17:10 12/09/2022ՈւԵՖԱ-ն չեղարկել է «Արսենալ»-ՊՍՎ հանդիպումըԵվրոպա լիգայի խմբային փուլի անգլիական «Արսենալի» և հոլանդական ՊՍՎ հանդիպումը չեղարկվել է։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ՈՒԵՖԱ պաշտոնական կայքը։ Նման որոշում է ընդունվել այն պատճառով,...
11:07 12/09/2022Կամո Ունանյանը WSF վարկածով կրկին դարձավ աշխարհի չեմպիոնՍեպտեմբերի 9-11-ը Չեխիայի Պարդուբիցե քաղաքում տեղի ունեցած WSF վարկածով աշխարհի առաջնությանը, սպորտային կարատեի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Հայաստանի կարատեի միության հիմնադիր Կամո Ունանյանը, մի...
22:02 11/09/2022Մալխաս Ամոյանն՝ աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Արթուր Ալեքսանյանը՝ եզրափակչումՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը հաղթել է աշխարհի նախկին չեմպիոն, սերբ Վիկտոր Նեմեշին։ Այսպիսով, Մալխաս...
16:49 11/09/2022Արթուր Ալեքսանյանը հաղթել է թուրք մրցակցինԸմբշամարտիկը դուրս է եկել քառորդ եզրափակիչ։
20:38 09/09/2022Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի նոր ընտրությունը կանցկացվի ԵրևանումՇվեյցարիայի Լոզանում մեկնարկել է միջազգային օլիմպիական կոմիտեի գործկոմի երկօրյա նիստը ՝ հիբրիդային համակարգով: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Միջոցառման առաջին օրը մասնակիցները քննարկել են...
19:26 09/09/2022Լեռնային Արցախը հաղթել է ԱրարատինVBET ՀՊԼ-ի 7-րդ տուրի շրջանակում «Լեռնային Արցախը» Վայքի «Արևիկ» մարզադաշտում ընդունել էր «Արարատին»։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ․ հանդիպումն ավարտվել է տանտերերի հաղթանակով՝ 2-1 հաշվով։ Դուբլի հեղինակ է...
12:45 09/09/2022Ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը կներկայացնի վեց ազատ ոճայինՍեպտեմբերի 13-ին Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադ կմեկնի ՀՀ ազատ ըմբշամարտի հավաքականը: Մեր մարզիկները երկու օր հետո կմասնակցեն այնտեղ մեկնարկող աշխարհի առաջնությանը: Թիմի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ...
15:26 07/09/2022Ավստրալացի թենիսիստ Նիկ Կիրյոսը Խաչանովից կրած պարտությունից հետո կոտրել է ռակետներըԱվստրալացի թենիսիստ Նիկ Կիրյոսը, ով US Open-ի (US Open) քառորդ եզրափակիչում պարտվել է ռուսաստանցի հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովին, հանդիպումից հետո չի կարողացել զսպել էմոցիաները և կոտրել է երկու...
14:38 07/09/2022Հայաստանի կանանց ֆուտբոլի հավաքականն անցկացրած տասը խաղում կրել է նույնքան պարտությունՀայաստանի կանանց ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ավարտեց ելույթները աշխարհի 2023թ. առաջնության ընտրական մրցաշարում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նախորդ բոլոր ինը փուլերի սցենարով, վերջին՝ տասներորդում նույնպես,...
19:56 06/09/2022Շաղոյանը Սոֆիայի ԲԿՄԱ-ում հանդես կգա վարձակալման հիմունքներով«Արարատ-Արմենիայի» մամուլի ծառայությունը հայտնում է. «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Արարատ-Արմենիայի» ֆուտբոլիստ Ժիրայր Շաղոյանը տեղափոխվում է բուլղարական «ԲԿՄԱ Սոֆիա» ակումբ։ Ֆուտբոլիստն այնտեղ հանդես...
16:27 06/09/2022Լիլիթ Մկրտչյանը հնարավորություն է ստացել մասնակցելու Աշխարհի Շախմատի գավաթինՕգոստոսի 19-ից սեպտեմբերի 1-ը Պրահայում տեղի է ունեցավ 22րդ Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունը, որին մասնակցել է նաև Հայաստանի Կանանց ազգային հավաքականը։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի...
16:17 06/09/2022Կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանով հետաքրքրված են «Բարսելոնա» և «Ռեալ» ակումբներըՄադրիդի «Ռեալ» ու կատալոնական «Բարսելոնա» ակումբերը հետևում են Մոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան 19-ամյա Արսեն Զախարյանին։ Այս մասին գրում է Sport.es-ը։ Նշվում է, որ Զախարյանի համար պայքարում առաջատարը...
20:43 05/09/2022Սևանցի Գևորգ Փիլոսյանը թիավարության աշխարհի պատանեկան առաջնությունում գրավել 10-րդ տեղըՀունգարիայի Ցեգետ քաղաքում անցկացվել է թիավարության բայդարկա և կանոէ մրցաձևերի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանը մրցավայր էր գործուղել երեք մարզիկ: Առավել...
19:30 05/09/2022Պիկեն որոշում է կայացրել իր ապագայի վերաբերյալ«Բարսելոնայի» պաշտպան Ժերար Պիկեն պատրաստվում է հեռանալ ակումբից: 35-ամյա խաղացողն արդեն տեղեկացրել է ակումբի ղեկավարությանը ապագայի իր ծրագրերի մասին։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Cadena-ն:...
16:59 03/09/2022Քաթարը թույլ կտա աշխարհի առաջնության ընթացքում գարեջրի վաճառքըՔաթարի իշխանությունները 2022 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության խաղերին թույլ կտան գարեջուր վաճառել մեկնարկից երեք ժամ առաջ և եզրափակիչ սուլիչից մեկ ժամ հետո։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝...
12:17 03/09/2022«Փյունիկ»-ի նոր կիսապաշտպանը հյուսիսմակեդոնացի Ստեֆան Սպիրովսկին է«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա հյուսիսմակեդոնացի կիսապաշտպան Ստեֆան Սպիրովսկին, հայտնում են ակումից։ Սպիրովսկին նախկինում հանդես է եկել հյուսիսմակեդոնական «Պելիստերում»,...
10:11 03/09/2022Համաշխարհային թենիսի աստղ Սերենա Ուիլյամսն ավարտել է կարիերանԱմերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսն ավարտել է կարիերան։ Աստղի համար վերջինը US Open-ի երրորդ շրջանի հանդիպումն էր, որում նա պարտվել է ավստրալացի Այլա Տոմլյանովիչին։ Այս մասին գրում է 360tv.ru...
20:44 01/09/2022Արսեն Զախարյանը մնում է ԴինամոյումՄոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը մնում է ռուսական թիմում։ Այս մասին հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը։ «Օգոստոսի 25-ին ՖԱ «Դինամոն» առաջարկ է ստացել անգլիական «Չելսիից»՝ մեր...
18:43 01/09/2022Արթուր Ալեքսանյանը կպայքարի ԱԱ-ի 4-րդ չեմպիոնության համարՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում սեպտեմբերին կայանալիք աշխարհի առաջնությանն ընդառաջ Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակում է արել Ռիոյի 2016 թվականի օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, արծաթե և բրոնզե...
16:46 01/09/2022Լիլիթ Մկրտչյանը 4-րդն է Եվրոպայի շախմատի կանանց անհատական առաջնությունումՄիջազգային վարպետ Լիլիթ Մկրտչյանը 4-րդ տեղն է զբաղեցրել Պրահայում անցկացված Եվրոպայի շախմատի կանանց անհատական առաջնությունում։ Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ-ից։ ԵԱ-ի վերջին՝ 11-րդ տուրում Մկրտչյանն...

10:26 25/09/2017Кубок мира в Тбилиси: Левон Аронян упустил победу во второй партииСчет стал 1:1.Третья партия состоится сегодня, 25 сентября.
18:48 23/09/2017Чемпионат мира среди военнослужащих: представитель Армении Э. Хачатрян поборется за золотую медальНа чемпионате мира среди военнослужащих сборная Армении уже завоевала две медали. Вчера Карен Асланян (66 кг) стал чемпионом, а Армен Акопян (71 кг) – серебряным призером.
16:28 23/09/2017Арман Микаелян и Карен Григорян лидируют в шахматном турнире «Yerevan Open»11 шахматистов набрали по 3.5 очка, в том числе пять представителей Армении.
10:01 23/09/2017Чемпионат мира среди военнослужащих: борцы из Армении завоевали золото и сереброКарен Асланян (66 кг) и Армен Акопян (71 кг) вышли в финал.
20:31 22/09/2017На чемпионате мира по шоссейным велогонкам Армению представляет Грачья ШабоянГрачья выступит в молодежном первенстве и 23 сентября стартует в групповой гонке на 135 км.
19:50 22/09/2017На чемпионате мира среди военнослужащих за золотые медали поборются 2 армянских борцовСегодня вечером за золотые медали поборются Карен Асланян (66 кг) и Армен Акопян (71 кг).
10:18 22/09/2017В турнир претендентов попал, свадьбой заниматься не желает: Левон Аронян о том, почему ему лучше задержаться в ТбилисиЛевон Аронян победил в полуфинале Максима Вашье-Лаграва и вышел финал, получив право сыграть в турнире претендентов в 2018 году. При этом победу Аронян одержал в День независимости Армении.
16:50 21/09/2017Артур Багдасарян подал в отставку с поста главы Федерации волейбола АрменииА.Багдасарян был избран на должность главы Федерации волейбола Армении в 2013 году.
17:42 20/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян опять сыграл вничью, все решится на тай-брейкеПобедитель в этой паре определится завтра на тай-брейке (партии с укороченным контролем времени).
15:40 20/09/2017Роджер Федерер вновь признан самым высокооплачиваемым теннисистом мираБольшую часть этих денег спортсмен получил по спонсорским соглашениям.
21:00 19/09/2017Профессор П. Касрадзе: Армения и Грузия тесно сотрудничают в сфере спортивной медицины«Мы уже давно тесно сотрудничаем с нашими армянскими коллегами, – отметил П. Карсадзе.
20:12 19/09/2017Глава Минспорта Грачья Ростомян: На сегодня это самое актуальное зло, но у Армении нет проблем с допингомВ конце Грачья Ростомян пожелал продуктивной работы участникам семинара.
18:36 19/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян первую партию полуфинального матча завершил вничьюВторая партия состоится завтра. У Ароняна будут черные фигуры.
14:02 19/09/2017Армянские фигуристы продолжают подготовку к ответственному стартуНе хочу делать прогнозов, но скажу, что я верю в наших спортсменов. Им не нужно объяснять важность рейтингового турнира.
10:11 19/09/2017Армения как шахматная держава: стартовал международный турнир «Ереван Опен»В "Ереван Опен" могут сыграть армянские шахматисты, которые не имеют возможности участвовать в турнирах подобного уровня за рубежом.
15:39 18/09/2017О. Давтян: Любая медаль на чемпионате Европы – это уже успехСтарший тренер молодежной сборной Армении Ованнес Давтян отметил, что доволен медалью, хотя общий результат мог быть и лучше.
14:35 18/09/2017Шутка про узкие глаза японцев дорого обошлась теннисисту из БразилииИгрок жестом показал, какой разрез глаз у его соперника по турниру.
12:26 18/09/2017Генрих Мхитарян: Не важно, с каким счётом ты побеждаешь, главное – сама победаАрмянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян прокомментировал домашнюю победу над «Эвертоном» (4:0) в матче 5-го тура АПЛ.
14:32 16/09/2017«Этот год очень важен, впервые проводится чемпионат такого масштаба»: в Армении стартует первенство по баскетболу«Хотим также провести женское первенство. Есть новые программы на следующий год. Получим помощь от ФИБА для проведения юношеских чемпионатов», – рассказал он.
12:45 16/09/2017Армянские гимнасты стартуют на этапе розыгрыша Кубка мира в ПарижеПеред чемпионатом мира это соревнование станет еще одним подготовительным этапом для наших гимнастов. Чемпионат мира пройдет с 2 по 8 октября.