10:00 25/05/2015«Կենացային պոռթկումներից» առարկայական փոփոխություններԵվ երբ ասում ենք զինծառայողը երկրի համար գերագույն արժեք է, ապա դա միայն հայտարարություններով կամ կենացներով չի սահմանափակվում:
11:40 23/05/2015Փաստաբանը դիմում է դատախազությանը դադարեցնել Ենոքյանի դեմ քրեական հետապնդումը«Հրապարակային ու պատասխանատու կերպով հայտարարում եմ, որ գոյություն չունի որևէ ապացույց, որը հիմք հանդիսանար Ենոքյանին նման մեղադրանք առաջադրելու համար»:
14:19 22/05/2015«Ավելի շատ լսում են թշնամու կրակոցի ձայնը, քան երաժշտություն». Սահմանապահ համայնքների աշակերտները Երևանում ենՍահմանապահ համայնքների աշակերտները Երևանում են:
12:12 21/05/2015Հայաստան-ԵՄ. Ռիգայի գագաթնաժողովին ընդառաջՓորձագետները համակարծիք են` կարող է ազդարարվել ՀՀ-ԵՄ նոր համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների նոր մանդատի հաստատման մասին:
10:19 20/05/2015Ինչո՞ւ են փակվում ու անընդհատ տեղափոխվում խանութները. Պարզաբանում են տնտեսագետները (Լուսանկարներ)«Բնակչության եկամուտները վերջին ամիսների ընթացքում նվազել են, ինչի հետևանքով մարդիկ սկսել են տնտեսել»:
10:07 20/05/2015Ամերիկացի օրենսդիրները խախտել են օրենքները՝ Ադրբեջան և Թուրքիա ուղևորվելիս. ՍասունյանԻրենց անօրինական գործողություններն արդարացնելու նպատակով այս օրենսդիրներից ոմանք ծիծաղելի հայտարարություններ արեցին Կոնգրեսի հանձնաժողովի հետաքննողներին.
13:45 19/05/2015Բերբերյան. Հակակարկտային կայանները չեն օգնում գյուղացուն«Լուրջ ուսումնասիրության կարիք կա՝ հասկանալու, թե ինչու են հույսները կապում անարդյունավետ համակարգի հետ»:
12:25 18/05/2015«Ժողովուրդն էկավ, քվեարկեց կողմ, ի՞նչ անեմ ես». Տաթևի գյուղապետը` հանրաքվեի արդյունքների մասին«Ժողովուրդն էկավ, քվեարկեց կողմ, ի՞նչ անեմ ես»:
14:07 16/05/2015Տնտեսագետը «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք» ծրագրի վերաբերյալ մտահոգություններ ունի«Ես գովաբանությունների փոխարեն նախընտրում եմ խոսել թերությունների, մտահոգություններ մասին»:
12:16 15/05/2015Սուրիկ Խաչատրյանի որդու մասնակցությամբ միջադեպի գործով տուժող է ճանաչվել նաև 2-րդ անձըՆրանք երկրից հեռացել են իրավապահների կողմից այս գործով որպես վկա հարցաքննության մասնակցելու մասին ծանուցագիրն ստանալուց հետո:
14:40 14/05/2015Դատարանում հարձակվել են փաստաբանի վրա«Նա իր հետ բերել էր կանանց, տղամարդկանց, որոնց չեմ ճանաչում, նաև տուժողներին է հրահրում իմ դեմ: Ասել է տուժողներին բարձրաձայնել, որ ես վատ փաստաբան եմ»
10:47 14/05/2015Հայաստանում շոգ ամառ չի սպասվումՋերմաստիճանը կսկսի բարձրանալ մայիսի 16-ից ու արդեն մայիսի 18-ին, մայիսի 19-ին Երևանում կլինի մինչև 26-27 աստիճան տաքություն:
13:19 13/05/2015Հալեպահայերը խնդրում են օգնել իրենց մեկ ուղղությամբ թռիչքի տոմս ձեռք բերել. «Հալեպ» ՀԿ«Հալեպից Հայաստան տեղափոխվելու գումարը յուրաքանչյուր անձի համար մոտավորապես 488 դոլար է»
09:52 13/05/2015Թուրքական մտասևեռումը հայկական հողային պահանջների վրա. ՍասունյանԹուրքական իշխանությունները մտավախություն ունեն, որ հայերը կպահանջեն վերադարձնել Արևմտյան Հայաստանի իրենց պատմական հայրենիքը՝ ներկայիս Արևելյան Թուրքիան...
10:49 12/05/2015Գյուղապետ. Ալաշկերտից հոսպիտալացվածների թվում մանկապարտեզի ու դպրոցի սաներ են«Կարևորը, որ պատճառը սննդային վարակ չի: Անալիզներն են ցույց տվել՝ ջուրը նորմալ է, սնունդը նորմալ է»
10:22 11/05/2015Առատ տեղումները մտահոգում են գյուղատնտեսներին«Եթե սրսկումները ժամանակին ու պատշաճ կերպով չարվեն, գերխոնավության հետևանքով սնկային հիվանդությունները գլուխ կբարձրացնեն»:
11:00 09/05/2015«Պապին Հիտլերին սպանել է». Տուն ինտերնատում ապրող վետերանի հուշերը (Տեսանյութ, Լուսանկարներ)«Թոռնիկներս ասում են՝ պապին Հետլերին սպանել է»:
10:15 08/05/2015«Մենք ենք մեր գյուղերը». «Շփվելով գյուղաբնակների հետ՝ մեծանում է նրանց նկատմամբ հարգանքը»«Գյուղապետն ասում է՝ մեկ օր էլ մնացեք, մեր առօրյան ամբողջովին փոխեցիք, նորություն մտցրեցիք մեր կյանք»:
11:35 06/05/2015Տեսնես ի՞նչ է զգում հիմա Սարոյանի ոգին. Սարոյանի տան աճուրդից դեռ նորություն չկա«Սպասողական վիճակ է, հուսանք, որ մեր կոչը անարձագանք չի մնա»:
10:00 06/05/2015Թանգարանը ցուցադրում է հայ մշակույթի նմուշները՝ ռուսների կողմից դրանք փրկելուց մեկ դար անց. ՍասունյանԱնցյալ շաբաթ, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված երևանյան միջոցառումներից վերադառնալու ճանապարհին, այցելեցի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու հայ մշակույթի նմուշների աննախադեպ ցուցահանդեսի...

17:29 12/07/2012Новые развития в скандальной истории покойного владельца компании «Aray» Армена Петросяна. Задержана его мать…Карине Сукиасян находилась в розыске со 2 марта этого года.
15:25 12/07/2012Александр Маркаров: Любой политический процесс в НКР важен как явление в целомЛюбой политический процесс в НКР, в том числе и предстоящие президентские выборы, в первую очередь важен не в плане собственно внутриполитических развитий событий данного избирательного процесса, а в...
15:49 11/07/2012Кому мешает благотворительность фонда «Гагик Царукян»? Транспортным хаосом занялась ГКЗЭК АрменииВ настоящее время с бастующими водителями ведутся переговоры, но пока трудно сказать, когда будет восстановлено полноценное обслуживание пассажиров в этих направлениях.
17:00 10/07/2012Представитель ГСУ полиции Армении представил ход дела по ЧП в «Арснакаре». Были ли задержанные телохранителями Р. Айрапетяна?«В момент инцидента Рубен Айрапетян не находился в ресторане», – заявил А. Айвазян.
14:36 10/07/2012Гагик Карапетян: Сложно найти общий язык со страной, лидер которой признается в совершении провокаций«Такая политика присуща несостоявшимся руководителям несостоявшихся государств. Поведение и политику лидера Азербайджана невозможно охарактеризовать по-другому», – комментируя в беседе с Panorama.am...
13:48 10/07/2012Военный эксперт: Активное участие армянских войск в миротворческих миссиях поднимает международный авторитет АрменииПо сути, этим армянская сторона показывает всем странам-партнерам и международным структурам свой конструктивный подход.
15:02 09/07/2012Движение «Ваге Аветян» объявило войну «криминально-олигархической системе» в АрменииОтмечается, что ожидание ее естественного, самопроизвольного уничтожения чревато прогнозируемыми и бесповоротными последствиями, угрожающими государству, его безопасности и гражданам.
13:08 09/07/2012Карен Авагян: Азербайджан ничего не делает для сохранения и укрепления мира в регионе«Такие заявления являются проявлением цинизма. Как могут азербайджанские официальные лица выступать как апологеты мира и стабильности в том случае, когда они делают все для того, чтобы привести к...
14:17 07/07/2012Инцидент в «Арснакаре» является следствием безнаказанного убийства в кафе «Арагаст». Анализирует и призывает к бойкоту Г.ГиносянГ. Гиносян призвал бойкотировать подобные заведения и протестовать до тех пор, пока не станет ясно, что общество очищено.
14:00 06/07/2012Депутат парламента Армении З.Постанджян заявила о «треугольнике президентов»«Партия „Наследие” имеет своего кандидата. Им безоговорочно является лидер нашей партии», – об этом на сегодняшней пресс-конференции заявила секретарь одноименной фракции Заруи Постанджян. По ее...
13:24 06/07/2012Сукиас Аветисян: Внутри партий ведутся обсуждения относительно выдвижения кандидатов к предстоящим выборам«После прошедших выборов парламент Армении стал более интересной и многовекторной структурой, что является позитивным, так как мнений и подходов будет много, а в результате их обсуждения будут...
11:45 06/07/2012Прения делегаций Армении и Турции в Женеве. Совет по правам человека ООН негативно оценил реакцию турецкой стороныВ ходе обсуждений делегация Армении выступила с заявлением, в котором указала на неоценимую роль Лемкина в деле предотвращения геноцидов.
11:56 05/07/2012Когда парламент Армении рассмотрит заявление Рубена Айрапетяна об отказе от мандата? Что говорят закон и пресс-секретарь НС РАСогласно ст. 13 Закона РА «Регламент Национального Собрания» депутат лично подает письменное заявление о сложении своих полномочий председателю НС.
10:12 05/07/2012Президент Серж Саргсян поздравил граждан с Днем принятия Конституции Республики АрменияПрезидент Серж Саргсян поздравил граждан с 17-летием со Дня принятия Конституции Республики Армения.
16:01 04/07/2012Скандал вокруг Комиссии по этике НС Армении продолжает находиться в центре внимания общественностиСегодня члены сформированной недавно Комиссии по этике встретятся со спикером Национального Собрания Армении Овиком Абраамяном...
15:45 04/07/2012Урегулирование карабахского конфликта должно быть исключительно в рамках МГ ОБСЕ«Угрозы применения силы и провокации точно так же невозможны для Европы в 21 веке, как и ксенофобские заявления, нетерпимость и попытки редактирования истории», – отметил глава армянского государства.
15:03 03/07/2012Родители убитого пленного Манвела Сарибекяна против Азербайджана. Евросуд вскоре рассмотрит жалобуВ жалобе также подчеркивается: Азербайджан не просто не обеспечил проведения независимого расследования, но и отказался от сотрудничества с Арменией по части обеспечения международного правопорядка.
16:46 02/07/2012Влияние Баку на мусульман Грузии заметно ослабилось. Напряженность в отношениях соседей анализируют эксперты«Именно это породило большое недовольство у руководства Управления мусульман Кавказа, которое обвинило Тбилиси в создании преграды между Азербайджаном и азербайджанцами Грузии».
15:48 30/06/2012Виген Саркисян освежил память Вардана Осканяна и назвал основной посыл скандальной записи экс-главы МИД АрменииГлава аппарата президента РА: Нести звание бывшего министра иностранных дел – ответственная работа, в основе которой должна лежать способность оценивать возможный вред от каждого произнесенного слова.
20:14 29/06/2012«Дуэль» оппозиционных фракций АНК и партии «Наследие». Рубен Акопян отпарировал удар Левона ЗурабянаРанее Л. Зурабян сказал: «В последнее время представители партии и фракции „Наследие” приписывают себе роль пресс-секретарей АНК. Советую им поискать для себя иное занятие, где они могут преуспеть».