16:18 12/11/2025Իջևանում մի քանի ծառեր են ապօրինի հատվելՈստիկանությունը շարունակում է իրականացնել բնապահպանական ոլորտի հանցագործությունները կանխելուն և բացահայտելուն ուղղված միջոցառումները։ Ապօրինի ծառահատումների հերթական դեպքի հետևանքով պետությանը...
13:50 12/11/2025Մեկ օրում Հայաստանում բացահայտվել է 117 հանցագործությունՆԳՆ-ն հրապարակել է տեղեկատվություն հանրապետությունում նոյեմբերի 11-ից 12-ը օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ։ Բացահայտվել է 117 հանցագործություն, որոնցից 4-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .44 դեպք`...
13:27 12/11/2025Վաղարշապատում առևանգել են «Մայր Հայաստանի» աջակցին. ԱհազանգՔիչ առաջ Վաղարշապատում անհայտ անձանց կողմից գետնին տապալելուց հետո առևանգվել է «Մայր Հայաստանի» աջակից, բլոգեր Օնո Հարությունյանը։ Այս մասին ահազանգում է շարժումը։ Շարժման անդամ Գևորգ Ստեփանյանը...
12:58 12/11/2025Վաղարշապատում արձանագրվել են վարչական ռեսուրսի չարաշահման դեպքեր, կա իրավապահների անհամաչափ գործողությունների վտանգ. Գ. Մելոյան«Քաղաքացին պետք է գիտակցի ինքն է իր քվեի տերը։ Նա պետք է հասկանա, եթե չի գնում ընտրատեղամս, չի իրացնում իր քաղաքաղցիական պարտքը, ապա դա իր փոխարեն անում է այն ընտրողը, որը գնացել է...
11:15 12/11/2025Հափշտակության և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ մեղադրվող Նորավանի միջնակարգ դպրոցի տնօրենի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ «Նորավանի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցրած անձը 2021-2024 թվականների ընթացքում,...
11:04 12/11/2025Սոնա Մնացականյանի գործով կայացրած որոշումը դատավորն ամիսներ շարունակ կողմերին չի ուղարկում. Ինչո՞ւՀանրային-քաղաքական գործիչ Միքայել Նահապետյանը գրում է. «Բոլորդ գիտեք չէ՞, որ Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով շաՌասյան վարորդ Արամ Նավասարդյանը դատապարտվեց 1.5 տարի ազատազրկման։ Ու նաև վստահ եմ...
10:57 12/11/2025Հոգևորականներին կանչել են քննչական կոմիտե. փաստաբանը մանրամասներ է հայտնումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից և Արագածոտնի թեմից 8 հոգևորականի կանչել են քննչական կոմիտե։ Այս մասին Panorama.am-ին ասաց փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը։ «Ենթադրվում է՝ Նաթան Սրբազանի ձայնագրության գործի...
23:21 11/11/2025Կարևոր է սրբազանների ուժեղ կամքն ու հաստատակամությունը, որոնք վարակիչ բնույթի լավատեսություն են ներշնչում.ԱբրահամյանԻշխանությունը որևէ բանի առաջ կանգ չի առնում
19:08 11/11/2025Քննչական կոմիտեի ղեկավարին ուղղված Բագրատ Սրբազանի հարցադրումներից հետո` նման հարցաքննություն սպասելի էր. ՓաստաբանՈրտեղ որպես պաշտպան մասնակցում էի Բագրատ Սրբազանի հարցաքննությանը
18:00 11/11/2025Գործարկվել է աշխատանքային պայմանագրերի թվային համակարգը. ՊԵԿ2025 թվականի ընթացքում կամավորության սկզբունքով, իսկ 2026 թվականի հունվարից արդեն աշխատանքի ընդունման կամ աշխատանքից ազատման բոլոր դեպքերում գործատուների և աշխատողների համար պարտադիր կկիրառվեն...
17:46 11/11/2025Մեքենաների հայելիների գողերին գտել ենՀամայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ երկու երիտասարդ մեքենաներից գողանում են հաշվառման համարանիշներ ու հայելիներ և վերադարձնելու համար մեքենային...
17:17 11/11/2025Վրացական սահմանի մոտ թուրքական ռազմական ինքնաթիռ է կnրծանվելՆախնական տեղեկությունների համաձայն, այն թռչում էր Ադրբեջանից դեպի Թուրքիա
16:25 11/11/2025Նոր թրենդը կարող է վնասել ձեր առողջությանն ու առաջացնել պատասխանատվությունՀամացանցում տարածվում են տեսանյութեր, որտեղ անչափահասներն ու երիտասարդները քաղաքի փողոցները մատնանշող ցուցանակներից բռնվելով՝ կատարում են պարային շարժումներ։ «Նշված գործողությունները կարող են...
15:06 11/11/2025ՔՊ-ականը հոգնել է թալանից ու փողերը մսխելուց և կոչ է անում ոստիկանությանը, որ կանխե՞նՎաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Խաչիկ Մանուկյանը հարցազրույցում հայտարարել է` «ՔՊ–ի որջը վերացնելու ենք․ թալանել են, փողերը մսխում են»։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրել է, որ...
15:01 11/11/2025Փոստանջյան. Միջնորդել էինք, որ Վարդան Ղուկասյանին տեղափոխեն Միքայել Սրբազանի խուցԳյումրու կալանավորված քաղաքապետի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանն այսօր նիստին ընդառաջ ավագանու անդամներին փոխանցեց Վարդան Ղուկասյանի ողջույնները, ասաց՝ Ղուկասյանը խնդրում է, որ իր թիմակիցներն ամուր...
14:30 11/11/2025Որոշում է կայացվել Արշակ Կարապետյանի նկատմամբ հեռակա վարույթ իրականացնելու վերաբերյալՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ավարտվել է ՀՀ ԶՈՒ նախկին ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Ա.Կ.-ի կողմից իշխանությունը չարաշահելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի...
14:19 11/11/2025Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը մեղադրանք է ներկայացվելԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը՝ Նաիրա Գրիգորյանին, մեղադրանք է ներկայացվել։ «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում դատական իշխանության...
13:22 11/11/2025Եղեգնաձոր համայնքին է վերադարձվել 1600 քմ ընդհանուր մակերեսով երկու հողամաս. Գլխավոր դատախազությունԳլխավոր դատախազությունը 2023 թվականի հուլիսի 13-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի և երկու ֆիզիկական անձանց՝ Գլաձոր համայնքի Գետափ 29-րդ...
12:15 11/11/2025«Ինեկոբանկի» գիշերային արկածները. Քնած հաճախորդների քարտերից կրկնակի գումարներ են գանձվել, գնումների փորձեր են արվել«Ինեկոբանկ»-ի հաճախորդներն ահազանգում են՝ մինչ գիշերը քնած են եղել, իրենց բանկային քարտերից կրկնակի վճարումներ են իրականացվել օրեր առաջ արված գնումների դիմաց։ Օգտատեր Ֆլորա Վարդանյանը ֆեյսբուքյան...
11:44 11/11/2025Լիցենզիայի դադարեցումը նշանակում է բացահայտ ոտնձգություն սեփականության իրավունքի դեմ. ՀԷՑ Վերահսկողական ԿոմիտեՓաշինյանի կառավարության արկածախնդրության համար վճարելու է հասարակությունը

14:28 15/06/2023Пресс-секретарь СК Армении рассказал, за что задержали Армена АшотянаЗаместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян задержан, с его участием проводятся следственные действия.
14:12 15/06/2023На участке села Тех ранен военнослужащий Погранвойск СНБ Армении15 июня, в 13:35, в результате открытого со стороны ВС Азербайджана огня на участке населенного пункта Тех ранение получил военнослужащий Пограничных войск Службы национальной безопасности.
14:09 15/06/2023Партия «Отечество» решительно осуждает задержание Армена АшотянаПартия «Айреник» («Отечество») решительно осуждает задержание оппозиционного политического деятеля, заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна, которое было...
13:00 15/06/2023Шармазанов – о задержании Ашотяна: Выполняете заказ Алиева?Представитель Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА), экс-вице-спикер НС РА Эдуард Шармазанов пишет: «Сдающие Арцах Азербайджану задерживают Армена Ашотяна.
12:44 15/06/2023Производится задержание Армена АшотянаЗадерживают заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна, сообщил на своей странице в Facebook адвокат Тигран Атанесян.
10:54 15/06/2023СНБ Армении: Азербайджанские военные предприняли попытку продвижения в направлении моста Хакари15 июня около 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвижения в направлении моста Хакари – с целью установки флага на территории Республики Армения.
16:59 14/06/2023Адвокат: Убивший тестя Гор Тер-Еасян, находясь на свободе, представляет опасность для всего обществаРодственники Лианы передвигаются в сопровождении полицейских в целях безопасности.
19:29 13/06/2023Рубен Меликян: Неписаный закон выше писаного?Согомон Тейлерян и многие другие с уверенностью посчитали, что неписанный закон, естественное право превыше, и они были готовы за это своё право заплатить жизнью. И многие заплатили.
15:53 13/06/2023Ара Зограбян: «Уважаемые, это страшное деяние»«Это очень опасный инцидент. Подобное происходит уже во второй раз», – заявил на встрече с журналистами адвокат, бывший председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян, коснувшись применения силы...
13:15 13/06/2023Минздрав Армении представляет подробности о состоянии 7 пострадавших в крупном ДТП в ЕреванеПосле крупного ДТП в Ереване 7 человек доставлены в медцентр «Армения». Трое из пациентов – иностранцы, получив амбулаторное лечение, выписались. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Армении....
11:33 13/06/2023Житель Таймыра случайно застрелил 3-летнюю дочьЖитель Таймыра в Красноярском крае смертельно ранил свою малолетнюю дочь, разряжая ружье, которым он незаконно владел, сообщает региональная прокуратура.
20:26 12/06/2023Эти власти воплощают в жизнь свой план по насильственному присоединению Арцаха к Азербайджану в несколько этапов – Лариса Алавердян«Данный процесс имеет большое значение не только потому, что задействован впервые, но и потому, что он требует консолидации народа», – заявила сегодня в беседе с журналистами перед зданием...
20:01 12/06/2023У Анны Вардапетян новый заместительПод председательством генерального прокурора Армении Анны Вардапетян 12 июня состоялось заседание коллегии, в ходе которого был обсужден вопрос о назначении заместителя генерального прокурора.
19:57 12/06/2023Аветик Чалабян: Хотим доказать, что население в Армении не поддерживает проводимую политикуИнициативная группа «АйаКве» собрала весь предусмотренный для Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении пакет и сегодня утром передала его в ЦИК.
17:46 12/06/2023Омбудсмен Арцаха: Ни одно ограничение не лишит народ его герояЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал снимок здания школы села Нор шен Мартунинского района Арцаха, на...
17:12 12/06/2023Российский турист погиб в центре Стамбула после драки с вымогателямиРоссийский турист погиб в центре Стамбула после драки с вымогателями, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал Habertürk.
16:47 12/06/2023Арцах уже 6 месяцев в блокаде со стороны Азербайджана. Обновленный доклад омбудсмена о нарушениях прав человекаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) 12 июня опубликовал обновленную версию специального доклада на трех языках – о нарушениях индивидуальных и коллективных прав человека в...
16:33 12/06/2023Прибывший из Рима в Ереван пассажир пытался провезти в желудке 126 пакетов с наркотикомСотрудники отдела «Звартноц» Управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов Армении совместно с работниками Западной таможни-управления на днях в зоне таможенного контроля...
15:33 12/06/2023Арам Орбелян: Не вижу возможности отклонения со стороны ЦИКА. Орбелян отметил, что ЦИК может отклонить заявление только в случае обнаружения ошибок в результате изучения документов.
15:22 12/06/2023Принято решение о приостановлении уголовного преследования в отношении Джалала АрутюнянаОб этом 168.am сообщили из Следственного комитета.