14:57 05/02/2026Հայաստանը մարդու իրավունքները թաղելու ռեկորդներ է սահմանել, բայց վայելում է եվրոպական կառույցների ցցուն հովանավորությունը. Նաիրա ԿարապետյանՉկա ազատ մամուլի, ազատ խոսքի ոտնահարման մասին, ինչպիսին էր «Անտիֆեյքի» խայտառակ խուզարկությունը և Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի կալանավորումը
14:06 05/02/2026Հանրային հսկող. Քաղաքական պատվեր կատարող և պետական բյուջեից սնվող ռեսուրսներին հորդորում ենք կեղծ տեղեկություններ չտարածելՃիշտ կլինի` խոսեք ձեր պարգևավճարներից և ստացած գումարներից:
13:44 05/02/2026Եվրոպական արժեքների, մարդու իրավունքների պաշտպանները մանկապղծության, պոռնոգրաֆիայի կղզիներում շաբաշներ են արել. Նաիրա ԶոհրաբյանՉեմ ուզում, որ իրենք իրենց աշխարհաքաղաքական շահերում Հայաստանը որպես տիրամիսու դնեն աշխարհաքաղաքական սեղանին
13:40 05/02/2026Արցախի ղեկավարների դատավարությունը Բաքվում. Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը դատապարտվել են 20 տարվա ազատազրկմանԴավիթ Իշխանյանն ու Դավիթ Բաբայանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկման։
13:21 05/02/2026Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին բռնաճնշման ենթարկելու արդյունքում թիրախավորվում է ողջ մեդիադաշտը, ՀՀ-ում ազատ խոսքը. Դավիթ ՖիդանյանԱրևմտյան կառույցները, որոնք կոչված են պաշտպանել մարդու իրավունքները, ժողովրդավարակն արժեքները, ողջ արժեհամակարգը, այսօր շեղվել են այդ ուղղուց
13:18 05/02/2026Մենք դադարում ենք գյուղից եկած աղքատ բարեկամի պես նայել ձեր խոսքին, ձեր բերաններից դուրս եկած խոսքերը պետք է լինեն ձեր բարոյական սփոփանքը, ոչ թե մեր. Արմեն Աշոտյան«Իր ժողովրդից ճաղերի հետևում թաքնված այս կառույցում հյուրընկալվել է եվրոպական օմբուդմենը՝ Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատարը։ 25 տարի առաջ Հայաստանն անդամակցեց ԵԽ-ին»,-ԱԺ դիմաց տեղի...
12:37 05/02/2026ԷՆ պաշտոնյան կաշառքի դիմաց օգնել է Հնդկաստանից ադամանդի ներմուծման արագացմանըՆրա վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է
11:44 05/02/2026Ինչո՞ւ է Չախոյանը դատախազության շենքի դիմաց եկել ձվերովՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն այս պահին, ձեռքին մի քանի ձվերով լի տուփը պահած, գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց է։ «Ինձ մի քանի օր առաջ անհայտ անձը նամակ է ուղարկել մեսինջերով, ասել են՝...
09:18 05/02/2026Երևանում վարորդի սթափության վիճակը ստուգելու ժամանակ ուղևորը փորձել է կաշառել պարեկներինԿաշառք տալու անմիջականորեն ծագած կասկածի հիմքով նա ձերբակալվել է։
21:46 04/02/2026Համայնքապետի տեղակալը և վարչական ղեկավարը գողացե՞լ են 6 անչափահաս երեխաներիԿինը ոստիկաններին հայտնել է, որ նրանց տեղափոխել են Սյունիքի մարզի երեխայի և ընտանիքի աջակցման կենտրոն
20:09 04/02/2026Նույնիսկ կալանքի դատավորն է նույնը, ինչի մասին է խոսում տիկին Սրբուհի Գալյանը․ ՖարմանյանՄիքայել Սրբազանի գործով որոշումը դատարանը կհրապարակի փետրվարի 6-ին։ Փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանի խոսքով՝ տեխնիկական տեսանկյունից, իհարկե, եղել են դատական պրակտիկայում դեպքեր, երբ դատարանը խորհրդակցել...
19:10 04/02/2026Դատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասինԴատարանը մերժեց Միքայել Սրբազանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը՝ դատավոր Էդգար Մանասյանին բացարկ հայտնելու մասին։ Չնայած պաշտպանները հիմնավորեցին միջնորդությունը դատավորի և մեղադրող Վահան...
19:06 04/02/2026Միքայել Սրբազանին նշանակված է ևս մեկ վիրահատություն՝ նոր գանգատներով պայմանավորված«Քանի որ հեռարձակում է դատական նիստը, ես չեմ հրապարակի, հիվանդության առանձին նշումները, որը տրվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի կողմից այսօր՝ 2026 թվականի փետրվարի 4-ին»,- այս մասին Միքայել...
17:06 04/02/2026Դատավորը դատախազի ընկերն է. Միքայել Սրբազանի պաշտպանները բացարկ հայտնեցին Է. ՄանասյանինՎերաքննիչ քրեական դատարանի՝ Միքայել Սրբազանի գործով նախագահող դատավոր Էդգար Մանասյանը դատավարության կողմերին հայտնեց, որ ինքը ընկերական հարաբերություններ ունի մեղադրողներից Հարությունյանի հետ,...
16:50 04/02/2026Պարոն Զոհրաբյան, համեստություն ցուցաբերեք, ես անձի հոգևոր կարգավիճակը ժխտելու խնդիր չունեմ. ԴատավորՎերաքննիչ քրեական դատարանում (դատավորներ՝ Է.Մանասյան, Ն.Հովակիմյան և Վ.Մարգարյան) Միքայել Սրբազանին դիմավորեցին ծափահարություններով։ Ներկաները հետաքրքրվեցին Սրբազանի առողջական վիճակով։ Դատական նիստի...
16:43 04/02/2026Լիլիա Շուշանյանն ու Արամ Վարդևանյանը հանդիպել են կրոնական ազատության պաշտպանության համաշխարհային առաջատարներ Սեմ Բրաունբեքի և Կատրինա Լանթոս Սվետի հետՆրանք ներկայացրել են Հայաստանում Հայ Առաքելական Եկեղեցու նկատմամբ իրականացվող ճնշումները, բարձրաձայնել Բաքվում պահվող հայերի և Արցախում մնացած հոգևոր ժառանգության պահպանման հրատապ հարցերը։
15:11 04/02/2026Քրեական ոստիկանները հանցավոր խումբ են բացահայտել. կատարվել են մեծամասշտաբ խուզարկություններ, կան ձերբակալվածներՆԳՆ Քրեական ոստիկանության գլխավոր և Լոռու մարզային վարչությունների ծառայողները համատեղ ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ մի խումբ անձինք ստեղծելով...
14:39 04/02/2026Անդրազգային հանցավոր կազմակերպությունը կատարել է առնվազն 410 մլն դրամի համակարգչային հափշտակություններ և փողերի լվացում. նախաքննությունն ավարտվել է ևս 1 անձի մասովՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների վարչությունում իրականացվում է անդրազգային...
13:33 04/02/2026Եթե ՔԿ-ն այդ ոստիկանին չկալանավորի, ստիպված արձանագրելու ենք, որ ՔԿ-ն նպաստում է այդ հանցատեսակին. Իոաննիսյան«Քրեական ոստիկանության Երևանի վարչությունում (ենթադրաբար այդ ստորաբաժանումում) խոշտանգում իրականացրած ոստիկանի նկատմամբ պետք է ժամ առաջ քրեական վարույթ նախաձեռնվի ու նա պետք է կալանավորվի`...
13:10 04/02/2026Իրականում, քաղբանտարկյալներ գուցե և չկա՞ն. Սրբուհի ԳալյանՅուրաքանչյուր քաղաքացի իր անձնական հետևությունը կարող է անել, բայց դրանք նշանակություն չունեն

13:46 02/07/2024Патель коснулся проблемы политзаключенных в АзербайджанеГоссекретарь США, помощник госсекретаря О'Брайен и другие будут продолжать уделять внимание проблеме политзаключенных в Азербайджане.
11:51 02/07/2024Полиция получила сигнал о взрывном устройстве в гюмрийском аэропорту ШиракСегодня в Ширакское областное управление Полиции МВД Армении поступил сигнал о взрывном устройстве в гюмрийском аэропорту «Ширак».
14:14 01/07/2024Арестован директор медцентра «Аштарак» в АрменииАрестован директор медцентра «Аштарак» Аргишти Ованнисян. Об этом Panorama.am сообщила пресс-секретарь Антикоррупционного комитета Марина Оганджанян, добавив: в рамках того же производства обвинение...
15:11 29/06/2024Правозащитник: Почему нельзя сравнивать события 1 марта и 12 июняПравозащитник Ованнес Худоян пишет: «Вообще, во многих смыслах неправильно сравнивать события 1 марта и 12 июня.
17:09 28/06/2024В офисе Егише Киракосяна прокомментировали информацию о его намерении уйти в отставку из-за требования АлиеваВ офисе представителя Армении по международным правовым вопросам Егише Киракосяна прокомментировали распространенную телеграм-каналом «Священная борьба» информацию – о его намерении уйти в отставку.
16:14 27/06/2024Вазген Сагателян останется на свободеАпелляционный уголовный суд Армении отклонил жалобу прокуроров и оставил без изменений меру пресечения соавтору и ведущему подкаста «Imnemnimi» Вазгену Сагателяну.
12:46 27/06/2024Мамиджанян в ПАСЕ: Что мне сказать Н. Самсоняну и В. Сагателяну, которые провели в заключении 2 месяца исключительно за ведение подкаста?Руководитель оппозиционной фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Айк Мамиджанян выступил с речью по рассматриваемому на пленарном заседании Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ)...
18:01 26/06/2024Инвестиции Walnort в ЗММК были сорваны правительством Пашиняна по политическим мотивам, против Армении подан арбитражный искГенеральный секретарь Международного центра по урегулированию инвестиционных споров (ICSID) Всемирного банка 21 июня зарегистрировал арбитражный иск компании Walnort Finance Limited (далее –...
12:10 26/06/2024Суд США освободил Джулиана Ассанжа после того, как он признал винуОснователь WikiLeaks Джулиан Ассанж в среду, 26 июня, был освобожден Федеральным окружным судом США на острове Сайпан.
14:15 25/06/2024СК Армении: Военнослужащий скончался в одной из воинских частей, инициировано уголовное производство24 июня 2024 года из сисианского управления военной полиции министерства обороны поступило сообщение о смерти военнослужащего N-ской воинской части Давида Вагановича Нерсисяна.
14:11 25/06/2024В Гарни неизвестный электропилой срубил свыше 200 деревьев с еще не созревшими плодамиВ селе Гарни Котайкской области Армении неизвестный электропилой срубил свыше 200 деревьев с еще не созревшими плодами.
13:08 25/06/2024Сын известного армянского певца Спитакци Айко останется на свободеСын известного армянского певца Спитакци Айко Грачья Гевондян останется на свободе. Об этом сообщил в соцсети один из адвокатов Гевондяна Эрик Алексанян. В понедельник поздно вечером Апелляционный...
12:59 25/06/2024Ассанж освобожден из тюрьмы в Лондоне и готовится заключить сделку с властями СШАОснователь WikiLeaks Джулиан Ассанж готовится к сделке с американским правосудием, в рамках которой он признает себя виновным в разглашении военных секретов и выйдет на свободу, следует из судебных...
16:52 24/06/2024Сфабрикованные дела против удерживаемых в тюрьмах Баку представителей военно-политического руководства Арцаха будут переданы в судУголовные дела со сфабрикованными обвинениями в отношении удерживаемых в тюрьмах Баку представителей военно-политического руководства Республики Арцах (НКР) в ближайшее время будут переданы в суд.
15:49 24/06/2024По ходатайству прокурора допрос свидетелей по делу Армена Ашотяна проходит в закрытом режимеСудебное заседание по делу заместителя председателя Республиканской партии Армении(РПА), бывшего министра образования Армена Ашотяна в понедельник, 24 июня, проходит в закрытом режиме.
13:18 24/06/2024Татоян: «Стремление азербайджанской стороны к миру» – обман, попытка ввести мир в заблуждениеПрезидент Азербайджана начал использовать разную риторику для внутренней и внешней аудитории, обратил внимание глава Центра права и справедливости – Фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман...
11:54 24/06/2024В Баку мужчина открыл огонь из охотничьего ружья: погибли четыре человекаРецидивист открыл огонь из охотничьего ружья в Баку, убив четырех человек, в том числе трех полицейских, стрелявший уничтожен, сообщает пресс-служба МВД Азербайджана.
13:53 22/06/2024В Швейцарии членов богатейшей семьи Британии отправят в тюрьму за эксплуатацию прислугиЧленов богатейшей семьи Великобритании признали виновными в эксплуатации прислуги на их вилле в Швейцарии, им назначили наказание в виде лишения свободы.
16:23 21/06/2024Адвокат Ерицян: Это должно быть предано гласности, чтобы все знали, как обращаются с арцахцами«Действия по конфискации служебного автомобиля и применению грубой силы будут обжалованы в судебном порядке», – сказал арцахский адвокат Роман Ерицян у представительства Республики Арцах в Армении,...
15:03 21/06/2024Спецназ штурмует ворота представительства Арцаха в Армении«Спецназ ломает ворота представительства Арцаха в Армении. Предположительно, они прибыли для того, чтобы конфисковать служебный автомобиль», – пишет Национальный фронт. «Наши источники в...