15:51 19/08/2023Նիգերի նոր վարչապետը ցանկանում է, որ ֆրանսիական ուժերը մնան երկրումՆիգերի ապստամբների կողմից նշանակված վարչապետ Ալի Մահամանե Լամին Զեյնը The New York Times-ին ասել է, որ չի ցանկանում, որ ֆրանսիական ուժերը լքեն երկիրը: «Մենք վերապատրաստվել ենք ֆրանսիական...
15:05 19/08/2023Մոսկվայում հրդեհ է բռնկվել մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի կենտրոնումՄոսկվայի ակադեմիկոս Օպարին փողոցում գտնվող Մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի գիտական կենտրոնում հրդեհ է բռնկվել: «Գազետա ռու»ի փոխանցմբ, այդ մասին հայտնում է Telegram 112 ալիքը։ «Շենքը տարհանվել է»,-...
14:30 19/08/2023Բժիշկը գնահատել է կորոնավիրուսի նոր տարբերակի վտանգը՝ 30 մուտացիաներովԻմունոլոգ Վլադիսլավ Ժեմչուգովը Lenta.ru-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ կորոնավիրուսի BA.2.86 նոր տարբերակը՝ ավելի քան 30 մուտացիաներով, լուրջ վտանգ չի ներկայացնում։ «Կարծում եմ, որ դա ոչ մի կերպ...
14:15 19/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադը» Զախարյանին գնահատել է 60 միլիոն եվրոԻսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Ռեալ Սոսյեդադը» պատրաստ է 60 միլիոն եվրոյով վերավաճառել 20-ամյա կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանին, սա այն գումարն է, որը կսահմանվի որպես...
13:30 19/08/2023Ստամբուլում երկրաշարժից 100 հազարից ավել տան փլուզում է կանխատեսվելՍտամբուլում մոտ 100 հազար տուն կարող է ավերվել ուժեղ երկրաշարժից, որը կանխատեսում են գիտնականները։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին Hürriyet թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է թուրք առաջատար...
12:58 19/08/2023Մենք ՌԴ-ի հետ ակտիվ աշխատում ենք հետախուզական գերատեսչությունների մակարդակով. Էրդողանի խորհրդականԹուրքիայի նախագահի գլխավոր խորհրդական Ակիֆ Չաղաթայ Քըլըչը CNN Türk-ին ասել է, որ Անկարայի և Մոսկվայի միջև հարաբերություններում սառեցում չկա, կողմերը բանակցում են հացահատիկի գործարքի շուրջ։ Հացահատիկի...
12:45 19/08/2023ԱՀԿ. Վերջին շաբաթներին աշխարհում COVID-19-ով հիվանդացության 63 տոկոս աճ է գրանցվելՎերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում աշխարհում COVID-19-ով հիվանդացությունն աճել է 63%-ով Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տվյալներով՝ հուլիսի 17-ից օգոստոսի 13-ն ընկած ժամանակահատվածում...
12:34 19/08/2023Մաշկաբանը բացատրեց, թե ինչ հաճախականությամբ պետք է բժշկի դիմել՝ մաշկի քաղցկեղի առկայությունը ստուգելու համար40-45 տարեկանից բարձր մարդիկ պետք է տարեկան ստուգվեն մաշկի քաղցկեղի համար, մնացածները պետք է մշակեն անհատական սքրինինգային ռազմավարություն մաշկաբանի մոտ։ Այս մասին «Գազետա ռու»-ին հայտնել է «Ռասվետ»...
12:19 19/08/2023Պատմության մեջ առաջին անգամ Հայաստանն ավելի շատ ապրանք է արտահանել Ռուսաստան, քան ներմուծելՀայաստանը 2023 թվականի առաջին կիսամյակում առաջին անգամ ավելի շատ ապրանք է արտահանել Ռուսաստան, քան ներմուծել՝ ստանալով 210 մլն դոլարի ապրանքաշրջանառության ավելցուկ, հաշվարկել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝...
12:04 19/08/2023Mundo Deportivo. Զախարյանը 6 տարով է պայմանագիր կնքելու «Ռեալ Սոսյեդադի» հետԻսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Դինամո»-ի կիսապաշտպան 20-ամյա Արսեն Զախարյանը վեց տարվա պայմանագիր կկնքի Լա Լիգայի «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբի հետ։ «Զախարյանն արդեն...
11:33 19/08/2023Թրամփը նախատեսում է ինքնակամ նստել բանտԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է օգոստոսի 24-ին կամ 25-ին հանձնվել Ջորջիայի Ֆուլթոն շրջանի բանտ։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը՝ վկայակոչելով իրավապահ մարմինների բարձրաստիճան պաշտոնյային։ Նա...
11:24 19/08/2023ԿԽՄԿ-ն կոչ է անում որոշում կայացնողներին հնարավոր դարձնել հումանիտար մատակարարումների վերսկսումը ԱրցախԿարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեն որոշում կայացնողներին կոչ է անում փոխզիջում գտնել և հնարավոր դարձնել հրատապ անհրաժեշտ մարդասիրական մատակարարումների վերսկսումը Լաչինի միջանցքով։ Այս մասին ասված է...
11:17 19/08/2023Սոցինտերնացիոնալը Ադրբեջանի կառավարությանը հորդորում է անհապաղ և անվերապահորեն բացել Լաչինի միջանցքնՀՅ Դաշնակցության արտաքին քարտուղարությունը ստացել է Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի վերաբերյալ Սոցիալիստական ինտերնացիոնալի հայտարարությունը, որը տարածել է ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ Դատի կենտրոնական...
11:10 19/08/2023Պուտին-Էրդողան հանդիպումը կարող է կայանալ ՌուսաստանումՌուսաստանը կարող է դառնալ Թուրքիայի և Ռուսաստանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման վայրը։ Այդպիսի հայտարարություն է արել թուրքական կառավարամետ Sabah թերթի սյունակագիր Օքան...
11:00 19/08/2023Օգոստոսի 19-ը մարդասիրական օգնության համաշխարհային օրն էՄարդասիրական օգնության համաշխարհային օրը ամբողջ աշխարհում նշվում է ամեն տարվա օգոստոսի 19-ին: Այս օրը հռչակվել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 2008 թվականի դեկտեմբերի 11-ի «Միավորված ազգերի...
10:04 19/08/2023Թուրքիայի հյուրանոցի աշխատակիցները զբոսաշրջիկներին աթոռով են ծեծելԹուրքիայում հյուրանոցի մենեջերների հսկողության տակ գտնվող աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել բրիտանացի զբոսաշրջիկներին։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Իչմելերում հուլիսի...
09:30 19/08/2023Մեծ Բրիտանիայում առաջին անգամ հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի նոր տարբերակԿորոնավիրուսի BA.2.86 նոր տարբերակը, որը տարբերվում է մեծ քանակությամբ մյուս մուտացիաներից, առաջին անգամ հայտնաբերվել է Մեծ Բրիտանիայում: Այդ մասին ասվում է Բրիտանական Առողջապահության Գործակալության...
17:59 18/08/2023Հյուսիսային Կորեան կործանիչներ է օդ բարձրացրել ամերիկյան ինքնաթիռի ներխուժումից հետոԿորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետությունը (ԿԺԴՀ) օդ է բարձրացրել կործանիչներն այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ հետախուզական ինքնաթիռը ներխուժել է իր տնտեսական գոտի։ Այս մասին ասվում է Կորեայի ժողովրդական...
17:48 18/08/2023Ֆրանսիայի 78 դեպարտամենտներ սահմանափակել են ջրի օգտագործումըՖրանսիայի 101 դեպարտամենտներից 78-ում ջրի օգտագործման սահմանափակումներ կան՝ կապված երաշտի և ստորերկրյա ջրերի սպառման ռիսկերի հետ: «ՌԻԱ նովոստին» գրում է, որ յդ մասին ասվում է կառավարության VigiEau...
16:48 18/08/2023Կլիմայի փոփոխության հետևանքները՝ Խաղաղ օվկիանոսի հարավ-արևմուտքումՀամաշխարհային օդերևութաբանական կազմակերպության տվյալներով՝ Խաղաղ օվկիանոսի կղզիներում ջրի մակարդակը զգալիորեն բարձրացել է։ Ըստ կազմակերպության՝ Խաղաղ օվկիանոսի հարավ-արևմտյան մասում ծովի մակարդակը...

20:47 30/11/2023«Хачатурян моими глазами»: выставка к 120-летию композитора в ЕреванеВыставка сувениров «Хачатурян моими глазами» открылась в доме-музее композитора в Ереване. Ее приурочили к знаменательной дате – со дня рождения маэстро исполнилось 120 лет. Около 40 мастеров со всей...
20:42 30/11/2023Wildberries поднял цену за возврат товараРоссийский маркетплейс Wildberries поднял цену за возврат товара. Теперь при отказе от пришедшей в пункт выдачи позиции придется заплатить 200 рублей. Об этом сообщает Life со ссылкой на Shot. По...
20:15 30/11/2023Итальянская певица Ромина Пауэр в соцсетях обратилась к бесследно исчезнувшей дочериИтальянская певица американского происхождения Ромина Пауэр через социальные сети обратилась к своей дочери Илении.
19:56 30/11/2023МВФ: Экспорт из Армении в РФ увеличился в 5 разОптовая стоимость газа в странах ЕС выросла примерно в два раза после сокращения ими объемов прямых поставок энергоносителя из России.
19:48 30/11/2023Израиль отозвал посла в Мадриде для консультацийИзраиль отозвал для консультаций своего посла в Мадриде после скандала, связанного с заявлениями премьер-министра Испании Педро Санчеса о конфликте в секторе Газа, сообщил глава МИД еврейского...
17:26 30/11/2023Отрывки беседы Мирзояна и Лаврова на полях СМИД ОБСЕ в СкопьеВ Сеть попали отрывки беседы министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и главы МИД РФ Сергея Лаврова, состоявшейся 30 ноября на полях заседания совета министров иностранных дел...
16:09 30/11/2023Газета Financial Times назвала 25 самых влиятельных женщин годаБританское издание Financial Times огласило рейтинг, состоящий из 25 мировых звезд, признанных самыми влиятельными в текущем году.
16:05 30/11/2023Франция: 67% французов считают, что Макрон не сможет решить проблемы страныДействия президента страны Эммануэля Макрона не одобряют 67% французов, включая основных потенциальных союзников президентской фракции, республиканцев, следует из опроса Verian-EPOKA для издания...
15:02 30/11/2023Встреча глав МИД Армении и России прошла в СкопьеГлавы МИД Армении и России – Арарат Мирзоян и Сергей Лавров – провели переговоры в Скопье. Встреча состоялась на полях 30-й сессии Совета министров иностранных дел стран ОБСЕ. Фото со встречи...
14:23 30/11/2023Президент ФРГ Штайнмайер полчаса ждал в самолете в Дохе, чтобы его встретилиПозже стало известно, что самолет Штайнмайера прилетел раньше запланированного времени, что стало причиной ожидания.
13:08 30/11/2023Главы правительств стран СНГ встретятся 18 декабря, а главы государств — 26-гоЛебедев уточнил, что внеочередная встреча глав правительств стран СНГ пройдёт в Москве 18 декабря и состоится по инициативе России.
11:36 30/11/2023Некоторые страны отказались участвовать в Совете ОБСЕ из-за ЛавроваВысокопоставленные дипломаты из более чем 50 стран прибыли в Скопье для участия в Совете стран-членов Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе.
10:10 30/11/2023Арсен Захарян попал в стартовый состав на матч Лиги чемпионовВстреча состоится в Испании. Стартовый свисток прозвучит в 00.00 по ереванскому времени.
09:58 30/11/2023Умер бывший госсекретарь США Генри КиссинджерВ 1969 году Киссинджер стал советником по национальной безопасности США. С сентября 1973-го параллельно работал государственным секретарем. Этот пост он покинул в 1977-м.
20:31 29/11/2023В Танзании в ДТП с участием поезда и автобуса погибли 13 человек, 32 раненыхПоезд столкнулся с автобусом в Танзании, в результате происшествия погибли 13 человек, еще 32 получили ранения, сообщает местное издание Citizen со ссылкой на главврача одной из местных больниц.
19:45 29/11/2023Меланья Трамп и Мишель Обама простились с бывшей первой леди США Розалин КартерРозалин Картер умерла 19 ноября в собственном доме рядом с семьей. В браке с Джимми Картером она была 77 лет. Они узаконили отношения в 1946 году.
18:24 29/11/2023Картина Ивана Айвазовского «Корабль в море на фоне гор» станет топ-лотом на аукционеПолотно выставляется на торги с эстимейтом 55 миллионов рублей.
18:12 29/11/2023Гендиректор Красного Креста: Мы продолжаем поддерживать связь с теми немногими, кто остался в КарабахеОстались очень немногие, в частности — пожилые люди, люди с ограниченными возможностями, которые не смогли поехать в Армению.
16:04 29/11/2023В Польше зафиксировали высокий рост показателей заболеваемости COVID-19Также было отмечено, что в Польше за месяц выросли практически все показатели заражения коронавирусом. Во вторник был побит рекорд по числу новых случаев заболевания этой осени.
15:10 29/11/2023Мать и трое детей пострадали при пожаре в квартире в одноэтажном доме в ОмскеПожар произошел еще утром во вторник в одной из квартир одноэтажного дома на улице 6-й Километр обводного пути, но сообщается о нем спустя сутки.