09:09 10/06/2020Հունիսի 14-ին կմեկնարկի կանանց շախմատի միջազգային առցանց կայծակնային անդրանիկ մրցաշարըՀունիսի 14-ին կմեկնարկի կանանց շախմատի միջազգային առցանց կայծակնային անդրանիկ մրցաշարը՝ Djerba Women Online open-ը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Արդեն հայտավորվել են 60 երկրների ավելի քան 300...
20:21 09/06/2020Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիան ավելի քան 11,6 միլիոն դոլար կհատկացնի բոլոր երկրների ԱՕԿ-ներինԱզգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիան ավելի քան 11,6 միլիոն դոլար կհատկացնի բոլոր երկրների ԱՕԿ-ներին՝ համաճարակի պատճառով առաջացած ֆինանսական ճգնաժամի և Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի...
19:17 09/06/2020Ստամբուլը դիմելու է 2032 թ. Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար2032 թվականի օլիմպիական խաղերը հնարավոր է անցկացվեն Ստամբուլում։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Հասան Արատը։ Նրա խոսքով, իր երկիրը, որն...
18:29 09/06/2020Հայ ֆուտբոլիստները Ռուսաստանում լեգիոներ չեն համարվիՌուսաստանի ֆուտբոլի միությունը մյուս խաղաշրջանից լեգիոներ չի համարի Հայաստանից, Ղազախստանից և Ղրղզստանից ֆուտբոլիստներին: sport.ru-ի հաղորդմամբ, աղբյուրի տվյալներով, համապատասխան որոշումը կընդունվի...
14:06 09/06/2020«Չելսին» մտադիր է ձեռք բերել գերմանացի կիսապաշտպան ԽավերցինԼոնդոնյան «Չելսին» մտադիր է ձեռք բերել «Բայեր Լևերկուզեն 04» -ի կիսապաշտպան Կայ Խավերցին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, գերմանացի 20-ամյա ֆուտբոլիստի արժեքը գնահատվում է 75 միլիոն եվրո:...
13:50 09/06/2020Ալեքսանդր Տարխանովը հեռացել է «Փյունիկից»Ալեքսանդր Տարխանովը հեռացել է «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի փոխնախագահի պաշտոնից` կապված Կրասնոյարսկի «Ենիսեյ» ֆուտբոլային ակումբ տեխափոխվելու հետ` որպես գլխավոր մարզիչ:Այս մասին հայտնում են...
09:06 09/06/2020Հենրիխ Մխիթարյանը ցանկանում է երկար ժամանակով մնալ «Ռոմա»-ում«Ես չեմ բողոքում, ֆուտբոլային կյանքն այնպիսին է, որ դու պետք է պատրաստ լինես ամեն ինչի»,- ասել է ֆոիտբոլիստը։
20:23 08/06/2020Գեղարքունիքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպք. մարզպետՀունիսի 8-ի դրությամբ Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպք, 13 առողջացած։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը: «Փաստացի...
19:43 08/06/2020«Արարատ-Արմենիան» հաղթել է «Ալաշկերտին», «Լոռի ՖԱ»-«Շիրակ»՝ ոչ-ոքիՀայաստանի ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խմբի 21-րդ տուրի շրջանակներում կայացել է երկու հանդիպում։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ Մասնավորապես, հունիսի 8-ին կայացել են Հայաստանի Բարձրագույն խմբի...
19:20 08/06/2020Մբապեն «էժանացել» է 6 միլիոն եվրոյովՖրանսիացի ֆուտբոլիստ Կիլիան Մբապեն աշխարհում ամենաթանկ ֆուտբուլիստն է։ Բայց կորոնավիրուսի համավարակի ընթացքում նրա գինը նվազել է 6 միլիոն եվրոյով։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Շվեյցարիայում գտնվող Սպորտի...
19:00 08/06/2020Եթե օլիմպիական խաղերը 2021-ին չկայանան, ապա դրանք չեղյալ կհայտարարվեն. ՄՕԿ-ի անդամՏոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը պետք է անցկացվեն 2021 թ., եթե մարզահանդեսը հաջորդ տարի էլ չկայանա, ապա դրանք չեղյալ կհայտարարվեն։ Այս մասին ասել է ՄՕԿ-ի անդամ, «Փարիզ-2024»-ի համակարգող...
17:26 08/06/2020Ըստ վերլուծությունների՝ կարանտինի ընթացքում 88%-ով աճել է ֆիզիկական վարժություններով զբաղվողների թիվըԱթլետիկայի համաշխարհային ֆեդերացիան, կազմակերպության անդամ 214 ֆեդերացիաների հետ, առցանց քննարկել է մարզաձևի զարգացման նոր ռազմավարական ծրագիրը, կորոնավիրուսի համավարկին առնչվող առողջապահական...
10:44 08/06/2020Որոնք են Անգլիայի ամենածախսատար ֆուտբոլային ակումբները«Sunday World»-ի լրագրող Կևին Պալմերն իր թվիթերյան միկրոբլոգում հրապարակել է Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի ակումբների վերջին հինգ տարվա վարկանիշային ցուցակը՝ զուտ ծախսերի առումով, փոխանցում է...
18:47 06/06/2020NBA-ի խաղացողները ամեն օր կորոնավիրուսի թեստ են անցնելուԲասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) խաղացողները մրցաշրջանի վերսկսումից հետո ամեն օր կորոնավիրուսի թեստ են անցնելու, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հրապարակման համաձայն, եթե բասկետբոլիստներից որևէ մեկի...
18:28 06/06/2020Մայքլ Ջորդանը 100 միլիոն դոլար կտրամադրի սևամորթներին աջակցելու համարԲասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) վեցակի չեմպիոն Մայքլ Ջորդանը, «Ջորդան» բրենդի հետ միասին, տասը տարվա ընթացքում հարյուր միլիոն դոլար կնվիրաբերի այն կազմակերպություններին, որոնք պայքարում...
16:33 06/06/2020Վագները կարող է վերադառնալ «բանակայինների» ճամբարԲրազիլացի հարձակվող 35-ամյա հարձակվող Վագներ Լավը մի քայլ հետ է ռուսական Պրեմիեր լիգա վերադառնալու, փոխանցում է «Սպորտ.ռու»-ն։ Նշվում է, որ հարձակվողը հնարավոր է նաև ցանկություն ունենա «CSKA»...
19:31 05/06/2020Օլիմպիական խաղեր. Ուղեգրեր ստացած մարզիկների թվում է Արթուր ԴավթյանըՄարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիան /FIG/ հրապարակել է Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի խաղարկման վերափոխված համակարգը։ Ընտրության ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 2021 թ․ հունիսի 29-ը: Դա...
12:40 05/06/2020Գերմանացի մարզիչը համաձայնել է աշխատել ՄիլանումՄիլանը պայմանավորվել է մարզիչ Ռալֆ Ռանգնիկի հետ: Հաջորդ խաղաշրջանում 61-ամյա գերմանացի մասնագետը կգլխավորի իտալական սուպերակումբը: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Ռանգնիկը լայն լիազորություններ կունենա: Նա...
20:00 04/06/2020Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի աշխատակիցները հեռավար աշխատանքից հետո վերադարձել են աշխատավայրՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի աշխատակիցները գրեթե երկու ամսվա հեռավար աշխատանքից հետո վերադարձել են աշխատավայր՝ կազմակերպության շտաբ բնակարան։ Ըստ ՀԱՕԿ-, Ճապոնիայի իշխանությունների...
19:41 04/06/2020Բադմինթոնի համաշխարհային ֆեդերացիան տեղեկացնում է առաջիկա մրցումների վերսկսման մասինԲադմինթոնի համաշխարհային ֆեդերացիան (BWF) ներկայացրել է առաջիկա օլիմպիական խաղերի ընտրական մրցաշարերի թարմացված համակարգը։Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Որակավորման մրցումները կվերսկսվեն 2021թ․ հունվարի...

20:41 12/04/2013Олимпийский огонь поднимут на Эльбрус, доставят на дно Байкала, на Северный полюс и в космосПрезидент оргкомитета «Сочи-2014» Дмитрий Чернышенко заявил, что эстафета олимпийского огня Зимних Игр в Сочи будет неповторимой.
19:01 10/04/2013Певица Гайтана споет гимн «Шахтера» на армянском, если Генрих Мхитарян установит рекордОдна из самых страстных болельщиц донецкого «Шахтера» – певица Гайтана – заявила, что собирается спеть гимн команды на армянском языке при условии, что полузащитник «горняков» Генрих Мхитарян в этом...
20:39 08/04/2013Евгений Ловчев о том, почему Мовсисян не попадает в основной состав «Спартака»Эксперт «Советского спорта» Евгении Ловчев рассказал о причинах непопадания Юры Мовсисяна в основной состав Спартака на матч с «Ростовом».
17:24 08/04/2013Генрих Мхитарян близок к установлению рекордаСтав автором 2 голов в минувшем туре украинской премьер-лиги против киевского «Динамо», полузащитник донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян в этом сезоне довел количество голевых ударов в национальном...
16:32 08/04/2013Генрих Мхитарян: Самым главным для нас была победаДонецкий «Шахтер» в принципиальном противостоянии добился победы над киевским «Динамо» со счетом 1:2.
18:18 06/04/2013Юра Мовсисян поддержал решение ростовских армян не идти на матч со «Спартаком»Нападающий московского «Спартака» Юра Мовсисян поддержал решение ростовских армян не идти на матч «Ростова» со «Спартаком».
17:23 06/04/2013Гарри Каспаров подвел итоги турнира претендентов и выразил мнение об АронянеТринадцатый чемпион мира по шахматам Гарри Каспаров подвел итоги завершившегося турнира претендентов.
20:28 03/04/2013Мэр Еревана Тарон Маргарян лично протестировал возможности новых велосипедов для молодых спортсменовМэр Еревана Тарон Маргарян сегодня посетил велодром Еревана. Как передает пресс-служба мэрии Еревана, во время своего предыдущего посещения градоначальник обещал включить в программу развития 2013...
14:59 03/04/2013Рубен Айрапетян просит агента Дмитрия Селюка «держаться подальше от армянского футбола»Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян по просьбе официального сайта ФФА прокомментировал адресованное ему заявление футбольного агента Дмитрия Селюка с предложением о...
19:01 02/04/2013Армянские спортсмены завоевали две бронзы на Кубке мира по спортивной гимнастикеС 24 по 31 марта в Дохе (Катар) проходил очередной Кубок мира по спортивной гимнастике, на котором выступили также армянские спортсмены.
18:39 02/04/2013«Стриптиз» на поле для гольфа: спортсмену из Дании пришлось раздеться, чтобы продолжить игруДатскому гольфисту Андреасу Харто пришлось раздеться для того, чтобы продолжить игру. Как передает сайт «Вести.Ру» со ссылкой на The Telegraph, спортсмен оказался в непростой ситуации: его мяч угодил...
18:30 02/04/2013Сумма отступных за Генриха Мхитаряна составляет 30 млн. евроОдин из самых востребованных футболистов Европы – 24-летний полузащитник сборной Армении и донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян – может сменить клуб в случае, если потенциальный покупатель выложит за...
13:21 02/04/2013Генрих Мхитарян – лучший игрок «Шахтера» за мартНа протяжении нескольких дней посетители официального сайта ФК «Шахтер» участвовали в определении лучшего игрока марта в составе «Шахтера».
17:33 29/03/2013Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян публично извинился перед не попавшими на стадион болельщикамиНа сегодняшней пресс-конференции президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян обратился к скандалу, возникшему вследствие того, что многие болельщики, имея на руках билеты на матч...
16:52 29/03/2013«Что же теперь, расстрелять нам Мхитаряна что ли?» Р.Айрапетян прокомментировал скандальное заявление футболиста«Вам кажется, что мы играем в кошки-мышки? Национальная сборная не принадлежит ни мне, ни Вардану Минасяну. Она принадлежит нации. Здесь большая ответственность, и нельзя смотреть на все сквозь...
14:12 29/03/2013Вардан Минасян не виноват в том, что сборная Армении проигрывает третью игру подряд. Заявление Рубена АйрапетянаПрезидент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян в ходе сегодняшней встречи с представителями СМИ сообщил, что исполнительный комитет ФФА также не принял заявления об отставке главного...
13:12 29/03/2013Генрих Мхитарян не собирается уходить из «Шахтера». Полузащитника сборной Армении «неправильно поняли»Полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян в интервью корреспонденту официального сайта клуба прокомментировал свое заявление в ходе встречи со студентами Армянского...
18:14 28/03/2013Президент ФФА Р. Айрапетян не принял заявления об отставке тренера сборной Армении по футболу Вардана МинасянаГлавный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян после поражения своих подопечных в матче с командой Чехии подал заявление об отставке.
17:53 28/03/2013Тренер сборной Армении по греко-римской борьбе С. Геворкян: Артур Алексанян стал чемпионом, победив турка и азербайджанцаАрмянские борцы в вольном и греко-римском стиле вернулись с чемпионата Европы в Тбилиси с 5 медалями.
13:12 27/03/2013«Мы должны объединить звезды в созвездия». Раффи Ованнисян прокомментировал игру сборной Армении по футболу«Это вопрос, далекий от моей профессии, и я уважаю тренера нашей сборной». Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции на ереванской Площади Свободы заявил проводящий здесь с 10 марта голодовку...