12:07 13/11/2025Սա լրատվամիջոցը փակելուն, լռեցելուն ուղղված գործողություն է. Բաբայանը՝ Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ Սամսոնյանին ձերբակալելու մասին«Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի ձերբակալությունները լրատվամիջոցը փակելուն, նրանց լռեցելուն ուղղված գործողություն է։ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունից դուրս...
11:48 13/11/2025Ալեն Սիմոնյանը շատ վատ արտահայտվեց Սաղաթելյանի ու Սամսոնյանի նկատմամբ, հետաքրքիր է՝ քննչականն այդ վիրավորանքի մեջ չի տեսել հանցակազմ. Բաբայան«Եթե այս դեպքում ունենք խուլիգանություն, գուցե այն դեպքո՞ւմ էլ դիտարկենք խուլիգանության հարցը»։
11:10 13/11/2025«Անտիֆեյք»-ի խմբագրությունում տոտալ խուզարկություն է. Ռուբեն Մելիքյան«Անտիֆեյք»-ի խմբագրությունում տոտալ խուզարկություն է։ Ահազանգում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը, որն այս պահին ուղևորվում է դեպի քննչական կենտրոն։ Մելիքյանը նշեց, որ անցած անգամ Վազգեն Սաղաթելյանի ու...
10:59 13/11/2025Իրավապահները «Իմնեմնիմի» փոդքասթի խմբագրակազմի ողջ տեխնիկան կառգրավեն, որպեսզի հնարավո չլինի վարել հաղորդումը. Հայկ ՄամիջանյանԶոհրաբյանը կանխատեսեց, որ Սամսոնյանին և Սաղաթելյանին տանելու են կալանքի
10:22 13/11/2025Նման ձևով ձերբակալվում են միայն այն անձինք, ովքեր քննադատում են քաղաքական իշխանություններին. Մելոյանը՝ Սաղաթելյանի ու Սամսոնյանի ձերբակալությունների մասին«Լուսադեմից Ազգային անվտանգության ծառայությունը խուզարկել է բնակարանները, այնուհետև՝ ձերբակալել «Իմնեմնիմի» փոդքասթի հաղորդավարներ Նարեկ Սամսոնյանին ու Վազգեն Սաղաթելյանին՝ խոչընդոտելով վերջիններիս...
09:56 13/11/2025Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի դեմ հաղորդում է տվել Ալեն ՍիմոնյանըԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հաղորդում է տվել իրավապահներին «Իմնեմնիմի» փոդքասթում հնչած վիրավորական արտահայտությունների և սպառնալիքների վերաբերյալ իրավական գնահատական տալու համար:
09:37 13/11/2025Վազգեն Սաղաթելյանը ձերբակալվեց. Փաստաբան«Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանը ձերբակալվեց։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Ավելի վաղ փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն ահազանգել էր, որ դիմակավորված անձինք մտել են Նարեկ...
09:31 13/11/2025ՔԿ-ն՝ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի բնակարաններում խուզարկությունների մասին«Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ»,- Panorama.am-ին հայտնեցին քննչական կոմիտեից՝ ի պատասխան հարցին, թե ի՞նչ հիմքով են «Իմնեմնիմի» փոդքատի...
09:29 13/11/2025«Անտիֆեյք»-ի գրասենյակում իրականացվում է խուզարկություն««Անտիֆեյք»-ի գրասենյակում եմ։ Իրականացվում է խուզարկություն։ Վերցվում է ողջ տեխնիկան»,-այս մասին ահազանգում է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
09:15 13/11/2025Պատգամավոր. Իշխանության տարբեր դեմքերի` Նարեկ Սամսոնյանին ու Վազգեն Սաղաթելյանին ուղղված ակնարկ-ռեպլիկներից հասկանալի էր, որ նրանք ձերբակալվելու ենԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը, արձագանքելով «Իմնեմնիմի» փոդքատի համահեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի բնակարաններում իրականացրած քննչական...
09:10 13/11/2025Վազգեն Սաղաթելյանի տան դիմաց եմ, դուռը չեն բացում, ներսից քննիչը հրահանգեց՝ համբերել. ՓաստաբանՓաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտնել է, որ «Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանի տան դիմաց է, սակայն դուռը չեն բացում։ «Վազգեն Սաղաթելյանի տան դիմաց եմ: Ներսում տեղյակ են, որ փաստաբանն է...
09:01 13/11/2025Հիմա ասեք՝ իմա՞ստը ըսենց տանելու. Սամսոնյանի փաստաբանը՝ ԱԱԾ դիմակավորված աշխատակիցներին«Իմնեմնիմի» podcast–ի համեհեղինակ Նարեկ Սամսոնյանին իր բնակարանից ԱԱԾ դիմակլավորված աշխատակիցները դուրս հանեցին ձեռքերը ոլորած։ «Հիմա ասեք՝ իմա՞ստը ըսենց տանելու»,-ԱԱԾ աշխատակցիներին հարցրեց...
08:32 13/11/2025Նարեկ Սամսոնյանին ձերբակալեցին. փաստաբան«Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակ Նարեկ Սամսոնյանը ձերբակալվել է։ «Նարեկ Սամսոնյանին ձերբակալեցին ու տարան քննչական։ Նույնը հավանաբար Վազգենին։ Կարված հոդվածը՝ հին ու բարի խուլիգանություն»,- գրել է...
08:18 13/11/2025Փաստաբանի առջև Նարեկ Սամսոնյանի բնակարանի դուռը չեն բացումՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը «Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակ Նարեկ Սամսոնյանի տան դիմաց է, սակայն նրա առջև դուռը չեն բացում։ «Խոչընդոտում են փաստաբանի գործունեությանը»,- ուղիղ եթերում ասաց Մելիքյանը։...
07:47 13/11/2025Շտապում եմ Նարեկենց տուն, սխեման նույնն է. Ռուբեն ՄելիքյանՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն այս պահին շտապում է Նարեկ Սամսոնյանի տուն, որտեղ դիմակավորված անձինք են մտել։ Փաստաբանի գնահատմամբ, սխեման նույնն է, վաղ առավոտյան խուզարկություններ, ձերբակալություն, միայն...
22:47 12/11/2025Գագիկ Բեգլարյանն իր դեմ ներկայացված մեղադրանքները չի ընդունումԱյսօրվա նիստը հետաձգվեց պաշտպանների՝ նաև այլ դատական գործերում ներգրավված լինելու պատճառով:
21:22 12/11/2025Քննչական կոմիտեն հակաեկեղեցական շարժման նոր ռեկորդ է սահմանում. Արա ԶոհրաբյանԸստ քրեական օրենսգրքի խտրականություն է համարվում տարբերակված վերաբերմունքի դրսևորումը
18:08 12/11/2025Համակարգչային հափշտակության մեղադրանքով հետախուզվողի մոտ մեթադոնային լուծույթ են հայտնաբերելՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նոյեմբերի 11-ին Հրաչյա Աճառյան փողոցում հայտնաբերել և վարչություն են տեղափոխել...
17:43 12/11/2025Ռոբսոնը Հայաստանում ձերբակալվել է. «Իզվեստիա»Քրեական հեղինակություն համարվող Ռոբսոնը՝ Ռուբեն Թաթուլյանը Հայաստանում ձերբակալվել է։ «Զրուցակցի հայտնած տեղեկատվության համաձայն, Ռոբսոնը ձերբակալվել է նոյեմբերի 7-ին, ավելի ուշ նրան բաց են թողել։...
17:25 12/11/2025Ի սկզբանե պլանավորված սցենար է եղել. Փաստաբանը՝ հղի Սոնա Մնացականյանին մաhաgnւ վրաերթի ենթարկած վարորդին դեռևս ազատության մեջ թողելու մասինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, օգոստոսի 8-ին հրապարակել էր 31 շաբաթական հղի Սոնա Մնացականյանին մահացու վրաերթի ենթարկելու գործով դատավճիռը, ըստ որի...

20:15 18/06/2021Professor Armen Charchyan detained by police - Aram VardevanyanMember of "Armenia" pre-election bloc, Director of Izmirlyan Medical Centre, Professor Armen Charchyan has been detained by Police, the official representative of the bloc Aram Vardevanyan reported.
18:01 18/06/2021"Extremely dangerous and deplorable" - Ombudsman reacts to Pashinyan's rally participants with hammers in handsArmenia’s Ombudsman Arman Tatoyan has issued a statement regarding the Thursday rally held by acting PM Nikol Pashinyan at the Republic Square, where some of the participants were holding hammers in...
10:52 18/06/2021Ombudsman: Armenian government’s approach to border delimitation and demarcation ‘extremely dangerous’Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Friday warned against considering the border delimitation and demarcation issue only from the political and military perspectives...
17:53 17/06/2021Armenian ombudsman calls on Pashinyan to file urgent interstate complaint with ECHR against AzerbaijanIn a letter addressed to Armenia’s caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan raised the issue of filing an urgent interstate complaint with the...
12:14 17/06/2021Azeris have stoled a cow and its new born calf from pasture in Verin Shorzha village - OmbudsmanOn June 16, at around 05:30, 9 Azerbaijani servicemen have stoled a cow and its new born calf from pasture in Verin Shorzha village of Gegharkunik province of Armenia.
18:50 16/06/2021Actions taken against Armenians of the Shahumyan region were a real example of ethnic cleansing - Artsakh Ombudsman"In the summer of 1992, as a result of Azerbaijani attacks, more than 20,000 Armenians of the Shahumyan region of the Nagorno-Karabakh Republic were forced to flee their homes, losing everything,...
20:32 15/06/2021Artsakh Foreign Ministry urges int'l community to condemn Turkey's provocative actionsThe Artsakh Foreign Ministry on Tuesday issued a statement on the Turkish president’s visit to Shushi, an Artsakh town occupied by Azerbaijani forces during last year’s war.
17:36 12/06/2021Armenian ombudsman urges end to insults and ridicule of people expressing opinion on snap electionsArmenia's Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Saturday urged an end to insults and ridicule of people expressing their stance on the June 20 snap parliamentary elections.
14:53 12/06/202113 hurt in downtown Austin shootingA shooting in a busy entertainment district in downtown Austin, Texas injured 13 people early Saturday, and police said the suspected shooter was not in custody, The Associated Press reported.
14:29 11/06/2021Armenian ombudsman: Accusations and use of swear words prevail in election campaignHuman Rights Defender (Ombudsman) of Armenia Arman Tatoyan on Friday deplored the statements of the political forces during the campaign for the June 20 snap parliamentary elections.
15:36 10/06/2021ARF leader: Homeland defenders are detained, whereas ‘traitors’ are still at libertyIshkhan Saghatelyan, one of the leaders of the opposition Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) party, took to Facebook on Thursday to denounce the detention of some of his...
14:55 10/06/2021ECRH confirms that interim measures against Azerbaijan equally applies to all prisoners of war and civilian captivesIn reply to the Armenian Government’s request on the protection of rights of six prisoners of war captured by Azerbaijan on 27 May 2021 the European Court of Human Rights (ECHR) by its decision of 8...
11:50 10/06/2021Freedom House concerned with the disturbing outbreak of violent and hateful rhetoric used during Armenian election period"Freedom House is concerned with the disturbing outbreak of violent and hateful rhetoric used by Armenian politicians in this election period," the organisation said in a Facebook post, sharing...
17:02 09/06/2021Two bailiffs of Armenian nationality shot dead in Russia's Adler townA man in Russia's Black Sea resort city of Adler has shot dead two bailiffs as they attempted to evict him and his family from their home, Interfax news agency reported.
14:21 09/06/2021Armenian ombudsman warns against manipulating POW issue during election campaignArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Wednesday warned the political forces running in the upcoming snap parliamentary elections against manipulating the issue of Armenian...
11:36 09/06/2021'This has to stop': Armenian ombudsman concerned over pre-election atmosphereArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan expressed deep concerns over the atmosphere during the election campaign, stating it further deepens the polarization in society and...
18:18 08/06/2021Armenia applies to ECHR to ensure the rights of another prisoner captured by Azerbaijani forcesThe Republic of Armenia has applied to the European Court of Human Rights (ECHR) with the purpose to ensure respect of the fundamental human rights of the Armenian prisoner of war captured today by...
16:31 07/06/2021Police detain the person suspected in theft and damage of campaign posters of 'Armenia' pre-election blocPolice officers have detained the person who had damaged the election campaign posters of "Armenia" bloc in Tsaghkahovit community.
12:02 07/06/2021Azerbaijani forces tried to steal around 20 horses from shepherd in Armenia’s Verin Shorzha village – ombudsmanThe fact finding mission carried out by the office of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan revealed that Azerbaijani forces tried to steal around 20 horses from a shepherd in the...
16:11 04/06/2021Ombudsman: Azerbaijani forces threaten Armenian villagers in GegharkunikThe Azerbaijani troops are illegally stopping villagers in the pastures located in the vicinity of the villages of Armenia’s Gegharkunik Province and are demanding explanations from them in regard to...