10:03 06/08/2015Հիրոշիմա-Նագասակի 70. «Ես միշտ այն երեխան եմ»«Ես միշտ այն երեխան եմ, ով չգիտի, թե իրեն ինչու են սպանում»
13:52 05/08/20152-րդ փուլի անցկացումը ժողովրդավարական ձեռքբերում է. Վարդան Պողոսյան«Մենք ունենք մեր փաստարկները, և Վենետիկի հանձնաժողովի հետ բաց ու անկեղծ քննարկումներ ենք ծավալում: Եթե իրենք կարողանան համոզել իրենց փաստարկներով, ոչ մի բան հնարավոր չի բացառել»
11:17 05/08/2015Սուրիկ Խաչատրյանի օգնականը քրեական պատասխանատվության չի ենթարկվի«Ամեն դեպքում, Մհերի քայլը բացի այն որ խելամիտ էր, նաև խիստ տղամարդակային էր»
10:21 05/08/2015Թրամփն արատավորում է իր վարկը ադրբեջանական փողերի սիրույն համար. Հարութ Սասունյան«Դոնալդ Թրամփը, ընկերակցելով կեղեքիչ վարչակարգի կասկածելի գործարարների հետ, փողի սիրույն համար վտանգում է իր վարկը նախագահական ընտրությունների ամենաեռուն շրջանում...»
13:41 04/08/2015«Պալաչի» նկատմամբ սնանկացման գործընթաց է սկսվել. Փաստաբան«Այսօր այդպես է, կլուծարվի, հետո կառողջանա: Բիզնես է»
13:07 03/08/2015Բարեփոխումների այս ճանապարհը տանելու է երկրի կառավարումն ավելի դինամիկ դարձնելուն. Մ. Մինասյան«Տարիներ շարունակ մենք անցնում ենք փուլեր, ունենք լուրջ հաջողություններ, առանձին դրվագներում ունենք նաև բացթողումներ և դրանց ուսումնասիրությունը կարող է բերել մի հստակ ճշմարտության, որ համակարգային...
01:05 03/08/2015Սերժ Սարգսյան. «Բոլորս կապված ենք մեկ ընդհանրությամբ` հայկական ինքնությամբ»Նախագահ Սերժ Սարգսյանի խոսքը Համահայկական ամառային վեցերորդ խաղերի բացման առթիվ
19:12 31/07/2015Վենետիկի հանձնաժողովը գովաբանել է սահմանադրության նախագիծը և որոշ փոփոխություններ առաջարկելՀանձնաժողովի կարծիքով՝ անցնող տարիների ընթացքում հայկական քաղաքական ու իրավական մշակույթը շարունակել է զարգանալ, և ներկայումս հասել է հասունության էական մակարդակի
15:00 31/07/2015Վենետիկի հանձնաժողովը նախնական գնահատական է ներկայացրել Սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ«Վենետիկի հանձնաժողովը ուրախ է շարունակելու Հայաստանի իշխանությունների հետ համագործակցությունը այս կարևոր բարեփոխումների հարցում»
14:09 31/07/2015Սուրիկ Խաչատրյանի մահափորձի գործով դատավարական գործողությունները մեկը մյուսից անօրինական են. Փաստաբան«Դատավարական գործողությունները մեկը մյուսից անօրինական են»:
20:30 30/07/2015«Անբարոյական համարեցի` 20 հոգին նստացույց անի, 1700-ը փող ստանա». Նաիրիտցիները տուն են գնացել«Անբարոյական համարեցի` 20 հոգին նստացույց անի, 1700-ը փող ստանա»:
11:00 29/07/2015Սիմպոզիում Գյումրիում. Օտարազգի և հայ արվեստագետները քանդակներ են ստեղծում Հայոց ցեղասպանության թեմայով«Առաջին անգամ մասնագիտական առումով խնդիր էր դրվել՝ ստեղծել սև մետաղի և քարի համադրմամբ աշխատանքներ` ցեղասպանության թեմայով»:
10:30 29/07/2015Շուրջ 2 հազար ներգաղթյալ փորձել է ներխուժել Լա-Մանշի թունելՇուրջ 2 հազար ներգաղթյալ փորձ է արել Ֆրանսիայի տարածքից ներխուժել Լա-Մանշի տակ գտնվող թունել՝ ապօրինի կերպով Մեծ Բրիտանիա անցնելու համար: Սա վերջին մեկուկես ամսում նման ամենազանգվածային փորձն է: Այս...
11:10 28/07/2015Հայաստանյան պրեմիերա. «Կարﬕր կարկուտ... որովհետև այն երբեք չի ավարտվում»ֆիլմը որպես գաղափար ձևավորվել է մեկ վավերագրական լուսանկարի և երաժշտության փոխազդեցության արդյունքում:
14:36 27/07/2015Հայաստանում հեպատիտ B-ի տարածվածությունը 2-3 տոկոս է, C-ինը՝ 4 տոկոսՎիրուսային հեպատիտով աշխարհում վարակված է 600 մլն մարդ, որից 400 միլիոնը՝ հեպատիտ B-ով:
14:14 25/07/2015Ադրբեջանական կայքերի փոխանցմամբ, իրենց բանակն ունի առնվազն մեկ զոհ և 8 վիրավոր. ԼՂՀ ՊՆՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ,...
11:51 25/07/2015Հայկական զինուժը հակառակորդին պատճառել է կորուստներ ու վնասներ. Ա. Հովհաննիսյան«Հայկական կողմը կորուստներ չունի: Այժմ սահմանին հարաբերական անդորր է»:
15:44 24/07/2015Մուհամադ Ռաիսի. ՀՀ-ի և Իրանի հարաբերություններն այսուհետ էլ ավելի կզարգանանԺնևում Իրանի և վեցյակի միջև ստորագրված համաձայնագիրը, Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերացումը շատ կարևոր ազդեցություն կունենան տարածաշրջանի համար: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանում...
09:32 24/07/2015Նկարիչների միության նախագահ. Մեծահարուստները չեն հասկանում«Հասարակարգը պետք է կրթվի, մեծահարուստները պետք է հասկանան, որ ոչ թե մեկ գիշերվա ընթացքում մեծ գումարներ ծախսեն իրենց հաճույքների համար, այլ գնեն արվեստի գործեր»:
15:31 23/07/2015Մենք՝ հրեաներս, պատմական ընտրություն ենք կատարում. Վարժապետյանի նամակը` ԿնեսեթինՀայաստանի Հրեական համայնքի նախագահ Ռիմա Վարժապետյանը նամակ է հղել Իսրայելի Կնեսեթի նախագահին, ինչպես նաև դրա անդամներին, որում նշվում է հետևյալը.

16:49 30/04/2012К.Сарибекян: Азербайджан пытается трансформировать пограничные столкновения в широкомасштабные военные действия«Как бы страны-посредники ни критиковали, ни призывали, проблема не решается таким образом. Я не понимаю, они не осознают это?» – комментируя осуществленную Азербайджаном диверсию и распространенное...
15:56 30/04/2012П. Казарян заявил, что телекомпания «Кентрон» закона не нарушила и проблемы им не страшны«По этому вопросу следует обращаться не ко мне, а в соответствующие органы... Мы закона не нарушали, а в случае любого нарушения готовы это решить, никаких проблем у нас нет».
20:20 28/04/2012Вардан Осканян искажает позицию ППА и специально вводит общественность в заблуждениеЧлен партии «Процветающая Армения» (ППА), экс-глава МИД РА Вардан Осканян в своих заявлениях называет негативным тот факт, что в ходе предыдущих парламентских выборов Республиканская партия Армении...
14:18 28/04/2012Э. Ованнисян: Настало время для того, чтобы сопредседатели МГ ОБСЕ называли вещи своими именами«Настало время для того, чтобы сопредседатели называли вещи своими именами, в противном случае такие заявления создадут благоприятную почву для предприятия азербайджанской стороной таких...
13:00 28/04/2012Политолог: Если целью Азербайджана было довести армянскую сторону до деморализации, то в действительности имело место обратное«Я не вижу здесь какой-либо военной или тактической цели. Не было ни продвижения в позициях, ни захвата техники, ни нейтрализации подразделения».
18:07 27/04/2012В партии «Процветающая Армения» не намерены комментировать результаты опроса GALLUPНа передовой позиции находится Республиканская партия Армении (РПА), в пользу которой отдали бы голоса 39,2% опрошенных, за ней следует партия «Процветающая Армения» (ППА) – 29,9%.
16:40 27/04/2012Арам Сафарян: Партия «Процветающая Армения» намерена установить видеокамеры во всех избирательных участках«У нас будут 6000 наблюдателей, которые во всех избирательных участках будут следить за ходом избирательного процесса».
16:34 27/04/2012Ответ неизбежен. Президент Армении Серж Саргсян – об инцидентах на границеПусть никто не смеет думать, что может воспользоваться внутриполитическими процессами в Армении и предвыборной суматохой: ответ будет неизбежным.
15:07 26/04/2012«Статья REGNUM о Раффи Ованнисяне – ложь и обливание грязью, выходящее даже за рамки жанра фантастики»По словам А. Мартиросяна, в указанный авторами данного материала период Р. Ованнисян и Хачатур Кокобелян территорию Республики Армения даже не покидали.
13:08 26/04/2012Эксперт: Армянские военнослужащие никогда не откроют огонь по мирному населениюАрмянские Вооруженные силы уже ответили на это, ответят и в будущем, но с той разницей, что никогда не откроют огонь по санитарному автомобилю или мирному населению.
17:09 25/04/2012Военный эксперт: Огонь, открытый по мирному населению, не может иметь какой-то военной целесообразности«Tакие проявления агрессии азербайджанской стороны могут заставить ВС Армении предпринять более действенные мероприятия с целью обороны мирного армянского населения пограничных сел»
15:15 25/04/2012Карине Ачемян: В Азербайджане продолжают уничтожать все то, что напоминает армян и Армению«Мы освободили наши земли, спасли от систематического уничтожения наших историко-архитектурных памятников и церквей азербайджанской стороной.
12:52 25/04/2012Карен Авагян: Процесс признания Геноцида армян стал одним из ведущих вопросов международной политической повестки«Армения продолжает вести активную политику, вследствие чего процесс признания Геноцида армян приобрел широкий размах, став одним из ведущих вопросов международной политической повестки».
17:49 24/04/2012Радик Мартиросян: Жертвы Геноцида армян защищали свое человеческое достоинство, национальные традиции и религию«Каждый раз посещая это место, первое, о чем я вспоминаю, это те невинные жертвы, которые отдали свою жизнь, не вступив в сделку с врагом, защищая свое человеческое достоинство, наши национальные...
16:10 24/04/2012В ПАСЕ турецкую делегацию призывают не заставлять «истину блуждать в поисках истины»«Было бы логично, если бы Турция, являясь правопреемницей Османской империи, первой бы признала и осудила Геноцид»
13:26 24/04/2012Мероприятия к 97-й годовщине Геноцида армян проходят во всем миреВ соборе Парижской Богоматери состоялась служба в память жертв Геноцида армян, а в Гааге организовали шествие от здания голландского парламента к посольству Турции.
17:32 23/04/2012Фильм С. Харталян «Клеймо моей бабушки» в Ереване – к годовщине Геноцида армянВ нем рассказывается о тысячах армянских женщин, переживших Геноцид армян в Османской империи 1915 года, об их страшном и жестоком жизненном пути
15:33 23/04/2012Вопрос компенсации так или иначе окажется в повестке Турции. Видеомост Москва – Ереван к годовщине Геноцида армянПо словам А. Арешева, в Турции эта тема не является закрытой, а в турецкой прессе данный вопрос периодически поднимают и обсуждают.
14:44 21/04/2012А. Бахшян ответила на намеки лидера АНК и рассказала о «смирительной рубахе» для Л. Тер-ПетросянаЧлен парламентской фракции партии «Наследие» хотя и «устала комментировать», но все же ответила на вчерашний намек лидера оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Левона Тер-Петросяна...
13:53 21/04/2012Демократическая партия Армении считает аморальными манипуляции с соцопросами GALLUP и ВЦИОМРубен Бахшян заявил: они по собственной инициативе провели свой соцопрос и выяснили, что на данный момент ДПА получила бы свыше 6% голосов избирателей.