16:18 12/11/2025Իջևանում մի քանի ծառեր են ապօրինի հատվելՈստիկանությունը շարունակում է իրականացնել բնապահպանական ոլորտի հանցագործությունները կանխելուն և բացահայտելուն ուղղված միջոցառումները։ Ապօրինի ծառահատումների հերթական դեպքի հետևանքով պետությանը...
13:50 12/11/2025Մեկ օրում Հայաստանում բացահայտվել է 117 հանցագործությունՆԳՆ-ն հրապարակել է տեղեկատվություն հանրապետությունում նոյեմբերի 11-ից 12-ը օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ։ Բացահայտվել է 117 հանցագործություն, որոնցից 4-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .44 դեպք`...
13:27 12/11/2025Վաղարշապատում առևանգել են «Մայր Հայաստանի» աջակցին. ԱհազանգՔիչ առաջ Վաղարշապատում անհայտ անձանց կողմից գետնին տապալելուց հետո առևանգվել է «Մայր Հայաստանի» աջակից, բլոգեր Օնո Հարությունյանը։ Այս մասին ահազանգում է շարժումը։ Շարժման անդամ Գևորգ Ստեփանյանը...
12:58 12/11/2025Վաղարշապատում արձանագրվել են վարչական ռեսուրսի չարաշահման դեպքեր, կա իրավապահների անհամաչափ գործողությունների վտանգ. Գ. Մելոյան«Քաղաքացին պետք է գիտակցի ինքն է իր քվեի տերը։ Նա պետք է հասկանա, եթե չի գնում ընտրատեղամս, չի իրացնում իր քաղաքաղցիական պարտքը, ապա դա իր փոխարեն անում է այն ընտրողը, որը գնացել է...
11:15 12/11/2025Հափշտակության և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ մեղադրվող Նորավանի միջնակարգ դպրոցի տնօրենի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ «Նորավանի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցրած անձը 2021-2024 թվականների ընթացքում,...
11:04 12/11/2025Սոնա Մնացականյանի գործով կայացրած որոշումը դատավորն ամիսներ շարունակ կողմերին չի ուղարկում. Ինչո՞ւՀանրային-քաղաքական գործիչ Միքայել Նահապետյանը գրում է. «Բոլորդ գիտեք չէ՞, որ Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով շաՌասյան վարորդ Արամ Նավասարդյանը դատապարտվեց 1.5 տարի ազատազրկման։ Ու նաև վստահ եմ...
10:57 12/11/2025Հոգևորականներին կանչել են քննչական կոմիտե. փաստաբանը մանրամասներ է հայտնումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից և Արագածոտնի թեմից 8 հոգևորականի կանչել են քննչական կոմիտե։ Այս մասին Panorama.am-ին ասաց փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը։ «Ենթադրվում է՝ Նաթան Սրբազանի ձայնագրության գործի...
23:21 11/11/2025Կարևոր է սրբազանների ուժեղ կամքն ու հաստատակամությունը, որոնք վարակիչ բնույթի լավատեսություն են ներշնչում.ԱբրահամյանԻշխանությունը որևէ բանի առաջ կանգ չի առնում
19:08 11/11/2025Քննչական կոմիտեի ղեկավարին ուղղված Բագրատ Սրբազանի հարցադրումներից հետո` նման հարցաքննություն սպասելի էր. ՓաստաբանՈրտեղ որպես պաշտպան մասնակցում էի Բագրատ Սրբազանի հարցաքննությանը
18:00 11/11/2025Գործարկվել է աշխատանքային պայմանագրերի թվային համակարգը. ՊԵԿ2025 թվականի ընթացքում կամավորության սկզբունքով, իսկ 2026 թվականի հունվարից արդեն աշխատանքի ընդունման կամ աշխատանքից ազատման բոլոր դեպքերում գործատուների և աշխատողների համար պարտադիր կկիրառվեն...
17:46 11/11/2025Մեքենաների հայելիների գողերին գտել ենՀամայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ երկու երիտասարդ մեքենաներից գողանում են հաշվառման համարանիշներ ու հայելիներ և վերադարձնելու համար մեքենային...
17:17 11/11/2025Վրացական սահմանի մոտ թուրքական ռազմական ինքնաթիռ է կnրծանվելՆախնական տեղեկությունների համաձայն, այն թռչում էր Ադրբեջանից դեպի Թուրքիա
16:25 11/11/2025Նոր թրենդը կարող է վնասել ձեր առողջությանն ու առաջացնել պատասխանատվությունՀամացանցում տարածվում են տեսանյութեր, որտեղ անչափահասներն ու երիտասարդները քաղաքի փողոցները մատնանշող ցուցանակներից բռնվելով՝ կատարում են պարային շարժումներ։ «Նշված գործողությունները կարող են...
15:06 11/11/2025ՔՊ-ականը հոգնել է թալանից ու փողերը մսխելուց և կոչ է անում ոստիկանությանը, որ կանխե՞նՎաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Խաչիկ Մանուկյանը հարցազրույցում հայտարարել է` «ՔՊ–ի որջը վերացնելու ենք․ թալանել են, փողերը մսխում են»։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրել է, որ...
15:01 11/11/2025Փոստանջյան. Միջնորդել էինք, որ Վարդան Ղուկասյանին տեղափոխեն Միքայել Սրբազանի խուցԳյումրու կալանավորված քաղաքապետի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանն այսօր նիստին ընդառաջ ավագանու անդամներին փոխանցեց Վարդան Ղուկասյանի ողջույնները, ասաց՝ Ղուկասյանը խնդրում է, որ իր թիմակիցներն ամուր...
14:30 11/11/2025Որոշում է կայացվել Արշակ Կարապետյանի նկատմամբ հեռակա վարույթ իրականացնելու վերաբերյալՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ավարտվել է ՀՀ ԶՈՒ նախկին ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Ա.Կ.-ի կողմից իշխանությունը չարաշահելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի...
14:19 11/11/2025Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը մեղադրանք է ներկայացվելԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը՝ Նաիրա Գրիգորյանին, մեղադրանք է ներկայացվել։ «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում դատական իշխանության...
13:22 11/11/2025Եղեգնաձոր համայնքին է վերադարձվել 1600 քմ ընդհանուր մակերեսով երկու հողամաս. Գլխավոր դատախազությունԳլխավոր դատախազությունը 2023 թվականի հուլիսի 13-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի և երկու ֆիզիկական անձանց՝ Գլաձոր համայնքի Գետափ 29-րդ...
12:15 11/11/2025«Ինեկոբանկի» գիշերային արկածները. Քնած հաճախորդների քարտերից կրկնակի գումարներ են գանձվել, գնումների փորձեր են արվել«Ինեկոբանկ»-ի հաճախորդներն ահազանգում են՝ մինչ գիշերը քնած են եղել, իրենց բանկային քարտերից կրկնակի վճարումներ են իրականացվել օրեր առաջ արված գնումների դիմաց։ Օգտատեր Ֆլորա Վարդանյանը ֆեյսբուքյան...
11:44 11/11/2025Լիցենզիայի դադարեցումը նշանակում է բացահայտ ոտնձգություն սեփականության իրավունքի դեմ. ՀԷՑ Վերահսկողական ԿոմիտեՓաշինյանի կառավարության արկածախնդրության համար վճարելու է հասարակությունը

11:45 04/06/2021Any prosecution or trial of POWs gross violation of international law, Armenian ombudsman saysAny prosecution or trial of prisoners of war (POWs) is a gross violation of international law, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement late on Thursday.
17:58 03/06/2021Azeri forces opened fire at Stepanakert from Shushi in AprilAzerbaijani forces opened fire at Artsakh’s capital city of Stepanakert from the town of Shushi occupied by them during last year’s war, causing material damage.
14:39 02/06/2021State Revenue Committee chief warns against attempts to import Turkish goods into ArmeniaChairman of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) Edvard Hovhannisyan on Wednesday warned against any attempts to import Turkish goods into Armenia.
13:58 02/06/2021Man shot dead in downtown Yerevan in broad daylightA man was shot dead in downtown Yerevan in broad daylight on Wednesday, police told Panorama.am. The incident occurred near the Moscow Cinema on Abovyan Street in Yerevan. Law enforcement officers...
13:14 02/06/2021Artsakh ombudsman: There is a need to expand capacity of Caroline Cox Rehabilitation CenterArtsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan visited the children of the Caroline Cox Rehabilitation Center in Stepanakert and participated in an event organized for them on International...
19:54 01/06/2021Yerevan court rules to end prosecution of Serzh Sargsyan’s nephewJudge Anna Danibekyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday ruled to end the criminal prosecution of Hayk Sargsyan, a nephew of Armenia’s second President Serzh Sargsyan.
15:05 31/05/2021Robert Kocharyan meets with legal scholars, advocates, former law enforcement officersSecond President of Armenia Robert Kocharyan met with a group of legal scholars, advocates and former law enforcement officers in Yerevan on Monday, the Armenia bloc led by him said in a Facebook...
13:00 31/05/2021Armenia’s Central Electoral Commission releases updated voters' listThe updated list of voters by communities and polling stations has been posted on the official website of Armenia’s Central Electoral Commission (CEC) ahead of the snap parliamentary elections slated...
12:33 31/05/2021Ombudsman: Decisions on Armenia’s borders should also be based on protection of villagers’ rightsArchival documents show that in the Soviet period, there were cases in the border disputes between Armenia and Azerbaijan when the Azerbaijani authorities participated in official discussions, but at...
11:12 31/05/2021Lawyer: Pashinyan campaigned for snap elections using all institutional resourcesLawyer Robert Hayrapetyan, a candidate on the list of the Armenia bloc for the snap parliamentary elections slated for June 20, accused caretaker Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan of...
16:17 28/05/2021ECHR examines Armenia's appeal on ensuring the rights of six Armenian prisonersThe European Court of Human Rights (ECHR) has received the appeal submitted by Armenia over six prisoners of war that had been captured by Azerbaijani forces in the morning of May 27, TASS news...
17:15 27/05/2021Criminal case opened over capture of six Armenian soldiersThe Armenian military prosecutor's office has launched a criminal case into the capture of six Armenian servicemen by the Azerbaijani military in the early hours of Thursday morning.
14:40 27/05/2021Armenia applies to ECHR to ensure the fundamental human rights of six Armenian prisoners captured by Azerbaijani forcesThe Republic of Armenia has applied to the European Court of Human Rights (ECHR) with the purpose to ensure respect of the fundamental human rights of six Armenian prisoners of war, the...
14:10 27/05/2021CoE report: Inter-prisoner violence, informal prisoner hierarchy, luxurious conditions for some inmates in ArmeniaThe Council of Europe’s Committee for the Prevention of Torture (CPT) issued on Wednesday a new report on Armenian places of detention, summing up data based on its periodic visit to the country in...
13:26 27/05/2021Ombudsman proposes to include Verishen and Akner villages in the list of border communitiesThe Human Rights Defender Mr. Arman Tatoyan presented proposals to the Government on the improvement of the social rights of the residents of the Verishen and Akner villages of Armenia. the...
18:39 26/05/2021Ahead of parliamentary elections Police reminds about criminal offences related to electoral processesThe Police of Armenia has issued a statement on Wednesday, sharing information about crimes related to the electoral process which are envisaged by Armenia's Criminal Code .
11:59 26/05/2021Armenian ombudsman: Azerbaijani servicemen's acts pose serious threat to civilian population of Gegharkunik and Syunik ProvincesThe government of Armenia is obliged to take active steps to guarantee the rights of the Armenian citizens and the entire population of Armenia, while the international community should abandon its...
18:44 25/05/2021Armenian soldier found dead at military unitAn Armenian private soldier was found dead at one of the military units on Tuesday afternoon, the Defense Ministry reported.
14:05 25/05/2021Ombudsman: Delimitation with Azerbaijan without a security zone will not guarantee the rights of the Armenian citizens, cause new human rights violationsArmenia's Human Rights Defender Arman Tatoyan has wanted some officials and public figures against dangerous statements about the borders of the Republic of Armenia in recent days, The Ombudsman has...
19:30 24/05/2021The Human Rights Defenders of Armenia and Artsakh presented evidences on the Azerbaijani war crimes to the PACE RapporteurThe Human Rights Defender of Armenia Mr. Arman Tatoyan and the Human Rights Ombudsman of the Republic of Artsakh Mr. Gegham Stepanyan hosted the Rappeurture appointed by the Committee on Migration,...