15:30 29/06/2023Պրիգոժինին հայտնել են, որ դադարեցվում է Ուկրաինայի ռազմական գործողություններին «Վագներ»-ի մասնակցությունը«Վագներ»-ի ստեղծող Եվգենի Պրիգոժինը հրաժարվել է պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հետ, որից հետո նրան ծանուցվել է Ուկրաինայի ռազմական գործողություններին այս կառույցի...
14:10 29/06/2023ՖԻՖԱ վարկանիշային աղյուսակ. Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականովՀունիսի 29-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականով և զբաղեցնում է 90-րդ հորիզոնականը։ Աղյուսակի...
12:18 29/06/2023«Տիտան» սուզանավի կործանման վայրում հայտնաբերվել են «ենթադրյալ մարդկային մնացորդներ»ԱՄՆ առափնյա պահպանությունը Ատլանտյան օվկիանոսի հատակից բարձրացրել է «Տիտան» բատիսկաֆի բեկորները, ինչպես նաև, հավանաբար, մարդկային մնացորդները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է գերատեսչության...
11:46 29/06/2023Մակրոն. Արցախի հարցում մնում եմ վճռական, կշարունակեմ իմ ջանքերը, նույնիսկ եթե միջազգային ընտանիքում գրեթե միակն եմ այս օրակարգովՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Մարսել կատարած եռօրյա այցի ընթացքում հանդիպել է Մարսելի տարբեր ազդեցիկ շրջանակների (տնտեսական, քաղաքական, համայնքային, մարզական, մշակութային, առևտրային, գիտակրթական...
09:48 29/06/2023Սպիտակ տունը կոչ է անում Երևանին և Բաքվին խուսափել սադրանքներից ու նվազեցնել լարվածությունըՍպիտակ տան անվտանգության գծով խորհրդական Ջեք Սալիվանն Սպիտակ տանն ընդունել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարներին: Իր թվիթերյան գրառման մեջ Սալիվանը, մասնավորապես, նշել է.
23:41 28/06/2023Վաշինգտոնում Միրզոյան-Բայրամով բանակցությունները շարունակվելու են` ըստ սահմանված ժամանակացույցի. ՊետդեպՀայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը կառուցողական հանդիպում են ունեցել։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ արտաքին քաղաքական գերատեսչության պաշտոնական...
19:47 28/06/2023Ռուսաստանի դերն ամրագրված է համապատասխան փաստաթղթում, որի տակ ստորագրել են և՛ Հայաստանը, և՛ Ադրբեջանը․ ԶախարովաՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մամուլի ասուլիսի ժամանակ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ դերակատարություն է ունեցել ՌԴ-ն 44-օրյա պատերազմի դադարեցման գործում, հայտարարել է, որ այն...
18:32 28/06/2023Զախարովա. Մոսկվան կոչ է անում կողմերին զսպվածություն ցուցաբերել«Մեզ անհանգստացնում է Լեռնային Ղարաբաղում զինված միջադեպերի և հրադադարի ռեժիմի խախտումների աճը»,- ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով...
18:07 28/06/2023Սիրիայի և Ռուսաստանի զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Իդլիբում գտնվող գրոհայինների շտաբինՍիրիայի զինված ուժերը ռուս զինվորականների հետ համատեղ Իդլիբ նահանգում հարձակում են գործել ահաբեկչական խմբավորումների դիրքերի վրա։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի օրը հայտնել է Արաբական...
17:36 28/06/2023Սթոլթենբերգն Ուկրաինայի հաղթանակը պայման է համարել ՆԱՏՕ-ին նրա անդամակցության հարցի քննարկման համարՌուսաստանի Դաշնության հետ հակամարտությունում Ուկրաինայի հաղթանակը պայման է ՆԱՏՕ-ին Կիևի անդամակցության վերաբերյալ ցանկացած քննարկման համար։ Այս մասին չորեքշաբթի օրը Բրյուսելում Էստոնիայի վարչապետ...
16:35 28/06/2023Անգլիայի հյուսիս-արևմուտքում սագն առանց Էլեկտրականության Է թողել երկու հազար բնակչիԱնգլիայում ավելի քան երկու հազար տուն մնացել է առանց Էլեկտրականության սագի պատճառով ։ Ինչպես գրում է «Միր 24»-ը, սագը հարվածել է մալուխին, ինչի հետևանքով հոսանքազրկվել է: Միջադեպը տեղի է ունեցել վաղ...
15:42 28/06/2023ՆԱՏՕ-ի երկրները պայմանավորվել են Սթոլթենբերգին ևս մեկ տարի պահել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնումՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների կառավարությունները պայմանավորվել են, որ Յենս Ստոլտենբերգը կմնա ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար ևս մեկ տարի։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է նորվեգական Verdens Gang...
15:00 28/06/2023Բելառուսում հայտարարել են Միութենական պայմանագրի իրականացման ծրագրի նախապատրաստման մասինԲելառուսի և Ռուսաստանի Միութենական պետության պայմանագրի իրականացման առաջարկները պատրաստում են երկու երկրների կառավարությունները։ Բելառուսի առաջին փոխվարչապետ Նիկոլայ Սնոպկովը հայտարարել է, որ...
13:00 28/06/2023Ամուրի մարզում գտել են անտառում կորած 11-ամյա տղայինՓրկարարները գտել են Ամուրի շրջանի անտառում հոր հետ որսի ժամանակ անհետացած տղային, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Երեան ողջ է»,- ասել են «Ամուր» որոնողափրկարարական ջոկատից։ Ըստ աղբյուրի՝ 11-ամյա տղան անհետացել է...
12:06 28/06/2023Ինչպես է Իլոն Մասկը պատրաստվում Ցուկենբերգի հետ մենամարտինՀայտնի բլոգեր, համակարգչային ու արհեստական բանականության ոլորտի հետազոտող Լեքս Ֆրիդմանը լուսանկարներ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում, որտեղ երևում է, թե Իլոն Մասկն ինչպես է պատրաստվում Մարկ...
11:41 28/06/2023Թուրքիայում «Ազովի» զինյալները օրական ստանում են 728 դոլար.«ՌԻԱ նովոստի»Թուրքիայում Ուկրաինայի դեսպան Վասիլի Բոդնարը մայիսին Ուկրաինայի ԱԳՆ-ից թույլտվություն է խնդրել 90 օրով երկարաձգել Թուրքիայում «Ազովի»-ի զինվորների օրապահիկի և վարձավճարների վճարումը, որը չորս անգամ...
11:32 28/06/2023Հարսնացուն իր հարսանիքի ժամանակ այրիացել էԱմերիկյան Այովա նահանգում 48-ամյա տղամարդը թրոմբի պատճառով մահացել է իր հարսանիքի արարողությունից մի քանի րոպե անց, գրում է «Ռիա նովոստի»-ին՝ հղում անելով՝ New York Post»-ին։ Ջոնի Մեյ Դևիսը և 48-ամյա...
11:01 28/06/2023Ոստիկանների կողմից դեռահասի սպանության պատճառով Փարիզի արվարձաններում անկարգություններ են սկսվելՓարիզի մի քանի արվարձաններում գիշերն անկարգություններ են տեղի ունեցել ոստիկանների կողմից դեռահասի սպանության պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է BFM TV-ն։ «Չորեքշաբթի առավոտյան...
09:55 28/06/2023Թրամփը դատի է տվել իրեն բռնաբարության մեջ մեղադրող լրագրողինԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը զրպարտության և քաղաքական գործչի հեղինակությանը վնասելու համար դատի է տվել լրագրող և գրող Ջին Քերոլին, որը նրան մեղադրել է բռնաբարության մեջ, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
08:11 28/06/2023Երկխոսությունը տևական խաղաղության բանալին է. Բլինքենը` հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մասինԵրկխոսությունը տևական խաղաղության բանալին է. Բլինքենը` հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մասին Վաշինգտոնին մերձակա Արլինգթոն քաղաքի Ջորջ Շուլցի անվան Արտաքին հարաբերությունների ազգային ուսումնական...

19:38 01/05/2021U.S. extends transit face mask requirements through September 13The Biden administration said on Friday it is extending face mask requirements across all U.S. transportation networks through September 13 to address the spread of COVID-19, Reuters reports. The...
17:55 01/05/2021Violent winds kill 11 in Nantong, ChinaAt least 11 people are dead and 102 injured in a violent storm that hit eastern China on Friday evening, BBC News reports.
14:39 01/05/2021Eli Broad, billionaire philanthropist who shaped Los Angeles art scene, dies aged 87Eli Broad, the billionaire entrepreneur turned philanthropist and art collector who played an outsized role in shaping the art and cultural scene of Los Angeles, has died at the age of 87, The...
14:34 01/05/2021Kyrgyz and Tajik leaders discuss full ceasefire on border, pullout of forcesThe presidents of Kyrgyzstan and Tajikistan, Sadyr Japarov and Emomali Rahmon, discussed over the phone a full ceasefire on the border and the pullout of forces to the permanent location, the Tajik...
13:51 01/05/2021NASA suspends SpaceX’s $2.9 billion moon lander contractNASA has suspended work on SpaceX’s new $2.9 billion lunar lander contract while a federal watchdog agency adjudicates two protests over the award, the agency said Friday.
12:46 01/05/2021ANCA disappointed over Biden waiver of congressional sanctions on AzerbaijanU.S. President Joe Biden – who pointedly called on his predecessor to fully implement Section 907 sanctions against Azerbaijan – has moved to waive this Congressional sanction, clearing the way for...
11:21 01/05/2021WHO gives emergency use listing to Moderna vaccineThe World Health Organization has listed Moderna’s COVID-19 vaccine for emergency use, the agency said on Friday, the fifth to be given the status meant to expedite countries’ own approval of shots,...
10:58 01/05/2021Pentagon cancels all border wall construction projects using military fundsThe Pentagon on Friday said it was canceling the construction of parts of former President Donald Trump’s border wall with Mexico that were being built using military funds, with the unused money...
10:34 01/05/2021Today is International Workers' DayMay 1 is celebrated in Armenia and more than 140 countries throughout the world as International Workers' Day, also known as Labor Day and often referred to as May Day.
20:28 30/04/2021Kurz suggests Putin look into Vienna as venue for potential Russia-US summitAustrian Chancellor Sebastian Kurz has proposed that Russian President Vladimir Putin consider Vienna as a potential venue for a Russian-US summit, according to the Kremlin press service, reporting...
19:58 30/04/2021Erdogan says Turkey expects more "serious" amount of vaccines from MoscowTurkey has enough doses of COVID-19 vaccine at the moment and will not have issues with procurement, President Tayyip Erdogan said on Friday, adding he would discuss more supplies with Russian and...
19:01 30/04/2021Chiefs of Armenian, Russian General Staffs held talks in MoscowThe delegation headed by Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Artak General met on April 29 with the Head of the General Staff of the Russian Armed Forces, General of...
17:06 30/04/2021Over 30 killed in clashes at the Kyrgyz-Tajik border in water disputeThe number of Kyrgyz nationals killed in the armed clashes on the border with Tajikistan has risen to 31, the Central Asian Republic’s Health Ministry said on Friday, TASS news agency reported.
15:56 30/04/2021Samantha Power confirmed to lead US Agency for International DevelopmentSamantha Power on Wednesday was confirmed by the Senate as the new head of the US Agency for International Development (USAID) in a 68-26 vote, CNN reported.
14:41 30/04/2021Saudi Arabia to close eight Turkish schoolsSaudi Arabia is set to close eight Turkish schools at the end of the current academic year, a decision that could anger Ankara as it tries to improve ties with Riyadh, AFP reported, citing Turkey's...
13:52 30/04/2021US Secretary of State Blinken says he'll visit Ukraine next weeAntony Blinken will visit Ukraine next week. The new secretary of state confirmed the trip in an interview with Norah O'Donnell conducted this past week in Washington at the State Department, CBS...
12:59 30/04/2021Dozens killed in crush at Israeli religious festivalAt least 44 people have been killed in a crush at a crowded religious festival in the north-east of Israel, BBC News reports.
11:52 30/04/2021Global coronavirus cases top 150 millionThe COVID-19 cases worldwide exceeded 150 million on Friday, Xinhua reported, citing a tally of global infections by Johns Hopkins University.
19:12 29/04/2021Lavrov set to visit Yerevan, Baku in MayRussian Foreign Minister Sergey Lavrov set to visit Yerevan and Baku in May, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said Thursday, according to TASS news agency.
18:20 29/04/2021Peskov says Washington’s recognition of the Armenian Genocide is part of a ‘carrot and stick’ gameThe Russian presidential spokesman Dmitry Peskov doubts that the desire to understand history was behind US President Joe Biden’s statements on recognizing the genocide of Armenians under the Ottoman...