14:50 04/06/2020Օլիմպիական և Պարալիմպիկ խաղերի բացման և փակման արարողությունները համատեղ չեն լինի«Տոկիո- 2020»-ի կազմակերպիչները հրաժարվել են օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի բացման և փակման արարողությունները համատեղ անցկացնելու նկատառումից։ Ենթադրվում էր, որ նման քայլի արդյունքում կտնտեսվի մոտ...
10:11 04/06/2020ՈւԵՖԱ-ն մեկ մրցաշրջան զրկել է թուրքական ակումբին եվրոգավաթային մրցաշարերիցԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈւԵՖԱ-ն, մեկ տարով զրկել է թուրքական «Տրաբզոնսպորին» Չեմպիոնների լիգային կամ Եվրոպայի լիգային մասնակցելու իրավունքից։ Այս մասին հայտնել է ՈւԵՖԱ-ի...
19:02 03/06/2020Աշխարհի ութ անվանի գրոսմայստերները՝ առցանց մրցաշարումԱշխարհի ութ անվանի գրոսմայստերների մասնակցությամբ, հունիսի 6-14-ը, կանցկացվի շախմատի Clutch Chess Champions Showdown առցանց մրցաշարը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մրցակարգը « նոկաուտ» համակարգով է։...
18:37 03/06/2020Փարիզում նախապատրաստվում են 2024թ-ի ամառային օլիմպիական խաղերին2024թ․Փարիզում անցկացվելիք ամառային օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքներն ընթանում են նախատեսված ծրագրով։ Այս մասին հայտարարել է Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Նրա կարծիքով,...
09:08 03/06/2020Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան՝ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցումներըի մասինԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան (IWF) հայտնել է, որ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցումները կվերսկսվեն 2020 թ․ հոկտեմբերի 1-ին և կավարտվեն 2021թ․ ապրիլի 30-ին:Այս մասին գրում է...
19:18 02/06/2020Մահացել է Եվրոպայի օլիմպիական կոմիտեի նախագահըԵվրոպայի օլիմպիական կոմիտեն (ԵՕԿ) հայտնում է, որ երկարատև հիվանդությունից հետո, 79-ը տարեկան հասակում, կյանքին հրաժեշտ է տվել ԵՕԿ նախագահ, սլովենացի Յանեզ Կոչիյանչիչը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը: Նա...
18:36 02/06/2020ՖԻՖԱ-ն կոչ է արել չպատժել ցուցարարներին համերաշխություն հայտնած խաղացողներինՖուտբոլի միջազգային ասոցիացիաների ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, կոչ է արել չպատժել այն խաղացողներին, որոնք խաղերի ժամանակ կաջակցեն սևամորթ Ջորջ Ֆլոյդի գործով ցուցարարներին: News.ru-ի հաղորդմամբ,...
12:53 02/06/2020Բուֆոնը բանակցություններ է վարում «Յուվենտուսի» հետ պայմանագրի շուրջԴարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը բանակցում է Թուրինի «Յուվենտուս»-ի հետ պայմանագրի շուրջ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Աղբյուրի համաձայն՝ 42-ամյա դարպասապահը թուրինյան թիմի հետ պայմանագիր կկնքի ևս մեկ...
18:53 01/06/2020ՄՕԿ-ի կառուցվածքում աշխատող կանանց թիվը հասել է 47,7%-իՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախը հեռավար խորհրդակցություններ է անցկացրել կազմակերպության անդամների հետ։ ՀԱՕԿ-ը գրում է, որ քննարկվել են Տոկիոյի խաղերի նախապատրաստության և...
17:25 01/06/2020Մեր հնգյակը՝ առաջին 100-ի ցանկումՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան /ՖԻԴԵ/ հրապարակել է դասակարգման նոր աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը մնացել է նույն տեղում ՝ եզրափակելով «լավագույն յոթնյակը», գրում է...
10:08 01/06/2020ՊՍԺ-ն կպայքարի Պոլ Պոգբայի համարՖրանսիայի չեմպիոն Պարի-Սեն-Ժերմենը մտադիր է ձեռք բերել «Մանչեսթր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Պոլ Պոգբային։ 27-ամյա ֆուտբոլիստը դեմ չէ կարիեիան շարունակե Լիգա 1-ում։ Այս մասին գրել է Վեստի.ռու կայքը։...
14:05 30/05/2020Գիտնականներ. Ֆուտբոլը կորոնավիրուսի ժամանակ քիչ վտանգավոր էInmotio վերլուծական ընկերությունը, որը մասնագիտացած է տվյալների բազաների վերլուծության մեջ, Նիդերլանդների ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ համատեղ հատուկ հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որ...
10:36 30/05/2020«Ինտերը» չի ցանկանում գնել Տիմո Վերներին«Ինտերի» ղեկավարությունը որոշեց չգնել «Լայպցիգ»-ի հարձակվող Տիմո Վերներին, հաղորդում է regnum.ru-ն։ «Ինտերի» մարզակական ղեկավար Պիերո Աուսիլիոն վստահեցրել է, որ ակումբը չի մասնակցի Վերների համար...
20:12 29/05/2020Բոստոնի մարաթոնը կրկին հետաձգվել էԿորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով նախկինում հետաձգված Բոստոնի մարաթոնը, որը նոր ժամանակացույցով պետք է անցկացվեր սեպտեմբերի 14-ին՝ չեղյալ է հայտարարվել: 124 տարվա պատմության ընթացքում այդ...
18:44 29/05/2020ՄՕԿ-ը պատրաստ է 150 մլն դոլար հատկացնել ազգային օլիմպիական կոմիտեներինՀամաճարակի և կարանտինի հետ կապված ֆինանսական դժվարություններ կան բազմաթիվ ոլորտներում, ինչն անդրադարձել է նաև միջազգային մարզական կազմակերպությունների վրա։ «Տոկիո- 2020»-ի հետաձգման պատճառով...
18:36 29/05/2020Չեմպիոնների լիգան կարող է անցնել անսովոր ձևաչափովՉեմպիոնների լիգայի ընթացիկ խաղարկության վերջին փուլը կարող է ավարտվել ոչ ստանդարտ ձևաչափով, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) քննարկում է...
09:21 29/05/2020Իտալիայի սպորտի նախարարությունը թույլ է տվել վերսկսել ֆուտբոլի առաջնությունըԻտալիայի սպորտի նախարարությունը համաձայնություն է տվել երկրում վերսկսել ֆուտբոլի առաջնությունը, բայց դեռ հայտնի չէ առաջիկա առաջնության անցկացման ամսաթիվը։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նախատեսվում է...
18:31 28/05/2020Վոլեյբոլի միջազգային ֆեդերացիան ստեղծել է աջակցության հիմնադրամՎոլեյբոլի միջազգային ֆեդերացիան / FIVB /պրոֆեսիոնալ և լողափնյա վոլեյբոլի մարզիկներին կարճաժամկետ օգնություն ցուցաբերելու համար ստեղծել է աջակցության հիմնադրամ։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Միջոցներ...
18:01 28/05/2020Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային օլիմպիական խաղերի որակավորման նոր համակարգըՀրաձգության միջազգային ֆեդերացիան (ISSF) հրապարակել է Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային օլիմպիական խաղերի որակավորման նոր համակարգը։ Այն հաստատել է միջազգային օլիմպիական կոմիտեն։ Այս մասին...
16:58 27/05/2020«Փարիզ-2024» օլիմպիական խաղերի անցկացման հարցը կարող է վերանայվել«Փարիզ-2024» ամառային օլիմպիական խաղերի անցկացման հարցը կարող է վերանայվել: Ինչպես տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը, քաղաքի մի շարք պաշտոնյաներ կոչ են անում հանրաքվե անցկացնել՝ մրցումները չեղարկելու կամ...

20:41 26/03/2013В России дали оценку спортивным объектам Олимпийских игр в СочиСпортивные базы Зимних Олимпийских игр в Сочи-2014 – это богатое наследство для жителей города. Как передает пресс-служба МОК, об этом заявил губернатор краснодарского края РФ Александр Ткаченко....
17:51 26/03/2013Раффи Ованнисян уверен в победе сборной Армении по футболу над командой ЧехииНаша последовательная, конституционная борьба остается в силе, она растет как снежный ком, мы двигаемся вперед по всем фронтам.
17:46 25/03/2013Вардан Минасян: Сборная Армении по футболу в приподнятом настроении готовится к победе над командой ЧехииГлавный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян перед матчем со сборной Чехией в рамках отборочного цикла к ЧМ-2016 заявил, что его подопечные в приподнятом настроении готовятся...
17:32 23/03/2013Армянский борец Артур Алексанян одержал победу на представителем Азербайджана и поборется за золото Чемпионата ЕвропыНа чемпионате Европы по греко-римской борьбе в Тбилиси представитель Армении в весовой категории до 96 кг Артур Алексанян взял верх над всеми соперниками и добрался до полуфинала, где встретился с...
17:29 21/03/2013Где можно купить билеты на матч Армения-Чехия…Сегодня на Северном проспекте в Ереване, рядом с памятником Ав. Исаакяна, а также близ Армянского государственного экономического университета появились молодые люди в футболках национальной сборной...
19:50 20/03/2013О. Смирнов: Турнир Союза армян Украины абсолютно заслуженно внесен в календарь FILAАрмянская диаспора Украины прилагает большие усилия, направленные на укрепление культурного взаимодействия украинского и армянского народов.
15:45 18/03/2013Вардан Минасян огласил состав сборной Армении на матче с Чехией26 марта в Ереване на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саргсяна в 20:00 по местному времени состоится отборочный матч ЧМ-2014 Армения – Чехия.
15:13 09/03/2013В Египте суд подтвердил смертный приговор 21 болельщику, виновному в трагедии на стадионеЕгипетский суд сегодня подтвердил смертный приговор через повешение для 21 болельщика, признанных виновными в массовых беспорядках, в результате которых в городе Порт-Саид в феврале 2012 года погибли...
18:17 06/03/2013Медали сочинской Олимпиады общественности будут представлены в маеМедали Зимних Олимпийских игр в Сочи могут быть представлены общественности уже в мае. Об этом, как передают российские СМИ, заявил президент оргкомитета «Сочи 2014» Дмитрий Чернышенко. «Медали уже...
20:40 05/03/2013Генрих Мхитарян – лучший игрок «Шахтера» за февральПо традиции официальный сайт донецкого «Шахтера» каждый месяц проводит опрос с целью определить лучшего игрока месяца по мнению болельщиков.
20:07 05/03/2013В оборот пущены памятные монеты, посвященные сочинской ОлимпиадеВ России начался выпуск памятных монет, посвященных Зимним Олимпийским играм в Сочи-2014. На них из трех выбранных символов сочинской Олимпиады изображен только один – белый медведь. Как сообщает...
19:32 05/03/2013Юра Мовсисян: Я всегда хотел играть в сборной Армении и очень рад, что теперь могу представлять историческую родинуНападающий национальной сборной Армении Юра Мовсисян в интервью футбольному сайту «Bobsoccer» рассказал о перспективах своей новой команды московского «Спартака» в российской премьер-лиге и...
18:58 05/03/2013Главный тренер московского «Спартака» Валерий Карпин не удивлен тем, как быстро Ю.Мовсисян нашел общий язык с партнерамиГлавный тренер московского «Спартака» Валерий Карпин, подводя итоги испанского сбора, заявил, что не удивлен тем, как новичок команды Юра Мовсисян быстро нашел общий язык с партнерами.
12:19 05/03/2013Особняк Сильвио Берлускони назвали притономОсобняк бывшего премьер-министра Италии Сильвио Берлускони служил местом сексуальных оргий с участием несовершеннолетних.
16:50 02/03/2013Олимпийский чемпион Армен Назарян объявил голодовку – протест против решения МОКИзвестный борец греко-римского стиля, двукратный Олимпийский чемпион 1996 и 2000 годов под флагами Армении и Болгарии Армен Назарян объявил голодовку в знак протеста против предложения исполкома...
19:16 01/03/2013В. Минасян объявил состав сборной Армении на матче с ЧехиейГлавный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян объявил состав команды на матч Армения-Чехия отборочного тура чемпионата мира-2014, который пройдет 26 марта на «Республиканском»...
20:16 27/02/2013Защитник сборной Армении Роберт Арзуманян официально стал игроком «Актобе»Защитник национальной сборной Армении по футболу Роберт Арзуманян подписал контракт с казахстанским «Актобе».
12:05 27/02/2013Генрих Мхитарян поделился планами на будущее: не хочет быть тренером из-за боязни седых волос, видит себя в бизнесе«Тренером точно не стану, это не мое. Я могу найти себя на тренерском поприще, но не хочу. Это нервы, а мне не хотелось бы, чтобы у меня рано появились седые волосы».
20:04 25/02/2013Юра Мовсисян: Мхитарян вырастает в звезду мирового футбола, при этом оставаясь обычным парнемНападающий московского «Спартака» Юра Мовсисян в интервью «РБК Daily» рассказал в том числе и о национальной сборной Армении.
19:58 21/02/2013Турнир в Буэнос-Айресе: Следующим соперником Налбандяна будет ФеррерАргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян удачно стартовал на турнире в Буэнос-Айресе.