16:33 21/08/2023ՌԴ Վլադիմիր քաղաքում շաուրմայից թունավորվածների թիվը գերազանցել է 100-ըՎլադիմիրում շաուրմայից թունավորման նոր դեպքեր են հայտնաբերվել: Այս մասին իր Telegram ալիքում հայտնել է Վլադիմիրի շրջանի ղեկավար Ալեքսանդր Ավդեևը։ Նահանգապետի խոսքով՝ տուժածների մոտ կեսը հոսպիտալացվել...
16:24 21/08/2023Արսեն Զախարյանը օգոստոսի 25-ին կնշի իր նորամուտը «Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կազմում«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի նորեկ Արսեն Զախարյանը պետք է պատրաստ լինի մասնակցել Իսպանիայի առաջնության առաջիկա խաղին: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել են ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունից: «Ռեալ...
16:05 21/08/2023Եկատերինբուրգից ժամանած զբոսաշրջիկները մեկ շաբաթով մնացել են Երևանում՝ FlyOne-ի չվերթի տեղափոխման պատճառովԵկատերինբուրգից ժամանած զբոսաշրջիկներն արգելափակվել են Երևանի օդանավակայանում. Հայկական FlyOne ավիաընկերությունը հետաձգել է մեկնման ժամը, իսկ ավելի ուշ ամբողջությամբ չեղարկել թռիչքը դեպի Ուրալի...
15:40 21/08/2023Գիտնականը գնահատել է Վորոնեժի մարզում սիբիրախտի հայտնաբերումից հետո առկա տարածման վտանգներըՌուսաստանում սիբիրախտի օջախները հաճախ են հայտնաբերվում, ուստի Վորոնեժի մարզում դեպքը լուրջ ռիսկեր չի պարունակում։ Այս մասին Lenta.ru-ին հայտնել է կենսաբան և վիրուսաբան, Ռուսաստանի գիտությունների...
15:05 21/08/2023Մի շարք պայթյուններ են որոտացել ՆիդեռլանդներումԵրկուշաբթի օրը մի շարք պայթյուններ են որոտացել Նիդեռլանդների Հաագա, Ամստերդամ և Վլաարդինգեն քաղաքներում, վնասվել են մի քանի բնակելի շենքեր, խանութ և ավտոմեքենա, զոհեր չկան: «ՌԻԱ նովոստի»-ի...
13:43 21/08/2023Սիրիական զորքերը գրոհել են Համա և Իդլիբ նահանգներում գտնվող ծայրահեղականների հենակետերըՍիրիական բանակի հրետանին Համա նահանգի հյուսիսում հարվածել է ավազակախմբերի դիրքերին։ Ըստ Al Watan թերթի՝ հրետակոծությունն իրականացվել է ծանր հրետանիով՝ ի պատասխան դեէսկալացիայի և հյուսիսային գոտում...
13:26 21/08/2023Մեր հայրենակիցներն Արցախում սովամահության շեմին են. Հայերը՝ ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանի դիմացՆյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի կենտրոնական գրասենյակի դիմաց, հայերը բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ պահանջելով բացել Ադրբեջանի կողմից ութ ամիս ավելի ապօրինի փակած Լաչինի միջանցքը։ «Ամեն մեկս առանձին-առանձին որպես...
13:03 21/08/2023Թուրքիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 12 մարդ է զոհվելԹուրքիայի կենտրոնական մասում գտնվող Յոզգաթ նահանգում մարդատար ավտոբուսի վթարի հետևանքով Թուրքիայի առնվազն 12 քաղաքացի է զոհվել։ Ըստ DHA գործակալության՝ ևս 19 ուղևոր վիրավորվել և վիրավորվել են։...
10:30 21/08/2023«Վնուկովո»-ն և »Դոմոդեդովո»-ն չեղարկել են ինքնաթիռների ընդունման և մեկնման ժամանակավոր սահմանափակումներըՄոսկվայի «Վնուկովո» օդանավակայանում երկուշաբթի՝ օգոստոսի 21-ին, ժամը 08:30-ից վերսկսել են ինքնաթիռների ընդունումն ու բացթողումը: «Իզվեստիա»-ի փոխանցմամբ, հայտնել են օդանավակայանների մամուլի...
09:00 21/08/2023Իշխանությունները չեն բացառել, որ Կանարյան կղզիներում հրդեհի պատճառ է դարձել հրկիզումըԿանարյան կղզիներում հետաքննություն է սկսվել հնարավոր կանխամտածված հրկիզման գործով, ինչը կարող էր հանգեցնել Տեներիֆե կղզում լայնածավալ անտառային հրդեհների, գրում է «Vesti.ru»-ն։ Ինչպես հայտնել է...
17:31 20/08/2023Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես տեղափոխվել է իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ»Այժմ «Դինամոյի» նախկին կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես դարձել է «Ռեալ Սոսյեդադի» խաղացող։ sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, իսպանական և մոսկովյան ակումբները պաշտոնապես հայտարարել են 20-ամյա...
19:45 19/08/2023Google-ը թույլ կտա Android սմարթֆոններին հաղորդագրություններ ուղարկել արբանյակի միջոցովGoogle Messages-ը Android 14-ի համար ապագայում կարող է ունենալ արբանյակի միջոցով շտապ SOS հաղորդագրություններ ուղարկելու գործառույթ: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Android Authority...
19:30 19/08/2023Բրիթնի Սփիրսից բաժանվող ամուսինը պնդում է, որ կինն իրեն ծեծել էԻրանում ծնված ֆիթնես մարզիչ Սեմ Ասգարին ամուսնալուծվում է ամերիկացի փոփ երգչուհի Բրիթնի Սփիրսից հարսանիքից մեկ տարի անց՝ նրան մեղադրելով դավաճանության մեջ։ Կոնֆլիկտի մանրամասները բացահայտում են Page...
18:45 19/08/2023Հորդանան գետի արևմտյան ափի հարձակման հետևանքով երկու իսրայելցի է զոհվելԵրկու իսրայելցիներ, ովքեր ծանր վիրավորվել էին շաբաթ օրը Հորդանան գետի Արևմտյան ափի Հուվարա գյուղի մոտ տեղի ունեցած զինված հարձակման հետևանքով, մահացել են։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնում է...
18:15 19/08/2023Սաուդյան Արաբիան և Իրանը պայմանավորվել են ինքնուրույն ապահովել տարածաշրջանում անվտանգությունըԷր Ռիադն ու Թեհրանը մտադիր են ինքնուրույն ապահովել անվտանգությունը Պարսից ծոցի տարածաշրջանում։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը՝ մեկնաբանելով Սաուդյան Արաբիա...
17:48 19/08/2023Բայդենն իր «թշնամու» տունն է վարձել ընտանեկան հանգստի համարԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ընտանիքի հետ հանգստի է գնացել Գլենբրուկ գյուղի Տահո լճի վրա գտնվող տուն, ինչի մասին գրում է Bloomberg-ը։ Հրատարակության տվյալներով՝ քաղաքական գործիչը մասնավոր շինություն է...
17:24 19/08/2023ՄԱԿ-ի խաղաղապահների և թուրքերի միջև բախում է տեղի ունեցել Կիպրոսի բուֆերային գոտումԿիպրոսում ՄԱԿ-ի խաղաղապահ ուժերի գործողությունները Պիլա քաղաքի բուֆերային գոտում շինարարություն իրականացնող կիպրացի թուրքերի դեմ երկակի ստանդարտների քաղաքականության դրսևորում է, սա անընդունելի է։...
16:51 19/08/2023Ըմբշամարտի երիտասարդական ԱԱ. Սուրեն Աղաջանյանը հաղթեց ադրբեջանցի և վրացի մրցակիցներինՆա կիսաեզրափակիչում է
16:22 19/08/2023ԱՀԿ-ն խորհուրդներ է տալիս, թե ինչպես պաշտպանվել շոգիցԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) Եվրոպայի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Հանս Կլյուգեն նախազգուշացրել է, որ 2023 թվականը և դրանից հետո կարող են լինել պատմության մեջ ամենաշոգ...

10:34 16/07/2021Dutch cinemas screen Charles Aznavour documentary“Aznavour, Le Regard de Charles”, a documentary about legendary French-Armenian singer Charles Aznavour, has been on the big screen in the Netherlands since July 15.
10:10 16/07/2021Canada may allow fully vaccinated travellers by early September – TrudeauCanada may permit fully vaccinated travellers into the country by early September, the country's prime minister said on Thursday, if the current trend in vaccination rate and public health conditions...
20:16 15/07/2021Alcohol-related deaths in England soar 20% in pandemic yearDeaths in England from liver disease linked to excessive drinking jumped by an unprecedented 21% last year, when the coronavirus pandemic struck, as the heaviest drinkers consumed more alcohol at...
19:13 15/07/2021Russia reports record daily coronavirus deaths for third day runningRussia on Thursday reported 791 coronavirus-related deaths, the most in a single day since the pandemic began and the third day in a row it has set that record, according to Reuters.
18:26 15/07/2021WHO chief warns of 'early stages' of COVID-19 third waveWorld Health Organisation (WHO) chief Tedros Adhanom Ghebreyesus on Thursday warned the world about the 'early stages' of COVID-19 third wave amid Delta surge, The Economic Times reported.
16:54 15/07/2021Russian fighters escort US bombers over Bering SeaThe Russian military stated on Thursday that four Russian warplanes had been scrambled to escort three American В-52Н bombers spotted near the Russian border, The Nation reported.
16:45 15/07/20212021 Aurora Prize ceremony to take place in VeniceThe Aurora Humanitarian Initiative has announced that the 2021 Aurora Prize events will take place in Venice, Italy, on October 8-10, 2021.
14:13 15/07/2021Cuba lifts food, medicine customs restrictions after protestsCuba announced on Wednesday it was temporarily lifting restrictions on the amount of food and medicine travelers could bring into the country in an apparent small concession to demands by protesters...
20:19 14/07/2021Gunman attacks pro-Kurdish party office in Turkish holiday resort of MarmarisA gunman early Wednesday morning staged an attack on the district office of a pro-Kurdish party in Turkey’s holiday resort of Marmaris, Turkish media outlets reported.
19:26 14/07/2021The number of oath-takers increased from three to six in opening ceremony of Tokyo OlympicsThe number of oath-takers at the Olympics opening ceremony has been doubled from three to six for the Tokyo Games to ensure gender parity, the IOC said while announcing that the oath has also been...
15:43 14/07/2021Belarusian police raid offices, homes of many activists, groups saysBelarusian security police searched offices and homes of lawyers and human rights activists on Wednesday in a new crackdown on opponents of President Alexander Lukashenko, several rights groups and...
14:57 14/07/2021Some countries make COVID-19 vaccines mandatoryA sharp upturn in new coronavirus infections due to the highly contagious Delta variant and a slowdown in vaccination rates have pushed governments to make COVID-19 jabs mandatory for health workers...
13:55 14/07/2021France to hold presidential election rounds in April 2022The first round of France’s presidential election will be held on April 10 next year, with the second round scheduled on April 24, government spokesman Gabriel Attal said on Tuesday, according to...
12:53 14/07/2021City Council of Italy’s Brancaleone approves motion on recognition of ArtsakhThe City Council of Brancaleone, a city in the Italian Province of Reggio Calabria, unanimously approved a motion that officially recognizes the Republic of Artsakh, the Armenian Embassy in Italy...
12:35 14/07/202117 killed, 5 injured after hotel collapses in China's SuzhouSome seventeen people have died after a hotel collapse in the eastern Chinese city of Suzhou, BBC News reports.
12:25 14/07/2021Abu Dhabi adds Armenia to its 'green list'Armenia has been added to Abu Dhabi’s “green list” of destinations, the Armenian Embassy to the United Arab Emirates reported.
10:56 14/07/2021Director Nora Martirosyan's film about Artsakh to be screened at Cannes Film Festival“Should the Wind Drop” (Si le vent tombe), a drama film about Artsakh directed by Nora Martirosyan, will be screened at the 74th edition of the Cannes International Film Festival in Cinema Olympia on...
10:09 14/07/2021Australia extends Sydney lockdown by at least 14 daysAustralian authorities extended a lockdown in Sydney on Wednesday by at least 14 days, after three weeks of initial restrictions failed to stamp out the biggest outbreak of COVID-19 this year in the...
20:32 13/07/2021Driver saves 25 children as bus catches fire in ItalyA driver quickly evacuated 25 children from a bus shortly before it burst into flames near the town of Lecco in the Italian province of Sondrio on Tuesday, according to emergency services.
19:09 13/07/2021Death toll in Iraq COVID hospital fire rises to 92The death toll from a fire that tore through a coronavirus hospital in southern Iraq rose to 92, Reuters reported on Tuesday, citing health officials.