12:01 07/02/2026Խայտառակ դեպք Արարատի մարզում. 47-ամյա տղամարդը հարկադրաբար մեքենայում սեռական հարաբերություն է ունեցել 14-ամյա աղջկա հետՓետրվարի 2-ին արտառոց ու խայտառակ դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արտաշատի բաժնում օպերատիվ...
11:40 07/02/2026Հրավիրվել է դատավորների ընդհանուր ժողովՎճռաբեկ դատարանի նախագահի հրամանով՝ հրավիրվել է ՀՀ դատավորների ընդհանուր ժողով։ Ժողովը կանցկացվի փետրվարի 20-ին՝ ժամը 16։00-ին։ Թե ինչ օրակարգով է ժողովը հրավիրվել՝ դեռևս հայտնի չէ։
10:15 07/02/2026Հայաստանում ավելացել են uպшնություններն ու uպшնության փորձերըԱնցած տարվա 11 ամիսներին Հայաստանում գրանցվել է 39 986 հանցագործություն։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, ոչ մեծ ծանրության 18 495 հանցագործություն է գրանցվել, միջին ծանրության՝ 13...
09:40 07/02/2026Սուրենյանց. Երբ հանրությունը սկսում է ուրախանալ ոչ թե ազատության, այլ կալանքի ձևի փոփոխության համար, գործ ունենք նորմալության վտանգավոր ընկալման հետ«Նույնիսկ մեկ տարի առաջ անհնար էր պատկերացնել, որ Հայ Առաքելական Եկեղեցու երևելի սրբազանների դեմ կարող են նախաձեռնվել շինծու քրեական հետապնդումներ՝ պետական ապարատի ամբողջ ծանրությամբ։ Դա այն...
23:09 06/02/2026Ֆրանսիայի գեղեցկության սրահներից մեկում նռնակի պայթյունի հետևանքով վեց մարդ է վիրավորվելՀանցագործների կողմից պայթեցված պայթուցիկ սարքը նախատեսված չէր մարդկանց սպանելու, այլ վախեցնելու համար
21:54 06/02/2026Փրկարարները, ոստիկաններն ու պարեկները փրկել են 24-ամյա աղջկա կյանքըԴեպքի փաստով ոստիկանության Արթիկի բաժնում փաստաթղթեր են նախապատրաստվում
21:03 06/02/2026Կոնցլագերի վերածվող Հայաստանում կասկածից վեր է, որ էլեկտրոնային բրասլետների միջոցով իրականացվում է նաև ապօրինի գաղտնալսում. Արմեն ԱշոտյանՏնային կալանքը օգտագործվում է որպես որոշ ապօրինի գործերով գոլորշին մասնակի թողնելու միջոց
18:21 06/02/2026ՔԿ-ն հորդորում է «WhatsApp»-ում կեղծ օգտահաշիվներից հաղորդագրություններ կամ զանգեր ստանալու դեպքում դիմել իրավապահ մարմիններինՀՀ քննչական կոմիտեն հորդորում է «WhatsApp»-ում կեղծ օգտահաշիվներից հաղորդագրություններ կամ զանգեր ստանալու դեպքում դիմել իրավապահ մարմիններին: «ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության...
17:13 06/02/2026Այս փոքր դրական քայլը պետք չէ դիտել ո՛չ որպես բարի կամքի դրսևորում և ո՛չ էլ, առավել ևս, որպես մեր Մայր Եկեղեցու դեմ հալածանքի մեղմացման նշան. ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է. «Բովանդակ դառնության մեջ՝ մի կաթիլ մեղր։ Միքայել Սրբազանի բանտային կալանքը փոխարինվեց տնայինի։ Կարծում եմ՝ հակահայ իշխանությունը «հաշվարկել է», որ բարձր...
16:50 06/02/2026Վճարային տերմինալներ հափշտակած անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդումՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի մայիսի 19-ին Գ.Մ.-ն և Մ.Ա.-ն բժշկական կենտրոնում կեղծ ահազանգ են...
16:39 06/02/2026Հույս ունեմ, որ Սրբազանին թույլ կտան մասնակցել պատարագի. Մարինե Ֆարմանյան«Կարծում եմ, որ ՄԻԵԴ-ն արդեն ստացել է Միքայել Սրբազանի դիմումը»,-դատական նիտի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Միքայել Սրբազանի պաշտպան Արա Զոհրաբյանը։ Նրա խոսքով, դիմումը քննարկվելու է...
16:26 06/02/2026Միքայել Սրբազանին դատարանը թույլ չտվեց կիրակի օրերը եկեղեցում մասնակցել պատարագիՄիքայել Սրբազանի պաշտպան Արա Զոհրաբյանը Վերաքննիչ քրեական դատարանին միջնորդություն ներկայացրեց՝ խնդրելով Սրբազանին թույլ տալ կիրակի ու եկեղեցական տոն օրերին Գյումրու Սուրբ Առաջնորդանիստ եկեղեցում...
15:56 06/02/2026Ծափահարություններ ու բացականչություններ դատարանի դահլիճում. Միքայել Սրբազանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրվեց տնային կալանքըՎերաքննիչ քրեական դատարանը քիչ առաջ բավարարեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ կալանքը փոփոխելու վերաբերյալ։ Դատավորը հայտարարեց, որ Սրբազանի նկատմամբ կկիրառվի տնային կալանք,...
15:55 06/02/2026Պաշտպանության նախարարի հրամանն է փոփոխվել և փոխվել ծառայության բնույթը. Պապիկյանը՝ գնդերեցների ինստիտուտը վերացնելու մասինՊաշտպանության նախարարի հրամանն է փոփոխվել և փոխվել ծառայության բնույթը. Պապիկյանը՝ գնդրեցների ինստիտուտը վերացնելու մասին
15:41 06/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ...
15:02 06/02/2026Ողբերգական ու առեղծվածային դեպք՝ Երևանում. տներից մեկի բակում հայտնաբերվել է 15-ամյա տղայի մարմինԵրեկ՝ փետրվարի 5-ին ողբերգական ու առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Այդ օրը՝ ժամը 00:40-ին, Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Շենգավիթի...
14:14 06/02/2026Ակնհայտ է, որ Արման Սարոյանի գործողություններով խոչընդոտվում է Հայ Առաքելական սուրբ եկեղեցու գորւծունեությունը. Արա ԶոհրաբյանՀարկադիր կատարողն իրեն դրել է Ամենյան Հայոց Կաթողիկոսի տեղը
13:58 06/02/2026Միքայել Սրբազանը գանգատ է ներկայացրել ՄԻԵԴՄիքայել Սրբազանը փաստաբանների միջոցով գանգատ է ներկայացրել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանին՝ Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայով երաշխավորված իր իրավունքների խախտման փաստերով:...
12:42 06/02/2026Ռուբեն Վարդանյանի որդին Ջեյ Դի Վենսի այցին ընդառաջ ԱՄՆ-ին կոչ է անում միջոցներ ձեռնարկել ազատելու քրիստոնյա հայ գերիներին. Catholic VoteԱմերիկայի կաթոլիկական պաշտպանության կազմակերպությունը՝ Catholic Vote-ն անդրադարձել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի Հայաստան և Ադրբեջան առաջիկա այցին և այդ համատեքստում Բաքվում պահվող քրիստոնյա հայ...
12:22 06/02/2026Կառուցապատողների խոր սթրեսը. Ինչո՞ւ են ուշանում նորակառույցներըՆորակառույցների ուշացումների «առյուծի բաժինը»՝ 95 և ավելի տոկոս դեպքերում, պայմանավորված է վարչարարական գործընթացների ոչ արդյունավետությամբ, մինչդեռ կառուցապատողի մեղքը կազմում է ընդամենը 1-2 տոկոս։...

16:35 16/07/2024Мамикон Асланян: Мои подходы не изменились, я не испугалсяЖурналисты поинтересовались у покинувшего немногим ранее уголовно-исполнительное учреждение «Вардашен» Мамикона Асланяна, набравшего наибольшее количество голосов на муниципальных выборах Ванадзора,...
15:38 16/07/2024Мамикон Асланян: Это полностью процесс политического преследования«Честно говоря, я отстал от происходящих в нашей стране изменений. Когда меня отправляли в уголовно-исполнительное учреждение, у нас была большая страна. Не знаю, что изменилось сейчас, быть может,...
15:17 16/07/2024Мамикон Асланян отпущен на свободуПосле 2 лет и 7 месяцев ареста избранный мэр Ванадзора, политзаключенный Мамикон Асланян вышел из УИУ «Вардашен».
13:57 16/07/2024ВСС Армении прекратил полномочия судьи Анны ДанибекянВысший судебный совет Армении сегодня удовлетворил ходатайство министра юстиции РА Григора Минасяна и прекратил полномочия судьи Анны Данибекян.
17:42 15/07/2024На Севане патрульные поймали гражданина, управлявшего скутером в нетрезвом состоянииВодная патрульная служба с 1 июля на озере Севан перешла на усиленный режим несения службы. Цель – обеспечение безопасного отдыха граждан и охрана общественного порядка. Как сообщает Полиция МВД...
17:29 15/07/20242 года назад в этот день скончался кинопродюсер Армен Григорян2 года назад в этот день, 15 июля 2022 года, в суде общей юрисдикции Еревана во время судебного заседания скончался кинопродюсер Армен Григорян.
15:25 15/07/2024Компания из 2 молодых людей и 2 девушек на «Опеле» устроила стрельбу на мосту Победы в ЕреванеВ ночь на 14 июля, около 2 ночи, патрульные на улице Аргишти в Ереване по подозрению в совершении хулиганства задержали и доставили в центральный отдел полиции двух молодых людей 20 и 23 лет, а также...
12:36 15/07/2024В России артист цирка умер, упав с высоты на асфальт во время представленияАртист цирка умер, упав с высоты во время представления в Ростове-на-Дону, возбуждено уголовное дело, сообщил СУСК России по Ростовской области.
12:54 14/07/2024Покушение на Трампа на предвыборном митинге: подозреваемый убит, один из участников митинга погибБывший президент США Дональд Трамп был ранен во время предвыборного митинга в городе Батлер в Пенсильвании.
16:05 13/07/2024В МВД Армении прокомментировали сведения об избиении гражданина Ирана на КПП на армяно-иранской границеНакануне, 12 июля, иностранный гражданин сообщил в Мегринское управление МВД РА, что 11 июля около 22:15 на стоянке возле погранперехода Мегри у него произошла ссора с сотрудником указанной...
15:45 13/07/2024Экс-замминистра подала в суд на правительство Армении, требуя восстановления в должностиБывший заместитель министра окружающей среды Армении Гаяне Габриелян подала в суд на правительство, требуя восстановить ее в должности и оплатить время вынужденного простоя.
14:47 13/07/2024Болдуин расплакался в суде после закрытия дела об убийстве оператораАлек Болдуин не сядет в тюрьму. Судья неожиданно для всех не стала доводить процесс до обвинительного или оправдательного приговора, а просто закрыла уголовное дело по обвинению актера в...
13:30 13/07/2024«Air Arabia» инициирует арбитражное производство против Армении – NEWS.amПо сведениям NEWS.am, арабская «Интернейшнл Бизнес Кампни», взаимосвязанная с авиакомпанией «Air Arabia», обратилась в Фонд государственных интересов Армении (ANIF), сообщив, что готовится...
15:52 12/07/2024Ара Казарян: Судебными процессами против армян Азербайджан в какой-то степени идет на риск«Мы продолжаем использовать в отношении удерживаемых в Баку наших соотечественников термины пленный, военнопленный.
14:56 12/07/2024Самвел Шахраманян был допрошен в качестве свидетеляАдвокат Роман Ерицян пишет: «Не знаю, почему общественное СМИ говорит об очной ставке президента Арцаха и Саркиса Галстяна, но должен отметить, что в ходе очного допроса Самвел Шахраманян не только...
14:09 12/07/2024Судебный фарс в Баку: 62-летний Рашид Бегларян приговорен к 15 годам лишения свободыВ Сабунчинском районном суде Баку сегодня проходило очередное судилище – в этот раз над 62-летним арцахцем Рашидом Бегларяном по сфабрикованному уголовному делу.
12:06 12/07/2024В Азербайджане проходит постановочный суд над заблудившимся арцахцем Рашидом БегларяномВ Сабунчинском районном суде Азербайджана сегодня проходит судилище над захваченным азербайджанцами в плен и незаконно удерживаемым 62-летним арцахцем Рашидом Бегларяном.
17:32 11/07/2024«Добро пожаловать в ловушку»: Армену Ашотяну продлили арест еще на 3 месяца«Власти обеспокоены тем, что не могут на фоне общественного резонанса укоренить, что это дело не является политическим», – заявил зампредседателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на...
17:15 11/07/2024Призываем Блинкена уделить приоритетное внимание немедленному освобождению армянских заключенных – Free Armenian PrisonersВ то время как дипломаты встречаются в Вашингтоне на армяно-азербайджанские переговоры при посредничестве США, армянские заключённые томятся в азербайджанских тюрьмах.
14:16 11/07/2024СК Армении: По предварительным данным, демобилизованные военные на такси направлялись в сторону Еревана11 июля, около 11:00, на 175-м км дороги Ереван-Мегри, возле населенного пункта Горайк Сюникской области Армении, в ДТП попал гражданский автомобиль марки Mitsubishi Grandis, вследствие чего 2...