12:16 02/04/2015«Մանկական գրականության նկատմամբ մեծ հոգատարություն հանդես բերել». Մանկագիրները մտահոգ ենՄի շրջան եկավ, որ մանկական գրականությունը երկրորդ սորտի գրականություն համարեցին
16:04 01/04/2015«Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերացումը դրական ազդեցություն կունենա Հայաստանի տնտեսության վրա»«Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցների վերացումը կամ թուլացումը դրական ազդեցություն կունենա Հայաստանի տնտեսության վրա»,- անդրադառնալով Շվեյցարիայի Լոզան քաղաքում նախօրեին ավարտված Իրանի միջուկային ծրագրի...
11:15 01/04/2015«...Մի տեղ կա` որ սպանեն, սուտ չեմ ասի` թատրոնն է». Խորեն Աբրահամյանի ծննդյան օրն է (լուսանկարներ)85 տարի առաջ այս օրը Երևանում ծնվել է Գևորգը, Ռոստոմը, Պավլեն, Արմենը, Մյասնիկյանը Տեր-Ավետիսը, Արան, Կորիոլանը, ...նույն ինքը՝ Խորեն Աբրահահամյանը:
16:43 31/03/2015Զանգվածային հոսանքազրկում Թուրքիայում. չի բացառվում ահաբեկչության վարկածըՉի բացառվում ահաբեկչության վարկածը
12:17 31/03/2015«ԵՏՄ-ին միանալով` Հայաստանի տնտեսությունը դառնում է ավելի քան 170 միլիոնանոց շուկայի մաս»Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Ազգային ժողովում մասնակցել է «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» միջազգային համաժողովի շրջանակում կազմակերպված կլոր սեղան-քննարկման բացմանը: Այս մասին հայտնում են...
10:25 31/03/2015Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորումն՝ առաջնահերթություն. Ջեյմս Ուորլիք«Այսօր Վիեննայում ենք` ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին զեկուցելու վերսկսված բռնության և միջնորդական ջանքերի մասին>:
18:53 30/03/2015Բեռնար Շալանդը հրաժարական տվեց«Այո, ես հիասթափված եմ արդյունքից, բայց ոչ ֆեդերացիայից, նախագահից կամ որևէ մեկից»
17:11 30/03/2015Չի կարող լինել այնպես, որ ՀՀ ՊՆ-ն կամ Արցախի ՊԲ-ն թաքցնեն հայկական կողմի զոհերը. ՀովհաննիսյանԱդրբեջանական ԶԼՄ-ները կրկին ապատեղեկատվություն են տարածել, այս անգամ` «առաջնագծում նոր մատերի ու բախումների, Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության կողմից թաքցվող 5 կորուստների» մասին: ՀՀ ՊՆ մամուլի...
10:07 30/03/2015Մի շարք տարածքներում ձյուն է տեղումՄիջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհները բաց են:
00:03 30/03/2015ԼՀՂ ՊՆ. Հակառակորդի գնդակից զինծառայող է զոհվելԱյսօր երեկոյան ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել...
11:00 28/03/2015Ղազարոսի հարության հիշատակության օրն էՓետրվարի 16-ից սկսվել է Մեծ Պահքի շրջանը: Այն տևում է 48 օր` Բուն Բարեկենդանից մինչև Ս. Հարության (Զատկի) տոնի նախօրեն:
10:46 28/03/2015ՄԱԿ. Կոնսենսուսով ընդունվել է ՀՀ ներկայացրած Ցեղասպանության կանխարգելման բանաձևըԿոնսենսուսով ընդունվել է ՀՀ ներկայացրած Ցեղասպանության կանխարգելման բանաձևը:
12:46 27/03/2015Մեծ Այրում և Ճոճկան համայնքներին սպառնում է նոր վտանգ. բնակիչներն ահազանգում ենԲնակիչներն ահազանգում են
10:12 27/03/2015Իտալական Տոսկանա նահանգը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունըՀռոմի հայ համայնքի խորհուրդը, Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևեր ընդունելու խնդրանքով նամակով դիմել է Իտալիայի նահանգապետարաններին ու քաղաքապետարաններին։
10:00 27/03/2015Ադրբեջանը ձգտում է վերսկսել զինված հակամարտությունը. ԵԱՀԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչԵԱՀԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արման Կիրակոսյանը նախօրեին հանդես է եկել հայտարարությամբ ԵԱՀԿ Մշտական Խորհրդի հանդիպմանը: Դեսպան Կիրակոսյանն անդրադարձել է մարտի 19-ին Շփման գծի հյուսիսային...
09:00 27/03/2015Թատրոնի միջազգային օրն է. «Ունենք հիանալի թատրոններ, որոնցից ամեն մեկն իր դերն է խաղում»«Ունենք հիանալի թատրոններ, որոնցից ամեն մեկն իր դերն է խաղում»:
13:34 26/03/2015Համաճարակի վտանգ չկա, մտահոգիչ է եղել համաճարակի շեմը. Արմեն ՄուրադյանԴպրոցական արձակուրդների երկարացման արդյունքում կտրուկ նվազել է հիվանդների թիվը:
12:18 26/03/2015ՀՀ նախագահը հանդիպել է ՉԺՀ ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահի հետՉինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն պետական այցի շրջանակներում Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Թյանանմենի հրապարակ, ծաղկեպսակ դրել և հարգանքի տուրք մատուցել Ժողովրդական հերոսների...
14:57 25/03/2015ՀՀ և Չինաստանի միջև համագործակցության, հարաբերությունների զարգացման մասին հռչակագիր է ընդունվել (տեսանյութ)ՀՀ և Չինաստանի միջև համագործակցության, հարաբերությունների զարգացման մասին հռչակագիր է ընդունվել (տեսանյութ)
09:53 25/03/2015Երկրաշարժ՝ ՀայաստանումԵրկրաշարժը զգացվել է Ստեփանավան քաղաքում, Ուրասար, Կաթնաղբյուր գյուղերում՝ 4-5, նաև Լոռի Բերդ և Ամրակից գյուղերում:

09:18 08/06/2013Сегодня Всемирный день океановИдея отмечать новый праздник —Всемирный день океанов (World Oceans Day) – была предложена на Международной конференции на высшем уровне, которая состоялась в 1992 году в Рио-де-Жанейро.
13:18 07/06/2013Вопросы не решаются за один день. Ветераны карабахской войны через месяц потребуют у премьера Армении конкретных результатовВетеран карабахской войны Тигран Арутюнян, в свою очередь, сказал, что у него сложилось впечатление, что премьер-министра к данному моменту не было конкретных ответов на их вопросы.
12:36 07/06/2013КРОУ Армении утвердила новый тариф на газ: за 1 куб м. потребители будут платить 156 драмовТариф на газ на границе составит 270 долларов, однако правительство субсидирует 30% тарифа.
09:31 07/06/2013Кратковременные дожди и облачность ожидаются в Армении в ближайшие дниНа территории Армении 7-11 июня в большей части областей ночью и во второй половине дня ожидаются кратковременные дожди и облачность, в отдельных районах возможен град.
19:26 06/06/2013Скандальное дело по факту убийства в Горисе. Будагяны не готовят вендетту против экс-губернатора Сюника С. ХачатрянаБратья Мирзояны опровергли также слухи о том, будто сегодня в Горисе Араик Будагян организовал собрание, на котором была решена участь С. Хачатряна.
17:47 06/06/2013Гагик Минасян: Армения может вступить в Таможенный союз, если приглашение в эту организацию получит и НКРАрмения уже состоит в таможенном союзе с другим государством – Нагорно-Карабахской Республикой (НКР).
15:18 06/06/2013В Ереване проходит акция протеста с требованием привлечь экс-губернатора Сюника Сурена Хачатряна к уголовной ответственностиИнцидент со смертельным исходом, произошедший 1 июня в Горисе, был последствием атмосферы безнаказанности.
11:25 06/06/2013Сурен Хачатрян освобожден от должности губернатора Сюникской области АрменииГубернатор Сюникской области Сурен Хачатрян освобожден от должности согласно заявлению по собственному желанию.
18:48 05/06/2013С. Саргсян: Азербайджанское фиаско неизбежно уже через 2-3 года, и Армения должна быть готова к новому раскладу в регионеПрезидент Армении, председатель Совета национальной безопасности РА Серж Саргсян созвал сегодня заседание СНБ...
14:00 05/06/2013Скандальное дело по убийству в Горисе. Защитой сына губернатора может заняться сам глава Палаты адвокатов АрменииЗащиту Тиграна Хачатряна и Зарзанда Никогосяна будут осуществлять члены Палаты адвокатов Армении Кармен Саакян и Мартин Зилфугарян.
11:23 05/06/2013Курсант Военного института имени Вазгена Саркисяна, застреливший своего однокурсника, взят под стражуКурсанту предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного ч.1 ст. 104 УК Армении.
09:23 05/06/2013Сегодня Всемирный день окружающей средыВсемирный день окружающей среды (World Environment Day), ежегодно отмечаемый 5 июня, является для Организации Объединенных Наций одним из основных способов привлечь внимание мировой общественности к...
18:17 04/06/2013Демонтаж в парке Гези в Стамбуле раскрыл тайны истории: ступени построены из надгробных камней с армянского кладбищаВ 1933 году в суде ночью случается пожар, в результате которого уничтожаются практически все документы касательно кладбища...
14:43 04/06/2013Бако Саакян обсудил с парламентариями из Чехии ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества4 июня президент НКР Бако Саакян принял группу парламентариев из Чехии, сообщает пресс-служба главы государства.
10:53 04/06/2013Сын губернатора Сюника Тигран Хачатрян переведен в УИУ «Нубарашен»В качестве меры пресечения в отношении сына и телохранителя губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна – Тиграна Хачатряна и Зарзанда Никогосяна - избран двухмесячный арест, сообщают...
17:30 03/06/2013«С этого момента я больше не исполняю обязанности губернатора Сюника». Заявление Сурена Хачатряна«Каждый должен быть в ответе за то, что он совершил, в том числе и гражданин РА Сурен Хачатрян».
13:55 03/06/2013Генпрокуратура Армении представила новые подробности по факту убийства в городе Горис2 и 3 июня 2013 года по подозрению в совершении преступлений, предусмотренных п.6 ч.2 ст.104 и ч.1 ст.235 УК Армении, были задержаны жители города Горис Зарзанд Никогосян и Тигран Хачатрян
12:29 03/06/2013Задержаны сын и телохранитель губернатора Сюника Сурена ХачатрянаВ рамках уголовного дела по факту убийства бывшего кандидата в мэры Гориса Аветика Будагяна у дома губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна, на данный момент задержаны двое граждан.
11:47 03/06/2013Состояние здоровья госпитализированного после стрельбы у дома губернатора Сюника Артака Будагяна остается неизменнымСостояние здоровья госпитализированного с огнестрельными ранениями в результате стрельбы, произошедшей ночью 1 июня у дома губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна, в военный госпиталь...
15:42 01/06/2013Суд по делу участника выборов президента Армении Вардана Седракяна. Курьезный допрос дочери П. Айрикяна в жанре сюрреализмаВ ходе допроса Наре Айрикян судья был вынужден сделать замечание адвокату одного из подсудимых...