17:40 20/04/2020Հայկական ակումբները կվերսկսեն մարզումներն ապրիլի 23-ինՀՀ Պարետատան և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի միջև ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, ըստ որի ՀՀ Բարձրագույն և Առաջին խմբերի ակումբները կարող են վերսկսել մարզումները ապրիլի 23-ից: Այս մասին...
10:41 20/04/2020«Ռոմայի» ֆուտբոլիստներն ու մարզիչները հրաժարվել են 4 ամսվա աշխատավարձիցԻտալական «Ռոմա» ակումբի մարզչական շտաբը՝ պորտուգալացի Պաուլու Ֆոնսեկայի գլխավորությամբ, նաև թիմի խաղացողները հրաժարվել են չորս ամսվա աշխատավարձից՝ մարտ, ապրիլ, մայիս և հունիս։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ,...
14:06 18/04/2020Բաքուն չի հրաժարվում հյուրընկալել «EURO 2020»-ինԱդրբեջանի ֆուտբոլի ասոցիացիան ՈւԵՖԱ-ին հաստատել է, որ երկրի մայրաքաղաք Բաքուն 2021 թվականին հյուրընկալելու է EURO 2020-ի հանդիպումներ: Այս մասին գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբյուրի,...
19:30 17/04/2020Մեծ Բրիտանիայում կորոնավիրուսից մահացել է 14,576 մարդՄեծ Բրիտանիայում մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 847 քաղաքացի, նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է վարակի 5 599 նոր դեպք, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ հղում տալով երկրի Առողջապահության...
18:50 17/04/2020«Եվրոպա -2020» անվանումը կպահպանվի, եթե նույնիսկ մրցաշարը տեղափոխվի 2021թ․Ինչպես հայտնի է ծանրամարտի Եվրոպայի մոսկովյան առաջնությունը հետաձգվել է։ «Եվրոպա -2020» անվանումը կպահպանվի, եթե նունիսկ մրցաշարը տեղափոխվի 2021թ․: Այս մասին հայտարարել է մարզաձևի միջազգային...
18:07 17/04/2020ՈւԵՖԱ-ն նախատեսում է սկսել Եվրոպայի գավաթի նոր մրցաշրջանը հոկտեմբերինԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈՒԵՖԱ, նախատեսում է Եվրոպայի գավաթի նոր մրցաշրջանը սկսել 2020 թվականի հոկտեմբերին: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, ՈՒԵՖԱ-ի պլանների համաձայն, Չեմպիոնների...
15:31 17/04/2020Ֆուտբոլի աշխարհի չեմպիոնը մահացել է կորոնավիրուսից«Լիդսի» նախկին ֆուտբոլիստ և Անգլիայի հավաքականի խաղացող Նորման Հանթերը մահացել է կորոնավիրուսից, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ ֆուտբոլիստը 77 տարեկան էր։ 1968 թվականին Հանթերը նվաճել է...
10:17 17/04/2020«Հրապարակ» Պարետատնից դուրս են հրավիրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը Դուբայից հետ է կանչել իր երբեմնի օգնական Գեորգի Մուրադյանին, որ նա օգնի պարետատան աշխատանքներին: Պարետատանը մոտ 20...
19:43 16/04/2020Ստորագրահավաք՝«Տոկիո 2020-ի» օլիմպիական գյուղը դարձնել անօթևանների ապաստանՃապոնիայում առցանց ստորագրահավաք է սկսվել։ Մասնակիցները կոչ են անում կորոնավիրուսի համաճարակի ժամանակ «Տոկիո 2020-ի» օլիմպիական գյուղը դարձնել անօթևանների ապաստան: Այս մասին տեղեկացնում է...
18:45 16/04/2020Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահը հրաժարական է տվելԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի / IWF / գործկոմն ընդունել է կազմակերպության նախագահ, հունգարացի Թամաշ Այանի հրաժարականը,տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Սկանդալային պատմության պատճառով Այանը 90 օր...
18:32 14/04/2020Տոկիոյի օլիմպիական կրակի գտնվելու վայրը գաղտնի է պահվումՏոկիոյի օլիմպիական կրակի գտնվելու վայրը գաղտնի է պահվում։Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Ճապոնիայի Ֆուկուսիմայում կարճ ժամանակ ցուցադրվելուց հետո, կորոնավիրուսի տարածման պատճառով, կազմկոմիտեն որոշեց...
14:00 14/04/2020«Ռեալը» ցանկանում է գնել «Լիվերպուլի» հարձակվող ՄանեինՄարդրիդի «Ռեալը» ցանկանում է գնել «Լիվերպուլի» հարձակվող Սադիո Մանեին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, Իսպանիայի հավաքականի ղեկավարությունն արդեն հրավիրել է սենեգալցի խաղացողի...
18:45 13/04/2020Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի տեղափոխումը ՄՕԿ-ի համար մի քանի հարյուր միլիոն դոլար կարժենաՏոկիոյի օլիմպիական խաղերը 2021 թ․ տեղափոխման ծախսերը ՄՕԿ-ի համար կարժենան մի քանի հարյուր միլիոն դոլար: Այս մասին հայտարարել է ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը՝ welt.de-ին, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը: «Դեռ հաշվարկ...
18:17 13/04/2020Շախմատի եվրոպական միությունը կանցկացնի հինգ փուլից բաղկացած առցանց Եվրոպայի առաջնությունԿորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով մարզական միջոցառումները շարունակում են փոփոխություն կրել, գրում է ՀԱՕԿ-ը: Շախմատի եվրոպական միությունը մայիսի 16-31-ը կանցկացնի հինգ փուլից բաղկացած առցանց...
13:02 13/04/2020«Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Ռակիտիչն իրեն համեմատել է կարտոֆիլի պարկի հետԿատալոնական «Բարսելոնայի» և Խորվաթիայի հավաքականի կիսապաշտպան Իվան Ռակիտիչը խոսեց իր ապագայի մասին: Այդ մասին, ինչպես գրում է Gazeta-ն, հայտնում է Mundo Deportivo–ն: Ըստ նրա, ինքն ի վիճակի է որոշել...
12:55 13/04/2020«Արարատի» գլխավոր մարզիչը չի լքում պաշտոնըԵրևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբը հերքում է գլխավոր մարզիչ Իգոր Կոլիվանովի հեռանալու մասին լուրերը: «Մամուլում լուրեր են տարածվել այն մասին, որ «Արարատի» գլխավոր մարզիչ Իգոր Կոլիվանովը կարող է լքել...
10:40 13/04/2020Իտալացիները մտադիր են ավարտել ֆուտբոլային մրցաշրջանըԻտալիայում մտադիր են ավարտին հասցնել ֆուտբոլի առաջնությունը, որն ընդհատվել էր կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Գաբրիել...
16:34 11/04/2020Սանկտ Պետերբուրգը պատրաստ է հյուրընկալել Եվրո 2021-ի հանդիպումներըՌուսաստանի ֆուտբոլային միությունը (RFU) Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությանը (ՈւԵՖԱ) տեղեկացրել է, որ Սանկտ Պետերբուրգը պատրաստ է հյուրընկալելու ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության հանդիպումները,...
16:13 11/04/2020«Ռեալն» ու «Բարսելոնան» կկորցնեն 18 միլիոնական եվրոՀայտնի է դարձել, թե որքան են ակումբները կորցրել Միջազգային առաջնության գավաթները չեղարկելու պատճառով։ Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը՝ հղում անելով Marca-ին։ Մադրիդի «Ռեալը» և «Բարսելոնան» պետք է...
10:18 11/04/2020Չեմպիոնների միջազգային գավաթը չեղարկվել էԱյս տարի Չեմպիոնների միջազգային գավաթի ամառային ընկերական ֆուտբոլային մրցաշարը չի կայանա, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ միջազգային գավաթի չեղյալ հայտարարումը պայմանավորված է կորոնավիրուսի...

20:10 22/08/2012Артур Абрахам уверен в своей победе над Робертом ШтиглицемКак известно, в эту субботу, 25 августа, в Берлине на арене «2 World» состоится поединок выступающего за Германию армянского боксера, экс-чемпиона мира в среднем весе по версии IBF –Артура Абрахама –...
19:38 21/08/2012Звезда журнала Playboy возглавила польский клуб «Варта»Бывшая модель журнала Playboy Изабелла Лукомска-Пижальска стала президентом польского клуба «Варта».
14:40 21/08/2012Олимпийское знамя армянским участникам XIV летних Паралимпийских игр в Лондоне передаст Арсен ДжулфалакянВ преддверии открытия игр, являющихся символом равных возможностей, ОО «Мост надежды» совместно с британском посольством в Армении проведут любительский турнир по настольному теннису.
15:00 18/08/2012Вице-чемпион Олимпиады в Лондоне А. Джулфалакян рассказал о напряженности боя с азербайджанцем«Я никого не недооцениваю. Просто ответственность умножается в 10 раз», – уточнил Джулфалакян.
19:23 17/08/2012Посольство Великобритании в Армении готовит мероприятия в честь XIV летних Паралимпийских игрПосле завершения ХХХ Олимпийских игр столица Великобритании готовится к церемонии открытия 29 августа в Лондоне XIV летних Паралимпийских игр, которые, по заверениям британского правительства, будут...
17:11 17/08/2012Бронзовый призер Олимпиады Рипсиме Хуршудян выходит замуж, но спорт бросать не намеренаАрмянская штангистка, бронзовый призер Олимпийских игр в Лондоне Рипсиме Хуршудян по возвращении в Армению поделилась с журналистами впечатлениями.
15:23 16/08/2012Глава Федерации тяжелой атлетики Армении Самвел Хачатрян возмущен и подаст в отставку только при согласии Г. Царукяна«Я сделал все для наших спортсменов. За 6 лет мы завоевали 346 медалей. Изучите историю тяжелой атлетики за последние 60 лет, и вы не найдете подобного результата», – подчеркнул С. Хачатрян.
12:26 16/08/2012В соцсетях обсуждают серию ЧП во время товарищеского матча сборных Армении и БеларусиПоддержать футболистов пришли премьер-министр РА Тигран Саркисян, министр обороны РА Сейран Оганян, глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян, мэр Еревана Тарон Маргарян.
16:22 15/08/2012Армянская команда водителей внедорожников удостоилась высокой оценки на фестивале «Ледниковый период 2012»При содействии компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) и Converse Bank-а три экипажа водителей внедорожников из Армении приняли участие в пятом джип фестивале «Ледниковый период 2012».
15:33 15/08/2012Футболистов Франка Рибери и Карима Бензема судят за секс с несовершеннолетнейДва известных французских футболиста – Франк Рибери и Карим Бензема – предстанут перед судом по обвинению в занятии сексом с несовершеннолетней проституткой.
13:37 15/08/2012Ч. Султансой: Азербайджанские спортсмены в Лондоне завоевали на одну медаль меньше чем в Пекине, остальные – на счету легионеровОлимпиада закончилась, а бурные дискуссии продолжаются, что и следовало ожидать. В социальных сетях и азербайджанские СМИ обсуждаются не только и не столько спортивные успехи и медали, сколько...
17:40 14/08/2012Национальная сборная Беларуси по футболу прибыла в Ереван14 августа в Ереван прибыла национальная сборная Беларуси по футболу. Сегодня, в 19:30, в ереванском Республиканском стадионе им. Вазгена Саргсяна белорусские футболисты проведут первую тренировку....
17:26 14/08/2012Известны имена претендентов УЕФА на звание лучшего футболиста ЕвропыУЕФА на своем официальном сайте назвал трех игроков, которые претендуют на приз лучшему футболисту сезона-2011/12 в Европе.
14:22 14/08/2012Азербайджанские СМИ: Половину олимпийских медалей Азербайджану принесли легионерыАзербайджанские СМИ публикуют мнения пользователей социальной сети «Facebook» выступлении спортсменов, представляющих Азербайджан на ХХХ летних Олимпийских игр-2012 в Лондоне.
13:28 13/08/2012Лондон-2012: Армянские спортсмены завоевали олимпийское «серебро» и «бронзу»Главное спортивное событие года – летние Олимпийские игры в Лондоне – закончилось.
20:06 10/08/2012Армянский спортсмен Арман Еремян вышел в полуфинал соревнований по тхэквондоВ четвертьфинале проходящего в Лондоне олимпийского турнира по тхэквондо выступающий в весовой категории до 80 кг представитель Армении Арман Еремян встретился с голландцем Томми Мулеттом.
18:20 10/08/2012«The New Yorker»: Боксерские поединки азербайджанцев на Олимпиаде свидетельствуют о подкупеКоманда Азербайджана по боксу является самой обсуждаемой командой в ходе нынешних Олимпийских игр в Лондоне.
15:40 10/08/2012Болельщики-киприоты забросали грузинских футболистов дымовыми шашками, устроив пожарНакануне на стадионе «Антонис Пападопулос» в кипрском городе Ларнака, в достаточно экстремальных условиях прошел третий квалификационный раунд розыгрыша Лиги Европы между командами «Дила» из...
15:00 10/08/2012«Хаккин.аз»: Олимпийский спорт Азербайджана столь же затратен и ужасающе неэффективен, как и его армия«Неприятной сенсацией для любителей спорта в Азербайджане на прошлой неделе стали сразу два связанных между собой скандальных события на Олимпиаде в Лондоне.
15:31 09/08/2012Скандалы и курьезы Олимпиады в Лондоне: презервативы-нелегалы и пропавшие шортыОлимпийские игры традиционно привлекают огромное внимание во всем мире. И ни одна мелочь не пройдет незамеченной. В том числе и нелепая. Игры в Лондоне наверняка войдут в историю, если не как самые...