15:30 29/06/2023Պրիգոժինին հայտնել են, որ դադարեցվում է Ուկրաինայի ռազմական գործողություններին «Վագներ»-ի մասնակցությունը«Վագներ»-ի ստեղծող Եվգենի Պրիգոժինը հրաժարվել է պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հետ, որից հետո նրան ծանուցվել է Ուկրաինայի ռազմական գործողություններին այս կառույցի...
14:10 29/06/2023ՖԻՖԱ վարկանիշային աղյուսակ. Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականովՀունիսի 29-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջադիմել է 7 հորիզոնականով և զբաղեցնում է 90-րդ հորիզոնականը։ Աղյուսակի...
12:18 29/06/2023«Տիտան» սուզանավի կործանման վայրում հայտնաբերվել են «ենթադրյալ մարդկային մնացորդներ»ԱՄՆ առափնյա պահպանությունը Ատլանտյան օվկիանոսի հատակից բարձրացրել է «Տիտան» բատիսկաֆի բեկորները, ինչպես նաև, հավանաբար, մարդկային մնացորդները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է գերատեսչության...
11:46 29/06/2023Մակրոն. Արցախի հարցում մնում եմ վճռական, կշարունակեմ իմ ջանքերը, նույնիսկ եթե միջազգային ընտանիքում գրեթե միակն եմ այս օրակարգովՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Մարսել կատարած եռօրյա այցի ընթացքում հանդիպել է Մարսելի տարբեր ազդեցիկ շրջանակների (տնտեսական, քաղաքական, համայնքային, մարզական, մշակութային, առևտրային, գիտակրթական...
09:48 29/06/2023Սպիտակ տունը կոչ է անում Երևանին և Բաքվին խուսափել սադրանքներից ու նվազեցնել լարվածությունըՍպիտակ տան անվտանգության գծով խորհրդական Ջեք Սալիվանն Սպիտակ տանն ընդունել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարներին: Իր թվիթերյան գրառման մեջ Սալիվանը, մասնավորապես, նշել է.
23:41 28/06/2023Վաշինգտոնում Միրզոյան-Բայրամով բանակցությունները շարունակվելու են` ըստ սահմանված ժամանակացույցի. ՊետդեպՀայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը կառուցողական հանդիպում են ունեցել։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ արտաքին քաղաքական գերատեսչության պաշտոնական...
19:47 28/06/2023Ռուսաստանի դերն ամրագրված է համապատասխան փաստաթղթում, որի տակ ստորագրել են և՛ Հայաստանը, և՛ Ադրբեջանը․ ԶախարովաՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մամուլի ասուլիսի ժամանակ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ դերակատարություն է ունեցել ՌԴ-ն 44-օրյա պատերազմի դադարեցման գործում, հայտարարել է, որ այն...
18:32 28/06/2023Զախարովա. Մոսկվան կոչ է անում կողմերին զսպվածություն ցուցաբերել«Մեզ անհանգստացնում է Լեռնային Ղարաբաղում զինված միջադեպերի և հրադադարի ռեժիմի խախտումների աճը»,- ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով...
18:07 28/06/2023Սիրիայի և Ռուսաստանի զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Իդլիբում գտնվող գրոհայինների շտաբինՍիրիայի զինված ուժերը ռուս զինվորականների հետ համատեղ Իդլիբ նահանգում հարձակում են գործել ահաբեկչական խմբավորումների դիրքերի վրա։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի օրը հայտնել է Արաբական...
17:36 28/06/2023Սթոլթենբերգն Ուկրաինայի հաղթանակը պայման է համարել ՆԱՏՕ-ին նրա անդամակցության հարցի քննարկման համարՌուսաստանի Դաշնության հետ հակամարտությունում Ուկրաինայի հաղթանակը պայման է ՆԱՏՕ-ին Կիևի անդամակցության վերաբերյալ ցանկացած քննարկման համար։ Այս մասին չորեքշաբթի օրը Բրյուսելում Էստոնիայի վարչապետ...
16:35 28/06/2023Անգլիայի հյուսիս-արևմուտքում սագն առանց Էլեկտրականության Է թողել երկու հազար բնակչիԱնգլիայում ավելի քան երկու հազար տուն մնացել է առանց Էլեկտրականության սագի պատճառով ։ Ինչպես գրում է «Միր 24»-ը, սագը հարվածել է մալուխին, ինչի հետևանքով հոսանքազրկվել է: Միջադեպը տեղի է ունեցել վաղ...
15:42 28/06/2023ՆԱՏՕ-ի երկրները պայմանավորվել են Սթոլթենբերգին ևս մեկ տարի պահել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնումՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների կառավարությունները պայմանավորվել են, որ Յենս Ստոլտենբերգը կմնա ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար ևս մեկ տարի։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է նորվեգական Verdens Gang...
15:00 28/06/2023Բելառուսում հայտարարել են Միութենական պայմանագրի իրականացման ծրագրի նախապատրաստման մասինԲելառուսի և Ռուսաստանի Միութենական պետության պայմանագրի իրականացման առաջարկները պատրաստում են երկու երկրների կառավարությունները։ Բելառուսի առաջին փոխվարչապետ Նիկոլայ Սնոպկովը հայտարարել է, որ...
13:00 28/06/2023Ամուրի մարզում գտել են անտառում կորած 11-ամյա տղայինՓրկարարները գտել են Ամուրի շրջանի անտառում հոր հետ որսի ժամանակ անհետացած տղային, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Երեան ողջ է»,- ասել են «Ամուր» որոնողափրկարարական ջոկատից։ Ըստ աղբյուրի՝ 11-ամյա տղան անհետացել է...
12:06 28/06/2023Ինչպես է Իլոն Մասկը պատրաստվում Ցուկենբերգի հետ մենամարտինՀայտնի բլոգեր, համակարգչային ու արհեստական բանականության ոլորտի հետազոտող Լեքս Ֆրիդմանը լուսանկարներ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում, որտեղ երևում է, թե Իլոն Մասկն ինչպես է պատրաստվում Մարկ...
11:41 28/06/2023Թուրքիայում «Ազովի» զինյալները օրական ստանում են 728 դոլար.«ՌԻԱ նովոստի»Թուրքիայում Ուկրաինայի դեսպան Վասիլի Բոդնարը մայիսին Ուկրաինայի ԱԳՆ-ից թույլտվություն է խնդրել 90 օրով երկարաձգել Թուրքիայում «Ազովի»-ի զինվորների օրապահիկի և վարձավճարների վճարումը, որը չորս անգամ...
11:32 28/06/2023Հարսնացուն իր հարսանիքի ժամանակ այրիացել էԱմերիկյան Այովա նահանգում 48-ամյա տղամարդը թրոմբի պատճառով մահացել է իր հարսանիքի արարողությունից մի քանի րոպե անց, գրում է «Ռիա նովոստի»-ին՝ հղում անելով՝ New York Post»-ին։ Ջոնի Մեյ Դևիսը և 48-ամյա...
11:01 28/06/2023Ոստիկանների կողմից դեռահասի սպանության պատճառով Փարիզի արվարձաններում անկարգություններ են սկսվելՓարիզի մի քանի արվարձաններում գիշերն անկարգություններ են տեղի ունեցել ոստիկանների կողմից դեռահասի սպանության պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է BFM TV-ն։ «Չորեքշաբթի առավոտյան...
09:55 28/06/2023Թրամփը դատի է տվել իրեն բռնաբարության մեջ մեղադրող լրագրողինԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը զրպարտության և քաղաքական գործչի հեղինակությանը վնասելու համար դատի է տվել լրագրող և գրող Ջին Քերոլին, որը նրան մեղադրել է բռնաբարության մեջ, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
08:11 28/06/2023Երկխոսությունը տևական խաղաղության բանալին է. Բլինքենը` հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մասինԵրկխոսությունը տևական խաղաղության բանալին է. Բլինքենը` հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մասին Վաշինգտոնին մերձակա Արլինգթոն քաղաքի Ջորջ Շուլցի անվան Արտաքին հարաբերությունների ազգային ուսումնական...

19:48 31/10/2023Армия Израиля заявила о минометном обстреле на севереО пострадавших не сообщалось. Артиллерия Армии обороны Израиля ответила в направлении источника огня.
19:25 31/10/2023Мистический боевик «Константин» с Киану Ривзом получит продолжениеПосле завершения акции протеста в конце сентября Лоуренс, Ривз и сценарист проекта Акива Голдсман вернулись к обсуждению предстоящей ленты.
18:42 31/10/2023The Thaiger: иностранца с ножевыми ранениями нашли в номере отеля на ПхукетеИзвестно также, что в ванной комнате номера лежали вещество, похожее на кристаллический метамфетамин, марихуана и принадлежности для употребления наркотиков.
18:12 31/10/2023Во Франции 1989 человек получили срок за участие в погромах летомЕго речь транслировалась в официальном аккаунте Елисейского дворца в X.
16:56 31/10/2023Представитель Армии Израиля заявил, что в секторе Газа удерживают не менее 240 заложников«Мы проинформировали семьи 240 похищенных», – сказал он на утреннем брифинге.
16:12 31/10/2023У берегов Фиджи произошло землетрясение магнитудой 6,4Информации о жертвах и разрушениях не поступало.
15:19 31/10/2023Вертолет Ми-8 с десятью людьми на борту совершил вынужденную посадку на ЯмалеВо время полета по маршруту Бованенково — Надым одна из бортовых систем подала сигнал о пожаре в главном редукторе. Экипаж посадил вертолет в 40 километрах от города Надым.
15:13 31/10/2023В Париже полиция открыла огонь по женщине, призывавшей к терактуПолиция открыла огонь по женщине, полностью закутанной в мусульманские одежды, которая призывала к террористическим действиям, сообщил РИА Новости со ссылкой на телеканал BFMTV.
15:07 31/10/2023Экс-премьер Британии Джонсон о локдауне: люди все равно умрутБывший премьер-министр Великобритании Борис Джонсон якобы незадолго до введения локдауна для борьбы с распространением COVID возмущался, почему "уничтожается экономика из-за людей, которые все равно...
14:49 31/10/2023От Урашту до Армении: древнее искусство на выставке в ГМИИ им. ПушкинаПознакомиться с культурой и искусством древнего царства Урарту, располагавшемся на территории современной Армении, можно с 31 октября в центре Москвы — в ГМИИ им.
14:37 31/10/2023Пепел вулкана Ключевской достиг населенных пунктовНа Камчатке продолжает бушевать самый мощный вулкан Евразии – Ключевской. Его активность растет, передает «МИР 24». Пепел уже достиг нескольких населенных пунктов и может выпасть в Усть-Камчатском и...
14:33 31/10/2023Замглавы МИД России намерен посетить Иран до конца годаЗамглавы МИД России Сергей Рябков сообщил РИА Новости, что до конца текущего года планирует посетить Иран в ответ на визит в Москву замминистра иностранных дел республики Багери Кане.
13:40 31/10/2023Затулин: Власти Армении и Азербайджана в две руки фактически сходятся в одном – они выталкивают Россию из регионаПервый заместитель председателя комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин в эфире программы «Умные парни» коснулся ситуации в Армении,...
13:09 31/10/2023Глава Чечни Р.Кадыров предложил при беспорядках делать три выстрела в воздух и четвертый в лобГлава Чечни Рамзан Кадыров призвал силовиков немедленно задерживать зачинщиков беспорядков, а если человек не среагировал на три предупредительных выстрела — пустить ему «пулю в лоб».
12:43 31/10/2023В Турции вход в мечеть Айя-София станет платным для иностранцевВход в стамбульскую мечеть Айя-София станет платным для иностранных туристов с 15 января 2024 года, сообщил во вторник министр культуры и туризма Турции Мехмет Нури Эрсой.
10:32 31/10/2023Месси: Мбаппе и Холанд получат «Золотой мяч» очень скороЛионель Месси высоко отозвался о Килиане Мбаппе и Эрлинге Холанде, передает sports.ru. «Они экстраординарные футболисты. Я два года играл в одном клубе с Килианом [в «ПСЖ»], я знаю, что у него...
10:26 31/10/2023Постпред Израиля при ООН Гилад Эрдан надел в зале заседаний СБ ООН желтую звездуПостпред Израиля при ООН Гилад Эрдан надел в зале заседаний СБ ООН желтую звезду, подобную той, которую евреи были вынуждены носить на территории нацисткой Германии в период холокоста, и пообещал не...
10:11 31/10/2023Лионель Месси в восьмой раз получил «Золотой мяч»Нападающий «Интер Майами» Лионель Месси в восьмой раз стал обладателем награды «Золотой мяч» лучшему футболисту мира по версии журнала France Football, передает sportbox.ru.
20:23 30/10/2023В Мексике ураган Отис унес жизни не менее 45 человекЖертвами урагана Отис, который обрушился на мексиканский штат Герреро на прошлой неделе, стали 45 человек, еще 47 числятся пропавшими без вести, сообщила губернатор Эвелин Сальгадо.
19:50 30/10/2023Бренд белья Ким Кардашьян стал официальным партнером НБАКим Кардашьян объявила о сотрудничестве ее бренда нижнего белья и одежды с НБА и женской НБА. Компания стала официальным партнером НБА и женской НБА в категории нижнего белья, об этом Кардашьян и...