20:20 09/08/2022Գնդակային հրաձգության ԱԱ պարգևատրության արարողությունըՀրաձիգ Լիլիթ Մկրտչյանը, որը դարձել է աշխարհի առաջնության մեդալակիր, ֆեյսբուքյան իր էջում գնդակային հրաձգության աշխարհի առաջնության պարգևատրության արարողության ուղիղ հեռարձակումն է ապահովել։...
19:04 09/08/2022Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադա. կանանց հավաքականի արդյունքըՀնդկաստանի Չեննայ քաղաքում ավարտվել է Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադան: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Հայաստանի կանանց հավաքականը վերջին տուրում 2,5:1,5 հաշվով առավելության է հասել Խորվաթիայի...
16:05 09/08/2022Արծաթ նվաճելն ու ոսկուն այդքան մոտ լինելն՝ ուղղակի անհավատալի է. Արոնյանը՝ Հայաստանի հավաքականի մասինԱՄՆ դրոշի ներքո հանդես եկող գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը Թվիթերում գրառում է արել՝ անդրադառնալով Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադայում Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականի խաղին ու օլիմպիական...
15:43 09/08/2022Եվրոպայի առաջնություններ՝ ՄյունխենումՄեր երկրի պատվիրակները նույնպես հանդես կգան այդ ստուգատեսում։
13:55 09/08/2022Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադա. Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը՝ փոխչեմպիոնՕլիմպիադայի վերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը հաղթել էր Իսպանիայի հավաքականին։
10:30 09/08/2022Գաբրիել Սարգսյանը՝ Ադրբեջանի թիմին հաղթելու և հաջողության գաղտնիքի մասինՆրա խոսքով, իրենց թիմի համար անսպասելի է այս արդյունքը, քանի որ խաղում էին առանց Լևոն Արոնյանի։ «Անկախ վերջին տուրի արդյունքից, մեր թիմի համար արդեն շատ լավ արդյունք է»։
10:11 09/08/2022Իտալական «Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Մոուրինյոն դիմել է ուկրաինացիներինԻտալական «Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն Դոնեցկի «Շախտյորի» հետ ստուգողական հանդիպումից հետո (5:0) դիմել է Ուկրաինայի քաղաքացիներին: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ նրա խոսքերը հայտնել են...
09:46 09/08/2022Շախմատի օլիմպիադա. Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի մրցակիցը վերջին տուրումՀնդկաստանի Չենայ քաղաքում ընթացող շախմատի 44-րդ Համաշխարհային օլիմպիադայի վերջին՝ 11-րդ տուրի պարտիաները կկայանան այսօր, Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը կմրցի Իսպանիայի հավաքականի հետ: Հայաստանի...
18:30 08/08/2022Գաբրիել Սարգսյանը հաղթեց ՄամեդյարովինՀնդկաստանի Չեննայ քաղաքում ավարտին է մոտենում Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադան:Այս մասին գրում է Արմսպորտը։ Նախավերջին՝ 10-րդ տուրում, Հայաստանի կանանց և տղամարդկանց հավաքականները մրցել են...
14:20 08/08/2022ՖԻԴԵ-ի նախագահ է վերընտրվել Արկադի ԴվորկովիչըՀնդկաստանի Չեննայ քաղաքում, որտեղ ավարտին է մոտենում շախմատի համաշխարհային օլիմպիադան, տեղի ունեցավ ՖԻԴԵ –ի գլխավոր համաժողովը: Օրակարգի գլխավոր հարցը ընտրություններն էին: ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում...
11:18 08/08/2022Պատանի մարզիկները 4 մեդալ են նվաճել «Ասիայի երեխաներ» 7-րդ միջազգային մարզական խաղերումՀայաստանը 4 մեդալ է նվաճել հուլիսի 27-ից օգոստոսի 8-ը ՌԴ Վլադիվոստոկ քաղաքում անցկացված «Ասիայի երեխաներ» 7-րդ միջազգային մարզական խաղերում: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ խաղերի չեմպիոնի...
11:02 08/08/2022Շախմատի օլիմպիադա. Հայաստանի հավաքականներն այսօր մրցում են Ադրբեջանի հետՀնդկաստանի Չեննայ քաղաքում այսօր կկայանան Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադայի 10-րդ տուրի պարտիաները: Հայաստանի կանանց և տղամարդկանց հավաքականներն այսօր մրցում են Ադրբեջանի հետ: Հիշեցնենք, որ...
22:26 07/08/2022Շախմատի օլիմպիադա․ Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը պարտվել է, կանայք՝ հաղթելՀնդկաստանի Չեննայ քաղաքում ընթացող Շախմատի համաշխարհային 44-րդ օլիմպիադայում այսօր կայացել են 9-րդ տուրի պարտիաները: Տղամարդկանց հավաքականը 1:3 հաշվով պարտվել է Ուզբեկստանի թիմին: Հայաստանի...
12:02 07/08/2022Շախմատի օլիմպիադա․ 8-րդ տուրից հետո Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակըՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականը հաղթել է Հնդկաստանին
17:42 06/08/2022Սպերցյանի առաջին մարզիչը պատմել է, թե ինչու է ֆուտբոլիստն ընտրել ոչ թե Ռուսաստանը, այլ Հայաստանի հավաքականը«Դե իմ ազգանունը Սպերցյան է»
09:45 06/08/2022ՈւԵՖԱ-ն պատժամիջոցներ է կիրառել թուրքական «Ֆեներբախչեի» դեմ՝ Պուտինի անունը վանկարկելու համարԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) պատժել է «Ֆեներբախչեին» այն բանի համար, որ ակումբի երկրպագուները Ստամբուլում Կիևի «Դինամոյի» հետ Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի...
09:19 06/08/2022Շախմատի օլիմպիադա. տղամարդկանց հավաքականը ոչ-ոքի է խաղացել ԱՄՆ-ի հետ, կանայք հաղթել են ԻսրայելինԱյս ոչ-ոքիի շնորհիվ Արման Փաշիկյանի գլխավորած թիմը 13 միավորով միանձնյա գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:
19:10 05/08/2022«Գանձասարը», «Ուրարտու-2»-ը և «Շիրակ-2»-ը մեկնարկեցին հաղթանակներովՕգոստոսի 4-ին կայացան ՀՀ Առաջին խմբի առաջին մրցափուլի հետևյալ հանդիպումները։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն ՝ մանրամասնելով․ «Լեռնային Արցախ 2» - «Գանձասար»՝ 1:3 (1:2) Սիսիան, «Քաղաքային» մարզադաշտ...
11:38 05/08/2022Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադա. Լևոն Արոնյանը չի խաղա Հայաստանի հավաքականի դեմՀայաստանի տղամարդկանց հավաքականը, որը 6 տուրից հետո վաստակած 12 միավորով միանձնյա գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը, 7-րդ տուրում կմրցի ԱՄՆ հավաքականի հետ:
20:45 04/08/2022Քեզ հարմարավետ ես զգում այն թիմում, որտեղ ավելի շատ ես խաղում․ Շաղոյանը՝ ԲԿՄԱ տեղափոխության մասինԺիրայր Շաղոյանն օրերս վերադարձավ այնտեղ, որտեղից ամեն ինչ սկսվել էր. 2021 թվականին հենց ԲԿՄԱ-ի կազմում ցուցադրած տպավորիչ խաղի արդյունքում Շաղոյանը հրավիրվեց Հայաստանի ազգային հավաքական, նորամուտը...

11:10 04/09/2017Матч между сборными Армении и Дании будет обслуживать судейская бригада из ШотландииМатч будет обслуживать судейская бригада из Шотландии. Главным арбитром назначен Роберт Мэдден. Помогать ему будут Грэм Стюарт и Аластер Матер. Четвертый судья – Эндрю Даллас.
10:42 04/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян стартовал с победыЛевон Аронян победил Дэниэла Каудери (ЮАР). Грант Мелкумян и Роберт Оганесян сыграли вничью, соответственно, с Борисом Грачевым (Россия) и Максимом Родштейном (Израиль).
20:30 01/09/2017Армянский шахматист Левон Аронян занимает 4-е место в рейтинговой таблице ФИДЕСписок сильнейших шахматистов мира продолжает возглавлять чемпион мира Магнус Карлсен.
17:16 01/09/2017Юношеская сборная Армении примет участие в Чемпионате мира по греко-римской борьбе в АфинахПод руководством старшего тренера Гагика Хачатряна команда с 20 августа проводит учебно-тренировочный сбор в Олимпаване.
13:52 01/09/2017Такого вы ещё не видели: гребец опубликовал фото своих рук в Instagram после плавания по Северному Ледовитому океану«Фото моих рук, которые долгое время находились в мокрых перчатках. Мозоли не были большой проблемой, но соль из воды въедалась в кожу. Просто невероятный опыт», – написал спортсмен.
09:44 01/09/2017Армянский боксер О.Бачков стал бронзовым призером чемпионата мираВ полуфинале армянский боксер уступил представляющему Кубу Энди Крузу Гомесу и не смог выйти в финал.
19:19 31/08/2017Представители Армении примут участие в этапе розыгрыша Кубка мира по роликовым лыжамГенеральный секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саргсян заявил, что два члена команды Армении в ближайшие дни отправятся на международный сбор.
18:04 31/08/2017Армения заняла 26-е место в медальном зачете летней Универсиады в ТайванеПервую тройку составили Япония (37-27-37), Корея (30-22-30), Китайский Тайбэй (26-34-30).
16:40 31/08/2017Глава Минспорта Армении Г. Ростомян: Высоко оцениваю участие наших спортсменов в Чемпионате мира по борьбе«У нас есть два чемпиона мира и два бронзовых призера. Это является результатом кропотливого труда, как спортсменов, так и тренеров», – сказал Грачья Ростомян.
13:17 31/08/2017Отборочный тур ЧМ по футболу: сборная Армении отправилась в РумыниюВстреча между сборными Румынии и Армении состоится 1 сентября. Трансляция матча начнется в 22:45 по ереванскому времени.
10:26 31/08/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян сыграет сперва с Дэниэлом Каудери из ЮАРНа всех стадиях кроме финала матчи состоят из 2 партий. В случае ничьей будут сыграны партии с укороченным времени. В финале играется 4 партии.
14:13 30/08/2017Представитель Армении О. Бачков в полуфинале Чемпионата мира в Гамбурге сразится с мексиканским боксеромИз сборной Армении борьбу продолжает лишь действующий чемпион Европы Ованес Бачков (64 кг).
13:27 30/08/2017Делегация Армении едет в Баку – на форум Парламентской Ассамблеи ЕвронестВ состав делегации войдет также депутат Мане Тандилян.
12:10 30/08/2017Чемпионат мира по боксу в Гамбурге: представитель Армении О. Бачков обеспечил как минимум бронзуВ четвертьфинале Бачков по очкам победил монгола Чинзорига Батаршуха.
17:34 29/08/2017Грачья Ростомян: Впервые с 1995г. борцы вольного стиля Армении завоевали сразу две медали на Чемпионате мираНадеюсь, что на следующем чемпионате будут чемпионские медали.
10:14 29/08/2017Команда Армении завоевала на 29-й летней Универсиаде в Тайване 3 золотые медали, 1 серебро и 2 бронзыВпервые в истории Всемирных студенческих игр Армения имеет двукратного чемпиона в лице гимнаста Артура Товмасяна.
18:31 28/08/2017Тренер молодежной сборной Армении: С 2018 года правила греко-римской борьбы будут серьезно измененыБорьба, особенно греко-римского стиля, при нынешних действующих правилах полностью потеряла зрелищность.
13:17 28/08/2017Универсиада в Тайване: Ушуист Карапет Тевосян обеспечил Армении минимум бронзовую медальВ четвертьфинале Тевосян победил представителя Беларуси Евгения Слипцова.
11:10 28/08/2017Тренер сборной Армении по вольной борьбе: Результат на ЧМ в Париже нормальный, я специально не ожидал медалейНо это спорт. Не думаю, что им что-то помешало. Просто не получилось. Думаю, им еще улыбнется спортивное счастье.
17:29 26/08/2017Пловцы из Армении выступили на юношеском Чемпионате мира в ИндианаполисеНа стартовавшем в американском Индианаполисе юношеском Чемпионате мира по плаванию выступили члены сборной Армении Артур Барсегян и Варсеник Манучарян.