11:52 30/08/2022Օդապարիկով ամենաերկարատև առանց վայրէջքի թռիչքի ռեկորդակիր հայաստանցին ստացավ վկայականըՆաիրի Բարսեղյանին հանձնվեց օդապարիկով ամենաերկարատև առանց վայրէջքի թռիչքի ռեկորդի գրանցման վկայականը։ Նա օդում է եղել 34 ժամ 39 րոպե։
11:41 30/08/2022Շախմատի անհատական ԵԱ. այսօր կկայանան նախավերջին՝ 9-րդ տուրի հանդիպումներըՊրահայում ավարտին է մոտենում Եվրոպայի շախմատի կանանց անհատական առաջնությունը: 9 տուրից հետո, 7, 5 միավորով, մրցաշարային աղյուսակը շարունակում է գլխավորել լեհուհի Մոնիկա Սոչկոն: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ,...
20:21 29/08/2022Հայաստանի Մ-15 հավաքականը մարզական հավաք կանցկացնիՀայաստանի Մ-15 հավաքականը օգոստոսի 29-ից 30-ը կանցկացնի մարզումներ, իսկ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 3-ը՝ մարզական հավաք ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։ Ինչպես նշված է ՀՖՖ հաղորդագրության...
19:13 29/08/2022Կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանի նշանադրությունը տեղի է ունեցել մարզադաշտում«Շիրակ» ակումբը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է, որ կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանի նշանադրությունը տեղի է ունեցել քաղաքային մարզադաշտում «Մեր մարզադաշտում սրտեր են հավերժ իրար կապվում ։Սիրով...
16:11 29/08/2022Ձյուդոյիստ Գոռ Կարապետյանը՝ աշխարհի պատանեկան առաջնության հաղթողՀայաստանի ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի անդամ, 81 կգ քաշային Գոռ Կարապետյանը Բոսնիա և Հերցեգովինայի մայրաքաղաք Սարաևոյում անցկացված աշխարհի առաջնությունում դարձել է ոսկե մեդալակիր: ԿԳՄՍՆ...
18:49 26/08/202220-րդ օլիմպիական խաղերի պատմությունըՀԱՕԿ-ը գրում է․ «Օգոստոսի 26-ին Գերմանիայի Մյունխենում մեկնարկել է ամառային 20-րդ օլիմպիական խաղերը: Մարզահանդեսին մասնակցել են 121 երկրի 7170 / 6075 տղամարդ, 1095 կին / մարզիկ-մարզուհիներ: 23...
14:38 26/08/2022Մարիա Գևորգյան. հինգերորդ անընդմեջ հաղթանակՉեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում շարունակվում է շախմատի կանանց Եվրոպայի անհատական առաջնությունը: Հինգերորդ անընդմեջ հաղթանակը իր հաշվին գրանցել է Մարիա Գևորգյանը: Վեցերորդ փուլում նրա առջև զենքերը վայր...
19:20 25/08/2022Մրցավարները որոշեցին, որ ես պետք է երկրորդը լինեմ. Արթուր Դավթյանը՝ ԵԱ-ի արծաթե մեդալի մասինՕլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը, որն արծաթե մեդալ է նվաճել Մյունխենում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում՝ հավասար միավորներ ունենալով չեմպիոն հռչակված բրիտանացի մարզիկի հետ, ասում...
14:27 25/08/2022«Երևան»-ն այսօր կմրցի «Եվրոպայի» հետԵրևանում մեկնարկել է Ֆուտզալի Եվրոպայի չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլի երրորդ խմբի մրցաշարը: Մասնակցում են «Պետրո-վ» (Լատվիա), «Լոնդոն Հելվեցիա» (Անգլիա), «Եվրոպա» (Ջիբրալթար) և «Երևան» (...
18:31 24/08/2022Հայաստանի պաուերլիֆտինգի պատանիների առաջնությանը մասնակցել է 180 մարզիկԳավառի մանկապատանեկան մարզադպրոցում ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ օրերս կայացել է Հայաստանի պաուերլիֆտինգի պատանիների առաջնությունը՝ պառկած սեղմում...
17:47 24/08/2022Քըրք Քըրքորյանի ազգականը հնարավոր է Հայաստանը ներկայացնի 2024թ. օլիմպիական խաղերումՀնարավոր է, որ ամերիկուհի Քերրի Շոպֆ-Աղաջանյանը Հայաստանը ներկայացնի 2024թ. Փարիզում կայանալիք ամառային օլիմպիական խաղերի ձիասպորտի մրցաշարում: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Գեղավարգ /դրեսաժ/...
20:36 23/08/2022Ռոբերտ Արզումանյանը գլխավորեց ՆոանԵրևանի «Նոան» այսուհետ կգլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Ռոբերտ Արզումանյանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ 37-ամյա մասնագետի նախորդ անկումբը...
11:43 23/08/2022Էլինա Դանիելյանը Եվրոպայի անհատական առաջնության առաջատարներից մեկն էՀայաստանը ներկայացնող շախմատիստները սկսել են պայքարը Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ընթացող Եվրոպայի անհատական առաջնությունում մինչ...
20:24 22/08/2022Քիքբոքսինգի աշխարհի չեմպիոնը՝ Արտյոմ ՔամալյանըԵրիտասարդ չեմպիոն Արտյոմ Քամալյանը սկսել է քիքբոքսինգով զբաղվել 8 տարեկանից, նա այժմ 19 տարեկան է և հասցրել է բազմաթիվ հաղթանակներ է տոնել ինչպես Վրաստանում, այնպես էլ արտասահմանում: Արտյոմը 17...
18:52 22/08/2022Հայաստանի և Լիտվայի Մ-19 հավաքականները ոչ-ոքի խաղացին ընկերական խաղումՕգոստոսի 22-ին Հայաստանի Մ-19 հավաքականը ընկերական հանդիպում անցկացրել է Լիտվայի Մ-19 ընտրանու հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Հանդիպումն ավարտվել է գոլազուրկ ոչ-ոքիով։ Հայաստան Մ-19 - Լիտվա Մ-19...
11:00 22/08/2022Հայ ըմբիշները ոսկե և արծաթե մեդալ են նվաճել հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունումԲուլղարացի մարզասերները մեծ հետաքրքրություն են դրսևորել Սոֆիայում անցկացված հունահռոմեական ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության նկատմամբ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, մեր երկրի ներկայացուցիչներ Վիգեն...
14:20 20/08/2022Հայ ծանրորդները 7 մեդալ են նվաճել Եվրոպայի պատանիների և Մ15 տարեկանների առաջնությունումՀայաստանի ծանրամարտի պատանեկան և Մ15 տարեկանների հավաքականները հաջող են հանդես եկել Լեհաստանում անցկացված Եվրոպայի առաջնությունում՝ երկամարտի արդյունքով նվաճելով 5 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ:...
18:31 19/08/2022Արշակ Կորյանը մրցաշրջանը կանցկացնի նոր ակումբումՀայաստանի հավաքականի և «Խիմկիի» կիսապաշտպան Արշակ Կորյանը տեղափոխվել է «Ալանիա», հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը։ 27-ամյա հայ ֆուտբոլիստի հետ վարձակալության պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2022/23...
16:12 19/08/2022Մարմնամարզության ԵԱ. Հայաստանի 4 ներկայացուցիչ դուրս է եկել եզրափակիչՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի 5 անդամներից 4-ը Մյունխենում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում հաղթահարել են որակավորման փուլն ու դուրս են եկել եզրափակիչ, հայտնում է ԿԳՄՍ-ն։ Տոկիոյի...
18:16 18/08/2022Հայաստանը երկրորդ եզրափակիչի ուղեգիրն է նվաճել ԹուրքիայումՀայաստանը երկրորդ եզրափակիչի ուղեգիրն է նվաճում Թուրքիայում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Իր փայլուն մենանարտերի շարքը...

20:52 15/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: представитель Армении Левон Аронян победил Иванчука в первой партииАронян играл белыми и принудил соперника к сдаче на 24-м ходу. Ответные партии 1/4 финала состоятся завтра.
12:36 15/09/2017Армянская шахматистка Сона Асатрян стала чемпионкой Европы по шахматам до 18 летВ румынском городе Мамайя завершился чемпионат Европы по шахматам среди юношей и девушек.
20:45 14/09/2017Генрих Мхитарян: Победы рождаются с поражения, а неудачи – это начало новых достижений«Я убеждён, что все люди талантливы, просто не все поняли, что им дано что-то свыше и не могут выбрать профессию, которая принесёт им успех, – отметил он.
17:30 14/09/2017Сборная Армении ухудшила свои позиции в рейтинге ФИФАТеперь она находится на 83-м месте, тогда как месяцем ранее располагалась 11 строчками выше.
16:04 14/09/2017«Мы собираемся огласить весь список? Давайте закончим!» Шарапова не дала журналисту перечислить всех своих мужчин«Постоянного – нет», – ответила Шарапова на вопрос ведущей Кэти Курич о том, есть ли у нее постоянный спутник жизни.
11:36 14/09/2017«Ты живешь в моих воспоминаниях»: Генрих Мхитарян в день рождения отца опубликовал совместное фото«Ты живешь в моих воспоминаниях… С днем рождения, папа», – написал Генрих Мхитарян на своей странице в социальной сети Facebook, опубликовав также фото с отцом.
10:13 14/09/2017Летние Олимпийские игры 2024 года пройдут в ПарижеПариж и Лос-Анджелес были утверждены столицами летних Олимпийских игр 2024-го и 2028 годов в начале июля, однако тогда не было решено, кто из них проведет Игры первым.
10:10 14/09/2017Кубок мира в Тбилиси: Левон Аронян вышел в четвертьфиналТеперь Ароняну предстоит встретиться с украинским гроссмейстером Иванчуком.
16:12 13/09/2017WADA призвало Россию прекратить сваливать вину на других и признаться в создании допинговой системыРечь идет о комментарии Мутко, данном агентству «Р-Спорт», в котором бывший министр спорта отмечал, что российская сторона никогда не согласится с обвинениями.
09:51 13/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян сыграл вничью первую партию 1/8 финалаКубок мира проходит в Тбилиси со 2 по 28 сентября по нокаут-системе при 128 участниках. Из топ-30 мировой классификации не играют только двое.
20:30 12/09/2017Чемпионат мира по армрестлингу в Будапеште: представители Армении завоевали три медалиВ первенстве взрослых Эмиль Амиршадян (70 кг) завоевал серебряную медаль (правая рука). Армения в столице Венгрии была представлена 11 спортсменами.
15:01 12/09/2017Тренер юношеской сборной Армении по вольной борьбе недоволен выступлением команды на чемпионате мира«Наши ребята проиграли тем борцам, которых победили на чемпионате Европы», – сказал Аршак Айрапетян.
09:51 12/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян вышел в 1/8 финалаВ 1/8 финала Аронян сыграет с российским гроссмейстером Даниилом Дубовым.
20:00 11/09/2017Тренер юношеской сборной Армении: Результат на Чемпионате мира по греко-римской борьбе можно считать удовлетворительнымТренер сообщил также, что в октябре планируется участие сборной в международном турнире в Тбилиси.
10:12 11/09/2017Кубок мира в Тбилиси: Левон Аронян вновь сыграет тай-брейкПобедитель станет известен завтра на тай-брейке (партии с укороченным контролем времени).
14:48 09/09/2017Арам Габрелянов купил ФК «Арарат» и рассекретил имена инвесторов: в их числе владелец «Ташира» Самвел КарапетянЕдинственным владельцем и президентом компании является Валерий Оганесян – футбольный агент, известный по работе с ЦСКА, «Уралом» и известными игроками российской премьер-лиги.
11:57 09/09/2017Тренер сборной Армении: Нас ждут серьезные проблемы, если Европейский гимнастический союз возглавит представитель АзербайджанаНичего хорошего нам этого не сулит. В Пескаро мы это уже почувствовали. Чемпионат мира 2019 года, который также является рейтинговым турниром Олимпийских игр 2020 года, пройдет в Баку.
10:39 09/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: представитель Армении Левон Аронян вышел в 1/16 финалаОбщий счет – 4:2.
20:16 08/09/2017Президент IWF опроверг сведения о дисквалификации сборной Армении по тяжелой атлетике на Чемпионате мираПредложения окончательно будут обсуждены 30 сентября в Бухаресте, на предстоящем собрании исполнительного комитета IWF.
16:55 08/09/2017«Да кому этот хлам нужен»: А. Лукашенко оскорбил белорусских хоккеистов и предложил сократить им зарплатуАлександр Лукашенко на расширенном заседании исполкома НОК жестко оценил уровень игры хоккеистов, выступающих в чемпионате Беларуси.