14:57 05/02/2026Հայաստանը մարդու իրավունքները թաղելու ռեկորդներ է սահմանել, բայց վայելում է եվրոպական կառույցների ցցուն հովանավորությունը. Նաիրա ԿարապետյանՉկա ազատ մամուլի, ազատ խոսքի ոտնահարման մասին, ինչպիսին էր «Անտիֆեյքի» խայտառակ խուզարկությունը և Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի կալանավորումը
14:06 05/02/2026Հանրային հսկող. Քաղաքական պատվեր կատարող և պետական բյուջեից սնվող ռեսուրսներին հորդորում ենք կեղծ տեղեկություններ չտարածելՃիշտ կլինի` խոսեք ձեր պարգևավճարներից և ստացած գումարներից:
13:44 05/02/2026Եվրոպական արժեքների, մարդու իրավունքների պաշտպանները մանկապղծության, պոռնոգրաֆիայի կղզիներում շաբաշներ են արել. Նաիրա ԶոհրաբյանՉեմ ուզում, որ իրենք իրենց աշխարհաքաղաքական շահերում Հայաստանը որպես տիրամիսու դնեն աշխարհաքաղաքական սեղանին
13:40 05/02/2026Արցախի ղեկավարների դատավարությունը Բաքվում. Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը դատապարտվել են 20 տարվա ազատազրկմանԴավիթ Իշխանյանն ու Դավիթ Բաբայանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկման։
13:21 05/02/2026Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին բռնաճնշման ենթարկելու արդյունքում թիրախավորվում է ողջ մեդիադաշտը, ՀՀ-ում ազատ խոսքը. Դավիթ ՖիդանյանԱրևմտյան կառույցները, որոնք կոչված են պաշտպանել մարդու իրավունքները, ժողովրդավարակն արժեքները, ողջ արժեհամակարգը, այսօր շեղվել են այդ ուղղուց
13:18 05/02/2026Մենք դադարում ենք գյուղից եկած աղքատ բարեկամի պես նայել ձեր խոսքին, ձեր բերաններից դուրս եկած խոսքերը պետք է լինեն ձեր բարոյական սփոփանքը, ոչ թե մեր. Արմեն Աշոտյան«Իր ժողովրդից ճաղերի հետևում թաքնված այս կառույցում հյուրընկալվել է եվրոպական օմբուդմենը՝ Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատարը։ 25 տարի առաջ Հայաստանն անդամակցեց ԵԽ-ին»,-ԱԺ դիմաց տեղի...
12:37 05/02/2026ԷՆ պաշտոնյան կաշառքի դիմաց օգնել է Հնդկաստանից ադամանդի ներմուծման արագացմանըՆրա վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է
11:44 05/02/2026Ինչո՞ւ է Չախոյանը դատախազության շենքի դիմաց եկել ձվերովՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն այս պահին, ձեռքին մի քանի ձվերով լի տուփը պահած, գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց է։ «Ինձ մի քանի օր առաջ անհայտ անձը նամակ է ուղարկել մեսինջերով, ասել են՝...
09:18 05/02/2026Երևանում վարորդի սթափության վիճակը ստուգելու ժամանակ ուղևորը փորձել է կաշառել պարեկներինԿաշառք տալու անմիջականորեն ծագած կասկածի հիմքով նա ձերբակալվել է։
21:46 04/02/2026Համայնքապետի տեղակալը և վարչական ղեկավարը գողացե՞լ են 6 անչափահաս երեխաներիԿինը ոստիկաններին հայտնել է, որ նրանց տեղափոխել են Սյունիքի մարզի երեխայի և ընտանիքի աջակցման կենտրոն
20:09 04/02/2026Նույնիսկ կալանքի դատավորն է նույնը, ինչի մասին է խոսում տիկին Սրբուհի Գալյանը․ ՖարմանյանՄիքայել Սրբազանի գործով որոշումը դատարանը կհրապարակի փետրվարի 6-ին։ Փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանի խոսքով՝ տեխնիկական տեսանկյունից, իհարկե, եղել են դատական պրակտիկայում դեպքեր, երբ դատարանը խորհրդակցել...
19:10 04/02/2026Դատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասինԴատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասին։ Չնայած պաշտպանները հիմնավորեցին միջնորդությունը դատավորի և մեղադրող Վահան...
19:06 04/02/2026Միքայել Սրբազանին նշանակված է ևս մեկ վիրահատություն՝ նոր գանգատներով պայմանավորված«Քանի որ հեռարձակում է դատական նիստը, ես չեմ հրապարակի, հիվանդության առանձին նշումները, որը տրվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի կողմից այսօր՝ 2026 թվականի փետրվարի 4-ին»,- այս մասին Միքայել...
17:06 04/02/2026Դատավորը դատախազի ընկերն է. Միքայել Սրբազանի պաշտպանները բացարկ հայտնեցին Է. ՄանասյանինՎերաքննիչ քրեական դատարանի՝ Միքայել Սրբազանի գործով նախագահող դատավոր Էդգար Մանասյանը դատավարության կողմերին հայտնեց, որ ինքը ընկերական հարաբերություններ ունի մեղադրողներից Հարությունյանի հետ,...
16:50 04/02/2026Պարոն Զոհրաբյան, համեստություն ցուցաբերեք, ես անձի հոգևոր կարգավիճակը ժխտելու խնդիր չունեմ. ԴատավորՎերաքննիչ քրեական դատարանում (դատավորներ՝ Է.Մանասյան, Ն.Հովակիմյան և Վ.Մարգարյան) Միքայել Սրբազանին դիմավորեցին ծափահարություններով։ Ներկաները հետաքրքրվեցին Սրբազանի առողջական վիճակով։ Դատական նիստի...
16:43 04/02/2026Լիլիա Շուշանյանն ու Արամ Վարդևանյանը հանդիպել են կրոնական ազատության պաշտպանության համաշխարհային առաջատարներ Սեմ Բրաունբեքի և Կատրինա Լանթոս Սվետի հետՆրանք ներկայացրել են Հայաստանում Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ իրականացվող ճնշումները, բարձրաձայնել Բաքվում պահվող հայերի և Արցախում մնացած հոգևոր ժառանգության պահպանման հրատապ հարցերը։
15:11 04/02/2026Քրեական ոստիկանները հանցավոր խումբ են բացահայտել. կատարվել են մեծամասշտաբ խուզարկություններ, կան ձերբակալվածներՆԳՆ Քրեական ոստիկանության գլխավոր և Լոռու մարզային վարչությունների ծառայողները համատեղ ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ մի խումբ անձինք ստեղծելով...
14:39 04/02/2026Անդրազգային հանցավոր կազմակերպությունը կատարել է առնվազն 410 մլն դրամի համակարգչային հափշտակություններ և փողերի լվացում. նախաքննությունն ավարտվել է ևս 1 անձի մասովՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների վարչությունում իրականացվում է անդրազգային...
13:33 04/02/2026Եթե ՔԿ-ն այդ ոստիկանին չկալանավորի, ստիպված արձանագրելու ենք, որ ՔԿ-ն նպաստում է այդ հանցատեսակին. Իոաննիսյան«Քրեական ոստիկանության Երևանի վարչությունում (ենթադրաբար այդ ստորաբաժանումում) խոշտանգում իրականացրած ոստիկանի նկատմամբ պետք է ժամ առաջ քրեական վարույթ նախաձեռնվի ու նա պետք է կալանավորվի`...
13:10 04/02/2026Իրականում, քաղբանտարկյալներ գուցե և չկա՞ն. Սրբուհի ԳալյանՅուրաքանչյուր քաղաքացի իր անձնական հետևությունը կարող է անել, բայց դրանք նշանակություն չունեն

16:46 08/07/2023Ombudsperson: Armenian captives exposed to constant risk of torture in AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender Anahit Manasyan on Saturday issued a statement on the conviction of two Armenian servicemen captured by Azerbaijani forces in late May.
15:36 08/07/2023ANIF loses court challenge against PastinfoThe Armenian National Interests Fund (ANIF), a state-owned enterprise, has lost a defamation lawsuit against Pastinfo over its 2022 report, the news outlet said late on Friday.
12:06 08/07/2023Artsakh official reacts to latest ICJ decision on Lachin CorridorThe International Court of Justice (ICJ) has reaffirmed its order on the Lachin Corridor, stating that no modifications are needed at this point, Artsakh presidential advisor Artak Beglaryan said.
17:11 07/07/2023Lawyers seek SJC head's resignationArmenian’s Chamber of Advocates calls a rally outside the building of the Supreme Judicial Council (SJC) in central Yerevan on Monday to demand SJC Chairman Karen Andreasyan’s resignation.
16:46 07/07/2023Twitter threatens legal action over Meta's new appTwitter is considering legal action against Meta over its fast-growing rival app Threads, BBC News reports.
14:05 07/07/2023Lawyers announce three-day protests in YerevanLawyers have announced three-day strikes in Yerevan to protest against police violence. The protests will be held from July 11 to 13, according to a decision approved at a meeting of the Chamber of...
12:46 07/07/2023Kidnapped Armenian soldiers sentenced to over 11 years in prison in AzerbaijanA court in Sumgayit, Azerbaijan, on Friday handed jail terms to two kidnapped Armenian soldiers in a sham trial.
15:12 05/07/2023Sham trial of captured Armenian soldiers continues in AzerbaijanA court in Sumgait, a city in Azerbaijan, on Wednesday continued the sham trial of the two Armenian soldiers captured by Azerbaijani forces in May.
13:36 05/07/2023Former Armenian defense minister to appear before parliament war commissionArmenia’s jailed former Defense Minister David Tonoyan has agreed to testify behind closed doors before a parliament commission probing the 2020 Artsakh war.
13:00 05/07/2023Pashinyan: No innocent person can be convicted or detained unnecessarily todayNikol Pashinyan issued a message on the Constitution Day celebrated in Armenia on July 5. Below is the Armenia premier's full message. "Dear people, dear compatriots, On July 5, we celebrate the...
12:05 05/07/2023Armenian political activist's son releasedDavit Avetisyan, the son of Sasna Tsrer party leader Varuzhan Avetisyan, has been set free, the National Democratic Party which comprises Sasna Tsrer, said on Wednesday.
15:05 04/07/2023Protest against opposition politician's arrest held in YerevanA protest demanding the release of opposition politician Armen Ashotyan was held in Yerevan on Tuesday.
12:32 04/07/2023Armenian prosecutors seek forfeiture of former official’s assetsThe Prosecutor General's Office of Armenia seeks the confiscation of expensive property and other assets of a former official accused of illicit enrichment.
14:08 03/07/2023Armenia’s SJC dismisses four judges for misconductThe Supreme Judicial Council (SJC) of Armenia decided to remove four judges from office for misconduct at its meeting on Monday.
12:56 03/07/2023Reporters barred from entering sessions hall of Armenia's judicial watchdogJournalists were not allowed into the sessions hall of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC) which started delivering decisions on disciplinary action against some judges on Monday morning.
16:16 01/07/2023Artsakh ombudsman releases evidence debunking Azerbaijan's lies about soldiersArtsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan has released evidence debunking Azerbaijan’s claims about the presence of Armenian army soldiers in Artsakh.
13:38 01/07/2023Ombudsman: Two Artsakh soldiers killed in Azeri attack transferred to ArmeniaThe bodies of two Artsakh Defense Army servicemen killed in the latest Azerbaijani attack have been moved to Armenia for their burial in Yerevan’s Yerablur Military Pantheon, Artsakh’s Human Rights...
12:15 01/07/2023Kylian Mbappe calls for calm as riots continue across FranceFrance captain Kylian Mbappe says the "violence must stop" as protests grip the country following the death of a teenager shot by police, the BBC reports.
11:35 01/07/2023Armenian ombudsperson finally meets with lawyer ill-treated at police stationArmenia’s Human Rights Defender Anahit Manasyan has finally met with lawyer Karen Alaverdyan, who was beaten up by police officers in early June.
14:54 30/06/2023Armenian customs officers thwart drug smuggling attemptCustoms officers at Yerevan's Zvartnots International Airport have foiled an attempt to smuggle over 1,200 grams of cocaine into the country.