11:52 30/08/2022Օդապարիկով ամենաերկարատև առանց վայրէջքի թռիչքի ռեկորդակիր հայաստանցին ստացավ վկայականըՆաիրի Բարսեղյանին հանձնվեց օդապարիկով ամենաերկարատև առանց վայրէջքի թռիչքի ռեկորդի գրանցման վկայականը։ Նա օդում է եղել 34 ժամ 39 րոպե։
11:41 30/08/2022Շախմատի անհատական ԵԱ. այսօր կկայանան նախավերջին՝ 9-րդ տուրի հանդիպումներըՊրահայում ավարտին է մոտենում Եվրոպայի շախմատի կանանց անհատական առաջնությունը: 9 տուրից հետո, 7, 5 միավորով, մրցաշարային աղյուսակը շարունակում է գլխավորել լեհուհի Մոնիկա Սոչկոն: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ,...
20:21 29/08/2022Հայաստանի Մ-15 հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-15 հավաքականը օգոստոսի 29-ից 30-ը կանցկացնի մարզումներ, իսկ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 3-ը՝ մարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Ինչպես նշված է ՀՖՖ հաղորդագրության...
19:13 29/08/2022Կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանի նշանադրությունը տեղի է ունեցել մարզադաշտում«Շիրակ» ակումբը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է, որ կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանի նշանադրությունը տեղի է ունեցել քաղաքային մարզադաշտում «Մեր մարզադաշտում սրտեր են հավերժ իրար կապվում ։Սիրով...
16:11 29/08/2022Ձյուդոյիստ Գոռ Կարապետյանը՝ աշխարհի պատանեկան առաջնության հաղթողՀայաստանի ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի անդամ, 81 կգ քաշային Գոռ Կարապետյանը Բոսնիա և Հերցեգովինայի մայրաքաղաք Սարաևոյում անցկացված աշխարհի առաջնությունում դարձել է ոսկե մեդալակիր: ԿԳՄՍՆ...
18:49 26/08/202220-րդ օլիմպիական խաղերի պատմությունըՀԱՕԿ-ը գրում է․ «Օգոստոսի 26-ին Գերմանիայի Մյունխենում մեկնարկել է ամառային 20-րդ օլիմպիական խաղերը: Մարզահանդեսին մասնակցել են 121 երկրի 7170 / 6075 տղամարդ, 1095 կին / մարզիկ-մարզուհիներ: 23...
14:38 26/08/2022Մարիա Գևորգյան. հինգերորդ անընդմեջ հաղթանակՉեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում շարունակվում է շախմատի կանանց Եվրոպայի անհատական առաջնությունը: Հինգերորդ անընդմեջ հաղթանակը իր հաշվին գրանցել է Մարիա Գևորգյանը: Վեցերորդ փուլում նրա առջև զենքերը վայր...
19:20 25/08/2022Մրցավարները որոշեցին, որ ես պետք է երկրորդը լինեմ. Արթուր Դավթյանը՝ ԵԱ-ի արծաթե մեդալի մասինՕլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը, որն արծաթե մեդալ է նվաճել Մյունխենում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում՝ հավասար միավորներ ունենալով չեմպիոն հռչակված բրիտանացի մարզիկի հետ, ասում...
14:27 25/08/2022«Երևան»-ն այսօր կմրցի «Եվրոպայի» հետԵրևանում մեկնարկել է Ֆուտզալի Եվրոպայի չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլի երրորդ խմբի մրցաշարը: Մասնակցում են «Պետրո-վ» (Լատվիա), «Լոնդոն Հելվեցիա» (Անգլիա), «Եվրոպա» (Ջիբրալթար) և «Երևան» (...
18:31 24/08/2022Հայաստանի պաուերլիֆտինգի պատանիների առաջնությանը մասնակցել է 180 մարզիկԳավառի մանկապատանեկան մարզադպրոցում ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ օրերս կայացել է Հայաստանի պաուերլիֆտինգի պատանիների առաջնությունը՝ պառկած սեղմում...
17:47 24/08/2022Քըրք Քըրքորյանի ազգականը հնարավոր է Հայաստանը ներկայացնի 2024թ. օլիմպիական խաղերումՀնարավոր է, որ ամերիկուհի Քերրի Շոպֆ-Աղաջանյանը Հայաստանը ներկայացնի 2024թ. Փարիզում կայանալիք ամառային օլիմպիական խաղերի ձիասպորտի մրցաշարում: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Գեղավարգ /դրեսաժ/...
20:36 23/08/2022Ռոբերտ Արզումանյանը գլխավորեց ՆոանԵրևանի «Նոան» այսուհետ կգլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Ռոբերտ Արզումանյանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ 37-ամյա մասնագետի նախորդ անկումբը...
11:43 23/08/2022Էլինա Դանիելյանը Եվրոպայի անհատական առաջնության առաջատարներից մեկն էՀայաստանը ներկայացնող շախմատիստները սկսել են պայքարը Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ընթացող Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մինչ...
20:24 22/08/2022Քիքբոքսինգի աշխարհի չեմպիոնը՝ Արտյոմ ՔամալյանըԵրիտասարդ չեմպիոն Արտյոմ Քամալյանը սկսել է քիքբոքսինգով զբաղվել 8 տարեկանից, նա այժմ 19 տարեկան է և հասցրել է բազմաթիվ հաղթանակներ է տոնել ինչպես Վրաստանում, այնպես էլ արտասահմանում: Արտյոմը 17...
18:52 22/08/2022Հայաստանի և Լիտվայի Մ-19 հավաքականները ոչ-ոքի խաղացին ընկերական խաղումՕգոստոսի 22-ին Հայաստանի Մ-19 հավաքականը ընկերական հանդիպում անցկացրել է Լիտվայի Մ-19 ընտրանու հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Հանդիպումն ավարտվել է գոլազուրկ ոչ-ոքիով։ Հայաստան Մ-19 - Լիտվա Մ-19...
11:00 22/08/2022Հայ ըմբիշները ոսկե և արծաթե մեդալ են նվաճել հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունումԲուլղարացի մարզասերները մեծ հետաքրքրություն են դրսևորել Սոֆիայում անցկացված հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության նկատմամբ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, մեր երկրի ներկայացուցիչներ Վիգեն...
14:20 20/08/2022Հայ ծանրորդները 7 մեդալ են նվաճել Եվրոպայի պատանիների և Մ15 տարեկանների առաջնությունումՀայաստանի ծանրամարտի պատանեկան և Մ15 տարեկանների հավաքականները հաջող են հանդես եկել Լեհաստանում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում՝ երկամարտի արդյունքով նվաճելով 5 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ:...
18:31 19/08/2022Արշակ Կորյանը մրցաշրջանը կանցկացնի նոր ակումբումՀայաստանի հավաքականի և «Խիմկիի» կիսապաշտպան Արշակ Կորյանը տեղափոխվել է «Ալանիա», հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը։ 27-ամյա հայ ֆուտբոլիստի հետ վարձակալության պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2022/23...
16:12 19/08/2022Մարմնամարզության ԵԱ. Հայաստանի 4 ներկայացուցիչ դուրս է եկել եզրափակիչՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի 5 անդամներից 4-ը Մյունխենում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում հաղթահարել են որակավորման փուլն ու դուրս են եկել եզրափակիչ, հայտնում է ԿԳՄՍ-ն։ Տոկիոյի...
18:16 18/08/2022Հայաստանը երկրորդ եզրափակիչի ուղեգիրն է նվաճել ԹուրքիայումՀայաստանը երկրորդ եզրափակիչի ուղեգիրն է նվաճում Թուրքիայում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Իր փայլուն մենանարտերի շարքը...

18:13 26/03/2014Aronian draws with Svidler in Candidates Tournament round 11Armenian grandmaster Levon Aronian drew with Peter Svidler of Russia in round 11 of the World Champion Candidates Tournament in Khanty-Mansiysk.
19:10 24/03/2014Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo facing punishmentReal Madrid pair Sergio Ramos and Cristiano Ronaldo could reportedly be punished for their comments following Los Blancos' 4-3 defeat to Barcelona in El Clasico, Sports Mole reported.
16:29 19/03/2014Manuel Petrosyan awarded FIDE Master titleThe World Chess Federation (FIDE) awarded young Armenian chess player Manuel Petrosyan the title of FIDE Master, the official website of Armenian Chess Federation reports.
18:32 18/03/2014Azerbaijani national team is not allowed to participate in European Championship because of doping scandalAzerbaijani national weightlifting team is not allowed to participate in the next European Championship because of doping scandal that involves the sportsmen representing Azerbaijan.
18:10 18/03/2014Tatev Abrahamyan fulfills International Master normArmenian WGM Tatev Abrahamyan (U.S.) fulfilled - for the fourth time - an International Master norm at the open chess tournament held in Reykjavik, Iceland, armchess.am reported.
19:00 17/03/2014Aronian beats Svidler in Candidates Tournament round 4Armenian grandmaster Levon Aronian beat Peter Svidler of Russia in round 4 of the World Champion Candidates Tournament in Khanty-Mansiysk.
17:35 17/03/2014YSU team wins Rafael Vaganian CupInternational chess tournament Rafael Vaganian Cup took place in Yerevan with the participation of university teams of Armenia, Russia and Ukraine.
16:54 14/03/2014Aronian beats Mamedyarov in Candidates Tournament round 2Armenian grandmaster Levon Aronian beat Shakhriyar Mamedyarov of Azerbaijan in round 2 of the World Champion Candidates Tournament in Khanty-Mansiysk.
16:24 14/03/2014Varuzhan Akobian finishes 2nd at Dallas OpenArmenian GM Varuzhan Akobian (U.S.) scored 7 points out of 9 to share 1st-2nd places together with GM Bartlomiej Macieja (Poland) at the open chess tournament held in Dallas, U.S.
17:52 13/03/2014Candidates Tournament: Aronian loses to Anand in round 1Armenian grandmaster Levon Aronian lost with black pieces to former world champion Viswanathan Anand in round 1 of the World Champion Candidates Tournament.
15:14 13/03/2014Armenia 41st in FIFA rankingsOn March 13, FIFA announced the new ranking for national teams. The Armenian national team is 41st, the official website of Armenian Football Federation reports. Spain ranks first, followed by...
10:42 13/03/2014Akopian vs Melkumyan game ends in drawVladimir Akopian and Hrant Melkumyan ended the game in a draw in round 9 of the European Individual Chess Championship ongoing in Yerevan.
10:01 12/03/2014Chess: Vladimir Akopian, Hrant Melkumyan one point behind leaderArmenia’s Vladimir Akopian and Hrant Melkumyan have scored 6 points each after eight rounds at the European Individual Chess Championship ongoing in Yerevan.
16:34 11/03/2014Alina Balaian becomes champion of Saint PetersburgArmenian IM Alina Balaian scored 8 points out of 9 to win the title of Saint Petersburg Rapid Chess Champion.
16:21 11/03/2014Aronian to participate in Norway super tournamentArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in a super tournament to be held on June 2-13, 2014 in Stavanger, Norway.
09:40 11/03/2014Armenian ExceptionalismSome might see Aronian's hyper-competitiveness as a legacy of his particular cultural inheritance. His mother is Armenian and his father is Jewish - which was also true of Garry Kasparov.
17:30 10/03/2014Krikor Sevag Mekhitarian in Caxias do SulArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 8 points out of 9 and took second prize among 383 participants at the rapid chess tournament in Caxias do Sul, Brazil.
17:02 07/03/2014Aronian to participate in Candidates TournamentArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in the World Champion Candidates Tournament on March 13-30 in Khanty-Mansiysk, Russia.
19:19 05/03/2014Match between Russian and Armenian fans ends in drawA friendly match between Russian and Armenian national team fans, in Krasnodar University stadium, ended in a 2-2 draw, the official website of Armenian Football Federation reported.
18:34 05/03/2014Armenian national team to have large fan support in KrasnodarA large number of fans are going to support the Armenian national football team during the friendly match between Russia and Armenia today in Krasnodar.