19:55 19/07/2021Էստոնիայում կայացել է Եվրոպայի մինչև 20 տարեկան աթլետների առաջնությունըԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում անցկացվել է Եվրոպայի մինչև 20 տարեկան աթլետների առաջնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը միաժամանակ նշելով, որ մրցաշարին հայտավորված էին աշխարհամասի 48 երկրների...
18:04 19/07/2021«Արարատը» «Շլյոնսկի» արգելքը հաղթահարելու դեպքում կմրցի «Արդա»-«Հապեոլ Բեր Շևա» զույգի հաղթողի հետ«Արարատը» «Շլյոնսկի» արգելքը հաղթահարելու դեպքում կմրցի «Արդա»-«Հապեոլ Բեր Շևա» զույգի հաղթողի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀՖ-ն։ «Հուլիսի 19-ին՝ ՈՒԵՖԱ-ի շտաբ-բնակարանում՝ շվեյցարական Նիոնում, կայացել...
17:55 19/07/2021Օլիմպիականները մեկնում ենԸնդամենը չորս օր է մնացել Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի մեկնարկին: Օլիմպիական գյուղն աստիճանաբար լցվում է մասնակիցներով: ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանից առաջինը մրցավայր է մեկնել /հուլիսի...
10:13 19/07/2021Հայ բռնցքամարտիկները մեկնել են ՏոկիոՏոկիոյի օլիմիական խաղերի ուղեգիր նվաճած Կորյուն Սողոմնյանը, Հովհաննես Բաչկովն ու Արման Դարչինյանը` հավաքականի երկրորդ մարզիչ Ռոբերտ Պետրոսյանի և Կարեն Ղազարյանի գլխավորությամբ Երևան-Վիեննա-Տոկիո...
22:21 18/07/2021Աշխարհի Գավաթ. Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է ադրբեջանցի ՄամեդյարովինՀուլիսի 19-ին կկայանան 3-րդ շրջանի պատասխան պարտիաները:
10:05 17/07/2021Կորոնավիրուսի առաջին դեպքն է գրանցվել Տոկիոյի Օլիմպիական ավանումԿորոնավիրուսի վարակի առաջին դեպքն է հայտնաբերվել Տոկիոյի Օլիմպիական ավանում: Միևնույն ժամանակ հիվանդի քաղաքացիությունը, սեռը և տարիքը չեն նշվել։ news.ru-ի հաղորդմամբ, հայտնում է NHK հեռուստաալիքը:...
18:15 16/07/2021Օլիմպիական խաղերին ոչ մի մարզիկ կամ թիմ չպետք է որակազրկվի կորոնավիրուսի դրական թեստի պատճառով. ՄՕԿՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) ներկայացրել է կարևոր փաստաթուղթ: Այնտեղ ասվում է, թե ինչ ազդեցություն կունենան մարզիկների և տեխնիկական անձնակազմի մոտ կորոնավիրուսի դրական թեստերը`...
17:28 16/07/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ մարզիկների ավանդական շքերթը չի լինիՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները որոշել են հրաժարվել բացման արարողության ժամանակ մարզիկների ավանդական շքերթից: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազմկոմիտեն և ՄՕԿ-ը ամեն բան անում են մարզիկների...
11:42 16/07/2021Աշխարհի գավաթ․ Արոնյանի մոտ գրանցվել է տեխնիկական պարտություն, Մարտիրոսյանն ու Դանիելայնը հաղթանակներ տարանՍոչիում շարունակվում է շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը, որտեղ մեկնարկեցին երկրորդ տուրի հանդիպումները: Հայաստանի բոլոր ներկայացուցիչները դուրս էին եկել երկրորդ տուր՝ առաջին տուրի արդյունքներով։...
19:34 15/07/2021Գևորգ Ղազարյանը վերադարձել է «Փյունիկ»«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի։ Ինչպես հայտում է ակումբի մամուլի ծառայությունը, թիմին է միացել 33-ամյա կիսապաշտպան Գևորգ Ղազարյանը։ «Գևորգ Ղազարյանը մեր ակումբի սան է։ Հանդիսանում է նաև Հայաստանի...
18:24 15/07/2021«Գանձասարը» հանդես կգա Հայաստանի Առաջին խմբում«Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ն ՀՖՖ է ներկայացրել հավաստագիր՝ Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությանը (2021-22 մրցաշրջան) մասնակցելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում են ֆեդերացիայից։ Չնայած «Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ն չունի...
16:11 15/07/2021Արոնյանը չի մասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկության 2-րդ շրջանի առաջին պարտիայինԱռողջական խնդիրների պատճառով Լևոն Արոնյանը չի մասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկության 2-րդ շրջանի առաջին պարտիային։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ լրացուցիչ թեստավորումներից հետո պարզ...
15:18 15/07/2021Տոկիոյի խաղերի կազմկոմիտեն առաջին անգամ հայտարարել է օտարերկրյա պատվիրակությունների շրջանում վարակման դեպքերի մասինՏոկիոյի Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն հինգշաբթի օրը առաջին անգամ պաշտոնապես հայտարարել է առաջիկա խաղերի մասնակիցների շրջանում կորոնավիրուսային վարակի դեպքերի մասին: Վերջինիս տվյալներով ՝ վարակը...
20:09 14/07/2021Գևորգ Հովհաննիսյանը նշանակվել է «Դիլա»-«Ժիլինա» հանդիպման մրցավարների տեսուչՀուլիսի 15-ին՝ վրացական Գորի քաղաքում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների Լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Դիլա» (Վրաստան) - «Ժիլինա» (Սլովակիա) պատասխան հանդիպումը։ ՀՖՖ-ի փոխանցմամբ՝ տեսուչ Գևորգ...
18:06 14/07/2021Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ տեղի կունենա երդման արարողությունՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ, ավանդույթի համաձայն, տեղի կունենա երդման արարողություն: Ինչպես հաղորդում է ՀԱՕԿ-ը, արարողությանը կմասնակցեն ճապոնացի մեկական մարզիկ-մարզուհի,...
19:51 13/07/2021Oլիմպիական ավանն արդեն գործում էՏոկիոյի խաղերի օլիմպիական ավանն արդեն գործում է: Այս մասին հայտնել է կազմկոմիտեն, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։ Համավարակի պատճառով բացման պաշտոնական արարողություն չի կատարվել: Գյուղը գտնվում է Տոկիոյի...
19:14 13/07/2021Տոկիոն՝ օլիմպիական խաղերի ամենապատրաստված մայրաքաղաքըՏոկիոյում գտնվող միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախը հանդիպել է խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավար Սեյկո Հաշիմոտոյի հետ: Բախը Տոկիոն համարել է խաղերի պատմության ամենապատրաստված քաղաքը,...
18:19 13/07/2021Հունաստանում չեն ընդունել թուրքական ակումբի ֆուտբոլիստների ՊՇՌ թեստերի արդյունքները. թիմը հետ է վերադարձելԱթենքի օդանավակայանի աշխատակիցները չեն ընդունել թուրքական Գալաթասարայ ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստների Թուրքիայում արած ՊՇՌ թեստի արդյունքները։ Թուրքական ակումբի ֆուտբոլիստները Աթենք էին եկել,...
11:25 13/07/2021Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահը ճապոնացիներին չինացիներ է անվանելՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը շփոթել է ճապոնացիներին չինացիների հետ: «Մեր ընդհանուր նպատակն է խաղերն անվտանգ անցկացնել բոլորի համար՝ մարզիկների, պատվիրակությունների անդամների և,...
10:25 13/07/2021Զավեն Հովհաննիսյանը կսպասարկի ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլի հանդիպումըՀուլիսի 13-ին՝ Իսլանդիայի մայրաքաղաք Ռեյկյավիկում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Վալուր» (Իսլանդիա) -«Դինամո Զագրեբ» (Խորվաթիա) պատասխան հանդիպումը։ Հանդիպումը կսպասարկի...

19:34 08/07/2016Обсуждаются вопросы организации в 2019 году в Арцахе 7-х Всеармянских летних игрПрезидент Саакян отметил важность проведения Всеармянских игр в НКР с точки зрения развития культурно-спортивной жизни, а также укрепления триединства Армения – Арцах – Диаспора.
14:43 08/07/2016WADA выражает недовольство медленными темпами развития антидопингового процесса в АзербайджанеДобавим, что азербайджанские команды дисквалифицируются не только за употребление запрещенных допинговых препаратов, но и за неспортивное поведение.
09:59 08/07/2016Евро-2016: французы радовались выходу своей сборной в финал до самого утраДубль в составе «трехцветных» оформил Антуан Гризман. «Немецкая машина» отправилась домой.
20:36 07/07/2016В Армении появится профессиональный баскетбольный клубПеред участием в чемпионате мы знали, что будет нелегко. В спорте возможно все.
12:28 07/07/2016Европейская теннисная ассоциация отменила турниры в Турции из-за угрозы терактовTennis Europe ведет переговоры с национальными федерациями с целью оперативно найти замены для проведения турниров в установленные или близкие сроки.
15:03 06/07/2016Тигран Гекчян: Мы показали Европе, что у нас боеспособная командаСборная Армении по баскетболу открыла новую страницу армянского баскетбола, подготовив почву для новых и больших побед, заявил главный тренер сборной Тигран Гекчян.
19:48 05/07/2016«Единство приводит к победам»: президент Серж Саргсян встретился со сборной Армении по баскетболуВы доказали простую истину о том, что Армения без Диаспоры, без наших братьев и сестер – это одна страна, и с Диаспорой – совсем другая.
11:54 05/07/2016Ставшая чемпионом сборная Армении по баскетболу вернулась в Ереван«Конечно, у нас были сильные соперники, но мы были сильнее», – отметил игрок сборной Армении Амиран Амирханов.
10:51 05/07/2016Сборную Исландии по футболу в Рейкьявике встретили десятки тысяч фанатовИсландская команда, впервые выступавшая на крупном турнире, на чемпионате Европы во Франции сумела дойти до 1/4 финала, где уступила лишь хозяевам первенства со счетом 2:5.
11:57 04/07/2016Андре Спайт Мкртчян – лучший баскетболист чемпионата малых стран ЕвропыСборная Армении по баскетболу в финале чемпионата малых стран Европы одержала победу над Андоррой со счетом 79:71 и победила в турнире.
11:42 04/07/2016Лионель Месси передумал и вернется в сборную Аргентины3 июля несколько сотен аргентинцев вышли на митинг в Буэнос-Айресе с призывом к Месси вернуться в национальную команду.
09:30 04/07/2016Сборная Армении по баскетболу – чемпион малых стран ЕвропыВ финале чемпионата малых стран Европы по баскетболу сборная Армении встречалась 3 июля с командой Андорры.
09:03 04/07/2016Определились все пары полуфиналистов Евро-2016В первом полуфинальном поединке 6 июля в Лионе встретятся сборные команды Португалии и Уэльса. День спустя, 7 июля, на стадионе в Марселе сразятся Франция и Германия.
17:55 02/07/2016Ватцке рассказал, почему «Боруссия» приняла предложение «Манчестера Юнайтед» о трансфере Генриха МхитарянаПолузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян перешел в английский клуб за рекордные 42 млн. евро и стал самым дорогим футболистом с постсоветского пространства.
13:57 02/07/2016Армянский футболист Юра Мовсисян признан лучшим игроком июня в MLSПо итогам опроса за нападающего «Реал Солт-Лейк» проголосовало 36,77% болельщиков.
09:59 02/07/2016Сборная Уэльса обыграла Бельгию и сыграет с Португалией в полуфинале Евро-2016Полуфинал состоится 6 июля.
19:29 01/07/2016Евросоюз продлил экономические санкции против России, Москва обвинила ЕС в недальновидностиВ ведомстве подчеркнули, что Евросоюз рискует утратить целый ряд сегментов российского рынка.
10:44 01/07/2016Сборная Португалии стала первым полуфиналистом Евро-2016В полуфинале сборная Португалии сыграет с победителем встречи Уэльс – Бельгия, которая состоится 1 июля.
12:59 29/06/2016Сборная Армении по баскетболу стартовала с победы на чемпионате малых стран ЕвропыВторую встречу сборная Армении проведет с командой Андорры. Встреча состоится 29-го июня.
13:56 28/06/2016Висенте дель Боске покинет сборную Испании, которую может возглавить КапарросСборная Испании проиграла со счетом 0:2 в матче 1/8 финала чемпионата Европы национальной команде Италии.