09:51 10/03/2023Բասկետբոլիստ Մայքլ Ջորդանը՝ պատմության մեջ ամենահարուստ մարզիկըSportico մարզական ամսագիրը հրապարակել է պատմության մեջ ամենահարուստ մարզիկների ցուցակը։ Վարկանիշային աղյուսակը գլխավորում է «Չիկագո Բուլս»-ի նախկին բասկետբոլիստ Մայքլ Ջորդանը, ով իր կարիերայի...
08:15 10/03/2023ԵԱ. Ինչ արդյունքներ են գրանցել հայ շախմատիստները 7-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 7-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս խաղափուլում հաղթել են Հայկ Մարտիրոսյանը, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Ռոբերտ...
09:44 09/03/2023ԵԱ. Գաբրիել Սարգսյանը, Շանթ Սարգսյանը և Մանուել Պետրոսյանը 6 հնարավորից վաստակել են 4.5 միավորԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 6-րդ խաղափուլը: Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս խաղափուլում հաղթել են Շանթ Սարգսյանը, Մամիկոն Ղարիբյանը, Արմեն Բարսեղյանը և Ալեքս...
19:12 08/03/2023Մուրատ Գասիևը այցելել էր «Ուրարտուի» մարզաբազաՌուսաստանցի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, վերջերս Հայաստանի քաղաքացիություն ստացած Մուրատ Գասիևը այցելել էր «Ուրարտուի» մարզաբազա։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Բռնցքամարտիկը...
18:29 08/03/2023Սիրիայի հավաքականի նախկին ավագը ցմահ որակազրկվել էՍիրիայի հավաքականի նախկին ավագ Ահմադ ալ Սալիհը ցմահ որակազրկվել է ազգային առաջնության հանդիպման մրցավարի վրա հարձակվելու համար։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Reuters-ը։ «Ալ-Ջայիշի» 33-ամյա...
18:06 08/03/2023Անտոնիո Ուրսոն վստահ է՝ հայաստանյան ստուգատեսը կարևոր իրադարձություն կդառնա եվրոպացի ծանրորդների համարԾանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի (EWF) ղեկավարությունը Սան Մարինոյում, միջազգային ֆեդերացիայի /IWF/ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Ուրսոյի գրասենյակում, մասնակցել է աուդիտորների տարեկան հանդիպմանը:...
17:49 08/03/2023Իսպանահայ շախմատիստ Արտուրո Թորոսյանը դարձել է Վալենսայի տարածաշրջանային մրցույթի չեմպիոնՄարտի 5-ին իսպանական Վալենսիայում անցկացված շախմատի տարածաշրջանային մրցույթում մեր հայրենակից 12-ամյա Արտուրո Թորոսյանը խաղացել է 14 տարեկանների ՍՈՒԲ-14 խմբում, գրավել է առաջին տեղը և դարձել չեմպիոն։...
09:49 08/03/2023Թուրքիայի հետ հանդիպմանը Հայաստանի հավաքական են հրավիրվել 15 հայ լեգեոներներԱլեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստների ցուցակը
08:00 08/03/2023Արցախցի գրոսմայստեր Մանուել Պետրոսյանը հաղթել է ադրբեջանցի Վուգար ՌասուլովինՍերբիայում անցկացվող շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնության 5-րդ տուրում արցախցի գրոսմայստեր Մանուել Պետրոսյանը հաղթել է ադրբեջանցի Վուգար Ռասուլովին։ Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հաղթանակներ...
16:53 07/03/2023Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի մարզիչն արտաքսվել է Կատարից 5 տարովՀայաստանի մարմնամարզության հավաքականի մարզիչ Հայկ Նազարյանը անհասկանալի պատճառներով Կատարից արտաքսվել է 5 տարի ժամկետով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասել է...
14:29 07/03/2023ՌԴ երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի դեմ խաղինՄոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի հավաքականի դեմ կայանալիք Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության ընտրական խաղին։ Հանդիպումը կկայանա մարտի 25-ին։...
10:30 07/03/2023Նեյմար. Ես կվերադառնամ ավելի ուժեղ«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Նեյմարը վնասվածքի պատճառով կրկին երկար ժամանակով մարզադաշտ դուրս չի գա։ Sport.ru-ն գրում է, որ բրազիլացին վիրահատության կենթարկվի և բաց կթողնի երեքից չորս ամիս։...
18:09 06/03/2023«Ուրարտու»-ն հաղթել է «Նոա»-ինFastex Հայաստանի Պրեմիեր-լիգայի 22-րդ տուրում Գյումրիի «Շիրակը» Չարենցավանի Քաղաքային մարզադաշտում հյուրընկալվել է «Արարատի» կողմից և 2-1 հաշվով հաղթանակ է տարել: Armsport-ի փոխանցմամբ՝ հյուրերի...
17:00 06/03/2023Ռոնալդուն օգնել է երկրաշարժից տուժած սիրիացիներին«Ալ-Նասրայի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն մարդասիրական օգնությունով ինքնաթիռ է ուղարկել Թուրքիայում և Սիրիայում երկրաշարժից տուժածների համար։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում...
09:13 06/03/2023Հենրիխ Մխիթարյանը՝ ազգային հավաքականի վերադառնալու հնարավորության մասին. «Պրոֆֆուտբոլ»Արդյո՞ք Հենրիխ Մխիթարյանը պատրաստվում է վերադառնալ Հայաստանի ազգային հավաքական և մասնակցել Թուրքիայի ընտրանու հետ կայանալիք հանդիպմանը, որը տեղի կունենա մարտի 25-ին։ «Պրոֆֆուտբոլ»-ին տված...
08:33 06/03/2023«Վայելեցի՞ք հաղթանակը». Հենրիխ ՄխիթարյանԻտալիայի առաջնության 25-րդ տուրում փոխչեմպիոն «Ինտերը» 2:0 հաշվով հաղթեց «Լեչե»-ին։ Հանդիպման 29-րդ րոպեին կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը բացեց հաշիվը։ 53-րդ րոպեին...
21:37 05/03/2023Մխիթարյանը դարձավ գոլի հեղինակԻտալիայի առաջնության Ա Սերիայի 25-րդ տուրի «Ինտեր» – «Լեչե» հանդիպման 29-րդ րոպեին հայազգի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բացեց հաշիվը՝ դառնալով գոլի հեղինակ։ Լուսանկարները՝ «Ինտեր»-ի ֆեյսբուքյան...
21:01 05/03/2023Գեղասահորդուհի Ադելիա Պետրոսյանը` Ռուսաստանի Գրան պրիի եզրափակիչի հաղթողԱզգությամբ հայ ռուսաստանցի գեղասահորդուհի Ադելիա Պետրոսյանը դարձել է Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող գեղասահքի Ռուսաստանի Գրան պրիի եզրափակչի հաղթող։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երկու ծրագրերի...
20:07 05/03/2023Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում է«Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբը հրապարակել է մեկնարկային կազմում ընդգրկված ֆուտբոլիստների անունները։ Ցանկում ընդգրկված է նաև 22 համար ներքո հանդես եկող Հենրիխ Մխիթարյանը։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը...

12:53 06/05/2015Russian Club Chess Championship: Aronian beats Andreikin in Round 5Armenian Grandmaster Levon Aronian beat GM Dmitry Andreikin in Round 5 of the Russian Club Chess Championship in Sochi.
19:12 05/05/2015Armenian women’s U-17 team loses to BelarusThe UEFA Development tournament matchday 3 match between Armenia and Belarus women’s U-17 teams took place in Minsk today.
15:22 05/05/2015Football: Armenian U-17 team wins by penaltiesThe UEFA Development tournament matchday 3 match between Armenia and Montenegro U-17 teams took place in Albania on Tuesday.
11:46 05/05/2015Levon Aronian at Russian Club Chess ChampionshipArmenian Grandmaster Levon Aronian drew with GM Ernesto Inarkiev of Russia in Round 4 of the Russian Club Chess Championship in Sochi.
14:48 04/05/2015Levon Aronian at Russian Club Chess ChampionshipIn the third round of the Russian Club Chess Championship, Armenian Grandmaster Levon Aronian, who played on the first board, drew with GM Sanan Sjugirov.
13:10 02/05/2015Levon Aronian at Russian Club Chess ChampionshipArmenian Grandmaster Levon Aronian beat GM Alexander Motylev in Round 1 of the Russian Club Chess Championship in Sochi.
14:29 01/05/2015Aronian at Russian Club Chess ChampionshipArmenian Grandmaster Levon Aronian is taking part in the Russian Club Chess Championship which is being held on May 1-7 in Sochi.
15:30 30/04/2015Renowned weightlifter Vardan Militosyan diesWell-known weightlifter, Honored Master of Sports of the USSR, merited coach Vardan Militosyan died late Wednesday evening after a long illness, the press service of the National Olympic Committee of...
14:07 29/04/2015Levon Aronian and Lilit Mkrtchian win gold medalsGM Levon Aronian showed the best result on the first board and won the gold medal at the World Team Chess Championship in Tsaghkadzor, Armenia.
15:11 28/04/2015Sargis Hovsepyan appointed acting head coach of Armenian football teamBy the decision of President of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan, Sargis Hovsepyan, head coach of FC Pyunik and Armenian national team U-21, was appointed as acting head coach of...
13:24 27/04/2015Aronian to play in Grand Chess TourAt the press conference in St. Louis, 13th World Chess Champion Garry Kasparov officially announced about the upcoming Grand Chess Tour which will consist of three traditional tournaments: Stavanger...
17:02 25/04/2015Kasparov vs Short: Battle of legends in St. Louis13th World Chess Champion Garry Kasparov and GM Nigel Short will play a ten-round match on April 25-26 in St.
14:55 20/04/2015Edgar Karagyozian in LyonArmenian chess player Edgar Karagyozian scored 5.5 points out of 7 and took third prize among 66 participants at the open chess tournament in Lyon, France.
14:55 18/04/2015Samvel Sevian and Varuzhan Akobian in World CupArmenian GMs Samvel Sevian and Varuzhan Akobian qualified for the World Cup 2015 by the results of the U.S.
17:45 17/04/2015Deportivo Armenio footballers to play in Turkey in black shirts with inscription ‘I Remember and Demand’Argentine football club Deportivo Armenio will play in Turkey in a special uniform dedicated to the Armenian Genocide centenary.
13:25 17/04/2015China’s Chengdu to host Women’s World Team Chess ChampionshipWomen’s World Team Chess Championship will take place in Chengdu, China on April 19-28. The national teams of China, Russia, Ukraine, U.S., India, Poland, Georgia, Armenia, Kazakhstan and Egypt will...
18:16 16/04/2015Armenian chess players at Sharjah Women’s OpenTwo Armenian chess players - Armine Babayan and WFM Maria Gevorgyan successfully performed at a Women’s Open chess tournament in Sharjah, UAE.
13:11 16/04/2015Armenian national team to participate in World Team Chess ChampionshipWorld Team Championship will take place in Armenia's resort city of Tsakhkadzor on April 19-28. The national teams of Armenia, Russia, China, Ukraine, United States, Hungary, India, Israel, Cuba and...