09:52 23/09/2024Կանադայի ԱԳ նախարար. Աջակցում ենք ԼՂ հիմնախնդրի բանակցային քաղաքական լուծմանը, սա պետք է ենթադրի հայ խաղաղ բնակիչների վերադարձԿանադայի արտաքին գործերի նախարար Մելանի Ջոլին Արցախի հայաթափման առաջին տարելիցի կապակցությամբ հանդես է եկել հատուկ հայտարարությամբ։ Վերջին շրջանում Հայ դատի Կանադայի հանձնախումբը պաշտոնական ակտիվ...
09:44 23/09/2024Նյու Յորքում Էրդողանը բանակցություններ կվարի Փաշինյանի հետ. ԶԼՄ-ներԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային մասնակցելու նպատակով ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանին, Ուկրաինայի և Իրանի նախագահներ Վլադիմիր Զելենսկուն և...
18:55 22/09/2024Պակիստանում պայթեցվել է ՌԴ դեսպանի մասնակցությամբ ձևավորված պատվիրակությանն ուղեկցող ավտոմեքենանՊակիստանում պատվիրակությանը ուղեկցող մեքենան, որի կազմում էր ՌԴ դեսպան Ալբերտ Խորևը, պայթել է ականի վրա։ Դեպքի մասին հայտնել է Իսլամաբադում Ռուսաստանի դիվանագիտական առաքելությունը Telegram-ի իր...
09:57 22/09/2024Պետդեպարտամենտը ԱՄՆ քաղաքացիներին կոչ է անում լքել ԼիբանանըԱՄՆ Պետդեպարտամենտը Լիբանանում գտնվող ամերիկացիներին կոչ է արել որքան հնարավոր է շուտ լքել երկիրը Իսրայելի և լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման միջև հակամարտության սրման պատճառով։ Այս մասին ասվում է...
17:19 21/09/2024Եվ եթե մենք այսօր չճանաչենք Արցախի ցեղասպանnւթյnւնը, ապա դեռ ավելին է լինելու. Դադիվանքի նախկին վանահայրԱրցախի Հանրապետության հայաթափմանը նվիրված միջոցառում՝ ԱՄՆ Կոնգրեսում
16:45 21/09/2024Հայ և ռուս հնագետները Կարմիր բլուրում հայտնաբերել են վաղ երկաթի դարով թվագրվող երկու դամբարան«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի և Էրմիտաժի համատեղ հնագիտական արշավախումբը Երևանում Կարմիր բլուր հուշարձանի տարածքում հայտնաբերել է վաղ երկաթի դարով թվագրվող երկու դամբարան։ Այս մասին...
16:32 21/09/2024«Ինտեր». Հենրիխ Մխիթարյանն արդեն 100 հանդիպում է անցկացրել ակումբի կազմում«Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն արդեն 100 հանդիպում է անցկացրել միլանյան ակումբի կազմում։ Իտալիայի չեմպիոն «Ինտերը» այս փաստը նշել է իր պաշտոնական էջում։ Հիշեցնենք, որ հայ ֆուտբոլիստը...
15:32 21/09/2024Comedy Club-ը փակելու մասին հայտարարությունը կատակ է եղելComedy Club-ի կրեատիվ պրոդյուսեր Գարիկ Խարլամովը և շոուի հաղորդավար Պավել Վոլյան հերքել են հաղորդման փակման մասին ավելի վաղ իրենց արած հայտարարությունը։ Коммерсант-ը գրում է, որ նրանք «մտափոխվել են»...
14:32 21/09/2024Պուտինը՝ Փաշինյանին. Ռուս-հայկական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը համապատասխանում են մեր ժողովուրդների հիմնարար շահերին«Ռուս-հայկական բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը, ինչպես նաև ընդհանուր ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում կառուցողական փոխգործակցությունը, անկասկած, համապատասխանում...
14:19 21/09/2024Ջո Բայդեն. ՀՀ-ն ու ԱՄՆ-ն միասին աշխատում են՝ բարձրացնելու հարաբերությունները դեպի ռազմավարական գործընկերությունԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանի Հանրապետության անկախության 33-րդ տարեդարձի առիթով: ՀՀ կառավորության հաղորդմամբ, Ջո Բայդենի շնորհավորական ուղերձում ասված...
13:01 21/09/2024Բլինքեն. ԱՄՆ-ն մտադիր է հետագայում էլ աջակցել Հարավային Կովկասում կայունության ու խաղաղության հաստատման համարԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական խոսք է հղել։ «Որպես Հայաստանի անկախությունն առաջինը ճանաչած երկիրը՝ Միացյալ Նահանգները հպարտ են շարունակելու աջակցել...
12:27 21/09/2024Շրի Լանկայում ընտրություններ են, երկիրը 2 տարի նախագահ չուներՇրի Լանկայում 2022 թ. բողոքի ակցիաների արդյունքում երկրի առաջնորդին տապալելուց հետո առաջին անգամ նախագահի ընտրություններ են անցկացվում։ Չնայած բողոքի ակցիաները սկիզբ առան երկրում ստեղծված...
11:58 21/09/2024Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ հղել է ոչ թե Փաշինյանին, այլ Վահագն Խաչատուրյանին«Բելառուսը կարևորում է Հայաստանի հետ կառուցողական հարաբերությունների զարգացումը»,-այս մասին ասված է այս երկրի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի՝ իր հայ գործընկեր Վահագն Խաչատրյանին և Հայաստանի բարեկամ...
11:20 21/09/2024Լիբանանի դեպքերից հետո Վենեսուելայի նախագահը խորհուրդ է տվել հրաժարվել էլեկտրոնիկան որպես նվեր ընդունելուցԼիբանանում փեյջերների ու կապի այլ սարքավորումների պայթյուններից ու դրա հետևանքով մարդկանց զոհվելուց հետո Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն կոչով դիմել է իր ժողովրդին՝ հորդորելով չընդունել...
11:10 21/09/2024Ղազախստանի բանտերից մեկում ազատազրկվածները բունտ են արելՂազախստանի հարավային մասում գտնվող Թուրքեստանի շրջանի քրեակատարողական հիմնարկներից մեկում բանտարկյալները բունտ են բարձրացրել։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով այդ երկրի...
22:16 20/09/2024Հայաստանի շախմատի կանանց հավաքականը ոչ ոքի գրանցեց Ուկրաինայի հետ մրցավեճումԲուդապեշտում ընթացող Համաշխարհային շախմատային օլիմպիադայի 9-րդ տուրում կանանց Հայաստանի հավաքականը ոչ ոքի՝ 2:2 գրանցեց Ուկրաինայի հետ մրցավեճում։ Երկու թիմերն էլ ունեն 14 միավոր Լիլիթ Մկրտչյանը...
21:54 20/09/2024Լիբանանի վրա հարձակման հետևանքով զոհվել է «Հըզբոլլшհի» 20 հրամանատար. ԶԼՄԼիբանանում Իսրայելի պաշտպանության բանակի այսօրվա հարվածից հետո սպանվել է շիա «Հըզբոլլահ» շարժման մոտ 20 հրամանատար։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է Axios-ը՝ վկայակոչելով իսրայելցի...
20:54 20/09/2024«Հեզբոլլահ»-ի հրամանատար Աքիլը սպանվել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի հարձակման ժամանակԻսրայելը սպանել է շիական «Հեզբոլլահ» շարժման հատուկ գործողությունների հրամանատարության ղեկավար Իբրահիմ Աքիլին՝ Բեյրութի հարավային արվարձաններին հասցված հարվածի արդյունքում։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ...
20:44 20/09/2024Լիբանանից շուրջ 150 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբԻսրայելի հանրային հեռարձակողը ուրբաթ օրը հայտնել է, որ շուրջ 150 հրթիռ է արձակվել Լիբանանից սահմանի վրայով: Այս մասին գրում է reuters.com-ը: Իսրայելի շտապօգնության ծառայությունը հայտնել է, որ...
17:43 20/09/2024Բաքվի բանտերում 23 հայ բանտարկյալներ սպասում են իրենց ճակատագրի որոշմանը. Le FigaroՖրանսիական Le Figaro պարբերականը ծավալուն հոդված է հրապարակել Բաքվում պահվող հայ բանտարկյալների մասին՝ նշելով, որ հայկական անկլավի ռազմական նվաճումից մեկ տարի անց ռազմագերիները, որոնց թվում են նաև...

16:15 08/02/2025Российское СМИ – об уникальной атмосфере для путешественников в АрменииВеличественные монастыри в Армении, скрытые в ущельях, виноградники, простирающиеся у подножий Арарата, и удивительные города, расположенные среди скал – все это создает уникальную атмосферу для...
15:42 08/02/2025«Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче Товмасяном признана лучшим фильмом по версии престижной премии Critics Choice Awards – 2025В Калифорнии прошла долгожданная 30-я церемония награждения премии Critics Choice Awards – 2025, которую переносили из-за бушующих пожаров.
15:35 08/02/2025Отбывающая срок в колонии дочь убитого экс-мэра Самары признана потерпевшейДочь экс-мэра Самары Тархова Людмила, которая сейчас находится в колонии по делу о вымогательстве, признана потерпевшей по делу об убийстве родителей, сообщил РИА Новости ее защитник Андрей...
14:29 08/02/2025Константин Затулин: Азербайджан выступает союзником России только в тех случаях, когда что-то хочет получить взаменАзербайджану важно показать своим друзьям на Западе и Турции, какой он неуступчивый в отношениях с Россией, заявил НСН первый зампред комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с...
13:49 08/02/2025Страны Балтии отключились от российской энергосистемыСтраны Балтии отключили в субботу свои электросистемы от энергетической системы БРЭЛЛ (Белоруссия - Россия - Эстония - Латвия - Литва) и перешли на работу в изолированном (островном) режиме, передает...
11:49 08/02/2025Россиянка упала со скалы в турецкой Анталье, пытаясь сфотографироватьсяРоссиянка упала со скалы в курортном городе Анталья, сообщает РБК со ссылкой на турецкий телеканал Habertürk.
11:44 08/02/2025«Джо, ты уволен»: Трамп лишил Байдена доступа к секретным материаламПрезидент США Дональд Трамп заявил о немедленном отзыве допуска к секретной информации у его предшественника Джо Байдена, передает РБК.
11:32 08/02/2025Скрипку работы Антонио Страдивари «Йоахим-Ма» продали за $11,25 млн на аукционе в Нью-ЙоркеСкрипка "Иоахим-Ма", изготовленная известным итальянским мастером Антонио Страдивари в 1714 году, ушла с молотка в Нью-Йорке за 11,25 миллиона долларов, сообщает аукционный дом Sotheby's.
14:32 07/02/2025Песков: Москва поставит вопрос о работе Русского дома в Баку на разных уровняхМосква считает закрытие Русского дома в Баку недоразумением, которое удастся решить через диалог, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
13:43 07/02/2025Въезжающие в Россию иностранцы должны будут пройти медицинское освидетельствованиеВсе въезжающие в Россию иностранцы и уже находящиеся длительное время на ее территории должны проходить медицинское освидетельствование, говорится в материалах МВД РФ, с которыми ознакомилось РИА...
13:34 07/02/2025Вышедший на обочину дороги в Северной Каролине олень-альбинос стал звездой соцсетейВ США в штате Северная Каролина автомобилисты запечатлели оленя-альбиноса. Видео появилось в социальных сетях. На кадрах видно, как белый олень стоит на обочине дороги, а затем уходит в лес. Увидеть...
13:11 07/02/2025Christie's снял с торгов картину Эль Греко по требованию властей РумынииАукционный дом Christie's снял с торгов картину Эль Греко «Святой Себастьян» (эстимейтом $7–9 млн) по требованию румынских властей.
12:49 07/02/2025Трамп подписал указ о введении санкций против Международного уголовного судаДональд Трамп подписал указ о введении санкций против Международного уголовного суда, обвинив его в незаконном преследовании США и ближайших союзников, главным образом Израиля, передает ВВС.
12:11 07/02/2025В Вашингтоне Никол Пашинян встретился с вице-президентом США Джеймсом Дэвидом ВэнсомВ Вашингтоне, в Белом доме, состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с вице-президентом Соединенных Штатов Америки Джеймсом Дэвидом Вэнсом.
12:04 07/02/2025Чрезвычайная ситуация на острове Санторини: тысячи человек эвакуируютсяБолее 11 тысяч человек покинули греческий остров Санторини и еще многие собираются это сделать — после двух землетрясений магнитудой 5,2 и 4,7 баллов, произошедших рядом с островом в среду вечером и...
12:01 07/02/2025«Права на осечку больше нет»: о будущем Арсена Захаряна в клубе «Реал Сосьедад»Бывший футболист сборной России Владислав Радимов в эфире «Матч ТВ» заявил, что Арсену Захаряну будет сложно вернуться в основной состав «Реал Сосьедад».
11:56 07/02/2025Новые власти Сирии назвали условия сохранения российских военных базСирия оставит российские военные базы на своей территории, если получит от этого выгоду, заявил глава сирийского Министерства обороны Абу Касра в интервью The Washington Post.
17:21 06/02/2025Сокровенные тайны Брижит и Эммануэль Макрон под ударом: первая леди Франции посещала специалиста по транспереходу?Сокровенные тайны президентской четы под ударом. Оказалось, что первая леди Франции посещала специалиста по транспереходу и пыталась скрыть это. На подозрительные факты из жизни Елисейского дворца...