13:43 27/02/2025Ռուսական անշարժ գույքի շուկայի արքաները՝ 2025-ին. Սամվել Կարապետյանը 2-րդ տեղում էForbes-ը հրապարակել է Ռուսաստանի անշարժ գույքի խոշորագույն սեփականատերերի թարմացված վարկանշային ցուցակը։ Ցանկում ընդգրկված 30 մասնակիցների ընդհանուր շահույթն ավելացել է 5 ոկոսով ու գրեթե գերազանցել է...
13:12 27/02/2025Կառավարությունը շրջանառության հարկի բարձրացումը 6 ամսով հետաձգեց«Ներկա անցումային ժամանակաշրջանում 2025 թվականի 1-ին և 2-րդ եռամսյակում կառավարությունը կաջակցի, որ շրջանառության հարկ վճարողները կարողանան ցածր հարկային բեռի միջավայրում իրականացնել նախկինում առանց...
12:25 27/02/2025Կրիպտոակտիվների ոլորտի ակտիվության հետ միաժամանակ առաջացել են մի շարք ռիսկեր. Վահե Հովհաննիսյան«Կրիպտոակտիվների ոլորտի ակտիվության հետ միաժամանակ առաջացել են մի շարք ռիսկեր, որոնք մեծամասամբ կապված են հաճախորդների շահերի պաշտպանության բավարար մեխանիզմների բացակայության և կրիպտոակտիվների ու...
12:02 27/02/2025Հանրապետությունում կան դպրոցների մղձավանջ շինհրապարակներ, չեմ ասի՝ որտեղ. Փաշինյան«Ինձ համար Հանրապետությունում կան դպրոցների մղձավանջ շինհրապարակներ, չեմ ասի որտեղ,երբ որ թվերը նայեննք կտեսնեն» ասաց ՆիկոլՓաշինյանը։ Նրա խոսքով՝ հսկայական դպրոցներ կան որոնց շինարարաության տեմպերն...
11:39 27/02/2025Ըստ Նիկոլ Փաշինյանի 2018 թ.-ից ի վեր Հայաստանում ստեղծվել է 203 հազար աշխատատեղ, որը սակայն չի ազդել աղքատության բարձր մակարդակի վրա«Զեկույցը մշակվել է բոլոր շահագրգիռ մարմինների հետ համագործակցությամբ, որում ներառելու նպատակով եղել են ավելի շատ առաջարկներ, բայց զեկույցը մշակելիս փորձել ենք փաստերն ու ձեռքբերումները ներառել ըստ...
09:11 27/02/2025Փետրվարի 27-ին փոխանակման կետերում ռուբլին շարունակում է արժևորվել, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն էլ են աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 27-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ ավելացնելով 0.02 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի...
21:15 26/02/2025Visa Signature Limited Edition քարտեր՝ Մարտիրոս Սարյանի «Հայաստան» կտավի պատկերովԱկբա բանկը ս.թ. փետրվարի 26-ից մեկնարկում է Մարտիրոս Սարյանի «Հայաստան» կտավի պատկերով սահմանափակ՝ 500 հատ քանակով Visa Signature Limited Edition քարտերի նախավաճառքը։ Նախավաճառքը կիրականացվի հատուկ...
20:27 26/02/2025Ամերիաբանկն ամփոփեց «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» ուսանողական մրցույթի արդյունքներըՓետրվարի 25-ին Ամերիաբանկն ամփոփեց «Իմ Ամերիա, իմ Հայաստան» նախագծի շրջանակներում իրականացված «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» ուսանողական մրցույթը՝ հայտարարելով կրթաթոշակ ստացող, Բերքլիի համալսարանում...
13:14 26/02/2025Արցախում գործունեություն ծավալած 30-40 անհատ ձեռներեց չի ցանկացել ՀՀ-ում գրանցվելՄինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 1-ը ժամանակ էր տրվել, որպեսզի այն անհատ ձեռնարկատերերն ու իրավաբանական անձինք, որոնք գործում էին Արցախի Հանրապետությունում, կարողանան անցնցում անցում կատարել դեպի...
11:05 26/02/2025Իլոն Մասկը գլխավորում է սուպերմիլիարդատերերի ցուցակըԱՄՆ Կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի (DOGE) ղեկավար, ամերիկացի ձեռնարկատեր Իլոն Մասկը գլխավորել է սուպերմիլիարդատերերի վարկանիշը: Այս մասին ասվում է Wall Street Journal թերթի հրապարակման...
09:03 26/02/2025Փետրվարի 26-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 26-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.2098 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:14 25/02/20252024 թ.-ին Հայաստանում համարակալվել և հաշվառվել է 195.400 գլուխ խոշոր եղջերավոր կենդանի. Տիգրան ԱլեքսանյանՀայաստանում խոշոր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը վերջին 10 տարում նվազել է մոտ 30 %-ով: Ըստ այդմ, պակասել է խոշոր և մանր եղջերավոր, երկկճղակավոր ու սմբակավոր անասունների գլխաքանակը։ Եթե 2021թ.
16:23 25/02/2025Անշարժ գույքի շուկան փլուզվում է.Դավիթ ԲաղդասարյանՀՀ բանկերից մեկի նախկին աշխատակից, ներկայում Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատի աշխատակից Դավիթ Բաղդասարյանը գրում է.
15:58 25/02/20252024 թվականին Հայաստանում կրճատվել են ցորենի ցանքատարածությունները. Վիճակագրական կոմիտեՀՀ Վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է «Պարենային ապահովություն և աղքատություն, 2024թ. հունվար-դեկտեմբեր» զեկույցը։ Չնայած վերնագրում ամրագրված է աղքատության մակարդակը, սակայն այն թարմացված չէ՝ չկա...
12:44 25/02/2025Շատ ցավոտ և վատ կանխատեսումներ կան կառավարության այդ գործողությունների մասով. Հակոբ Ավագյան«Կառավարության ամենաբարձր մակարդակով հայտարարում են, որ իրենք կամաց-կամաց գնում են շրջհարկի վերացմանը, այն ցավոտ է և շատ վատ կանխատեսումներ կան դրա մասով»,-«Մեդիակենտրոն»-ում կազմակերպված ասուլիսում...
11:47 25/02/2025Ռոման Տրոցենկոն ու որդին՝ Մեծ Բրիտանիայի նոր պատժամիջոցների ներքոՄեծ Բրիտանիան ընդլայնել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների իր ցանկը՝ դրանում ներառելով ավելի քան 60 ֆիզիկական անձանց ու ընկերությունների, ինչպես նաև մի քանի տասնյակ նավեր։ RBC-ի փոխանցմամբ, ցանկում...
10:19 25/02/2025ARARAT Bourbon Cask. Երևանի կոնյակի գործարանի նոր սահմանափակ թողարկումըARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը Երևանի կոնյակի գործարանի ևս մեկ նորարարությունն է։ Ութ տարվա հնացման այս ARARAT հայկական կոնյակը նույնպես արտադրվել է համաձայն հայկական կոնյակագործության դասական...
09:11 25/02/2025Փետրվարի 25-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 25-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.58 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.3227 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
22:16 24/02/2025«Ֆլայ Արնա»-ն սնանկ է ճանաչվելՀունվարի 27-ին «Հայկական ազգային ավիաուղիներ» ՓԲԸ-ն, որն առավել հայտնի է «Ֆլայ Արնա» ապրանքանիշով, սնանկ է ճանաչվել Սնանկության դատարանի կողմից: Այդ մասին հայտնում է «Հետք»-ը։ «Հիշեցնենք, որ 2021-ի...
20:26 24/02/2025Այսօրվա դրությամբ ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի շուրջ 3800 ԱՄՆ դոլար պետական պարտք ունի․ տնտեսագետՏնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Պետական պարտք և հարկային տեռոր ! Օրեր առաջ Ֆբ օգտատերերը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի անմիտ հրապարակման մեկնաբանություններում տարակասուսանք...

14:00 02/12/2020Стоимость Brent упала до $47,07 за баррельКотировки нефти продолжают снижаться в среду на данных Американского института нефти (API) о росте запасов энергоносителей в США.
18:06 01/12/2020Банк ВТБ (Армения) продлевает акцию «Выгодное вложение»Банк ВТБ (Армения) продлевает акцию по вкладам «Выгодное вложение». Оформляя вклад «Выгодный» в драмах РА до 30 декабря 2020г. сроком от 365-730 дней по ставке 10% годовых, клиентам предоставляется...
19:38 30/11/2020Ваан Керобян: «Прошу, не манипулируйте»«Я сказал: откроются дороги – мы модернизируем нашу экономику, и, может быть, однажды дороги будут разблокированы.
18:12 30/11/2020Америабанк успешно разместил первые «зеленые» облигацииАмериабанк выпустил «зеленые» облигации в евро на сумму, эквивалентную 50 миллионам долларов США, что стало важной вехой на местном финансовом рынке как первый в истории проект по выпуску «зеленых»...
19:36 27/11/2020Пашинян о новом министре экономики: Керобян критиковал правительство за недостаточное внимание к бизнесуПремьер-министр Армении Никол Пашинян представил аппарату министерства экономики новоназначенного министра Ваана Керобяна.
13:02 27/11/2020Экономист: Под угрозой деятельность четвертого крупного налогоплательщика АрменииЭкономист Сурен Парсян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Даже после стольких потерь, по меньшей мере, странно видеть беспечность действующих властей Армении и их беспрерывные попытки...
11:02 27/11/2020ЮКЖД завершила поставки крупногабаритных грузов для строительства Ереванской ТЭСКомпания «Южно-Кавказская железная дорога» осуществила перевозку железнодорожным транспортом крупногабаритного груза для реализации программы строительства ТЭС в Ереване.
19:46 26/11/2020Основатель Menu.am Ваан Керобян назначен министром экономики АрменииПрезидент Армении Армен Саркисян, принимая за основу предложение премьер-министра РА Никола Пашиняна, подписал указ об освобождении Тиграна Хачатряна от должности министра экономики РА.
13:35 26/11/2020Котировки нефти продолжают расти в четвергКотировки нефти, обновившие максимумы с марта по итогам торгов в среду, продолжают расти в четверг. Как передает Интерфакс, их росту способствует ослабление доллара США, а также неожиданное снижение...
15:00 25/11/2020Цены на нефть продолжают повышаться в средуЦены на нефть продолжают повышаться в среду после достижения максимальных отметок с начала марта по итогам предыдущих торгов.
11:34 25/11/2020Турецкая национальная валюта – лира – ставит все новые рекорды паденияТурецкая национальная валюта – лира, несмотря на все усилия властей, ставит все новые рекорды падения.
20:01 24/11/2020Cтоимость нефти марки Brent превысила 47 долларов за баррель – впервые с 6 мартаCтоимость нефти марки Brent превысила 47 долларов за баррель впервые с 6 марта. Информацию передает РИА Новости со ссылкой на данные торгов. Рост мировых цен на сырье заметно ускорился с открытием...
15:55 24/11/2020От капитуляции до вопросов продовольственной безопасности и до роста цен на хлебПосле подписанного 10 ноября лидерами Армении, России и Азербайджана соглашения о «капитуляции», Республика Армения столкнется с серьезной проблемой продовольственной безопасности, особенно в вопросе...
09:58 24/11/2020Fitch отозвало рейтинги города ЕреванFitch Ratings отозвало долгосрочные рейтинги дефолта эмитента («РДЭ») города Еревана, Армения, в иностранной и национальной валюте «В+», поскольку эмитент принял решение прекратить участвовать в...
09:54 24/11/2020Илон Маск стал богаче Билла Гейтса: рейтинг миллиардеров по версии BloombergОснователь космической компании SpaceX и генеральный директор Tesla Илон Маск поднялся на вторую строчку в рейтинге самых богатых людей планеты по версии Bloomberg.
20:55 23/11/2020Число иностранных туристов в Турции за 10 месяцев сократилось на 72,5%Число иностранных туристов в Турции сократилось на 72,5 процента в годовом исчислении за первые 10 месяцев 2020 года из-за коронавируса, сообщает "Синьхуа" со ссылкой на министерство культуры и...
11:37 23/11/2020Нефть продолжает дорожать в понедельникНефть продолжает дорожать в понедельник на ожиданиях, что появление вакцин от COVID-19 позволит взять под контроль пандемию.
10:17 16/11/2020Котировки нефти повышаются в понедельникКотировки нефти повышаются в понедельник после роста более чем на 8% по итогам минувшей недели, пишет Интерфакс.
19:40 14/11/2020Совещание в правительстве Армении: Обсуждены работы по запуску института конфискации незаконно нажитого имуществаПрошло более двух месяцев с тех пор, как в Армении де-юре была введена в действие система и законодательство о конфискации незаконно нажитого имущества.
12:20 09/11/2020Министр финансов Турции подал в отставку«Я принял решение после пяти лет работы не продолжать деятельность в качестве министра в связи с причинами, связанными со здоровьем», – написал Албайрак на своей странице в Instagram.