12:40 06/09/2014Թուրքիան պետք է առերեսվի իր պատմությանը. Էդվարդ ՆալբանդյանԿարելի՞ է արդյոք հավասարության նշան դնել ցեղասպանություն իրականացնողների և զոհերի միջև այնպիսի ձևակերպումներով, ինչպիսին է «ընդհանուր ցավը»
12:20 06/09/2014ԼՂՀ պետական սահմանն անցնելու փորձ կատարելու ժամանակ գերեվարվել է Ադրբեջանի քաղաքացիՄիջադեպի մասին Կարմիր խաչի Ստեփանակերտի գրասենյակը տեղեկացվել է
14:40 05/09/2014Վարչապետի մասնակցությամբ բացվել է «Արմենիա էքսպո 2014» առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսըՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ «Երևան-էքսպո» ցուցասրահում բացվել է «Արմենիա էքսպո 2014» ամենամյա տարածաշրջանային ունիվերսալ առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսը: Հայաստանի կառավարության և...
12:56 05/09/2014Սերժ Սարգսյան. ԱԻՆ-ը միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխանող կառույց էՆախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ: «Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հարգելի՛ աշխատողներ և վետերաններ, Շնորհավորում եմ ձեզ Արտակարգ...
11:33 05/09/2014ԱՄՆ Պետդեպի հաղորդագրությունը` Քերի-Սարգսյան-Ալիև հանդիպման մասին«Քերին իր խորը մտահոգությունները հայտնեց վերջին շրջանում շփման գծում տեղի ունեցած բռնությունների աճի հետ կապված, որոնք աչքի ընկան ամենաշատ մահերի թվով` 1994 թվականի հրադադարից հետո»:
14:03 04/09/2014Չեմ պատրաստվում ուրախացնել նախկին, ներկա և ապագա կաշառակերներին. Կոստանյան«Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի դատավոր նշանակվելու վերաբերյալ լուրերը մոտ տասը տարի գնում են, ամեն տարի, ամեն ինչ-որ առիթի կամ առանց առիթի այդ թեման քննարկվում է, սակայն...
11:30 04/09/2014Ջ. Ուորլիք. Սպասվում է կտրուկ հայտարարություն«Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներն այսօր ներկա են լինելու ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին»:
17:44 03/09/2014«Հայաստան-Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով համագործակցությունը տալիս է իր պտուղները»«Պետք է արձանագրել որ Հայաստան-Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով համագործակցությունը տալիս է իր պտուղները: Եվ շատ տրամաբանական է, որ նախագահ Պուտինը պետք է ստորագրեր, Եվրասիական տնտեսական միության...
13:50 03/09/2014Քաղաքագետ. Հայկական կողմը պետք է իր օգտին օգտագործի ԱՄՆ-ի կողմից Արցախի անկախության ճանաչման որոշումները«Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների օգոստոսի 8-10-ը նախատեսված հանդիպումն էր օգոստոսյան դեպքերի պատճառը: Ադրբեջանը փորձեց հաղթական տեսքով գալ այդ հանդիպմանը, ներկայացնել իր պահանջները, սակայն...
13:02 02/09/2014ԵՏՄ-ն ընդամենը տնտեսական կառույց է և հետապնդում է տնտեսական շահեր. Գագիկ Մինասյան«Ակնկալվում է, որ հոկտեմբերի 10-ին Մինսկում անդամ պետությունների ղեկավարների կողմից հրավիրված գագաթաժողովին կկայացվի որոշում` Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցության վերաբերյալ, որից...
10:40 02/09/2014Մենք վերջապես նվաճեցինք մեր հողի վրա ազատ ու անկախ ապրելու իրավունքը. Բակո Սահակյան1991 թվականի սեպտեմբերի 2-ին ազդարարվեց Արցախի Հանրապետության ծնունդը:
14:37 01/09/2014Այսօրվա դպրոցականն է Հայկական բանակի վաղվա օրը. Սեյրան ՕհանյանՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել սեպտեմբերի 1-ի առթիվ. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ Երբևէ չունենալով բնական մեծ հարստություններ` մեր ազգը մշտապես «դատապարտված է եղել» իր...
10:08 01/09/2014ԿԳ նախարար. Ժամանակակից աշխարհում բանիմաց ու բարեխիղճ մասնագետը պետության հարստությունն է«Ժամանակակից աշխարհում բանիմաց ու բարեխիղճ մասնագետը պետության հարստությունն է»:
10:00 01/09/2014Սերժ Սարգսյան. Կրթության որակի բարելավումը մեր պետականության կարևոր առաջնահերթություններից է այսօրՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ուղերձ է հղել գիտելիքի օրվա կապակցությամբ: «Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսուցիչներ և ծնողներ, Հարգելի՛ ուսանողներ և դասախոսներ, Շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի օրվա և ուսումնական տարվա...
13:50 30/08/2014Հ. Ինջիղուլյանը խոսել է հարազատների հետ. առողջական խնդիրներ չունիԱռողջական խնդիրներ չունի:
17:19 29/08/2014ԿԽՄԿ-ն հաստատեց Հակոբ Ինջիղուլյանին 3-րդ երկրի հանձնելու մասին տեղեկությունըՀայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանի՝ Ադրբեջանը լքելու և երրորդ երկիր տեղափոխվելու փաստը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ԿԽՄԿ պաշտպանության երևանյան բաժնի պատվիրակ Վալերի Յարմակը: «Օգոստոսի 26-ին...
11:26 29/08/2014Նալբանդյանը Էրդողանին է հանձնել Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական հրավերը՝ 2015թ. ապրիլի 24-ին Երևանում գտնվելու համարՆալբանդյանը օգոստոսի 28-ին Անկարայում ներկա է գտնվել Թուրքայի նորընտիր Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի պաշտոնի ստանձնման արարողությանը։
10:40 29/08/2014Բերդում ականի պայթյունից վիրավորված զինծառայողների վիճակը ծանր կայուն էՎիրավորները 4-ն են` 3 սպա և 1 պայմանագրային զինծառայող:
15:42 28/08/2014Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը Կալիֆորնիայի Սենատի կողմից Արցախի անկախության ճանաչման վերաբերյալԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությամբ է հանդես եկել Կալիֆորնիայի Սենատի կողմից Արցախի անկախության ճանաչման վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը: «Ողջունում ենք ԱՄՆ...

16:04 28/12/2012Политолог Л.Ширинян подвел итоги года: отношения Армении с соседями остались в рамках статус-квоВ 2012 году внешняя политика Армении и отношения с соседями остались в рамках статус-кво. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции, подводя итоги уходящего года, заявил политолог Левон Ширинян....
09:33 28/12/2012Сегодня Международный день киноСегодня армянское кино нацелено на развитие, совершенствование, устремлено на то, чтобы стать культурной ценностью, интегрироваться в процесс мирового кинопроизводства.
13:52 27/12/2012Решением правительства здание МИД Армении будет продано путем проведения аукционаАукцион состоится с целью обеспечения прозрачности процесса организации продажи здания.
13:30 27/12/2012Карен Бекарян: Евроинтеграция продолжает оставаться приоритетом внешней политики Армении«С радостью хотелось бы констатировать, что темпы Армении на сегодняшний день сравниваются с показателями Молдовы, Украины, Грузии, что уже является большим достижением».
16:40 26/12/2012Министр юстиции Армении Г.Товмасян на «встрече без галстуков» пообещал: мы увидим «другую» систему правосудияМинистр гордится произведенной в сфере «революцией»: юридические лица теперь регистрируются всего за 5-7 минут, без возни.
14:10 26/12/2012Степан Сафарян: Уходящий год ознаменовался наличием затяжных конфликтов на политической арене Армении«2012 год ознаменовался наличием затяжных конфликтов, а парламентские выборы не способствовали решению назревших конфликтов между политическими силами», – об этом на встрече с журналистами заявил...
11:43 26/12/2012Страсти вокруг Центрального крытого рынка в Ереване не утихают. Активисты проведут очередную акцию протестаСтрасти вокруг Центрального крытого рынка в Ереване не утихают. Строительные работы все еще продолжаются без соответствующего проекта, а гражданские активисты, выступающие против демонтажа здания,...
19:38 25/12/2012Образ полуголой манекенщицы рассорил депутата парламента Армении Т. Уриханяна с блоггерским сообществомБлоггер Тигран Кочарян (Слон) считает, что подобное судебное дело является дурным прецедентом: «Обращение в суд из-за карикатуры говорит о слабости политического деятеля. Думаю, это серьезная ошибка».
18:09 25/12/2012Член худсовета при мэрии Еревана А. Шаумян бросает вызов столичной администрации: обвинения в провинциализме и безвкусице«Я приветствую все то, что делается для того, чтобы создать праздничное настроение в столице Армении, но, увы, все это делается несколько спонтанно, чувствуется провинциальность», – такое мнение в...
12:15 25/12/2012Спортивные журналисты Армении признали Арсена Джулфалакяна лучшим спортсменом страныЛучшей командой признана чемпион мира, мужская сборная Армении по шахматам. За ней следуют женская шахматная команда "Мика", а также национальная сборная по греко-римской борьбе.
11:10 25/12/2012С сегодняшнего дня начинается официальное выдвижение кандидатов на пост президента АрменииВыдвижение кандидатов в президенты Армении начнется с сегодняшнего дня и продлится до 4 января. Как сообщила в беседе с журналистом Panorama.am пресс-секретарь ЦИК Армении Эрмине Арутюнян, комиссия...
16:37 24/12/2012Грант Багратян открещивается от перемен в отношениях с бывшим «шефом» – Левоном Тер-ПетросяномПо словам депутата, он сделает так, чтобы их пути с лидером АНК, первым президентом Армении не пересекались.
13:27 24/12/2012В Ереван с визитом прибудет замглавы МИД Ирана Сейед Аббас АракчиСегодня вечером замминистра иностранных дел Ирана Сейед Аббас Аракчи прибудет в Ереван. Об этом сообщает иранское информагентство «ФАРС». Согласно информации, в рамках двухдневного визита в Армению...
12:51 24/12/2012Дживан Гаспарян запишет саундтрек к новому голливудскому фильму «Конец света»«В следующем году еду в США для записи саундтрека к фильму от создателей „Гладиатора"».
16:32 22/12/2012Левон Зурабян не замечает Никола Пашиняна и не желает заниматься спекуляциямиКоординатор оппозиционного Армянского национального конгресса Левон Зурабян не заметил отсутствия своего коллеги по парламентской фракции АНК Никола Пашиняна на состоявшемся сегодня 17-м съезде...
15:26 22/12/2012В случае армяно-азербайджанской войны ОДКБ поддержит Армению. Расклад сил в регионе комментирует Г. Мелконян«Азербайджан нанес удар в спину России. Москва в очередной раз убедилась в том, что единственной надежной страной в регионе является Армения, и пересмотрит свою политику в отношении Баку».
12:11 22/12/2012Левон Тер-Петросян решил объявить о формате своего участия в президентских выборах через два дня«Как односторонняя прозападная, так и пророссийская ориентация разрушительна. Еще более разрушительной будет антиамериканская и антироссийская ориентация», – об этом на сегодняшнем съезде заявил...
10:32 22/12/2012Сегодня три действующие в Армении партии созовут съездСегодня три действующие в Армении партии созовут съезд. На съезде партии «Оринац еркир», который пройдет в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, будет присутствовать и президент...
19:05 21/12/2012По факту рассекречивания скандальной «записи Осканян-Зурабян» возбуждено уголовное делоПо факту рассекречивания разговора депутатов Национального Собрания Армении Левона Зурабяна (фракция оппозиционного Армянского национального конгресса) и Вардана Осканяна (фракция «Процветающая...
17:09 21/12/2012Глава Минобразования Армении ставит точку в «культурном» скандале вокруг Колледжа им. ТерлемезянаАнну Мнацаканян называли «нелегитимной участницей конкурса», «человеком, не имеющим отношения к миру искусства» (она по специальности кибернетик).