11:11 09/11/2015Տուլայի հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող երեք քաղաքացիների վիճակը կայուն ծանր էՇրջանային կլինիկական հիվանդանոցում բուժում ստացած մյուս տուժածներն առողջացումով դուրս են գրվել:
14:09 07/11/2015Բանջարեղենի և կարտոֆիլի գնանկումով պայմանավորված նվազել են պարենային ապրանքների գներըՀոկտեմբերին սեպտեմբերի համեմատ պարենային ապրանքների գների ընդհանուր մակարդակը նվազել է 1.6%-ով:
12:37 06/11/2015Հոկտեմբերին սպառողական շուկայում արձանագրվել է 0.4% գնանկում. ԱՎԾՄայրաքաղաքում սպառողական գները նախորդ ամսվա համեմատ նվազել են 0.4%-ով:
13:13 05/11/2015Իսրայելի նախագահն ընդունում է Հայոց ցեղասպանությունը«Փաստը, որ Իսրայելի նախագահն ընդունել է Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված գիտաժողովի մասնակիցներին, վկայում է, որ նա ցանկանում է աջակցություն ցուցաբերել»:
12:50 04/11/2015Արդյո՞ք քրդերի ակտիվությունը Սիրիայում բխում է նրանց շահերիցՍիրիայի քրդերը կարևոր գործոն են իսլամականների առաջխաղացումը կասեցնելու և, ընդհանրապես, վերջինների դեմ արդյունավետ գործելու առումով:
10:00 04/11/2015Ադրբեջանի ճնշումը Իսրայելի վրա՝ Հայոց ցեղասպանության ժխտման համար, պետք է արժանանա հայերի հակազդեցությանը. ՍասունյանԱդրբեջանցի պաշտոնյաները հրապարակայնորեն հայտարարում են, որ Իսրայելից ձեռք բերված զենքով նրանք նպատակ ունեն հարձակվել Արցախի և Հայաստանի վրա:
12:47 03/11/2015Կմասնակցեք արդյո՞ք սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեին. Հարցման արդյունքներըՀանրաքվեին մասնակցել ցանկացող 42 տոկոսից 29,1 տոկոսը նշել է, որ կողմ է քվեարկելու, 26,1 տոկոսը՝ դեմ:
11:25 02/11/2015«Զարմանալի է, թե Ադրբեջանի նավթը, գազը և փողերը ինչեր կարող են անել...». միջազգային մամուլը ադրբեջանական ընտրությունների մասինՄիջազգային մամուլը ադրբեջանական ընտրությունների մասին
12:02 31/10/2015Տեղումնառատ նոյեմբեր է սպասվում. Գագիկ Սուրենյան«2015-ի ձմեռը ամենատաքն էր, ամառը ամենաշոգերի շարքին է դասվել, իսկ հոկտեմբերը ամենախոնավներից էր»:
11:42 29/10/2015Նիլս Մուժնիեկս. «Իրավիճակը Ադրբեջանում լուրջ անվստահություն է առաջացնում ընտրությունների նկատմամբ»«Կամ Ադրբեջանի ՄԻՊ-երը ավազակներ և օտարերկրյա գործակալներ են, կամ էլ այդ երկրում քաղաքական և դատական համակարգում լուրջ խնդիրներ կան»:
17:08 28/10/2015«Այո»-ի շտաբը վարչական ռեսուրսներ կիրառելու խնդիր չի դրել իր առջև. Վահրամ Բաղդասարյան«Եթե երրորդական դեմքեր նշանակեինք շտաբում, լրագրողները կասեին, թե Հանրապետականի համար լուրջ չեն վերաբերվում Սահմանադրական բարեփոխումներին»
10:16 28/10/2015Հասթերթն ընդունելու է իր մեղքը սեռական բռնության համար, սակայն ԱՄՆ-ը դեռ քողարկում է նրա դեմ թուրքական շանտաժըԱմերիկյան հասարակությունը դեռ սպասում է, որ կառավարությունը կհետաքննի Հասթերթին առաջադրված մեղադրանքները թուրքական կաշառակերության և շանտաժի վերաբերյալ:
12:33 27/10/2015Իրանը՝ որպես Թուրքիային այլընտրանք, Եվրոպային կապվելու նոր տարանցիկ երկիր է ընտրել ՀայաստանըԹուրքիայում ստեղծված իրավիճակը սպառնում է իրանական բեռնատար մեքենաների անվտանգ երթևեկությանը...
10:00 26/10/2015Թուրքագետ. ԱԶԿ-ին պատժած ընտրողները կարող են վերանայել իրենց մոտեցումը«Այս ընտրությունների հիմնական պատկերը էականորեն չի փոխվի նախկինից, սակայն...»:
13:40 24/10/2015«Թատրոնն ինչ է, խանութ, բազար կբացեն». Նիկոլայ Ծատուրյան«Սոս Սարգսյանն այնքան տառապեց, մինչև հողատարածք տվեցին թատրոնի շենք կառուցելու համար: Ցավոք, նա մահացավ և ամեն ինչ կանգ առավ»
10:31 23/10/2015Ի՞նչ նոր իրավիճակ է ստեղծվում Սիրիայում ռուսական օդուժի հարվածներից հետոհիշյալ հարվածները դրդում են իսլամականներին շարժվել դեպի արևելք, որտեղ հնարավոր է ականատեսը լինենք այս տարածքներում արմատացած «Իսլամական պետության» զինյալների հետ բախումների:
09:11 22/10/2015Երևանում տեղադրված հեծանվային կանգառների առեղծվածը (լուսանկարներ)Արտակ Ավետիսյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում հավաստացրեց, որ ինքը ոչ քաղաքապետի, ոչ էլ քաղաքապետարանի այլ պաշտոնյայի ազգականը չէ, ուղղակի ցածր գին է առաջարկում
18:13 21/10/2015Մեկնարկում է ցմահ դատապարտյալ Սողոմոն Քոչարյանի գործով դատական քննությունը«Սողոմոն Քոչարյանի առողջական վիճակը ծանր է, չի կարողանում տեղաշարժվել»
09:51 21/10/2015Ցեղասպանության ժխտումն արգելելու համար՝ Եվրադատարանը հայերին հրահրում է բռնության. ՍասունյանՈւրախալի է, որ դատարանը մերժեց Փերինչեքի՝ 135 հազար եվրոյի վնասի և դատական ծասերի փոխհատուցման պահանջը:
10:00 20/10/2015ՍԱՊԾ պետ. Այսօր Իրանից մեկ օրական ճտեր կարող են բերել ոչ բոլորը«Նախկինում շատ տնտեսվարողներ Իրանից բերում էին մեկ օրական ճտեր.թե ո՞նց էին կերակրվում, ստանո՞ւմ էին անհրաժեշտ պատվաստումներ, թե՞ ոչ, չէր վերահսկվում...»:

16:16 12/11/2012Ошибка премьера Турции Р.Т. Эрдогана и его «предательство» Башара Асада привели к невероятному усилению позиций курдов«Таким образом, если Иракский Курдистан станет независимым, а салафиты в Сирии не придут к власти, курды получат реальный шанс на объединение».
17:26 10/11/2012До старта предвыборной кампании в Армении самый высокий рейтинг у действующего президента С. СаргсянаСреди кандидатов, заявивших на сегодня об участии в предвыборной кампании к предстоящим в феврале 2013 года президентским выборам, самый высокий рейтинг имеет действующий глава государства, кандидат...
10:57 10/11/2012В Сирии уничтожены боевики из Азербайджана. Страшная «фотосессия» не для слабонервных«Надеемся, родственники уничтоженных террористов узнают своих близких на этих фотографиях и потребуют у правительства Азербайджана обеспечить возврат трупов».
15:18 09/11/2012Окончание текста приговора Рамилю Сафарову, зарубившему топором спящего армянского офицераАзербайджанский офицер Рамиль Сафаров нанес 16 ударов топором по лицу спящего армянского офицера.
15:17 09/11/2012Иранский сайт: Один из убитых в Сирии террористов является гражданином АзербайджанаОдин из убитых в Сирии террористов является гражданином Азербайджана. Об этом сообщает иранский сайт «аранньюз.ир», ссылаясь на государственное телевидение Сирии. Согласно информации, в ходе...
09:40 09/11/2012Адвокат осужденного по факту взрыва воздушных шаров в Ереване обжалует вердикт судаАдвокат осужденного на год лишения свободы по факту взрыва воздушных шаров на площади Республики в Ереване Сероба Бозояна Карен Манучарян собирается обжаловать вердикт суда общей юрисдикции Кентрон и...
13:53 08/11/2012Вторая часть текста приговора Р. Сафарову, зарубившему топором спящего армянского офицера«Если бы было больше армян на курсах, я при возможности убил бы их всех, не только этих двоих. Это был первый случай, и я не мог основательно подготовиться к этой акции»
11:14 08/11/2012Посольство Ирана в Азербайджане направило ноту протеста газете «Баку хабар»Посольство Ирана в Азербайджане направило ноту протеста газете «Баку хабар». Об этом сообщает иранское информационное агентство «ФАРС». Согласно информации, причиной такого действия со стороны...
11:00 08/11/2012Какие действия предприняло правительство Британии в связи с героизацией Сафарова? Бурные обсуждения в Палате лордовБурные обсуждения в Палате лордов
19:23 07/11/2012Беспокойства активистов-экологов по поводу перемещения памятников не оправданны. Заверения директора Музея истории АрменииВ январе 2013 года открытом зале Музея истории Армении откроется выставка «Время сбора камней», на которой будет представлен 51 историко-культурный памятник, перенесенный из разных областей...
15:20 07/11/2012«Новому-старому» президенту придется пересматривать приоритеты или США обрекли себя на застой? Эксперты о победе ОбамыДо и в процессе выборов в США многие лидеры мнений воздерживались от уверенных прогнозов относительно итогов президентской гонки. Однако сейчас – другое дело…
14:53 07/11/2012А.Мартиросян: «Развод» с партией «Свободные демократы» не скажется на репутации Раффи ОваннисянаПо мнению вице-председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна, политический развод с партией «Свободные демократы», возможно, повлияет на рейтинг лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна.
11:36 06/11/2012Впервые «Голос Армении» публикует текст приговора Р. Сафарову, зарубившему топором спящего армянского офицераСпустя 6,5 лет появилась возможность ознакомиться не с комментариями, не с цитатами и не с интерпретациями, а с самим приговором герою-убийце.
15:23 05/11/2012Затишье перед новой кавказской бурей. С. Тарасов о том, по ком в Баку стал звонить карабахский колокол«Азербайджано-турецкий тандем неизбежно развалится, поскольку Турция втягивается в сложную и глубокую региональную "кризисную воронку"».
12:04 05/11/2012Военный эксперт Давид Джамалян охарактеризовал действия азерпропа как «фокусничество цифрами»«Более чем очевидно, что раздутый военный бюджет является способом «отмывания денег» для алиевского клана».
13:34 03/11/2012В Турции Açık Radyo представляет переводы произведений армянских писателейВ Турции Açık Radyo (Ачык Радио) подготовило новую программу, в ходе выпусков которой будут представлены переведенные на турецкий язык произведения армянских писателей.
13:14 03/11/2012Washington Post о транзите наркотиков в Европу. Морские патрульные службы Азербайджана «играют в кошки-мышки с контрабандистами»Согласно статье, огромные прибыли от торговли наркотиками получают и преступные группировки из России, Турции и стран Средней Азии.
09:19 03/11/2012Храм Гроба Господня в Иерусалиме может закрыться из-за долговОдна из главных православных святынь - Храм Гроба Господня в Иерусалиме может быть закрыт из-за долгов.
18:53 02/11/2012Угрозы жизни военнослужащим, пострадавшим при ДТП в Карвачарском районе НКР, нетВрачи не усмотрели угрозы жизни военнослужащих, пострадавших в результате крупного ДТП в Карвачарском районе НКР.