14:50 04/06/2020Օլիմպիական և Պարալիմպիկ խաղերի բացման և փակման արարողությունները համատեղ չեն լինի«Տոկիո- 2020»-ի կազմակերպիչները հրաժարվել են օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի բացման և փակման արարողությունները համատեղ անցկացնելու նկատառումից։ Ենթադրվում էր, որ նման քայլի արդյունքում կտնտեսվի մոտ...
10:11 04/06/2020ՈւԵՖԱ-ն մեկ մրցաշրջան զրկել է թուրքական ակումբին եվրոգավաթային մրցաշարերիցԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈւԵՖԱ-ն, մեկ տարով զրկել է թուրքական «Տրաբզոնսպորին» Չեմպիոնների լիգային կամ Եվրոպայի լիգային մասնակցելու իրավունքից։ Այս մասին հայտնել է ՈւԵՖԱ-ի...
19:02 03/06/2020Աշխարհի ութ անվանի գրոսմայստերները՝ առցանց մրցաշարումԱշխարհի ութ անվանի գրոսմայստերների մասնակցությամբ, հունիսի 6-14-ը, կանցկացվի շախմատի Clutch Chess Champions Showdown առցանց մրցաշարը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մրցակարգը « նոկաուտ» համակարգով է։...
18:37 03/06/2020Փարիզում նախապատրաստվում են 2024թ-ի ամառային օլիմպիական խաղերին2024թ․Փարիզում անցկացվելիք ամառային օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքներն ընթանում են նախատեսված ծրագրով։ Այս մասին հայտարարել է Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նրա կարծիքով,...
09:08 03/06/2020Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան՝ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցումներըի մասինԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան (IWF) հայտնել է, որ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցումները կվերսկսվեն 2020 թ․ հոկտեմբերի 1-ին և կավարտվեն 2021թ․ ապրիլի 30-ին:Այս մասին գրում է...
19:18 02/06/2020Մահացել է Եվրոպայի օլիմպիական կոմիտեի նախագահըԵվրոպայի օլիմպիական կոմիտեն (ԵՕԿ) հայտնում է, որ երկարատև հիվանդությունից հետո, 79-ը տարեկան հասակում, կյանքին հրաժեշտ է տվել ԵՕԿ նախագահ, սլովենացի Յանեզ Կոչիյանչիչը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը: Նա...
18:36 02/06/2020ՖԻՖԱ-ն կոչ է արել չպատժել ցուցարարներին համերաշխություն հայտնած խաղացողներինՖուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, կոչ է արել չպատժել այն խաղացողներին, որոնք խաղերի ժամանակ կաջակցեն սևամորթ Ջորջ Ֆլոյդի գործով ցուցարարներին: News.ru-ի հաղորդմամբ,...
12:53 02/06/2020Բուֆոնը բանակցություններ է վարում «Յուվենտուսի» հետ պայմանագրի շուրջԴարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը բանակցում է Թուրինի «Յուվենտուս»-ի հետ պայմանագրի շուրջ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Աղբյուրի համաձայն՝ 42-ամյա դարպասապահը թուրինյան թիմի հետ պայմանագիր կկնքի ևս մեկ...
18:53 01/06/2020ՄՕԿ-ի կառուցվածքում աշխատող կանանց թիվը հասել է 47,7%-իՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախը հեռավար խորհրդակցություններ է անցկացրել կազմակերպության անդամների հետ։ ՀԱՕԿ-ը գրում է, որ քննարկվել են Տոկիոյի խաղերի նախապատրաստության և...
17:25 01/06/2020Մեր հնգյակը՝ առաջին 100-ի ցանկումՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան /ՖԻԴԵ/ հրապարակել է դասակարգման նոր աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը մնացել է նույն տեղում ՝ եզրափակելով «լավագույն յոթնյակը», գրում է...
10:08 01/06/2020ՊՍԺ-ն կպայքարի Պոլ Պոգբայի համարՖրանսիայի չեմպիոն Պարի-Սեն-Ժերմենը մտադիր է ձեռք բերել «Մանչեսթր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Պոլ Պոգբային։ 27-ամյա ֆուտբոլիստը դեմ չէ կարիեիան շարունակե Լիգա 1-ում։ Այս մասին գրել է Վեստի.ռու կայքը։...
14:05 30/05/2020Գիտնականներ. Ֆուտբոլը կորոնավիրուսի ժամանակ քիչ վտանգավոր էInmotio վերլուծական ընկերությունը, որը մասնագիտացած է տվյալների բազաների վերլուծության մեջ, Նիդերլանդների ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ համատեղ հատուկ հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որ...
10:36 30/05/2020«Ինտերը» չի ցանկանում գնել Տիմո Վերներին«Ինտերի» ղեկավարությունը որոշեց չգնել «Լայպցիգ»-ի հարձակվող Տիմո Վերներին, հաղորդում է regnum.ru-ն։ «Ինտերի» մարզակական ղեկավար Պիերո Աուսիլիոն վստահեցրել է, որ ակումբը չի մասնակցի Վերների համար...
20:12 29/05/2020Բոստոնի մարաթոնը կրկին հետաձգվել էԿորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով նախկինում հետաձգված Բոստոնի մարաթոնը, որը նոր ժամանակացույցով պետք է անցկացվեր սեպտեմբերի 14-ին՝ չեղյալ է հայտարարվել: 124 տարվա պատմության ընթացքում այդ...
18:44 29/05/2020ՄՕԿ-ը պատրաստ է 150 մլն դոլար հատկացնել ազգային օլիմպիական կոմիտեներինՀամաճարակի և կարանտինի հետ կապված ֆինանսական դժվարություններ կան բազմաթիվ ոլորտներում, ինչն անդրադարձել է նաև միջազգային մարզական կազմակերպությունների վրա։ «Տոկիո- 2020»-ի հետաձգման պատճառով...
18:36 29/05/2020Չեմպիոնների լիգան կարող է անցնել անսովոր ձևաչափովՉեմպիոնների լիգայի ընթացիկ խաղարկության վերջին փուլը կարող է ավարտվել ոչ ստանդարտ ձևաչափով, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) քննարկում է...
09:21 29/05/2020Իտալիայի սպորտի նախարարությունը թույլ է տվել վերսկսել ֆուտբոլի առաջնությունըԻտալիայի սպորտի նախարարությունը համաձայնություն է տվել երկրում վերսկսել ֆուտբոլի առաջնությունը, բայց դեռ հայտնի չէ առաջիկա առաջնության անցկացման ամսաթիվը։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նախատեսվում է...
18:31 28/05/2020Վոլեյբոլի միջազգային ֆեդերացիան ստեղծել է աջակցության հիմնադրամՎոլեյբոլի միջազգային ֆեդերացիան / FIVB /պրոֆեսիոնալ և լողափնյա վոլեյբոլի մարզիկներին կարճաժամկետ օգնություն ցուցաբերելու համար ստեղծել է աջակցության հիմնադրամ։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Միջոցներ...
18:01 28/05/2020Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային օլիմպիական խաղերի որակավորման նոր համակարգըՀրաձգության միջազգային ֆեդերացիան (ISSF) հրապարակել է Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային օլիմպիական խաղերի որակավորման նոր համակարգը։ Այն հաստատել է միջազգային օլիմպիական կոմիտեն։ Այս մասին...
16:58 27/05/2020«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի անցկացման հարցը կարող է վերանայվել«Փարիզ-2024» ամառային օլիմպիական խաղերի անցկացման հարցը կարող է վերանայվել: Ինչպես տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը, քաղաքի մի շարք պաշտոնյաներ կոչ են անում հանրաքվե անցկացնել՝ մրցումները չեղարկելու կամ...

15:41 23/04/2012Christine Harutyunyan qualified for London OlympicsAthletic Championships of Russia appeared to be successful to an athlete from Armenian city of Gyumri, as Christine Harutyunyan recorded perfect results in javelin throwing tournament being...
14:27 23/04/2012Avetik Grigoryan shares 2nd-5th placesOn the resting day of Dubai Open Chess Championship blitz open was held. Armenian grand master Avetik Grigoryan scored 7 out of 9 possible and shared 2nd-5th places. Grigoryan was only half point...
14:16 23/04/2012Levon Aronyan beats KramnikThe opening ceremony of Aronian-Kramnik match took place in Zurich on April 21. According to the draw, in the first round Kramnik played with white and Aronyan with black. Aronyan defeated Kramnik...
14:15 23/04/2012Vladimir Akopian at Dubai Open Chess ChampionshipVladimir Akopian has scored 5.5 points after 7 rounds at Dubai Open Chess Championship and is currently in third place.
16:36 21/04/2012Armenian wrestler qualified for London OlympicsArmenian wrestler Hajimurat Nurmagomedov (84kg) beat Turkish Ibrahim Bolukbashi in the final of European qualifying tournament in Bulgaria, being qualified for London Olympics.
15:32 21/04/2012Italy-Luxembourg match in ParmaItaly’s friendly match with Luxembourg on May 29 will be played at the Stadio Tardini in Parma leading in to Euro 2012, Football Italia reported.
15:29 20/04/2012European qualifying wrestling tournament kicked off in BulgariaThe winners of the European qualifying wrestling tournament will be qualified for London Olympics
18:39 19/04/2012Cyclist Riccardo Ricco banned for 12 yearsItalian cyclist Riccardo Ricco has been banned for 12 years by the country's anti-doping tribunal for his second doping offense, AP reported.
15:23 19/04/2012Armenian chess players in Dubai OpenGrand Masters Tigran L. Petrosian, Vladimir Akopian, Zaven Andriasian have scored 3,5 points each after 4 rounds at the open in Dubai, UAE, Armenian Chess Federation reported. They are only half a...
12:56 19/04/2012Armenian delegation leaves Trabzon defeatedSemifinals in the Olympic qualifying tournament kicked off in the Turkish city of Trabzon. Alas, the tournament finished for the Armenian team yesterday in the ¼ final, National Olympic Committee of...
18:29 18/04/2012Aronian, Kramnik to play six-game match in ZurichGM Levon Aronian of Armenia and GM Vladimir Kramnik of Russia will play a six-game match in Zurich, Switzerland on April 21-28, armchess.am reported.
17:36 18/04/2012Short hair just a wig, Sharapova saysThe internet backlash over Maria Sharapova's new short hair has forced the Russian tennis star to release new photographs showing what her truest fans will claim they had always known in their...
17:18 18/04/2012Knee injury leaves Nadal ‘scared’ for futureWorld number two Rafael Nadal has admitted to being 'a little bit scared' about his perennial knee problem ahead of the Monte Carlo Masters, Sports Mole reported.
19:11 17/04/2012Hrair Simonian finishes second at First Saturday tournamentArmenian GM Hrair Simonian scored 6 points out of 9 and finished second at Budapest-hosted First Saturday tournament.
19:00 17/04/2012Armenian chess players at Dubai OpenGMs Vladimir Akopian, Tigran L. Petrosian, Zaven Andriasian, David Arutinian, IM Karen Grigoryan have scored 2 points each after 2 rounds and are leading Dubai Open together with several other chess...
17:40 17/04/2012Mourinho not looking at historyReal Madrid coach Jose Mourinho has insisted history will count for nothing as his side bid to win at Bayern Munich for the first time in Tuesday's first leg of the UEFA Champions League semi-final,...
17:24 16/04/2012Korean footballer ‘kills himself' after match-fixing banA South Korean football player banned for life for his part in a major match-fixing scandal has been found dead in a suspected suicide, Reuters reported.
14:34 16/04/2012Sergei Movsesian wins gold and silverArmenian GM Sergei Movsesian simultaneously participated in the German and Russian Team Championships in Baden-Baden and Saint Petersburg Chess Clubs.
13:35 16/04/2012Vladimir Sarukhanyan in 1/8 semifinalsRanking tournament in Trabzon, Turkey kicked off on April 13. This is the last chance for the boxers to be qualified for Summer Olympics. Seven boxers represent Armenia in the tournament. The...
12:59 16/04/2012Hayk Hakobyan ranked 6thThe European Weightlifting Championships are over in Antalya, Turkey. Armenian weightlifter Hayk Hakobyan (+105 kg) lifted 195 in the snatch and gained a silver medal. Hakobyan lifted 220 kg in the...