20:40 17/08/2022Ծանրամարտիկ Էմմա Պողոսյանը դարձել է Եվրոպայի չեմպիոնԼեհաստանում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի պատանիների և մինչև 15 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող 81 կգ քաշային Էմմա Պողոսյանը ոսկե մեդալ նվաճեց։ Մեր մարզուհին երկամարտի արդյունքում...
19:01 17/08/2022Հայ բռնցքամարտիկը նոկաուտով հաղթել է թուրք մարզիկինԷրզրումում ընթացող Եվրոպայի պատանեկան առաջնության 1/4 եզրափակիչում 75 կգ քաշային Հայկ Ղահրամանյանը տպավորիչ հաղթանակ է տոնել թուրք Բատու Բասի նկատմամբ։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
19:35 16/08/2022Թուրքիայում Հայաստանն ապահովեց 3-րդ մեդալըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Էրզրումում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնության 5 -րդ մրցումային օրվա առաջին իսկ մենամարտը հաղթական էր մեզ համար։ 1/4 եզրափքկիչ...
13:43 16/08/2022Ըմբշամարտիկ Մուշեղ Մկրտչյանը եզրափակչում է, Հայկ Պապիկյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԱզատ ոճային ըմբիշ, 79 կգ քաշային Մուշեղ Մկրտչյանը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում դուրս է եկել եզրափակիչ և կպայքարի ոսկե մեդալի համար: ԿԳՄՍՆ...
18:25 15/08/2022Արսեն Դարբինյանը հաղթել է ռումինացի Նիկոլաս Արթուր ՎոչինինԷրզրումում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում հաղթանակով մեկնարկել է 48 կգ քաշային Արսեն Դարբինյանը։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Ռումինացի Նիկոլաս Արթուր Վոչինի...
14:15 15/08/2022Ծանրորդ Վալերիկ Մովսիսյանը՝ Եվրոպայի Մ15 տարեկանների չեմպիոն և ռեկորդակիրԼեհաստանում ավարտին է մոտենում Եվրոպայի ծանրամարտի պատանիների և Մ15 տարեկանների առաջնությունը, որին մասնակցում են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները: ԿԳՄՍ-ից հայտնում են, որ Մ15 տարեկան տղաների...
12:49 13/08/2022«Փյունիկ»-ին միացել է 32-ամյա սերբ պաշտպան Ալեքսանդր Միլկովիչը«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա սերբ պաշտպան Ալեքսանդր Միլկովիչը: Ակումբից հայտնում են, որ Միլկովիչը Բելգրադի «Պարտիզանի» սան է, որի կազմում նա 4 անգամ դարձել է Սերբիայի...
19:38 12/08/2022Ալաշկերտը վերջին վայրկյաններին խփեց հաղթական գոլը Լեռնային Արցախի հետ խաղումVbet Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի 3-րդ տուրում «Ալաշկերտը» Վայքում նվազագույն հաշվով հաղթել է «Լեռնային Արցախին»:Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հյուրերը մրցակցի դարպասը գրավեցին ավելացված ժամանակի...
18:43 12/08/2022Բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Ալեն Ստեփանյանը հաղթանակ է տոնելԷրզրում քաղաքում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաստանը մեկնարկել է հաղթանակով։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «57 կգ քաշային Ալեն Ստեփանյանը...
11:07 12/08/2022«Փյունիկ». Խաղադաշտ մուտք գործելն ինքնահաստատվելու լավագույն միջոցը չէՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ու «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը տարածել են հայտարարություն, որտեղ ասված է.
19:56 11/08/2022Շախմատիստներիը պարգևատրվել են ոսկե մեդալներովՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն այսօր ընդունել է Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադայում արծաթե մեդալներ նվաճած Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամներին:...
18:31 11/08/2022Հրաձիգները վերադարձել են աշխարհի առաջնությունիցԱյսօր Ֆրանսիայից վերադարձել են հայ հրաձիգները։ Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականը 2 մեդալ է նվաճել հրաձգության աշխարհի առաջնությունում։ Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 1-8-ը Ֆրանսիայի Շատորու քաղաքում տեղի է...
19:08 10/08/2022Շատ ցավալի է, որ Լևոնի նման մարզիկն այլևս Հայաստանը չի ներկայացնում․ Գաբրիել Սարգսյան«Մեզ համար շատ մեծ կորուստ է, որ Լևոն Արոնյանը մեզ հետ չէ, բայց այս հաղթանակի մեջ շատ մեծ ներդրում ունի Լևոնը, քանի որ թիմի բոլոր անդամների հետ նա երկար տարիներ պարապել է և մեր յուրաքանչյուր ուժեղ...
18:22 10/08/2022Հայաստանի հավաքականի ելույթը երկար կհիշվի, քանի որ շատերի համար էր սենսացիոն. Գաբրիել Սարգսյան«Միանշանակ, թիմը շատ լավ մասնակցություն ունեցավ։ Նախկինում դժվարանում եմ հիշել դեպք, որ թիմն այսքան միավոր հավաքելով՝ գրավի երկրորդ տեղ։ Եղել են դեպքեր, որ ավելի քիչ միավորով թիմերը դարձել են...
17:19 10/08/2022Շախմատի օլիմպիադայի փոխչեմպիոններն արդեն Հայաստանում ենՕդանավակայանում շախմատիստներին դիմավորում են նրանց բազմաթիվ երկրպագուները
16:58 10/08/2022Մի փոքր ուղղում՝ շախմատի մեր հավաքականը կիսեց առաջին-երկրորդ տեղերը, դա էական հանգամանք է. Սերժ ՍարգսյանՍերժ Սարգսյանն օդանավակայանում է՝ դիմավորելու Հնդկաստանից հաղթանակով վերադարձող հայ շախմատիստներին։
16:02 10/08/2022Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության մեկնարկը կարող է հետաձգվելՖԻՖԱ-ն առաջարկում է Քաթարում կայանալիք ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը սկսել մեկ օր շուտ։ Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի նոյեմբերի 21-ից դեկտեմբերի 18-ը Քաթարում։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ,...
15:53 10/08/2022ՄՕԿ-ը մտավոր խաղերը համարում է առանձին կատեգորիաՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) դիրքորոշումը շախմատի օլիմպիական հեռանկարների վերաբերյալ այն է, որ կազմակերպությունը մտավոր խաղերը համարում է առանձին կատեգորիա։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված...
09:32 10/08/2022«Փյունիկ»-ը կշարունակի պայքարը ՈՒԵՖԱ Եվրոպա լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլումՕգոստոսի 9-ին՝ Երևանում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երրորդ փուլի «Փյունիկ»-«Ցրվենա Զվեզդա» (Սերբիա) պատասխան հանդիպումը։ «Փյունիկը» զիջել է մրցակցին 0:2 հաշվով: Հայաստանի չեմպիոնը...
22:44 09/08/2022«Արցախը Հայաստան է», «Աղավնոն չենք հանձնելու». ակցիաներ՝ «Փյունիկ»-«Ցրվենա Զվեզդա» ֆուտբոլային հանդիպմանըԵրևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում Չեմպիոնների լիգայի որակավորման 3-րդ փուլի «Փյունիկ»-«Ցրվենա Զվեզդա» (Սերբիա) հանդիպմանը երկրպագուների կողմից ակցիաներ տեղի ունեցան: Խաղի սկզբում հայ երկրպագուներից...

10:00 08/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: представитель Армении Левон Аронян поборется за победу на тай-брейкеПредставляющий США Самуэль Севян также сыграл вничью ответную партию с китайцем Ли Чао. Здесь тоже все решится завтра.
20:20 07/09/2017Генриха Мхитаряна вновь застукали с невестой Николая Баскова – Викторией ЛопырёвойГенрих и Виктория ужинали в ресторане "Большой" в Москве накануне матча сборной Армении, капитаном которой является Мхитарян.
18:14 07/09/2017В Ереване пройдет Чемпионат по пляжному волейболу стран Восточной ЕвропыВ первенстве примут участие 15 команд из Армении, России, Беларуси, Украины, Грузии, Литвы, Польши и Израиля.
14:27 07/09/2017Это всего лишь предложение: П.Алавердян прокомментировал информацию о запрете на участие Армении в чемпионате мира по тяжелой атлетике«Это всего лишь предложение, которое должно обсуждаться на предстоящем в Бухаресте с 30 сентября по 1 октября внеочередном заседании исполнительного совета IWF.
10:18 07/09/2017Кубок мира в Тбилиси: армянский гроссмейстер Левон Аронян сыграл вничью с китаянкой Хоу ИфаньКубок мира проходит в Тбилиси со 2 по 28 сентября по нокаут-системе при 128 участниках. Из топ-30 мировой классификации не играют только двое.
20:16 06/09/2017Трехкратный чемпион Европы И. Тер-Ованесян: Хотел бы, чтобы и моя дочь выступала за АрмениюИ. Тер-Ованесян рассказал, что с Арменией его связывают давние отношения. Его отец – профессор Арам Тер-Ованесян – является одним из основоположников спортивной педагогики.
19:39 06/09/2017Чемпион и рекордсмен Европы Р. Эммиян: У меня есть большая мечта – иметь в Ереване стадион с атлетическим покрытиемРекорд, установленный Робертом Эммияном в Цахкадзоре в 1987 году, по сей день не превзойден.
12:34 06/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: от Армении борьбу продолжит только Левон АронянСледующим соперником Л. Ароняна станет китайская шахматистка, многократная чемпионка мира среди женщин Хоу Ифань.
11:43 06/09/2017Чемпионат мира по греко-римской борьбе в Афинах: представитель Армении Айк Асатрян завоевал бронзуСборная Армении по греко-римской борьбе завершила выступление на чемпионате мира, завоевав одну бронзовую медаль.
11:03 06/09/2017После поражения в матче с Македонией: молодежная сборная Армении сыграет с командой Гибралтара в ЕреванеС 4 очками после трех матчей сборная Армении занимает 2-е место в 7-й группе. Следующий матч молодежная сборная Армении проведет 2 октября в Ереване против Гибралтара.
20:14 05/09/2017Ни у футболистов, ни у ПФЛ нет официальной информации о закрытии «Арарата»Глава Профессиональной футбольной лиги (ПФЛ) России Андрей Соколов прокомментировал информацию о том, что московский «Арарат» прекращает свое существование.
18:02 05/09/2017Александр Григорян: Так просто клуб, тем более под названием «Арарат», закрыться не можетЯ не хочу, чтобы он завершил свое существование без объяснений. Так не должно быть!
16:14 05/09/2017В FIFA заявили о намерении изменить систему подсчета рейтинга сборных«Вполне вероятно, что будут сделаны изменения для улучшения рейтинга», – добавил он.
15:04 05/09/2017Представители Армении примут участие в Чемпионате мира по греко-римской борьбе до 23 лет в ПольшеЛевон Джулфалакян также сообщил, что текущий год будет традиционно завершен учебно-тренировочным сбором в декабре.
12:00 05/09/2017Чемпионат мира в Афинах: юный борец из Армении Айк Асатрян поборется за бронзовую медальСоревнования проводятся с двухдневным взвешиванием. В первый день – чистый вес. Во второй день взвешиваются те, кто борется за медали, с допуском двух лишних килограмм.
10:15 05/09/2017После поражения в матче с Данией: сборная Армении встретится с командой Польши 5 октября в ЕреванеМатч отборочного турнира Чемпионата мира по футболу 2018 года между сборными Армении и Дании. Игра завершилась победой гостей – 4:1
20:41 04/09/2017Беременная жена Руни ушла из дома с тремя детьми из-за пьяных шашней футболиста с другой девушкойУэйн и Колин женаты девять лет. Пара имеет троих сыновей.
17:42 04/09/2017Футбольный матч Армения-Дания: Гор Малакян может не сыграть из-за травмыЗамененный во время матча с Румынией Гор Малакян не участвовал в тренировке из-за травмы и, по всей вероятности, не примет участия в игре с Данией.
15:19 04/09/2017Главный тренер сборной Армении по боксу: В любом случае я рад за О. Бачкова, он заслужил эту медальЧемпионаты других континентов завершились еще в марте. Чтобы выйти на новый пик формы требуется минимум 1,5 месяца, и нам просто не хватило времени.
14:39 04/09/2017Бронзовый призер Чемпионата мира по боксу О. Бачков: Мы сделаем все, чтобы двигаться вперед«В этот раз золото завоевать не удалось. Довольствовался бронзой. Но мы сделаем все, чтобы двигаться вперед», – отметил он.