15:00 16/09/20253 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ կրտսեր սերժանտի նկատմամբ․ կայացվել է Ազատ գյուղի կացարանի հրդեհի գործով առաջին դատավճիռըԳեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը 2025 թվականի օգոստոսի 21-ին կայացրել է մեղադրական դատավճիռ.
14:57 16/09/2025Լրագրող Հակոբ Կարապետյանին բռնnւթյան ենթարկելու գործով մեկ անձ ձերբակալվել էԼրագրող, Երևանի քաղաքապետարանի նախկին մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանին բռնության ենթարկելու գործով մեկ անձ ձերբակալվել է։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից։ Հիշեցնենք, որ Հակոբ...
14:04 16/09/2025Վարդան Ղուկասյան. Գյումրեցի ՔՊ-ականները հանձնարարություն են ստացել, որ ինձ շարքից հանենԴատարանը 5 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակեց Ղուկասյանի որդուն՝ Սպարտակին։
13:38 16/09/2025Արցախի նախագահ դիմել է դատարան՝ ԿԳՄՍՆ-ից և Նժդեհ Հովսեփյանից պահանջելով հերքել, թե ինքը ստորագրել է Արցախի լուծարման փաստաթուղթըԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը դիմել է դատարան՝ ԿԳՄՍՆ-ից պահանջելով հերքել, թե ինքը ստորագրել է Արցախի լուծարման փաստաթուղթը։ Փաստաբան Ռոման Երիցյանը հրապարակել է Արցախի Նախագահի անունից ՀՀ ԿԳՄՍ...
12:57 16/09/2025Բացահայտվել են տեսչական մարմնի պաշտոնատար անձանց և առևտրային կազմակերպությունների աշխատակիցների կողմից կաշառք ստանալու դեպքերՔրեական վարույթը դատարանում է
12:52 16/09/2025Անցած 1 օրում գրանցվել է 13 ավտովթար․ 2 մարդ զոհվել էԲացահայտվել է 168 հանցագործություն, որոնցից 7-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .28 դեպք՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի...
12:43 16/09/2025Արմավիրում հայտնաբերվել է տուֆի ապօրինի տեղահանում. ԲԸՏՄԱզգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի, Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում Արմավիրի մարզում հայտնաբերվել է տուֆի...
11:08 16/09/2025Գլխավոր դատախազը բավարարել է Ուզբեկստանի միջնորդությունըՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ուզբեկստանի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը.
11:05 16/09/2025Տնային կալանքից դուրս գամ, նորից Սրբազանի դատին եմ գնալու. Սպարտակ Ղուկասյան«Կալանքից դուրս գամ, նորից Սրբազանի դատին եմ գնալու»,- այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը։ Հարցին՝ իր դեմ...
10:03 16/09/2025Կադաստրի պետի ու նրա աշխատակազմի ղեկավարի մասնակացությամբ դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթԿադաստրի պետ Սուրեն Թովմասյանի ու նրա աշխատակազմի ղեկավար Մհեր Խաչատրյանի մասնակցությամբ աշխատակցի ամուսնուն առևանգելու և նրան ծեծի ենթարկելու ենթադրյալ դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ «Դեպքի...
19:22 15/09/2025Բացահայտվել է թմրամիջոց իրացնող խումբ, հայտնաբերվել՝ առանձնապես խոշոր չափերի մարիխուանաՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Արարատի մարզում բնակվող երեք տղամարդ իրացնելու նպատակով պետք է ձեռք...
19:00 15/09/2025Այդ համարձակությունը դրսևորել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը․ Ֆարմանյան«Այսօր բոլորս միասին տառապում ենք դատավարություն կոչված այս ֆարսի համար»,- այս մասին Միքայել Սրբազանի գործով հերթական դատական նիստից հետո ասաց փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը։ «Այսօր էլ ականատես եղաք և...
18:39 15/09/2025Դատավորը սեփական անձը վտանգի տակ է դնում և նման բաների է գնում․ Արա Զոհրաբյան«Դատարանից ակնկալում ենք արդարադատություն, բայց, ելնելով դատարանում տեղի ունեցող իրադարձությունների շարքից, կարծեք թե՝ դա չենք ստանալու»,- այս մասին Միքայել Սրբազանի գործով հերթական դատական նիստից...
17:56 15/09/2025Տիգրանյան փողոցում վրաերթի ենթարկված երիտասարդի ոտքը պոկվել էԵրևանի Ն. Տիգրանյան փողոցում քիչ առաջ սարսափելի վրաերթ է տեղի ունեցել։ Ֆեյսբուքյան օգտատեր Նանար Պողոսյանը, որ ականատես է եղել վրաերթի հետևանքներին, մանրամասնում է. «Անմեղ երիտասարդը մայթին իր համար...
17:25 15/09/2025Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրած քննիչ Հրաչյա Մուշեղյանը կալանավորվել էԱնդրանիկ Լևոնի Առաքելյանին հասցրել է համակցված գանգուղեղային, ողնաշարի կրծքային հատվածի, կրծքավանդակի, որովայնի և կոնքի խոռոչների, ձախ ստորին վերջույթի փակ, բութ վնասվածքներո, որը անզգուշությամբ առաջացրել է վերջինիս մահ
16:49 15/09/2025Անշուշտ, այս ամենի նպատակն ինձ վարկաբելկելն էր, բայց հակառակը եղավ. Միքայել ՍրբազանԴատարանում ճառ հնչեցնելու համար ոտքի կանգնած Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին դատարանի դահլիճում ներկաները ողջունեցին ծափահարություններով։ Նա ասաց՝ խոսք չի պատրաստել, բայց Աստված...
16:37 15/09/2025ՀԾԿՀ նախագահի գործողությունների մասով նախապատրաստում ենք հանցագործության մասին հաղորդում. Արմեն ՖերոյանՀԾԿՀ նախագահի գործողությունները կրում են «ենթադրյալ հանցագործության հատկանիշներ»
16:18 15/09/2025ՈՒՂԻՂ. Ընթանում է Միքայել Սրբազանի գործով դատական նիստըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում ընթանում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ հարուցվածք քրեական գործով դատական նիստը։...
15:48 15/09/2025Դավիթ Փափազյանը խուսափեց արձագանքել Ավինյանի՝ այսօր հնչեցրած մեղադրանքներինԵրևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը, որ 2019-2023 թթ. ԱՆԻՖ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահն էր, այսօր լրագրողների հարցերին ի պատասխան մի շարք հայտարարություններ արեց ֆոնդի՝ ճակատագրի...
15:27 15/09/2025Դուք էլ լավ գիտեք, որ Միքայել Սրբազանի գործով որոշումը դատարանում չի կայացվում. Արա ԶոհրաբյանԴատավորի հետագիծը չի թողնում, որ լավ հույսեր փայփայենք

13:17 10/04/2020Initial court hearing in Hrayr Tovmasyan v. Nikol Pashinyan case set for May 13The initial court hearing in Hrayr Tovmasyan v. Nikol Pashinyan case has been set for May 13, Panorama.am learned from DataLex, an online database providing information regarding court cases in...
15:30 09/04/2020Armenian PM's ex-advisor reportedly summoned to NSSArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan's ex-advisor Hakob Chagaryan has been summoned to the National Security Service, his spokesperson told News.am.
15:57 08/04/2020Kocharyan's lawyer comments on suit against PashinyanArmenia’s former President Robert Kocharyan again filed a defamation lawsuit against Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday.
19:12 07/04/2020Police charges 131 citizens in one day with violating movement restriction and quarantine rulesThe Police of Armenia continues implementing the Commandant’s directive on the restriction on public movement to prevent the spread of coronavirus, the press service at the Police reported.
17:23 07/04/2020Former president Kocharyan files defamation suit against PM PashinyanArmenia’s former President Robert Kocharyan has dropped a defamation lawsuit against Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday.
13:13 07/04/2020Armenian ombudsman congratulates women on Motherhood and Beauty DayArmenian Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan congratulated women on the Motherhood and Beauty Day celebrated in Armenia on April 7, wishing them robust health, success and many reasons to...
13:27 06/04/2020AFP: Facebook posts falsely claim the US arrested a Chinese scientist who “created” coronavirusFacebook posts shared thousands of times feature a video of US officials talking to reporters, with captions claiming they are announcing the arrest of a Chinese scientist who “created” the new...
18:30 04/04/2020Police charges 477 citizens in one day with violating movement restriction and quarantine rulesThe Police of Armenia continues implementing the Commandant’s directive on the restriction on public movement to prevent the spread of coronavirus, the press service at the Police reported.
12:25 04/04/2020UN urges prisoner releases to stem spread of coronavirusCountries must protect people in detention from the COVID-19 pandemic by releasing vulnerable prisoners, UN High Commissioner for Human Rights Michelle Bachelet said Wednesday, France24 reported.
16:11 03/04/2020Five criminal cases launched into electoral violations in ArtsakhThe Investigative Committee of the Republic of Artsakh has launched criminal cases into violations recorded during the March 31 general elections in the country.
15:38 03/04/2020Armenian ombudsman: Authorities should resort more to alternatives to deprivation of libertyThe confirmed coronavirus infections among the employees of Vardashen Penitentiary in Yerevan rose serious concerns about persons deprived of their liberty, particularly those with underlying health...
14:32 03/04/2020Robert Kocharyan taken back to prison from Yerevan hospitalAfter receiving inpatient care at Erebouni Medical Center in Yerevan, Armenia’s second President Robert Kocharyan was transferred back to Yerevan-Kentron Penitentiary on Friday morning, his lawyers...
12:00 03/04/2020RSF criticizes bill restricting access to environmental information in ArmeniaReporters Without Borders (RSF) took to Twitter on Thursday to warn against a draft law that restricts access to environmental information in Armenia, following approval of amendments by the...
20:28 02/04/2020Number of houses damaged by Azerbaijani fire in Baghanis villageOn March 30, 2020 at about 18:30 the adversary opened fire from its combats positions toward Baghanis village of Tavush region.
19:38 02/04/2020Police charges 248 citizens in one day with violating movement restriction and quarantine rulesThe Police of Armenia continues implementing the Commandant’s directive on the restriction on public movement to prevent the spread of coronavirus, the press service at the Police reported.
13:23 01/04/2020Russian lawmakers back jail terms for quarantine offendersRussian lawmakers approved legislation that would bring in jail sentences of up to seven years for people who flout quarantine rules as the number of coronavirus cases jumped by a record daily amount...
20:25 31/03/2020Police charges 357 citizens in one day with violating movement restriction and quarantine rulesThe Police of Armenia continues implementing the Commandant’s directive on the restriction on public movement to prevent the spread of coronavirus, the press service at the Police reported.
15:37 31/03/2020Armenian parliament votes down bill allowing use of phone data to fight coronavirusThe Armenian National Assembly voted to reject in the second reading on Tuesday a bill allowing authorities to use personal data from citizens’ mobile phones as part of efforts to fight the...
14:07 31/03/2020Armenian ombudsman to submit special letter to int'l organizations after child wounded in Azerbaijani shootingArmenian Human Rights Defense (Ombudsman) Arman Tatoyan will submit a special letter to international organizations over the wounding of a 14-year-old Armenian boy in Azerbaijani shooting on Monday,...
10:31 31/03/2020Van Gogh painting stolen from Dutch museumA painting by Vincent van Gogh was stolen in an overnight raid from a Dutch museum, DW reported, citing museum officials.