18:00 29/04/2020Աթլետներին աջակցելու նպատակով ստեղծվել է միջազգային հիմնադրամԱթլետիկայի համաշխարհային ֆեդերացիան արհեստավարժ մարզիկներին օգնելու նպատակով ստեղծել է միջազգային հիմնադրամ։ Այն կազմում է է 500 հազար ԱՄՆ դոլար: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, օգնություն կստանան համաճարակի...
17:51 29/04/2020Եթե չհաղթահարվի վիրուսը, Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը չեղյալ կհայտարարվենՏոկիոյում նշանակված ամառային օլիմպիական խաղերը, ստիպված կլինեն չեղյալ հայտարարել, եթե մինչև 2021-ի ամառը չհաջողվի հաղթահարել կորոնավիրուսային համաճարակը: Nikkansports շաբաթաթերթին ասել է « Տոկիո...
16:01 29/04/2020Գերմանիայի ֆուտբոլի առաջնության վերսկսումը կարող է հետաձգվելՖուտբոլի Գերմանիայի առաջնության վերսկսումը, որը նախատեսվել էր մայիսի 9-ին, երկրում կորոնավիրուսի վարակի նոր դեպքերի պատճառով կարող է հետաձգվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, Գերմանիայի ֆուտբոլի լիգան...
09:50 29/04/2020ՊՍԺ-ի խաղացողները չեն համաձայնվել աշխատավարձերի իջեցմանըՖրանսական ՓՍԺ ակումբը չի կարողացել համաձայության գալ ֆուտբոլիստների հետ աշխատավարձի իջեցման հարցում։ Ղեկավարության առաջարկությունը խաղացողները չեն ընդունել։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։...
19:06 28/04/2020Օլիմպիական խաղերը հետաձգելու պատճառով ամենամեծ վնասը կրել է ՃապոնիանՃապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն խորհրդարանում ասել է, որ ինքը միջազգային օլիմպիական կոմիտեին խոստումներ չի տվել՝ ճապոնական կողմի լրացուցիչ ծախսեր կատարելու մասին։ «Այդ հայտարարությունը չի...
18:29 28/04/2020Առցանց միջազգային մարզումային մրցաշարին մասնակցել է Հայաստանի չորս պատվիրակՇաշկու միջազգային ֆեդերացիան (IDF) պարբերաբար կազմակերպում է ռուսական շաշկու առցանց միջազգային մարզումային մրցաշարեր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Հերթական ստուգատեսին մասնակցել են 10 երկրի 67...
11:46 28/04/2020Մայիսին «Ա սերիայի» թիմերը կվերսկսեն անհատական մարզումներըՄայիսի 4-ին «Ա սերիայի» խաղացողները կվերսկսեն անհատական մարզումները, փոխանցում է «Բի-Բի-Սի»-ն։ Նշվում է, որ թիմային մարզումը կվերսկսվեն մայիսի 18-ին, երբ Իտալիայի վարչապետը հայտարարի կորոնավիրուսով...
20:03 27/04/2020Շախմատի եվրոպական միությունը հինգ ենթախմբով կանցկացնի առցանց առաջնությունՇախմատի եվրոպական միությունը մայիսի 16-31-ը, հինգ ենթախմբով կանցկացնի Եվրոպայի առցանց առաջնություն։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Առաջին ենթախմբի մրցաշարին կմասնակցեն 1000-1400, երկրորդին՝...
19:57 27/04/2020ՈՒԵՖԱ-ն ցանկանում է Եվրո-2020-ն անցկացնել նույն քաղաքներում, ինչպես նախատեսված էրԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը՝ ՈՒԵՖԱ, ցանկանում է Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը 2021 թվականին անցկացնել այն նույն քաղաքներում, որոնք սկզբնապես նախատեսված են եղել։ Այս մասին գրում է...
17:53 27/04/2020Գեղալողի համաշխարհային շարքի մրցաշարը չի կայանաԳեղալողի համաշխարհային շարքի մրցաշարը չի կայանա։ Մրցումների շրջանակում ծրագրված է ինը փուլ: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Ըստ աղբյուրի, մինչ համաճարակը Ֆրանսիայում նշանակված մրցումներն անցկացվել են։...
17:20 27/04/2020Նետաձգության միջազգային ֆեդերացիան մայիսին կանցկացնի հեռավար մրցաշարԿորոնավիրուսի համաճարակի հետևանքով մարզական օրացույցում առաջացած դատարկությունը լրացնելու համար, նետաձգության միջազգային ֆեդերացիան, մայիսին անցկացնելու է հեռավար մրցաշար։ Այս մասին տեղեկացնում է...
11:48 27/04/2020«Յուվենտուսի» և Ռոնալդուի գինը լրջորեն ընկել էԱ սերիայի ֆուտբոլային բոլոր ակումբների ընդհանուր տրանսֆերային գինն այս տարվա ապրիլին կազմել է 4,48 միլիարդ եվրո։ Այն 14 տոկոսով ավելի քիչ է, քան նախորդ տարվա ամռանն էր (5,21 միլիարդ եվրո)։ Այս...
11:35 27/04/20202024 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերը «կհամապատասխանեցվեն նոր աշխարհի պայմաններին»Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի անդամ ֆրանսիացի Գի Դրյուն խոսել է Փարիզում 2024 թվականի ամառային Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքների մասին, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։ Նա հայտարարել է, որ...
09:26 27/04/2020Շարապովային մեղադրել են կարանտինը խախտելու մեջԱշխարհի նախկին առաջին ռակետ Մարիա Շարապովան խախտել է կարանտինի պայմանները՝ կորոնավիրուսի համավարակի ժամանակ։ Գազետա.ռու-ն, հղում անելով rockingcelebrity.com-ին, գրում է, որ համացանցում հայտնվել է...
19:48 25/04/2020Մայք Թայսոնը պատրաստ է վերադառնալ ռինգԱմերիկացի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, ծանր քաշային կարգի ներկայացուցիչ Մայք Թայսոնը հայտարարել է ռինգ վերադառնալու իր ցանկության մասին։ 53-ամյա բռնցքամարտիկը պատրաստվում է դա անել, որպեսզի...
18:36 25/04/2020Անգլիայում նոր ֆուտբոլային սեզոնի մեկնարկը կարող է առանց հանդիսատեսի լինել2020-21 թվականների սեզոնի մեկնարկը անգլիական ֆուտբոլում կարող առանց հանդիսականների լինել: Դա կապված է կորոնավիրուսի համավարակի հետ: Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, The Times-ին իրադարձությունների զարգացման...
17:06 25/04/2020Գերմանիայում մտածում են արգելել ֆուտբոլիստներին տոնել գոլերըԳերմանիայի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը քննարկում է Բունդեսլիգայում մրցաշրջանի վերսկսման հնարավորությունը: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հայտնում է Spiegel-ը։ Գերատեսչությունը...
11:22 25/04/2020Լա Լիգան համավարակից հետո խաղալ չցանկացող ֆուտբոլիստներին կտուգանիԻսպանիական ակումբների ֆուտբոլիստները կպատժվեն այն դեպքում, եթե կորոնավիրուսի համավարակի ավարտից հետո հրաժարվեն դուրս գալ դաշտ։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հասկացրել է Լա Լիգայի նախագահ...
20:30 24/04/20201912-ի Ստոկհոլմի խաղերում վազորդ Վահրամ Փափազյանը գիտակցաբար պարտվել է, որպեսզի չծածանվի Թուրքիայի դրոշըԱյսօր լրանում է Հայոց եղեռնի 105-րդ տարելիցը: Զոհերի թվում եղել են նաև բազմաթիվ մարզիկներ, այդ թվում Շավարշ Քրիսյանը։ Նա համահայկական խաղերի նախագծի, «Հոմենըթմեն» մարզակումբի և ֆուտբոլի լիգայի...
20:00 24/04/2020Նոյերը ցանկանում է պայմանագիր կնքել «Բավարիա»-ի հետ՝ առնվազն մինչև 2024 թվականը«Բավարիա»-ի դարպասապահ Մանուել Նոյերը ցանկանում է թիմի հետ նոր համաձայնագիր ստորագրել առնվազն մինչև 2024 թվականը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ «Բավարիա»-ն դարպասապահին առաջարկել է երեք տարվա...

13:45 13/10/2012В. Минасян: Нынешняя сборная Армении – это перспективная команда, и успехи еще впередиГлавный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян прокомментировал состоявшийся 12 октября на стадионе «Раздан» в Ереване матч против сборной Италии в рамках отборочного цикла Чемпионата мира...
16:18 12/10/2012День, посвященный армянскому футболисту Генриху Мхитаряну. Почетный гражданин Еревана в центре внимания СМИSports.ru представляет список 10 лучших футболистов Европы на данный момент, не считая Месси и Криштиану Роналду. И на 4-й позиции этого списка оказался именно Генрих Мхитарян.
19:10 11/10/2012В Баку произошло вооруженное нападение на грузинских футболистовВ Насимиснком районе Баку неизвестные напали на футболистов команды «Интер». Об этом сообщает азербайджанское информационное агентство «Дей.аз». По информации районной прокуратуры, ножевые ранения...
18:25 11/10/2012«Предатели-болельщики», мощный противник и дождь. Настроения в канун матча между сборными Армении и Италии по футболу в Ереване«Повторяю, в первую очередь мы должны сыграть хорошо и подарить праздник нашим болельщикам» , – подчеркнул В. Минасян.
16:40 10/10/2012Президент УЕФА Мишель Платини рассказал о целях визита в АрмениюПрезидент УЕФА Мишель Платини прибыл в Ереван в рамках круглого стола программы Союза европейских футбольных ассоциаций.
18:40 08/10/2012Матч-реванш Роберта Штиглица с Артуром Абрахамом состоится весной 2013г.Экс-чемпион мира по версии WBО Роберт Штиглиц заявил, что в марте 2013г. проведет матч-реванш с Артуром Абрахамом. «Этот поединок опять состоится в Берлине и на этой же арене», – цитирует боксера...
12:05 06/10/2012Армянскому шахматисту Левону Ароняну исполняется 30 летСегодня лидеру национальной сборной Армении по шахматам Левону Ароняну исполняется 30 лет. От имени наших читателей сердечно поздравляем талантливого гроссмейстера, желаем ему больших побед, а также...
14:39 02/10/2012В. Шатворян: Союзу армян Украины удалось устроить настоящий спортивный праздник международного уровняВ киевском Дворце спорта, как ранее сообщалось, 29-30 сентября состоялся Международный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины – один из крупнейших турниров в мире по размеру призового...
18:04 28/09/2012В Азербайджане «кинули» борцов, завоевавших медали на «Голден Гран-при» в БакуРоссийский борец вольного стиля Магомед Ибрагимов не считает свою победу на турнире «Голден Гран-при» в Баку самой значительной в своей карьере.
09:29 28/09/2012Легенда мирового футбола Диего Марадона будет прооперированЭкс-звезде мирового футбола Диего Марадоне будет сделана операция по улучшению зрения. Об этом передает «ИТАР-ТАСС». Как отмечается, операция под руководством известного хирурга-офтальмолога Роберто...
16:19 27/09/2012В. Шатворян подчеркнул важность Международного турнира по вольной борьбе за Кубок Союза армян УкраиныВ киевском Дворце спорта, как ранее сообщалось, 29-30 сентября состоится Международный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины – один из крупнейших турниров в мире по размеру призового...
15:09 26/09/2012Юра Мовсисян: Сборная Армении не боится матча с командой Италии, а болельщики добавят страсти и агрессии в игре«Мы, конечно, уважаем Италию и прекрасно осознаем силу нашего соперника. Но сборная Армении никого не боится и будет играть на победу».
19:49 25/09/2012Сборные НКР и Абхазии по футболу сыграли вничью – счет 1:1Сборная Нагорно-Карабахской Республики по футболу завершила товарищескую встречу с командой Абхазии в Сухуми со счетом 1:1.
16:03 25/09/2012Награждены победители открытого международного первенства Quadra Drive 2012Армянские спортсмены, занявшие призовые места на международном фестивале Quadra Drive 2012, получили призы от компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) и армянской ассоциации экстремального спорта...
12:18 25/09/2012Армянские самбисты стали обладателями бронзовых медалей на 1-ом открытом первенстве ЕвропыКоманда Армении по самбо, участвуя на 1-ом Открытом первенстве Европы по самбо среди кадетов (юноши и девушки в возрасте 15-16 лет), проходившем 21-24 сентября в Таллинне (Эстония), завоевала две...
11:07 25/09/2012Оглашен слоган зимних Олимпийских Игр-2014 в СочиФраза "Жаркие. Зимние. Твои" ("Hot. Cool. Yours.") станет слоганом зимних Олимпийских игр, которые пройдут в Сочи в 2014 году. Об этом, как передает «Би-Би-Си», заявил глава Оргкомитета Игр Дмитрий...
12:45 24/09/2012Вилен Шатворян – о целях проведения Союзом армян Украины Международного турнира по вольной борьбе«Международный турнир по вольной борьбе за Кубок Союза армян Украины по ряду причин станет популярным во всем мире».
14:40 21/09/2012«Хаккин.аз»: Азербайджан тратит на шахматы в 20 раз больше Армении, но не может стать даже призером«Почему за последние 6 лет сборная Армении уже третий раз (!) становится олимпийским чемпионом по шахматам, в то время как Азербайджан за это время не сумел войти даже в число призеров?
16:20 20/09/2012Певица Шакира и защитник испанской «Барселоны» Жерар Пике ждут первенцаПопулярная во всем мире 35-летняя колумбийская певица, композитор и танцовщица Шакира призналась, что они с испанским футболистом Жераром Пике ждут первенца.
18:25 18/09/2012Бако Саакян принял президента Федерации атлетики Армении Роберта Эммияна18 сентября президент НКР Бако Саакян принял президента Федерации атлетики Армении Роберта Эммияна, сообщает пресс-служба президента НКР.