10:50 14/01/2020Օլիմպիական մեդալակիր իրանուհին լքել է երկիրըԻրանցի մարզուհի Քիմիա Ալիզադեն լքել է իր երկիրը: Չորս տարի առաջ նա բրոնզե մեդալի է արժանացել Ռիո դե Ժանեյրոյում կայացած օլիմպիական խաղերում թաեքվոնդո մարզաձևում ՝ դառնալով Իրանում միակ օլիմպիական...
19:14 13/01/2020Ընտրություն՝ նոր կարգովՇվեյցարիայի Լոզան քաղաքում հունվարի 9 –ին տեղի ունեցավ ձմեռային օլիմպիական պատանեկան երրորդ խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Հաջորդ օրը Լոզանում կայացավ միջազգային օլիմպիական կոմիտեի 135-րդ...
15:51 13/01/2020«Արևածագի 10 օր». Յանա Աբրահամյանի գոհացուցիչ մրցելույթներըՀայաստանի 10 աթլետներ մասնակցեցին Թեհրանում «Արևածագի 10 օր» անունը կրող միջազգային ավանդական մրցաշարի ծրագրով անցկացված ստուգատեսին: Ըստ ՀԱՕԿ-ի, գոհացնող մրցելույթներ ունեցավ երևանցի Յանա...
15:42 13/01/2020Փաշիկ Ալավերդյան. Ուշադրության կենտրոնում են օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարերըՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականների աշխատանքային ծրագրերի մասին ՀԱՕԿ –ի լրատվական ծառայության հետ զրույցում պատմել է գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը.
15:33 13/01/2020«Թախթիի գավաթ»-ի 6 մրցանակակիրներըԻրանում անցկացված «Թախթիի գավաթ» ազատ ըմբշամարտի միջազգային ավանդական մրցաշարում Հայաստանի հավաքականն ունեցավ վեց մրցանակակիր: Երկրորդ տեղը գրավեցին Արսեն Հարությունյանը / 57 կգ / և Գևորգ Մխեյանը /...
14:52 13/01/2020Ծանրորդները մեծ տեղ կհատկացնեն տեխնիկատակտիկական հատկանիշների բարելավմանը. ՀԱՕԿՀունվարի 13 –ից Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում նոր մրցաշրջանի ուսումնամարզական առաջին հավաքը սկսեցին Հայաստանի ծանրամարտի ազգային և երիտասարդական հավաքականները : Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։...
12:03 13/01/2020ՖԻՖԱ-ի նախագահն Արմեն Մելիքբեկյանին հրավիրել է հանդիպմանՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջիանի Ինֆանտինոն շնորհավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին և ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի նորընտիր անդամներին։ ՀՖՖ հաղորդմամբ, ՖԻՖԱ-ի նախագահը նաև Արմեն...
17:32 11/01/2020Մարկոս Պիզզելլին դադարեցնում է ֆուտբոլային կարիերան«Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստ Մարկոս Պիզզելլին դադարեցնում է ֆուտբոլային կարիերան։ Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի ֆեյսբուքյան էջից։ «Բրազիլիայում անհատական մարզման ընթացքում...
14:25 11/01/2020Կամո Հովհաննիսյանը տեղափոխվել է «Կայրաթի» ֆուտբոլային ակումբՀայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Կամո Հովհաննիսյանը տեղափոխվել է ղազախական «Կայրաթի» ֆուտբոլային ակումբ։ Այդ մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։ «Շնորհավորում ենք և մաղթում նորանոր հաջողություններ...
18:40 10/01/2020Մարտի 13-ին Լոնդոնում կմեկնարկի օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարըԾաղկաձորյան հավաքում հագեցած է անցնում ՀՀ բռնցքամարտի հավաքականի առօրյան: Մասնագիտականից բացի, տղաները բացօթյա մարզումներ են անցկացնում: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Ձյան վրա վազքով հաղթահարում են...
15:47 10/01/2020Հայաստանի շախմատի առաջնությունները կմեկնարկեն վաղըՏիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը հունվարի 11-ին կկայանան Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների բացման արարողությունները: Տղամարդկանց մրցաշարի 11 մասնակիցներից 10 գրոսմայստերներ...
15:17 10/01/2020Ֆուտզալ. Հայաստանի ազգային հավաքականը մարզահավաք կանցկացնիՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը մարզահավաք կանցկացնի: Այդ մասին հայտնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը: ՈՒԵՖԱ ԵՎՐՈ 2022-ի նախընտրական փուլին ընդառաջ՝ Հայաստանի ֆուտզալի ազգային հավաքականը հունվարի...
11:28 10/01/2020Համլետ Բեգոյան. Առայժմ դժգոհելու առիթներ չկանԾաղկաձորյան հավաքում հագեցած է անցնում ՀՀ բռնցքամարտի հավաքականի առօրյան: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Մասնագիտականից բացի, տղաները բացօթյա մարզումներ են անցկացնում: Ձյան վրա վազքով հաղթահարում են...
10:22 10/01/2020Լոռիի և վրացի կիսապաշտպանի միջև պայմանագիրը խզվել է«Լոռի ՖԱ»-ն և վրացի կիսապաշտպան Լևան Մատչարաշվիլին երկկողմ համաձայնությամբ խզել են աշխատանքային պայմանագիրը։ Մատչարաշվիլին «Լոռի» էր տեղափոխվել նախորդ տարվա օգոստոսին։ Ակումբի կազմում մասնակցել է 11...
20:39 09/01/2020Արսեն Հարությունյանը դարձել է Թախթիի գավաթի խաղարկության արծաթե մեդալակիրԱզատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի 2019 թվականի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը դարձել է Թախթիի գավաթի խաղարկության փոխչեմպիոն:Այս մասին տեղեկացնում է ըմբշամարտի ֆեդերացիան: 57 կգ քաշային կարգում հայ ըմբիշը...
20:13 09/01/2020Կաշառք 2 գոլից ավել բաց թողնելու անհրաժեշտության վերաբերյալ. «Տորպեդո»-«Մասիս» սկանդալից մանրամասներԻ պատասխան Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հարցման՝ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունն ուղարկել է գրություն ՀՀ Առաջին խմբի առաջնության՝ 2019 թվականի սեպտեմբերի 6-ին կայացած «Տորպեդո»- «Մասիս» խաղի...
19:27 09/01/2020Ադրբեջանցի դարպասապահը չի մասնակցել թիմի մարզմանը` հայ մարզչի գլխավորությամբՂազախական «Տոբոլի» և Ադրբեջանի հավաքականի դարպասապահ Էմիլ Բալաևը լքել է թիմի ճամբարը վնասվածքի պատճառով: Այս մասին,ըստ armsport-ի, հայտնել է ակումբի մամուլի քարտուղարությունը: Երեկ երեկոյան թիմը...
16:59 09/01/2020Ձմեռային օլիմպիական պատանեկան երրորդ խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը՝ այսօր2020 թվականը օլիմպիական տարի է: Այն սկսվում է օլիմպիական խաղերով, բայց` պատանեկան: Շվեյցարիայի Լոզան քաղաքում այսօր ` հունվարի 9-ին , երեկոյան, տեղի կունենա ձմեռային օլիմպիական պատանեկան երրորդ...
16:07 09/01/2020Արսեն Հարությունյանը վճռական փուլում էԻրանի Քերմանշահ քաղաքում մեկնարկել է «Թախթիի գավաթ» անունը կրող ազատ ըմբշամարտի միջազգային ավանդական բարձրագույն կարգի թվով ` 40-րդ մրցաշարի խաղարկությունը: Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ...
11:27 09/01/2020Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքի պատճառով երկար ժամանակով չի կարող դուրս գալ մարզադաշտՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքի պատճառով երկար ժամանակով չի կարող դուրս գալ մարզադաշտ: Այս մասին գրում է soccernews.ru կայքը՝ հղում անելով Corriere...

11:55 04/08/2011Сборная Федерации альпинизма и горного туризма Армении отправится в ГрузиюСборная Федерации альпинизма и горного туризма Армении в составе 6 человек по приглашению грузинской Федерации альпинизма отправится в Грузию, чтобы подняться на одну из высших точек этой страны –...
13:50 02/08/2011В Арцахе стартуют пятые Всеармянские игрыПрезидент Республики Арцах Бако Саакян принял участие сегодня в торжественной церемонии зажжения факела пятых Всеармянских игр в гандзасарском соборе Св.
14:51 01/08/2011Армянские дзюдоисты завоевали медали в ПрагеНа завершившемся сегодня в Праге турнире молодежного Кубка Европы армянские дзюдоисты завоевали одну золотую и две бронзовые медали.
13:16 27/07/2011Обновление: Армения встретит сегодня чемпионов мира по шахматамАрмянские шахматисты, завоевавшие титул чемпионов в прошедшем в китайском Нинбо командном чемпионате мира по шахматам, возвращаются сегодня в Армению.
11:52 27/07/2011Армения встретит сегодня чемпионов мира по шахматамАрмянские шахматисты, завоевавшие титул чемпионов в прошедшем в китайском Нинбо командном чемпионате мира по шахматам, возвращаются сегодня в Армению.
11:17 26/07/2011Армения стала чемпионом мира по шахматамВ китайском городе Нинбо продолжаются встречи 9-го тура командного чемпионата мира по шахматам. Армения сразилась с Украиной. Силами померились пары Василий Иванчук-Левон Аронян, Сергей...
12:44 25/07/2011Состоялся 15 тур высшей лиги первенства Армении по футболуНакануне в 15 туре высшей лиги первенства Армении ф/к «Мика» одержал победу со счетом 4:0 над ф/к «Ширак» на стадионе «Мика».
16:22 23/07/2011Успехи армянских шахматистов в Китае: Левон Аронян одержал победу над Пенталом ХарикришнойВ китайском городе Нинбо продолжается командный чемпионат мира по шахматам, и сегодня состоятся партии шестого тура.
19:53 21/07/2011Президент С. Саргсян решил поддержать армянских футболистов, играющих с норвежской «Волеренгой»Президент Армении Серж Саргсян после рабочей поездки в Ширакскую область, вернувшись в Ереван, решил поддержать армянских футболистов во время игры с норвежской командой.
19:01 21/07/2011Габриел Саркисян принес победу сборной Армении над шахматистами КитаяВ пятом туре командного чемпионата мира по шахматам в китайском городе Нинбо сборная Армении достигла преимущества над командой Китая благодаря тому, что в решающей партии Габриел Саркисян одержал...
18:33 21/07/2011На футбольный матч между азербайджанским «Хазаром» и израильским «Маккаби» иранцам вход запрещенПолиция и спецслужбы города Ленкорань на юго-востоке Азербайджана приведены в усиленный режим службы в связи с предстоящим футбольным матчем между местной командой «Хазар» и израильским «Маккаби».
18:06 18/07/2011Ишхан Закарян обещал на открытии V Панармянских игр сюрприз, связанный с Турциейкомитета Панармянских игр Ишхан Закарян заявил о качественно новом уровне этого спортивного мероприятия в этом году, а также обещал «сюрприз, связанный с Турцией».
16:22 14/07/2011Бако Саакян направил послание участникам розыгрыша Кубка Арцаха по волейболу14 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян направил послание участникам стартовавшего в Степанакерте розыгрыша Кубка Арцаха по волейболу.
12:56 11/07/2011Сборная Армении по шахматам отправится в Китай для участия в командном первенстве мираСборная Армении по шахматам 12 июля отправится в китайский город Нинбо для участия в командном первенстве мира.
13:27 06/07/2011Армения завоевала 7 медалей на турнире по фехтованию в БатумиАрмения привезла с юношеского международного турнира по фехтованию, который прошел в Батуми 28-30 июня, семь медалей различного достоинства, сообщил генсек Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян.
16:11 05/07/2011Вардгес Товмасян стал победителем шахматного фестиваля «Кубок Анатолия Ермака»На завершившемся в Запорожье 7-м Международном шахматном фестивале «Кубок Анатолия Ермака» 21-летний ереванский шахматист Вардгес Товмасян стал единоличным лидером, завоевав первый приз.
16:33 04/07/2011Юношеская сборная Армении по шахматам одержала победу на Мемориале ДворковичаЮношеская сборная Армении одержала победу на завершившемся в Москве традиционном турнире по быстрым шахматам среди юношей и девушек «Мемориал Владимира Дворковича».
14:15 30/06/2011Аронян примет участие в розыгрыше «Большого шлема»Армянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в розыгрыше «Большого шлема», который состоится в Сан Пауло и Бильбао.
18:18 27/06/2011В Аскеране открыт новый стадион27 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия нового стадиона в райцентре Аскеран.
12:55 27/06/2011Левон Аронян и Элина Дниелян примут участие в турнире памяти БотвинникаАрмянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в турнире по быстрым и молниеносным шахматам, посвященном 100-летию со дня рождения Михаила Ботвинника.