18:00 29/04/2020Աթլետներին աջակցելու նպատակով ստեղծվել է միջազգային հիմնադրամԱթլետիկայի համաշխարհային ֆեդերացիան արհեստավարժ մարզիկներին օգնելու նպատակով ստեղծել է միջազգային հիմնադրամ։ Այն կազմում է է 500 հազար ԱՄՆ դոլար: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, օգնություն կստանան համաճարակի...
17:51 29/04/2020Եթե չհաղթահարվի վիրուսը, Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը չեղյալ կհայտարարվենՏոկիոյում նշանակված ամառային օլիմպիական խաղերը, ստիպված կլինեն չեղյալ հայտարարել, եթե մինչև 2021-ի ամառը չհաջողվի հաղթահարել կորոնավիրուսային համաճարակը: Nikkansports շաբաթաթերթին ասել է « Տոկիո...
16:01 29/04/2020Գերմանիայի ֆուտբոլի առաջնության վերսկսումը կարող է հետաձգվելՖուտբոլի Գերմանիայի առաջնության վերսկսումը, որը նախատեսվել էր մայիսի 9-ին, երկրում կորոնավիրուսի վարակի նոր դեպքերի պատճառով կարող է հետաձգվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, Գերմանիայի ֆուտբոլի լիգան...
09:50 29/04/2020ՊՍԺ-ի խաղացողները չեն համաձայնվել աշխատավարձերի իջեցմանըՖրանսական ՓՍԺ ակումբը չի կարողացել համաձայության գալ ֆուտբոլիստների հետ աշխատավարձի իջեցման հարցում։ Ղեկավարության առաջարկությունը խաղացողները չեն ընդունել։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։...
19:06 28/04/2020Օլիմպիական խաղերը հետաձգելու պատճառով ամենամեծ վնասը կրել է ՃապոնիանՃապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն խորհրդարանում ասել է, որ ինքը միջազգային օլիմպիական կոմիտեին խոստումներ չի տվել՝ ճապոնական կողմի լրացուցիչ ծախսեր կատարելու մասին։ «Այդ հայտարարությունը չի...
18:29 28/04/2020Առցանց միջազգային մարզումային մրցաշարին մասնակցել է Հայաստանի չորս պատվիրակՇաշկու միջազգային ֆեդերացիան (IDF) պարբերաբար կազմակերպում է ռուսական շաշկու առցանց միջազգային մարզումային մրցաշարեր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Հերթական ստուգատեսին մասնակցել են 10 երկրի 67...
11:46 28/04/2020Մայիսին «Ա սերիայի» թիմերը կվերսկսեն անհատական մարզումներըՄայիսի 4-ին «Ա սերիայի» խաղացողները կվերսկսեն անհատական մարզումները, փոխանցում է «Բի-Բի-Սի»-ն։ Նշվում է, որ թիմային մարզումը կվերսկսվեն մայիսի 18-ին, երբ Իտալիայի վարչապետը հայտարարի կորոնավիրուսով...
20:03 27/04/2020Շախմատի եվրոպական միությունը հինգ ենթախմբով կանցկացնի առցանց առաջնությունՇախմատի եվրոպական միությունը մայիսի 16-31-ը, հինգ ենթախմբով կանցկացնի Եվրոպայի առցանց առաջնություն։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Առաջին ենթախմբի մրցաշարին կմասնակցեն 1000-1400, երկրորդին՝...
19:57 27/04/2020ՈՒԵՖԱ-ն ցանկանում է Եվրո-2020-ն անցկացնել նույն քաղաքներում, ինչպես նախատեսված էրԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈՒԵՖԱ, ցանկանում է Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը 2021 թվականին անցկացնել այն նույն քաղաքներում, որոնք սկզբնապես նախատեսված են եղել։ Այս մասին գրում է...
17:53 27/04/2020Գեղալողի համաշխարհային շարքի մրցաշարը չի կայանաԳեղալողի համաշխարհային շարքի մրցաշարը չի կայանա։ Մրցումների շրջանակում ծրագրված է ինը փուլ: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Ըստ աղբյուրի, մինչ համաճարակը Ֆրանսիայում նշանակված մրցումներն անցկացվել են։...
17:20 27/04/2020Նետաձգության միջազգային ֆեդերացիան մայիսին կանցկացնի հեռավար մրցաշարԿորոնավիրուսի համաճարակի հետևանքով մարզական օրացույցում առաջացած դատարկությունը լրացնելու համար, նետաձգության միջազգային ֆեդերացիան, մայիսին անցկացնելու է հեռավար մրցաշար։ Այս մասին տեղեկացնում է...
11:48 27/04/2020«Յուվենտուսի» և Ռոնալդուի գինը լրջորեն ընկել էԱ սերիայի ֆուտբոլային բոլոր ակումբների ընդհանուր տրանսֆերային գինն այս տարվա ապրիլին կազմել է 4,48 միլիարդ եվրո։ Այն 14 տոկոսով ավելի քիչ է, քան նախորդ տարվա ամռանն էր (5,21 միլիարդ եվրո)։ Այս...
11:35 27/04/20202024 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերը «կհամապատասխանեցվեն նոր աշխարհի պայմաններին»Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի անդամ ֆրանսիացի Գի Դրյուն խոսել է Փարիզում 2024 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքների մասին, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ Նա հայտարարել է, որ...
09:26 27/04/2020Շարապովային մեղադրել են կարանտինը խախտելու մեջԱշխարհի նախկին առաջին ռակետ Մարիա Շարապովան խախտել է կարանտինի պայմանները՝ կորոնավիրուսի համավարակի ժամանակ։ Գազետա.ռու-ն, հղում անելով rockingcelebrity.com-ին, գրում է, որ համացանցում հայտնվել է...
19:48 25/04/2020Մայք Թայսոնը պատրաստ է վերադառնալ ռինգԱմերիկացի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, ծանր քաշային կարգի ներկայացուցիչ Մայք Թայսոնը հայտարարել է ռինգ վերադառնալու իր ցանկության մասին։ 53-ամյա բռնցքամարտիկը պատրաստվում է դա անել, որպեսզի...
18:36 25/04/2020Անգլիայում նոր ֆուտբոլային սեզոնի մեկնարկը կարող է առանց հանդիսատեսի լինել2020-21 թվականների սեզոնի մեկնարկը անգլիական ֆուտբոլում կարող առանց հանդիսականների լինել: Դա կապված է կորոնավիրուսի համավարակի հետ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, The Times-ին իրադարձությունների զարգացման...
17:06 25/04/2020Գերմանիայում մտածում են արգելել ֆուտբոլիստներին տոնել գոլերըԳերմանիայի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը քննարկում է Բունդեսլիգայում մրցաշրջանի վերսկսման հնարավորությունը: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հայտնում է Spiegel-ը։ Գերատեսչությունը...
11:22 25/04/2020Լա Լիգան համավարակից հետո խաղալ չցանկացող ֆուտբոլիստներին կտուգանիԻսպանիական ակումբների ֆուտբոլիստները կպատժվեն այն դեպքում, եթե կորոնավիրուսի համավարակի ավարտից հետո հրաժարվեն դուրս գալ դաշտ։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հասկացրել է Լա Լիգայի նախագահ...
20:30 24/04/20201912-ի Ստոկհոլմի խաղերում վազորդ Վահրամ Փափազյանը գիտակցաբար պարտվել է, որպեսզի չծածանվի Թուրքիայի դրոշըԱյսօր լրանում է Հայոց եղեռնի 105-րդ տարելիցը: Զոհերի թվում եղել են նաև բազմաթիվ մարզիկներ, այդ թվում Շավարշ Քրիսյանը։ Նա համահայկական խաղերի նախագծի, «Հոմենըթմեն» մարզակումբի և ֆուտբոլի լիգայի...
20:00 24/04/2020Նոյերը ցանկանում է պայմանագիր կնքել «Բավարիա»-ի հետ՝ առնվազն մինչև 2024 թվականը«Բավարիա»-ի դարպասապահ Մանուել Նոյերը ցանկանում է թիմի հետ նոր համաձայնագիր ստորագրել առնվազն մինչև 2024 թվականը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ «Բավարիա»-ն դարպասապահին առաջարկել է երեք տարվա...

15:28 20/03/2012Juventus set to sign Fernando TorresSerie A giants Juventus are hopeful of luring Chelsea striker Fernando Torres to Turin in the summer transfer window, Goal.com reported.
12:26 20/03/2012Messi one goal away from César's recordLeo Messi could draw level or break César Rodríguez’s all-time high goal record which stands at 232 goals.
18:21 19/03/2012Torres: Now I have a boss who believes in meFernando Torres admitted his overwhelming relief after finally ending the most embarrassing goal drought in football.
18:20 19/03/2012Totti out of Genoa clashFrancesco Totti is out of Monday’s game against Genoa after he was omitted from Luis Enrique’s Roma squad, Football Italia reported.
15:13 19/03/2012Miguel Angel Lotina named new Villarreal coachVillarreal have announced on their official website that they have appointed Miguel Angel Lotina as the club's new head coach with immediate effect, Goal.com reported.
18:09 16/03/2012No room for Sneijder at Milan, Galliani saysItalian champions Milan have been quick to dismiss transfer links with Inter playmaker Wesley Sneijder, Football Italia reported.
15:42 15/03/2012With Supporters’ Cup competition Orange launches series of events dedicated to UEFA EURO 2012TMWith just under 100 days to go until UEFA EURO 2012tm, Orange is launching its first pan-European competition to give football fans the opportunity to show support for their team and prepare for the...
15:03 15/03/2012Sanchez, Thiago return to Barca trainingBarcelona's Chilean forward Alexis Sanchez and his Spanish midfield colleague Thiago Alcantara both returned to training on Wednesday after spells on the sidelines, AFP reported.
14:35 15/03/2012European Women’s Rapid Chess ChampionshipGMs Lilit Mkrtchian, Lilit Galoyan, Elmira Skripchenko-Agababyan take part in European Women's Rapid Chess Championship to be held on March 15-16, 2012 in Gaziantep, Turkey, armchess.am informs.
14:32 15/03/2012Maria Gevorgyan FIDE MasterWorld Chess Federation granted 18-year-old Armenian chess player Maria Gevorgyan from Yerevan FIDE Master title, website of Armenian chess federation reported.
18:40 14/03/2012Mario Gomez: I will never be as good as MessiBayern Munich striker Mario Gomez has downplayed comparisons with Barcelona star Lionel Messi, after his four-goal haul against Basel on Tuesday night sent the Bavarians through to the Champions...
18:06 14/03/2012Anzhi chasing Cristiano Ronaldo, Lionel MessiRoberto Carlos has admitted that Anzhi Makhachkala could try to sign Cristiano Ronaldo and Lionel Messi when the pair finish their respective contacts at Real Madrid and Barcelona.
12:41 14/03/2012Elina Danielian qualified for World CupArmenian GM Elina Danielian has been qualified for the World Cup due to her results recorded in European Women's Championship held in Gaziantep, Turkey.
18:32 13/03/2012Torres has 'psychological problem', Di Matteo saysChelsea interim boss Roberto Di Matteo admits misfiring striker Fernando Torres has a “psychological problem,” Goal.com reported.
15:48 13/03/2012Tottenham's Harry Redknapp 'not sure' about 'difficult' England jobHarry Redknapp says he is "not sure" whether he wants to take the England job and admits it would be "difficult" to make the transition from a club manager to the international arena, according to...
13:19 13/03/2012European Women’s Championship: Anna Hayrapetyan defeats rivalElina Danielyan, Lilit Mkrtchian and Anna Hayrapetyan beat Melia Salome, Schleining Zoya, Kaya Emel in the 10th round of the European Women’s Championship in Gaziantep, Turkey.
17:24 12/03/2012Tomas Rosicky signs new contract with ArsenalArsenal have confirmed that midfielder Tomas Rosicky has signed a new contract with the club, according to Football-talk.co.uk.
17:12 12/03/2012Germany has good chance to finish as European champion, Oliver Kahn saysFormer Bayern Munich shot stopper Oliver Kahn has discussed Germany's chances at Euro 2012. He feels that his countrymen have a good chance at success, Goal.com reported. "The current team played...
14:35 12/03/2012European Women’s ChampionshipLilit Galojan and Maria Kursova beat Elena Cherednichenko and Marta Michna in the 9th round of the European Women’s Championship in Gaziantep, Turkey.
12:36 12/03/2012Armenian chess players in European Individual ChampionshipBulgarian city of Plovdiv will host on March 20-31 European Individual Championship, official website of Armenian Chess Federation reported.