13:43 27/02/2025Ռուսական անշարժ գույքի շուկայի արքաները՝ 2025-ին. Սամվել Կարապետյանը 2-րդ տեղում էForbes-ը հրապարակել է Ռուսաստանի անշարժ գույքի խոշորագույն սեփականատերերի թարմացված վարկանշային ցուցակը։ Ցանկում ընդգրկված 30 մասնակիցների ընդհանուր շահույթն ավելացել է 5 ոկոսով ու գրեթե գերազանցել է...
13:12 27/02/2025Կառավարությունը շրջանառության հարկի բարձրացումը 6 ամսով հետաձգեց«Ներկա անցումային ժամանակաշրջանում 2025 թվականի 1-ին և 2-րդ եռամսյակում կառավարությունը կաջակցի, որ շրջանառության հարկ վճարողները կարողանան ցածր հարկային բեռի միջավայրում իրականացնել նախկինում առանց...
12:25 27/02/2025Կրիպտոակտիվների ոլորտի ակտիվության հետ միաժամանակ առաջացել են մի շարք ռիսկեր. Վահե Հովհաննիսյան«Կրիպտոակտիվների ոլորտի ակտիվության հետ միաժամանակ առաջացել են մի շարք ռիսկեր, որոնք մեծամասամբ կապված են հաճախորդների շահերի պաշտպանության բավարար մեխանիզմների բացակայության և կրիպտոակտիվների ու...
12:02 27/02/2025Հանրապետությունում կան դպրոցների մղձավանջ շինհրապարակներ, չեմ ասի՝ որտեղ. Փաշինյան«Ինձ համար Հանրապետությունում կան դպրոցների մղձավանջ շինհրապարակներ, չեմ ասի որտեղ,երբ որ թվերը նայեննք կտեսնեն» ասաց ՆիկոլՓաշինյանը։ Նրա խոսքով՝ հսկայական դպրոցներ կան որոնց շինարարաության տեմպերն...
11:39 27/02/2025Ըստ Նիկոլ Փաշինյանի 2018 թ.-ից ի վեր Հայաստանում ստեղծվել է 203 հազար աշխատատեղ, որը սակայն չի ազդել աղքատության բարձր մակարդակի վրա«Զեկույցը մշակվել է բոլոր շահագրգիռ մարմինների հետ համագործակցությամբ, որում ներառելու նպատակով եղել են ավելի շատ առաջարկներ, բայց զեկույցը մշակելիս փորձել ենք փաստերն ու ձեռքբերումները ներառել ըստ...
09:11 27/02/2025Փետրվարի 27-ին փոխանակման կետերում ռուբլին շարունակում է արժևորվել, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն էլ են աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 27-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ ավելացնելով 0.02 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
21:15 26/02/2025Visa Signature Limited Edition քարտեր՝ Մարտիրոս Սարյանի «Հայաստան» կտավի պատկերովԱկբա բանկը ս.թ. փետրվարի 26-ից մեկնարկում է Մարտիրոս Սարյանի «Հայաստան» կտավի պատկերով սահմանափակ՝ 500 հատ քանակով Visa Signature Limited Edition քարտերի նախավաճառքը։ Նախավաճառքը կիրականացվի հատուկ...
20:27 26/02/2025Ամերիաբանկն ամփոփեց «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» ուսանողական մրցույթի արդյունքներըՓետրվարի 25-ին Ամերիաբանկն ամփոփեց «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի շրջանակներում իրականացված «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» ուսանողական մրցույթը՝ հայտարարելով կրթաթոշակ ստացող, Բերքլիի համալսարանում...
13:14 26/02/2025Արցախում գործունեություն ծավալած 30-40 անհատ ձեռներեց չի ցանկացել ՀՀ-ում գրանցվելՄինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 1-ը ժամանակ էր տրվել, որպեսզի այն անհատ ձեռնարկատերերն ու իրավաբանական անձինք, որոնք գործում էին Արցախի Հանրապետությունում, կարողանան անցնցում անցում կատարել դեպի...
11:05 26/02/2025Իլոն Մասկը գլխավորում է սուպերմիլիարդատերերի ցուցակըԱՄՆ Կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի (DOGE) ղեկավար, ամերիկացի ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը գլխավորել է սուպերմիլիարդատերերի վարկանիշը: Այս մասին ասվում է Wall Street Journal թերթի հրապարակման...
09:03 26/02/2025Փետրվարի 26-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 26-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.2098 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:14 25/02/20252024 թ.-ին Հայաստանում համարակալվել և հաշվառվել է 195.400 գլուխ խոշոր եղջերավոր կենդանի. Տիգրան ԱլեքսանյանՀայաստանում խոշոր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը վերջին 10 տարում նվազել է մոտ 30 %-ով: Ըստ այդմ, պակասել է խոշոր և մանր եղջերավոր, երկկճղակավոր ու սմբակավոր անասունների գլխաքանակը։ Եթե 2021թ.
16:23 25/02/2025Անշարժ գույքի շուկան փլուզվում է.Դավիթ ԲաղդասարյանՀՀ բանկերից մեկի նախկին աշխատակից, ներկայում Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի աշխատակից Դավիթ Բաղդասարյանը գրում է.
15:58 25/02/20252024 թվականին Հայաստանում կրճատվել են ցորենի ցանքատարածությունները. Վիճակագրական կոմիտեՀՀ Վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է «Պարենային ապահովություն և աղքատություն, 2024թ. հունվար-դեկտեմբեր» զեկույցը։ Չնայած վերնագրում ամրագրված է աղքատության մակարդակը, սակայն այն թարմացված չէ՝ չկա...
12:44 25/02/2025Շատ ցավոտ և վատ կանխատեսումներ կան կառավարության այդ գործողությունների մասով. Հակոբ Ավագյան«Կառավարության ամենաբարձր մակարդակով հայտարարում են, որ իրենք կամաց-կամաց գնում են շրջհարկի վերացմանը, այն ցավոտ է և շատ վատ կանխատեսումներ կան դրա մասով»,-«Մեդիակենտրոն»-ում կազմակերպված ասուլիսում...
11:47 25/02/2025Ռոման Տրոցենկոն ու որդին՝ Մեծ Բրիտանիայի նոր պատժամիջոցների ներքոՄեծ Բրիտանիան ընդլայնել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների իր ցանկը՝ դրանում ներառելով ավելի քան 60 ֆիզիկական անձանց ու ընկերությունների, ինչպես նաև մի քանի տասնյակ նավեր։ RBC-ի փոխանցմամբ, ցանկում...
10:19 25/02/2025ARARAT Bourbon Cask. Երևանի կոնյակի գործարանի նոր սահմանափակ թողարկումըARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը Երևանի կոնյակի գործարանի ևս մեկ նորարարությունն է։ Ութ տարվա հնացման այս ARARAT հայկական կոնյակը նույնպես արտադրվել է համաձայն հայկական կոնյակագործության դասական...
09:11 25/02/2025Փետրվարի 25-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 25-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.58 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.3227 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
22:16 24/02/2025«Ֆլայ Արնա»-ն սնանկ է ճանաչվելՀունվարի 27-ին «Հայկական ազգային ավիաուղիներ» ՓԲԸ-ն, որն առավել հայտնի է «Ֆլայ Արնա» ապրանքանիշով, սնանկ է ճանաչվել Սնանկության դատարանի կողմից: Այդ մասին հայտնում է «Հետք»-ը։ «Հիշեցնենք, որ 2021-ի...
20:26 24/02/2025Այսօրվա դրությամբ ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի շուրջ 3800 ԱՄՆ դոլար պետական պարտք ունի․ տնտեսագետՏնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Պետական պարտք և հարկային տեռոր ! Օրեր առաջ Ֆբ օգտատերերը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի անմիտ հրապարակման մեկնաբանություններում տարակասուսանք...

17:10 15/12/2018Iranian-Armenian entrepreneur presents Hurak – an environmentally-friendly wood brick to replace cordwoodIf the Iranian-Armenian entrepreneur Devig Davudi succeeds in his initiative of making waste useful in different forms, the woodworking workshops will not throw away the wood waste and the citizens...
20:07 14/12/2018Wool processing plant to be commissioned in Armenia’s Amasia in early 2019Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan hosted today Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to the Republic of Armenia Peter Mikiska and Executive Director of...
13:45 14/12/2018Teresa May returns from Brussels, no-deal Brexit looks likelier than ever – CNNBritish Prime Minister Theresa May has returned from Brussels empty-handed, The CNN reported. According to the source, European Union leaders rejected outright the prime minister's last-ditch attempt...
11:58 12/12/2018Over 40% of Armenian textile, clothing, leather and shoes production exported to EUBusiness Armenia has published a marketing package presenting investment opportunities, production potential and key indicators of Armenian textile industry.
20:28 10/12/2018Armenia saw a strong growth in soap production this yearSoap production volumes recorded strong growth in Armenia from January to October this year, recording 77.3 percent increase to compare with the volumes of the same period last year, the Statistical...
18:22 08/12/2018Canada to allocate 2,5 million dollars to Ukraine for fighting Russia’s propagandaCanada will contribute about 2,5 million dollars to support fighting Russian propaganda during elections in Ukraine, Ukrinform reported, according to 112UA.
17:54 08/12/2018Huawei executive faces fraud chargesThe chief financial officer of the Chinese telecoms giant Huawei faces fraud charges in the United States, a Canadian court hearing has revealed, according to BBC.
15:41 06/12/2018Armenia's consumer prices up 1% in NovemberConsumer prices in Armenia rose by 1% in November, from October this year, the country's Statistical Committee told Panorama.am, adding the increase is mainly prompted by the 2.1% rise in food and...
13:58 05/12/2018Armenian president donates funds to Gyumri paint production plantPresident Armen Sarkissian, who is in Armenia’s second largest city of Gyumri on a working trip, has today visited the Gyumri Educational and Production Enterprise of the Armenia Union of the Blind...
18:06 04/12/2018France to announce moratorium on fuel price hike after protestsFrance will suspend fuel price hikes after ongoing protests turned violent over the weekend, in a major concession by President Emmanuel Macron's government.
17:23 04/12/2018Britain can unilaterally cancel Brexit, EU Court advisor saysThe UK can unilaterally cancel Brexit, the advocate general to the court of justice of the EU, Europe’s highest court, advised this morning, according to The Guardian.
17:15 03/12/2018Armenia improved its position in the global energy rankingArmenia improved its position in the World Energy Council’s Energy Trilemma Index global energy ranking, running the 43th among 125 countries instead of the 52th of the previous year.
14:42 03/12/2018New postage stamps, special cover dedicated to global contribution to IT sphere put into circulation in ArmeniaTwo postage stamps and the Special Cover dedicated to the topic “State Award of the Republic of Armenia for Global Contribution in IT sphere” were cancelled and put into circulation by HayPost CJSC...
14:29 03/12/2018Yerevan hosting int’l conference on sustainable energy scale-upYerevan is hosting an international conference on 3-4 December on challenges facing the sustainable energy field and their successful handling.
12:20 01/12/2018Armenia’s acting PM hosts National Instruments CEOActing Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received on Friday Co-founder and President of National Instruments James Truchard, an awardee of the State Prize of the Republic of Armenia for...
18:56 30/11/2018Industrial complex to be built in ArmeniaWith the support of Business Armenia, Russian "Ecotechprom" LLC will build an industrial complex in Armenia with investments of $285-340 million, Business Armenia press office informed.
18:08 30/11/2018Converse Bank offers unprecedented options for mortgage loansConverse Bank has improved the terms of mortgage lending with its own resources and has implemented new tools, the bank said in a press release.
17:20 30/11/2018S&P affirms Ameriabank at 'B+/B' rating with stable outlookThe reputable US-based S&P Global Ratings assigned Ameriabank 'B+/B' long and short-term issuer credit ratings with stable outlook.
18:17 29/11/2018Freight volumes up 7.8% in Armenia in nine monthsArmenia saw a strong growth in freight volumes in the first nine months of this year, according to the latest statistics.
13:39 29/11/2018Armenian government backs bill to raise pensionsThe Armenian government approved a bill on making amendments and supplements to the law on state pensions at a session on Thursday.