14:50 16/09/2014Ակունք գյուղում գայլերը հոշոտել են ոչխարներինՄարզպետարանի գյուղատնտեսության վարչության պետն այսօր Ակունք է գնալու` տեղում ծանոթանալու իրավիճակին ու պատճառած վնասի չափին:
12:05 16/09/2014Մեր ունեցած սպառազինությունն ու ռազմական տեխնիկան գտնվում են հմուտ և հոգատար ձեռքերում` մեր զինվորի ձեռքերում. Ս. Օհանյան«Ես կողմնակից չեմ, որ բաց եղանակով` և հակառակորդի, և մեր սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի միջոցները պարբերաբար ներկայացվեն հանրությանը»: Այս մասին այսօր ԵՊՀ ղեկավարության, պրոֆեսորադասախոսական...
13:23 15/09/2014Ի՞նչ սպասել Ռուսաստանին ուղղված Իսլամական պետության զինյալների սպառնալիքներիցՀյուսիսային Կովկասում պատերազմ հրահրելու Իսլամական պետության զինյալների՝ Մոսկվային ուղղված սպառնալիքներն այս պահին չեն իրագործվի, դրանք այլ նպատակ ունեն: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք...
12:12 15/09/2014ՄԻԵԴ-ն ընթացք է տալիս Կարեն Պետրոսյանի դին վերադարձնելու պահանջին«Պահանջը ներկայացվել է Պետրոսյան ընտանիքի անդամների ընտանեկան և անձնական կյանքի իրավունքի անդառնալի և շարունակական խախտումը կանխելու նպատակով»:
09:40 15/09/2014Այսօր մեռելոց էԵրեկ Հայ առաքելական եկեղեցին նախօրեին նշում էր Հայ առաքելական եկեղեցու հինգ տաղավար տոներից վերջինը՝ Խաչվերացը:
15:10 13/09/2014ՀՀ ոստիկանապետ. Թեժ աշնան համար կան սառը ցնցուղներ«Կարող եմ հումորով պատասխանել՝ թեժ աշնան համար կան սառը ցնցուղներ, իսկ երբ ցնցուղը չի օգնում, շատ ավելի թեժ աշուն կարող ենք կազմակերպել: Կարող եմ ասել այնպես, ինչպես մտածում եմ.
12:47 13/09/2014Մեկ շաբաթվա ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 1300 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ մնալով հրադադարի պահպանման ռեժիմին, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
14:52 12/09/2014«Gallup International Association». Հայաստանում քաղաքացիների 90%-ը վստահում է բանակինՔաղաքացիները պատասխանել են նաև հարցին, թե որոնք են մեր պետության առջև կանգնած ամենակարևոր խնդիրները. 40%-ը նշել է պատերազմական իրավիճակը
13:30 12/09/2014Agos. Թուրքական դասագրքերում պաշտոնական թեզերը չեն փոխվել. հայերը «դավաճաններ» ենՊաշտպանվում է տեսակետը, որ ոչ թե թուրքերն են հայերին սպանել, այլ հակառակը:
12:00 12/09/2014Քառյակից առանձնանալու կամ համագործակցությունը սառեցնելու խնդիր ՀՅԴ-ն չունի. Ա. Վարդանյան«Մենք չունենք համագործակցություն իշխանությունների հետ, այլ ունենք մեր պատկերացումները սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ»,- ԱԺ-ում ընթացող ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ խմբակցության...
16:15 11/09/2014ԼՂՀ-ն Ադրբեջանին է հանձնել ԼՂՀ սահմանը հատած անչափահաս քաղաքացունԼՂՀ իշխանությունները, ցուցաբերելով բարի կամք և կողմնակցություն Ժնևյան կոնվենցիաների դրույթներին, Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի օժանդակությամբ Ադրբեջանի Հանրապետության...
10:04 11/09/2014Ամերիկացիները հիմա ավելի են վախենում ահաբեկչությունից, քան 2001-ի սեպտեմբերից հետո61 տոկոսը կարծում է, որ Իսլամական պետություն դեմ ռազմական ուժի կիրառումը բխում է երկրի շահերից:
14:53 10/09/2014Շատ ավելի լսելի է դառնում, երբ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչում են աշխարհի այլ երկրների խորհրդարանները. ԱԺ փոխնախագահ«Այս օրինագիծը դուռ է փակում նոր ցեղասպանությունների առջև»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը` մեկնաբանելով նախօրեին Հունաստանի խորհրդարանի...
12:25 10/09/2014«Դիլիջան» ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրենին մեղադրանք է առաջադրվելԱրգելված վայրից մեծ ծավալի սև հող տեղափոխելը չխոչընդոտելու ու վարչական պատասխանատվության չենթարկելու դիմաց ապօրինի վարձատրություն է ստացել:
15:26 09/09/2014Ա.Ռուստամյան. Քառյակը պահպանում է ձևաչափըԱզգային Ժողովի ՀՅԴ խմբակցությունում ավարտվեց ԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերի հերթական նիստը, որը ինտրիգներից զուրկ էր.
12:26 09/09/2014Ժամկետային զինծառայողի մահվան գործով կա ձերբակալվածՔրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է:
19:17 08/09/2014Նախագահը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ավստրիայի գործարար համայնքների միջև շփումները կխթանեն կապերըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Ավստրիայի արտաքին գործերի նախարար Սեբաստիան Կուրցին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և...
10:47 08/09/2014Մեկնարկում են ՀՀ Ազգային Ժողովի աշխատանքներըՆստաշրջանի օրակարգի մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 145 հարց և միջազգային 25 պայմանագիր:
13:20 06/09/2014Մեկնարկել են 2015 թ. պետբյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումներըՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ մեկնարկել են 2015 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկումները: Այս մասին հաղորդում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...

20:08 11/01/2013Кандидаты в президенты Армении отвечают А. Гукасяну – сопернику, призывающему сообща объявить самоотводВ партии «Наследие» расценили это как проблему личного PR-а, а П. Айрикян заявил: «Не этим новичкам говорить, что мне делать!»
13:50 11/01/2013В Турции жестоко убита армянская учительница - ей перерезали горлоКоллеги Илькер Шахин – учительницы по информатике школы Арамян-Унджуян, расположенной в стамбульском квартале Кадыкёй, были вынуждены посетить ее квартиру, поскольку на телефонные звонки также никто...
10:32 11/01/2013Сегодня Всемирный день «спасибо»Праздник, появившийся по инициативе ООН и ЮНЕСКО, имеет общемировое значение, поскольку празднуют его всем миром, вне зависимости от гражданства, национальности и религиозных убеждений.
14:25 10/01/2013В 2013 году Армения вновь лидирует в СНГ по «Индексу экономической свободы»Азербайджан, как и в прошлом году, причислен к «преимущественно несвободным» странам и занимает 88-ое место, набрав 59.7 баллов.
12:20 10/01/2013Тигран Саркисян: В наступившем году мы должны смотреть в будущее с оптимизмомПервое в наступившем году заседание правительства сегодня началось с поздравлений. Премьер-министр Армении Тигран Саркисян поздравил членов правительства, отметив, что 2012 год ознаменовался...
12:01 10/01/2013В Армении двое кандидатов отказались от дальнейшей борьбы за пост президента республикиНемногим ранее в беседе с журналистами председатель Национальной федерации боевого каратэ Армении, беспартийный Тарон Абрамян заявил, что отказывается от дальнейшей борьбы за пост президента...
15:04 09/01/2013День рождения Сергея Параджанова. Встреча друзей кинорежиссера в Киеве «90-1»С киевскими почитателями творчества Параджанова отмечать день рождения с помощью видеоконференции будут друзья из Еревана, Москвы, Лос-Анджелеса, Женевы, Петербурга и Тбилиси.
13:58 09/01/2013В Армении завершилось предварительное следствие в рамках «пенсионного дела»: допрошены 8300 лицВ общей сложности в качестве обвиняемых в рамках уголовного дела были привлечены 53 гражданина.
12:17 09/01/2013Серж Саргсян является абсолютным лидером по популярности среди кандидатов в президенты. Комментирует социолог«Данные соцопросов показали, что второй тур выборов исключается, хотя теоретически это, безусловно, возможно».
14:00 08/01/2013ЦИК Армении предоставила 7 кандидатам в президенты 48 часов для уплаты суммы, необходимой для участия в выборахВ ходе заседания ЦИК недовольство выразил пенсионер Павлик Саркисян, также выдвинувший свою кандидатуру на пост президента.
13:30 08/01/2013Католикос Всех Армян Гарегин Второй предложил Аллахшукюру Пашазаде провести встречу в НКРКатоликос Всех Армян Гарегин Второй предложил председателю Управления мусульман Кавказа (УМК) Аллахшукюру Пашазаде провести встречу в Нагорно-Карабахской Республике, на границе.
10:08 08/01/2013Сегодня ЦИК Армении рассмотрит документы, поданные для регистрации кандидатами на президентских выборахСегодня Центральная избирательная комиссии Армении проведет заседание, в ходе которого пройдет процедура проверки документов, поданных кандидатами для регистрации в качестве кандидатов в президенты...
17:05 07/01/2013В Сирии эвакуированы жители Армянского дома для престарелыхПо данным ООН, которые приводят мировые СМИ, жертвами внутреннего противостояния в Сирии стали порядка 60 тысяч человек.
11:33 07/01/2013В Армении сегодня День поминовения усопшихСегодня, 7 января, в Армении отмечается следующий за праздником Рождества Христова день поминовения усопших – «Мерелоц» (арм.).
11:13 06/01/2013В Армении сегодня празднуют Рождество ХристовоПо случаю одного из главных церковных праздников литургии будут отслужены не только в Армении, но и в армянских церквях во всем мире.
15:19 05/01/2013«Ирония судьбы» по-еревански: 22-летняя жительница столицы перепутала собственную квартируСотрудники полиции, прибывшие по указанному адресу, выяснили, что незнакомкой является 22-летняя девушка, которая, находясь под воздействием алкоголя, перепутала свою квартиру.
11:48 04/01/2013В Армении завершается срок выдвижения кандидатов в президенты: документы в ЦИК подали 15 кандидатовВ настоящее время документы на регистрацию в качестве кандидатов в президенты в ЦИК подали 15 граждан Армении.
11:07 04/01/2013Названы самые красивые елки в миреСамыми красивыми новогодними ёлками считаются ёлки, установленные в Нью-Йорке, Париже, Праге, Милане, Рио-де-Жанейро и в Киеве, сообщает «MIGnews.com.ua».
16:50 29/12/2012Мэр Еревана Тарон Маргарян признан «Человеком года»Начальник Полиции РА Владимир Гаспарян – «Лучшим начальником Полиции РА», министр Диаспоры Армении Грануш Акопян – «Лучшим общественно-политическим деятелем года».
12:18 29/12/2012Уходящий год подтвердил тот факт, что мы можем все. Поздравительное послание главы полиции Армении«Мы должны сделать все возможное, чтобы оправдать ожидания общества. В кратчайшие сроки мы должны создать новую систему полиции».