17:10 12/09/2022ՈւԵՖԱ-ն չեղարկել է «Արսենալ»-ՊՍՎ հանդիպումըԵվրոպա լիգայի խմբային փուլի անգլիական «Արսենալի» և հոլանդական ՊՍՎ հանդիպումը չեղարկվել է։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ՈՒԵՖԱ պաշտոնական կայքը։ Նման որոշում է ընդունվել այն պատճառով,...
11:07 12/09/2022Կամո Ունանյանը WSF վարկածով կրկին դարձավ աշխարհի չեմպիոնՍեպտեմբերի 9-11-ը Չեխիայի Պարդուբիցե քաղաքում տեղի ունեցած WSF վարկածով աշխարհի առաջնությանը, սպորտային կարատեի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Հայաստանի կարատեի միության հիմնադիր Կամո Ունանյանը, մի...
22:02 11/09/2022Մալխաս Ամոյանն՝ աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, Արթուր Ալեքսանյանը՝ եզրափակչումՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը հաղթել է աշխարհի նախկին չեմպիոն, սերբ Վիկտոր Նեմեշին։ Այսպիսով, Մալխաս...
16:49 11/09/2022Արթուր Ալեքսանյանը հաղթել է թուրք մրցակցինԸմբշամարտիկը դուրս է եկել քառորդ եզրափակիչ։
20:38 09/09/2022Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահի նոր ընտրությունը կանցկացվի ԵրևանումՇվեյցարիայի Լոզանում մեկնարկել է միջազգային օլիմպիական կոմիտեի գործկոմի երկօրյա նիստը ՝ հիբրիդային համակարգով: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Միջոցառման առաջին օրը մասնակիցները քննարկել են...
19:26 09/09/2022Լեռնային Արցախը հաղթել է ԱրարատինVBET ՀՊԼ-ի 7-րդ տուրի շրջանակում «Լեռնային Արցախը» Վայքի «Արևիկ» մարզադաշտում ընդունել էր «Արարատին»։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ․ հանդիպումն ավարտվել է տանտերերի հաղթանակով՝ 2-1 հաշվով։ Դուբլի հեղինակ է...
12:45 09/09/2022Ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը կներկայացնի վեց ազատ ոճայինՍեպտեմբերի 13-ին Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադ կմեկնի ՀՀ ազատ ըմբշամարտի հավաքականը: Մեր մարզիկները երկու օր հետո կմասնակցեն այնտեղ մեկնարկող աշխարհի առաջնությանը: Թիմի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ...
15:26 07/09/2022Ավստրալացի թենիսիստ Նիկ Կիրյոսը Խաչանովից կրած պարտությունից հետո կոտրել է ռակետներըԱվստրալացի թենիսիստ Նիկ Կիրյոսը, ով US Open-ի (US Open) քառորդ եզրափակիչում պարտվել է ռուսաստանցի հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովին, հանդիպումից հետո չի կարողացել զսպել էմոցիաները և կոտրել է երկու...
14:38 07/09/2022Հայաստանի կանանց ֆուտբոլի հավաքականն անցկացրած տասը խաղում կրել է նույնքան պարտությունՀայաստանի կանանց ֆուտբոլի ազգային հավաքականը ավարտեց ելույթները աշխարհի 2023թ. առաջնության ընտրական մրցաշարում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նախորդ բոլոր ինը փուլերի սցենարով, վերջին՝ տասներորդում նույնպես,...
19:56 06/09/2022Շաղոյանը Սոֆիայի ԲԿՄԱ-ում հանդես կգա վարձակալման հիմունքներով«Արարատ-Արմենիայի» մամուլի ծառայությունը հայտնում է. «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Արարատ-Արմենիայի» ֆուտբոլիստ Ժիրայր Շաղոյանը տեղափոխվում է բուլղարական «ԲԿՄԱ Սոֆիա» ակումբ։ Ֆուտբոլիստն այնտեղ հանդես...
16:27 06/09/2022Լիլիթ Մկրտչյանը հնարավորություն է ստացել մասնակցելու Աշխարհի Շախմատի գավաթինՕգոստոսի 19-ից սեպտեմբերի 1-ը Պրահայում տեղի է ունեցավ 22րդ Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունը, որին մասնակցել է նաև Հայաստանի Կանանց ազգային հավաքականը։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի...
16:17 06/09/2022Կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանով հետաքրքրված են «Բարսելոնա» և «Ռեալ» ակումբներըՄադրիդի «Ռեալ» ու կատալոնական «Բարսելոնա» ակումբերը հետևում են Մոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան 19-ամյա Արսեն Զախարյանին։ Այս մասին գրում է Sport.es-ը։ Նշվում է, որ Զախարյանի համար պայքարում առաջատարը...
20:43 05/09/2022Սևանցի Գևորգ Փիլոսյանը թիավարության աշխարհի պատանեկան առաջնությունում գրավել 10-րդ տեղըՀունգարիայի Ցեգետ քաղաքում անցկացվել է թիավարության բայդարկա և կանոէ մրցաձևերի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանը մրցավայր էր գործուղել երեք մարզիկ: Առավել...
19:30 05/09/2022Պիկեն որոշում է կայացրել իր ապագայի վերաբերյալ«Բարսելոնայի» պաշտպան Ժերար Պիկեն պատրաստվում է հեռանալ ակումբից: 35-ամյա խաղացողն արդեն տեղեկացրել է ակումբի ղեկավարությանը ապագայի իր ծրագրերի մասին։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Cadena-ն:...
16:59 03/09/2022Քաթարը թույլ կտա աշխարհի առաջնության ընթացքում գարեջրի վաճառքըՔաթարի իշխանությունները 2022 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության խաղերին թույլ կտան գարեջուր վաճառել մեկնարկից երեք ժամ առաջ և եզրափակիչ սուլիչից մեկ ժամ հետո։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝...
12:17 03/09/2022«Փյունիկ»-ի նոր կիսապաշտպանը հյուսիսմակեդոնացի Ստեֆան Սպիրովսկին է«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա հյուսիսմակեդոնացի կիսապաշտպան Ստեֆան Սպիրովսկին, հայտնում են ակումից։ Սպիրովսկին նախկինում հանդես է եկել հյուսիսմակեդոնական «Պելիստերում»,...
10:11 03/09/2022Համաշխարհային թենիսի աստղ Սերենա Ուիլյամսն ավարտել է կարիերանԱմերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսն ավարտել է կարիերան։ Աստղի համար վերջինը US Open-ի երրորդ շրջանի հանդիպումն էր, որում նա պարտվել է ավստրալացի Այլա Տոմլյանովիչին։ Այս մասին գրում է 360tv.ru...
20:44 01/09/2022Արսեն Զախարյանը մնում է ԴինամոյումՄոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը մնում է ռուսական թիմում։ Այս մասին հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը։ «Օգոստոսի 25-ին ՖԱ «Դինամոն» առաջարկ է ստացել անգլիական «Չելսիից»՝ մեր...
18:43 01/09/2022Արթուր Ալեքսանյանը կպայքարի ԱԱ-ի 4-րդ չեմպիոնության համարՍերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում սեպտեմբերին կայանալիք աշխարհի առաջնությանն ընդառաջ Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակում է արել Ռիոյի 2016 թվականի օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, արծաթե և բրոնզե...
16:46 01/09/2022Լիլիթ Մկրտչյանը 4-րդն է Եվրոպայի շախմատի կանանց անհատական առաջնությունումՄիջազգային վարպետ Լիլիթ Մկրտչյանը 4-րդ տեղն է զբաղեցրել Պրահայում անցկացված Եվրոպայի շախմատի կանանց անհատական առաջնությունում։ Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ-ից։ ԵԱ-ի վերջին՝ 11-րդ տուրում Մկրտչյանն...

17:02 15/04/2014Armenian grandmasters in DubaiZaven Andriasian and Tigran L. Petrosian have scored 5.5 points each out of 8 before the last round of the open chess tournament in Dubai. GM Vladimir Akopian has 5 points. GM Romain Edouard...
16:17 14/04/2014Armenian grandmasters at Dubai open chess tournamentGMs Zaven Andriasian and Tigran L. Petrosian have scored 5 points each after 7 rounds at the open chess tournament in Dubai, UAE. They are one point behind the leader, GM Romain Edouard (France). GM...
16:01 14/04/2014Sergei Movsesian’s team finishes 3rd at Russian Club ChampionshipGM Sergei Movsesian’s Saint Petersburg Team took third place at the Russian Club Championship held in Loo.
11:28 14/04/2014Russian Club Championship: Sergei Movsesian beats Yuri YakovichGrandmaster Sergei Movsesian playing in Saint Petersburg Team beat grandmaster Yuri Yakovich in the penultimate round of the Russian Club Championship in Loo.
14:43 12/04/2014Sergei Movsesian at Russian Club ChampionshipSaint Petersburg Team, where Armenian GM Sergei Movsesian plays, has scored 7 team and 15.5 total points and takes 4th position after five rounds at the Russian Club Championship ongoing in Loo.
17:34 11/04/2014Armenian grandmasters at Dubai open chess tournamentGrandmaster Zaven Andriasian has scored 3.5 points after 4 rounds at the open chess tournament in Dubai, UAE.
18:03 10/04/2014Armenian grandmasters in DubaiGrandmasters Vladimir Akopian and Zaven Andriasian have scored 2.5 points each after 3 rounds at the open chess tournament in Dubai, UAE.
18:33 09/04/2014Sergey Grigoriants at Skopje OpenArmenian GM Sergey Grigoriants (Russia) scored 7 points out of 9 and shared 2nd-8th positions among 262 participants at the open chess tournament in Skopje, Macedonia.
17:48 08/04/2014Armenian grandmasters in DubaiGMs Vladimir Akopian, Tigran L. Petrosian and Zaven Andriasian participate in the 16th International Open being held on April 7-15 in Dubai, UAE, the official website of Armenian Chess Federation...
17:40 08/04/2014Aronian to lead chess camp in U.S.Armenian GM Levon Aronian will lead the summer chess camp on July 9-13 in Glendale, California. The camp was organized by Metropolitan Chess Company and the American Chess Academy (director Armen...
12:52 08/04/2014NKR FM receives ConIFA delegationOn April 8, Nagorno-Karabakh Republic Foreign Minister Karen Mirzoyan received a delegation of the Confederation of Independent Football Associations (ConIFA) headed by its General Secretary Sascha...
16:37 07/04/2014Sergei Movsesian at Russian Club ChampionshipArmenian GM Sergei Movsesian as a member of Saint Petersburg Team will participate in the Russian Club Championship on April 7-13 in Loo, the official website of Armenian Chess Federation reported.
16:30 07/04/2014Aronian beats Graf in last round of German Team ChampionshipGM Levon Aronian beat Felix Graf in the last round of the German Team Championship. Aronian, who was playing on the first board of champion team Baden-Baden, scored 2.5 points out of 3, the official...
13:40 07/04/2014Wrestler Arthur Aleksanyan becomes champion of EuropeArmenian Greco-Roman wrestler Arthur Aleksanyan (98 kg) beat Norway’s Martin Nielsen in the semi-final and Turkey’s Cenk Ildem in the final of European Championships in Finland and won the title of...
18:33 04/04/2014Robert Aghasaryan awarded Grandmaster titleWorld Chess Federation (FIDE) awarded 20-year-old Armenian chess player Robert Aghasaryan the title of Grandmaster.
19:04 03/04/2014Alina Balaian wins bronze at Saint Petersburg Women’s ChampionshipArmenian WIM Alina Balaian scored 7.5 points out of 11 and won the bronze medal at Saint Petersburg Women’s Championship.
18:58 03/04/2014Karina Ambartsumova wins bronze at Moscow Women’s ChampionshipArmenian WGM Karina Ambartsumova scored 6 points out of 9 and won the bronze medal at Moscow Women’s Championship.
19:00 02/04/2014Lilit Mkrtchian becomes German Team ChampionArmenian WGM Lilit Mkrtchian won the title of German Team Champion as a member of Bad Königshofen Club.
11:28 02/04/2014Changes in Armenian Premier League match scheduleSome changes have been made in the Armenian Premier League match schedule, the official website of Football Federation of Armenia (FFA) reports, citing the FFA Competitions Organizing Committee.
10:56 27/03/2014Winners of Armenian Boys and Girls Chess Championship semifinalsThe semifinals of Armenian Boys and Girls Chess Championship were held at the Chess Academy of Armenia.