20:40 17/08/2022Ծանրամարտիկ Էմմա Պողոսյանը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոնԼեհաստանում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների և մինչև 15 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող 81 կգ քաշային Էմմա Պողոսյանը ոսկե մեդալ նվաճեց։ Մեր մարզուհին երկամարտի արդյունքում...
19:01 17/08/2022Հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով հաղթել է թուրք մարզիկինԷրզրումում ընթացող Եվրոպայի պատանեկան առաջնության 1/4 եզրափակիչում 75 կգ քաշային Հայկ Ղահրամանյանը տպավորիչ հաղթանակ է տոնել թուրք Բատու Բասի նկատմամբ։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
19:35 16/08/2022Թուրքիայում Հայաստանն ապահովեց 3-րդ մեդալըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Էրզրումում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնության 5 -րդ մրցումային օրվա առաջին իսկ մենամարտը հաղթական էր մեզ համար։ 1/4 եզրափքկիչ...
13:43 16/08/2022Ըմբշամարտիկ Մուշեղ Մկրտչյանը եզրափակչում է, Հայկ Պապիկյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԱզատ ոճային ըմբիշ, 79 կգ քաշային Մուշեղ Մկրտչյանը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում դուրս է եկել եզրափակիչ և կպայքարի ոսկե մեդալի համար: ԿԳՄՍՆ...
18:25 15/08/2022Արսեն Դարբինյանը հաղթել է ռումինացի Նիկոլաս Արթուր ՎոչինինԷրզրումում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում հաղթանակով մեկնարկել է 48 կգ քաշային Արսեն Դարբինյանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Ռումինացի Նիկոլաս Արթուր Վոչինի...
14:15 15/08/2022Ծանրորդ Վալերիկ Մովսիսյանը՝ Եվրոպայի Մ15 տարեկանների չեմպիոն և ռեկորդակիրԼեհաստանում ավարտին է մոտենում Եվրոպայի ծանրամարտի պատանիների և Մ15 տարեկանների առաջնությունը, որին մասնակցում են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍ-ից հայտնում են, որ Մ15 տարեկան տղաների...
12:49 13/08/2022«Փյունիկ»-ին միացել է 32-ամյա սերբ պաշտպան Ալեքսանդր Միլկովիչը«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա սերբ պաշտպան Ալեքսանդր Միլկովիչը: Ակումբից հայտնում են, որ Միլկովիչը Բելգրադի «Պարտիզանի» սան է, որի կազմում նա 4 անգամ դարձել է Սերբիայի...
19:38 12/08/2022Ալաշկերտը վերջին վայրկյաններին խփեց հաղթական գոլը Լեռնային Արցախի հետ խաղումVbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 3-րդ տուրում «Ալաշկերտը» Վայքում նվազագույն հաշվով հաղթել է «Լեռնային Արցախին»:Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հյուրերը մրցակցի դարպասը գրավեցին ավելացված ժամանակի...
18:43 12/08/2022Բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Ալեն Ստեփանյանը հաղթանակ է տոնելԷրզրում քաղաքում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաստանը մեկնարկել է հաղթանակով։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «57 կգ քաշային Ալեն Ստեփանյանը...
11:07 12/08/2022«Փյունիկ». Խաղադաշտ մուտք գործելն ինքնահաստատվելու լավագույն միջոցը չէՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ու «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը տարածել են հայտարարություն, որտեղ ասված է.
19:56 11/08/2022Շախմատիստներիը պարգևատրվել են ոսկե մեդալներովՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն այսօր ընդունել է Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադայում արծաթե մեդալներ նվաճած Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամներին:...
18:31 11/08/2022Հրաձիգները վերադարձել են աշխարհի առաջնությունիցԱյսօր Ֆրանսիայից վերադարձել են հայ հրաձիգները։ Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականը 2 մեդալ է նվաճել հրաձգության աշխարհի առաջնությունում։ Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 1-8-ը Ֆրանսիայի Շատորու քաղաքում տեղի է...
19:08 10/08/2022Շատ ցավալի է, որ Լևոնի նման մարզիկն այլևս Հայաստանը չի ներկայացնում․ Գաբրիել Սարգսյան«Մեզ համար շատ մեծ կորուստ է, որ Լևոն Արոնյանը մեզ հետ չէ, բայց այս հաղթանակի մեջ շատ մեծ ներդրում ունի Լևոնը, քանի որ թիմի բոլոր անդամների հետ նա երկար տարիներ պարապել է և մեր յուրաքանչյուր ուժեղ...
18:22 10/08/2022Հայաստանի հավաքականի ելույթը երկար կհիշվի, քանի որ շատերի համար էր սենսացիոն. Գաբրիել Սարգսյան«Միանշանակ, թիմը շատ լավ մասնակցություն ունեցավ։ Նախկինում դժվարանում եմ հիշել դեպք, որ թիմն այսքան միավոր հավաքելով՝ գրավի երկրորդ տեղ։ Եղել են դեպքեր, որ ավելի քիչ միավորով թիմերը դարձել են...
17:19 10/08/2022Շախմատի օլիմպիադայի փոխչեմպիոններն արդեն Հայաստանում ենՕդանավակայանում շախմատիստներին դիմավորում են նրանց բազմաթիվ երկրպագուները
16:58 10/08/2022Մի փոքր ուղղում՝ շախմատի մեր հավաքականը կիսեց առաջին-երկրորդ տեղերը, դա էական հանգամանք է. Սերժ ՍարգսյանՍերժ Սարգսյանն օդանավակայանում է՝ դիմավորելու Հնդկաստանից հաղթանակով վերադարձող հայ շախմատիստներին։
16:02 10/08/2022Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության մեկնարկը կարող է հետաձգվելՖԻՖԱ-ն առաջարկում է Քաթարում կայանալիք ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը սկսել մեկ օր շուտ։ Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի նոյեմբերի 21-ից դեկտեմբերի 18-ը Քաթարում։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ,...
15:53 10/08/2022ՄՕԿ-ը մտավոր խաղերը համարում է առանձին կատեգորիաՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) դիրքորոշումը շախմատի օլիմպիական հեռանկարների վերաբերյալ այն է, որ կազմակերպությունը մտավոր խաղերը համարում է առանձին կատեգորիա։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված...
09:32 10/08/2022«Փյունիկ»-ը կշարունակի պայքարը ՈՒԵՖԱ Եվրոպա լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլումՕգոստոսի 9-ին՝ Երևանում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երրորդ փուլի «Փյունիկ»-«Ցրվենա Զվեզդա» (Սերբիա) պատասխան հանդիպումը։ «Փյունիկը» զիջել է մրցակցին 0:2 հաշվով: Հայաստանի չեմպիոնը...
22:44 09/08/2022«Արցախը Հայաստան է», «Աղավնոն չենք հանձնելու». ակցիաներ՝ «Փյունիկ»-«Ցրվենա Զվեզդա» ֆուտբոլային հանդիպմանըԵրևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում Չեմպիոնների լիգայի որակավորման 3-րդ փուլի «Փյունիկ»-«Ցրվենա Զվեզդա» (Սերբիա) հանդիպմանը երկրպագուների կողմից ակցիաներ տեղի ունեցան: Խաղի սկզբում հայ երկրպագուներից...

18:40 03/03/2014Plushenko undergoes successful operationDoctors have successfully performed back surgery on figure skater Evgeny Plushenko after he withdrew from the Sochi Winter Games with a spinal injury, the chief of the Tel Aviv clinic Igor...
15:15 03/03/2014Russian team heads to KrasnodarToday the Russia national football team flew to Krasnodar, where they will face Armenia in a friendly match on March 5.
14:38 03/03/2014Leading Armenian chess players to face favorites in R1 of European Individual ChampionshipA drawing of lots was held for the European Individual Chess Championship due on March 2-15 in Yerevan.
14:03 03/03/201423 players invited for Russia vs Armenia matchAs reported earlier, a friendly match between Russia and Armenia will take place in Kuban stadium, Krasnodar, on March 5.
10:47 03/03/2014President attends opening ceremony of European Individual Chess ChampionshipArmenian President Serzh Sargsyan, who is also the President of Armenian Chess Federation, attended the opening ceremony of the 15th European Individual Chess Championship on Sunday at Al.
12:59 01/03/2014Vardan Minasyan to coach Armenian team for Russia vs Armenia matchThe President of Armenian Football Federation has unveiled the name of the coach who will train the Armenian national team for the friendly match with Russia due to be played on March 5 in Russia’s...
12:29 01/03/2014Armenia to play friendly match with AlgeriaThe Armenian national team will face Algeria in a friendly match on May 31. The match will take place in Stade de Geneve stadium in Geneva, Switzerland. The kick-off is at 18:00 (CET), the official...
12:13 01/03/2014Panbukchian finishes 13th at Rochefort Chess TournamentArmenian IM Valentin Panbukchian (Bulgaria) scored 5 points out of 9 and took 13th place among 50 participants at the Rochefort Chess Tournament.
12:05 01/03/2014Aram Hakobyan awarded FIDE Master titleThe World Chess Federation (FIDE) awarded young Armenian chess player, World U12 Champion Aram Hakobyan the title of FIDE Master, according to the official website of Armenian Chess Federation.
15:52 28/02/2014Rochefort Tournament: Panbukchian has 5 points after eight roundsArmenian IM Valentin Panbukchian (Bulgaria) has scored 5 points after eight rounds at the Rochefort Chess Tournament.
15:31 27/02/2014Chess: Panbukchian among leaders at Rochefort TournamentArmenian IM Valentin Panbukchian (Bulgaria) has scored 5 points after seven rounds at the Rochefort Chess Tournament.
19:05 26/02/2014Valentin Panbukchian at Rochefort Chess TournamentArmenian IM Valentin Panbukchian (Bulgaria) has scored 4 points after six rounds at the Rochefort Chess Tournament.
19:49 24/02/2014Football club ‘‘Atletico Madrid’’ didn’t assist Azerbaijani propaganda even for moneyInformation was circulated in Azerbaijani media, allegedly, in honor of the memory of victims of Aghdam events that took place in 1992, the footballers of Spanish "Atletico Madrid" football club were...
16:22 24/02/2014Yerevan to host European Chess ChampionshipThe 15th European Individual Chess Championship will be held on March 2-15 in Yerevan. The Championship is dedicated to the memory of the 9th World Chess Champion Tigran Petrosian whose 85th birthday...
14:17 24/02/2014Russia vs Armenia tickets to cost 350-15,000 rublesAs we reported earlier, the Armenian national team will play against Russia on March 5 in Krasnodar.
09:25 24/02/2014Closing ceremony: Bach declares Sochi Games closedOf the athletes, Bach said: "You have excelled in your competitions. You have shared your emotions with us and the whole world."
13:22 22/02/2014Hrant Melkumyan wins Graz OpenArmenian GM Hrant Melkumyan suffered no defeat and scored 7.5 points out of 9 to take first prize among 88 participants at the open chess tournament in Graz, Austria.
16:00 21/02/2014Four Armenian chess players fulfill international normsRepresentatives of Armenia Robert Aghasaryan and Mher Hovhannisyan fulfilled Grandmaster, Tigran K. Harutyunian and Haik M. Martirosyan International Master norms at Bronstein Memorial held in Minsk,...
14:35 21/02/2014First Pan-Armenian Winter Games to be held in TsakhkadzorThe first Pan-Armenian Winter Games will be held from February 24 to March 2 in Yerevan and Tsakhkadzor.
10:54 21/02/2014Winter Olympics, Day 14: What's on today?Another busy day begins with the women’s freestyle ski cross at Rosa Khutor Extreme Park and continues with the bronze medal match in men’s curling, Olympic.org reports.