11:50 04/09/2015Տավուշի թեմի առաջնորդ. Մեծ ու փոքր կայքերին խնդրում եմ չստուգված լուրեր չտարածել«Երեկոյան մինչև կեսգիշեր, ինտենսիվ՝ գրեթե ողջ սահմանի երկայնքով, տարբեր տրամաչափի կրակահերթերից հետո այս պահին ընդհանուր խաղաղություն է տիրում մեր սահմանպահ գյուղերում»
15:01 03/09/2015Ինչպես կարող էր չհանդիպել այն մարդկանց հետ, ովքեր լուսանցքից դուրս չեն. Ախոյանը` Նախագահի հետ հանդիպումից հետոԱրագած Ախոյանը`Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումից հետո
12:09 03/09/2015Սահմանին Ադրբեջանի ակտիվությունը պայմանավորված է թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններով. ՔաղաքագետՀայ-ադրբեջանական սահմանին գտնվող գյուղերը Ադրբեջանի կողմից կրակի տակ պահելը և հրադադարի ռեժիմի պարբերական խախտումները պայմանավորված է ընդհանրապես, այդ երկրի վարած քաղաքականությամբ և տարածաշրջանում...
10:26 03/09/2015Հակառակորդի կրակոցներից վիրավորված մոր և որդու կյանքին վտանգ չի սպառնումՏավուշի մարզում սեպտեմբերի 2-ի գիշերը լարված վիճակ է եղել
11:08 02/09/2015Ա. Հովհաննիսյան. Վիրավորված զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնումԶինծառայողները վիրավորվել են Չինարի գյուղին մոտ տեղակայված հենակետում` հակառակորդի արձակած կրակահերթից
10:12 02/09/2015Բակո Սահակյան. Միասնաբար մենք կյանքի կկոչենք շատ ծրագրեր և անպայման կհասնենք համազգային նպատակների իրականացմանըԲակո Սահակյան. Միասնաբար մենք կյանքի կկոչենք շատ ծրագրեր և անպայման կհասնենք համազգային նպատակների իրականացմանը
12:22 01/09/2015Սահմանդրական բարեփոխումներից հետո Հովիկ Աբրահամյանն իրեն տեսնում է միայն բարձր պաշտոնումԼևոն Միրիջանյանի անվան Երևանի թիվ 155 հիմնական դպրոց այցելած վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին լրագրողները Սահմանդրական բարեփոխումների վերաբերյալ հարցեր տվեցին
09:21 01/09/2015Գարեգին Երկրորդ. Ամենքիս առաքելությունն է կերտել ազնիվ, հայրենասեր ու հավատավոր նկարագիրը մեր զավակների«Մեր ժողովուրդն առանձնահատուկ սեր ու ձգտում ունի դեպի կրթությունը և մեծ պատկառանք ու խոնարհում է տածում ուսուցչի և մանկավարժի հանդեպ»
11:00 31/08/2015«Երկնքից երեք խնձոր ընկավ». Ոչ թե հեքիաթներ, այլ իրական պատմություններՈչ թե հեքիաթներ, այլ իրական պատմություններ:
11:53 29/08/2015ԼՂՀ անկախության տարեդարձին ընդառաջ տեղեկատվական դիվերսիաների պետք է սպասել. ՔոչարյանՊարզ է, որ ԼՂՀ անկախության տարեդարձին ընդառաջ հակառակորդի կողմից սպասվում է ակտիվացում, սադրանքներ, տեղեկատվական դիվերսիաներ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ...
11:11 29/08/2015Ստամբուլում կառուցված հայկական դպրոցի շենքը շահագործման կհանձնվի այս տարի2015-2016 թվականից դպրոցում կրթություն են ստանալու 3 տարիքային խումբ՝ ընդհանուր 500 աշակերտ:
13:00 28/08/2015Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանն էսկալացիոն պրոցեսների մղող քայլերի է գնում«Իրավիճակը դուրս չի գալիս վերահսկողությունից միայնայն պատճառով, որ հայկական ուժերը համապատասխան օպերացիաներ են իրականացնում»:
10:11 27/08/2015Իտալացի դիրիժորը չի վախենում Ադրբեջանի և Թուրքիայի արձագանքից«Ես կվախենայի նման իրավիճակից, եթե իմ ֆինանսականը և կարիերան դասեի ավելի վեր, քան մարդկային հարաբերությունները և գեղարվեստական արժեքները»:
12:45 26/08/2015Ա. Զաքարյան. «Ոչ» ասողների դիրքորոշումը քաղաքականապես պետք է կարծրանա, այլապես կդառնա կապրիզ (Տեսանյութ)«Սահմանադրական փոփոխություններին «այո» և «ոչ» ասելը չպետք է լինի ինքնանպատակ: «Ոչ»-ի հիմնավորումները գնալով դառնում են ոչ էական»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ...
13:05 25/08/2015«Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը չի կարող ստանալ ժողովրդավարացմանը խոչընդոտող որակում»«Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը չի կարող ստանալ ժողովրդավարացմանը խոչընդոտող որակում»:
13:06 24/08/2015Սեպտեմբերի 1-ը իսկական չարչարանք ծնողների համար«Եթե համեմատենք միջին աշխատավարձը և սպառողական զամբյուղը, կտեսնենք, որ ապահովված չէ նույնիսկ նվազագույնը. Այդ վիճակում մարդիկ տագնապի մեջ են ընկնում, դրան գումարվում է նաև գների աճը»:
14:00 22/08/2015Մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 16000 կրակոց. ՊԲՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ,...
11:45 22/08/2015«Ներդրումներին դեմ չեմ, բայց ինչու չեն երևում իսկական տերերը». Մարոզյանը` համալիրի վաճառքի մասինՄարոզյանը` համալիրի վաճառքի մասին
16:52 21/08/2015Արտակ Բուդաղյանը մեղավոր է ճանաչվել. Դատավճիռը բողոքարկվելու էԴատավճիռը բողոքարկվելու է:

14:17 18/05/2012Эксперт: Принятая лидерами стран-членов ОДКБ декларация зафиксировала, что подходы Азербайджана никто не разделяет«В принятую на встрече президентов стран-членов ОДКБ декларацию впервые был включен абзац, отражающий позицию Армении».
13:37 18/05/2012Давид Бабаян: Армянские стороны никогда не препятствовали доступу европейских должностных лиц в НКР«На первый взгляд может показаться, что в докладах делается довольно действенное предложение в направлении углубления связей с Нагорным Карабахом, а также способствования мирному урегулированию...
20:07 17/05/2012Д. Арутюнян опроверг безответственные заявления ряда СМИ, будто Еврокомиссия дала негативную оценку выборам в Армении«В основном, все избирательные инструменты работали на должном уровне. Единственным упущением стал вопрос оксидации временных печатей».
17:04 17/05/2012Пять факторов, способных предупредить военную атаку Израиля в отношении ИранаВашингтон дал четко понять Израилю, что если те чувствуют угрозу со стороны Ирана, то это их проблема, и в данном случае США не намерены участвовать в действиях по обороне Израиля.
15:15 17/05/2012Политтехнолог: В случае формирования коалиции РПА однозначно выиграет, а ППА пострадает«В случае формирования коалиции возникнет проблема, связанная с электоратом ППА: ряды партии покинут те, кто рассматривал ее как альтернативу РПА».
13:22 17/05/2012А.Искандарян: Состоявшиеся недавно парламентские выборы не вызвали никаких политических проблем между Арменией и РоссиейОтвечая на сегодняшней пресс-конференции на вопрос о том, почему в ходе визита президента Армении Сержа Саргсяна в Москву не состоялась двусторонняя встреча с президентом России Владимиром Путиным,...
15:48 16/05/2012Арам Сафарян о возможном повороте в своей судьбе и «назначении послом» узнал из прессыСекретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Арам Сафарян опроверг муссируемую в прессе информацию о своем возможном назначении послом.
13:23 16/05/2012Давид Джамалян: Азербайджан пытается оказать психологическое воздействие на население Армении«Азербайджан пытается использовать характерный режиму прекращения огня фон панической атмосферы в целях сделать общество Армении управляемым».
12:41 16/05/2012Еврокомиссия высоко оценивает прогресс, достигнутый Арменией в рамках программы ЕС «Восточное партнерство»Накануне Еврокомиссия и офис верховного представителя ЕС по вопросам внешней политики Кэтрин Эштон опубликовали отдельные доклады о 6 странах, включенных в программу ЕС «Восточное партнерство» –...
16:31 15/05/2012Членство Армении в ОДКБ помогает пресечь агрессию Турции и не только… Комментирует С. Минасян«В этом плане, полагаю, это чрезвычайно важный фактор, который играет свою роль в вопросе сохранения мира и безопасности вокруг Нагорного Карабаха», – подчеркнул специалист.
11:29 15/05/2012Давид Джамалян: Заявления сопредседателей делают агрессора более разнузданным«В очередной раз мы стали свидетелями ничего не говорящего и самоцельного заявления, которое, несомненно, не может разрядить напряженность на линии фронта.
16:40 14/05/2012Избитый редактор ИА «Регнум» назвал прокурора Мовсеса Манрикяна хулиганом и ждет его наказания«Мовсес Манрикян дал мне оплеуху в ходе разговора, и после этого началась драка. Этот поступок должностного лица, обязанного соблюдать законность, расцениваю как хулиганство».
16:36 14/05/2012Эрмине Нагдалян: Международное сообщество должно дать оценку поведению Азербайджана«Международное сообщество должно дать оценку не только подобному поведению Азербайджана, но и систематической милитаризации и угрозам этой страны».
14:08 12/05/2012Парламент Армении нового созыва не даст скучать. Мнение депутата К. АчемянК. Ачемян подчеркнула, что все работающие с общественностью политические силы будут представлены в парламенте нового созыва.
13:13 12/05/2012Эдвард Налбандян: Азербайджан с каждым разом делал шаг назад, препятствуя достижению соглашенийСегодня министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял находящихся в рамках регионального визита в Ереване сопредседателей Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке, Игоря Попова, Жака Фора и...
13:18 11/05/2012Ричард Киракосян: ППА вступит в коалицию, чтобы суметь использовать в ходе своей деятельности властные рычаги«Борьба между РПА и ППА является не политической борьбой, а борьбой за власть».
10:44 11/05/2012Эдвард Налбандян: Азербайджан пытается внести недоразумение среди стран Движения неприсоединенияВ рамках встречи министров иностранных дел стран Движения неприсоединения в городе Шарм-эль-Шейх в Египте министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 10 мая выступил с речью.
17:00 10/05/2012Хосров Арутюнян: ППА нужно пройти серьезный путь политического становления«Мы должны поздравить наше общество с серьезными достижениями в избирательных процессах, политических и конструктивных развитиях событий»,– касаясь избирательных процессов, заявил на встрече с...
16:14 10/05/2012Эксперт: Вооруженные силы НКР имеют возможность не только обороняться, но и наносить мощный ответный удар«Представленные в НКР беспилотные летательные аппараты отличались от БЛА, продемонстрированных на военном параде в Ереване»