18:00 09/02/2026Իմ նախընտրական բուկլետին, իմ նկարին նայելով սեռшկшն բնույթի հայհոյանքներ են տեղացել. Արամ Սարգսյանի կուսակից«Հանրապետություն» կուսակցության անդամ, Վաղարշապատի քաղաքապետի ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու Հարություն Մկրտչյանը չի հիշում, թե ինչպես է հրավիրվել քննչական մարմին։ Նա ասաց՝ ծանուցում չի...
17:47 09/02/2026Բաքուն հայ գերիների մի մասին ժամանակ առ ժամանակ կվերադարձնի, բայց ոչ բոլորին. Արա Ղազարյան«Ցանկացած քաղաքական պայմանավորվածության հիմքում իրավական չափանիշներն են, ստանդարտներն են, դրանք միշտ էլ եղել են»,- նախագահական նստավայրի մոտ ակցիայի ժամանակ լրագրողներին ասաց իրավաբան, միջազգային...
17:23 09/02/2026Նարեկ Սամսոնյանը վիրահատվել է«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը վիրահատվել է։ «Իրազեկում եմ հանրությանը, որ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանն այսօր ենթարկվել է վիրահատության։ Այն անցել է բարեհաջող։...
16:45 09/02/2026Հարգելի դատարան, նա չի պատկերացնում՝ ինչի՞ մասին է խոսքը. Արամ Սարգսյանի կուսակցի հայտարարությունը զարմացրեց Կաթողիկոսի եղբոր գործով դատավորին ու դատախազինԱրմավիրի մարզի քրեական վերքննիչ դատարանում դատավոր Գևորգ Մանուկյանի գլխավորությամբ մեկնարկեց Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի եղբոր և եղբորորդու՝ Համբարձում ու Գևորգ Ներսիսյանների գործով դատական նիստը։...
15:55 09/02/2026Քաղաքապետարանը մերժել է վարորդի փոխհատուցման պահանջը. ո՞վ է պատասխանատու մերկասառույցի պատճառով տեղի ունեցած վթարի համարԵրևանի քաղաքապետարանը պաշտոնապես մերժել է քաղաքացի Արնոլդ Հովասափյանի դիմումը, որով վերջինս պահանջում էր փոխհատուցել Ծիծեռնակաբերդի խճուղում տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով պատճառված նյութական...
14:36 09/02/2026Վենսի աշխատակազմը հաստատել է Բագրատ Սրբազանի նամակի ստացումը և հայտնել իր շնորհակալությունը. CSIԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսն այսօր գտնվում է Հայաստանում և շուտով կայցելի Ադրբեջան։ «Անցյալ շաբաթ CSI-ին հաջողվեց բանտում այցելել Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին և նրա կողմից ստորագրված նամակ...
14:33 09/02/2026Ծնողներն ինչքա՞ն պետք է սպասեն. Անհետ կորածների հարազատներն ԱԺ-ում սպասում են Ալեն Սիմոնյանին ուղղված դիմումի պատասխանին44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ծնողներն ու հարազատներն այսօր ԱԺ դիմաց էինք պահանջելով անցած տարվա դեկտեմբերի 25-ին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին ներկայացրած նամակի պատասխանը։ Նրանք...
13:48 09/02/2026Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի քաղաքապետարանը չի նկատում, որ պատուհանները անօրինական կերպով բացել են. Չախոյան«Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի քաղաքապետարանը չի նկատում, որ պատուհանները անօրինական կերպով բացել են և ժամանակավորապես ծածկվել են տախտակներով, սակայն...
13:01 09/02/2026Եթե վաղը դատարանում Արման Սարոյանը պարտվի, ո՞վ է պատասխան տալու ֆինանսական կորուստների համար. Ա. Զոհրաբյան«Դատարանն անհարկի միջամտել է եկեղեցու ներքին կյանքին, որի իրավունքը չունի։ Դրա մասին հստակ կանոններ սահմանել է ոչ միայն Հայաստանի ներպետական օրենսդրությունը, այնպես էլ եվրոպական, միջազգային ստանդաչտ...
12:12 09/02/2026Պանդորայի արկղը դուք եք բացել, պատմական սխալ եք թույլ տվել. Արա Զոհրաբյանը՝ դատավորինԱրմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվում է Արման Սարոյանի՝ (Մասյացոտնի նախկին առաջնորդ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյան) ընդդեմ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հայցը
11:56 09/02/2026Իրանում ձերբակալությունների հերթը հասավ բարեփոխականներինԻրանում ձերբակալել են «Բարեփոխումների ճակատ»-ի առաջնորդ Ազար Մանսուրիին և «ճակատի» ևս երեք անդամի: Թելագրամի «Իրանն այսօր» ալիքի փոխանցմամբ, նրանք մեղադրվում են երկրի ներքին մթնոլորտը սրելու, ազգային...
23:06 08/02/2026Ի դեպ, կալանավորված պրոֆեսորի որդին՝ Արմեն Մարկոսյանը ՔՊ-ի սրտի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի օգնականն է. Աշոտ ՄարկոսյանԹույլ կառավարումը բերում է ռեպրեսիաներ
19:13 08/02/2026ֆիզկուլտուրայի դահլիճում 11-ամյա 3 երեխաները հրել և վայր են գցել իրենց համադասարանցուն՝ պատճառելով ուսահոդի գլխիկի կոտրվածքԴեպքի փաստով ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել,
17:25 08/02/2026Կրшկոցներ՝ Վայոց ձորի մարզումԴեպքի փաստով ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչություն
14:37 08/02/2026Սա բացահայտ Երևանի բյուջեի ոչ արդյունավետ կառավարման և կոռուպցիոն դրսևորում է. Արթուր ՉախոյանՀանրային գործիչ Արթուր Չախոյանը գրում է. «Ձախ նկարում պատկերված է բժշկական հալսարանի մոտի գետնացումը, որը նորոգվում է Երևանի քաղաքապետարանի բյուջեով, ոչ թե վարձակալողի կողմից։ Աջ նկարում պատկերված է...
12:21 08/02/2026Հայտնի է դարձել ՌԴ ՊՆ գեներալի վրա կրակած տղամարդու անունը և, թե երբ է նա ժամանել ՄոսկվաՏղամարդը ձերբակալվել է Դուբայում և հետագայում հանձնվել Ռուսաստանի իրավապահ մարմիններին
09:49 08/02/2026Արտառոց դեպք․ «Artashatjan» էջում բնակարանի հայտարարությունը ընտանիքի համար ավարտվել է 15 հազար դոլարի վնասովԲադալյանը կապ է հաստատել Արման Վլասյանի հետ, ով, ըստ նրա, պահանջել է կարճ ժամանակում ազատել բնակարանը
22:23 07/02/2026Պայմանագրային զինծառայողի մաhվшն դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթՊայմանագրային զինծառայող Դավիթ Արմենի Մանուկյանի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Քննչական կոմիտեի հաղորդմամբ, կատարվում է նախաքննություն՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:...
15:35 07/02/2026Հակակոռուպցիոն կոմիտեի հայտարարությունը՝ առաջիկա ԱԺ ընտրությունների մասինՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ՀՀ Ազգային ժողովի հերթական ընտրություն նշանակելու մասին ՀՀ նախագահի թիվ ՆՀ-21-Ն հրամանագիրն ուժի մեջ է մտել 2026 թվականի փետրվարի 7-ին։ «ՀՀ քրեական...
12:39 07/02/2026«Կոմիտաս պարկի» շենքերում գազամատակարարում չկա, կոյուղատարը ցրտից պայթել է ու լցվել նոր վերանորոգած բնակարան. Բնակիչները դուրս են եկել բողոքիԵրևանի Գրիբոյեդովի փողոցում տեղակայված «Կոմիտաս պարկի» բազմաթիվ բնակիչներ այսօր շենքի բակում դուրս են եկել բողոքի՝ բարձրաձայնելու առկա խնդիրները, պահանջելու լուծումներ պատասխանատու մարմիններից։...

15:54 27/07/2024Участник трагического ДТП в Шираке, в котором погибли молодые супруги и их 7-летний сын, скрылся в ГрузииНакануне, 26 июля, участник трагического ДТП в Лоийской области – водитель автомобиля марки «BMW X3», 41-летний житель Ширакской области Армении Армен Тоноян – по пути в медцентр «Гюмри» скрылся,...
15:43 27/07/2024В Киргизии задержан подозреваемый в подготовке теракта в одной из стран СНГВ Кыргызстане задержан член международной террористической организации (МТО), заявил ГКНБ. Некий Н. Р. подозревается в подготовке к организации теракта в одной из стран СНГ в составе подпольной...
17:47 26/07/2024В порту Барселоны изъяли рекордные 4 тонны кокаина: его спрятали среди мешков с рисомГражданская гвардия Испании пресекла деятельность международной преступной группировки, которая занималась ввозом крупных партий кокаина через порт Барселоны и другие европейские гавани.
14:50 26/07/2024Погибшие в ДТП в Шираке – молодая семья и их 7-летний сынПогибшие сегодня, 26 июля, в ДТП на трассе Гюмри-Ванадзор – молодая семья и их 7-летний ребенок. Oragir.News стало известно, что семья проживала в городе Гюмри, в квартале Муш-2. «Они были из общины...
12:48 26/07/2024Движение поездов во Франции нарушено из-за поджогов в день открытия ОлимпиадыУмышленные поджоги нарушили движение французских высокоскоростных поездов TGV в день открытия Олимпийских игр, сообщил телеканал BFMTV со ссылкой на коммюнике Национальной компании железных дорог...
12:45 26/07/2024Трагическое ДТП в Шираке: среди погибших – ребенокВ национальный центр кризисного управления 26 июля, в 01:38, поступил сигнал о том, что на трассе Гюмри-Ванадзор произошло ДТП, столкнулись 2 автомобиля, есть пострадавшие.
15:36 25/07/2024«Жизнь меняется»: Аванесян – о своем приказе по разрешению применения гранат «Заря 3»«Жизнь меняется, возникают определенные ситуации и необходимость во внесении изменений в правовые акты», – сказала на брифинге у здания правительства Армении министр здравоохранения Анаит Аванесян.
14:29 25/07/2024Мэр арцахского Мартакерта Миша Гюрджян освобожден из-под домашнего арестаМэр города Мартакерт Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Миша Гюрджян освобожден из-под домашнего ареста, сообщил адвокат Арсен Бабаян на своей странице в Facebook.
15:26 24/07/2024Народный артист Азербайджана бросил 10-килограммовый топор в охранника, попал в работницу больницыНародный артист Азербайджана Агададаш Агаев бросил топор весом примерно 10 килограмм в охранника больницы, но промахнулся и попал в ногу работницы клиники.
17:52 23/07/2024Герасим Варданян: «Пока Арцах оккупирован, я молчать не стану»Первое судебное заседание по делу члена Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Герасима Варданяна было перенесено на 6 августа.
15:49 23/07/2024Уголовное дело против второго президента Армении Кочаряна может быть возобновлено: КС переквалифицировал статьюУголовное дело в отношении экс-президента Армении Роберта Кочаряна и других может быть возобновлено.
12:26 23/07/2024Арман Татоян: Защита и безопасность жителей приграничных населенных пунктов Армении возможны только в одном случаеВооруженные силы Азербайджана находятся по соседству с приграничными селами Армении, а в некоторых участках – на территории самой Армении, бьет тревогу глава Центра права и справедливости – Фонда...
11:41 23/07/2024Агвана Овсепяна и членов его семьи пригласили в Генпрокуратуру АрменииБывший генеральный прокурор Агван Овсепян и члены его семьи были приглашены в Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры для ознакомления с материалами...
12:33 22/07/2024Удерживаемых в плену в Азербайджане руководителей Арцаха посетили представители МКККВ июле сотрудники МККК вновь посетили удерживаемых в плену в Азербайджане бывших и действующих представителей военно- политического руководства Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
16:55 20/07/2024Начальника полиции Гарни избили, а начальника полиции Абовяна протащили 20 метров на машине – Armlur.amArmlur.am стало известно об инциденте, который произошел 2 дня назад в Котайкской области Армении. Правоохранители получили сообщение о драке во время торжества в Чаренцаване. В результате...
13:06 20/07/2024Стрельба в здании Полиции в Армении: Следственный комитет представил подробностиСледственный комитет Армении представил подробности стрельбы в отделе Полиции Котайка, в результате которой пострадали 3 человека.
11:48 20/07/2024Иностранный гражданин открыл стрельбу в здании полиции в Котайке, есть пострадавшиеСегодня, 20 июля, около 00:50, в Котайкский отдел Полиции МВД Армении был приглашен иностранный гражданин.
14:17 19/07/2024По факту крушения самолета в Котайке возбуждено делоПо факту крушения тренировочного самолета Як-52 недалеко от Егварда в Котайкской области Армении возбуждено уголовное дело.
13:34 17/07/2024За сутки в Армении зарегистрировано 15 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 16 по 17 июля сотрудниками различных подразделений Полиции МВД Армении раскрыто 105 случаев преступлений.
17:51 16/07/2024Мэр Степанакерта Давид Саркисян на свободеМэр Степанакерта Давид Саркисян находится на свободе, сообщает арцахский адвокат Роман Ерицян. «Апелляционный суд РА удовлетворил апелляционную жалобу стороны защиты на решение о содержании мэра...