15:00 16/09/20253 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ կրտսեր սերժանտի նկատմամբ․ կայացվել է Ազատ գյուղի կացարանի հրդեհի գործով առաջին դատավճիռըԳեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը 2025 թվականի օգոստոսի 21-ին կայացրել է մեղադրական դատավճիռ.
14:57 16/09/2025Լրագրող Հակոբ Կարապետյանին բռնnւթյան ենթարկելու գործով մեկ անձ ձերբակալվել էԼրագրող, Երևանի քաղաքապետարանի նախկին մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանին բռնության ենթարկելու գործով մեկ անձ ձերբակալվել է։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից։ Հիշեցնենք, որ Հակոբ...
14:04 16/09/2025Վարդան Ղուկասյան. Գյումրեցի ՔՊ-ականները հանձնարարություն են ստացել, որ ինձ շարքից հանենԴատարանը 5 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակեց Ղուկասյանի որդուն՝ Սպարտակին։
13:38 16/09/2025Արցախի նախագահ դիմել է դատարան՝ ԿԳՄՍՆ-ից և Նժդեհ Հովսեփյանից պահանջելով հերքել, թե ինքը ստորագրել է Արցախի լուծարման փաստաթուղթըԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը դիմել է դատարան՝ ԿԳՄՍՆ-ից պահանջելով հերքել, թե ինքը ստորագրել է Արցախի լուծարման փաստաթուղթը։ Փաստաբան Ռոման Երիցյանը հրապարակել է Արցախի Նախագահի անունից ՀՀ ԿԳՄՍ...
12:57 16/09/2025Բացահայտվել են տեսչական մարմնի պաշտոնատար անձանց և առևտրային կազմակերպությունների աշխատակիցների կողմից կաշառք ստանալու դեպքերՔրեական վարույթը դատարանում է
12:52 16/09/2025Անցած 1 օրում գրանցվել է 13 ավտովթար․ 2 մարդ զոհվել էԲացահայտվել է 168 հանցագործություն, որոնցից 7-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .28 դեպք՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի...
12:43 16/09/2025Արմավիրում հայտնաբերվել է տուֆի ապօրինի տեղահանում. ԲԸՏՄԱզգային անվտանգության ծառայության, Քննչական կոմիտեի, Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում Արմավիրի մարզում հայտնաբերվել է տուֆի...
11:08 16/09/2025Գլխավոր դատախազը բավարարել է Ուզբեկստանի միջնորդությունըՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ուզբեկստանի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը.
11:05 16/09/2025Տնային կալանքից դուրս գամ, նորից Սրբազանի դատին եմ գնալու. Սպարտակ Ղուկասյան«Կալանքից դուրս գամ, նորից Սրբազանի դատին եմ գնալու»,- այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը։ Հարցին՝ իր դեմ...
10:03 16/09/2025Կադաստրի պետի ու նրա աշխատակազմի ղեկավարի մասնակացությամբ դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթԿադաստրի պետ Սուրեն Թովմասյանի ու նրա աշխատակազմի ղեկավար Մհեր Խաչատրյանի մասնակցությամբ աշխատակցի ամուսնուն առևանգելու և նրան ծեծի ենթարկելու ենթադրյալ դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ «Դեպքի...
19:22 15/09/2025Բացահայտվել է թմրամիջոց իրացնող խումբ, հայտնաբերվել՝ առանձնապես խոշոր չափերի մարիխուանաՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Արարատի մարզում բնակվող երեք տղամարդ իրացնելու նպատակով պետք է ձեռք...
19:00 15/09/2025Այդ համարձակությունը դրսևորել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը․ Ֆարմանյան«Այսօր բոլորս միասին տառապում ենք դատավարություն կոչված այս ֆարսի համար»,- այս մասին Միքայել Սրբազանի գործով հերթական դատական նիստից հետո ասաց փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը։ «Այսօր էլ ականատես եղաք և...
18:39 15/09/2025Դատավորը սեփական անձը վտանգի տակ է դնում և նման բաների է գնում․ Արա Զոհրաբյան«Դատարանից ակնկալում ենք արդարադատություն, բայց, ելնելով դատարանում տեղի ունեցող իրադարձությունների շարքից, կարծեք թե՝ դա չենք ստանալու»,- այս մասին Միքայել Սրբազանի գործով հերթական դատական նիստից...
17:56 15/09/2025Տիգրանյան փողոցում վրաերթի ենթարկված երիտասարդի ոտքը պոկվել էԵրևանի Ն. Տիգրանյան փողոցում քիչ առաջ սարսափելի վրաերթ է տեղի ունեցել։ Ֆեյսբուքյան օգտատեր Նանար Պողոսյանը, որ ականատես է եղել վրաերթի հետևանքներին, մանրամասնում է. «Անմեղ երիտասարդը մայթին իր համար...
17:25 15/09/2025Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրած քննիչ Հրաչյա Մուշեղյանը կալանավորվել էԱնդրանիկ Լևոնի Առաքելյանին հասցրել է համակցված գանգուղեղային, ողնաշարի կրծքային հատվածի, կրծքավանդակի, որովայնի և կոնքի խոռոչների, ձախ ստորին վերջույթի փակ, բութ վնասվածքներո, որը անզգուշությամբ առաջացրել է վերջինիս մահ
16:49 15/09/2025Անշուշտ, այս ամենի նպատակն ինձ վարկաբելկելն էր, բայց հակառակը եղավ. Միքայել ՍրբազանԴատարանում ճառ հնչեցնելու համար ոտքի կանգնած Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին դատարանի դահլիճում ներկաները ողջունեցին ծափահարություններով։ Նա ասաց՝ խոսք չի պատրաստել, բայց Աստված...
16:37 15/09/2025ՀԾԿՀ նախագահի գործողությունների մասով նախապատրաստում ենք հանցագործության մասին հաղորդում. Արմեն ՖերոյանՀԾԿՀ նախագահի գործողությունները կրում են «ենթադրյալ հանցագործության հատկանիշներ»
16:18 15/09/2025ՈՒՂԻՂ. Ընթանում է Միքայել Սրբազանի գործով դատական նիստըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում ընթանում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ հարուցվածք քրեական գործով դատական նիստը։...
15:48 15/09/2025Դավիթ Փափազյանը խուսափեց արձագանքել Ավինյանի՝ այսօր հնչեցրած մեղադրանքներինԵրևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը, որ 2019-2023 թթ. ԱՆԻՖ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահն էր, այսօր լրագրողների հարցերին ի պատասխան մի շարք հայտարարություններ արեց ֆոնդի՝ ճակատագրի...
15:27 15/09/2025Դուք էլ լավ գիտեք, որ Միքայել Սրբազանի գործով որոշումը դատարանում չի կայացվում. Արա ԶոհրաբյանԴատավորի հետագիծը չի թողնում, որ լավ հույսեր փայփայենք

12:53 21/11/2022В Пемзашене женщины пытались поджечь дом обвиняемого в убийстве матери и ее двух детейПо данным полиции, в селе осуществляется круглосуточное дежурство.
11:40 21/11/2022Возбуждено уголовное дело в отношении Вачагана Казаряна и его супругиС целью установления обстоятельств инцидента ведутся производственные и доказательные действия.
18:41 19/11/2022Власти Бельгии пожаловались, что не успевают сжигать весь конфискованный кокаинМинистерство юстиции Бельгии пытается найти решение, как обезопасить залежи конфискованного кокаина на складах таможни Антверпена от возможных нападений преступников, сообщает МИР 24 со ссылкой на...
18:01 19/11/2022Лилит Григорян назначена прокурором ЕреванаПриказом Генерального прокурора Анны Вардапетян от 18 ноября, на должность прокурора города Ереван назначена советник юстиции первого класса Лилит Григорян.
12:41 19/11/2022В Армении автомобиль упал с моста на рельсы и столкнулся с товарным поездом: погибли 4 человека18-го ноября, в 23:22, в Национальный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, на 14-м километре дороги Памбак-Ваагни Лорийской области Армении произошло ДТП: автомобиль...
17:45 18/11/2022Роберт Айрапетян: Учитывая романтические элементы в балете, возможно, уголовная политика и изменится«Так называемую революцию 2018 года в действительности можно назвать революцией безнаказанности, поскольку в тот период обществу внушали, что можно свободно делать все, за что раньше могли...
14:57 18/11/2022С азербайджанской боевой позиции был открыт огонь по проводившему сельхозработы жителю Арцаха18 ноября, в 12:15, 43-летний житель села Хаци Мартунинского района Республики Арцах (НКР) Игорь Абрамян обратился в райотдел Полиции Мартуни, сообщив, что при проведении сельхозработ на тракторе...
13:49 17/11/2022Армен Ашотян: Я не «отмыватель денег», но Никол Пашинян – предательЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян ночью в прямом эфире на своей странице в Facebook подвел итоги дня.
13:44 16/11/2022За 2 года в Арцахе вследствие действий Азербайджана убиты 18 человек – омбудсмен АрцахаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян выступил с заявлением о случаях нарушения Азербайджаном режима прекращения огня и прав мирного населения Арцаха в 2020-2022...
16:57 15/11/2022«Дело Сильвы»: Имя «Сильва» при переводе с английского на армянский язык превратилось в цифрыСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян сегодня продолжил изучение доказательств «по делу Сильвы».
15:52 15/11/2022Минобороны Армении: От выстрела сослуживца погиб военнослужащий15 ноября на боевой позиции N-ской воинской части министерства обороны Республики Армения от произведенного сослуживцем выстрела смертельное огнестрельное ранение получил рядовой Ваге Овсепович...
13:01 15/11/2022Вардан Тадевосян уходит из СК АрменииПресс-секретарь Следственного комитета (СК) Армении Вардан Тадевосян написал заявление об увольнении.
16:57 14/11/2022В СК Армении подтвердили шокирующие подробности дела об убийстве женщины и двух ее детей в ПемзашенеПодозреваемый в убийстве 31-летней женщины и двух ее несовершеннолетних детей в селе Пемзашен Ширакской области Армении совершил сексуальное насилие в отношении 12-летней девочки.
16:05 14/11/2022Рабочая партия Курдистана отрицает причастность к теракту в СтамбулеРабочая партия Курдистана отрицает причастность к теракту в Стамбуле, передает Sputnik. Взрыв на проспекте Истикляль произошел в воскресенье 13 ноября примерно в 16:20 по местному времени. Погибли...
20:03 12/11/2022По подозрению в совершении убийства 31-летней жительницы Пемзашена и двух ее детей задержан 32-летний житель Ширакской областиВ результате широкомасштабных и неотложных действий, предпринятых в Ширакском областном следственном управлении Следственного комитета РА раскрыто дело об убийстве 31-летней жительницы села Пемзашен...
18:54 12/11/2022Арман Татоян: Под прицелом азербайджанских ВС находятся ГЭС в Джермуке, ГЭС «Татев», Геганушское хвостохранилище, аэропорт «Сюник»Директор «Центра права и справедливости – фонда Татоян», бывший Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook опубликовал снимки и написал: «Просто взгляните на...
18:04 12/11/2022Микаел Амбарцумян: Я не слышал ни одного серьезного обоснования касательно создания Службы внешней разведкиБывший и. о. директора СНБ Микаел Амбарцумян придерживается мнения, что в создании Службы внешней разведки нет необходимости. В беседе с журналистами он отметил, что не может сказать, что...
11:18 12/11/2022ДТП на автодороге Ереван-Севан: водитель и пассажир скончались на месте12 ноября, около 04:14, в Котайкский региональный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что на автодороге Севан-Раздан, возле города Раздан, произошло ДТП, есть...
20:51 11/11/2022Арман Татоян: Очевидно, что это политика, ведущая к провалу обеспечения безопасности страныДиректор «Центра права и справедливости – фонда Татоян», бывший Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Спустя два года после войны, на вчерашнем заседании правительства было...
20:22 11/11/2022Эрик Алексанян останется под арестомАдвокат Эрик Алексанян останется под арестом. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил адвокат Алесаняна Александр Кочубаев. «Апелляционный уголовный суд отклонил жалобу стороны...