18:00 09/02/2026Իմ նախընտրական բուկլետին, իմ նկարին նայելով սեռшկшն բնույթի հայհոյանքներ են տեղացել. Արամ Սարգսյանի կուսակից«Հանրապետություն» կուսակցության անդամ, Վաղարշապատի քաղաքապետի ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու Հարություն Մկրտչյանը չի հիշում, թե ինչպես է հրավիրվել քննչական մարմին։ Նա ասաց՝ ծանուցում չի...
17:47 09/02/2026Բաքուն հայ գերիների մի մասին ժամանակ առ ժամանակ կվերադարձնի, բայց ոչ բոլորին. Արա Ղազարյան«Ցանկացած քաղաքական պայմանավորվածության հիմքում իրավական չափանիշներն են, ստանդարտներն են, դրանք միշտ էլ եղել են»,- նախագահական նստավայրի մոտ ակցիայի ժամանակ լրագրողներին ասաց իրավաբան, միջազգային...
17:23 09/02/2026Նարեկ Սամսոնյանը վիրահատվել է«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը վիրահատվել է։ «Իրազեկում եմ հանրությանը, որ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանն այսօր ենթարկվել է վիրահատության։ Այն անցել է բարեհաջող։...
16:45 09/02/2026Հարգելի դատարան, նա չի պատկերացնում՝ ինչի՞ մասին է խոսքը. Արամ Սարգսյանի կուսակցի հայտարարությունը զարմացրեց Կաթողիկոսի եղբոր գործով դատավորին ու դատախազինԱրմավիրի մարզի քրեական վերքննիչ դատարանում դատավոր Գևորգ Մանուկյանի գլխավորությամբ մեկնարկեց Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի եղբոր և եղբորորդու՝ Համբարձում ու Գևորգ Ներսիսյանների գործով դատական նիստը։...
15:55 09/02/2026Քաղաքապետարանը մերժել է վարորդի փոխհատուցման պահանջը. ո՞վ է պատասխանատու մերկասառույցի պատճառով տեղի ունեցած վթարի համարԵրևանի քաղաքապետարանը պաշտոնապես մերժել է քաղաքացի Արնոլդ Հովասափյանի դիմումը, որով վերջինս պահանջում էր փոխհատուցել Ծիծեռնակաբերդի խճուղում տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով պատճառված նյութական...
14:36 09/02/2026Վենսի աշխատակազմը հաստատել է Բագրատ Սրբազանի նամակի ստացումը և հայտնել իր շնորհակալությունը. CSIԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսն այսօր գտնվում է Հայաստանում և շուտով կայցելի Ադրբեջան։ «Անցյալ շաբաթ CSI-ին հաջողվեց բանտում այցելել Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին և նրա կողմից ստորագրված նամակ...
14:33 09/02/2026Ծնողներն ինչքա՞ն պետք է սպասեն. Անհետ կորածների հարազատներն ԱԺ-ում սպասում են Ալեն Սիմոնյանին ուղղված դիմումի պատասխանին44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ծնողներն ու հարազատներն այսօր ԱԺ դիմաց էինք պահանջելով անցած տարվա դեկտեմբերի 25-ին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին ներկայացրած նամակի պատասխանը։ Նրանք...
13:48 09/02/2026Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի քաղաքապետարանը չի նկատում, որ պատուհանները անօրինական կերպով բացել են. Չախոյան«Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի քաղաքապետարանը չի նկատում, որ պատուհանները անօրինական կերպով բացել են և ժամանակավորապես ծածկվել են տախտակներով, սակայն...
13:01 09/02/2026Եթե վաղը դատարանում Արման Սարոյանը պարտվի, ո՞վ է պատասխան տալու ֆինանսական կորուստների համար. Ա. Զոհրաբյան«Դատարանն անհարկի միջամտել է եկեղեցու ներքին կյանքին, որի իրավունքը չունի։ Դրա մասին հստակ կանոններ սահմանել է ոչ միայն Հայաստանի ներպետական օրենսդրությունը, այնպես էլ եվրոպական, միջազգային ստանդաչտ...
12:12 09/02/2026Պանդորայի արկղը դուք եք բացել, պատմական սխալ եք թույլ տվել. Արա Զոհրաբյանը՝ դատավորինԱրմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվում է Արման Սարոյանի՝ (Մասյացոտնի նախկին առաջնորդ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյան) ընդդեմ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հայցը
11:56 09/02/2026Իրանում ձերբակալությունների հերթը հասավ բարեփոխականներինԻրանում ձերբակալել են «Բարեփոխումների ճակատ»-ի առաջնորդ Ազար Մանսուրիին և «ճակատի» ևս երեք անդամի: Թելագրամի «Իրանն այսօր» ալիքի փոխանցմամբ, նրանք մեղադրվում են երկրի ներքին մթնոլորտը սրելու, ազգային...
23:06 08/02/2026Ի դեպ, կալանավորված պրոֆեսորի որդին՝ Արմեն Մարկոսյանը ՔՊ-ի սրտի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի օգնականն է. Աշոտ ՄարկոսյանԹույլ կառավարումը բերում է ռեպրեսիաներ
19:13 08/02/2026ֆիզկուլտուրայի դահլիճում 11-ամյա 3 երեխաները հրել և վայր են գցել իրենց համադասարանցուն՝ պատճառելով ուսահոդի գլխիկի կոտրվածքԴեպքի փաստով ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել,
17:25 08/02/2026Կրшկոցներ՝ Վայոց ձորի մարզումԴեպքի փաստով ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչություն
14:37 08/02/2026Սա բացահայտ Երևանի բյուջեի ոչ արդյունավետ կառավարման և կոռուպցիոն դրսևորում է. Արթուր ՉախոյանՀանրային գործիչ Արթուր Չախոյանը գրում է. «Ձախ նկարում պատկերված է բժշկական հալսարանի մոտի գետնացումը, որը նորոգվում է Երևանի քաղաքապետարանի բյուջեով, ոչ թե վարձակալողի կողմից։ Աջ նկարում պատկերված է...
12:21 08/02/2026Հայտնի է դարձել ՌԴ ՊՆ գեներալի վրա կրակած տղամարդու անունը և, թե երբ է նա ժամանել ՄոսկվաՏղամարդը ձերբակալվել է Դուբայում և հետագայում հանձնվել Ռուսաստանի իրավապահ մարմիններին
09:49 08/02/2026Արտառոց դեպք․ «Artashatjan» էջում բնակարանի հայտարարությունը ընտանիքի համար ավարտվել է 15 հազար դոլարի վնասովԲադալյանը կապ է հաստատել Արման Վլասյանի հետ, ով, ըստ նրա, պահանջել է կարճ ժամանակում ազատել բնակարանը
22:23 07/02/2026Պայմանագրային զինծառայողի մաhվшն դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթՊայմանագրային զինծառայող Դավիթ Արմենի Մանուկյանի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Քննչական կոմիտեի հաղորդմամբ, կատարվում է նախաքննություն՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:...
15:35 07/02/2026Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հայտարարությունը՝ առաջիկա ԱԺ ընտրությունների մասինՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ՀՀ Ազգային ժողովի հերթական ընտրություն նշանակելու մասին ՀՀ նախագահի թիվ ՆՀ-21-Ն հրամանագիրն ուժի մեջ է մտել 2026 թվականի փետրվարի 7-ին։ «ՀՀ քրեական...
12:39 07/02/2026«Կոմիտաս պարկի» շենքերում գազամատակարարում չկա, կոյուղատարը ցրտից պայթել է ու լցվել նոր վերանորոգած բնակարան. Բնակիչները դուրս են եկել բողոքիԵրևանի Գրիբոյեդովի փողոցում տեղակայված «Կոմիտաս պարկի» բազմաթիվ բնակիչներ այսօր շենքի բակում դուրս են եկել բողոքի՝ բարձրաձայնելու առկա խնդիրները, պահանջելու լուծումներ պատասխանատու մարմիններից։...

11:30 09/09/2023Pro-Russian blogger, reporter freed in ArmeniaPro-Russian blogger Mika Badalyan and Sputnik Armenia columnist Ashot Gevorgyan have been released one day after their arrest, lawyers Erik Aleksanyan and Lianna Grigoryan report.
16:33 08/09/2023NSS warns against attempts to destabilize situation in ArtsakhThe National Security Service (NSS) of Artsakh (Nagorno-Karabakh) warns against attempts to cause turmoil in the country amid mounting tensions in the run-up to the election of Artsakh’s new...
12:00 08/09/2023Fallen soldier's father arrested in YerevanGarik Galeyan, whose son Mkhitar was killed in the 2020 Artsakh war, has been arrested in Yerevan, Armenian Investigative Committee spokesman Gor Abrahamyan confirmed to Panorama.am on Friday.
11:25 07/09/2023Former ICC prosecutor urges immediate action to stop genocide in ArtsakhLuis Moreno Ocampo, a former prosecutor of the International Criminal Court, urged the U.S. to take immediate steps to stop Azerbaijan's ongoing genocide against Artsakh's (Nagorno-Karabakh) Armenian...
11:57 06/09/2023Fake eco-activist now poses as Azerbaijan Red Crescent Society memberArtsakh’s former ombudsman and state minister, Artak Beglaryan, has exposed a fake Azerbaijani eco-activist who is now posing as a member of the Azerbaijan Red Crescent Society.
16:56 05/09/2023Long traffic jams hit YerevanPhotos and videos of long traffic jams in Yerevan's Avan and Nor-Nork districts have been circulating on social media since Tuesday morning.
16:05 04/09/202329 women killed in Turkey in August, report findsThe Platform We Will Stop Femicide (KCDP) published its report on femicides for the month of August.
15:56 01/09/2023ICRC officials visit Artsakh students arrested by AzerbaijanRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have visited the three Artsakh students held by Baku, Zara Amatuni, the ICRC spokesperson in Yerevan, told Panorama.am on Friday.
16:34 30/08/2023Court refuses to freeze Armen Ashotyan's assetsThe Anti-Corruption Court in Yerevan has rejected a bid to freeze the assets of jailed opposition politician Armen Ashotyan, his lawyer Tigran Atanesyan said on Wednesday.
15:06 30/08/2023Armenia seeks ECHR interim measure against Baku over kidnapped Artsakh civilliansArmenia has requested the European Court of Human Rights (ECHR) to indicate an interim measure against Azerbaijan to protect the rights of three kidnapped Artsakh civilians, the Office of Armenia’s...
12:32 30/08/2023Yerevan court refuses to release ex-defense chiefThe Anti-Corruption Court in Yerevan has rejected a bid for the pretrial release of Armenia’s former Defense Minister David Tonoyan, the judicial authorities reported on Wednesday.
13:40 29/08/2023Trial date for Trump federal charges setDonald Trump will stand trial in March 2024 for trying to overturn his 2020 presidential election defeat, one day before Republican voters in more than a dozen U.S.
17:03 28/08/2023Armenian ombudsperson slams kidnapping of Artsakh student by AzerbaijanAfter receiving information about the abduction by Azerbaijan of a 22-year-old student who was being transported from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia accompanied by Russian peacekeepers from...
16:05 28/08/2023Azerbaijan reveals details about kidnapped Artsakh residentsAzerbaijani forces on Monday kidnapped three Artsakh Armenians at the illegal Azeri checkpoint installed on the Lachin Corridor, Artsakh’s sole land link with Armenia.
15:30 28/08/2023CoE's Mijatović calls for restoring free movement along Lachin Corridor“I remain seriously concerned about the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh and the human rights of its population following the blocking of the road running through the Lachin Corridor since...
13:58 28/08/2023Artsakh president's residence attackedAn attack targeting the presidential palace in Artsakh was reported last night. In a statement on Monday, the police said two drunk men fired shots at the president's residence and its security...
11:26 25/08/2023Lawyers deplore decision to place Sergey Smbatyan under house arrestThe lawyers of conductor Sergey Smbatyan have condemned the Yerevan appellate court’s decision to place him under house arrest, saying it will be challenged in a higher court.
13:35 22/08/2023Child killed in shooting in southern FranceA 10-year-old boy was killed during a shootout between four gunmen in southern France on Monday night, The Local reported.