16:08 27/05/2020Համավարակի ավարտից հետո հակադոպինգային լրացուցիչ թեստերի անհրաժեշտություն կլինի․WADAԿորոնավիրուսի համավարակի ավարտից հետո, երբ սկսվեն մրցումները, բացթողումները շտկելու համար անհրաժեշտ կլինի անցկացնել լրացուցիչ նպատակային թեստեր։ Այս մասին հայտարարել է համաշխարհային...
20:38 26/05/2020Հաճախ եմ մտածում, որ ոչինչ հավերժ չէ.Արթուր ԴալալոյանՍպորտային մարմնամարզության Ռուսաստանի հավաքականի առաջատար, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի հնգակի չեմպիոն Արթուր Դալալոյանը հույս է հայտնել, որ կկարողանա հանդես գալ նաև 2024թ․ Փարիզի Օլիմպիական խաղերում։...
20:00 26/05/2020Ա Սերիան կարող է վերսկսվել հունիսի 13-ինՖուտբոլի Իտալիայի առաջնությունը կարող է վերսկսվել հունիսի 13-ին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, 25-րդ տուրի հետաձգված խաղերը նախատեսված են այս ժամանակահատվածի համար: Սա հավասարեցնելու է...
09:00 26/05/2020«Ռոմա»-ն մտադիր է գնել Մխիթարյանին«Ռոման» շարունակում է բանակցությունները Լոնդոնի «Արսենալի» հետ Հենրիխ Մխիթարյանի վարձակալությունը երկարաձգելու վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է sport24.ru-ը: Il Tempo-ի փոխանցմամբ՝ հռոմեական...
14:52 25/05/2020Բասկետբոլիստների արհմիությունը պահանջում է չվերսկսել ԵվրոլիգանԵվրոլիգայի խաղացողների արհմիությունը դիմել է լիգայի բոլոր ակումբներին՝ խնդրելով չեղարկել 2019/20 թվականների մրցաշրջանի մնացած մասը: Ավելի վաղ կայացել է Եվրոլիգայի խաղացողների ու ղեկավարների...
19:35 23/05/20202018 թվականի Աշխարհի գավաթի մեդալը վաճառվել է 65,000 եվրոյովՖուտբոլի աշխարհի 2018 թվականի գավաթի հաղթանակի մեդալը աճուրդում վաճառվել է 65,000 եվրոյով, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Մեդալը վաճառողի, ինչպես նաև գնորդի անունները հայտնի չեն։ Ըստ աղբյուրի, աճուրդում...
13:31 23/05/2020Փախստականներն առավել խոցելի են, քանզի նրանց սոցիալական պայմանները բարվոք չեն.ՄՕԿՄՕԿ-ի փախստականների աջակցության հիմնադրամում (ORF) համոզված են, որ սպորտը նպաստում է տեղահանված անձանց կայունության և հոգեկան առողջության ամրապնդմանը՝ հատկապես COVID-19 համաճարակի ընթացքում: Այս...
18:36 22/05/2020Փարիզի իշխանությունները հավանություն են տվել օլիմպիական խաղերի ջրային մարզաձևերի կենտրոնի կառուցման նախագծինՓարիզի իշխանությունները հավանություն են տվել 2024թ․ օլիմպիական խաղերի ջրային մարզաձևերի կենտրոնի կառուցման նախագծին։Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Այն կառուցվելու է Պլեյն Սաուլնիեր թաղամասու։ Տարածքը...
16:21 22/05/2020Արոնյանը մտել է քառորդ եզրափակիչՀայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը կշարունակի պայքարը Lindores Abbey Rapid Challenge առցանց մրցաշարի քառորդ եզրափակիչում։ ՀԱՕԿ կայքից տեղեկանում ենք, որ արագ շախմատի 11 փուլերում Արոնյանը...
15:48 22/05/2020Մահացել է ֆուտբոլիստ Ջորդան ԴիակիսենՄահացել է ֆրանսիական «Ֆուրիանի Ալիանի»-ի 24-ամյա խաղացող Ջորդան Դիակիսեն, գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ կյում տալով ակումբի կայքին։ Ֆուտբոլիստը փարիզյան «ՊՍԺ»-ի սան էր: Մահվան պատճառները չի հաղորդվում:...
10:46 22/05/2020Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերը կարող են չեղարկվելՏոկիոյի Օլիմպիական խաղերը կարող են չեղարկվել, եթե այն չհաջողվի անցկացնել 2021 թվականին: Այդ մասին գրում է BBC-ն: Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) ղեկավար Թոմաս Բախի խոսքով՝ խաղերը հյուրընկալելու...
20:20 21/05/2020Արոնյանը կիսել է միավորը Ուեսլի Սոյի հետԱրագ շախմատի Lindores Abbey Rapid Challenge առցանց մրցաշարի 9-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը միավորը կիսել է ամերիկացի Ուեսլի Սոյի հետ: Նախորդ 8 տուրում Լևոնը վաստակել էր 4...
20:14 21/05/2020Եթե չդադարեցվեն շինծու քաղաքական հետապնդումները, աննպատակ կհամարեմ շարունակել ֆեդերացիայի կառավարումը.Արթուր ԳևորգյանՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գեւորգյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Բռնցքամարտի աշխարհի հարգելի ներկայացուցիչներ և մարզասերներ: Ցանկանում եմ Ձեզ տեղեկացնել վերջին շրջանում իմ...
19:00 21/05/2020«Բարսելոնա»-ն պատրաստ է վաճառել Սամուել Յումտիտիին«Բարսելոնա»-ն պատրաստ է վաճառել ֆրանսիացի պաշտպան Սամուել Յումտիտիին, փոխանցում է regnum.ru-ն։ Հրապարակման համաձայն, «Բարսելոնան» պատրաստ է ֆուտբոլիստին վաճառել 30 միլիոն եվրոյով: Նշվում է, որ...
10:07 21/05/2020ՄՕԿ նախագահ. Չէի ցանկանա Օլիմպիադան անցկացնել առանց հանդիսականիՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը հայտարարել է, որ հույս ունի 2020 թվականի Օլիմպիական խաղերն անցկացնել հանդիսականների մասնակցությամբ։ Նրա կարծիքով, մարզադաշտերում առանց հանդիսականի՝...
19:22 20/05/2020Հայտնի է Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ խաղերի ժամկետըԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) ղեկավար Ալեքսանդր Չեֆերինն ասել է, որ Չեմպիոնների լիգան նախատեսվում է ավարտին հասցնել օգոստոսի վերջին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ «Մենք...
18:27 20/05/2020Հրաձգության համաշխարհային աստղերից մեկը՝ Զինաիդա Սիմոնյանն այսօր կդառնար 70 տարեկանՀԱՕԿ-ը ներկայացնում է հրաձգություն մարզաձևի համաշխարհային ամենափայլուն աստղերից մեկին՝ երևանցի Զինաիդա Սիմոնյանին: Նա այսօր կդառնար 70 տարեկան։ Հրաձիգը եղել է Խորհրդային Միության 18-ակի, Եվրոպայի...
17:39 20/05/2020Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն հրապարակել է մրցումների զարգացման պաշտոնական ծրագիրըՊեկինի ձմեռային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեն հրապարակել է մրցումների զարգացման պաշտոնական ծրագիրը։ Այն մշակել են Չինաստանի մայրաքաղաքի իշխանությունները։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
16:17 20/05/2020Առցանց մրցաշարում Լևոն Արոնյանը պարտվել է Մագնուս ԿարլսենինLindores Abbes Rapid Challenge շախմատի առցանց մրցաշարում Հայաստանի շախմատի առաջատար Լևոն Արոնյանը չորս տուրից հետո 2 միավորով ռուսաստանցի Ալեքսանդր Գրիշչուկի հետ բաժանում է 6-7-րդ տեղերը։ ՀԱՕԿ-ի...

19:26 20/02/2013Игроки молодежной сборной Армении по футболу братья Папикяны на правах аренды перешли в московский «Спартак»Братья Агван и Владимир Папикяны, права на которых принадлежит польскому «ЛКС Лодзь», на правах аренды перешли в молодежный состав московского «Спартака».
19:55 19/02/2013Члены шахматной сборной Армении поздравили Сержа Саргсяна с победой на президентских выборахЧлены шахматной сборной Армении – Левон Аронян, Сергей Мовсисян, Владимир Акопян, Габриел Саргсян, Тигран Петросян и Аршак Петросян – поздравили действующего главу государства, президента Федерации...
19:05 16/02/2013Грузия отказывается от бойкота Олимпиады-2014: грузинские спортсмены примут участие в Зимних Олимпийских играх в СочиГрузинские спортсмены примут участие в Олимпийских играх в Сочи. Как пишет «Газета.ру», министр иностранных дел Грузии Майя Панджикидзе заявила, что 1 марта стороны обсудят детали сотрудничества...
21:33 15/02/2013Тренер сборной Армении Вардан Минасян обещал следить и за клубами, и за отдельными игрокамиГлавный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян в эти дни находится в Анталии, где проводят учебно-тренировочные сборы 5 армянских команд – «Пюник», «Гандзасар», «Ширак»,...
19:28 14/02/2013Главный тренер Армении по греко-римской борьбе возмущен предложением исполкома МОК оставить борьбу вне Олимпийских игрИсполнительный комитет Международного олимпийского комитета (МОК) во вторник на заседании в Лозанне предложил исключить борьбу из программы летних Олимпийских игр 2020 года.
17:48 09/02/2013Тренер Александр Тарханов: «Анжи» нужны такие футболисты, как Генрих МхитарянИзвестный российский тренер Александр Тарханов в интервью российским СМИ выразил свое мнение относительно трансферной политики местных команд.
18:32 08/02/2013Армянский футболист Генрих Мхитарян принял участие в акции IFES «Победа не продается»Полузащитник национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян в знак проявления гражданской ответственности принял участие в акции «Победа не продается», организованной IFES (Международный...
17:47 02/02/2013В Ереване проходит финал Чемпионата Армении по быстрым шахматамВ Ереване проходит финальная стадия чемпионата Армении по быстрым шахматам. Как сообщает пресс-служба Федерации шахмат Армении, за чемпионский титул борются 24 шахматиста, в том числе и гроссмейстеры...
12:51 01/02/2013Ушел из жизни олимпийский чемпион Владимир Енгибарян. Ему был 81 год1 февраля 2013 года в американском Лос-Анджелесе в возрасте 81 года скончался знаменитый боксер, олимпийский чемпион, трехкратный чемпион Европы, трехкратный чемпион СССР Владимир Енгибарян.
20:36 30/01/2013Шахматист Варужан Акопян стал чемпионом АмерикиГроссмейстер Варужан Акопян в составе сборной США стал победителем 9 чемпионата Америки по шахматам.
16:49 30/01/2013Сборная Армении по греко-римской борьбе заняла первое место на соревнованиях в ДанииСборная Армении по греко-римской борьбе в Дании приняла участие в соревнованиях категории «А», где встретилась со сборными Венгрии, Германии, Франции, Норвегии, Финляндии и Дании.
19:53 28/01/2013Федерация самбо Армении посвятила первые награды 2013 года армянским военнослужащимС 26-28 января в городе Уральск (Казахстан) прошел Этап кубка мира по самбо на призы президента Казахстана Нурсултана Назарбаева.
17:49 28/01/2013Тяжелоатлет Аракел Мирзоян рассказал об условиях, созданных в ВС Армении для спортсменовАрмянский тяжелоатлет, чемпион Европы и вице-чемпион мира по тяжелой атлетике Аракел Мирзоян, который на данный момент участвует в учебно-тренировочном сборе в городе Абовян, служил в рядах...
16:26 28/01/2013Вардан Минасян огласил состав сборной Армении на матч с ЛюксембургомКак уже сообщалось, 5 февраля национальная сборная Армении по футболу проведет товарищескую игру со сборной Люксембурга.
15:29 26/01/2013Суд Египта приговорил к казни 21 обвиняемого по делу о трагедии на футбольном матчеСуд Египта приговорил сегодня к смертной казни 21 обвиняемого, которые проходили по делу о трагических событиях, разыгравшихся год назад на стадионе города Порт-Саид.
14:16 26/01/2013Стала известна дата возможного матча-реванша между Артуром Абрахамом и Робертом ШтиглицемОпределилась дата возможного матча-реванша между чемпионом мира в суперсреднем весе по версии WBO, выступающим под флагом Германии профессиональным боксером армянского происхождения Артуром Абрахамом...
18:32 25/01/2013Дед Хасан не имел отношения к Олимпиаде в Сочи. Заверения мэра СочиМэр Сочи Анатолий Пахомов заявил, что убитый недавно в Москве криминальный авторитет Дед Хасан не имел отношения к Зимней Олимпиаде-2014, который будет проводиться в этом городе-курорте.
16:12 25/01/2013Европейский шахматный союз также провел заседание в АрменииПосле заседания президентского Совета ФИДЕ в Цахкадзоре Европейский шахматный союз (ЕШС) также решил провести очередное заседание в Армении.
10:45 23/01/2013«Жоховурд»: Женская сборная по футболу перестала существоватьГазета «Жоховурд» пишет, что Федерация футбола Армении закрыла женскую сборную Армении по футболу. «Неужели нам не нужны футболистки? Как сложится судьба сборной? На эти вопросы ответил...
14:45 22/01/2013Генрих Мхитарян: Теперь, когда я стал кумиром, не хочу забывать о футболе и менять дорогуЦентральное место в январском номере журнала «Шахтер» занял полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян.