14:11 26/05/2014Նախագահը ստորագրել է «կուտակային»-ի մասին օրենքի փոփոխություններըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին ՀՀ օրենքը: Այդ մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմի...
13:25 26/05/2014Բյուջեի կատարողականը պատգամավորներին հետաքրքիր չի (լուսանկարներ)ՀՀԿ խմբակցությունից ներկա էին միայն Խոսրով Հարությունյանը և Գագիկ Մինասյանը, ով չէր կարող այստեղ չլիներ, քանի որ նիստը նախագահողն է:
12:15 26/05/2014Արցախում հակառակորդի գնդակից զինծառայող է վիրավորվելԱյսօր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային (Ֆիզուլի) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից աջ...
09:20 26/05/2014Օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանովՀանրապետության տարածքում մայիսի 26-29-ը գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ: Քամին հարավ-արևելյան 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է...
18:11 24/05/2014ԱԺ-ն սկսում է քննարկել 2013թ-ի բյուջեի կատարողականըԴրանք կշարունակվեն մինչև հունիսի 6-ը
13:57 24/05/2014Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում ղարաբաղյան կողմը կորուստներ չի ունեցելՄայիսի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 450 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
13:41 24/05/2014Սերժ Սարգսյանը միաձայն վերընտրվեց«Ուզում եմ, բոլորդ համոզված լինեք, որ կուսակցությունը տանելու եմ դեպի նոր հաջողություններ»,
12:49 24/05/2014Իրարանցում Մաշտոցի պողոտայում (տեսանյութ)Ավելի ուշ պարզվեց, որ ահազանգը կեղծ էր, և ռումբ չի հայտնաբերվել:
12:23 24/05/2014Սերժ Սարգսյանի ելույթը ՀՀԿ 15–րդ համագումարում (Տեսանյութ)Մեր քաղաքականությունը կառուցելու ենք կոռեկտության և հարգանքի հիմքի վրա:
16:53 23/05/2014Կառավարության ծրագրի վերաբերյալ քվեարկություն. խոսում են քաղաքագետներըԱզգային ժողովը 70 կողմ, 1 դեմ և 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունեց կառավարության ծրագիրը: Ծրագրին կողմ է քվերակել ՀՀԿ խմբակցությունը, ՕԵԿ խմբակցությունից դուրս գալու դիմում ներկայացրած...
13:32 23/05/2014ՀՀ վարչապետը մասնակցել է «Վերջին զանգի» միջոցառմանը, պարել շրջանավարտների հետ (լուսանկարներ)Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչում է ավարտական «Վերջին զանգը». 25 հազար աշակերտ հրաժեշտ է տալիս դպրոցին: Կառավարության ղեկավարն ու կառավարության անդամներն այցելել են տարբեր դպրոցներ՝...
10:07 23/05/2014Դպրոցներում այսօր կհնչի վերջին զանգըՀանրապետության 25 000 աշակերտների համար դպրոցներում կհնչի վերջին զանգը:
13:33 22/05/2014Պաշտոնապես կհրապարակվեն բոլոր նյութերը` կապված Մամիկոն Խոջոյանի հետ. Արմեն Մուրադյան«Շտապ օգնությունը, չնայած հեռավորությանը` 12 կիլոմետր Բերդից մինչև Վերին Կարմիրաղբյուր, 15 րոպեի ընթացքում հասել է, սակայն փրկել չի հաջողվել»
08:17 22/05/2014«Իմ ճանապարհը հեշտ ու հանգիստ չի եղել»… Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրն է (տեսանյութ, լուսանկարներ)«Դուք կնվաճեք աշխարհը, որովհետև կարող եք հուզել». Շառլ դը Գոլը` Շառլ Ազնավուրին
13:02 21/05/2014ԼՂՀ մարտական հենակետում զինվոր է մահացելՄիջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:
12:45 21/05/2014Թ. Պողոսյան. «Վերնիսաժի» մոտ տեղի ունեցածը անպատժելիության հետևանք է«Վերնիսաժի» մոտ տեղի ունեցած կրակոցները անպատժելիության հետևանք են. մարդիկ համարում են, որ կարող են օգտագործել իրենց մոտ եղած զենքը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով Երևանի...
13:15 20/05/2014Կառավարության ծրագիրը իրատեսական է, խստապահանջ և ականջալուր. ՎարչապետՆոր ձևավորված կառավարության ծրագիրը իրատեսական է, խստապահանջ և ականջալուր: Այդ մասին այսօր Ազգային ժողովում կառավարության ծրագիրը ներկայացնելիս հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը` ընդգծելով, որ...
15:24 19/05/2014NCWA-ն հավատում է, որ Թուրքիայի իշխանությունները պահպանողական երկխոսություն կսկսեն հայերի հետԱրևմտահայերի ազգային համագումարը (NCWA) հայտարարություն է տարածել Թուրքիայի վարչապետ Էրդողանի՝ հայերին ուղղված ցավակցության վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է Արևմտահայերի ազգային համագումարի...
13:35 19/05/2014Արդարադատության նախարարը «Նուբարաշեն»-ում հանդիպել է Վարդան ՊետրոսյանինԱրդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը օրերս «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ կատարած շրջայցի ընթացքում հանդիպել է դերասան Վարդան Պետրոսյանին: ԱՆ լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ...

15:12 11/09/2012Внук Джемаля-паши написал книгу о Геноциде армян 1915г.«Автор победил деда, успел подвергнуть его критике и как внук выступил против него с новой позицией».
09:43 11/09/2012Первое судебное заседание по делу «Арснакара» состоится 13 сентябряПервое судебное заседание по делу погибшего в результате инцидента в ресторанном комплексе «Арснакар» военного врача Ваге Аветяна и других состоится 13 сентября в суде общей юрисдикции...
16:36 10/09/2012DDoS-атаки на армянские сайты обходились Азербайджану в день до $20 тыс. Сейчас – «режим прекращения огня»«Накануне все прекратилось. Сейчас режим прекращения огня. Однако необходимо учесть, что опасность существует постоянно. DDoS-атаки являются на сегодня самой серьезной проблемой».
15:25 10/09/2012В Турции состоялся митинг против освобождения убийцы солдата армянского происхожденияНа площади Таксим в Стамбуле защитники прав человека в рамках акции инициативы «Новое пробуждение» провели митинг против освобождения Кванча Агаоглу Халила Экшина – главного обвиняемого по делу об...
17:01 08/09/2012Европарламент вплотную займется «делом Сафарова» и примет резолюциюСогласно повестке заседания, вопрос будет обсуждаться 13 сентября.
14:14 08/09/2012Президенты Армении и НКР присутствовали на церемонии открытия основной школы в Шуши8 сентября в городе Шуши президент НКР Бако Саакян вместе с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном принял участие в торжественной церемонии открытия основной школы им.
10:22 08/09/2012Сегодня Международный день грамотностиВ этот день присуждаются специальные премии ЮНЕСКО, отмечают наиболее эффективные инициативы по борьбе с неграмотностью.
14:33 07/09/2012Президент Армении С. Саргсян потребовал от ОБСЕ действий и отказа от знака равенства«Некая – х – международная организация после этих событий обращается к Армении и Азербайджану с призывом не убивать друг друга топором во время сна. Это не шутка для поднятия настроения…»
12:15 07/09/2012«Суд над мужчиной Анжелы Саркисян» вышел из тупика. Адвокат Карена Араяна довольна процессомВ суде наконец допрошены все свидетели, и рассмотрение дела перешло в стадию исследования доказательств.
14:15 06/09/2012«Дело Сафарова» не испортит отношений Армении и НАТО. Заявление президента С. СаргсянаЭкстрадиция Венгрией в Азербайджан и последовавшее помилование Рамиля Сафарова не должны омрачать сотрудничество Армении и НАТО.
20:14 05/09/2012Парламент Армении почти единогласно поддержал решение президента о разрыве отношений c Венгрией«Власти Венгрии также несут ответственность за произошедшее. Все официальные отношения с Венгрией прекращаются».
13:26 05/09/2012Бако Саакяну вручено удостоверение президента НКР5 сентября президент Бако Саакян посетил Центральную избирательную комиссию, где ему было вручено удостоверение президента НКР.
12:05 05/09/2012Армения на парламентском уровне прекращает официальные отношения с Венгрией. Проект заявления НС РА«Помилование президентом Азербайджана возвращенного в Азербайджан преступника, а также присвоение ему званий и разных наград является проявлением политического цинизма».
17:55 04/09/2012Азербайджанские хакеры вымещают злобу от своего бессилия на больных раком детяхНа сайтах были размещены фотографии жестокого убийцы Рамиля Сафарова.
16:52 04/09/2012Президент Армении Серж Саргсян призвал не сжигать флаг Венгрии«Бесчеловечный поступок одного человека или одной партии не должен становиться основой, чтобы мы враждовали с венгерским народом»
12:30 04/09/2012Скоро состоится открытие ГЭС, построенной на реке Аракс совместными усилиями Армении и ИранаВ ближайшее время состоится церемония открытия построенной на реке Аракс совместными усилиями Армении и Ирана гидроэлектростанции.
15:10 03/09/2012Омбудсмен Армении призывает Защитников прав человека во всем мире осудить Венгрию и Азербайджан«Молчание и неадекватная реакция передовых и демократических стран косвенно оправдывает и поощряет убийство на этнической почве».
14:40 03/09/2012Генсек ОДКБ резко осудил решение о помиловании президентом Азербайджана Р. Сафарова«Более того, героизация преступника будет лишь способствовать нарастанию и без того высокой региональной напряженности».
13:25 03/09/2012Глава МИД Аргентины прибудет сегодня в АрмениюПо приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна 3-5 сентября в Ереван с официальным визитом посетит министр иностранных дел и культов Аргентины Гектор Тимерман.
16:47 01/09/2012Администрация президента Азербайджана призналась в обмане Венгрии и заплатила Сафарову за убийство армянинаТакже МО Азербайджана поощрило убийцу, подарив ему квартиру и присвоив звание майора.