10:21 23/08/2023Թուրքական իշխանություններն ամբողջությամբ փակել են Դարդանելի նեղուցըԹուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Չանաքքալե նահանգ տանող գլխավոր մայրուղին, որտեղ շարունակվում են անտառային հրդեհները, փակ է երթևեկության համար, Դարդանելի նեղուցը նույնպես երկու կողմից փակ է...
09:28 23/08/2023ՌԴ ՊՆ ն հայտարարել Է երեք ԱԹՍ-ով Մոսկվայի օբյեկտների վրա հարձակվելու Կիևի փորձը կասեցնելու մասինԿիևը երեք ԱԹՍ-ներով հարձակվել է Մոսկվայի օբյեկտների վրա, որոնք խոցվել են ՀՕՊ-ի կողմից։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ «Օգոստոսի 23-ի գիշերը հակաօդային...
21:40 22/08/2023Եգիպտոսը հաստատում է COVID-19 « Eris» շտամի երկու նոր դեպքԵգիպտոսում հայտնաբերվել են COVID-19-ի նոր տեսակի « Eris» տարբերակի առաջին երկու դեպքերը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնել են երկրի առողջապահության նախարարությունից։ «Գրիպի նման...
17:43 22/08/2023Կիպրոսի և ԱՄՆ ռազմածովային ուժերը համատեղ զորավարժանքներ են անցկացրելԿիպրոսի և ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերը համատեղ վարժանքներ են անցկացրել, որոնց ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, մշակել են որոնողափրկարարական աշխատանքներ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասված է Կիպրոսի...
17:25 22/08/2023Հունաստանում անտառային հրդեհը 18 մարդու կյանք է խլելՀունաստանի հյուսիս-արևելքում բռնկված անտառային հրդեհը 18 մարդու կյանք է խլել, որոնք, հավանաբար, անօրինական ներգաղթյալներ են: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ երեքշաբթի արտակարգ ճեպազրույցի ժամանակ այդ...
16:52 22/08/2023Ճապոնիայի իշխանությունները կսկսեն «Ֆուկուսիմա» ատոմակայանից ռադիոակտիվ ջուր լցնել օվկիանոսՃապոնիայի իշխանությունները կսկսեն բնական աղետից վնասված Ֆուկուսիմայի ատոմակայանից ռադիոակտիվ ջուր լցնել օվկիանոս։ Ճապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիշիդայի խոսքով՝ ջրի բացթողումը կսկսվի օգոստոսի 24-ից, եթե...
15:42 22/08/2023Մոսկվայում հայտնաբերել են ստորգետնյա էքսկուրսիայի բոլոր մասնակիցների մարմիններըՄոսկվայում հայտնաբերել են կոլեկտորների էքսկուրսիայի բոլոր մասնակիցների մարմինները։ Այս մասին հայտնել են Քննչական կոմիտեից, փոխանցում է։«Ռիա Նովոստի»-ին։ Նեգլինկա գետի կոլեկտորներում էքսկուրսիան...
13:22 22/08/2023Ֆրանսիայում երեխա է զոհվել թմրավաճառների միջև փոխհրաձգության հետևանքովՖրանսիայի Նիմ քաղաքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում 10-ամյա երեխա է սպանվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ երեքշաբթի այդ մասին հայտնել է Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանինը...
12:50 22/08/2023Կիևում ասել են, որ Ուկրաինան պատրաստ է F-16 կործանիչների օտարերկրյա օդաչուների ընդունելՈւկրաինայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ալեքսի Դանիլովը հայտարարել է, որ Կիևը պատրաստ է ընդունել օտարերկրյա փորձառու F-16 կործանիչների օդաչուների, ովքեր չեն ծառայում իրենց...
12:40 22/08/2023Մոսկվայի օդանավակայաններում ավելի քան 45 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվելԱյսօր՝ օգոտոսԵրեքշաբթի առավոտյան ավելի քան 45 չվերթ է հետաձգվել կամ չեղարկվել Մոսկվայի չորս հիմնական օդանավակայաններում ՝ «Վնուկովո», «Դոմոդեդովո», «Շերեմետևո» և «Ժուկովսկի», գրում է «Ռիա...
12:04 22/08/2023Ռուսաստանում վարկային պարտավորությունները չկատարողների թիվը հասել է 14,4 միլիոնիՌուսաստանցիների թիվը, ովքեր բանկային վարկեր չեն վճարում, 2023 թվականին ավելացել է 3,3 միլիոնով: Այդ մասին գրում է «Իզվեստիա» թերթը՝ վկայակոչելով Դաշնային հարկադիր կատարման ծառայությանը (FSSP):...
11:50 22/08/2023Կասպերսկի. TunnelCrack-ը հնարավոր է դարձնում տեղեկատվության արտահոսքը VPN-ների մեծ մասիցՎերջերս հրապարակված TunnelCrack խոցելիությունները թույլ են տալիս խափանել VPN-ի աշխատանքը՝ օգտատերերին մասամբ զրկելով պաշտպանությունից: Այս մասին հայտնում է «Կասպերսկի»- ն։ Ընկերության փորձագետները...
11:27 22/08/2023Թիերի Անրին դարձել է Ֆրանսիայի մինչև 21 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչԼոնդոնի «Արսենալ»-ի նախկին հարձակվող Թիերի Անրին նշանակվել է Ֆրանսիայի ֆուտբոլի օլիմպիական հավաքականի և երիտասարդական հավաքականի (մինչև 21 տարեկանների) գլխավոր մարզիչ։ Այս մասին գրում է «Ռիա...
11:10 22/08/2023Հայ դատի Կանադայի հանձնախումբը հանդիպել է Կանադայի արտաքին գործերի նախարարի հետՀայ դատի Կանադայի հանձնախումբը օգոստոսի 19-ին Մոնրեալի հայկական կենտրոնում հանդիպում է ունեցել Կանադայի արտաքին գործերի նախարար Մելանի Ջոլիի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տիրող...
11:04 22/08/2023Թուրքական ընկերությունները Ռուսաստան արտահանման համար հայտնվել են Բրիտանիայի պատժամիջոցների տակԵրկու թուրքական ընկերություններ հայտնվել են Մեծ Բրիտանիայի պատժամիջոցների տակ, ինչի արդյունքում դրանցից մեկի աշխատակիցները սահմանափակվել են բանկային փոխանցումներ ուղարկելու և ստանալու հարցում։ Այս...
10:25 22/08/2023Ռիհաննան երկրորդ անգամ մայր է դարձելTMZ պարբերականը, հղում անելով ներքին աղբյուրներին, հայտնում է, որ ամերիկացի երգչուհի Ռիհաննան օգոստոսի սկզբին երկրորդ անգամ մայր է դարձել։ Պարբերականի փոխանցմամբ, Ռիհաննան և A$AP Rocky-ն տղա են...
10:09 22/08/2023Շարլիզ Թերոնը՝ հոլիվուդյան գեղեցկության չափանիշների մասինՀարավաֆրիկացի դերասանուհի, Շարլիզ Թերոնը բացասաբար է խոսել հոլիվուդյան գեղեցկության չափանիշների մասին։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Allure-ին տված հարցազրույցում նա ասել է, որ ոլորտի չափանիշները...
09:52 22/08/2023Էրդողանը կշարունակի բանակցությունները Պուտինի և Զելենսկու հետԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կշարունակի հեռախոսազրույցները Վլադիմիր Զելենսկու և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ՝ Ուկրաինայում իրավիճակը կարգավորելու համար, սակայն կոնկրետ ժամկետներ դեռ...
22:29 21/08/2023ԱՄՆ-ն ամերիկացիներին հորդորել է անհապաղ հեռանալ ԲելառուսիցԱՄՆ Պետդեպարտամենտը դիմել է երկրի քաղաքացիներին՝ կոչ անելով անհապաղ լքել Բելառուսը՝ Լիտվայի կողմից սահմանային անցակետերի փակման պատճառով։ Այս մասին ասվում է Մինսկում Միացյալ Նահանգների դեսպանատան...
20:59 21/08/2023Ստամբուլում անտառային հրդեհ է բռնկվել, հրդեհի մարմանը ներգրավված են ուղղաթիռներԹուրքիայի եվրոպական մասում գտնվող Ստամբուլի Սիլիվրի թաղամասում անտառային հրդեհ է բռնկվել, դեպքի վայր են ուղարկվել բազմաթիվ հրշեջ բրիգադներ, կրակի մարմանը մասնակցել են ուղղաթիռներ: Այդ մասին հաղորդել...

11:53 06/12/2023Миллер: Вашингтон продолжает призывать Баку стремиться к прочному миру с ЕреваномРуководитель пресс-службы Госдепартамента США Мэттью Миллер на регулярном брифинге для журналистов прокомментировал визит помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Джеймса О'Брайена на...
11:44 06/12/2023Россельхознадзор: До сих пор не получено ни информации о проведенных Арменией расследованиях, ни предложенийАрмен Айрапетян согласился с позицией Россельхознадзора и гарантировал усиление контроля и принятие исчерпывающих мер для предотвращения поставок в Россию зараженных грузов.
11:30 06/12/2023Греческая полиция запретила любые публичные собрания в день визита ЭрдоганаПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в четверг едет в Афины: турецкий лидер заявил о желании открыть новую страницу в отношениях двух стран, несмотря на все разногласия (и территориальные споры).
17:00 05/12/2023Украинский военкор раскрыл производящую для Киева снаряды страну: это АзербайджанУкраинский военкор Роман Бочкала случайно раскрыл страну, в которой Киев изготавливает снаряды. Оказалось, что производство находится в Азербайджане. Об этом в Telegram сообщает RTVI. В своем...
15:24 05/12/2023Карасин: Решение делегации Армении не приезжать на ПА ОДКБ воспринимается с чувством сожаленияРоссийские сенаторы регулярно общаются с армянскими коллегами и напрямую, и по видеоканалам, и через посольство, речи о заморозке отношений нет, сообщил РИА Новости глава международного комитета...
14:02 05/12/2023Назван худший подарок на Новый годНа первом месте в ТОП-3 не самых лучших вариантов для подарков расположились предметы одежды: носки, шапки и шарфы с новогодними рисунками.
13:49 05/12/2023На встрече Лаврова и Байрамова подтверждена необходимость наращивания усилий по нормализации отношений между Ереваном и Баку5 декабря «на полях» СМИД прикаспийских государств в г.Москве состоялась отдельная двусторонняя встреча министра иностранных дел России Сергея Лаврова с министром иностранных дел Азербайджана...
13:46 05/12/202360 конгрессменов США призвали предоставить Армении помощь в сфере безопасности в $10 млн и помощь переселенцам из Арцаха60 членов Верхней и Нижней палат Конгресса США призвали лидеров Конгресса предоставить Армении помощь в сфере безопасности.
12:03 05/12/2023Сестра Фиделя и Рауля Кастро умерла в Майами в возрасте 90 летХуанита Кастро, младшая сестра кубинских руководителей Фиделя и Рауля, которая многие годы жила в Майами, умерла в возрасте 90 лет, сообщила ее представитель Мария Антониетта Коллинс.
12:00 05/12/2023Рафаэль Гросси: МАГАТЭ не планирует шагов по закрытию Армянской АЭС, несмотря на письмо турецкой стороныМеждународное агентство по атомной энергии (МАГАТЭ) не планирует шагов по закрытию Армянской АЭС, несмотря на письмо турецкой стороны, адресованное МАГАТЭ, с просьбой принять меры по закрытию станции.
11:42 05/12/2023Лавров – Байрамову: Региональная платформа «3+3» уже обретает плотьМинистр иностранных дел России Сергей Лавров проводит встречу с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым, сообщает официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
11:33 05/12/2023Захарова объяснила, кому были адресованы слова Лаврова «оставьте меня в покое» на СМИД ОБСЕФраза министра иностранных дел Сергея Лаврова "Оставьте меня в покое" на заседании Совета министров иностранных дел Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (СМИД ОБСЕ) в Скопье была...
14:52 04/12/2023В Москве выросли рекордные 40-сантиметровые сугробыВысота сугробов в Москве в понедельник, 4 декабря, местами превысила 40 см, что является рекордом за всю историю измерений.
14:00 04/12/2023Прямые рейсы в Ереван открылись из аэропорта СтаврополяБыл совершен первый рейс из аэропорта Ставрополя в Ереван. Полет в столицу Армении из краевого центра состоялся впервые после перерыва с 2019 года. Как сообщили из воздушной гавани, первых пассажиров...
13:44 04/12/2023«История одной любви»: выступление армянской канонистки со всемирно известным хорватским виолончелистомАрмянская канонистка (Канон – это древний струнно-щипковый безгрифный инструмент. – Ред.), которая в основном работает с известными в арабских странах компаниями, Белла Папикян выступила с известным...
12:34 04/12/2023В Танзании из-за сильных наводнений погибли 47 человек, еще 85 пострадалиНе менее 47 человек погибли и 85 пострадали в результате наводнений и оползней, вызванных проливными дождями на севере Танзании.
12:29 04/12/2023Индонезия: из-за извержения вулкана Марапи погибли 11 альпинистов, 12 пропалиВ результате извержения вулкана Марапи в индонезийской провинции Западная Суматра погибли 11 человек, собиравшихся совершить восхождение на гору, а поиски 12 человек до сих пор продолжаются, сообщает...
12:25 04/12/2023Морозы до минус 53 градусов ударили в ЯкутииБолее чем в 10 населенных пунктах Якутии температура воздуха опустилась ниже минус 50 градусов, сообщается на сайте Якутгидромета.
11:28 04/12/2023Wildberries: В 2021 году мошенники похитили с площадки 385 млн рублейМаркетплейс Wildberries рассказал о промежуточных итогах дела о массированной мошеннической атаке, в результате которой у компании в 2021 году похитили 385 млн руб.
17:34 02/12/2023Канатная дорога «Крылья Татева» – двукратный победитель премии World Travel AwardsКанатная дорога «Крылья Татева» вновь получила престижную международную премию в сфере туризма World Travel Awards 2023 в категории «Лучшая канатная дорога в мире 2023 года».