13:11 24/03/2015Ռազմական ուղղությունը Թուրքիան թողել է Ադրբեջանին. Ա. Տեր-ԹադևոսյանԼայնածավալ սադրանքներ այս տարվա ընթացքում կլինեն, քանի որ այս տարվա ընթացքում մենք նշում ենք Ցեղասպանության 100-ամյակ: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր...
12:20 24/03/2015Վիրուսներով պայմանավորված բուժհաստատությունները ծանրաբեռնված ենԲաժանմունքներում տեղ չկա, հիվանդ երեխաները պառկած են անգամ միջանցքներում:
16:23 23/03/2015Ներկայացվել է Ցեղասպանության ականատեսների վկայությունների վրա «100 վայրկյան» նախագիծըՄեդիամաքս մեդիա ընկերությունը և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այսօր Երևանում ներկայացրել են «100 վայրկյան» նախագիծը: «100 վայրկյան» նախագիծը հիմնված է Ցեղասպանության ականատեսների վկայությունների վրա, որոնք...
12:28 23/03/2015Հարուցվել է քրեական գործ՝ դասալքության դեպքի առթիվՄարտի 22-ին զինծառայող Անդրանիկ Գրիգորյանը, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական դիրքում, անցել է առաջնային գիծը և հայտնվել հակառակորդի կողմում:
10:30 21/03/2015Պետք է ստեղծել այնպիսի պոեզիա, որը լինի ազգային, ունենա միավորիչ, համախմբող դեր. գրականագետԱյսօր Պոեզիայի համաշխարհային օրն է:
14:29 20/03/2015Անհրաժեշտ է հրաժարվել հռչակագրային բնույթի որոշումներից. վարչապետՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր մասնակցել է Մաքսային միության անդամ երկրների մաքսային ծառայությունների միավորված խորհրդի 14-րդ նիստին: Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
10:11 20/03/2015Սիրիայի խորհրդարանը ճանաչել է Հայոց ՑեղասպանությունըՍիրիայի խորհրդարանը ճանաչել է Հայոց Ցեղասպանությունը:
11:15 19/03/2015Ապրիլի 1-ից Հայոց ցեղասպանությունը վերապրած 33 անձանց ամսական կտրամադրվի 100 հազար դրամ՝ 25 հազարի փոխարենՈրոշումն ուժի մեջ կմտնի 2015 թվականի ապրիլի մեկից:
18:48 18/03/2015«Ադրբեջանի սպառնալիքներից և սադրանքներից անկախ՝ պատմության անիվն այսօր անհնարին է հետ շրջել»«Այսօրվա աշխարհի կայունության ու բնականոն զարգացման գրավականը խաղաղ գոյակցությունն ու հանդուրժողականությունն են: Հենց այս սկզբունքով ենք առաջնորդվում Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման...
16:11 18/03/2015ԵՄ հանձնակատար. Ղարաբաղյան հիմնախնդրում այս պահին առկա իրավիճակը գոհացուցիչ չէ«Եվրամիության համար ստուտուս քվոն անընդունելի է և հակամարտության խաղաղ հանգուցալուծումը մնում է կարևոր առաջնահերթություն»
13:40 18/03/2015Վիգեն Սարգսյան. Միջազգային պայքար պետք է ծավալել մարդկության դեմ հանցագործության՝ ցեղասպանության դեմ«Ցեղասպանության չընդունելը և ուրանալը ցեղասպանության վերջին փուլն է: Վերջին տարիներին Թուրքիան բացահայտ շարունակում է իր նախորդներից ժառանգած նեոիմպերիալիզմի քաղաքականությունը»
11:08 18/03/2015Մեկնարկեց «Արարատի ստորոտին» միջազգային մեդիա ֆորումըՄասնակցում են աշխարհի շուրջ 30 երկրներից մոտ 150 ներկայացուցիչներ:
16:20 17/03/2015Շատ ազդեցիկ կլինի ՀՀ անձնագիր հանձնել Դանիել Դեքերին հենց ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդում. Արա ԳևորգյանԱմերիկացի երգիչ, երգահան Դանիել Դեքերն ուզում է դառնալ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի
15:59 17/03/2015ՀՀ Նախագահ. Խնդրի լուծման բանալին գտնվում է Ստեփանակերտում, Երևանում ու Բաքվում«Ցավում եմ, որ ադրբեջանական կողմը ընդառաջ չի գնում մեր կառուցողական երկխոսության հաստատմանն ուղղված քայլերին»
15:35 17/03/2015«Եվրանեսթը էական կշիռ է հաղորդում մեր միջազգային կապերին և խորհրդարանական դիվանագիտությանը»ՀՀ Ազգային ժողովում այսօր տեղի ունեցավ Եվրամիության Արևելյան գործընկերության «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստի պաշտոնական բացումը: Նիստի բացմանը ներկա էր ՀՀ նախագահ Սերժ...
11:00 17/03/2015Մեծ պահք. «Մեր ժողովուրդը կատարել է իր պատմական ընտրությունը»«Մեր ժողովուրդը կատարել է իր պատմական ընտրությունը»:
17:26 16/03/2015Վերջին մեկ տարում Բաքուն լրջորեն սրել է իրավիճակը. ԱԳ նախարարԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի ելույթ է ունեցել Եվրանեսթ ԽՎ Քաղաքական, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հարցերի հանձնաժողովի նիստին: ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը ներկայացնում է ելույթն...
10:44 16/03/2015Օդի ջերմաստիճանը կշարունակի նվազելՄարտի 18-ի ցերեկը, 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
15:48 14/03/2015Ինչ միջոցների են դիմում հայ վարորդները՝ տեսանկարահանող սարքերից և արագաչափերից խուսափելու համար (տեսանյութ)Պատհամարանիշը հակառակ են փակցնում, մազի լաք են փչում, … Ոստիանության հավաստիացումները
14:00 14/03/2015Ռուսական ռուբլին միասնական արժույթ դառնալ չի կարող. Տնտեսագետ«ԵՏՄ-ին անդամակցելը Հայաստանին ոչ մի կերպ չի դարձրել կախյալ, քանի որ մենք ԵՏՄ-ին ինտեգրվելուց առաջ արդեն եղել ենք կախյալ վիճակում Ռուսաստանից»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց...

12:25 01/06/2013Дети – будущее страны. Послание Артема Асатряна по случаю Дня защиты детей«Правительство РА, все органы, занимающиеся вопросами детей, делают все возможное для защиты прав детей, для того, чтобы у нас было здоровое, образованное и свободное поколение».
09:15 01/06/2013Сегодня Международный день детейСегодня во многих странах отмечается Международный день детей (International Children's Day). Этот праздник многим знаком как Международный день защиты детей. Международный день детей — один из самых...
16:28 31/05/2013Глава турецкой делегации в ПАСЕ: Турция желает ратифицировать армяно-турецкие протоколы«Турция желает ратифицировать эти протоколы», – заверила турецкий парламентарий. Но на вопрос, почему тогда турецкое правительство не идет на данный шаг, Нурсуна Мемеджан отвечать отказалась.
09:25 31/05/2013Сегодня Всемирный день без табакаВсемирная организация здравоохранения в 1988 году объявила 31 мая Всемирным днем без табака (World No Tobacco Day).
17:09 30/05/2013Замглавы МИД Армении Ш. Кочарян ответил на жесткие вопросы оппозиционного депутата Н. ПашинянаОн также подчеркнул, что Турция вовлекает проживающих за рубежом азербайджанцев в процесс по торможению признания факта Геноцида армян в преддверии 100-й годовщины трагедии.
13:38 30/05/2013Из Еревана в Степанакерт можно будет доехать за 3 часа. Заседание Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан»Сегодня на проходящем в Ереване 22-м заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан» обсуждался вопрос о строительстве второго транспортного пути, связывающего Республику Армения с...
13:07 30/05/2013Спикер НС Армении попросил кувейтского коллегу о финансировании программы строительства Мастаринского водохранилища«Сегодня политическое сотрудничество с Кувейтом находится на высоком уровне, и мы как главы парламентов, должны сделать все для того, чтобы наше экономическое сотрудничество также активизировалось».
20:00 29/05/2013Степанакертский аэропорт полностью готов к эксплуатации. Французские парламентарии рассказали о поездке в НКРЗа последние годы в Нагорно-Карабахской Республике произошли значительные изменения. Об этом сегодня на пресс-конференции заявили посетившие Арцах члены парламентской делегации Франции, представители...
16:24 29/05/2013«Азербайджан не готов в разрешению ситуации». Д. Бабаян о фиктивной заинтересованности Баку в активизации карабахского вопросаВ интервью Panorama.am начальник главного информационного управления аппарата президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян прокомментировал наметившуюся в последнее время активность в...
15:50 29/05/2013Объявившая себя банкротом компания «Армавиа» до сих пор не погасила задолженностей по зарплатамНациональный авиаперевозчик Армении имеет также долги перед государством, аэропортом, российскими компаниями, банками и распродает самолеты и имущество.
09:12 29/05/2013Сегодня Международный день миротворцев ООНВ 2002 году Генеральная Ассамблея ООН объявила 29 мая Международным днем миротворцев (International Day of United Nations Peacekeepers).
18:00 28/05/2013В ближайшие дни в Армении ожидаются дождь и облачность, возможен градНа территории Армении 29-30 мая время от времени, а с 31 мая по 2 июня ночью и во второй половине дня в большей части областей ожидаются дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
15:24 28/05/2013Парад ко Дню Первой Республики. Министр обороны Армении Сейран Оганян о том, что будет в случае войны…«Кроме того, оценку ВС могут дать международные структуры… ВС готовы к войне каждый день, но мы не хотим войны».
12:41 28/05/2013Паруйр Айрикян предлагает переименовать День Первой Республики в День независимости АрменииЛидер Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйр Айрикян не нарушил традицию и в этом году, 28 мая, в День Первой Республики, пришел на Площадь Республики и поздравил всех с праздником.
11:26 28/05/2013«Первая Армянская Республика стала мостом между прошлым, настоящим и будущим армянского народа». Послание президента НКРПрезидент НКР Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня Первой Армянской Республики.
09:20 28/05/2013Армения сегодня отмечает День Первой Республики28 мая в Армении отмечается День Первой Республики. Именно в этот день 1918 года была восстановлена независимость Армении, шесть веков находившейся под игом разных завоевателей. После героических...
16:50 27/05/2013В Армении дискуссии по проблеме миграции ведутся на фоне полного неведения. Комментирует М. ДемирчянБолее того, сообщил специалист, в Армении нет механизмов идентификации мигрантов: считают уезжающих и приезжающих, а одни и те же ли это лица, никому не известно.
15:28 27/05/2013Депутат РПА призывает оказать содействие пострадавшим от града жителям Армавирской области«Сегодня пострадавшие от града жители находятся в тяжелом финансовом положении, так как основная поддержка правительства была в направлении предотвращения дальнейших расходов».
13:46 25/05/2013Новый «бунт» адвокатов Армении. Если Кассационный суд изменит порочный менталитет, вердиктов Евросуда против РА станет меньшеНапомним, что в прошлом году тема бойкота заседаний Кассационного суда и забастовки адвокатов была закрыта 21 июня на состоявшемся в президентской резиденции совещании по судебно-правовым реформам.
12:08 25/05/2013Мишель Петросян удостоился Гран-при Международного музыкального конкурса имени королевы ЕлизаветыФранцузский композитор армянского происхождения Мишель Петросян занял первое место на прошедшем в Брюсселе Международном музыкальном конкурсе имени королевы Елизаветы.