀՊԼ 13-րդ տուրում «Ալաշկերտը» սեփական հարկի տակ ընդունել է ԲԿՄԱ-ին և նվազագույն հաշվով հաղթանակ է տարել: Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ հանդիպման հաշիվը բացվել է միայն 78-րդ րոպեին.
16:34 25/10/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԱԱ. Մեժլում Մեժլումյանը բրոնզե մեդալ է նվաճեՀայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի անդամ Մեժլում Մեժլումյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունում,...
12:47 25/10/2023Մխիթարյանը՝ հաջորդ կանգառին սպասելիսՉեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի 3-րդ տուրում D խմբում «Ինտերը»-«Զալցբուրգ» հանդիպմանն «Ինտեր»-ը հաղթանակ տարավ 2-1 հաշվով։ «Ինտեր»-ի հայաստանցի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը, որ 48 րոպե մասնակցեց...
12:45 25/10/2023Ինչ է պետք Զախարյանին «Ռեալ Սոսյեդադում» խաղալու համար«Սպարտակի» և «Զենիթի» նախկին խաղացող Վլադիմիր Բիստրովը կարծում է, որ «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պետք է օգտվի թիմի գլխավոր մարզիչի տրամադրած խաղային ժամանակից։ Նրա խոսքերը հայտնում է...
10:03 25/10/2023Հայ շախմատիստները կմասնակցեն ՖԻԴԵ-ի «Գրանդ Սվիս» մրցաշարինՀոկտեմբերի 25-ից նոյեմբերի 5-ը Մեն կղզում կանցկացվի 2023 թվականի ՖԻԴԵ–ի «Գրանդ Սվիս» մրցաշարը: Հայաստանից տղամարդկանց մրցաշարին մասնակցում են Հայկ Մարտիրոսյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Հրանտ Մելքումյանը,...
19:55 24/10/2023Ըմբշամարտի Մ23 ԱԱ․ Մանվել Խնձրցյանը եզրափակիչում էՄանվել Խնձրցյանը (57 կգ) դուրս եկավ ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության եզրափակիչ։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Կիսաեզրափակիչում նա հաղթեց Մոնղոլիայի ներկայացուցչին 13:3 հաշվով։ Եզրափակիչում նրա...
08:15 24/10/2023Սամվել Տեր-Սահակյանի և Ռոբերտ Հովհաննիսյանի թիմը ոսկե մեդալը՝ Սերբիայի առաջին լիգայումՍամվել Տեր-Սահակյանի և Ռոբերտ Հովհաննիսյանի թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերբիայի առաջին լիգայում: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Ռոբերտը 10 հնարավորից վաստակել է 8 միավոր՝ իր վարկանիշը...
20:55 23/10/2023Ես շատ երջանիկ եմ և ցանկանում եմ մնալ Ինտերում. Մխիթարյան«Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է կարիերան միլանյան ակումբում շարունակելու ցանկության մասին, գրում է «Արմսպորտ»-ը։ «Ես շատ երջանիկ եմ այստեղ և ցանկանում եմ մնալ «Ինտերում»։ Իմ...
08:15 23/10/2023Էլինա Դանիելյանի և Լիլիթ Մկրտչյանի թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերբիայի կանանց առաջին լիգայումԷլինա Դանիելյանի և Լիլիթ Մկրտչյանի թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Սերբիայի կանանց առաջին լիգայում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ Նշվում է, որ մեր շախմատիստուհիները հանդես էին գալիս...
10:16 22/10/2023Մխիթարյանը նշում է թիմի հաղթանակը«Այս գիշեր կարևոր հաղթանակ տարանք։ Արտագնա խաղերում հաղթանակները շարունակվում են»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ինտեր»-ի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանն ու հրապարակել խաղից լուսանկարներ։ Հիշեցնենք, որ երեկ...
17:41 19/10/2023Արսեն Զախարյան. Եթե ֆուտբոլիստ չլինեի, տաքսու վարորդ կաշխատեի«Ռեալ Սոսյեդայի» և Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պատմել է՝ ինչպես կվաստակեր գումար, եթե պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլով չզբաղվեր։ «Ինչպե՞ս կաշխատեի, եթե չլինեի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ։ Չէի...
12:07 19/10/2023Բենզեման մտադիր է դատի տալ Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարարինՍաուդյան «Ալ-Իթիհադի» և Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կարիմ Բենզեմա հայտարարել է Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանենին դատի տալու մտադրության մասին, որը նրան մեղադրել է ահաբեկչական...
19:53 18/10/2023«Ուշադրությունը, գնացքը մոտենում է»․ «Ինտեր»-ը Մխիթարյանի լուսանկարներն է հրապարակելԻտալական «Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբը հրապարակել է Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հանրիխ Մխիթարյանի լուսանկարները՝ կից գրելով․ «Խնդրում եմ ձեր ուշադրությունը, գնացքը մոտենում...
19:18 18/10/2023Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանըԱռաջիկայում պատասխանատու մրցաշարի կմասնակցի Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մեր տղաները Սոչիում ավարտել են նախապատրաստական հերթական մարզումները: «Դրանք կշարունակվեն մինչև նոյեմբերի...
11:17 18/10/2023Ուրուգվայի հետ հանդիպմանը Նեյմարին պատգարակով դուրս են հանել խաղադաշտիցԲրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարը վնասվածք է ստացել ԱԱ-2026-ի ընտրական փուլի Ուրուգվայի դեմ խաղում։ Նա խաղադաշտը լքել է առաջին խաղակեսի վերջնամասում։ Նրան պատգարակով տարել են։ Նեյմարը չի...

11:15 22/03/2017Armenia national team holds second training session ahead of the Kazakhstan matchArmenian national football team held the second training session ahead of the match against Kazakhstan in the 2018 FIFA World Cup qualification round.
15:52 21/03/2017Armenian football team getting ready for the upcoming match against KazakhstanտArmenian national football team, led by Artur Petrosyans, started training camp in FFA Technical centre/Football academy on May 20 ahead of the for 2018 FIFA World Cup qualification round match...
20:02 20/03/2017Artur Hovhannisyan, Narek Manasyan win bronze medals at European U/22 ChampionshipsThe boxers representing Armenia have finished their competitions at the 2017 European Under 22 Boxing Championships underway in Brăila, Romania, Panorama.am reports referring to the Boxing Federation...
17:33 18/03/2017Hovhannes Danielyan wins silver at international boxing tournamentChemistry Cup 2017 boxing tournament ended in the city of Halle, Germany. As the National Olympic Committee of Armenia reports, Armenia’s last representative Hovhannes Danielyan won a silver in the...
17:06 18/03/2017Varuzhan Hakobyan and Tatev Abrahamyan to participate in the 2017 U.S. ChampionshipThe 2017 U.S. Championship will kick off on March 29 at Chess Club and Scholastic Center of Saint Louis. The tournament is an elite competition, featuring 12 of the strongest chess players in...
18:10 17/03/2017Two Armenian boxers reach quarter-finals of European U/22 ChampionshipsThe 2017 European Under 22 Boxing Championships are underway in Brăila, Romania. Four representatives of Armenia held bouts yesterday. Two of them secured victories and reached the quarter-finals,...
19:06 15/03/2017Four Armenian chess players to take part in European Women's Individual Chess ChampionshipThe European Women's Individual Chess Championship is set to kick off in Riga on April 11. As the National Olympic Committee of Armenia (NOC) told Panorama.am, four chess players of the Armenian...
18:25 13/03/2017Hitler painting on show for first time at Italy museumThe small untitled work has been lent by a German private collector to the Museum of Salo, on the shores of Lake Garda, for an exhibition called the "Museum of Madness", BBC reports, referring to...
17:21 13/03/2017Armenian figure skater wins bronze at Coupe du Printemps 2017Armenian figure skater Slavik Hayrapetyan has won a bronze medal at the Coupe du Printemps 2017 International Figure Skating Competition in Luxembourg.
13:20 13/03/2017Shooter Lilit Mkrtchyan wins silver at European ChampionshipsArmenian athlete Lilit Mkrtchyan has conquered silver at the European Shooting Championship that comes to be the first medal conquered by representatives of Armenia in the European Championships over...
11:23 13/03/2017Armenian freestyle wrestler conquers silver at international tournament in TurkeyThe 45th edition of Yasar Dogu freestyle wrestling tournament concluded in Istanbul with Armenia wrestling team represented by four athletes at the tournament.
18:26 11/03/2017Henrikh Mkhitaryan suggests Manchester United can still catch Chelsea in the Premier LeagueHenrikh Mkhitaryan appears to have warned Chelsea that Manchester United believe they can upset them in both the Premier League and FA Cup this season, The Mero reports.
15:57 11/03/2017Three athletes to represent Armenia at Elite Men Boxing Tournament in GermanyChemistry Cup 2017 Elite Men Boxing Tournament will be held in Halle, Germany from March 13 - 18. As Armenian Boxing Federation reports, our country will be represented by three athletes at the...
19:38 10/03/2017Seven boxers to represent Armenia in European U/22 ChampionshipsFrom 13 to 22 March, 2017 European Under 22 Boxing Championships will be held in Brăila, Romania. Seven Armenia boxers will take part in the championship according to a report by the Boxing...
16:59 10/03/2017Artur Aleksanyan continues to lead in United World Wrestling RankingsUnited World Wrestling has released the updated World Wrestling Rankings. Olympic champion Artur Aleksanyan continues to hold the lead in 98 kg weight class, the press service of the National Olympic...
10:50 10/03/2017Henrikh Mkhitaryan: We have played as good as we could on this pitchArmenian national captain and Manchester United goalscorer Henrikh Mkhitaryan refused to blame the poor pitch conditions on his side's failure to beat Rostov on Thursday.
19:31 09/03/2017Armenian gymnasts gather for training in Doha ahead of international tournamentThe Armenian gymnastics team headed by Coach Hakob Serobyan has left for Qatar for a training gathering to be held in Doha from March 9-20.
17:11 09/03/2017Armenian football team loses three spots in FIFA rankingsFIFA announced the new ranking for national teams on February 9 with the Armenian national team losing three positions to hold the 85th now.
17:58 08/03/2017Armenian figure skating coach accuses judges of biasArmenian figure skating coach Rafael Arutyunyan has slammed the actions of the judges in the Ladies’ Singles competition.
19:40 07/03/2017European Shooting Championship kicks off in Maribor, SloveniaEuropean Shooting Championship 2017 has kicked off in Maribor, Slovenia, where 13 athletes represent Armenia.