10:47 19/08/2014ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի ուղերձը՝ մարդասիրության համաշխարհային օրվա առթիվԱյսօր մարդասիրության համաշխարհային օրն է:
10:40 19/08/2014Մեկնարկել է «Բազե-2014»-ըՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը նախօրեին Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքում ներկա է գտնվել «Բազե-2014» համահայկական երիտասարդական ամենամյա հավաքի հանդիսավոր բացմանը: Այս մասին հայտնում են կառավարության...
13:25 18/08/2014Իրաքում եզդիների զանգվածային ոչնչացումը Արևմուտքի երկակի ստանդարտների դրսևորում է. թուրքագետ (տեսանյութ)Թուրքիայի նախագահական այս ընտրություններում տեսանք ազգայնականությունների մրցապայաքար: Առաջինը՝ իսլամական ազգայնականների, որի ներկայացուցիչն էր Էրդողանը և երկրորդը ազգայնական երկու այլ ուժեր՝...
10:30 18/08/2014Հանգուցյալների հիշատակության օր է` ՄեռելոցՀՀ-ում տաղավար տոներին հաջորդող մեռելոց հիշատակի օրը հայտարարվում է ոչ աշխատանքային:
15:09 16/08/2014Տանկային հաղթանակ. «Աշխարհի հզորագույն երկրների հետ մրցապայքարում սա փայլուն արդյունք է»«Աշխարհի հզորագույն երկրների հետ մրցապայքարում սա փայլուն արդյունք է»
13:15 16/08/2014Իտալիայի ԱԳՆ. Ղարաբաղյան հարցում Հռոմը հավատարիմ է իր ավանդական դիրքորոշմանըԻտալիայի ԱԳՆ-ն հայտարարությամբ փաստացի հրաժարվում է Իտալիայի և Ադրբեջանի նախագահների համատեղ հայտարարության ադրբեջանական կողմի հրապարակած տեքստից: Իտալիայի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնական...
10:31 16/08/2014Իրաքի հյուսիսում մահապատժի է ենթարկվել 80 եզդիԱկանատեսները պատմել են, որ բացի սպանություններից, գրոհայիններն իրենց հետ անհայտ ուղղությամբ տարել են կանանց:
14:15 15/08/2014«Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթում Հայաստանն այս պահի դրությամբ զբաղեցնում է չորրորդ հորիզոնականըՌուսաստանի Դաշնությունում` մերձմոսկովյան «Ալաբինո» ուսումնական զորավարժարանում այս օրերին ընթացող «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցումները մոտենում են ավարտին: Մասնակից պետությունների`...
10:43 15/08/201412 հայ ընտանիք Ուկրաինայից արդեն վերադարձել է Հայաստան«Շատ են հայ ընտանիքները, որոնք ռազմական գործողությունների պատճառով Ուկրաինայից հեռացել են Ռուսաստան. նրանց թիվը հաստատ մի քանի հազարի է հասնում»
13:31 14/08/2014ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նամակով դիմելու է միջազգային մարմիններինՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի Կարեն Պետրոսյանի մահվան հարցով դիմում է պատրաստել՝ ներկայացնելու միջազգային համապատասխան մարմիններին: Ասուլիսում այս մասին...
10:50 14/08/2014ԿԽՄԿ. Կարեն Պետրոսյանի դին Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ առաջընթաց չկա«Միայն կողմերի համաձայնության արդյունքում կարելի է շարունակել բանակցություններն ու ռաջընթաց գրանցել»
10:34 14/08/2014Հնարավոր է կարճատև անձրևOգոստոսի 14-15-ին Լոռու, Տավուշի և Շիրակի առանձին հատվածներում, 16-18-ին` հյուսիսային շրջաններում, երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` մինչև 18-23...
14:04 13/08/2014The Huffington Post. «ԼՂՀ-ն երբեք չի վերադառնա Ադրբեջանի կազմ. ժամանակն է խաղաղություն կառուցելու»«Ալիևի մոտ բացակայում են ինտելեկտուալ կարողությունները և նա շարունակում է խաբել սեփական ժողովրդին հակամարտության առաջացման պատճառների վերաբերյալ»
10:33 13/08/2014Ցանկացած պատերազմ կկործանի պաշտոնական Բաքվին և' դրսից, և' ներսից. Ա.Զաքարյան«Ադրբեջանի այսպես կոչված պաշտպանության նախարարությունը, մեր երկրի նախագահի խոսքերից ազդված (կարծում եմ ավելի շատ վախեցած), «հերոսական» հայտարություն է տարածել, իրենք իրենց գոտեպնդելու, բնականաբար մեզ...
10:12 13/08/2014ՊՆ. Դիվերսիոն խմբի ներթափանցման մասին տեղեկությունները կեղծ են«Բանն այն է, որ ՀՀ ԶՈւ-երի որոշ ստորաբաժանումներ իրականացրել են զորավարժություններ»
12:13 12/08/2014«Պարզ մարդկային շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ` Հայրենիք ու ժողովուրդ պաշտպանել կարողանալու համար»Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի ուղերձ է հղել Երիտասարդության միջազգային օրվա կապակցությամբ: «Սիրելի երիտասարդներ, Հայկական բանակը, որը հսկայական զոհողությունների գնով...
11:33 12/08/2014Ջերմաստիճանը կնվազիԵրևանում oգոստոսի 12-ին, 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
13:37 11/08/2014«Իմ ողջ ունեցվածքը մոխիր է դարձել». Տունը կորցրած այգեպարցուն օգնելու համար հաշվեհամար է բացվելՏունը կորցրած այգեպարցուն օգնելու համար հաշվեհամար է բացվել
12:05 11/08/2014Արծրուն Հովհաննիսյան. «Կրակոցնեը քչացել են. հուսանք, որ այդպես էլ կշարունակվի»Ինչպիսի՞ն է եղել գիշերը սահմանում` Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների եռակողմ հանդիպումից հետո
10:38 11/08/2014Թուրքիայի պահվածքում որևէ զարմանալի բան չկաԹուրքիան այն երկիրն է, որ միանշանակ սատարում է Ադրբեջանին: «Արմնյուզին» տված հարցազրույցում նման կարծիք է արտահայտել Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ նշելով, որ Թուրքիայի միակողմանի պահվածքը չպետք է...

15:50 12/12/2012Во Всемирной книжной столице 2012г. – Ереване – завершились юбилейные мероприятия к 500-летию армянского книгопечатания«Мы представили миру такой пласт культуры, где у нас нет конкурентов, а в этом случае чувствуешь гордость, мощь и силу», – сказала А. Погосян.
15:12 12/12/2012Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян не выдвинет своей кандидатуры на выборах президента и никого не поддержит«На предстоящих выборах президента ППА не выдвинет своего кандидата и не станет оказывать содействие ни одному из кандидатов».
12:13 12/12/2012В Армению с визитом прибудут главы МИД Польши, Швеции и Болгарии13-14 декабря в Армению прибудут главы МИД Польши, Швеции и Болгарии Радослав Сикорский, Карл Бильдт и Николай Младенов.
18:24 11/12/2012В Ереване сегодня простились с народной артисткой Армении – певицей Флорой МартиросянСегодня, 11 декабря, в ереванском концертном зале им. А. Хачатуряна состоялась церемония последнего прощания с народной артисткой Армении, известной певицей Флорой Мартиросян.
16:40 11/12/2012«Дело героя-убийцы Сафарова» сделало 2012г. одним из самых неудачных для карабахского урегулирования. Комментарий Д. БабаянаПо словамзаявил начальника главного информационного управления аппарата президента НКР, настала пора, чтобы мировое сообщество предприняло более радикальные шаги.
16:51 10/12/2012День прав человека в Армении. Участники акции оппозиции не верят ЕвропеОднако, по словам парламентария, не стоит связывать надежды с Европой и основную работу предстоит сделать гражданам Армении.
09:32 10/12/201210 декабря – День прав человека4 декабря 1950 года на Пленарном собрании Генеральная Ассамблея ООН официально установила отмечать 10 декабря День прав человека (Human Rights Day).
14:31 08/12/2012Число геев и бисексуалов в Армении не выросло. Общественность успокоили психологи и сексопатологи«Табу в семейных отношениях не могут влиять на бисексуальную или гомосексуальную ориентацию, но общая социальная атмосфера играет большую роль, тем более в подростковом возрасте».
11:34 08/12/2012Президентские выборы в Армении пройдут 18 февраляПрезидентские выборы в Армении пройдут 18 февраля. Немногим ранее об этом заявил председатель Центизбиркома Армении Тигран Мукучян. Сегодня ЦИК Армении созовет внеочередное заседание, в ходе которого...
17:44 07/12/20127 декабря. В Армении и за ее пределами почтили память жертв Спитакского землетрясенияЗемлетрясение в г. Спитак 24 года назад за считанные минуты сравняло с землей практически все и унесло жизни 25 тыс. человек.
11:02 07/12/2012В Армении вспоминают жертв Спитакского землетрясения. Со дня трагедии прошло 24 годаСегодня, 7 декабря, исполняется 24 года со дня трагического землетрясения в Армении, которое унесло более 25 тысяч человеческих жизней.
09:24 07/12/2012Сегодня Международный день гражданской авиации6 декабря 1996 года Генеральная Ассамблея ООН провозгласила 7 декабря Международным днем гражданской авиации (International Civil Aviation Day) и настоятельно призвала правительства, а также...
16:14 06/12/2012Госсекретарь США Хиллари Клинтон подчеркнула зафиксированный Венгрией регрессНапомним, президент США Барак Обама и американский Госдеп одними из первых осудили экстрадицию венгерским правительством в Азербайджан убийцы Рамиля Сафарова.
11:42 06/12/2012В возрасте 57 лет скончалась посол Армении в Великобритании Карине КазинянСогласно сведениям Panorama.am, скончалась чрезвычайный и полномочный посол Армении в Соединенном королевстве Великобритании и Северной Ирландии Карине Казинян.
19:50 05/12/2012Депутат парламента Армении Микаел Мелкумян «пойман с поличным»Депутат, имеющий степень доктора наук и звание профессора, разместил постеры с номером своего мобильного телефона на входах сдаваемых в аренду участков и сам выступает в роли брокера.
13:15 05/12/2012Мониторинг ОБСЕ на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана прошел без ЧП5 декабря, согласно ранее достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и...
17:47 04/12/2012Дело осужденного на пожизненное заключение Мгера Енокяна решили довести до самого президента АрменииНакануне Апелляционный суд Армении отклонил иск осужденного на пожизненное заключение Мгера Енокяна.
13:36 04/12/2012Азат Аршакян: Сегодня кроме Сержа Саргсяна нет другого кандидата, имеющего шансы на победу«На сегодняшний день у нас нет побеждающего кандидата на предстоящих президентских выборах. Им является лишь действующий президент Серж Саргсян», – об этом на пресс-конференции заявил бывший депутат...
18:18 03/12/2012Минобороны Армении выступило с комментарием в связи со смертью военнослужащего Артура КочарянаРанее начальник Военно-медицинского управления Минобороны РА Арташес Парсаданян заявил, что ведомство целиком взяло на себя затраты на лечение (на это требовалось 50 тыс. долларов).