09:51 10/03/2023Բասկետբոլիստ Մայքլ Ջորդանը՝ պատմության մեջ ամենահարուստ մարզիկըSportico մարզական ամսագիրը հրապարակել է պատմության մեջ ամենահարուստ մարզիկների ցուցակը։ Վարկանիշային աղյուսակը գլխավորում է «Չիկագո Բուլս»-ի նախկին բասկետբոլիստ Մայքլ Ջորդանը, ով իր կարիերայի...
08:15 10/03/2023ԵԱ. Ինչ արդյունքներ են գրանցել հայ շախմատիստները 7-րդ խաղափուլումԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 7-րդ խաղափուլը: Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս խաղափուլում հաղթել են Հայկ Մարտիրոսյանը, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Ռոբերտ...
09:44 09/03/2023ԵԱ. Գաբրիել Սարգսյանը, Շանթ Սարգսյանը և Մանուել Պետրոսյանը 6 հնարավորից վաստակել են 4.5 միավորԱվարտվել է Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնության 6-րդ խաղափուլը: Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ այս խաղափուլում հաղթել են Շանթ Սարգսյանը, Մամիկոն Ղարիբյանը, Արմեն Բարսեղյանը և Ալեքս...
19:12 08/03/2023Մուրատ Գասիևը այցելել էր «Ուրարտուի» մարզաբազաՌուսաստանցի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, վերջերս Հայաստանի քաղաքացիություն ստացած Մուրատ Գասիևը այցելել էր «Ուրարտուի» մարզաբազա։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Բռնցքամարտիկը...
18:29 08/03/2023Սիրիայի հավաքականի նախկին ավագը ցմահ որակազրկվել էՍիրիայի հավաքականի նախկին ավագ Ահմադ ալ Սալիհը ցմահ որակազրկվել է ազգային առաջնության հանդիպման մրցավարի վրա հարձակվելու համար։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Reuters-ը։ «Ալ-Ջայիշի» 33-ամյա...
18:06 08/03/2023Անտոնիո Ուրսոն վստահ է՝ հայաստանյան ստուգատեսը կարևոր իրադարձություն կդառնա եվրոպացի ծանրորդների համարԾանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի (EWF) ղեկավարությունը Սան Մարինոյում, միջազգային ֆեդերացիայի /IWF/ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Ուրսոյի գրասենյակում, մասնակցել է աուդիտորների տարեկան հանդիպմանը:...
17:49 08/03/2023Իսպանահայ շախմատիստ Արտուրո Թորոսյանը դարձել է Վալենսայի տարածաշրջանային մրցույթի չեմպիոնՄարտի 5-ին իսպանական Վալենսիայում անցկացված շախմատի տարածաշրջանային մրցույթում մեր հայրենակից 12-ամյա Արտուրո Թորոսյանը խաղացել է 14 տարեկանների ՍՈՒԲ-14 խմբում, գրավել է առաջին տեղը և դարձել չեմպիոն։...
09:49 08/03/2023Թուրքիայի հետ հանդիպմանը Հայաստանի հավաքական են հրավիրվել 15 հայ լեգեոներներԱլեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստների ցուցակը
08:00 08/03/2023Արցախցի գրոսմայստեր Մանուել Պետրոսյանը հաղթել է ադրբեջանցի Վուգար ՌասուլովինՍերբիայում անցկացվող շախմատի Եվրոպայի անհատական առաջնության 5-րդ տուրում արցախցի գրոսմայստեր Մանուել Պետրոսյանը հաղթել է ադրբեջանցի Վուգար Ռասուլովին։ Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հաղթանակներ...
16:53 07/03/2023Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի մարզիչն արտաքսվել է Կատարից 5 տարովՀայաստանի մարմնամարզության հավաքականի մարզիչ Հայկ Նազարյանը անհասկանալի պատճառներով Կատարից արտաքսվել է 5 տարի ժամկետով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասել է...
14:29 07/03/2023ՌԴ երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի դեմ խաղինՄոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի հավաքականի դեմ կայանալիք Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության ընտրական խաղին։ Հանդիպումը կկայանա մարտի 25-ին։...
10:30 07/03/2023Նեյմար. Ես կվերադառնամ ավելի ուժեղ«Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Նեյմարը վնասվածքի պատճառով կրկին երկար ժամանակով մարզադաշտ դուրս չի գա։ Sport.ru-ն գրում է, որ բրազիլացին վիրահատության կենթարկվի և բաց կթողնի երեքից չորս ամիս։...
18:09 06/03/2023«Ուրարտու»-ն հաղթել է «Նոա»-ինFastex Հայաստանի Պրեմիեր-լիգայի 22-րդ տուրում Գյումրիի «Շիրակը» Չարենցավանի Քաղաքային մարզադաշտում հյուրընկալվել է «Արարատի» կողմից և 2-1 հաշվով հաղթանակ է տարել: Armsport-ի փոխանցմամբ՝ հյուրերի...
17:00 06/03/2023Ռոնալդուն օգնել է երկրաշարժից տուժած սիրիացիներին«Ալ-Նասրայի» պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն մարդասիրական օգնությունով ինքնաթիռ է ուղարկել Թուրքիայում և Սիրիայում երկրաշարժից տուժածների համար։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում...
09:13 06/03/2023Հենրիխ Մխիթարյանը՝ ազգային հավաքականի վերադառնալու հնարավորության մասին. «Պրոֆֆուտբոլ»Արդյո՞ք Հենրիխ Մխիթարյանը պատրաստվում է վերադառնալ Հայաստանի ազգային հավաքական և մասնակցել Թուրքիայի ընտրանու հետ կայանալիք հանդիպմանը, որը տեղի կունենա մարտի 25-ին։ «Պրոֆֆուտբոլ»-ին տված...
08:33 06/03/2023«Վայելեցի՞ք հաղթանակը». Հենրիխ ՄխիթարյանԻտալիայի առաջնության 25-րդ տուրում փոխչեմպիոն «Ինտերը» 2:0 հաշվով հաղթեց «Լեչե»-ին։ Հանդիպման 29-րդ րոպեին կիսապաշտպան, Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը բացեց հաշիվը։ 53-րդ րոպեին...
21:37 05/03/2023Մխիթարյանը դարձավ գոլի հեղինակԻտալիայի առաջնության Ա Սերիայի 25-րդ տուրի «Ինտեր» – «Լեչե» հանդիպման 29-րդ րոպեին հայազգի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բացեց հաշիվը՝ դառնալով գոլի հեղինակ։ Լուսանկարները՝ «Ինտեր»-ի ֆեյսբուքյան...
21:01 05/03/2023Գեղասահորդուհի Ադելիա Պետրոսյանը` Ռուսաստանի Գրան պրիի եզրափակիչի հաղթողԱզգությամբ հայ ռուսաստանցի գեղասահորդուհի Ադելիա Պետրոսյանը դարձել է Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող գեղասահքի Ռուսաստանի Գրան պրիի եզրափակչի հաղթող։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, երկու ծրագրերի...
20:07 05/03/2023Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում է«Ինտեր» ֆուտբոլային ակումբը հրապարակել է մեկնարկային կազմում ընդգրկված ֆուտբոլիստների անունները։ Ցանկում ընդգրկված է նաև 22 համար ներքո հանդես եկող Հենրիխ Մխիթարյանը։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը...

14:27 21/02/2018Ереванский хоккейный клуб «Арарат» одержал 2 победыПосле 51 матча «Арарат» с 89 очками занимает седьмое место среди 14 команд. Восемь лучших команд сыграют в плей-офф.
10:53 21/02/2018Мужская сборная Чехии стала первым полуфиналистом олимпийского хоккейного турнираОлимпийские игры в Пхенчхане продлятся до 25 февраля.
10:17 21/02/2018Армянский нападающий Гарегин Машумян: Рад оказаться в таком великом клубе, как «Спартак»Нападающий национальной сборной Армении Гарегин Машумян перешёл в московский МФК «Спартак». 28-летний игрок подписал контракт с красно-белыми до конца сезона.
16:13 20/02/2018Представители Армении приняли участие в розыгрыше Кубка федерации атлетики ТурцииГенеральный секретарь Федерации атлетики Армении Нарине Шахбазян отметила, что армянские спортсмены не смогли завоевать призовых мест.
15:10 20/02/2018Левон Аронян и Магнус Карлсен встретятся на турнире Grenke Сhess СlassicПосле завершения шахматного турнира претендентов в Берлине армянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в международном турнире Grenke Сhess Сlassic.
19:40 19/02/2018В турнире в Софии примут участие 7 боксеров из АрменииВ Болгарию под руководством второго тренера национальной сборной Вагана Адилханяна отправились 7 боксеров.
17:38 19/02/2018Армянский атлет Левон Агасян – победитель зимнего чемпионата Балканских странПрыгун тройным Левон Агасян с результатом 16 м 35 см завоевал золотую медаль, опередив представителей Болгарии.
12:09 19/02/2018Стрелок Айк Бабаян завоевал путевку на юношеские Олимпийские игрыЮношеская сборная Армении также примет участие в первенстве юниоров.
11:47 19/02/2018Армянский дзюдоист Юрий Исраелян завоевал бронзовую медаль в розыгрыше Кубка ЕвропыЮношеская сборная Армении по дзюдо 17-18 февраля в Испании приняла участие в этапе розыгрыша Кубка Европы.
14:07 17/02/2018Армянские прыгуны в воду начнут новый сезон в ГерманииАрмянские прыгуны в воду в бассейне спортшколы имени Давида Амбарцумяна готовятся к новому сезону.
13:32 17/02/2018«Сделал все, что мог»: армянский лыжник Микаел Микаелян прокомментировал свое выступление на Олимпиаде в ПхенчханеПосле финиша Микаел Микаелян сказал: «Олимпийское состязание дало мне необходимый опыт, который я, естественно, использую во время своих будущих выступлений».
12:41 17/02/2018Гигантская пробка парализовала транспортное сообщение на Олимпиаде в ПхенчханеТренеры, персонал и сотрудники МОК опаздывают на соревнования. Движение в сторону прибрежного кластера свободное.
10:13 17/02/2018Теннисист Роджер Федерер вновь возглавил мировой рейтинг, побив сразу несколько рекордовОфициально рейтинг ATP будет обновлен в понедельник, так что ближайшие два дня первую строчку по-прежнему будет занимать испанец Рафаэль Надаль.
19:07 16/02/2018Олимпиада-2018 в Пхенчхане: гимнастка из Армении заняла 6-е местоВодопьянова заняла 6-е место. В соревновании участвовало 56 спортсменов.
18:40 16/02/2018Олимпиада-2018 в Пхенчхане: подборка фотографий золотых призеровАгентство Reuters опубликовало фотографии золотых призеров Олимпийских игры-2018 в Пхенчхане.
16:30 16/02/2018Олимпиада-2018 в Пхёнчхане: лыжник из Армении Микаел Микаелян занял 83-е местоМ. Микаелян с результатом 39:01.4 занял 83-е место. Олимпийским чемпионом стал швейцарец Дарья Колонья (33:43.9).
11:33 16/02/2018Генрих Мхитарян: «Арсеналу» по силам выиграть Лигу Европы«Смог бы Арсенал победить в Лиге Европы? Думаю, что нам по силам такая задача. Нужно продолжать борьбу и время покажет, чего мы достигнем», – сказал Мхитарян.
10:33 16/02/2018«Арсенал» разгромил «Эстерсунд» на выезде: после прострела Мхитаряна защитник хозяев поля отправил мяч в собственные воротаВ своей штрафной игроки «Эстерсунда» не стали выбивать мяч, в итоге Мхитарян прострелил с правого фланга на дальнюю штангу, мяч попал в спину Папаяннопулосу и отскочил в ворота.
20:50 15/02/2018Гагик Царукян созовет заседание НОК Армении из-за скандала вокруг горнолыжника А. Карапетяна на Олимпиаде: виновных накажутПроблема спортивного инвентаря участвующего в зимней Олимпиаде в южнокорейском городе Пхёнчхан горнолыжника из Армении Ашота Карапетяна решена.
20:45 15/02/2018Лукашенко пристыдил футболистов сборной Беларуси и привел собственный пример: В детстве я зашивал мячи по ночамБелорусским тренерам и функционерам должно быть стыдно за состояние футбола в стране – «везде провал».