19:02 12/07/2021Կմեկնարկի կանանց բասկետբոլի Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարըՀուլիսի 13-ին, Երևանի նախկին «Արաքս» -«Միկա» մարզահամալիրում, կմեկնարկի կանանց բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության D ենթախմբի չելենջ-մրցաշարը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
18:33 12/07/2021Սոչիում մեկնարկել են շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցաշարերըԱյսօր Սոչիում մեկնարկել են տղամարդկանց և կանանց շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցաշարերը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ համավարակի ընթացքում դա մարզաձևի առաջին խոշոր ստուգատեսն է՝ մասսայականության...
10:36 12/07/2021Արսեն Ջուլֆալակյան. Պաշտոնապես հայտարարում եմ մարզիկի պրոֆեսիոնալ կարիերայիս ավարտի մասին«Ցանկացած լավ բան մի օր ավարտվում է»:
09:49 12/07/2021Եվրո-2020. Իտալիան՝ չեմպիոնԻտալիան առաջին անգամ Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել էր 53 տարի առաջ: Սա Եվրոպայի առաջնությունների պատմության մեջ հաղթանակների ամենամեծ ընդմիջումն է:
18:34 10/07/2021Ֆուտբոլի Եվրո-2020-ի եզրափակչի ժամանակ կարող են հայտնվել մոտ մեկ միլիոն մրջյունՀայտնի է դարձել, որ Անգլիայի ու Իտալիայի հավաքականների միջև Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ խաղի ժամանակ կարող է լինել մոտ մեկ միլիոն թռչող մրջյուն: Ըստ «Գազետա ռու»-ի, այդ մասին հայտնում է Sky News-...
17:46 10/07/2021ՈւԵՖԱ-ն տուգանել է բրիտանացիներին Դանիայի դեմ խաղում երկրպագուների խուլիգանության համարԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈւԵՖԱ-ն, տուգանել է Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիային՝ Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչում Դանիայի դեմ խաղում Անգլիայի ազգային հավաքականի...
10:54 10/07/20213 բրոնզ բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունիցԹբիլիսիում ընթացող բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունից Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորած Հայաստանի պատանեկան հավաքականը կվերադառնա 3 բրոնզե մեդալով: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են,...
20:30 09/07/2021Շատ ուրախ եմ, որ վերադարձել եմ հարազատ ակումբ․ Գրիգոր Մելիքսեթյանը «Փյունիկ»-ում էՇատ ուրախ եմ, որ վերադարձել եմ հարազատ ակումբ։ Այս մասին ասել է ֆուտբոլիստ Գրիգոր Մելիքսեթյանն ՝ «Փյունիկ» վերադառնալուց հետո իր առաջին հարցազրույցում։ «12 տարում թիմում մեծ փոփոխություններ կան՝դեպի...
20:09 09/07/2021ՄՕԿ-ը կրկին սպառնում է IWF-ին` մարզաձևը օլիմպիական ծրագրից հանելու համարՄՕԿ-ը կրկին սպառնում է ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիային` մարզաձևը օլիմպիական ծրագրից հանելու համար:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Ֆեդերացիան չի կարողացել հաստատել նոր սահմանադրության նախագիծը, որը...
19:02 09/07/2021«Ուրարտուն» նվազագույն հաշվով զիջեց «Մարիբորին»Հուլիսի 8-ին՝ սլովենական Մարիբոր քաղաքում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների Լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Մարիբոր»-«Ուրարտու» առաջին հանդիպումը։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանիֆուտբոլի...
20:28 08/07/2021Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի 3-րդ մեդալն ապահովել է Սամվել ԳրիգորյանըՀայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիան հայտնում է․ «Վրաստանում ընթացող բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի 3-րդ մեդալը ապահովեց 48 կգ քաշային Սամվել Գրիգորյանը, ով 1/4 եզրափակիչում...
20:15 08/07/2021«Նոա» հաղթել է Ֆինլանդիայի գավաթակիր ԿուՊՍ-ին«Նոա» առաջին խաղում հաղթել է Ֆինլանդիայի գավաթակիր ԿուՊՍ-ին՝ 1:0 հաշվով։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ «Հուլիսի 8-ին՝ Երևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների...
20:00 08/07/2021Տոկիոյում օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն առանց հանդիսատեսիԱմառային օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում և հարակից Չիբա, Կանագավա և Սայտամա նահանգներում՝ առանց հանդիսատեսի: Այս մասին գրում է Sports.ru-ն։ Որոշումն ընդունվել է այսօր՝...
18:27 08/07/2021Սպորտը մեծ ծավալով կվերադառնա մարզահամալիր․ Կարեն ՂազարյանՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան, բասկետբոլի Ա-Լիգան և Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրը համագործակցության պայմանագիր են ստորագրել։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան։...
09:32 08/07/2021Անգլիան պատմության մեջ առաջին անգամ է դուրս եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչԻտալիա-Անգլիա. Եվրո-2020-ի եզրափակիչը կկայանա հուլիսի 11-ին «Ուեմբլիում»:
19:02 07/07/2021Գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը՝ Սևիլիայի մրցաշարի հաղթողՀայաստանը ներկայացնող գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը բարելավել է իր վարկանիշը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Իսպանիայում ավարտվեց Սիուդադ դե Սևիլիա միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում էին 132...
13:34 07/07/2021Լևոն Արոնյանի և Գաբրիել Սարգսյանի շախմատի ուսումնական կենտրոնը վերաբացվել էՈւսումնական Կենտրոնում պարապմունքներն անվճար են։
13:03 07/07/2021Եվրո -2020. Իտալիան տոնում է, Իսպանիան հիասթափված էԻտալացի երկրպագուները նշում են իրենց թիմի մուտքը Եվրո -2020 եզրափակիչ: Իտալացիները հաղթանակ տոնեցին Իսպանիայի ազգային հավաքականի նկատմամբ 11 մետրանոցների արդյունքում 4:2 հաշվով: Այս մասին գրում է...
12:56 07/07/2021Կարեն Գրիգորյանը՝ Սևիլիայի մրցաշարի հաղթողՆա նաև 4 կետով բարելավել է իր անհատական վարկանիշը։
21:11 06/07/2021Զոհված հերոսի հիշատակը հարգել են Բրազիլիայի ջիու-ջիցու մրցաշարում«Շատերը հերոսների մասին կարդում են գրքերում և դիտում ֆիլմերում, իսկ ես և թիմակիցներս Rio Grappling Armenia-ի բրազիլական ջիու-ջիցու մարզադահլիճում հնարավորություն ենք ունեցել մարզվել հերոսի հետ»,- այս...

19:34 27/06/2016Главный тренер сборной Армении Тигран Гекчян: Если мы используем наш потенциал, то победим в МолдовеСборная Армении по баскетболу 28 июня проведет первую встречу на чемпионате малых стран Европы.
13:27 27/06/2016Плачущего Лионеля Месси пользователи превратили в мем27 июня нападающий «Барселоны» и сборной Аргентины по футболу Лионель Месси заявил, что больше не будет выступать за национальную команду.
16:25 23/06/2016Сборную России по футболу может возглавить женщина – Виталий Мутко«Никакого блока нет. Может быть даже женщина», – сказал он.
15:41 23/06/2016СМИ: Из-за допингового скандала из тяжелоатлетов пока некому представлять Азербайджан на Олимпийских Играх в РиоМеждународная федерация тяжелой атлетики (IWF) лишила сборную Азербайджана части квот на Олимпийских играх-2016 в Рио-де-Жанейро.
13:10 23/06/2016Португальская газета потребовала извинений от Криштиану Роналду за выброшенный микрофонКорреспондент издания подошел к нападающему «Реала» и спросил, готов ли тот к игре Евро-2016 с Венгрией. После этого Роналду вырвал у него из рук микрофон и выбросил его в озеро.
16:58 22/06/2016Не сборная, а «сбродная»: в Сети начался сбор подписей за роспуск национальной футбольной команды России«Наши актеры получают в тысячу раз меньше в год, но они бьют точно в цель! Понятно, что сборная не приедет! Гордыня не позволит. Но мы приглашаем!»
20:09 21/06/2016Азербайджанского тяжелоатлета вновь поймали на допинге: СМИ предвещают конец карьеры Интигама ЗаироваОчередной допинг-скандал в Азербайджане: сборная страны по тяжелой атлетике может быть не допущена до Олимпиады в Рио.
14:08 21/06/2016Рипсиме Хуршудян временно дисквалифицирована и пропустит Олимпийские игры в Рио-де-ЖанейроЕсли наличие препарата в организме армянской спортсменки подтвердится, она будет дисквалифицирована на 2 года.
18:42 20/06/2016Puma в центре скандала: футболки популярного спортивного бренда не выдерживают испытания на Евро-2016Отмечается, что на проходящем во Франции чемпионате Европы по футболу униформу Puma носят спортсмены пяти сборных.
13:00 20/06/2016«Formula-1» в Баку: Полупустые трибуны, мусорные пакеты и кошка на трассеНезаполненные трибуны на Гран-при Европы «Formula-1» в Баку говорят о том, что зрителю не интересна эта гонка, заявил советник президента Российской автомобильной федерации Игорь Ермилин.
18:06 18/06/2016УЕФА накажет футбольные федерации Турции и Хорватии: дело открытоТурецкие болельщики использовали пиротехнику, бросали на поле посторонние предметы. Кроме этого, они обвиняются в проникновении на поле.
16:33 18/06/2016Обзор СМИ: На трассе «Formula-1» в Баку постоянно возникают технические проблемы, происходят аварии«В сочетании с низким уровнем сцепления с асфальтом это делает поиск верных настроек еще сложнее», - сказал пилот.
12:14 18/06/2016Эксперт: «Formula-1» – очередная пропагандистская попытка показать скрывающую зловещую правду безупречную картинку АзербайджанаВ Азербайджане 17 июня стартовали автогонки Гран-при Европы «Formula-1». Соревнования создали большие неудобства для жителей Баку.
11:57 18/06/2016В Рио-де-Жанейро за 1,5 месяца до начала Олимпиады объявили чрезвычайное финансовое положениеВ официальном бюллетене, опубликованном властями штата, отмечается, что тяжелая экономическая ситуация не позволяет выполнить обязательства по проведению Олимпийских и Паралимпийских игр.
21:00 17/06/2016Сомнительная и небезопасная трасса «Formula-1» в Баку: один пилот попал в аварию, еще трое заплуталиКак отмечается, Дженсон Баттон из команды «McLaren Honda» остался недоволен отсутствием зон вылета в трех потенциально опасных местах.
19:17 17/06/2016«Formula-1» продемонстрирует блеск и нищету АзербайджанаВ эпоху ставшего уже историей нефтяного бума властям Азербайджана удалось не только накопить огромное личное богатство и вооружить полицию и армию с целью сохранения режима, но и провести в стране...
17:32 16/06/2016Очередная азербайджанская спортсменка поймана на допингеДобавим также, что азербайджанские команды дисквалифицируются не только за употребление запрещенных допинговых препаратов, но и за неспортивное поведение.
13:20 16/06/2016«Манчестер Юнайтед» предложил Генриху Мхитаряну зарплату в размере € 10 млн. в годМежду тем, «Боруссия» предпочитает удержать Мхитаряна в своих рядах еще один сезон.
16:53 15/06/2016Боксер Гурген Ованнисян завоевал титул вице-чемпиона на молодежном чемпионате ЕвропыСборная Армении возвращается с молодежного чемпионата Европы с 4 медалями, три из которых – бронзовые и одна – серебряная.
15:05 15/06/2016В Бразилии представили медали Олимпиады-2016На торжественной презентации наград Олимпиады и Паралимпиады присутствовал президент Международного олимпийского комитета Томас Бах.