19:44 15/07/2015Սահմանադրության նախնական տարբերակով, պատերազմի ժամանակ ԶՈւ գերագույն գլխավոր հրամանատարը վարչապետն էՊատերազմի ժամանակ ԶՈւ գերագույն գլխավոր հրամանատարը վարչապետն է
12:50 15/07/2015Պաշտոնական Ստեփանակերտը Ուորլիքին` Ո՞նց եք պատկերացնումՈ՞նց եք պատկերացնում` հակառակորդը նորից վերահսկողություն հաստատի Քարվաճառի վրա:
10:55 15/07/2015Հակառակորդը սկսել է ավելի ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը. ԼՂՀ ՊՆՊԲ առաջապահ զորամասերը պատասխան գործողությունների դիմել են միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
12:56 14/07/2015Սրտաբան. Շոգ եղանակին գլխացավը, սրտխառնոցը, թուլությունը ջրազրկվելու հետևանք էՇոգ եղանակին գլխացավը, սրտխառնոցը, թուլությունը ջրազրկվելու հետևանք է
10:21 14/07/2015Ամայի փողոցներ, կոտրված ապակիներ. «Շատ ցավալի է Հալեպի վիճակը» (լուսանկարներ)«Շատ ցավալի է Հալեպի վիճակը» (լուսանկարներ)
15:47 13/07/2015Մի քանի օրից Ստերլիգովը կվերադառնա Ռուսաստան (տեսանյութ)Ռուս գործարար Գերման Ստերլիգովն այսօր Շուշիում հրավիրած ասուլիսում հայտարարեց, որ հուլիսի 16-ին վերադառնալու է Ռուսաստան, բայց առանց ընտանիքի՝ հայ ընկերներին փրկելով հարցերից: «Ես չեմ թաքնվում...
10:37 13/07/2015Ուորլիք. Միասին աշխատում ենք ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ«Անհամբերությամբ սպասում եմ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ խորհրդակցություններին»:
12:53 11/07/2015Եվրոպական հարևանության քաղաքականության վերանայման մասին բանաձևը հայանպաստ էր. Նաիրա ԿարապետյանՀուլիսի 9-ին Եվրոպական Խորհրդարանն ընդունել է Եվրոպական հարևանության քաղաքականության վերանայման մասին բանաձև, որը մի քանի առումներով հայանպաստ էր, տարածած հայտարարության մեջ նշել է ԱԺ պատգամավոր...
10:25 11/07/2015Նշվում է Հիշատակ հին տապանակի և նոր Սբ. Եկեղեցու տոնըՏոնը կատարվում է Վարդավառի՝ Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնին նախորդող շաբաթ օրը:
15:53 10/07/2015Պիպոյան. «Երևան Ջուր»-ը սակագինը չբարձրացնելով՝ կանխարգելեց լուրջ ստուգումների իրականացումը«Կար սոցիալական ընդվզում, շատ հանգիստ սոցիալական ընվզման մեջ կարող էին լինել շղթայական կետեր, ուստի պահանջը կարող էր լինել ոչ միայն չթանկացնելը, այլ աուդիտի և ուսումնասիրության անցկացումը»
12:25 10/07/2015Վերահաստատվել է Լեռնային Ղարաբաղին մարդասիրական օգնության ծրագիրըԼեռնային Ղարաբաղին ԱՄՆ-ի կողմից տրամադրված մարդասիրական օգնությունը 2014-ին կազմել է 2 մլն դոլար։
11:24 10/07/2015Ուֆայի գագաթնաժողով. Սերժ Սարգսյանը կարևորել է Իրան-Հայաստան երկաթգծի կառուցումը«Հայաստանը ցանկանում է, որ բարեկամ Իրանի ատոմային խնդրի շուրջ ընթացող բանակցությունները պսակվեն հաջողությամբ»,-այդ մասին Ուֆայում ԲՐԻԿՍ, ԵԱՏՄ և Շանհայան համագործակցության կազմակերպության համատեղ...
16:09 09/07/2015Եվրոպական խորհրդարանի ընդունած փաստաթուղթը կոչ է անում Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի ավելի լայն ներգրավումԱյսօր Եվրոպական խորհրդարանը (ԵԽ) ընդունել է փաստաթուղթ Եվրոպական հարևանության քաղաքականության (ԵՀՔ) վերանայման վերաբերյալ: Գնահատելով ԵՄ-ի մոտեցումն իր անմիջական հարևանների նկատմամբ՝ փաստաթուղթը...
13:53 09/07/2015#Electricyerevan-ի հետքերով` լրագրողների քրգործովԼրագրողների աշխատանքը խոչընդոտելու քրգործում առաջընթաց չկա, միայն փոխհատուցում են:
16:07 08/07/2015Պետք է ազգայնացնել. Բոստանջյանը ՀԷՑ-ի մասին (տեսանյութ)Մասնավոր և պետություն հարաբերակցությունը որոշվում է նրանով, թե որքանով է հնարավոր ավելի բարձր արդյունավետություն ապահովել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց տնտեսագիտության դոկտոր,...
14:28 08/07/2015Բիբինը փախավ լրագրողներիցԼրագրողները մի քանի անգամ հարցրին, թե ճի՞շտ են արդյոք շրջանառվող տեղեկությունները, թե ՀԷՑ-ը վաճառվելու է և դրա գնորդը «Տաշիր» հիմնադրամի նախագահ Սամվել Կարապետյանն է, սակայն Բիբինը չպատասխանեց հարցին
12:26 08/07/2015Ֆիրդուսիի նախկին բնակիչներ. Եթե հարցին լուծում չտրվի, կգնանք Բաղրամյան մեր մահճակալներով«Եթե հարցին լուծում չտրվի, կգնանք Բաղրամյան մեր մահճակալներով»:
19:15 07/07/2015Հայաստանը ռուսական վարկով ձեռք կբերի հարձակողական և պաշտպանական բնույթի զինտեխնիկաՀուլիսի 7-ին Հայաստանի խորհրդարանի կողմից ընդունված Հայաստանի պաշտպանության համակարգի սպառազինության ավելացման նպատակով Ռուսաստանի կառավարության կողմից 200 մլն ԱՄՆ դոլար վարկ տրամադրելու մասին...
12:50 07/07/2015Վերահաստատվել են «Երևան ջուր» ընկերության գործող սակագներըԸնդունված որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2015 թվականի օգոստոսի 9-ից:

16:50 28/09/2013Неспособность азербайджанской стороны адекватно воспринимать реальность перестала удивлять. Ответ эксперта Эльнуру АслановуТигран Абрамян прокомментировал недавнее заявление заведующего отделом политического анализа и информационного обеспечения Администрации президента Азербайджана Эльнура Асланова.
16:01 28/09/2013В Ереване открылся сквер и памятник в честь Гургена Маргаряна. Баронесса К. Кокс отметила разницу героев Армении и АзербайджанаВ Ереване состоялась торжественная церемония открытия сквера и памятника в честь Гургена Маргаряна, который в 2004 году был зверски убит азербайджанским офицером Рамилем Сафаровым.
14:20 28/09/2013От вспышки холеры в Иране уже умерли 5 человек. Минздрав Армении предпринимает срочные меры на границеНа данный момент в Армении и на армяно-иранской границе случаев заражения холерой зафиксировано не было.
15:20 27/09/2013Глава делегации ЕС Траян Христеа: Евросоюз не отворачивается от Армении, просто желательно уточнить формат сотрудничестваПо его словам, Евросоюз с уважением относится к суверенным и независимым решениям своих партнеров.
11:09 27/09/2013Ушел из жизни знаменитый армянский актер Сос Саркисян. В связи с кончиной артиста создана правительственная комиссияНакануне, 26 сентября, на 84-м году жизни скончался выдающийся народный артист Армянской ССР и СССР, трехкратный лауреат Государственных премий Армянской ССР, кавалер ордена «Месроп Маштоц» Сос...
17:07 26/09/2013Анри Рено: Франция намерена продолжить сотрудничество с Арменией во всех сферах и форматах«Нам, разумеется, известно, что Армения приняла решение о вступлении в Таможенный союз, но, тем не менее, мы выразили желание продолжить сотрудничество с республикой во всех сферах и форматах», –...
16:17 26/09/2013Скандальный инцидент с участием сотрудников Погрануправления ФСБ России в Армении… Страсти разгораются«Как депутат парламента Армении я осуждаю произошедшее, считаю неприемлемым подобное поведение иностранцев в нашей стране, по отношению к нашим гражданам».
10:09 26/09/2013Сегодня отмечается Европейский день языковЕжегодно, начиная с 2001 года, 26 сентября отмечается Европейский день языков (European Day of Languages) с целью поддержания языкового разнообразия, двуязычия каждого европейца и развития...
19:56 25/09/2013В ближайшие дни в Армении ожидается погода без осадков, температура воздуха повыситсяС 26 по 30 сентября на территории Армении ожидается погода без осадков. Как передает служба Армгосгидромета МЧС РА, ветер – западный, до 1-6 м/с. Температура воздуха 27 сентября повысится на 2-3...
17:13 25/09/2013Карабахский конфликт может «регулироваться», но вряд ли будет урегулирован. Анализируют эксперты Д. Самут и Т. де Ваал«Назначением Джеймса Уорлика на пост сопредседателя Минской группы ОБСЕ США хотят активизировать переговоры по карабахскому урегулированию».
13:13 25/09/2013Президент НКР принял участие в церемонии открытия отреставрированного памятника «Мы и наши горы»25 сентября президент НКР Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия капитально отреставрированного памятника «Мы и наши горы», являющегося одним из главных символов Арцаха.
18:05 24/09/2013На пути к новой концепции Армянской Апостольской Церкви… Католикос Гарегин II о целях Епископского собрания«Единство Родина-Диаспора должно послужить эффективным инструментом в деле признания мировым сообществом независимости НКР и осуждения Геноцида армян».
13:42 24/09/2013Бако Саакян принял участие в открытии нового комплекса Республиканского медицинского центра в Степанакерте24 сентября президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия нового комплекса Республиканского медицинского центра.
12:15 24/09/2013В Первопрестольном Св. Эчмиадзине открылся собор епископов Армянской Апостольской церквиСегодня в Первопрестольном Святом Эчмиадзине под председательством Католикоса всех армян Гарегина Второго и Католикоса Великого Дома Киликийского Арама I открылся собор епископов Армянской...
18:03 23/09/2013Россия передает управление АЭС в Бушере Ирану. Начался новый важный этап в развитии иранской ядерной программыОсобо следует подчеркнуть, что первая в истории Ирана и всего Ближнего Востока АЭС не подпадает под международные санкции.
12:23 23/09/2013Обвиняемый в покушении на Паруйра Айрикяна Вардан Седракян приговорен к 14 годам лишения свободыСегодня судья суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк Мараш Гагик Погосян огласил приговор бывшему кандидату в президенты Армении, специалисту по эпосу Вардану Седракяну.
13:25 21/09/2013Ватикан рассматривает вопрос открытия посольства в Армении. Заявление Доминика МамбертиНапомним, 19 сентября в одном из залов дворца Палаццо делла Канчеллерия состоялся прием в связи с открытием посольства Республики Армения в Святом Престоле.
09:12 21/09/2013Сегодня Армения отмечает День независимостиАрмения сегодня отмечает День независимости. 22 года назад, 21 сентября 1991 года, в Армении был проведен референдум. На голосование был поставлен вопрос: “Согласны ли вы, чтобы Республика Армения...
17:49 20/09/2013Открытие посольства Армения в Ватикане – чрезвычайно важный шаг. Многообещающее начало…Для христианской страны чрезвычайно важно иметь своих представителей в духовном центре католического мира, поскольку влияние его представителей на многие мировые процессы довольно большое.
12:56 20/09/2013Д. Джамалян: Объективных причин перевода армянского военнослужащего А. Инджигуляна в третью страну не существует«Ясно, что азербайджанская сторона попытается затягивать процесс, создавая искусственные препятствия».