09:09 10/06/2020Հունիսի 14-ին կմեկնարկի կանանց շախմատի միջազգային առցանց կայծակնային անդրանիկ մրցաշարըՀունիսի 14-ին կմեկնարկի կանանց շախմատի միջազգային առցանց կայծակնային անդրանիկ մրցաշարը՝ Djerba Women Online open-ը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Արդեն հայտավորվել են 60 երկրների ավելի քան 300...
20:21 09/06/2020Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիան ավելի քան 11,6 միլիոն դոլար կհատկացնի բոլոր երկրների ԱՕԿ-ներինԱզգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիան ավելի քան 11,6 միլիոն դոլար կհատկացնի բոլոր երկրների ԱՕԿ-ներին՝ համաճարակի պատճառով առաջացած ֆինանսական ճգնաժամի և Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի...
19:17 09/06/2020Ստամբուլը դիմելու է 2032 թ. Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար2032 թվականի օլիմպիական խաղերը հնարավոր է անցկացվեն Ստամբուլում։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Հասան Արատը։ Նրա խոսքով, իր երկիրը, որն...
18:29 09/06/2020Հայ ֆուտբոլիստները Ռուսաստանում լեգիոներ չեն համարվիՌուսաստանի ֆուտբոլի միությունը մյուս խաղաշրջանից լեգիոներ չի համարի Հայաստանից, Ղազախստանից և Ղրղզստանից ֆուտբոլիստներին: sport.ru-ի հաղորդմամբ, աղբյուրի տվյալներով, համապատասխան որոշումը կընդունվի...
14:06 09/06/2020«Չելսին» մտադիր է ձեռք բերել գերմանացի կիսապաշտպան ԽավերցինԼոնդոնյան «Չելսին» մտադիր է ձեռք բերել «Բայեր Լևերկուզեն 04» -ի կիսապաշտպան Կայ Խավերցին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, գերմանացի 20-ամյա ֆուտբոլիստի արժեքը գնահատվում է 75 միլիոն եվրո:...
13:50 09/06/2020Ալեքսանդր Տարխանովը հեռացել է «Փյունիկից»Ալեքսանդր Տարխանովը հեռացել է «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի փոխնախագահի պաշտոնից` կապված Կրասնոյարսկի «Ենիսեյ» ֆուտբոլային ակումբ տեխափոխվելու հետ` որպես գլխավոր մարզիչ:Այս մասին հայտնում են...
09:06 09/06/2020Հենրիխ Մխիթարյանը ցանկանում է երկար ժամանակով մնալ «Ռոմա»-ում«Ես չեմ բողոքում, ֆուտբոլային կյանքն այնպիսին է, որ դու պետք է պատրաստ լինես ամեն ինչի»,- ասել է ֆոիտբոլիստը։
20:23 08/06/2020Գեղարքունիքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպք. մարզպետՀունիսի 8-ի դրությամբ Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպք, 13 առողջացած։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը: «Փաստացի...
19:43 08/06/2020«Արարատ-Արմենիան» հաղթել է «Ալաշկերտին», «Լոռի ՖԱ»-«Շիրակ»՝ ոչ-ոքիՀայաստանի ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խմբի 21-րդ տուրի շրջանակներում կայացել է երկու հանդիպում։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Մասնավորապես, հունիսի 8-ին կայացել են Հայաստանի Բարձրագույն խմբի...
19:20 08/06/2020Մբապեն «էժանացել» է 6 միլիոն եվրոյովՖրանսիացի ֆուտբոլիստ Կիլիան Մբապեն աշխարհում ամենաթանկ ֆուտբուլիստն է։ Բայց կորոնավիրուսի համավարակի ընթացքում նրա գինը նվազել է 6 միլիոն եվրոյով։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Շվեյցարիայում գտնվող Սպորտի...
19:00 08/06/2020Եթե օլիմպիական խաղերը 2021-ին չկայանան, ապա դրանք չեղյալ կհայտարարվեն. ՄՕԿ-ի անդամՏոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը պետք է անցկացվեն 2021 թ., եթե մարզահանդեսը հաջորդ տարի էլ չկայանա, ապա դրանք չեղյալ կհայտարարվեն։ Այս մասին ասել է ՄՕԿ-ի անդամ, «Փարիզ-2024»-ի համակարգող...
17:26 08/06/2020Ըստ վերլուծությունների՝ կարանտինի ընթացքում 88%-ով աճել է ֆիզիկական վարժություններով զբաղվողների թիվըԱթլետիկայի համաշխարհային ֆեդերացիան, կազմակերպության անդամ 214 ֆեդերացիաների հետ, առցանց քննարկել է մարզաձևի զարգացման նոր ռազմավարական ծրագիրը, կորոնավիրուսի համավարկին առնչվող առողջապահական...
10:44 08/06/2020Որոնք են Անգլիայի ամենածախսատար ֆուտբոլային ակումբները«Sunday World»-ի լրագրող Կևին Պալմերն իր թվիթերյան միկրոբլոգում հրապարակել է Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի ակումբների վերջին հինգ տարվա վարկանիշային ցուցակը՝ զուտ ծախսերի առումով, փոխանցում է...
18:47 06/06/2020NBA-ի խաղացողները ամեն օր կորոնավիրուսի թեստ են անցնելուԲասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) խաղացողները մրցաշրջանի վերսկսումից հետո ամեն օր կորոնավիրուսի թեստ են անցնելու, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հրապարակման համաձայն, եթե բասկետբոլիստներից որևէ մեկի...
18:28 06/06/2020Մայքլ Ջորդանը 100 միլիոն դոլար կտրամադրի սևամորթներին աջակցելու համարԲասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) վեցակի չեմպիոն Մայքլ Ջորդանը, «Ջորդան» բրենդի հետ միասին, տասը տարվա ընթացքում հարյուր միլիոն դոլար կնվիրաբերի այն կազմակերպություններին, որոնք պայքարում...
16:33 06/06/2020Վագները կարող է վերադառնալ «բանակայինների» ճամբարԲրազիլացի հարձակվող 35-ամյա հարձակվող Վագներ Լավը մի քայլ հետ է ռուսական Պրեմիեր լիգա վերադառնալու, փոխանցում է «Սպորտ.ռու»-ն։ Նշվում է, որ հարձակվողը հնարավոր է նաև ցանկություն ունենա «CSKA»...
19:31 05/06/2020Օլիմպիական խաղեր. Ուղեգրեր ստացած մարզիկների թվում է Արթուր ԴավթյանըՄարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիան /FIG/ հրապարակել է Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի խաղարկման վերափոխված համակարգը։ Ընտրության ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 2021 թ․ հունիսի 29-ը: Դա...
12:40 05/06/2020Գերմանացի մարզիչը համաձայնել է աշխատել ՄիլանումՄիլանը պայմանավորվել է մարզիչ Ռալֆ Ռանգնիկի հետ: Հաջորդ խաղաշրջանում 61-ամյա գերմանացի մասնագետը կգլխավորի իտալական սուպերակումբը: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Ռանգնիկը լայն լիազորություններ կունենա: Նա...
20:00 04/06/2020Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի աշխատակիցները հեռավար աշխատանքից հետո վերադարձել են աշխատավայրՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի աշխատակիցները գրեթե երկու ամսվա հեռավար աշխատանքից հետո վերադարձել են աշխատավայր՝ կազմակերպության շտաբ բնակարան։ Ըստ ՀԱՕԿ-, Ճապոնիայի իշխանությունների...
19:41 04/06/2020Բադմինթոնի համաշխարհային ֆեդերացիան տեղեկացնում է առաջիկա մրցումների վերսկսման մասինԲադմինթոնի համաշխարհային ֆեդերացիան (BWF) ներկայացրել է առաջիկա օլիմպիական խաղերի ընտրական մրցաշարերի թարմացված համակարգը։Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Որակավորման մրցումները կվերսկսվեն 2021թ․ հունվարի...

13:27 30/04/2012FC Shirak wins Armenian CupFC Shirak won Armenian Cup after beating FC Impuls 1-0 in Gyumri. Yoro Lami scored the only goal of the game in the 37th minute. The win paved the way for Shirak Football Club’s participation in...
12:59 30/04/2012MP Samvel Alexanyan elected to FFA Executive CommitteeThe Football Federation of Armenia (FFA) held a conference in Gyumri. FFA Executive Committee members were approved at the conference. Hovhannes Varyan quitted the Executive Committee and MP Samvel...
18:28 28/04/2012UEFA releases statement on Dnepropetrovsk eventsUEFA has been made aware of the explosions that occurred in Dnepropetrovsk and is waiting for the results of the investigation of the Ukrainian authorities into the matter, UEFA.com reported.
17:54 28/04/2012Real Madrid on the verge of signing new Adidas deal until 2020Real Madrid are on the verge of signing a new sponsorship deal with Adidas until 2020, Marca claims.
15:53 28/04/2012Mancini remains wary of United's 'internal force'Manchester City boss Roberto Mancini believes that Manchester United's stronger team spirit could prove pivotal in deciding the fate of the Premier League title this season, Goal.com reported.
18:05 27/04/2012Villas-Boas reportedly offers his services to BarcelonaFormer Chelsea coach Andre Villas-Boas has informed Barcelona that he will be available to succeed Pep Guardiola at the helm of the club, Sport claims.
18:04 27/04/2012Guardiola confirms he will quit Barcelona at the end of the seasonBarcelona coach Pep Guardiola has announced that he will leave the club at the end of the season, Goal.com reported.
13:46 27/04/2012Armenia youth football team heads to Kazakhstan for President's CupWe had reported earlier that Armenia national under-17 football team will play in Kazakhstan President's Cup from April 27 to May 3 in Almaty.
12:37 27/04/2012Hovhannes Davtyan grabs silver in European Judo ChampionshipIn the final of European Judo Championship in Chelyabinsk, Russia Armenian judoka Hovhannes Davtyan (60 kg) lost to Russia’s Beslan Mudranov.
17:14 26/04/2012Robben 'very proud' of Bayern Munich winBayern Munich winger Arjen Robben revealed that he was 'very proud' of his team following their Champions League semi-final victory over Real Madrid on Wednesday night, Sports Mole reported.
16:47 26/04/2012European Judo Championships: Hovhannes Davtyan moves to semi-finalsEuropean Judo Championships kicked off Thursday in the Russian city of Chelyabinsk. Armenia’s Hovhannes Davtyan (60kg) beat his rivals in three rounds and moved to the semi-finals. In the...
18:57 25/04/2012Pique discharged from hospitalGerard Piqué underwent tests after colliding with Drogba and Valdés at the start of the first half of the UEFA Champions League semi-final at the Camp Nou.
18:20 25/04/2012Jose Mourinho sees 'no reason' to leave Real MadridJose Mourinho says he is not planning to leave Real Madrid this summer as he closes in on winning a league title in a fourth different country, BBC Sport reported.
16:30 25/04/2012Fernando Torres: The best team doesn't always winChelsea striker Fernando Torres has warned Barcelona that "the best team doesn't always win" as the Blues prepare to defend a 1-0 lead in their Champions League semi-final second leg, Goal.com...
14:15 25/04/2012Kramnik beats Aronian in 3rd roundIn the 3rd round of Kramnik-Aronian friendly match Vladimir Kramnik defeated Levon Aronian making the Armenian chess player to suffer his first defeat.
13:44 25/04/2012Susi Kentikian to challenge Melissa McMorrowUnified women’s flyweight world champion Susi Kentikian will put her titles on the line against Melissa McMorrow on May 16 at Brandenburg Hall in Frankfurt, Germany, boxingscene.com report says.
18:23 23/04/2012Artur Yedigaryan to participate in Armenia national football team friendly matchesFC Khimki half-back Artur Yedigaryan has been invited to Armenia national football team which will hold a training camp from May 25 to June 6.
17:20 23/04/2012Vladimir Akopian moves down two placesVladimir Akopian drew with Yuri Kuzubov of Ukraine in the 8th round of Dubai Open Chess Championship and slid down to 5th place with 6 points.
16:52 23/04/2012Abramovich to offer Di Matteo £750,000 bonus for Champions League triumphChelsea boss Roberto Di Matteo has been offered a £750,000 bonus for winning the Champions League by Roman Abramovich, Goal.com reported, citing The Times.
16:07 23/04/2012Aronian to play with match main sponsorThe main sponsor of the match Kramnik - Aronian and the Russian businessman Oleg Skvortsov does not plan a passive participation in the event.