19:02 12/07/2021Կմեկնարկի կանանց բասկետբոլի Եվրոպայի առաջնության չելենջ-մրցաշարըՀուլիսի 13-ին, Երևանի նախկին «Արաքս» -«Միկա» մարզահամալիրում, կմեկնարկի կանանց բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության D ենթախմբի չելենջ-մրցաշարը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
18:33 12/07/2021Սոչիում մեկնարկել են շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցաշարերըԱյսօր Սոչիում մեկնարկել են տղամարդկանց և կանանց շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցաշարերը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ համավարակի ընթացքում դա մարզաձևի առաջին խոշոր ստուգատեսն է՝ մասսայականության...
10:36 12/07/2021Արսեն Ջուլֆալակյան. Պաշտոնապես հայտարարում եմ մարզիկի պրոֆեսիոնալ կարիերայիս ավարտի մասին«Ցանկացած լավ բան մի օր ավարտվում է»:
09:49 12/07/2021Եվրո-2020. Իտալիան՝ չեմպիոնԻտալիան առաջին անգամ Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել էր 53 տարի առաջ: Սա Եվրոպայի առաջնությունների պատմության մեջ հաղթանակների ամենամեծ ընդմիջումն է:
18:34 10/07/2021Ֆուտբոլի Եվրո-2020-ի եզրափակչի ժամանակ կարող են հայտնվել մոտ մեկ միլիոն մրջյունՀայտնի է դարձել, որ Անգլիայի ու Իտալիայի հավաքականների միջև Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ խաղի ժամանակ կարող է լինել մոտ մեկ միլիոն թռչող մրջյուն: Ըստ «Գազետա ռու»-ի, այդ մասին հայտնում է Sky News-...
17:46 10/07/2021ՈւԵՖԱ-ն տուգանել է բրիտանացիներին Դանիայի դեմ խաղում երկրպագուների խուլիգանության համարԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈւԵՖԱ-ն, տուգանել է Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիային՝ Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչում Դանիայի դեմ խաղում Անգլիայի ազգային հավաքականի...
10:54 10/07/20213 բրոնզ բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունիցԹբիլիսիում ընթացող բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունից Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորած Հայաստանի պատանեկան հավաքականը կվերադառնա 3 բրոնզե մեդալով: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են,...
20:30 09/07/2021Շատ ուրախ եմ, որ վերադարձել եմ հարազատ ակումբ․ Գրիգոր Մելիքսեթյանը «Փյունիկ»-ում էՇատ ուրախ եմ, որ վերադարձել եմ հարազատ ակումբ։ Այս մասին ասել է ֆուտբոլիստ Գրիգոր Մելիքսեթյանն ՝ «Փյունիկ» վերադառնալուց հետո իր առաջին հարցազրույցում։ «12 տարում թիմում մեծ փոփոխություններ կան՝դեպի...
20:09 09/07/2021ՄՕԿ-ը կրկին սպառնում է IWF-ին` մարզաձևը օլիմպիական ծրագրից հանելու համարՄՕԿ-ը կրկին սպառնում է ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիային` մարզաձևը օլիմպիական ծրագրից հանելու համար:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Ֆեդերացիան չի կարողացել հաստատել նոր սահմանադրության նախագիծը, որը...
19:02 09/07/2021«Ուրարտուն» նվազագույն հաշվով զիջեց «Մարիբորին»Հուլիսի 8-ին՝ սլովենական Մարիբոր քաղաքում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների Լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Մարիբոր»-«Ուրարտու» առաջին հանդիպումը։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանիֆուտբոլի...
20:28 08/07/2021Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի 3-րդ մեդալն ապահովել է Սամվել ԳրիգորյանըՀայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիան հայտնում է․ «Վրաստանում ընթացող բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի 3-րդ մեդալը ապահովեց 48 կգ քաշային Սամվել Գրիգորյանը, ով 1/4 եզրափակիչում...
20:15 08/07/2021«Նոա» հաղթել է Ֆինլանդիայի գավաթակիր ԿուՊՍ-ին«Նոա» առաջին խաղում հաղթել է Ֆինլանդիայի գավաթակիր ԿուՊՍ-ին՝ 1:0 հաշվով։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ «Հուլիսի 8-ին՝ Երևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում, կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների...
20:00 08/07/2021Տոկիոյում օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն առանց հանդիսատեսիԱմառային օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում և հարակից Չիբա, Կանագավա և Սայտամա նահանգներում՝ առանց հանդիսատեսի: Այս մասին գրում է Sports.ru-ն։ Որոշումն ընդունվել է այսօր՝...
18:27 08/07/2021Սպորտը մեծ ծավալով կվերադառնա մարզահամալիր․ Կարեն ՂազարյանՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան, բասկետբոլի Ա-Լիգան և Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրը համագործակցության պայմանագիր են ստորագրել։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան։...
09:32 08/07/2021Անգլիան պատմության մեջ առաջին անգամ է դուրս եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչԻտալիա-Անգլիա. Եվրո-2020-ի եզրափակիչը կկայանա հուլիսի 11-ին «Ուեմբլիում»:
19:02 07/07/2021Գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը՝ Սևիլիայի մրցաշարի հաղթողՀայաստանը ներկայացնող գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը բարելավել է իր վարկանիշը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Իսպանիայում ավարտվեց Սիուդադ դե Սևիլիա միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում էին 132...
13:34 07/07/2021Լևոն Արոնյանի և Գաբրիել Սարգսյանի շախմատի ուսումնական կենտրոնը վերաբացվել էՈւսումնական Կենտրոնում պարապմունքներն անվճար են։
13:03 07/07/2021Եվրո -2020. Իտալիան տոնում է, Իսպանիան հիասթափված էԻտալացի երկրպագուները նշում են իրենց թիմի մուտքը Եվրո -2020 եզրափակիչ: Իտալացիները հաղթանակ տոնեցին Իսպանիայի ազգային հավաքականի նկատմամբ 11 մետրանոցների արդյունքում 4:2 հաշվով: Այս մասին գրում է...
12:56 07/07/2021Կարեն Գրիգորյանը՝ Սևիլիայի մրցաշարի հաղթողՆա նաև 4 կետով բարելավել է իր անհատական վարկանիշը։
21:11 06/07/2021Զոհված հերոսի հիշատակը հարգել են Բրազիլիայի ջիու-ջիցու մրցաշարում«Շատերը հերոսների մասին կարդում են գրքերում և դիտում ֆիլմերում, իսկ ես և թիմակիցներս Rio Grappling Armenia-ի բրազիլական ջիու-ջիցու մարզադահլիճում հնարավորություն ենք ունեցել մարզվել հերոսի հետ»,- այս...

14:57 27/12/2012Chibukhchian, Sevian start with win in Las VegasArmenian GM Artur Chibukhchian and FM Samuel Sevian started with a win at North American open in Las Vegas.
14:39 27/12/2012Armenian chess players in Al AinArmenian GM Tigran Kotanjian, scoring 4.5 points after five rounds, leads the open chess tournament in Al Ain, UAE together with GM Pavel Kotsur (Kazakhstan).
13:49 27/12/2012Armenian Chess Players in GroningenArmenian GM Zaven Andriasian and IM Mher Hovhanisian have scored 4 points each after 5 rounds at the open that is being held in Groningen, Netherlands.
10:22 27/12/2012President Serzh Sargsyan attends award ceremony of Armenian representatives of sportOn December 26, in the evening, Armenian President Serzh Sargsyan attended the award ceremony of Armenian sportsmen and trainers, the President’s press service reports.
15:00 25/12/2012Armenian chess players in GroningenArmenian GM Zaven Andriasian has scored 3.5 points after four rounds at the open chess tournament in Groningen, Netherlands.
13:57 25/12/2012Tigran Kotanjian scores 3 points after 3 roundsArmenian GM Tigran Kotanjian has scored 3 points after three rounds and is leading together with GM Evgenij Miroshnichenko (Ukraine) at the open that is being held in Al-Ain, UAE.
12:01 25/12/2012Samuel Sevian fulfills international master normArmenian 12-year-old Samuel Sevian (USA) fulfilled an International Master norm two rounds before the end of Metropolitan tournament that is being held in Los Angeles, USA, the Armenian Chess...
11:59 25/12/2012Armenian GMs in NetherlandsArmenian GM Zaven Andriasian and IM Mher Hovhanisian have scored 2,5 points each after 3 rounds of the open that is being held in Groningen, Netherlands.
11:39 25/12/2012Arsen Julfalakyan best Armenian sportsman in 2012According to the surveys of the Republican Federation of sport journalists the 10 best sportsmen of “2012 season” were decided.
18:45 22/12/2012Malaga’s Isco wins Golden Boy awardMalaga attacking midfielder Isco has won the prestigious Golden Boy prize, which is awarded to Europe's best under-21 player by Italian newspaper Tuttosport, Goal.com reported.
18:25 22/12/2012Mourinho wishes speedy recovery for Barcelona's VilanovaReal Madrid coach Jose Mourinho has offered his support to Barcelona counterpart Tito Vilanova, Tribalfootball.com reported.
14:01 21/12/2012Armenian chess players in Groningen OpenArmenian GM Zaven Andriasian, IMs Vahe Baghdasaryan, Mher Hovhanisian participate in an open chess tournament that will be held in Groningen, Netherlands on December 21-30, the website of Armenian...
13:06 20/12/2012Armenian chess players at Los AngelesArmenian GMs Artur Chibukhchian (Armenia), Melikset Khachiyan (USA), IM Andranik Matikozyan (Armenia), 12-year-old Samuel Sevian (USA) are taking part in the 23rd Metropolitan round-robin tournament...
14:55 19/12/2012Levon Aronian is the First in BlindfoldThe World Mind Games at which Armenian GM Levon Aronyan was present ended in Beijing. Aronian had a brilliant game at the Blindfold chess tournament and took the first place with the score of 5.5....
19:06 17/12/2012Bako Sahakyan receives FFA chairman Ruben Hayrapetyan, Armenian football player Henrikh MkhitaryanOn December 17, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received chairman of Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan and Armenian football player Henrikh Mkhitaryan.
16:20 17/12/2012Krikor-Sevag Mekhitarian took 2nd placeArmenian GM Krikor-Sevag Mekhitarian (Brazil) had no defeat, scored 7 points out of 9 and shared 1st-3rd places with GMs Alexandr Fier (Brazil) and Diego Flores (Argentina) at the round-robin...
13:52 17/12/2012Famous boxer Arthur Abraham defended WBO middleweight champion titleOn December 15, Armenian boxer who represents Germany, former world middleweight champion in IBF Arthur Abraham defeated 30-year-old French boxer Mehdi Buadla and defended the title of WBO...
19:21 15/12/2012Gabriel Sargissian - vice champion of EuropeOlympic champions Gabriel Sargissian, Tigran Petrosian, GMs Zaven Andriasian, Hrair Simonian, IM Vahe Baghdasaryan participated in European Rapid and Blitz Chess Championships on December 14-16 in...
17:09 14/12/2012Narek Beglaryan moves to “Gandzasar”As the official site of “Mika” reports Narek Beglaryan will play in the staff of Kapan’s “Gandzasar” team.
19:09 13/12/2012Armenian chess players to participate in European ChampionshipsOlympic champions Gabriel Sargissian, Tigran Petrosian, GMs Zaven Andriasian, Hrair Simonian, IM Vahe Baghdasaryan will participate in European Rapid and Blitz Chess Championships on December 14-16...