16:33 21/08/2023ՌԴ Վլադիմիր քաղաքում շաուրմայից թունավորվածների թիվը գերազանցել է 100-ըՎլադիմիրում շաուրմայից թունավորման նոր դեպքեր են հայտնաբերվել: Այս մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է Վլադիմիրի շրջանի ղեկավար Ալեքսանդր Ավդեևը։ Նահանգապետի խոսքով՝ տուժածների մոտ կեսը հոսպիտալացվել...
16:24 21/08/2023Արսեն Զախարյանը օգոստոսի 25-ին կնշի իր նորամուտը «Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կազմում«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի նորեկ Արսեն Զախարյանը պետք է պատրաստ լինի մասնակցել Իսպանիայի առաջնության առաջիկա խաղին: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել են ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունից: «Ռեալ...
16:05 21/08/2023Եկատերինբուրգից ժամանած զբոսաշրջիկները մեկ շաբաթով մնացել են Երևանում՝ FlyOne-ի չվերթի տեղափոխման պատճառովԵկատերինբուրգից ժամանած զբոսաշրջիկներն արգելափակվել են Երևանի օդանավակայանում. Հայկական FlyOne ավիաընկերությունը հետաձգել է մեկնման ժամը, իսկ ավելի ուշ ամբողջությամբ չեղարկել թռիչքը դեպի Ուրալի...
15:40 21/08/2023Գիտնականը գնահատել է Վորոնեժի մարզում սիբիրախտի հայտնաբերումից հետո առկա տարածման վտանգներըՌուսաստանում սիբիրախտի օջախները հաճախ են հայտնաբերվում, ուստի Վորոնեժի մարզում դեպքը լուրջ ռիսկեր չի պարունակում։ Այս մասին Lenta.ru-ին հայտնել է կենսաբան և վիրուսաբան, Ռուսաստանի գիտությունների...
15:05 21/08/2023Մի շարք պայթյուններ են որոտացել ՆիդեռլանդներումԵրկուշաբթի օրը մի շարք պայթյուններ են որոտացել Նիդեռլանդների Հաագա, Ամստերդամ և Վլաարդինգեն քաղաքներում, վնասվել են մի քանի բնակելի շենքեր, խանութ և ավտոմեքենա, զոհեր չկան: «ՌԻԱ նովոստի»-ի...
13:43 21/08/2023Սիրիական զորքերը գրոհել են Համա և Իդլիբ նահանգներում գտնվող ծայրահեղականների հենակետերըՍիրիական բանակի հրետանին Համա նահանգի հյուսիսում հարվածել է ավազակախմբերի դիրքերին։ Ըստ Al Watan թերթի՝ հրետակոծությունն իրականացվել է ծանր հրետանիով՝ ի պատասխան դեէսկալացիայի և հյուսիսային գոտում...
13:26 21/08/2023Մեր հայրենակիցներն Արցախում սովամահության շեմին են. Հայերը՝ ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանի դիմացՆյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի կենտրոնական գրասենյակի դիմաց, հայերը բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով բացել Ադրբեջանի կողմից ութ ամիս ավելի ապօրինի փակած Լաչինի միջանցքը։ «Ամեն մեկս առանձին-առանձին որպես...
13:03 21/08/2023Թուրքիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 12 մարդ է զոհվելԹուրքիայի կենտրոնական մասում գտնվող Յոզգաթ նահանգում մարդատար ավտոբուսի վթարի հետևանքով Թուրքիայի առնվազն 12 քաղաքացի է զոհվել։ Ըստ DHA գործակալության՝ ևս 19 ուղևոր վիրավորվել և վիրավորվել են։...
10:30 21/08/2023«Վնուկովո»-ն և »Դոմոդեդովո»-ն չեղարկել են ինքնաթիռների ընդունման և մեկնման ժամանակավոր սահմանափակումներըՄոսկվայի «Վնուկովո» օդանավակայանում երկուշաբթի՝ օգոստոսի 21-ին, ժամը 08:30-ից վերսկսել են ինքնաթիռների ընդունումն ու բացթողումը: «Իզվեստիա»-ի փոխանցմամբ, հայտնել են օդանավակայանների մամուլի...
09:00 21/08/2023Իշխանությունները չեն բացառել, որ Կանարյան կղզիներում հրդեհի պատճառ է դարձել հրկիզումըԿանարյան կղզիներում հետաքննություն է սկսվել հնարավոր կանխամտածված հրկիզման գործով, ինչը կարող էր հանգեցնել Տեներիֆե կղզում լայնածավալ անտառային հրդեհների, գրում է «Vesti.ru»-ն։ Ինչպես հայտնել է...
17:31 20/08/2023Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես տեղափոխվել է իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ»Այժմ «Դինամոյի» նախկին կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես դարձել է «Ռեալ Սոսյեդադի» խաղացող։ sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, իսպանական և մոսկովյան ակումբները պաշտոնապես հայտարարել են 20-ամյա...
19:45 19/08/2023Google-ը թույլ կտա Android սմարթֆոններին հաղորդագրություններ ուղարկել արբանյակի միջոցովGoogle Messages-ը Android 14-ի համար ապագայում կարող է ունենալ արբանյակի միջոցով շտապ SOS հաղորդագրություններ ուղարկելու գործառույթ: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Android Authority...
19:30 19/08/2023Բրիթնի Սփիրսից բաժանվող ամուսինը պնդում է, որ կինն իրեն ծեծել էԻրանում ծնված ֆիթնես մարզիչ Սեմ Ասգարին ամուսնալուծվում է ամերիկացի փոփ երգչուհի Բրիթնի Սփիրսից հարսանիքից մեկ տարի անց՝ նրան մեղադրելով դավաճանության մեջ։ Կոնֆլիկտի մանրամասները բացահայտում են Page...
18:45 19/08/2023Հորդանան գետի արևմտյան ափի հարձակման հետևանքով երկու իսրայելցի է զոհվելԵրկու իսրայելցիներ, ովքեր ծանր վիրավորվել էին շաբաթ օրը Հորդանան գետի Արևմտյան ափի Հուվարա գյուղի մոտ տեղի ունեցած զինված հարձակման հետևանքով, մահացել են։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնում է...
18:15 19/08/2023Սաուդյան Արաբիան և Իրանը պայմանավորվել են ինքնուրույն ապահովել տարածաշրջանում անվտանգությունըԷր Ռիադն ու Թեհրանը մտադիր են ինքնուրույն ապահովել անվտանգությունը Պարսից ծոցի տարածաշրջանում։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը՝ մեկնաբանելով Սաուդյան Արաբիա...
17:48 19/08/2023Բայդենն իր «թշնամու» տունն է վարձել ընտանեկան հանգստի համարԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ընտանիքի հետ հանգստի է գնացել Գլենբրուկ գյուղի Տահո լճի վրա գտնվող տուն, ինչի մասին գրում է Bloomberg-ը։ Հրատարակության տվյալներով՝ քաղաքական գործիչը մասնավոր շինություն է...
17:24 19/08/2023ՄԱԿ-ի խաղաղապահների և թուրքերի միջև բախում է տեղի ունեցել Կիպրոսի բուֆերային գոտումԿիպրոսում ՄԱԿ-ի խաղաղապահ ուժերի գործողությունները Պիլա քաղաքի բուֆերային գոտում շինարարություն իրականացնող կիպրացի թուրքերի դեմ երկակի ստանդարտների քաղաքականության դրսևորում է, սա անընդունելի է։...
16:51 19/08/2023Ըմբշամարտի երիտասարդական ԱԱ. Սուրեն Աղաջանյանը հաղթեց ադրբեջանցի և վրացի մրցակիցներինՆա կիսաեզրափակիչում է
16:22 19/08/2023ԱՀԿ-ն խորհուրդներ է տալիս, թե ինչպես պաշտպանվել շոգիցԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) Եվրոպայի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Հանս Կլյուգեն նախազգուշացրել է, որ 2023 թվականը և դրանից հետո կարող են լինել պատմության մեջ ամենաշոգ...

17:04 02/12/2023Эрдоган: США отказываются поставлять F-16 Турции, несмотря на оплатуПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что США отправляют Греции истребители F-16, но отказываются поставлять их Турции, несмотря на то, что Анкара заплатила за них.
15:24 02/12/2023Чем угрожают Колумбии гиппопотамы наркобарона Пабло Эскобара?30 лет назад застрелили одного из самых известных в истории преступников –наркобарона Пабло Эскобара.
14:14 02/12/2023Жительница Уганды в 70 лет родила близнецов и стала «старейшей матерью Африки»Сафина Намуквайя - самая пожилая роженица на африканском континенте. В свои 70 лет она смогла выносить и родить здоровых близнецов. Мальчик и девочка появились на свет в четверг в Международном...
13:43 02/12/2023Пример мужества, военного таланта и семьянина: к 126-летию со дня рождения маршала Баграмяна126 лет назад родился легендарный военачальник маршал Ованнес (Иван) Баграмян. Он был одним из полководцев Победы в Великой Отечественной войне. Баграмян – пример мужества, военного таланта и...
12:45 02/12/2023МИД РФ: Согласовываются даты консультаций после слов Пашиняна о вещании в Армении каналов из РоссииВласти Армении обращались к российской стороне с просьбой провести консультации по вопросу выполнения соглашения между странами о сотрудничестве в сфере массовых коммуникаций, сообщили РБК в...
12:13 02/12/2023ЮНИСЕФ: В Газе за 48 дней погибли более 5,3 тыс. детейБолее 5,3 тыс. палестинских детей погибли за 48 дней бомбардировок сектора Газа, но во время гуманитарной паузы у детей появилась надежда, поэтому необходимо достичь продолжительного прекращения огня...
11:46 02/12/2023Карл III надел галстук в цвет флага Греции после скандала Сунака с греческим премьеромКороль Великобритании Карл III появился на конференции ООН по климату (COP28) в галстуке в расцветках флага Греции после того, как премьер-министр королевства Риши Сунак попал в скандал из-за отказа...
11:37 02/12/2023Релоканты в Армении рассказали о росте цен на услуги и проживаниеВ 2022 году в Армению переехали жить 100 тыс. россиян, говорил министр экономики страны Ваган Керобян. А Армения обогнала Грузию и Казахстан по росту переводов денег из России — в октябре 2023 года...
17:03 01/12/2023Валерий Гергиев назначен генеральным директором Большого театраВице-премьер Татьяна Голикова и министр культуры Ольга Любимова представили коллективу Государственного академического Большого театра нового генерального директора - Валерия Гергиева, который также...
15:53 01/12/2023В Москве горит принадлежащий азербайджанцам рынок «Садовод»: эвакуированы 350 человекМесто пожара на рынке «Садовод» в Москве оцеплено полицией, передает корреспондент РИА Новости. Полиция оцепила входы 8-10, ведущие к рядам с 18 по 23. На месте работают правоохранители, пожарные и...
15:16 01/12/2023Гуманитарную помощь для вынужденных переселенцев из Арцаха отправили из Москвы в АрмениюГуманитарную помощь, собранную для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха в рамках акции уполномоченного по правам человека в РФ Татьяны Москальковой "От сердца к сердцу", отправили из Москвы...
14:07 01/12/2023Германия проводит эксперимент с четырехдневной рабочей неделейПо меньшей мере 45 предприятий и организаций Германии с февраля экспериментально введут на следующие полгода четырехдневную рабочую неделю, сообщило издание Stern со ссылкой на информационное...
13:52 01/12/2023В Калифорнии произошло землетрясение магнитудой 4,8Землетрясение магнитудой 4,8 произошло в американском штате Калифорния неподалеку от границы с Мексикой, сообщает Геологическая служба США (USGS).
13:16 01/12/2023Сергей Маркедонов: Разговор Путина и Пашиняна может успокоить ситуацию, ввести ее в более конструктивное руслоВедущий научный сотрудник Центра евроатлантической безопасности Института международных исследований МГИМО МИД России Сергей Маркедонов в комментарии для telegram-канала Bunin & Co пишет:...
12:49 01/12/2023Люди в кожаном: Ким Чен Ын с дочкой наблюдал за демонстрационным полетом в День авиацииЛидер Северной Кореи Ким Чен Ын в ходе визита к командованию военно-воздушными силами страны призвал ВВС усилить боевую готовность, чтобы немедленно реагировать на военные угрозы, сообщает Интерфакс...
12:30 01/12/2023Назван фрукт, способствующий предотвращению опасных болезнейУченые назвали фрукт, способствующий предотвращению опасных болезней. Это гранат. Как передает МИР 24, благодаря высокому содержанию полезных веществ он способен помочь людям с ожирением, нарушениями...
12:08 01/12/2023Назван самый «дорогой» город мираОпубликован рейтинг крупных мировых городов с самой высокой стоимостью проживания в мире: лидерство в списке поделили Сингапур и Цюрих, следует из рейтинга Worldwide Cost of Living, подготовленного...
11:42 01/12/2023Певица Шер: «Я бы все отдала, чтобы снова стать 70-летней»Американская певица армянского происхождения Шер (настоящее имя – Шерилин Саркисян) призналась, что «не дружит» с возрастом.
11:34 01/12/2023Захарова – в ответ на слова Бербок: «Жаль, она раньше не сказала, что так жаждет любоваться Лавровым»Официальный представитель российского МИД Мария Захарова ответила в Telegram-канале на высказывания министра иностранных дел Германии Анналены Бербок о поведении главы российского внешнеполитического...
20:50 30/11/2023Роспотребнадзор выехал на место утечки брома в центр технологий на западе МосквыМобильная лаборатория Роспотребнадзора выехала в Московский центр инновационных технологий в здравоохранении на западе российской столицы для взятия проб после утечки брома из колбы, рассказал РИА...