12:01 07/02/2026Խայտառակ դեպք Արարատի մարզում. 47-ամյա տղամարդը հարկադրաբար մեքենայում սեռական հարաբերություն է ունեցել 14-ամյա աղջկա հետՓետրվարի 2-ին արտառոց ու խայտառակ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արտաշատի բաժնում օպերատիվ...
11:40 07/02/2026Հրավիրվել է դատավորների ընդհանուր ժողովՎճռաբեկ դատարանի նախագահի հրամանով՝ հրավիրվել է ՀՀ դատավորների ընդհանուր ժողով։ Ժողովը կանցկացվի փետրվարի 20-ին՝ ժամը 16։00-ին։ Թե ինչ օրակարգով է ժողովը հրավիրվել՝ դեռևս հայտնի չէ։
10:15 07/02/2026Հայաստանում ավելացել են uպшնություններն ու uպшնության փորձերըԱնցած տարվա 11 ամիսներին Հայաստանում գրանցվել է 39 986 հանցագործություն։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, ոչ մեծ ծանրության 18 495 հանցագործություն է գրանցվել, միջին ծանրության՝ 13...
09:40 07/02/2026Սուրենյանց. Երբ հանրությունը սկսում է ուրախանալ ոչ թե ազատության, այլ կալանքի ձևի փոփոխության համար, գործ ունենք նորմալության վտանգավոր ընկալման հետ«Նույնիսկ մեկ տարի առաջ անհնար էր պատկերացնել, որ Հայ Առաքելական Եկեղեցու երևելի սրբազանների դեմ կարող են նախաձեռնվել շինծու քրեական հետապնդումներ՝ պետական ապարատի ամբողջ ծանրությամբ։ Դա այն...
23:09 06/02/2026Ֆրանսիայի գեղեցկության սրահներից մեկում նռնակի պայթյունի հետևանքով վեց մարդ է վիրավորվելՀանցագործների կողմից պայթեցված պայթուցիկ սարքը նախատեսված չէր մարդկանց սպանելու, այլ վախեցնելու համար
21:54 06/02/2026Փրկարարները, ոստիկաններն ու պարեկները փրկել են 24-ամյա աղջկա կյանքըԴեպքի փաստով ոստիկանության Արթիկի բաժնում փաստաթղթեր են նախապատրաստվում
21:03 06/02/2026Կոնցլագերի վերածվող Հայաստանում կասկածից վեր է, որ էլեկտրոնային բրասլետների միջոցով իրականացվում է նաև ապօրինի գաղտնալսում. Արմեն ԱշոտյանՏնային կալանքը օգտագործվում է որպես որոշ ապօրինի գործերով գոլորշին մասնակի թողնելու միջոց
18:21 06/02/2026ՔԿ-ն հորդորում է «WhatsApp»-ում կեղծ օգտահաշիվներից հաղորդագրություններ կամ զանգեր ստանալու դեպքում դիմել իրավապահ մարմիններինՀՀ քննչական կոմիտեն հորդորում է «WhatsApp»-ում կեղծ օգտահաշիվներից հաղորդագրություններ կամ զանգեր ստանալու դեպքում դիմել իրավապահ մարմիններին: «ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության...
17:13 06/02/2026Այս փոքր դրական քայլը պետք չէ դիտել ո՛չ որպես բարի կամքի դրսևորում և ո՛չ էլ, առավել ևս, որպես մեր Մայր Եկեղեցու դեմ հալածանքի մեղմացման նշան. ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Բովանդակ դառնության մեջ՝ մի կաթիլ մեղր։ Միքայել Սրբազանի բանտային կալանքը փոխարինվեց տնայինի։ Կարծում եմ՝ հակահայ իշխանությունը «հաշվարկել է», որ բարձր...
16:50 06/02/2026Վճարային տերմինալներ հափշտակած անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդումՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի մայիսի 19-ին Գ.Մ.-ն և Մ.Ա.-ն բժշկական կենտրոնում կեղծ ահազանգ են...
16:39 06/02/2026Հույս ունեմ, որ Սրբազանին թույլ կտան մասնակցել պատարագի. Մարինե Ֆարմանյան«Կարծում եմ, որ ՄԻԵԴ-ն արդեն ստացել է Միքայել Սրբազանի դիմումը»,-դատական նիտի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Միքայել Սրբազանի պաշտպան Արա Զոհրաբյանը։ Նրա խոսքով, դիմումը քննարկվելու է...
16:26 06/02/2026Միքայել Սրբազանին դատարանը թույլ չտվեց կիրակի օրերը եկեղեցում մասնակցել պատարագիՄիքայել Սրբազանի պաշտպան Արա Զոհրաբյանը Վերաքննիչ քրեական դատարանին միջնորդություն ներկայացրեց՝ խնդրելով Սրբազանին թույլ տալ կիրակի ու եկեղեցական տոն օրերին Գյումրու Սուրբ Առաջնորդանիստ եկեղեցում...
15:56 06/02/2026Ծափահարություններ ու բացականչություններ դատարանի դահլիճում. Միքայել Սրբազանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրվեց տնային կալանքըՎերաքննիչ քրեական դատարանը քիչ առաջ բավարարեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ կալանքը փոփոխելու վերաբերյալ։ Դատավորը հայտարարեց, որ Սրբազանի նկատմամբ կկիրառվի տնային կալանք,...
15:55 06/02/2026Պաշտպանության նախարարի հրամանն է փոփոխվել և փոխվել ծառայության բնույթը. Պապիկյանը՝ գնդերեցների ինստիտուտը վերացնելու մասինՊաշտպանության նախարարի հրամանն է փոփոխվել և փոխվել ծառայության բնույթը. Պապիկյանը՝ գնդրեցների ինստիտուտը վերացնելու մասին
15:41 06/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ...
15:02 06/02/2026Ողբերգական ու առեղծվածային դեպք՝ Երևանում. տներից մեկի բակում հայտնաբերվել է 15-ամյա տղայի մարմինԵրեկ՝ փետրվարի 5-ին ողբերգական ու առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Այդ օրը՝ ժամը 00:40-ին, Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Շենգավիթի...
14:14 06/02/2026Ակնհայտ է, որ Արման Սարոյանի գործողություններով խոչընդոտվում է Հայ Առաքելական սուրբ եկեղեցու գորւծունեությունը. Արա ԶոհրաբյանՀարկադիր կատարողն իրեն դրել է Ամենյան Հայոց Կաթողիկոսի տեղը
13:58 06/02/2026Միքայել Սրբազանը գանգատ է ներկայացրել ՄԻԵԴՄիքայել Սրբազանը փաստաբանների միջոցով գանգատ է ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանին՝ Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայով երաշխավորված իր իրավունքների խախտման փաստերով:...
12:42 06/02/2026Ռուբեն Վարդանյանի որդին Ջեյ Դի Վենսի այցին ընդառաջ ԱՄՆ-ին կոչ է անում միջոցներ ձեռնարկել ազատելու քրիստոնյա հայ գերիներին. Catholic VoteԱմերիկայի կաթոլիկական պաշտպանության կազմակերպությունը՝ Catholic Vote-ն անդրադարձել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի Հայաստան և Ադրբեջան առաջիկա այցին և այդ համատեքստում Բաքվում պահվող քրիստոնյա հայ...
12:22 06/02/2026Կառուցապատողների խոր սթրեսը. Ինչո՞ւ են ուշանում նորակառույցներըՆորակառույցների ուշացումների «առյուծի բաժինը»՝ 95 և ավելի տոկոս դեպքերում, պայմանավորված է վարչարարական գործընթացների ոչ արդյունավետությամբ, մինչդեռ կառուցապատողի մեղքը կազմում է ընդամենը 1-2 տոկոս։...

16:00 18/08/2023Former Austrian chancellor charged with giving false testimonyFormer Austrian chancellor Sebastian Kurz has been charged with giving false testimony before parliament, Reuters reported on Friday, citing the Austrian prosecutor's office for economic crimes and...
11:58 18/08/2023Artsakh president meets with militia fighters, MPsPresident of Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Thursday met with a group of militia fighters, the presidential office reported.
11:42 18/08/2023Shots fired at Syunik airport from Azerbaijani territoryAn unidentified man fired shots overnight from the territory of Azerbaijan at an Armenian airport in Kapan, a town in Armenia’s Syunik Province bordering Azerbaijan, the country’s National Security...
16:54 17/08/2023Famous musicians urge Armenian authorities to release Sergey Smbatyan, his fatherA group of renowned Russian musicians have called on the competent Armenian authorities to release conductor Sergey Smbatyan and his father, composer Armen Smbatyan.
16:05 17/08/2023Police react to incident reportedly involving Turkish man in Armenian townAn emergency incident occurred in Ijevan, a town in Armenia's Tavush Province, on Thursday. The Hraparak daily reported that passengers noticed a suspicious man speaking Turkish on the phone in a...
15:05 17/08/2023Tatoyan: Baku TV presents entire territory of Armenia as part of AzerbaijanAn Azerbaijani pro-government TV station has presented the whole Armenian territory as part of Azerbaijan, former Ombudsman Arman Tatoyan, who currently runs the Tatoyan Foundation, said on Thursday,...
14:33 17/08/2023Armenia applies to ECHR over reservist detained by Azerbaijani soldiersArmenia has applied to the European Court of Human Rights (ECHR), requesting an interim measure against Azerbaijani following the capture of an Armenian army reservist on Wednesday, the spokesperson...
11:36 17/08/2023Armenian ombudsperson rejects Azerbaijan's claims about abducted Artsakh residentThe Office of Armenia's Human Rights Defender continuous the collection of information with regards to the unlawful interference with Vagif Khachatryan’s fundamental human rights by Azerbaijan.
14:16 16/08/2023Reservist deserts combat post; search underwayAn Armenian army reservist enrolled in military trainings has deserted his combat position, the Defense Ministry reported on Wednesday, adding search efforts are underway to find him.
12:58 16/08/2023Azeri forces fire at farmer in ArtsakhAzerbaijani troops on Tuesday opened fire on a farmer carrying out agricultural work in Artsakh (Nagorno-Karabakh), the police said.
19:35 15/08/2023A person died from starvation in ArtsakhAccording to the information received by the Human Rights Defender's Office and the research conducted by its Staff, a resident of Stepanakert, K.
14:32 15/08/2023ECHR gets information about Artsakh man kidnapped by AzerbaijanThe European Court of Human Rights (ECHR) has been provided with information about Artsakh resident Rashid Beglaryan, who was kidnapped by Azerbaijan on August 1, PastInfo reported on Tuesday, citing...
13:36 15/08/2023Armenian singers call for Sergey Smbatyan's releaseA group of Armenian musicians and TV hosts have joined a call for the release of famous conductor Sergey Smbatyan.
11:15 15/08/2023Yerevan court extends opposition politician's arrestThe Anti-Corruption Court in Yerevan has extended the pre-trial arrest of opposition politician Armen Ashotyan, his lawyer Tigran Atanesyan said in a social media post.
16:46 14/08/2023Protest in support of Armen Ashotyan held outside Yerevan courtA protest in support of opposition politician Armen Ashotyan was held outside the Anti-Corruption Court in Yerevan on Monday as the court continued heating a motion to extend Ashotyan’s arrest.
22:10 09/08/2023NKR ombudsman: The Human Rights Activists Have Expressed Their Stance; Now It Is the Turn of the Political Decision-Makers in the International ArenaDuring the 8-month blockade of Artsakh by Azerbaijan, thanks to the efforts of various actors of Artsakh, Armenia and the Diaspora, it was possible to give a clear and purposeful assessment of the...
10:17 01/08/2023Musicians and staff of the Armenian State Symphony Orchestra. We hope that sensible decisions will be reachedMusicians and staff of the Armenian State Symphony Orchestra released a statement that said. ՚՚Dear friends, As you may already be aware, widespread public talks have been unfolding around Sergey...
11:00 20/07/2023Humanitarian situation in Artsakh getting worse hour by hourThe humanitarian situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) is deteriorating hour by hour. All shops and groceries are empty. Complete absence of food and basic necessities inflict sufferings on 120,000...
15:46 19/07/2023Missing soldiers’ families block mayor Yerevan roadParents of Armenian soldiers missing in action in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in 2021 blocked Baghramyan Avenue near the Presidential Palace in central Yerevan on Wednesday afternoon, demanding...